Binnenland. Onderwijs. Rechtszaken. Wetenschap m test Tot leden van 't stembureau voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer werden benoemd de heerenC. Hartoog, P. J. Poley en J. Huijbrechtse; plaatsvervangende le lenWes dorp, Kra mer en J. C. v. d. Burgfit. Do heer M. van 3te:: vraagt of er een volgenden keer op da rijstbo.is dergenen die nu niets gekregen hebben, nog, rijst gegeven zal worden. Daar er verschil lende huishoudens zijn diei nu. zonder zijn, is dit een zeer belangrijke vraag. De Burgemeester zegt onderzoek toe. Hij kan "zonder ruggespraak met den direc teur niet verder hierover spreken, ons streven is zooveel mogelijk ieder het zijne te geven, maar 't is de vraag of enkele wlUke iers niet geknoeid hebben. Huijbrechtse vraagt ol de macadamweg wel goed onderhouden wordt. Burgemees ter zegt dat bet onderhoud van den weg dcoi'de tijdsomstandigheden te lijden heef eerste verelschte zou teer zijn, maar teer mag' voor dit werk niet gebruikt worden. J. Kramer zou gaarne zien dat spoe.ig zand op dein macadamweg kwam1, dit te never, daar met regen wellicht nog ver ergering zou intreden. De voorz. zeide dat (indien voorradig) dit spoedig zal gebeuren. Kramer vroeg ook nog of hot niet wensche rijk zou zijn om hen die 25 jaar werkzaam zijn, een souvenir aan te bieden. Dat doet men ook in omlig gende gemeenten. De voorz. en Wikeml- son zeiden, dat zulk., aangenaam zou zijn voor de betrokken personen, maar de burgemeester 'merkte op, dat de ge meentekas hiermede niet mag bezwaard worden. Poley en Westdorp dringen nog aan op spoedige verbetering der straten en vragen wat B. en W. van plan zijn. Spoedig, zegt de voorz., zullen de plan nen van B. en W. bekend gemaakt wor den, maar hij vreest dat de linancleeJe kant de bezwaarlij: >sle zijn zal. Tot ge'd leening zal overgegaan moeten worden, maar- daarover in een volgende vergade ring. Ritthem. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente in een vol uilige zit- tig. Ingekomen was een verzoek van den gemeenteveldwachter om de vergoeding voor kleeding te verhoogen. Besloten werd dit bedrag van f5ü op f75 te brengeln. Als ledeu van 't s'embureau werden ge kozen K. Allaart, W. Cevaal, M. 13a- rentsen en J. J. Mesu en tot plaatsver vangers A. Cevaal, J. Meüe.'ste en P. do Pagter. Verder werd vastgesteld het kohier van den H. 0. en dat van de hondenb.lasting. Sas van Gent. Te Sas van Gent heb ben weder eenige Dui Ische soldaten van de, gelegenheid gebruik gemaakt, dat de electrische stroom was afgebroken, om te. deserteerea. De cursus Kon. Pakketvaartmaatsch. en ook die van de Java-China-Japan'ijh wer ken weder met succes; alle leerlingen, respectievelijk 16 en 12, s'aagden voor liet voorloopig machinistendiploma. Naar verluidt is binnenkort een ver- voerverbod voor eieren te venvachten. Eergistermiddag werf te Ameland vanaf liet strand waargenomen dat een visscherschuit, even ten Noorden van Ameland op een mijn liep1. Ds reddings boot kwam op de p lap is des onheils, doch kon geen hulp meer bieden. Waarschijn lijk is de bemanning omgekomen. De maximum kleinhandelprijs van eenheidsworst is fl.18 per kilo. Aan spoorwegpersoneel, dat land verbouwt, wordt twee dagen verlof extra verleend. Na wekenlange ontkenning heeft de Duilscher At inger in de gevangenis en later voor den rechter-commissaris een volledige liekcntenis afgelegd, waarbij hij verklaarde den moord in de Schermer- straal te Haarlem te hebben gepleegd. Te Wij'lre is het huis met stalling, bewoond door den caféhouder A. 