Uit de Prsvincie, Kerknieuws. Onderwijs. G@mtn§d Nisuws. Rachtszaken. M. C. Een internationale neutrale conferentie. In de Zaterdag gehouden vergadering van de Nederlandsche Vereeniging voor internationaal Riecht, heeft mr. C. D'. Asser Jr., secretaris van de Nederlandsche Ver eeniging voor Zeerecht, zij 'took slechts zeer zijdelings, mededeeling gedaan van de pogingen, die door de neutralen wordeni gedaan om te komen tot een internationale conferentie teneinde middelen te be'spre- ken en te beramen tot het verkrijgen, van schadeloosstelling voor door den oor log ter zee geleden verliezen en schaden. De „Tel." heeft zich naar aanleiding van deze mededeelingen tot mr. Asser gewend om nadere inlichtingen, waaruit bleek!, dat jnderdaad - de voorbereidingen reeds in een vergevorderd stadium verkeelren. Uiteraard, 'zoo deelde mr. Asser mede, zullen eischen en verzoeken om schad©.- vergoeding moeten uitgaan van de Re geering, zoodat deze conferentie van be langhebbenden niets anders kan doen dan de neutrale Regeeringen te wijzen op de noodzakelijkheid en billijkheid daarvan. Op dit oogenblik 'zb'u het een vooruitloopenj op de totstandkoming zijn, indien ik u plaats en tijd mededeelde. .Wel kan ik medédeelen, dat de passen door d© deel nemers reeds zijn aangevraagd em ik heb reden aan te nemen, dat zij ook zullen 'wordfen verstrekt. Garnalen. Wij vernemen, dat binnenkort ook de garnalea in distributie zullen wordea opgenomen. De garnalendeppen sullen aooveel mogeljjk worden verzameld en voor veevoeder worden bestemd. Voor namelijk voor varkens, ten einde den vetaood te beperken. Graan uit Amerika. De „Kennemerland" is deze week bin nengekomen met 8000 ton mais. De „Ja va", „Stella" en „Hollandia" hebben, met korte tusschenpoozen binnen een kleine spanne tgds 14000 ton grondstof voor de broodbereiding aangevoerd en de „Nieuw Amsterdam" zal de reeds aanwezige voor raden nog met een 10000 ton vermeer deren. Dan zal een aanzienlijk deel, na genoeg 25 pCt. van de door de Geasso cieerden toegezegde 100000 ton in Neder land geïmporteerd zyn. Twee schepen liggen intuaschen aan de overzijde gereed om met volle lading terug te keeren de mogelijkheid, dat het verkeer met Ame rika met een zeven- a achttal ruilschepen kan worden uitgebreid,, lijkt niet langer een fictie. De kans, dat binnen enkele maanden het volle quantum, ons beloofd, ter beschikking van den Nederlandschen consument sal staan, stijgt. De ministercrisis. „Hst Tolk" meldt, dat de vergadering vsn het partijbestuur van de S. D. A. P. Zaterdag zich eenstemming vereenigde met da conclusies, die door mr. Troelstra uit den toestand werden getrokken en dus kloppen met het advies door hem aan djs Koningin gegeven, dat n 1. de S, D. A. P. in den uitslag der verkiezing geen groDd vindt om aan te dringen haar plaat sen in eenig ministerie aan te bieden. De Kamerverkiezingen. