Uit t1« Provincio Gteüas&ïgï! Miauw*. Kerknieuws. Onderwijs, Zending ingezonden Stukken» Na ampel overleg! te hebben gepleegd met mijn adviseurs ter zake, heb ik gemeend, dat vroege aardappe'en niet op dezelfde wijze moebn worden gedistribu eerd als met de winteraardappe en is ge schied, do h dat een systeem moet wor den gevolgd, hetwelk die distributie zoo veel mogelijk nabijkomt. Het ligt in mijtne bedoeling het ver- voerverboi onverzwakt te ham haven, tot het oogenblik waarop mag worden aan genomen dat behoorlijke hoev elheden aardappelen voldoende ontwikkeld zijn om te worden gerooid. Ik sel mj voor, dat zulks in het begin van de laatste week van Juni het geval zal kunnen zijn, bij zéér gunstige weersgestel ihi id misschien eerder. Het vervoervehod werkt d xhaive tot dat tijdstip als een rooiverbod en voor komt, dat de aardappelen te vroeg g iroold worden, ten koste van de quitautatieve opbrengst. Is het oogenblik aangebroken waarop naar mijne meening de vroeg Te soor ten voldoende .gerijpt zijn, dan zal het vervoer verbod worden opgeheven, echter voor zoover betreft hel ver voor naar een veiling, alsmede naar de woning van den verbouwer. Voorts zal die ophefang alleen betrekking hebben op die soorten aard appelen, welke uits uitend als vroege soor ten in den handel plejen te komen, dus b.v. op soorLen als Schoolmeesbe.s, Noord- hollandsche muizen, Dukes, Coxianea, enz. en derhalve niet op de soorten, welke doorgaans als latere aardappelen in den handel komen, doch vervreemd zijn, zoo als Eigenheimers, vervroegde industries, enz. De bepaling, dat het vervoerverbod al leen wordt opgeheven voor hiet vervoer naar de veilingen sluit in, dat alle ver koop van vroege aardappelen over de veilingen moet loopen. Op die veilingen zullen zij door de z.g, „leiders" worden toegewezen aan de kooplieden, met bestemming naar de ver schillende gemeenten. Het vervoer van de veilingen naar die gemeenten zal gedekt moeten zijn door een veilingsverklaring. Ik vertrouw dat, wanneer dit jaar we derom op 20 Juni het veilen begint, de aanvoeren direct aanmerkelijk g ooter zul len zijn. De productiekosten, verhoogd met ma tige winst voor den producent, worden geraamd in den beginne te bedragen 14 cent per K.G. Voor vracht van de vei lingen naar de gemeenten en verdiens'e van den grossier en den winkelier moet dit bedrag gemiddeld met 3 cent per K.G. worden verhoog! om te komen tot den prijs, welken de consument zoude moeten betalen, indien de producent een loonenden prijs zoude kunnen bekomen. Die prijs zou dus in den beginne 17 cent moeten zijn. Dezen prijs achit ik te hoog; gelet op de omstandigheid dat het vorige jaar de maximum-winkelprijs voor de nieuwe consumptie aardappelen heeft bedragen, van 20—24 Juni 14 cent per K.G van 25 Juni3 Juli 13 van 4 Juli8 Juli 12 na 8 Juli 10 ben ik Van oordeel, dat de maximumklein- handelprijs (prijs voor den consument) voor de groote aardappel en dit jaar voor- loopig zal moeten zijn 12 cent per K.G. voor poters ,of drielingen 2 cent lager. Naarmate de oogst toeneemt, zal de prijs iets lager worden gesteld. In bet prijs verschil (in den beginne 5 pent per K.G.), hetwelk deze bedrag n lager zijn dan zij zouden moeten zijn om den producent een loonenden prijs te waarborgen zal het Rijk 9/10 en de gemeente 1/10 moe ten bijdragen. De financieel© regeling voor dia gemeen ten stel ik mij voor als vo