's nachts geheel door brand vernield. 'Een der in woners bekwam daarbij zoodanige ver wondingen, dat bij' in het hospitaal moest worden opgenomen. Slechts .èenig meubi laire g.oederen konden worden gered. Een klein gedeelte van het verbrande- was verzekerd. Oorzaak onbekend. Tijdens een kort doch hevig onweder is de bliksem geslagen op de boerderij van J. van Marion te Rockanje. Hoewel het idak ernstig werf beschadigd, ontstond geen brand. De varkens werden allen gedood. Te Sassenheim is in de Leidsclie vaart verdronken schipper Elstgeest, va der van 9 kinderen. Op 20 Augustus zal te Dordrecht het standbeeld voor de gebroeders de Witt onthuld worden. Tevens zal te dezer ge legenheid een tentoonstelling worden ge houden betreffende de gebroeders de Witt- De brigadecommandant der maré chaussee te Oudenbosch betrapte gister nacht A. de Bruijn van^Gestel op inbraak. De inbreker ging den maréchaussée met een mes te lijf. Deze trok zijn revolver en schoot den man dood. De alleenwonende Adriaan l'ashou' wers te Oudekerk (N.B.) in de kom van het dorp, is gistermorgen om 10 uur ver moord op bed gevonden, waarschijnlijk geworgd. De dief of dieven hadden zich door het raam naar binnen gewerkt. Alle kasten en kisten zijn opengebroken en wat van waarde is weggenomen. Daders onbekend. In Duitsche bladen adverteerde een „uitvinder" zijn „gegarandeerd succes rijk" magneetapparaat vpor 300 mark. Dit apparaat werf een „volhoudings- magjneet,, genoemd en het zou den be zitter in staat stellen de moeilijkheden van de levensmiddelenvoorziening met gemak te dragen. Een fabrikant die het apparaat bestelde, ontving tot zijn ver bazing een pak met 10 pond spek, wat hem geenszins onwelgevallig was. Maar de justitie kreeg de lucht van dit s^.ek- apparaat en de uitvinder zal moeten boeten. Volgens grens berichten is Mackensen met zijn staf in de omgeving van Antwerpen aangekomen. Trotzki heeft zich naar Kief, de hoofdstad der Oekrajine, begeven voor de onderhandelingen met de Oekrajine over vrede met Rusland. In Engeland wordt thans ze lts het zwaarste werk van stokers en grond werkers door vrouwen verricht. Een spreker deelde o.a. mede, dat hel graaf werk voor een van de be'angrijkste forten op de noord-oostelijke kust ver richt was door visachersvrouwen uit het oosten Van Schotland. De Cubaansohe legat e te Washing ton heeft een verklaring gepubliceerd, vol gens welke de Mexicaansche regcering den Cubaansehen zaakgelastigde heeft medegedeeld, dat. de terugroeping van den Mexicaanschen zaak ge'as hg 'e te Havanna niet beteekent, dat de be.rekkingen tus- schen beide staten zijn afgebroken. De Cubaansche gezant spreekt zijn verhou wen uit, dat het incident slechts van voorbijgaanden aard zal zijn. In het ItaJiaansche stadje Subiaco schreeuwde een krankzinnige vrouw tij dens een godsdienstoefening in de kerk redt u! Een paniek onts ond, waarbij ze ven personen worden doodgedrukt en hon derdtwintig gewond. Kapitein Gustaaf Rolin, zoon van prof. Rolin, bibliothecaris van het -Vre despaleis, en voorzitter van hot. offici- eele Belgische Comité, is aan zijn op het slagveld verkregen, wonden overt den. Prof. Rolin heeft nu reeds drie zonen door den oorlog yerloren. In het Lagerhuis zeide Bonar Law, dat de Duitschers in den nacht van den 19den