Beperkte dienstregeling Ned. Spoorwegen. Ingang 3 Juni 1918. 8.06 12.06 V. 8.45 12.35 V. 538 10 55 2.57 V 7 35 1 10 4 45 V. 817 146 535 V: 6.50 1.03 4 25 V. 8.25 1.52 5.35 V. - 7 47 12.36 5.03 V. 9.07 1.57 6.11 V. 6.00 9.47 2.50 6.50 V. 7 10 10.44 4.14 7.54 V. 744 10.15 4.22 8.23 A. 8.110 11.23 4 50 8.35 V. 8.22 11.41 5 12 8.57 8.31 5.22 9.07 8.44 12 00 5 35 921 851 12.06 5.43 9.29 9 03 5 54 9ri0 9 09 12.18 6.02 9 47 9.17 6.10 9 56 9.27 12.32 6.20 10.06 9.36 6 28 10.15 9.44 6 36 1024 9.54 6.45 10 33 1O.03 12.55 6.54 10.41 10.12 104 7.03 10.50 A. Leeuwarden Groningen Zwolle Arnhem Nijmegen Amsterdam WP Utrecht Amsterdam GS Den Haag HS Rotterdam D P Breda Roosendaal Roosendaal Bergen op Zoom Woensdrecht Rilland Bath Krabbendiike Kruining.-lerseke Vlake Kapelle-Biezel. Goes 's Heer Arendsk. Noord Kraaijert Arnemuiden Middelburg Vlissingen A. 6.40 10.40 A. 5 54 10.12 A. 2.31* 7.54 A. 1.15 5.42 A 12.32 5.00 A. 11.47 4 25 5 31 11.16 A. 1101 3.13 4.22 10 23 A. 1148 3.25 5.40 11.00 A. 10.29 2.04 4 21 9.38 A. 9.46 114 3.44 8.45 A. 8.37 12.27 2.25 7 38 V. 8.15 11.43 214 6 50 A. 8 00 1133 150 6.40 V. 7.40 11.14 131 6.20 7.28 11.03 1.20 6.10 7.14 10.50 1.07 5.56 7.06 10.43 1.00 5.48 6 55 10.33 12 50 5.37 6.48 10.27 12.44 5.30 6.39 10.20 12.35 5.22 6.30 10.11 12.27 5.13 6.20 10.01 12.17 5.04 6.11 9.53 12.09 4.55 6.01 9 44 12.00 4.45 5.53 9.37 1153 437 V. 5.40 9.25 11.41 4.25 *1 3.34 over Arnhem. In een lehu's voor kinderen te Tie- fenort in Saksen-Weimar zijn zes kin deren, volgens berichten in de bladen, door ondervoeding' omgekomen. In den landdag van Weitnar heeft de afgevaard:gde Leber deze zaak ter spra ke gebracht en behalve deue zes geval len nog andere bijzonderheden mede gedeeld. Op de vraag welke maatregelen de tre- geertng tegen herhaling van dergelijke dacht te nemen, antwoordde de woord voerder der regeering,, dat door genees kundigen was vastgesteld, dat de toe stand in de verschillende gesti: hten," wat de voeding belreft. niet streber is dan elders en dat bepaa'delijk in de bedoelde inrichting geen aanz enlijke ondervoeding in het algemeen kan worden vastgesteld. Dan zijn de artsen leugenaars, r.ep 'daar op de afgevaardigde. Een geweld ge brand heeft de oor- log'sdepots in Mirabel,a in het Plave dis trict verwoest. Het gerechtshof te Florence heeft een gestelijke wegens twee preeken „tegen den oorlog" tot acht maanden en 5 da gen tuchthuisstraf veroordeeld. De Du'tschers hebben rondom En geland weer 1.-00J ton scheepsru.mtr in den grond geboord. De ZweeJsche oogst loopt ernstig gevaar tengevolge van droogte en van de huidige sterke vorst. Tweede Kamer. Salaristen. CoMcessie- vhii neub. De gioote gèzir neu gebaat. Distii- but'fereclusrraak. Hoe 't met de safaris verhooging der burgerlijke rijksambtenaren is atgeloo'- pen zul,en. wij koruelijks releveeren. Men zal daatuil ervaren, dat minis ter Treub geen kwade bui had. Het amendement-Koster (geen klasse- indeeling) is verworpen niet 81 tegen 26 stemmen; het amen .