gt: De grossiers koopen de aardappelen op de veilingen tegen den productieprijs minus den bijslag, in den beginne dus tegen 14 cent minus 5 cent "9 cent per K.G.. Het Rijk doet daar den vol len bijslag van 5 cent per KG. bij en laat daarvan 1/10 door het Rijkskantoor voor groenten en fruit aan de betrokken gemeenten in rekening brengen. De grossiers, die op de veilingen aard appelen koopen ten behoeve van een be paalde gemeende en die aardappelen ge dekt door de bovenbedoelde veilingsver klaring naar die gemeente vervoeren, zijn verplicht binnen 21 uur na aankom» der aardappelen de veilings,erkla.i. gen in te leveren bij het gein entebes uur, resp. ge meentelijk distributiebedrijf. Elk gemeen tebestuur weet derhalve- hoeveel aardap pelen worden aangevoerd en door wien en kan dat desver'angd controleeren. Ook staat het den gemeenten vrij op de vei lingen te doen contro.eeren, hoeveel aard appelen haar worden toegewezen. Dupli caten van de veilings\ erklaringen wor den dagelijks door de veilingen gezon den aan bet Rijkskantoor voor groen ten en fruit. Dat kantoor debiteert we kelijks de gemeenten voor het 1/10 van bet prijsversclulde gemeenten zjja verpli.bt deze rekeningen binnen 3 X 24 uur te voldoen. Aan gemeenten, welke onverhoopt be zwaar tegen deze financiëele regeling mochten hebben, kullen geen aardappelen kunnen worden toegewezen. De regeling van de distribut e der aard appelen in de gemeenten wordt aan elke gemeente overgalaten. De geïnterneerden weg? „Het Dagblad" verneemt, dat in Den Haag onderhandeld wordt over earn uit wisseling van zich hier te lande bivint- dende Duitsche valide krijgsgevang© en, met dien verstande, dat, wanneer de over- oenkemst zou worden getroffen, de ba trokkeinea naar hun la id lerugkeeren, doch niet a-..»n den strijd deelnemen. Vóór November evenwel' zou het ver- trek van de hier geïnterneerden niet te verwachten zijn. Een vliegmachine opgevischt. 1 De sleepboot-trawler „Adriana" uit IJmuiden, rappor eerde na aankomst al daar, op j.l. Donderdag nabij het Haaks- vuurschip een zwaar voorwerp te hebben gekregen. Na langen tijd hard werken, kon men het voorwerp boven wa'er krijgen; het bleek een Duitsche vliegmachine tq zijn, welke van den bodem: der zee was opgehaald. Alle moeite om deze Ie bergen waren tevergeefs, daar he' ne geheel weg scheurde, tengevolge waarvan het vlieg tuig wederom verloren ging. Alleen een stuk lap met bet zwarte kruis er op, was alles wat gered kon worden. Verankerde mijnen. Volgens rapport van den te IJ muiden aangekomen zeillogger V. L. 127 „Gel derland", beeft dit vaartuig dsze week nabij boei 6 iin de vrije vaargeul met zijn net achter een verankerde mijn ge- vischt. Teneinde bet gevaar van ontplof fing te ontgaan beeft de be man dag bet geheele vischtuig gekapt. Tweede Kamer. De Ned. verneemt, dat de Tweede Ka mer ook na de verkiezingen nog zal wor den bijeengeroepen, o. a. ter behandeling van het wetje op het scheuren van gras land. Koffie. In verband met den geringen voorraad koffie, nog in ons land aanwezig, deelt het Rjjks Distributiebureau voor thee en koffie mede, dat de tot heden verstrekte koffie-rantsoenen aan hotels, café's, res taurants .wachtkamers, kajuiten en der gelijke niet gehandhaafd kunnen blijven. Om bovengenoemde reden zal dan ook het eerstvolgend rantsoen verminderd wor- den en kunnen verzoeken om verhooging tot op het vorig rantsoen niet worden ingewilligd. Goes. Bjj Kon. besluit is aan J. r van Ballegoijen de Jong, benoemd secre taris der gemeente Goes, op zijn verzoek, met 16 Juni, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaats vervanger in het kanton Schoonhoven, on der dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Nieuwe telefoonaanslui tingen. 