Kerknieuws. Ondarwijs, Landbouw m Veeteelt. Laatsto Berichten, Rechtszaken. tswga?lijken Stand. &arHtft$ricNtüR. O Goes (gepromoveerd 8 Juli 1868.) Het blad behoorde te weten dat deze doktor reeds 1 Januari 1913 overleden is. Bij kon. besluit zijn benoemd tot burgemeester van: St.-Maartensdijk, J. J. Polderman; en 's-HecrenhoekTh. C. Lu cas Luyckx. Door het Centraal Vei'.ingsbureau te 's-Hage is aan 'den heer P. Ton Jr. te Middelburg op diens verzoek eervol ont slag verleend als inspecteur van dit bu reau Middelburg. Bij eeno familie, die tijdelijk alhier vertoeft, is b richt ontvangen, dat tijdens hare afwezigheid in hare woning te Nijmegen is ingebroken. De afdeeling Walcheren der V. N. A. heef! in ham vergadering van 13 de zer, na het opt.e ten van den heer Colijn, besloten tot het zenden van een motie aan den minister van Landbouw. Deze motie is heden namens de Walch©rsch© akkerbouwers door den yoorzitter enden secretaris J. J. Mesu en A. de Te ij ter verzonden. Op den inhoud komen wg morgen terug. Gom. Het aantal kiezers in onze ge meente bedraagt 1732, waarvan slechts 892 geboren Goesenaars zrjn; niet min der dan 840 zijn vreemdelingen. De harmonie „Euphonia," directeur J. Horst, zal Vrijdag a.s. 's avonds half 9 in den Tuin der Soos een buitengewoon concert geven, toegankelijk voor des.hen kers der nieuwe instrumenten, hunne fa milie en kennissen. Het eers.e nommer van het Programma is een marsch, „Hulde aan de Edele Gevers"; het 2e een Ouver ture j.Dona "Flora" (verplicht concours- nummer.) No. 3 Birds of the Forest ^Zoo men van het Woud); polka de concert voor twee pislons, uit te voeren door de heeren J. Hoogkamer en P. Schrijver. No. 4, Grande Fantaisie sur 1'opéra: Faust." Na de pauze nog vijf stukken, waaronder het bekende mooie „Au gol.e de Na ples," grande vaise van A. La Guar ia Wij vestigen de aandacht op de advertentie in die no. van me(,uf rouw v. Heel in 't belang van de Z.-B. Dorcas. Wie den kos'elgke.i arbeid van deze ver- eeniging willen steunen, kunnen dit doen behalve door het beschikbaar s ellen van prijzen voor de verioting, ook door het zonden van een flinke bijdrage- Vooral in dezen tijd van duurte en schaarschte ver dient de arbeid van Dorcas groo e waar deering en algemeene medewerking. Wie om der consc.ëatie-wil tegen verlo ing is, geljjk wij, die kan sleun bieden door een bijdrage. Terneuzen. In de gemeenteraadsver gadering van Maandag deek-e de voorz. mede, dat hij een verzoek had van den inspecteur van poli lie oai verhooging van diens jaarwedde. Le vergadering oordeelde dat dit verzoek schrif e ijk moet worden ingediend. De Raad ging hierop dn ge heime zitting tot besprericg der anslagen van het primi.ief kohier van den H. O. Hij heropening deelde de voorz. mede, dat het kohier was opgemaakt tót epn be drag van f 72OJ0 met een he fingcyfer van 1,2. Besloten werd een geld.eening aan te gaan tot een bedrag van flO.OUO met een jaarlijkscl e aflossing van f2.00, te beginnen in 1919. ■irabbendljk*. Deze week zal eindelijk voor het eerst regeeringssajet worden uit gegeven. Eenheidsworst is hier nog niet geweest. Regeer!ngskaas van de laatste nog maar een week. Verder is hier ook geen kaas te koop. En suikar hebben ue meeste winkels ook al niet. En er moet van kaas en suiker in dezen vleesehloj- zen tijd minstens driemaal zooveel zijn als anders. Deze week was er regeerings- vet, maai niet ieder kreeg zijn «deel en zoo gaat het meestal met havermout en gort ook. En rijst? Wel in een haburige gemeente, niet hier. Rllland-Batti. Dezer dagen werd door den gem.