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft het procesverbaal der zitting van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer openbaar gemaakt in een afzon derlijk bijvoegsel tot de Stsatscrt. no. 163. Uit dit proces-verbaal blijkt, dat, naar de officieele cjjfera op de verschillende :ht tijen zijn uitgebracl ferb. Demecr. Weermacht Partij de Klerk Staatkundig geref partij Koomschkatholieken Vrijzinnig Democr. bond Liberale Unie Yrije Liberalen 8. D. A. P. Algemeene Staatspartij Plattelandersbond Economische bond Christ, hist. Unie Anti-re vol. partij Christen democr. partij 6,830 st. 2,691 5,179 402,908 71,582 83,173 51,195 296,145 6,713 8,963 42,042 87,983 179,523 10,653 S. D. P., S. P. en v. d. Zwaag (verbonden) 42,642 Bond van Christ. soc. 8,416 Chr. sociale partij 8,152 Politiepartij 6,189 Middenstandspartij 12,663 Neutrale partij 7,186 Synthetische partij 189 Neutrale kolon. party 238 Unionisten liga 301 Nat. Bond v. prot kiezers 358 Groepen kiezers (totaal) 3,296 Fraimboïjén. De minister van landbouw heeft be paald: I. Het vervoer vau frambozen is verboden. II. Het vervoerverbod is niet van toepassing op: j a. liet vervoer van frambozen van den1 tuin waar ze geteeld worden naar die woning van den teler, en van diens WON ning naar del bij het Rijkskantoor yoor Groenten en -Fpuit ingeschreven veilim gen; b. het vervoer van frambozen in hoeveelheden van minder dan 10 K.G.; c. het vervoer van frambozen gedekt door eien veilingsverklaring, afgegeven door den veilingmeester der betrokketr) Veiling. H E9 wielbanden. De minister van landbouw heeft ber paald: 1. Het is aan fabrikanten van rijwielbanden verboden rijwielbanden af tq levereni 2. Het verbod onder 1 gesteld is niet van toepassing op de aflevering van rij wielbanden voor legerdoeleinden- 3. Van het verbod kan ontheffing wor den verleend door het R. D. R., het Welk deze ontheffing zal verleenen in den vorm vail etetn machtiging tot aflevering aap bepaaldelijk daarbij te noemen rijwielfai brikanten en rijwielhandelaren, en tot eegi voor ieder daarbij te noemen aantal. De Kabinetscrisis. De Haagsche correspondent van de Stand." meldt: Naar in welingelichte kringen verzekerd wordt, bestaat volstrekt geen zekerheid, dat de heer Nolens de opdracht tot Ka-> binetsformatie aanvaarden zal. Wel schij'nt ^eker te zijn, dat, als hij haar aanvaardt, hij zelf geen zitting zal nemen in het Kabinet. Neemt hij de opdracht niet aan, Idan wordt het niet onmogelijk geacht, dat alsnog de heexen Lohman of Iden- burg als formateur in aanmerking komen. Spaansche griep. De Centrale Gezondheidsraad deelt mede: Met het oog op de mogelijkheid der ver spreiding, ook in ons land, van de ziekte, die aangfeduid wordt als „Spaansche griep", komt het den Centralen Gezond heidsraad gewenscht voor, te herinneren aan een tweetal welbekende en hoogst nuttige wenken, in het belang der volks gezondheid. Het spreekt wel van zelf, dat andere maatregelen niet mogen wor den verzuimd, als: reinheid op lichaam, kleeding en woning, het inroepen van ge neeskundige hulp bij ziekte en derge lijke meer maar daarnaast is het noodig, het volgende in acht te nemen. lo. Laat bij dag en nacht steeds zoo veel mogelijk, overal, versche lucht in uwe woning toe. 8 Laat ieder naar 'vermogen medewerken om voortdurende, flinke luchtverver- siching ook tot stand te .brengen in allerlei plaatsen en inrichtingen, waar vele menschen bijeenkomen, als: scholen,kan toren -werkplaatsen, fabrieken, winkels, weesnuizen, kazernes, ververschingsloka- len booten, trams, treinen, enz. Weest niet beducht voor flink wat ver sche lucht en bedenkt, dat eene krachtige luchtverversching de smetstof verdrijven kan, die anders in een lokaal blijft hangen en mogelijk de besmetting over brengt. 