©ment-Visser vair IJzendoom (om den duur.etoes.ag te be houden gedurende een jaar) aangenomen met 33 tegen 25 stemmen; de motle- Bomans (de wenschetijkheid van sala- riëering naar de gezinsgrootte) is aan genomen mét 25 tegen 22 stemmen; de motie-Ketelaar (volle saiariëering uiter lijk 1 .Januari 1920) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Op de vraag van den heer Duynstee om het percentage van den duurtetoeslag te bepalen op 140 inpiaats van op 120 percent, heeft Minister Treub een gunsti ge toezegging gedaan. De moiie-Bomans is gelukkig een richt snoer geworden voor de definitieve sa- larisregiing. Zij is door den steun, dien zij heeft ondervonden, zeer sterk en vormt een succes voor Bomans en voor vele groote gezinnen. Het ontwerp is z. h. s. aangenomen. Vervolgens kwam aan de oide de sa- lariisregeling voor de rechterlijke macht. Het amendement-Smeenge, strekkend om de salarissen van den substituut-grif fier bij den Hoogen Raad en de gerechts hoven f 500 hooger te stellen werd met 37 tegen 15 stemmen verworpen. Amen dementen om de rechtbanken te Breda en te Roermond in de eerste klasse én de rechtbank te Zwolle in de tweede klas se te brengen, werden ingetrokken, .pa- dat de minister had medegedeeld, dat een ontwerp inzake klasse-indeeling te verwachten .is. Besloten is, dat de Kamer na het Vrij dagmiddag aanvangend recès 9 Juli weer zal bijeenkomen ter belianJeiing van een regeling van invoer zoomede de Scheur- wet. Na aanneming van eenige kleinere ont werpen was aan de oide het ontwerp tot instelling van een bi zonde re recht spraak in distributie- en andere crisis- zaken. j Gelijk men weet, kwam bij de jongste LevensmLdelendeba.ten a gemeen he. ver langen tot uiting, dat aan de vele on gerechtigheden door de crisis-organen, hoog en Laag, bedreven een einde zou komen en -dat men de rechtelcjoshe.d van de slachtoffers der distributie- en crisis- maatregelen zou opheffen, door hun be- 1 cep fe? te staan op een onpartijdigen i iler. Te dien einde nu is de Regee- ric.g een wetsontwerp gekomen, waar in aan alleensprekende rechters, bij voor keur te kiezen uit de bestaande recht banken, het oordeel over de wettigheid van besluiten, handelingen en weigerin gen van de crisisorganen afkomstig zal worden opgedragen. Bjj de algemeene beschouwingen leek bet alsof men op de geweldige vraag van de administratieve rechtspraak (na melijk of deze zich zal uitspreken al leen over de „wettigheid" der beslissin gen van de overheidsorganen, dan wel ook haar •doelmatigheid of nuttigheid zal beoordeeien) igroo tend eels zou laten rus ten. Zij werd niet zoo geheel a.u fond aangeroerd. Naar liet scheen had de com missie van rapporteurs weten te vinden den middenweg tusschein het we.tigheids- foeginsel, waarbij nauwelijks pen beslissing aanvechtbaar is en het andere uiterste, waarbij alle beslissingen der overheids organen. aanvechtbaar worden. Doch bij de .arlike.sgewjjze behandeling kwam het los. Rutgers en Limburg meenden, dat het ontwerp niet ver genoeg ging. Volgens hen had de Kamer destijds niet op een administratieve rechtspraak in dezen aangedrongen, omdat men meen de, dat de crisisbes.issingnn onwettig va ren, maar omdat tal van besluiten, op. zichzelf wettig, volkomen onbillijk en on behoorlijk zijn, zooals b.v, het weigeren van plaatsing op een lijst, de niet toe lating ais exporteur enz. Door vast te houden aan den eisch, dat alleen over de wettigheid geoordeeld zal worden be- teekent net heele ontwerp feite.ijk niets, was hun conclusie. Va.ndaar, dat ze het woord wettigheid eenvoudig wilden schrappen. Doch hiermee zou aldus de tegen partij, en in de eerste plaats minister Ort het hek van den "dam gaan: im mers op 'die manier gaf min den distri-, buitenechter de' gelegenheid om ook te oordeelen over de doelmatigheid