op den 20sïen Mei een aanval op Etaple, waar veel hospitalen zijn, ge daan hebben. In de hospitalen waren meer dan 300 slachtoffers. Volgens berichten uit New-York is aldaar gearresteerd professor Ernst Herr- witz uit Dublin. Inlevering1 witte pronkboonen oogst 1918. De Minister van Landbouw, de mede- deeling ontvangen hebbende van evn der Cultuurcommissiën, dat sommige verbou wers van pronkboonen thans reeds droge pronkboonen van den oogst 1917 opkoo- pen, met de bedoeling! deze a.s. herfst in te leveren, om aan de hun opgelegde verplichting 40 K.G. droge witte pronk boonen in te leveren voor elke 1000 K.G. groen te veilen pronkboonen, te vol doen, brengt ter kennis, dat zulks niet geoorloofd is en dat witle pronkboonen uitsluitend van den oogst 1918 ingele verd moeten worden. Nu al échecl In de gisteravond gehouden openbare vergadering van het hoofdsjembureau in den kieskring 7 (Leiden) zijn, met uit zondering van één, de ingeleverde can- didaten lijsten geldig verklaard. De lijst van de Gereformeerd staatkundige partij, waarop voorkwamen de candidaten L. B. Leemans te Vriezenveen, en P. Gijze, te Rotterdam, werd ongeldig verklaard, op grond, dat hij1, die de lijst beeft in gediend, niet kiezer voor do Tweede Ka mer is, althans niet in den kieskring Leiden. Uit êfs Pravincta. De dienstregeling op de Ooster-Schelde. De met 3 Juni a.s. gewijzigde loop der treinen op de Zeeuwsche lijn noodzaakte tot verandering ook van de dienstregeling der Stoomboot op de Ooster-Schelde. Zij is nu vastgesteld. Naar men ons mededeelt, zijn de lei dende' overwegingen bij de vaststelling van dezen dienst de volgende geweest. Nu de morgentrein uit Roosendaal on geveer een uur later te Goes zal aanko men moest de boot uit Katsche Veer naar Zierikzee ook ongeveer een uur ver laat worden. Door er nog een half uur bjj te nemen, heeft en nu ook corres pondentie verkregen voor hen, die te Goes aankomen met den trein, die 9-25 uit Vlissingen vertrekt. Dus ook voor hen die uit het vierde district met de eerste boot naar Vlissingen overkomen. De avondboot is in correspondentie gebracht met de treinen te Goes om 5.13 naar Roosendaal en 6.20 naar Vlissingen. Door een en ander kan men nu op één dag van 'Breskens naar Zierikzee en te rug reizen. Omgekeerd kan men op twee dagen der week (Maandag en Donderdag) van Zierikzee naar Breskens en terug komen- Zierikzee krijgt aansluiting: op vier dagen (Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag) naar de treinen te Goes 9.27 naar Vlissingen en 10.11 naar Roosendaal op vier dagen (Zondag, Maandag 1 Woensdag, Donderdag) van de treinen te Goes 5.13 uit Vlissingen en 6.20 uit Roo sendaal op alle dagen van de beide morgen - treinen en naar de beide avondtreinen, Eiken dag wordt dus des morgens een post te Zierikzee aangebracht en des avonds een post weggebracht. Driemalen per week Vaart er een boot van Middelburg naar Zierikzee, driemaal in omgekeerde richting, met hot oog op het goederenvervoer. En nu de marktdagen. Eiken Donder dag gaat er des morgens en des namid dags een boot van Zierikzee naar Veerp en terug, in verbinding met een wagen- dienst VoereMiddelburg. Bewoners van Schouwen en Noord-Reveland kunnen dus de markt te Middelburg bezoeken, die van Noord- en Zuid-Beveland kunnen naar Zierikzee. Aan den wensch van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middel burg is dus tegemoet