2o. Laat, zooveel van u afhangt, geen stof worden opgejaagd in huis en in al de inrichtingen en plaatsen hierboven ge- noeimd. Stof verontreinigt en prikkelt oogen, neus en keel en kan in een tijd van besmettelijke ziekte dubbel nadeelig zijn- Droog opvegen van den vloer is voor een deel enkel stof ojUjagen. Het meest afdoende is ongetwijfeld het gebruik yan een stof-zuigtoestel, als men daar de be schikking over heeft, of krijgen kan. Voor het overige dieut stof opgenomen te wor den liefst met vochtige dweilen en doeken, of anders, na besprenkeling met water; daarbij zijn deuren en ramen open te zetten. Waar de ziekte reeds eenige uitbreiding mocht verkregen hebben, is het gewenscht, het besmettingsgevaar van persoon op persoon zoo mogelijk te ontgaan, door aan raking, ook met de licht ongestelden, te vermijden, voorzoover plicht en werkkring niet anders eischen. Juist door hen, die in het begin eener besmettelijke ziekte zijn en slechts weinig den indruk van ongesteldheid geven, kan de besmetting worden overgebracht, in dien zij in kantoren, scholen, werkplaat sen enz. met anderen in aanraking zijn- Zij, die toezicht over deze inrichtingen hebben, doen wel, hiermede te rekenen, en zulke half-zieken liever naai' huis te laten gaan. De Spaansche griep breidt zich te Roer mond uit. Gisteren zijn weer twaalf mili tairen naar de kliniek overgebracht. Een der aan deze ziekte lijdende militairen, die Zaterdag werd opgenomen, is gisteren overleden. Ook vertoont de ziekte zich reeds onder de burgerbevolking. Naar de T. C. verneemt ia de be volking van de buurt Kruisstraat, gelegeu aan de Nederlandsche grens tusscben Koewacht en Overslag door de Duitschers gestraft, omdat de vorige week aldaar een Duitsch rechercheur is doodgeschoten en een officier verwond. By het onder zoek bleek de dader niet te vinden en is in verband daarmede de geheele mannelijke bevolking van 16 tot 60 jaar weggevoerd. Te Saffelaere mag de bevolking in ver band met een aanval op een Duitsch mili* tair des Zondags na 's middags 2 uur en de andere dagen na des avonds 6 uur de woning niet meer verlaten. Belangrijke uitvinding. Door een der te Sas van Gent gevestigde fabrikanten is een zeer gewichtige uit vinding gedaan op het gebied der voed selvoorziening. Langs scheikundigen weg schijnt het gelukt bedorven graan, dat onder deze omstandigheden niet meer tot menschelijk voedsel bruikbaar is, weer als zoodanig volkomen geschikt te maken. Het procédé is reeds in verschillende landen geoctroyeerd. (T. C.) Benoemd tot dykgraaf van den Nieuw-Othenepolder, J. J. Huyssen, te Ter Neuzentot gezworene van den Anna Mariapolder H. van Putte, te Woensdrechtin het bestuur van den Wilhelminapolder (Zuid Beveland), tot dijkgraaf H. A. Hanken, en tot ge zworene J. Minderhoud beiden te Wil- helminadorptot dykgraaf van den Willem ni-polder, Fr. de Jonge, te Zaamslag. Middelburg. De burgemeeste maakt be kend dat tot en met Zaterdag 20 Juli op Bon no. 38 verkrijgbaar zal zijn: 1 H.G. rijst. Hedenmorgen is tijdens een hevig onweder de bliksem geslagen in de jNed. Herv. Kerk. Een gordijn van het raam scheurde geheel in flarden. Het dak word op twee plaatsen ingedeukt, enkele rui ten verbrijzeld, terwijl aan den voorge vel steenen werden weggeshngeid, wellke op den openbaren weg terecht kwamen- Brand werd niet veroorzaakt- Goedkoop o klompen. De commissie belast met de uitreiking van klompen enz maakt bekend, dat zy die hun vorige klompen mins! ens tweo maanden hebben gedragen en thans klompen noodig hebben een bon voor klompen kunnen afhalen. Domicilionoaimers 1—200 M oensdag. 