-veklwacht.r alhier in beslagge nomen een partij goudgeld. Dit was dooi den koopman L. v. W. le Middelburg ver boven de nomina'e waarde a hier on in de omgeving opgekocht. Het geld, be staande uit 20 gouüen tientjes en 15 gou den vijfjes werd op last van den Minis ter van Landbouw, opgevorderd en tegen de nominale waarde aan de 'Ned. Bank tegen papier ingewisseld, hetwelk den be trokkene werd uitbetaald. De candidaatstelling voor een va cature in den gem. raad, ter vervulling van de vacature v, d. Werff is bepaald op 1 Juni. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sint Michielsgestel, B. J. Logtenberg te Lutten; te Garmerwoide, J. Diephuis te Jukwerd. Bedankt voor Vroomshoop, door J. v. d. Vlugt te Stadskanaal. Aan de „S landaard" wordt gemeld, dat men te Numansdorp 14 dezer een vergadering heeft belegd om den heer Heemskerk, den eenigen tijd geleden ont slagen godsdienstonderwijzer, -Wiens gere formeerde prediking naar den smaak van velen was, te behouden. Er zal een evan gelisatie met eigen kerk worden gesticht, waarvoor terrein reeds was toegezegd, ter wijl staande de vergadering een kapitaal van f 17.000 werd bijeengebracht. Eerst zal men nog trachten den plaatselijken predikant der Ned. Herv. Kerk (ds. Breel) te bewegen door onderling over.eg deze ontvolking van de Ned. Herv. Kerk te gen te gaan. Na een rusttijd van 6 jgiaanden en intusschen een ernstige operatie te heb ben ondergaan, nam Zondag j.l. Ds. W. lievmanides afscheid van de gemeente van Uitwijk en Waardhuizen met de woor den uit 1 Petr. 1:24, 25; en werd daarna toegesproken door den consulent, Ds. C. J. Montijn, van Almkerk. De intrede te Kleverskerke zal D.V. plaats hebben op 30 Juni a.s. Bevestiging door Ds. S. R. Hermanides, van Avezathe. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen, D. Drenth te Leimuiden; te Gerkeskiooster-Sroobos S. Veltman te Tzum; te Onstwedde J. W. Esselink le Alteveer. Aangenomen naai- Scho.ndijke, door J. R. Goris, cand. te Zevenbergen; naar Oude en Nieuwe Bildtzijl, door U. Bu- walda te Schouwerzijl. Bedankt voor Zierikzee, Giessen O. en N.kerk, Tholen, Velseroord, Langeslog, Le- molervekl, Naaiden, Koudekerke, Ter Aar, Bolnes en Oostkapelle, door J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Oud-BeijerLand, J. Jon- geleen te Noordeloos. Ev. Luth. Gem. Aangenomen naar NaardenBussum, door mr. J. Loosjes te Tiel. Aan de Universiteit te Leiden slaag den voor het cand. examen ge eeskunda mej. M. de Korte en de lieer N. E. ten Have. Aan de VeearIsenijku nd 1 ge IJoo- geschool te Utrecht slaagde voor het examen le gedee-J e de heer A. C. Steen- dijk en aan het Chr. Gymnasium aldaar voor aF. Hage. Geslaagd aan de Technische Hooge- school voor het propae.leutisch examen scheikundig ingenieur de heer W. J. de Ruijter de Wiidt. De hoeren J. de Koning, van Krab ben dijk e en I. K. Wessel', van Goes slaagden aan de theo'ogische school voor het le candidaats, en de lieer J. H. Kroese, van Middelburg, voor het pro- paedeutisch. De „stand van het fruit en van lo warmoezerij gewassen onder glas en in de open lucht op 12 Juni j.l." "is over 't geheel piet gunstig. Wat Zeeland be treft, lozen wij: Appels vrij slecht; peren mislukt tot slecht; vroege en late kersen slecht tut vrij slecht; pruimen .op Zuid-Beveland en Tholen mislukt. Tomaten goed tot zeer goed op Walcheren. Meloenen goed. Sluit kool en bloemkool matig op Zuid-Beve land; vrij goed tot goed op Walcheren. Vroege aardappelen goed in Zeeland. Tuin- boonen vrij