's Gravenpolder8 Hoogesle ger J., commissionair; 1. T. Jonker, ho telhouder en paardenhandelaar. 1. E. Kesselaar, hote'houder vervalt. Kruiniingen: 13, Oost ijk, J., conv missionair in aardappe'en, fruit enz., 14, Veilingsvereeniging „Kruini.igen'ersehe en omgeving" veilingmeester A. M. Kos- tense; 15, Swart, Joh. A W. boomi- kweeker. O v e z a n d e7, Waal, A. D de, cor respondent Hanzebank en Hoofd S .-Al'oy- siusschool. Middelburg. Tegen Vrijdagmiddag is bier een vergadering belegd door het besluur der Prov. Ver. tot bestrijding der Tu berculose, tot bespreking v. n de ui'zen- 'ding van Nederlandsche tinderen naar buiten. De Brandstoffenro ïim'ssie maakt be kend, dat in de maand Juni voor hou ders van brandstoffenkaar en Groep A zonder gasaanslui ing de derde brands of- feneenhtid (van het zomerrantsoei) en voor houders van brands oflenkaarten groep A. met gasaanslui ing één brand- stoffeneenheid (geheele zomerranls-eni) verkrijgbaar zal zijn. Bestellingen kunnm a'leen gedaan wor den op het Distributiebureau voor de nummersi 1 tot en met 1503 iederen Maandag. 1501 tot en mei 3003 ie leren Diasdag (3001 tot en mei 4303 ied ren Woensdag. V1001 tot en me. 5003 ie leren Donderdag. 5001 tot en met 6030 ie leren Vrijdag. De burgemeester maak. bekend, dal vanaf Dinsdag 4 Juni tot en mei Za terdag 8 Juni,op bon no. 9 der visch- kaart verkrijgbaar zal zijn 1 (één) pakje sago of 1 (één) pakje aardappelmeel. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Vrijdag 7 Juni, ,des avonds 8 urn-, een uitvoering op het Molenwater. Kapelle. Aangesteld tot controleur van de Nederlandsct.e Uitvoer-Maalsehappijl de heer D. Ganse man alhier. Vlisslngen. De heer R. J. de Jonge, adjunct-commies ter gem. secretarie is ge slaagd voor de acte van bekwaamheid in de gem. administratie. Zaterdag is hier met militaire eer ter aarde besteld het lijk van den En- gelschen onderluitenant-vlieger Eric J- K- Buckley, wiens lijk voorloopig begraven lag te Renesse op Schouwen. Onder groote belangstelling is het thans als vjjfde bijgezet op het terrein, dat de ge meente Vlissingen op de algemeene be graafplaats heeft afgestaan voor lijken van krijgslieden der Geallieerden. Souburg. Bon 12:3 K.G. Aardappelen; bon 92i/3 H.G. Bruine boonen; bon 11: H/2 H.G. Rijst. Maandag en Dinsdag gelegenheid tot af halen van Kaaskaarten voor hen die niet hooger zijn aangeslagen dan tot en met de 12e klasse in den H.O. Woensdag, Donderdag en Vrijdag a.s. worden ten Gemeentehuize vet- en boter- kaarten uitgereikt en wel: Woensdag voor bewoners van wijk A; Donderdag voor bewoners van wijk B; Vrijdag voor bewoners van wijk C en D. Koudekerks. Uitgifte van broodkaarten van de 53e tot en met de 56ste periode- 'tZand'smorgens van 912 uur: wijk C. Donderdag 6 Juni; wijk D, Zaterdag 8 Juni Op 'tdorp 'smorgens van 912 uur: wijk A, Woensdag 5 Juni; wijk B, Vrijdag 7 Juni. Geen leder-, schoenen- of klompenbons worden van 2 tot en met 8 Juni afge geven. Onder deze gemeente heeft een 11- jarig knaapje spelenderwijs een buks ge richt