201—400 Donderdag. 401—600 Vrijdag. Elkon avond vanaf half acht. Gisteren is niet den heer D. J. B. Arentz, doch z(jn broeder, den heer E Aronte, een ongeluk by het houtladen overkomen. Nader is gebleken, dat xyn pols gebroken was. Den geheelen dag wordt uit Z-W. richting hevig kanongebulder (roffelvuur) vernomen, dat deuren en ramen doet ram melen. De politie heeft heden weer toegezien of er ook eieren naar de stad gebracht werden. Weer werd menig eitje m be slag genomen en menig proces-verbaai opgemaakt. Thans wera op alle wegen naar de stad door politie en ambtenaren aangehouden. Door de federatie van R.-K. Vakver- eenigingen werd, naar de N. Z. C. meldt, op het „Slot Oostende" een vergadering ber legd van R.K. Schilderspatroons in Zuid-Bdvöland en WiaJlcheren. Statuten en huishoudelijk reglement wer den behandeld en aangenomen. Besloten werd daarvoor de Koninklijk© goedkeulring aan te vragen. Het bestuur werd als volgt samengesteld: A. Beniest, Vlissingen, voor zitter, H. van Stee, Ovezand, secretaris, J. de Blieck, Hansweerd, penninigmeestie|r. Vlissingen. Alhier sal de brug by de keersluis binnen enkele dagen electnscü worden open en dickt gedraaid, de daar voor benoodigde motor van 12 r. K.. en de verdere machinerie ie gereed. In enkele minuten zal nu de brug open en dicht gedraaid kunnen worden en «al dus het langen wachten, dat een nood- gakelyk ga volg was van het met de hand draaien van deze brug, tot het verleden behooren. Ook de tramdienst stad station zal daardoor geregelder kun nen plaats hebben. Driewegen. In de raadsvergadering op 13 Juli waren alle leden present. De aemeenterekening over 1917 werd voor- loopig vastgesteld in ontvang op f 13241,60s en in uitgaaf op f 12542,47 Alzoo met f699,13 goed slot. Op de voordracht voor twee zetters werden geplaatst: 1. W. Noels; 2. W. Westveer; 8. P. van Loo4. A. Lansen. Kapelle. By een soldaat, die uit Gro ningen met verlof kwam naar zijn ouders, heeft hoogstwaarschijnlijk de Spaansche Griep zich geopenbaard. D. Kapelle. Gisterenavond maakte zich 'n achttal vrouwen op om dleU burgemeester alhier te spreken over distnbutieaange- 1© genheden. Zijn Edelachtbare stond haar te woord. Hoofdzakelijk was het te doen om rijst en zeep, daar het al lang geleden is, dat er rijst en zeep verstrekt is. De burgemeester zal ze op gelegener uur ver dere inlichtingen verstrekken. Weitkapelle. Een paar heeren alhier overwegen het denkbeeld om ook deze gemeente, aoo mogelijk, met den aan- "taanden winter van electnsch licht te voorzien. Zy hebben rseds overleg ge pleegd met een deskundige en iemand, 3ie een dercelyke zaak exploiteert. -M. O. «lesankerke. Het zoontje van den heer Th. Verburg kreeg dezer dagen een zoodanigen slag van een paard, dat ge neeskundige hulp ingeroepen moest worden. u u StavMlsse. Een 2 jarig kind van den arbeider M. W. is eergisteren, terw^l de moeder even buiten de kamer moest zyn, op de brandende kachel gevallen. De moeder schoot onmiddellijk toe op het gegil der kleine, die de hand en den onderarm deerlijk had gebrand, zoodat de dokter onmiddellijk werd ontboden. De pijn was zoo hevig dat het geg>l™n het kind