der in het geding gebrachte besluiten en zou deze dus op het terrein van de administra tie komen. Deze en. dergelijke kwesties werden be sproken. Voor ditmaal zij er genoeg van ge zegd. Zeer waaischijnlijk zal het wetje zij het ook eenigszins gewijzigd spoe dig in het Staatsblad staan. In Wurtemberg wordt het bericht verspreid van de verloving van kroon prins George van Saksen met hertogin Marie Amalia, de dochter van hertog Albrecht van Wurtemberg De hertogin wordt 15 Augustus 21 jaar. Een ham kost in Pejrograd thans van f 5'.)0 tot f700; boter wordt tegen f25 per pond, kaas tegen f20 per pond verkocht. Eieren doen f 1.80 per stuk en aardappelen f3.60 per pond. „Tagens Nyheter" rueldt, dat de nieuwe ziekte, die thans in Zweden woedt, uit Duitsqhlaud is overgebracht, waar zij reeds vele slachtoffers heeft gemaakt, tengevolge van voedselgebrek en onrein heid. De Vesuvius begint weer te werken. Een kleurige rookpluim hangt boven den top en de lava loopt in beekjes naar beneden. Er is echter geenv reden tot ongerustheid Schepen uit Amerika. De Java en de Stella zouden gister ochtend van New-York vertrekken. De Koningin zal ook de onthulling van hei standbeeld van Johan de W'itt oj^de Plaats in den Haag bijwonen. De boter- en yetrantsoeneering. De Minister zan Landbouw maakt be kend, dat de bon 1ste week van de bo- ter-, melange A en B en margarinekaarteii voor het iste tijdvak, geldig is van 3 tot en met 9 Juni 1918.. Caseïne, De Min. van Landbouw, heeftgoèdge- ge vonden: 1. voor caseïne vast te stellen, I met ingang van 5 Juni een maximum groothandelprijs van f 1,60 per K.G. en een maximumkleinhandelprijs van f 1 70 per KG., welke laatste prijs o.a. zal mogen worden berekend bij levering van tus>chenhandelar"n aan fabrikanten 2. te bepaten dat vorengenoemde ma ximumprrzen betrekking hebben op droge caseïne, met een vochtgehalte van ten hoogste 5 pet. Het vervoer en de aflevering van ca seïne is verboden, met ingang van 10 Juni e.k. 2 Ontheffing van het sub 1 gestelde verbod kan, onder zoo noodig te stellen voorwaarden, worden verleend door liet Rijkskantoor voor Melk n Kaas. Engelse he vliegtuigen Men seint nog van Terschelling: Hrt Engelsche vliegtuig, dat in zee daalde, was daartoe genoodzaakt door een defect, aan d<-schroei. De bemanning ervan is op Terschelling aang< bracht. D officieren, Hodgson P. J. Paul uit Canada en R F. L. Dickers uit Engeland zijn ondergebracht in hotel Nap. Eenige on derofficieren werden ondergebracht in de kazerne. Het Duitecho vliegtuig, dat buiten geve.cht werd gesteld, viel in zee ter hoogte van paal 14. De bemanning werd door een Duitscli vliegtuig gered De bemanning van het naar beDeden geschoten Engelsche vliegtuig is op Vlie land geland. De Kamerverkiezingen. Door de Politiepartij en het V. D. W. is besloten, dat de duor deze partijen ingediende candidatenlijsten voor de op 3 Juli a s. te houden stemming voor leden der Tweede Kamer, zullen worden ver bonden op voorwaarde, dat, wann< er van beide partijen één of meer candidal'n worden gekozen, deze in do Tweede Kamer onafhankelijk van elkaar zullen kunnen optreden, doch dat door deze overeenkomst een zoodanige verhouding tusschen beide partijen is geschapen -t verwacht mag en kan worden, dat de samenwerking in de Tweede Kamer zal kunnen leiden tot behartiging der weder zjjdsche belangen, Ileemsker'k en Idenburg voor de kiezers. Gisteravond heeft de anti-revolutionaire kieskring-centrale Nederland en Oranje te. Den ilaag een vergadering gehouden, waarin de heeren mr. Th. Heemskerk en de oud-gouverneur-generaal van Ned.