goed tot goed qp Tholen. Stoksnijboonen goed tot zeer goed op Zuid-Beveland. Erwten zeer goed en Sla vrij goed op Walcheren. Men schrijft ons uit het Zuidelijk deel van Zuid-Beveland omtrent den stand der veldgewassen: Wat de stand der tarwe betreft, deze is over het algemeen vrij; wel. Hadden wij op tijd regen gehad, dan zou zij best ge worden zijn, terwijl er nu vele blokjes lig gen, welke wein'g stroo-opbrengst zullen geven; eveneens is de minder aanwending van kunstmest er ook een groote oorzaak van. Rogge, die meer is uitgezaaid dan vorig jaar, is-ook net zwaar, maar be looft een goed beschot te geven, en is zeer lang gegroeid. Gerst is over het al gemeen licht, tot zelfs wat de winter- gerst betreft slecht, mede ten gevolge van droogte en onvoldoende kunstmest, terwijl de zomergerst er op het oogen- blik best voor staat. Haver, als er met spoedig regen komt, is slecht en zeer kort van stroo en belooft een geringe opbrengst, een enkel -perceel 1,6 "laar ge laten. Paardenboonen, welke ook mteer dan vroeger gezaaid worden, staan in bloei of zijn u.tgebloedd en beloven een goede opbrengst. Erwten, deze staau ook in bloei, maar lijden veel van droogte, over het algemeen is de stand te dun. zij' beloven geen zware stroo-opbrengst. Bruine boonen, die ze-er veel uitgezaaid zijn en nog gezaaid worden, verlangen hard om regen en als deze er piet spoe dig komt, dan zullen de vroeg gezette spoedig in bloei zijn, hetwelk weinig hoop geeft voor ©en goede opbrengst. Vlas, het welk weinig is uitgezaaid, is slecht, eu is verspeeld, zoodat deze opbrengst ge ring zal zijn; er is zoo hier en aaax nog omgeploegd en met bruine boo.aen gezet, wat bjj de droogte pok niet veel beteekent. Karwij, hoewel weinig liggende, belooft goed, evenais het koolzaad, het welk veel is bijgewerkt. Wat de stand van de klaver betreft, de zoogenaamde rood© klaver, hiervan valt de ee.ste snede niet tegen, maar de Lucerne is siccht en heeft een lichte opbrengst; de Kunst mest doet zich in dezen ook terdege voe len. Wat de ajuin betreft, deze staat over het algemeen prachtig en zou bij spoe dige regen goed kunnen worden; de stand is over het algemeen wel wat dik. Sui kerbieten s.aan ook goed en zouden by voldoende kunstmest lxst kunnen worden, zij verlangen ook hard om regen. Voeder bieten staan eveneens best, terwijl kool rapen, hoewel minder uitgezaaid dan an ders, slecht staan en door de insecten worden afgeknaagd. Dat er minder voe derbieten, koolrapen en gele peen zijn uitgezaaid, komt door de m.nder gunstige prijzen die de regeering voor deze ge wassen heeft vastgesteld. Wat de wei landen betreft, deze lijden veel van de droogte. Was anders in begin van Mei veel gras en veel Fooi te verwachten, men wprdt daar zeer in teleurgesteld; het wordt middelmatig .hooi eu weinig eten voor het vee op de weide, zoodat een korte natte periode in dezen wel gewenscht zou zijn, en waar bij deze lange droogte, de aardappels ook best staan, zouden deze bij regen zich ook des te beter kunnen ontwikkelen. Over het algemeen zijn uitsluitend gele soor ten en rood© star uitgeplant, en daar de regeering voor onze beste blauwe geen hooge prijs besteedt, zullen deze soorten zich enkel .op den duur voor den ver bouwer bepalen en zullen de stadsmen- schen zich aan minder fij!ne aardappels moeten gewennen, welke niet zoo lang bewaard kunnen worden. Wat de .werk zaamheden betreftmet het droge weer zy,n de akkers goed van onkruid gezuiverd kunnen worden, en daar eiken dag zeker is, waar nog bijkomt dat er geen kersen zijn