op zijn broertje oud 15 maanden- Het knaapje niet wetend dat het wapen geladen was, trok af en de arme kleine stortte dood ter aarde. N. en St. Joosiand. Vrijdag 31 Mei 1918 hielden alhier verschillende polders hun ne j'aarlijksche vergadering, in bet kof fiehuis „De Roode Leeuw: 1. De Johannapolder. De rekening 1916 /17 beliep in ontvang' 185.201/2 en in uitgaaf f83.14, alzoo een batig saldo a-I f 2.O61/2. De begrootlag voor 1918 werii vastgesteld op f 146.961/2 in ontvang en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd van f2.40 op f4.50 per H.A. gebracht. 2. Nieuwerkerkepolder. De rekening 1917/18 werd vastgesteld op f426.94i/2 in ontvang en in uitgaaf op f 405.98, al- zoo een batig" saldo van f 20.96i/2. De begrooting voor 1918/19 weid goedge keurd met een eindcijfer van f412.531/2- Het dijkgeschot werd bepaald op f3 per H.A. Als plaatsverv. dijkgraaf weid her benoemd de heer F. P. Polderdijk. 3. Suzannapolder. De rekening 1917/18 werd goedgekeurd op f 1822.791/2 in ont vangst en f 1119.30 in uitgaaf, alzoo een batig saldo van f444.95i/2. De begroo ting voor 1918/19 werd vastgesteld op f 2144.291/2 in ontvang en in u tgaaf. Het dijkgeschot werd met f'6 per Il.A. ver hoogd en. gebracht op f20. De jaarwedde van den dijkgraaf werd verhoogd van f 42 tot f 60 en die van den Ontv. Grif fier van f37.50 op f75. 4. Middelburgschepolder. D© rekening 1917/18 beliep in ontvangst f9.50.67i/2 en in uitgaaf f699.63i/2, alzoo een batig saldo van f 251.04. De begrooting voor 1918/19 werd vastgesteld op f 1094.67 in ontvangst en in uitgaaf. Het dijkgeschot bleef bepaald öp 'f 3 per H.A. Het les uur werd gemachtigd een onderzoek te doen instellen, ten eind© een vluggere water afvoer te krijgen. 5. Molenpolder. De rekening 1917/18 werd goedgekeurd in ontvang op f 45.721/2 en in uitgaaf op f45.06, alzoo met een batig saldo van f0.6Gi/2. De begrooting voor 1918/19 werd vastgesteld op f52.24i/2. Het dijkgeschot werd met 60 ct. verhoogd en gebrariht op f2.20. Tot dijkgraaf en plaatsverv. dijkgraaf werden herbenoemd resp. J. K. Mesu en Chr. Reijnoudt. 6. Mortierepolder. De rekening1 1917/18 bedroeg f131 in ontvang en fll7.74i/2 in uitgaaf; batig slot fl3.25i/2. De be grooting 1918/19 werd vastgesteld op f 136.84i/2. Het dijkgeschot werd verlaagd met 15 ct. per H.A. en teruggebracht tot f2.50 per H.A. Ais plaatsverv. dijk graaf werd herkozen J. Durink. In alle polders werd besloten geen aan merkingen in te zenden aan Ged. Sta ten op het van hen ontvangen ontwerp- Polderregl emen t Distributie: De uren dat het distributiebureau opengesteld is zijn: van 1112 uur v.m. en van 78 uur n.m.; op 4 Juni tusschen 6 en 8 uur afhalen van vetkaarten. Biggekerke. Vrijdagavond hield d© land- bouwvereeniging een algemeen© vergade ring ter behandeling ingekomen vragen van de Z. L. M. Bij de eerste vraag of men accoord ging met de teeltregeling handelsgewassen, naar de jaren '13, '14 en '15, werd algemeen opgemerkt, dat deze zeer onbillijk is, ten werd percents gewijze verdealing voorgesteld. Bij de vraag om, wanneer voedsel voor teler, gezin, werkkrachten, paarden en vee ge laten werd, mede te werken tot voor koming van knoeierijen, werd bevestigend geantwoord. Over het optieken der mi litairen waren de meerlingen verdeeld. Opgemerkt werd, dat wil men de mede werking der boeren inzake' .voedselvoor ziening niet verliezen, deze huiszoekin