- Indië, Idenburg, het woord zouden voeren. De vergadering was zeer dyuk bezocht. Nadat zij met gebed was geopend, werd het woord gegeven a«n den heer Heems kerk- Spr, begon met te wijzen op de schaduwen welke qp de a.s. verkiezingen liggen en die in den buitengewonen toe stand haar oorzaak vinden. Men zal ech ter 'niet bij de pakken neer mogen zitten, 'want wij hebben een taak; zoo eendrach tig en in zoo «rooien getale mogelijk naar de stembus te gaan. Spr. ontwikkelt de beginselen der anti- rev. partij. Ook deze partij' is en blijft voor verzekering van ouden van dagen, doch niet voor bedoeling van ouden, verkeerdelijk genaamd Staatspensioen- Dr. Kuvper heeft reeds jaren geleden gezegd dat behoeftigen niet behoefden te worden ondersteund, doch een pensioen verzekering de behoeftigheid moest ver- mindereft. Op hef punt van het onderwijs moet recht worden gedaan. Qp grond van art. 192 moeten de traktementen der bijzondere onderwijzers met die van do openbare school gelijk gemaakt worden- Het zal de taak der anti-rev. partij zijn mee te. spreken wanneer het overieg om trent de uitvoering van art. 192 gal wor den gepleegd- e Het huidig Kabinet beeft de onderwijs- pacificatie tot stand gebracht, dit is zijn eer, evenals de strikte neutraliteit welke het lot nu toe betrachtte. Spr. wil zich echter niet ontveinzen dat or in denlaat- sten tijd Twijfel is gerezen of verschillende belangrijke vraagstukken wel zoodanig op gelost zijn ais noodzakelijk was. Met klem komt spr. qp voor het vrije handelsverkeer. De vreemde mogend heden belemmeren ons op dit punt van alle zijden. Spr. beweert niet dat wij daar met resultaat tegen op zullen kunnen treden ,maar toch moeten wij het uiter ste beproeven om het recht te verkrijgen, waarop wij aanspraak kunnen maken. De distributie is niet geheel zoo men ze wenscht. Dat is niet alleen de schuld van minister Posthuma. Spr. meent dat een distributie nimmer allen zal kunnen be vredigen. De strafbepalingen die thans alter weg e worden ingesteld, kunnen niet baten, waar er overal tekort is. Aan pro- ductievermeerdering bestaat de meest drin gende behoefte. Dit is geen geringe zaak, maar PL-egeering en volk zullen er toe samen moeten werden. Het Kabinet, dat komt, wacht dus een zware taak, Spr. acht het gevaar met denkbeeldig ,dat weer toevlucht zal moe ten worden gezocht bij een extra-parle mentair kabinet. In 1913 werd, doordat de linkerzijde de Regeerjpgstaak niet kon aan vaarden en 't extraparlementair Kabinet op trad, de band tusschen Regeeringen parle ment eigenlijk verbroken. Spr- wenscht dat deze verkiezing den band zal herstellen- Met het oog daarop heeft spr. op 24 Mei de - mogelijkheid geopperd van een Kabinet op nation aten grondslag, wil men liever op gemengden grondslag, paar hij uitdrukkelijk verklaarde geboren ujt over leg tusschen verschil,ende partijen. Spr. bespreekt in dat verband twee driestarren in de Standaard, waarin op deze uiting van spr. critiek wordt ge oefend. Spr. noemt het geheel onjuist dat hij, volgens het oordeel in de Standaard, blij kens de driestar van 1 Juni, andere wegen bewandelt dan voor de anti-rev- partijj eisch is. Met den zakelijken inhoud van die_ driestar is spr. het