en weinig kruis- en aalbessen, be looft het voor den werkman een tijd lang weinig werk, liet we Ik met. de tijds omstandigheden dubbel erg is. Vlugge b et a 1 i n gOp den lCten Mei j.l dus ruim 5 weken geleden moesten door verschillende landbouwers in den Haarlemmermeer koeien worden geleverd aan het Rijk voor afslachting. Dooi de betrokken personen werd aan gedrongen op een spoedige betaling. De Commissie die deze zaak regelt, ontving in antwoord daarop dezer dagen een te legram, onder meer inhoudende (men lette nu goed op!) dat men aan het Departe ment van Landbouw over 14 dagen zoo ver hoopte te zijn, dat over 10 dagen de uitbetaling zou kunnen plaats hebben. Veertien en tien is volgens Bartjes 24 dagen. De vordering loopt nu 35 dagen, dus men hoopt 59 dagen na de levering te kunnen betalen. Men deelde ons mede, dat de landbou wers bij wie nu '6 ii 7 weken geleden tijdens de militaire razzia het graan in beslag werd genomen, ook nog geen cent betaling hebben ontvangen. Het Rijk betaalt wel bestl Een landbou wer maakte niet ten onrechte de opmer king als het Rijk een koopman was, verbood ik hem mjjn erf. (Rotterdammer.) Gisterenavond geraakte te Amster dam in de Raamgracht een meisje te water. Een heer gelukte 'thet meisje te redden, doch hij verloor hierbij zijn por tefeuille, inhoudende eenig bankpapier. Te Hom (Limburg) is bij eeu boer een Belgisch jongetje aangekomen, dat beweerde ergens aan de grens over den draad gezet te zijn. Het droeg een plaatje op de borst met het nummer 317, zijn naam is Albert Thomas, geboren te Ant werpen, den 13den Augustus 1907. Te Utrecht ontstond een kleine ont ploffing in het .magazijn voor afgewerkt vuurwerk der Nederl. Pyrot. fabr.ek. On middellijk stond het dertien meter lange gebouw in, brand, waarbij telkens ont ploffingen plaats hadden. Spoedig daarna vatte ook het groote magazijn van mate rialen en onafgewerkt vuurwerk vlam. Beide gebouwen brandden geheel uit. Het onderzoek aan het centraal labo ratorium van den Provincialen Keurings dienst in Friesland heeft aangetoond, dat de vergiftigingsverschijnselen na het ge bruiken van koek, banket, enz., geheel of gedeeltelijk bereid uit z.g. tulpenmeel, moeten worden toegeschreven aan het feit, dat bedoeld lulperumcel gemengd was met een weinig parcissenmeel, welke laatste meelsoort de vergiftige eigenschappen be zit. Bij huiszoekingen te Schoonhoven is bij iemand, die geen sigarenhandelaar is, een hoeveelheid van niet minder dan 64,700 sigaren ontdekt, benevens oen kist thee, een hoeveelheid 'koffie en harde zeep. Uit het wrak van het stoomschip Bestevaer is een vat zilver van 350 K.G. boven gebracht. Te Finsterwolde is een door vier gezinnen bewoond huis gheel afgebrand. Eenige geiten zijn omgekomen. Het huis was verzekerd, drie inboedels niet. Verregaande achteloosheid bij de post kan voor de betrokkenen oorzaak van veel leeds zijn. Zoo bleek de „Tel." bij opening van niet uitgereikte telegram men, die door de post per abuis bij de redactie van genoemd blad was bezorgd, dat deze voor eenige plaatsen in het Oos ten onzes lands waren bestemd. Deze telegrammen, die een poos op de redactietafel moesten blijven liggen, daar de postbeambte ze zou terughaien, wer den daar even doorbladerd. De redactie voelde als 'tware iets van aandoening, toen ze den inhoud van sommige las. Daar was er een van een vader aan zijn zoon, die te Tubbergen als militair vertoefde met de droeve tijding: „Kom dadelijk over, broeder zenuw toeval, i3 stervende." Dit telegram, om 6.50 Zaterdagavond