gekomen, zonder de verbinding GoesZierikzee te niet te doen. Wel komen nu de Goesenaars later in Zierikzee dan anders, maar dat is in de eerste plaats te wijten aan Staatsspoor die den morgen trein een. uur laler stelde. Daar kan men dus de boot geen verwijt van maken. Ze kunnen in ieder geval bijna drie uren in Zierikzee vertoeven. (M. C.) Een kostbare matras. De huiszoekende militairen hebben soms \reemde en verrassende ervaringen. Zoo kwamen ze het is op Zuil-Be veland gebeurd in een woning, waar moeder tie vrouw „ziek" te bed lag. De controleerende soldaten beschouw den echler bun taak door dit feit nog niet als afgeloopen, vooral niet toen een hunner, een uitgeslapen baas, zich her innerde, dat hij de „lijdende" vrouw wei nige minuten tevoren gezond en wel in de nabijheid harer woning had zien de- fileeren. Tot grooten schrik van 't vrouwtje, klonk eensklaps 'de vriendelijke noodiging „Komt er maar eens uit, moedertje 1" En ziedaar, als matras diende een zak met kostelijkgraan. Het verdere verloop der zaak laat zich licht raden. De vrouw moet ziek van ergernis zijn. Middelburg. In onze opgave betreffen de de uitreiking van diploma's van de vereeniging tot behartiging van de be langen van den dienstbaren stand is gis teren een onjuistheid geslopen. Cornelia van Steenhuijze is jriet 15 jaar, doch 25 jaar in dienst.. Alvorens met de uit reiking aan te vangen sprak de voor zitter, ds. H. Jonker de dienstboden toe. Hij wees erop hoe de verejniring er een is, die in een jaar tijd niet veel van zich doet hooren, maar eenmaal op een jaar ris er deze vergadering en dan is het feest voor de vereeniging. Maar (jan is het ook feest voor de bekroonden en hare meesteressen. De vereeniging wil voor de dienstboden zijn een moederlijke vrieifdin, die haar raad en bijstand geeft en zij toont dit o.a. door aan zes meisjes, die niet meer werken kunnen een kleine geldelijke tegemoetkoming le geven. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat liet echter niet alleen noodig is steun te zoeken bij' de vereeniging, maar men moet dit ook doen bij God. Bij de uitreiking1 had ds. Jonker voor ieder der dienstboden eenige toepasse lijke woorden over en hij eindigde met haar allen dank te brengen voor haar komst, waarfoor de vereeniging in de gelegenheid was haar werk te doen. Vervolgens werf de jaarvergadering ge houden, waarin de secretaris-penningmees ter jaarversla» en rekening uitbracht, waaruit blijkt, dat werd ontvangen f 539.87 en uitgegeven f 223.55, zoodat er een goed slot is van f316.32. Als bestuurs lid werd herkozen ds. H. Jonker en ge kozen de dames: mevrouw de Visser, mejuffrouw C. C. Spren.er, mevrouw Non hebei en mevrouw Hioolen. Op bon 10 der vischkaart is tot en met 1 Juni verkrijgbaar 1 stuk witte zeep a I6V2 et. en 1 stuk harde zeep a I6V2 cent. Door de politie te Middelburg is aangehouden de bek.nde N. F. C. M., die bij een agent van poli.ie een konijn had ontvreemd. Hij is aan de jus itie voorge leid en thans in het huis van bewaring gedetineerd. De eerste muziekuitvoering op het Molenwater werf gisterenavond door goed weder begunstigd en had een buitenge woon groot aantal personen getrokken, die blijk gaven van de uitvoering te ge nieten. Goes. Men maakt er ons attent op, dat onze „wandelingen" tegenwoordig niet zooveel bloemenpracht bieden, als dit onder het bewind van vorige stads- tuiniieden steeds het geval was, en men