volkomen eens. Welk kabinet er na de stembus zal komen is nog niet te bepalen. Al ont breekt de coalitie bij de stembus, spr. hoopt dat men na de stembus elkaar zal rónden. Eeixjrechts kabinet zo uook zeker den naam van nationaal kabinet verdie nen. Bij samenwerking met eenige andere partij zouden de moeilijkheden misschien niet onoverkomelijk zijn. Steunend op den Bijbel verdedigt spr.'s partij do vrijheid en het recht, zij trekt op om hol hoogere recht te handhaven, geschaard om onze Koningin, dio zicli geeft aan haar volk, zijn nooden kent en gevoell en onze vrijheden liefheeft. (Applaus). De lieer Idenburg verklaarde na mr. Heemskerk's rede slechts een kort be toog te zulten houden oVer de koloniale politiek. Spr. juicht toe een streven naar een toestand waarbij het moederland slechts een leidende en contro'eerende rol zal hebben en het inlandsch bestuur zelf zal -optreden. Spr. wijst op de z.g'. ontwaking van het oosten, waarliij de Westersche cultuur door de Azialische volken mieer en meer wordt overgenomen. Daarbij komt tevens op een krachtig godsdienstig leven. in 1913 is de toenmalige Indische Re- geering verweten dat zij niet met genoeg zame kracht tegen de Sareknt Islatn op trad. Zij wilde dat niet, zegt spr., omdat ha,ar Christelijke beginselen haar leerden de godsdienstige overtuiging ook van an deren te respecteeren. Nog bestaat art. 123 van het Regeerings- reglement, waarbij de zendelingen toela ting vow han werken moeten verkrijgen. Deze officieel© smaad moet worden gewijd jzigd en zou reeds zijn gewijzigd, indien het Kabinet Heemskerk niet in 1913- ware afgetreden. Onder Groen v. Prinsterer's leuze: het evangelie tegenover het. humanisme gaat men thans ter stembus. Wij zulten blijven ijveren vooc een anti-revolutionnaire staat kunde, riep spr. uit. Met een opwekking tot de kiezers sloot spr. zijn rede, waarop luid applaus volgde. De voorzitter deelde in zijn sjotwoord mee, dat Vrijdag 27 Juni opnieuw verga derd zal worden. Alsdan zullen de heeren de Wilde, Smeenk en Colijn het woord voeren. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Zomerzitting In druk zijn verschenen een deel van de voorstellen van Ged. Staten, welke in de a. s. Zomerzitting van de Provinciale Staten onzer provincie zullen worden be handeld. De twee voornaamste voorstellen van deze thans verschenen, zijn wel, die in zake de herziening van het algemeene reglement voor de polders en waterschap pen en van het reglement van politie voor de polders en waterschappen. Beide voorstellen met hun memories varn toelichting vormen heele boekdeelen en wij moeten ons dan ook beperken rot- het noemen van enkele zeer belang rijke wijzigingen in beknopten vorm. Wat betreft het algemeen reglement mer ken wij daarom het volgende op: Tot nu toe bestond het reglement uit hoofdstukken, paragraven en artikels, dit zal worden titels, hoofdstukken, artikels en paragraven. Dit wordt gedaan om nog betere aanwijzingen te kunnen geven. Bepaald wordt, dat voortaan door Pro vinciale Staten een naam aan een nieuwen polder zal worden gegeven. Bij bet hoofdstuk „van de zeewering en oeververdedigmg" worden aan het toe zidht der polderbesturen naast de bij het rijk ir. onderhoud zijnde werken, ook dje wélk® bij de provincie in onderhoud zijn, onttrokken. Opgenomen is thans in het reglement de verplichting tot waterpassing en het nemen vqn dwarsprofielen aan de