te Apeldoorn aangeboden, werd te Tubbergen om 7.01 ontvangen.' En om 12 uur 's nachts was het te Amsterdam. Zou de militair zijn broer nog hebben kunnen spreken? Nog sterker staaltje! Een telegram uit Zutphen wordt Zater dagmiddag om zes minuten over 3 aan genomen ter verzending naar Tubbergen en daar ontvangen om 4.10. De inhoud van dit telegram roept een vader aan het sterfbed van zijn dochter. Wij lazen deze Jobstijding om 12 uur 'snachts. Zoude vader zgn dochter nog in de brekende oogen hebben kunnen zien? In hetzelfde pakje waren nog tele grammen voor een burgemeester, dienst- telegrammen. afkomstig van den inspec teur der belastingen, een toewijzing van het Centraal Broodkantoor enz., met na tuurlijk nog het noodige aantal van oor- logsbandelaren. Kni 11 is, haal de vogelver schrikkers. Men meldt aan de „Msb.' het volgende: Dezer dagen gebeurde het in een dorp aan de Oostgrens, dat eenige contro leurs een onderzoek kwamen instellen naar achter gehouden Levensmiddelen. Zij ar riveerden ook bij een boer, die, naar vermoed werd, nog wel flink wat spek zou hebben achterbaks gehouden. Met een lofwaardigen ijver doorsnuffelden de regeeringsvertegenwoordigers alle mogelij ke bergplaatsen na, doch er werd geen contrabande van eenige beteekenis ge vonden. Toen de speurders goed en wel vertrokken waren, ging de boer in kwestie naar zijn kerseboomgaard. „.Knillis, liaol de vogelverschrikkers er maor wêr uut, de kemiezen zién 'm al gesmeerd!" „Knillis" gaat volijverig de boomen in en komt met een viertal vogelverschrik kers beneden, die hij van jas en pet ontdoet en die zich dan ontpoppen als vier flinke zijden spek, die met onmis kenbaar talent tot vogelverschrikkers waren gëmetamorphoseerd. Uit het land der vryhreid. In Amerika leeft men in volle vrijheid, zoo lang men het lnet de regeering eens is. Huldigt men evenwel andere opvattingen, dan is het met die vrijheid onmiddellijk en finaal uit. En de straffen, die op de „misdadigere" worden toegepast, zijn het tegendeel van zachtzinnig en mensche- lijk. Dat blijkt wel uit een gebeurtenis, die kort geleden' 'te Christopher in Illi nois plaats greep. De „San Francisco Chronicle" deolt er 'tvolgende van mede: „Te Christopher waren vier burgersin arrest gesteld, die zich op minder vrien delijke wijze tien opzichte der regeering hadden uitgelaten. De gevangenen worden naar het marktplein gevoerd, daar ont kleed, met teer bestreken en met voeren overdekt. Zoo wei-den zij gedwongen een Amerikaansche vlag te kussen en na deze plechtigheid werd hun het verder verblijf in de stad geweigerd. Hetzelfde lot achterhaalde een dag daarna den pries ter van de Katholieke kerk te Christopher. Slechts werd ten opzichte van dezen gees telijke van verbanning afgezien." MAASTRICHT. Door de recherche alhier werd aangehouden zekere A. Ceen Duitsch monteur, verdacht van oplichting en verduistering. De verdachte deed zich voer als electricien, wiens specialiteit het ,was het grondig herstellen van kleine electrische motoren voor piano's enz. Op enkel© plaatsen had hij reeds eenig geld van te voren gevraagd. De hem aldus toevertrouwde motoren, we ke tegenwoor dig een waarde hebben van een paar honderd gulden, verkocht hij voor een appel en een ei aan fabrikanten of andere eigenaren van electrische piano's. In de omstreken van Maas richt en Heerten wa ren reeds verscheidene men-chen op cea dergelijke manier opgelicht. De recherche heeft reeds eenige moforen opgespoord. De Fransche spoorwegen. De Correspondence Politique" be richt uit