nog langen tyd het medelyden van de omwonenden opwekte. St. Msartensd||k. Gisterennacht werd uit de schuur van den landbouwer P. Groe- newege c©n fiets ontvreemd. Ned. Herv. Kerk. te Stolwijk, H. W. Bloemhoff te Kedi- Beroepen te Tiel, D. Faber te Andijk; chem; te Sybieoarspel, K. A. Bevershiijs, cand. te Zuidwolde; te Papemdrecht. J. H. v. d. Wal te Woubrugge. Aangenomen naar Oosthuizen, door F. W. J. Brümimer, cand. te Leiderdorp. Geref. Kerken. Drietal te Zierikzee: A. Brouwer Jz. te Zwartsluis, J. Krüger te Maarssen en C. J. Wielenga te Hazerswoude. Beroepen te Giessen Oudekerk en Gies- sen Nieuwkerk, W. L. Korfker te Goënga; te Vrijhoeve-Capelle, J. J. Koopman te Raam-sdonkvcer. Te Tlissingen is, onder den naam „Yoetius", een Geref. Mannenvereeniging opgericht, met het doel stukken te be handelen die het kerkelijk leven raken, tot oefening in den strijd met de wape nen van Gods Woord en tot onderlinge geloofsversterking. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Rijmsburg, J. L. de Vries, cand. te Hilversum. Ds. Gispen schrijft in het Gerefor meerd Kerkblad voor Overysel en Drente over den uitslag der verkiezingen en het protestantsch christelijke volk van Neder land: „Wie met 't oog van een rechtzinni- gen protestant den uitslag beziet, voelt wel dat het met de voorstelling, dat Nederland een Christelijk-protestantsch volk is, gedaan is. Telt men de Chr.- Historische en Antirevolutionaire zetels bij elkander dan zyn het er juist 20 en voegt men de twee opzichzelfstaande heeren Staalman en van de Laar bij deze Orthodoxe protestantsche Kamerleden, dan komt men tot twee en twintig hee ren die vertegenwoordigers zijn van het rechtzinnig Protestantsche deel der natie. Dat is nu alles, wat er van de Protes tantsche natie in de Tweede Kamer te zien is. En deze twee en twintig heeren rekenen zich nog weder tot vier verschil lende partyen. Men moet dan wel een zeer buitengewoon idealisme toegedaan zijn om dan nog de leuze te durven op heffen „heel het volk en geheel de kerk", gelijk de Confessioneelen doen. Deze eerste verkiezing naar het stelsel van evenredige vertegenwoordiging heeft de hopelooze gedeeldheid van ons volk wel ten duidelijkste aangewezen. En toch houdt men van die zijde maar vol, dat het geheele volk en de geheel* kerk moeten teruggebracht tot de Gerefor meerde Belijdenis, en veroordeelt men het staven van wie men dan met zekere geringschatting Separatisten noemt, om aan uit kleineren kring invloed te oefe nen op het geheel." De gemeenteraad van Gorinchem heeft besloten afwijzend te beschikken op een adres van de bijzondere onder- wijzers om toekenning eener gratificatie. Dezer dagen herdacht Dr. D. J, Korteweg, hoogleeraar aan de Univ. te Amsterdam, dat hy voor veertig jaar aan deze Univ. promoveerde. Vry* Universiteit. Geslaagd voor eand. letteren de heer P. van Defft; dootoraal klassieke letteren dhr. O. A. Boumadoctoraal wijsbegeerte dhr. D. H. Th. Vollenhoven; voor het examen bedoeld in art. 185 H.O. dhr. W. J. J. Buskes. Benoemd aan de Amsterdamsche Huishoudschool als - leerares in wasch- behandeling, koken en voedingsleer, mej. E. G. P. J. Overman van Middelburg. Tot de eerste klasse van deH.B.S. te Vlissiugen is neg toegelaten J. Huson. Te Sappemeer is onder zeer groote belangstelling het 50 jarig bestaan der Rijks H. B. S. herdacht. In het