dijken, hetgeen in de praktijk wel onder het ge ven van inlichtingen werd begrepen, maar dat toch beter uitdrukkelijk kan worden bepaald. Voorgesteld wordt Inzake de bepaling der schadeloosstelling en de regeling van het gemeenschappelijk beheer en onder houd yan binnendijken, waarvan dooreen polderbestuur van anderen ophooging wordt gevorderd, deze over te laten aan Ged. Staten, Een belangrijke wijziging is, dat in het vervolg niet alleen de waterleidingen moe ten worden opgegeven, die bij de pol ders of waterschappen in onderhoud zijn, maar ook dio bij anderen in onderhoud zijn, opdat Ged. Staten een staat kunnen vaststellen evenals het geval is met den ligger der wegen en voetpaden. Daar zulks meermalen tot verschil van roeening aanleiding gaf is thans defini tief neergeschreven, dat voor de bepa ling wie stemgerechtigd zijn, ook het in eigendom hebben van vroonen en vrij landen, waarvan geschot geheven wordt, tot kiesbevoegdheid aanleiding geeft. Een uitbreiding wordt gegeven aa nde bevoegdheid van vrouwen qm stembe voegd te zijn, daar de gehuwde vrou wen ook als stembevoegde voor anderen kunnen optreden in dezelfde gevallen als nu reeds de man. Met het oog op de talrijke kwesties van bevoegdheid, welke zich bij de poldcrvergaderingen voordoen, wordt het wenschelijk geacht, lijsten van stem bevoegdheid. in ,het teven te roepen en zijn eenige artikelen aan de inrichting van die lijsten besteed, waarin 'o. a. be paald wordt ,dat de besturen de lijst in Januari moeten 'herzien, dat er beroep op hunne beslissing in deze bestaat en dat eventueel bij beroep of hooger be roep toegekende bezwaren voor eind Maart opnieuw wijziging der lijst noodig maken- fn overeenstemming met desbetreffende ministrieele circulaire wordt het benoe men van dijkgraven, plaatsvervangers en gezworenen niet toegestaan ind en de be doelde personen den ouderSom van 70 jaar hebben bereikt. Opgenomen is eene bepaling ,dat dijk graven of gezworenen niet mogen werk zaam zijn als advocaat of procureur in rechtsgedingen, waarin de polder of het waterschap betrokken is. Een belangrijke wijziging is gebracht in het hoofdstuk, dat de bevoegdheid en den werkkring van het polderbestuur re gelt, door „het nemen van voorzorgsmaat regelen in oogenblikken van gevaar"te vervangen door „het uitoefenen van de bij art. i, no. 15 der wet van 9 Mei 1902 vermelde bevoegdheden", die vooral hij gevaar, als b.v. watersnood van groot belang kunnen zijn. De mogelijkheid wordt geopend, dat een vrouw tot ontvanger-griffier wordt be noemd. lTit de bepaling omtrent het afleggen van eed of belofte, zijn vervallen de woor den „overeenkomstig zijn godsdienstige meening", in overeenstemming met de in de staatswetten vrijgelaten keus tusschen eed of verklaring en belofte. Aan Ged. Staten wordt de bevoegdheid gegeven de keuzen dor ontvangers op te nomen of te doen opnemen. Ook krijgen zij bevoegheid waterbouwkundige ambte naren te ontslaan, evenals zij dit ont vangers kunnen doen. De bezoldiging der waterbouwkundige ambtenaren wordt aan de goedkeuring van Ged. Staten onder worpen. Een nieuwe bepaling is ook, dat schob plichtige landen, welke vergraven worden of wegens verandering va.n bestemming door den rerhth bbeudo tij lelijk of de! i- nilief onvruchtbaar worden, schatplichtig blijven, terwijl thans ook wordt vastge legd, dat voor een bepaald werk een afzonderlijk dij'kgeschot geheven