Genève, dat, naar aanleiding van de debatten, in de Fransche Kamer over de verhooging der spoorwegtarieven, eenige interessante feiten aan het licht zijn gebracht. Afgevaardigde Bedouce wees er op, dat in de eerste zes weken van den oorlog 55.000 spoorwegwagens in handen der Duitschers zijn gevallen, ofwel een ze vende deel van het materiaal der Fran sche spoorwegen. Tóch werden gedurende langen tijd geen wagons aangemaakt, om dat de betreffende maatschappijen tegen de enorme hooge kosten opzagen. Eerst is 1916 is men op aandringen van den Staat er toe overgegaan om 2/s ^cr kos ten op zich te nemen. Men had toen 90.000 wagons noodig, doch men kon zoo goed en zoo kwaad het ging er slechts 30.000 aanmaken. Terecht merkte Redouce op, dat eerst later zal blijken, wat izu'.k een transportcrisis aan Frank rijk heeft gekost. De debatten namen een onverwachte wending, daar men een eigenaardig verschijnsel in het parle ment een lofzang hield op de Duit- sche administratie der spoorwegen. Het Duitsche offensief. Majoor Egli zegt iu eene bespreking in de „Basler Nachrichten" van de resul taten der Duitschers, dat er wederom een Fransch-Engelsch leger door de Duitschers zoodanig weid verslagen, dat het „als buiten gevecht gesteld" te beschouwen is. Het verlies, dat de Geallieerden treft, is niet te herstellen Vanaf 21 Maart tot 1 Juni verloren de Geallieerden in het Westen 2000 kanonnen. Dit beteekent een verlies van meer dan een half millioen. Wat de Franschen echter aan geoefende officieren en onderofficieren verteren heb ben, kunnen zelfs de Engelschen, laat staan de Amerikanen niet here tellen. Canada In het teeken van het duik bootgevaar. De jongste duikbootsuccessen voor de kust der *Ver. Staten schijnen ook Ca nada den schrik om het hart te hebben geslagen. De „Times" bericht uit TorontoIn het Canadeesche parlement werd aan de re geering gevraagd, of er niet een uitbrei- van de werkzaamhei-l der Duitsche duik- booten in de Amerikaansche wateren ook op Canadeesch gebiud te verwachten was. Door de re,gearing werd hierop geant woord, dat met deze mogelijkheid rekening moet worden gehouden en dat de regee ring zich hierom reels in verbinding had gesteld met Londen. In dit geval zou En geland zeestrijdkrachten ter beschikking stellen, RMMbaak h Middelburg. Wegens mishande'ing van een soldaat, ,di© het met zijn dochter hield, weid! Dinsdag tegen F. de P. uit Middelburg 6 weken voonvaarde'ijke gevangenisstraf met drie jaar proefijd gevorderd.. De zaak togen Th. M. te Middelburg, beklaagd van vemie'ing, werd uitgesteld wegens ziekte van eeu der getuigen. Wegens diefstal van staaldraaid enz. aan boord van een schip te Hansweert luidde de eisch tegen D. K. en P. L. V. 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Voortgezet werd de zaak tiegon B. de) J. uit 's Heer Arendskerke, be.Jaagd van het doen brengen van wintertarwe naar den molenaar. Gehoord werd de verbali sant, de veldwachter van de Plas se. Daar niet bleek, dat bekl. tegen dezen politie man beslist bekend heeft, luidde de eisch vrijspraak. Een zaak tegen een zevental! y,rouwen uit Arnemuiden, allen beklaagd van het plukken van zeespinazie op verboden ter rein, weid evenals een paar gelijksoortige! zaken, die in besloten zitting waren be handeld, uitgesteld tot 27 September, daar bekl. opgeven toestemming te hebben van Izeboren Verineire, die als dan gehoord zal worden. Tegein G. B., G. v. B., en J. de N. uit Arnemuiden, van welke vrouwen de eerste niet was verschenen en de beide an dere bekenden zonder