kamp te Nieuw-Milligen doen zich ©enige gevallen van de z.g. Spaansche ziekte voor. Het aantal militaire patiënten te Sluis, lijdende aan de Spaansche ziekte, is nu tot ongeveer zeventig gestegen. Een der slachtoffers verkeert in zeer ernstigen toestand. Twee militaire dokters en het gansche Roode Kruis-personeel zijn insgelijks aan getast. De kwaal begint ook onder de burgerij te heerschen. Militaire verloven naar en van Sluis blijven geschorst. Op een hofje aan den Goudschen weg te Rotterdam kreeg een 20-jarige man, D, r.uzie met zijn 20-jarige vrouw. Niet voor het eerst. D. maakte zich zoo driftig, dat hij met een revolver 4 schoten op zijn vrouw loste en haar doodde. De dader is na het gebeurde de straat opgegaan, en heeft aan eein buurman ver teld, wat hij gedaan had. Deze waar schuwde de politie, die D. arresteerde. De dader beweert, dat zijn vrouw bij den twisthet eerst den revolver gegrépen heeft, welke aan den wand; der bedstede hing. Zij heeft het wapen laten vallen, waarop D. het opraapte, en er mee schoot. Zaken, vóór den oorlog volkomen waardeloos, brengen thans goed geld op. lm de hei- ten boschstreken van Noord- Brabant trekt thans jong en oud er op uit om* smeelpollen lang schraal gras te steken, die 50 cent per K.G. op brengen en gebezigd worden voor het Vervaardigeni van kamerbezems. Voor duizenden guldens gaat reeds in die simee-ten o;m. Gistermorgen heeft in de omgeving van Bergen op Zoom by het aanleggen van militaire werken op ongeveer 14 M. diepte een aardinstorting plaats gehad. De sergeant 8. van het 18e regiment infanterie, afkomstig uit Breda, werd onder het instortende zand begraven en levenloos te voorschyn gehaald. Uit Boskoop werd dezer dagen de honderdste wagon groenten in dit seizoen verzonden. Naar wy vernemen, zal het s.s. „Eemland" eerstdaags vertrekken naar Engeland, om wjjn te halen. De heer L. Buising, de eenig over levende van het ongeluk op de Zuiderzee, is gistermiddag op vrye voeten gesteld nadat gebleken ie dat hem geen enkele blaam kan treffen, 't Was op herhaald aandringen van mevrouw Forst dat de heer Buising verder roeide dan aanvan kelijk in zyn voornemen lag. Bij het terugkoeren had men den wind tegen en is het onheil gebeurd. Onder Loosduinen is de buis van de Delftsche waterleiding gesprongen, waardoor Delft van drinkwater versto ken is. Betreffende de granaatontploffing in den Haag verluidt nog, dat de toe stand van de vrouw zorgely'k is, de vader en de dochter zyn buiten gevaar. De militair is naar zyn korps teruggekeerd. Zaterdag ongeveer 5 uur, werden te Zevenaar kort na elkander twee hevige schokken waargenomen, komende uit Duitsche richting Sommige huizen schud den. Vermoedelyk heeft er een ontploffing plaats gehad of zyn het aardschokken ge weest. Te Vryenban is miltvuur geconsta teerd by een koe van den landbouwer M. v. A. aan den Rotterdamsehen weg. Het rund is afgemaakt en in een der retorten van de Delftsche gasfabriek ver gast Gisternacht ongeveer 2 uur heeft te Schoteu naby Haarlem een hevige vechtpartjj plaats gehad, waarbg zekere R. levensgevaarlijk mishandeld werd door twee messteken in het schouderblad. De getroffene werd per braucard overge bracht naar het gesticht St. Johannes de Deo, terwyl ook andere personen gewond werden. Te Diesen werden 20.000 sigaren in beslag genomen. Men seint uit Muiden aan