sprak de veronderstelling uit, dat onze tegenwoordige stads tuinman zich er wel eens met den Fransclien slag van afmaakt. In hoeverre dit waar is, wagen wij niet te beoordeelen, doch als men de blader en bloemenpracht op onze wallen en el ders eens gadeslaat, zal men1 inderdaad zien, dat 't er wel eens florisanter uit gezien heeft. Het plantsoentje bij den Dam zag er vroeger steeds zoo aantrekkelijk uit. Nu is dat niet altijd 't geval; de perkjes rondom de muziektent op de Groote Markt, welke vroeger door frisschen aan leg zoozeer de aandacht konden boeien, zagen er den laatsten tijd niet bijzonder frisch uit. Op den Westwal prijkten laatst in een groot perk „anderhalve" tulp. Nu ligt het gelijk braakland. Do „Langendijk" biedt zelfs een verwaarloos- i den aanblik. Tusschen de hoornen 'n wil- dernis; de grens der paden nau\velijks aan te geven; een verwaarloosd bloemen perk gaat haast schuil tusschen het hooge gras. Men ziet dus, dat er nog werk genoeg aan den winkel is. Waar én overheid èn burgerij zoozeer prijs stellen op lievor- dering van het stadsschoen en waar zon der extra kosten onze plantsoenen een behoorlijke verzorging kunnen ontvangen, vertrouwen wij, dat nu eenmaal in wijdon kring de aandacht op de minder goede verzorging gevestigd is met ver dubbelden ijver aan onze openbare bloem perken en gazons gearbeid zal worden. Naar wij uit goede bron vernemen is bet streven der Mlddenstandsvereeni- gingen „Handelsbelangen" en „De Hanze" alhier, gesteund door verschillende belang hebbende gemeen: en om den middagsnel trein uil Roosendaal, die om 12,32 hier aankomt, ook te doen stoppen te Rii- land-Rath en: Krabbendijke, met goed suc ces bekroond. Met ingang van de gewij zigde dienstregeling zal deze trein ook voornoemde plaalsen aandoen. Distributie. Boter- en vetkaar ten kunnen op vertoon van de Domicilie- kaart worden afgehaald op Vrijdag 31 Mei 1918 tusschen 10 en 1 uur en 24 uur op het Distributiebureau. Waarde. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks -directe belastingen in deze ge meente, dhr. M. Weststrate, ter vervan ging van dhr. C. Bal, die tengevolge van zijne benoeming tot li urge mees er, ambts halve lid en voorzitter is geworden. Schore. Aangesteld tot schrijver bij het Hoofdbestuur der Posterijen en. Tel 'gra fie, onze vroegere dorpsgenoot W. Hemi- vnekam, beambte ten bureele van der Industreelen Eigendom te 's-Gravenhage. Rilland. Ingelanden van dei Eers en Bathpolder stelden in de op 27 Mei j.l. gehouden vergadering de rekening" over het dienstjaar 1917-18 vast in ontvang op f 5560,90i/2 ©>1 in uitgaaf op f 33 4 92. De begrooting voor het diens jaar 1918- 19 werd in ontvang en uitgaaf vastge steld op f 6983,27, terwijl lie dljkgeschot bepaald werd op f 12 per H.A. Ingelanden van den Tweeden Bathpolder stelden in de op 27 M i j.l. gehouden vergadering de rekening over het dienstjaar 1917-18 vast in ontvang op ,f 4235,18 en in uitgaaf op f 4160. De begrooting voor lie dienstjaar 1918- 19 werd in ontvang en uitgaaf vastgerield op f 10512,971/2. terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f 30 per H.A. De spuigeul zal van rijspakwerk voor zien worden. Vlissingen. Op de Algemeene begraaf plaats had Woensdagmorgen een kor.e doch indrukwekkende p eriidgheiu p'aats. Drie lijken van Enge'scLe matrozen, die de laatste dagen in Zeeland zrjn aanger dreven en die zoo goed als zeker hebben deelgenomen aan d raid op Zeebrugge, werden met milüaire eer aan den schoot -tier aarde toe ver rouwd. Aan de ge open de graven die zijn op het dooi' de ge nreen!