vergunning zee spinazie te hebben geplukt, luidde dé eisch voor ieder f5 of 10 dagen. Vervolgens stond terecht J. B„ slager uit Heinkenszand, beklaagd van het af leveren op 12 Mei van 8 K.G. vleesch, waarvan hij wist dat het afgekeurd was door een veearts. Uit het getuigeagehoor bleek, dat bekl. op de hofstede van Drij1- dijk te 's Heer Abtskerk© een gestorven dier heeft gevild en toea direct gezegd heeft, dat het wel voor de consumptie zou worden afgekeurd en dat hij1 er voor geen f 1000 zelf van zou eten. Toch is de veearts C. van Baak er nog bij ge roepen, die het dier direct afkeurde en die verklaarde niet te begrijpen, dat men hem daarvoor nog riep, ieder slager kon zien, dat het vlteesch van dit aan buikvliesonstóking overleden rund, niet voor consumptie geschikt was. „Getuige 'kan natuurlijk niet zeggen, dat het bes ist schadelijk op de gezondheid van hen, die er va,n eten zouden moest werken, maar er was zeer grooten kans voor. De getuige M. D. Borduin, die het vlteesch .kocht, had er nog niet van gegeten, toen het in beslag werd genomen. Bekl. loeide er zelf we! van gegeten te hebben, waarop de president hem gelukwenschte, dat hij er zoo goed is afgekomen. De officier van justitie, zegt dat het hier een zeer ernstig feit geldt en vor dert 6 maanden gevangenisstraf. Bekl. zeide, dat hij' samen met een ander deed, maar dat hij zijn kameraad nooit zal verraden. Tegen J. L. T., uit Kloetinge werd wegens beleediging van A. Korstanje, dien hij een smeerlap noemde, f25 or 25 dagen gevorderd. Bij verstek werd tegen A. B. uit Iersekt", die een hek wegnam toebehoorend© aan C. van Zwed^iü f 15 of 30 dagen ge vorderd, terwijl D. V. uit Hoedekens- kerke wegens diefstal van suiker te Ka- pel'e f 7 of 14 dagen hoorde eischen. Wegens verzet tegen en beleediging van den onbezoldigd rijksveldwachter Wi. de Bakkeren, werd tegen J. J. K. van Hanswcerd 3 weken gevorderd. Bij verstek luidde de eisch tegen B. T. uit 's-G ra ven pol der, die doorree t toen da politie hem aanriep van zijn rijwiel te stappen, f 10 of 20 dagen en tegen J v. d. P. en Jan v. d. P. uit Ierseke, wegens het vervoer van steenkolen met teen visschersvaartuig voor ieder f25 of 25 dagen. Uitspraak 25 Juni a.s. MIDDELBURG. Bevallen: E. ,N. Nij- sen, geb. van Varik, z'., S. Franyois, geb. de Priester. Overleden: A. Smith, vr. van P. Smith, 42 j. GOES. Huw.-aangifte19, Franyus Cor- nelis van Dijke, 26 j. jm. en Melania Ida "Verheule, 23 j. jd. Geboren: 16, Johanna Pietiernella, v. Eaurus Karei Jacobus de Hond eu Francina van Boven. Overleden: 17, Johanna Oosterlagl, 41 j. geh. met Willem Vogelaar; 16, Hen drik Dodmond, 75 j. wedr. van Helena Johanna Le Roij!. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Groote veiling van 18 Juni. Kruisbessen voor de fabrieken f25 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien voor het bin nenland f31f35.90, idem voor de fa brieken f35 per 100 K.G., Aardappelen (groote) f 14 per 100 K.G., met inbegrip van toeslag Rjjk en gemeente, idem poters f 12, kropsla f 1.90f3.91 per 100 krop, sjalotten f 11.20 per 100 bos. ~TELEGRAFI8CM~ WEERBERICHT. Naar waarnemingen ia den morgen van 19 Juni, medegedeeld doer het Kon. Ned- Meteor. Instituut te De Bilt- Hoogste barometerstand boven 760 té Zuid-Dudtschland, laagste boven 753.7 te Hernoesand. Verwachting tot den avond van 20 Juni Zwakke tot matige winden uit Zuidelijke richtingen; meest zwaarbewolkt; waar schijnlijk eenige regen met kans op on- w®er; iets warmer, i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2