gen dan beslist niet meer mogen plaats vinden. Met strenge dorpscontrole, door degelijke ingezetenen ging men accoord. Men kon zich vereenigen met het aan dringen door de Z. L. M. om den prijs der tarweoogst 1918 te verhoogen tot f25. Maar de tarweoogst 1919 diende volgens de vergadering, wilde men vol doende broodkoren in ons land telen, en gezien de prijzen der andere gewassen, en gezien de uitputting van den bodem bij tarweverboüw, zeker op f35 per 100 K.g. gebracht te worden. St Maartensdijk. In een Zaterdagavond gehouden vergadering van de leden der landbouwvereeniging alhier werden door den heer Snijders, secretaris der afd. Tholen van de Z. L. M., de reorganisatie plannen dier Maatschappij ui eengezet, en door verschillende voorb telden aange toond, dat het voor de dorpsvereenigingen wenschelijk is, zich aajn te slui en bij de Z. L. M. Nadat door een paar leden een vraag ge laan en een opmerking was gemaakt, welke door den spreker beant woord weiden, besloot de vereeniging met algemeene stemmen lid te worden der Z. L. M. Tevens werd ook nog bepaald welke contribu ie van de leden zou ge heven worden. Nadat door den secretaris nog een poter-kwestie was besproken en hij aangedrongen had op een spoedige betaling na de ontvangst van kunstmest door de leden, sloot de voorzitter de vergadering. Ned. Ilerv. Kerk. Te Eindhoven wordt een poging gedaan tot stichting van een tweede pre dikantsplaats. Het classicaal bestuur van Amers foort heeft de vestiging goedgekeurd van een vierde predikante plaats te Amersfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Oostkapelle, J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Aangenomen naar Delfzijl, door M. Meijering te Wildervank; naar Stad aan 't Haringvliet, door J. Vesseur te Ouderkerk aan den IJsel. De classis Tholen stelt aan1 de Part. Synodevan Zeeland voor, dat voor de uitvoering van. art. 13 K.O. voortaan ge volgd wonde de nieuwe koers, aangege ven in de brochure van ds. v. d. Brink te Dieren. Ter Zeeuwsche (Geref.) Prodikanteu- conüererotie, Dinsdag 11 Juni a.s. te Mid delburg te houden, zal Ds. G. Doekes van Nieuwdorp een referaat houden over: „Israels toekomst" en Ds. A. H. Nieboer van Krabbcodijke over: „Ter „herdenking van de Nationale Synode van Dordrecht 1618'19, bij haar as. derde eeuwge-- tijde". Middfiiburq, Zaterdagmiddag hield het onderwijzersgezelschap in het arrondisse ment Middelburg in 't Schuttershof een algemeene vergadering. Verscheidene leden gaven zich voor loopig op om deel te nemen aan een Indischen leergang, waarover nader inet de Afd. Walcheren der vereeniging van Chr. Onderwijzers zal worden onderhan deld. De heer A. Dekker hield daarna een belangrijke lezing over het onderwijs te Middelburg in vroegeren tijd. Hij schetste de onderwijstoestanden aan de groote armenschool en die aan de kleine armen school. Op de eerste gingen de kinderen van 't Weeshuis, welks regenten de school ook bestuurden. De laatste school was gesticht met een legaat, geschonken door Jacob Hendriks, ambachtsheer vanOrijps- kerke en zijne echtgenoot© en werd be stuurd door de regenten van 't Gasthuis en de diakens. Ook waren er nog parti culiere scholen De voorzitter dankte den spreker namens de vergadering voor zijn belangrijke lezing en uitte den wansch, dat ook anderen de vruchten van zijn nauwkeurige onderzoekingen mogen ge nieten. - Geslaagd te Leiden