© voor de gevallen krijgslieden dei- geallieerden afgestane ruimte, werd het woord gevoerd door ds. F.aler, Enge'.sch predikant; kapitein van Houte namens het Nederlandsche leger, den lieer Va,11 den Kerckhove, voorzit er van do afdee- ling MiddelburgVlissingen van den Bel gischen Vaderlandschen Bond en dhr. Percy Jones, Engelsch consul. lerseke. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. De' gemeente Krommenie heeft een ver zoek aan II. M. de Koningin gericht, dat het broodkoren met dein m eesten spoed uit Amerika, gehaald worde. Daar niemand hier tegen is, wordt het voor kennis geving aangenomen. De afdeering Zuid Beveland van Ned. onderwijzers vraagt om spoedige betaling der verhooging van hun tracte.nenten over 1917. Burgemeester stelt voor om deze betaling te doen na ontvangst van deze gelden van het Rijk. Aldus me alg m e.ie stemmen aangenomen. De heer M. van Harmeien vraagt ontslag als lid der scbattingscommissie der Ilijk inkomstenr belasting. De heer J. van Hoeken, ge- hieente-bouwmeesler, zal over 1918 het zelfde traclement genieten als voorheen. Het beredeneerd verstag der gemeen e over 1917 ligt voor de lede 1 ter in:age. Ds. SmitRamondt vraagt voor 1 maand, P. Lampeman 7 maanden, P. Ver- secure 5 (maanden, A. Vermast 3 maanden e,n A. Sehroever 8 maanden ontheffing H. O. over 1917. Het kohier no. 2 schoolgelden 1917 'f20.90 wordt vastgesteld; idem een ko hier belasling op de honden over 1918 tot een bedrag van f313.50 over 105 honden. Do heer .J. Huijbrechtse vraagt wie de honden opneemt, naar zijn inzicht, is dit aantal te laag. Burgemeester zegl, hoe dit door de polilie gebeurt. Poley vraagt om verhooging van hon denbelasting tot f5. De burgemeester en Bom kunnen dit niet onvoorwaardelijk goedkeuren, de eerste vraagt of de gemeentekas hier voor deel van zou hebben, wat hij betwijfelt en de laatste zou een progressieven aan slag willen invoeren. Kohier strua belas ing over 769 hu'zen met 5443 meier tot een bedrag, van f 1088.60 over 490 personen, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Wijzi ging en af- en overschrijving he,mooring 1917 Burgerl. Armbestuur goedgekeurd. Van de 8 sollicitanten voor de betrekking van directeur van het le vens middelenbe - drijf werf benoemd de heer B. Riehaird met6 stemmen bij 2e stemming; le stem ming Richard 4, Sipsma 5, de Dreu 2. Benoemd werd tot lid der schattings commissie Rijksinkomsteinbela.ting de heer C. Hartoog. Kerknieuws. Ned. Berv. Kerk. Aangenomen naar BovensinilJe, door G. W. Oberman, cand. le Oegstgeest. J. R. Calle nbach. Te midden van de vele bloemen, die hem van alle zijden zijn gezonden, als even zoovele blijken van de genegenheid en de ach ting welke men liem algemeen toe draagt, heeft dr. J. R. Call enb ach, predikant bij de Ned. Iïerv. gemeente te Rotterdam, gisteren zijn zilveren ambts- feest gevierd. Vijf en twintig jaar geleden, den 28sten Mei 1893, heeft de heer Callenbach te lerseke het predikambt aanvaard, dat hij daar vier jaar heeft waargenomen, en het spreekt dan ook wel heel duidelijk voor zichzelf, dat de jubilaris zelfs uit lerseke een geschenk heeft mogen ont-, vangen. Zondagavond spreekt dr. Callenbach in de Groote Kerk, waar hij op 24 Februari 1901 zijn intrede te