het pers bureau Vas DiasVan bevoegde zyde deelt men ons mede dat Zondagmiddag tusschen 1 en 2 uur, gedurende 5 mi nuten een windhooswoede plaats had waardoor elke roeiboot die zich in de nabijheid daarvan bevond noodzakelijk moest omslaan. Men meent dat het daar aan is te wyten dat het droevig ongeluk op de Zuiderzee plaats had. By een hevig ^onweder sloeg te Ellecem de bliksem op den toren en consistoriekamer der Herv. Kerk; ge lukkig zonder brand te veroorzaken. Gistermorgen werden een 12-tal gearresteerde personen naar het Huis van Bewaring te Maastricht overgebracht. Aldaar is een seer omvangrijke smokkel- zaak ontdekt, waarbij ©enige soldaat- kommiezen betrokken zijn. De smokkel waar werd doer Heerlenaren (w. o. ook een winkelier) aan de soldaat-kommiezen gegeven. Deze brachten ze in hun dienst naar de grenzen, waar xy verder ver handeld werd. Dat zaakje ie al van Maart aan den gang. Voor duizenden guldens allernoodzakelijkste levensbehoeften gin gen de grenzen over. Wegens omkoopipg van rijksambtenaren zyn mede nog drie Heerlenaren gearresteerd. Vrijdagmorgen vertrok van Grave naar de handelsschool te Nijmegen de 16-jarigo P. W. Toen hij Vrijdagavond niet terug kwam en zelfs Zaterdagmorgen nog niet thuis was, werd aan de school in Nijmegen geïnformeerd. Het bleek dac hy niet in de school geweest was. Tot nu toe werd er nog niets van hem vernomen, niettegenstaande de ongeruste ouders alle moeite deden, om inlichtingen omtrent hun kind te bekomen. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, deed bovengenoemd» rechtbank uitspraak in de door ons ver melde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens overtreding inkomstenbelasting F. H. 56 j. restaurateur, Middelburg, tot f500 b. s. 50 d. h.; diefstal: J. P. 16 j. en L. v. S. 15 j., beiden zonder be roep1, Vlissingen, beiden tot 1 jaar tucht school; L. C. v. L. 32 j„ veldarbeider, fColijïiisplaat, tot 9 jn. gev. straf; H. 0. B. 15 j. zonder beroep!, Middelburg, tot f 15 b. s. 1 m. ^tuchtschoolD. G. 32 j. veldarbeider, Wissekerke, tot f20 b. s. 20 d. h. en F. d. K. 32 j. loodgieters- knecht, Middelburg, tot f 10 b. si. lOd.h.; wederspannigheidB. G., 25 j„ sjou werman, Middelburg, tot 10 d. gev.-straf; ;afpers'ing: P. B. V., 21 j. en P. d. V. 19 j. veldarbeiders, Biervliet, de le Jot 1 jaar en de 2e tot 9 pi- gev.-straf, en poging tot verboden uitvaar: P. J. d. ,K- 16 j. zonder beroep', Clinge, tot f7 'b. isL 1 w. tuchtschool. In z'ake J. J. B. "54 j. caféhouder, Vlis singen, beklaagd van overtreding jachtwet, én M. V. 46 j. molenaar, St.-Laurens, geklaagd van overtreding maalverbod, zijd de vonnissen in eersten aanleg bevestigd. Voorwaardelijk veroordeeld: S. J- 0., 22 j. timmermansknecht, en L. C. B. 20 j. zonder beroep1, beiden Middelburg, beklaagd van diefstal, de le tot 3 ta- ide 2e tot 1 m. gev.-straf, beiden, 'mét een proeftijd van 3 .jaar; C. H. 19 J-> landbouwersknecht, Kapelle, beklaagd van mishandeling, tot 6 w. gev.-straf, miet een proeftijd van 3 jaar, en G. d. R-, 34 j. veldarbeider, Wissenkerke, tot 7 d. gev. straf, met een proeftijd van 1 jaar. VrijgesprokenJ. N. 54 j. Jandbouwer, Ellewoutsdijk, beklaagd van overtreding inkomsten- en porlogswinstbelastingA. M., 46 j-. hvr. van A. d. J., winkelier ster, Waarde, beklaagd van eenvoudige

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2