voor 't doctoraal examen Staatswetenschap B, de heer Mc. R. D. Ivollewijn. (Dit is de eerste maal, dat aan een onzer Liniversiteiten het in Februari 1916 ingestelde doctoraal examen Biu de Staatswetenschap,zijnde een op Indische onderwerpen gericht exaaien in die wetenschap, wordt, afge legd). De 52ste alg vergadering van de Ver, van leeraren bij het M. O zal 28 en 29 Aug. te Utrecht plaats hebbende 87ste alg. vergadering van het Genoot schap van leeraren aan Ned. gymnasiën 30 Aug. t« Arnhem. Te Erica is een 7-jarig meisje on der een wipkar geraakt en spoedig daar na overleden, Op Belgisch gebied schijnt op groote sohaal vergiftiging van vleesch te hebben plaats gevonden. Althans honderden kilo's doode visch komen bij Bortiel de Dommel afdrijven Op de in Druteu gehouden hooigras- verpachtingeu werden zeer hooge prijzen besteed, f30.en motr per 1000 pond. In het Luthersche "Weeshuis te Groningen is een 70 jarige vroqw van de trap gevallen en enkele uren later aan de gevolgen overleden. Zaterdagmorgen is het badseizoen te Scheveniegen geopend, De „Nieuw-Amsterdam," die in ballast vaart, zal zeer waarschijnlijk, zonder Halifax aan te doen, rechtstreeks doorvaren naar New-York. Beneden Arnhem zijn bij het zwem men in den Rijn verdronken de 17-jarige Kerkhof en de 18 jarige Hessing. Hun lijken zijn nog niet gevonden. De politie te Utrecht heeft een zekeren M. aldaar aangehouden wegens het koopen van zilver (guldens) boven den maximumprijs. Het betrof een be drag van ongeveer f3000. De politie heeft het geld in beslag genomen. Zaterdag is door onbekende oorzaak te IJmuideu uitgebrand de fabriek en machinewerkplaats De Dageraad. Gebouw en inveutaris waren verzekerd. Te Budel zijn Vijjdag ongeveer vijftig hektaren jarige denneabosschen afgebrand. Gistermorgen werd in de Otterstraat te Utrecht van een meisje door een man een stuk uit haar loshangende haar gekuipt. De dader verwijderde zich snel en bleef dus onbekend Gistermiddag ontmoette het kind den man op den Amsterdamschen straatweg; zij herkende in dezen persoon onmiddellijk denkeen, die haar een deel van het haar ontstolen had. De man werd achtervolgd en toen men hem een woning in een van de zij. straten van den Amsterdamschen straat weg zag binnengaan, werd daarvan aan gifte gedaan bij de politie Deze hield den aangewezene in diens woning aan cn bracht hem over naar het hoofdbu reau van politie. Daar ontkende de man zich schuldig te hebben gemaakt aan het feit. Het meisje hield evenwel voi den verdachte positief te herkennen. De „Matin" verneemt uit Madrid dat de ziekte des konings een gunstig verloop heeft, zoodat hq spoedig het bed weder zal kunnen verlaien De in fante Isabella is door de ziekte aangetait. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag is, vermoedelijk doordat een gloeiende klinknagel in 'het buDkerruim gevallen was, brand ontstaan aan boord van het Belgische reliefscbip „Anvers" van de Compagnie d'Arnement Adolph Deppe en Compagnie in de Maashaven te Rotterdam. De brand, welke in hoofdzaak in stuw. hout woedde, werd in een uur tijds ge bluscht met twee slangen op de water leiding. SHS5 I Zendelingen achtergebleven. Onder de velen, die niet tjjdig genoeg het Amerikaansche visum op hun passen konden krijgen en daarom niet met de „Nieuw-Amsterdam" mochten vertrekken, behooren,huiaas! velezendingsmenschen. Zoo moesten de zendelingen W. van