dezer stede heeft gedaan. Geref. Kerken. Beroepen te IJmuiden A. Doorn te Apel doorn; te Vlissingen H. de Bruin te Nieuwendijk; te O. en N. Bildtzijl U. Buwalda te Schouwerzijlte Ter Aar J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Proponent D. II. Th. Vollenhoven zal na 9 Juni gaarne een eventueel be roep in overweging nemen. Adres: Cein tuurbaan 173, Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland J. Jongeleen te Noordëloos. Geslaagd voor diploma—A op het Machinisten-examen de heer L. Lege- mate te Vlissingen. Herbenoemd tot schoolopziener in het arrondissement Goes de hear J. N. Elenbaas te Krulningen. De de. Ru ij'ter school te Vlis singen. Volgens het verslag van de IZeevaartscbool te Vlissingen over 1917 is de scho-ol bezocht door 238 leerlingen. Het grootste aantal tegelijk was 139. On der de leerlingen waren 7 Be1 gen en 4 leerlingen werden tegen verminderd ta rief vergund de lessen bij te wonen. Van de leerlingen der school deden voor 1ste stuurman groote stoomvaart examen 3, van veie 2 slaagden, voor tweeden sluurman 16, geslaagd 10, voor derden stuurman 39, geslaagd 29; voor machinistendiplo ma C 3, geslaagd 2, diploma B 9, ge slaagd 5, diploma A 20, geslaagd 11, en voor voorloopig diploma 42, geslaagd 35. Totaal dus van de 129 adspiranlen geslaagd 94. Te Valkenswaard (N.-B.) is in den ouderdom van 89 jaren overleden de heer J. Kanen, oudste lid van den gemeente raad. Een moeilijk geval. Mep. schrijft aan de „Ned." uit de Bilt: Een eigenaardige quaestie doet zich hier voor. Het genieentebesluur heeft 13 H.A. grond gehuurd, waarop bruine boonen zijn gepoot. De militaire comlmandant der groep Blauwkapel wil nu 2000 M3. van dien grond gebruiken tot het aanleggen van verdedigingswerken en heeft dit' gemeld aan het gemeentebestuur. Dit heeft onmid dellijk telegrafisch den Minister van Oor log verzocht dit te verhinderen, daar de boonen goed zijn opgekomen en veel be loven. Rechtbank te Middelburg. Gisteren werf behandeld de zaak tegen M. S. uit Nieuwdorp, die een drietal per sonen, ieder 15 broaden had verkocht zon der daarvoor bons te vragen. De eisch luidde 150 of 100 dagen. De volgen Ie zaak was cl'e tegen G. N. uit Heinkenszand en J. B. uil 's-IIeer Arendskerke. De eerste bekl. was niet verschenen, doch had. bekend graan aan de distributie te hebben onttrokken. Van den tweeden bekl. bleek dit niet vast te staan. De eisch luidde dan ook tegien B. vrijspraak en tegen fh- f50 of 50 dagen. Bekl. W. v. S„ Wolfaartsdijk, bekende 36 K.G. tarwe voor eigen gebruik te heb ben laten vermalen. Getuige de Regt, molenaar, heeft -dit echter gteweigerd. Eisch f 20 of 40 dagen. De zaak tegen J. Str. uit Zoutelande, beklaagd van het niet opgeven van dor- schen, werd uitgesteld. Nog werden een li-ial zaken behandeld betreffende verboden vervoer of nedier- lage, waarbij' de hoogste eisch was f50 of 30 dagen. Uitspraak in al deze zaken 11 Juni. Rechtbank te Middelburg. Verbetering: B. N„ Kruiningen, over treding inkomstenbelasting, moet niet zijn 14 d. gev.sLraf, maar 2 gev.straffen ieder van een week. Overplanting van een h 0 n- d e n h a r t. De N. R. C.-correspondent te Parijs seint: Prof. Laurent, van de Brusse'.sche uni versiteit, thans militair dokter van het Fransche leger, he ft aan de Fransche academie van geneeskunde een opzienba rende mededieeling gedaan. t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2