kan wor den van de landen, welke bij dat werk belang hebben. Tenslotte merken wij n.og op, dat de datum va.n inwerkingtreding wordt ge noemd op 1 Mei 1919. Het reglement, dat vroeger bestond uit paragrafen en artikelen bestaal gewijzigd uit hoofdstukken, artikelen en paragrafen. Ook in dit reglement zijn ten deele maar redactie wijzigingen en verduidelij king van de bestaande omschrijvingen voorgesteld. Van de andere wijzigingen noemen wij o.a., dat, waarbij het plaatsen van hoo- pen van aarde, zand, steen of andere voorwerpen, niet alleen voor buiten- en waterkeerende dijken, maar ook voor alle andere dijken wordt verboden- Op aanzegging van het polder- of dijk bestuur zulten de gebruikers der grasetting op do buiten- en waterkeerenda dijken moeten nazien eh zij zijn verplicht die grasetting steeds vrij van onkruid te houden. Opgenomen is, in navolging van de bepalingen ten deze, in de bijzondere re glementen voor Schouwen en voor Wal cheren, een artikel, waarbij bevorderd wordt hel. verdelgen van konijnen in dui nen en dijken. Uit dezelfde bijzondere reglementen is overgenomen een bepaling, dat omwonen den de specie uit de waterleidingen- ge- »doJven, op hun land moeten ontvangen. Inzake het verkenen van vergunning voor het laten grazen van paarden of runderen op de buitendijken, wordt be paald, dal deze vergunning ia geen geval van 16 October tot 16 April wordt ver leend. 1 Overeenkomstig het desbetreffende-ver zoek stellen Ged. Staten voor aan G. Adriaansens te Walzooruen te- verkoopen de perceelen 783 en 784 va.n sectie' B der gemeente Hontenisse, gelegen langs den wég van Wa.lzoorüen naar Hulst, groot 560 en 360 vierk. M. tegen 20 cent per vierk. M. Naar aanleiding van een verzoek van den raad van Stoppeldijk, om eene sub sidie van f 130 per 'jaar in de bezoldiging van een vroedvrouw, stellen Ged. Staten voor aldus te besluiten, zulks ua inge wonnen advies vain den inspecteur der volksgezondheid. Deze inspecteur had den wensch uitgesproken, dat de gemeente Boschkapelle dezelfde vroedvrouw vqor haar gemeente zou aanstellen, maar de raad had hiertegen bezwaren, die Ged. Staten als billijk erkennen. In overeenstemming met het Kon. Besluit van 16 Juni 1916, waarbij een nieuwe regeling getroffen wordt voor de tekenning van rijksbijdragen in de ver- pleegkos'en van behoeftige krankzinnigen, stelten Ged. Staten voor ook de voor waarden van de proyinciale bijdrage zoo te wijzigen, dat die ook gelden voor in observatie ot in open afdeelingen behan delde patiënten. Door Burg. en Weth. van Zierikzee is namens den raad gevraagd, om de voor waarden volgens welke een subsidie vao f 200 werd verleend voor het onderhoud van dp zwaaiplaats in de haven aldaar, te wijzigen en te lezen, „dat deze sub sidie zal worden uitbetaald in December' van elk jaar, wanneer aan Ged. Staten is gebleken, dat de' zwaaiplaats in den loop, buitengewoon lage waterstanden en abnormale omstandig elen vooibehoud in, geen hinder in de uitoefening van den provincialen stoombootdienst heeft op ge- leverd." In het desbetreffend besluit der Prov. Staten werd besloten te bepaten, dat da subsidie gal worden uitbetaald in Dec. van elk jaar, wanneer aan Ged. Staten is gebleken, dat de zwaaiplaats in den loop van dat jaar een» diepte heeft be houden van 2,50 M. beneden laag wa ter bij oen middellijn van 45 M.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2