der Beek en Van Eelen met hun echtge- nooten achterblijven. Eerstgenoemde, wiens passen volkomen in orde waren, kreeg, na bijna 24 uur aan boord te hebben vertoefd, de tijding, dat het Amerikaan sche visum op zijn passen was ingetrokken en hij het schip weer moest verlaten. De zendingsvrienden herinneren zich, dat de heer W. v. d. Beek op Tweeden Pink sterdag nog te Kloetinge gesproken heeft voor de Zendii g op Sangir en Talaut. Ook de zendeling onderwijzer N. de Neef is niet mee, terwijl ook audere Christe lijke onderwijzers voor Indië, moesten achterblijven. Ds van Dijk en echtgenoote, die weer paar Java dachten te vertrekken, werden ook teleurgesteld. Ook zij zijn nog in bet vaderland. Voor zoover ons bekend, is de aendings- consul Mr. Schepper, veilig aan boord op weg naar Batavia. Wanneer zal er nu voor die broeders en zusters^, wier arbeidskrachten op het Zendingsye),d soo noode gemist kunnen worden, gelegenheid komen naar hun arbeidsveld te vertrekken? (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Tot nog toe is niet opgehelderd, waar door op Donderdag 23 Mei, de veile be langstellenden werden teleurges'eld, die zich ter vergadering begaven om den heer A. Colijn te hooren spreken over de regeeringsmaa'rege'en, welke vergade ring was aangekondigd in de Zeeuw per advertentie, get. door de h.h. Mesu en De Feijter, respect, voorz. en secr. van de afd. Walcheren van den Bond van Akkerbouwers. Mag ik den heer de Feijter, die als secretaris zeker de correspondente voert, vragen, om spoedig in de Zeeuw mette te doelen hoe het kwam dat de heet Colijn toen niet ter vergadering verscheen' Het gerucht gaat, dat de heer Coljjn biet gevraagd was en dat het dus een „bui- tennissigheid" van den heer de Feijter was om die verg. metColjfnalsspre- ker aan te kondigen. Is dat waar, dan zal de heer de Feijter goed doen het boetekleed ontsiert den man niet dit mede te deelen, opdat de heer Colijn niet geacht wordt, zonder eenige melding „zoo maar" weg gebleven te zijn- Is het gerucht onjuist., dan is de heer de Feijter het aan zich zelf verplicht opening van zaken te geven. Het kan ook zijn, dat er een fout begaan is vol komen 'te goeder trouw, doch dan hl voor de velen die teleurgesteld werden toch opheldering geweaschl. Een feil i voor iemand die veel werkt, zeer vei geefljjk. J. MAAS, Molenpad. Koudekerke, 3 Juni 1918. (We geven den heer de Feijter gaan» gelegenheid deze zaak in. 't openbaar 0? te helderen. Red.) Plaatselijke achterlijke toestanden. Naar aanleiding van het door U 28 Mei gepubliceerde verslag van de f nveenteraadsvergaderimg te Krabbendi/e 25 Mei, wil ik het volgende opmerW- daar er hier veel over deze zaak gespr,> ken is. Aan het einde der vergadering dee»0 de voorzitter mede, dat de vergui®^ om te zouten van den heer Weststrlt8 was in getrokken. Het ware beter getel de raadsleden tevens op de hoogte te s'®j len, hoe persoonlijk deze zaak beha^e en welke moeilijkheden aanvrager ia den weg gelegd zijn. Daar de meeste raad3' leden (Iniervan niet op de hoogte en ik mijn eigen belangen niet ia de" raad wil verdedigen, neem ik mijn 1°®" vlucht tot de pers. In de eerste plaats heb ik nooit ver gunning aangevraagd voor een groenten* zou ter jj, omdat groentenzouterij1 Ma ff krachtwerktuig buiten de Hinderwet vat Wel' heb ik aangevrtógd groentenzouteN

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2