Kaffcniöiws. Onderwas» Pridikbeurts n. Zferlkzto. Gisteren 'werd alhier beroe pen cand. J. R. Goris te Zevenberg'en. Slechts twee of drie koren waren op dit punt onverdeeld goed te noemen. Zeeuwsch dialect schijnt hierbij een rol te spelen. De voordracht was veel al goed. Slechts enkele feilen werden ge constateerd. Op de teekens wordt over het algemeen goed gelet. Sommige koren moeten zich wachten voor overdrijving op dit punt. Tot zoover het oordeel dor jury. Wij ^vinden in vele opmerkingen een bevesti ging van indertijd onzerzijds geschreven kritieken, waarover wij wel eens hard gevallen zijn. De ervaring leert alzoo, dat wij niet onbillijk waren, toen wij bij vele uitvoeringen voor klank, zuiver heid en voordracht weinig waardeereo- de woorden over hadden. Moge ook van liet vergelijkend optreden van gisteren een opvoedende kracht zijn uitgegaan, welke de nadèelen van het isolement zooveel mogelijk neutraliseert. Al Onthouden wij ons dus van een volledige beoordeeling, toch willen wij een paar stukken noemen, die bijzonder goed zijn vertolkt, een paar vereenigingen, die ons ongemeen van haar prestaties hebben doen genieten. Het „Heilig, heilig" door Heinkenszand uitgevoerd, was in vele op zichten goed geslaagd. Zuiverheid en voordracht waren in dit stuk bijzonder goed. Bij „Hosanna" in Vlissingen vielen zui verheid, rythmus en uitspraak te roe men. De sopraansolisten van 'sHeer Hen drikskinderen en Wemeldinge beschikken over goede stemmen. Wissenkerke en 's Heer Hendrikskinderen beschikken over goede krachten en als wij de beste van Van Westen's koren moesten noemen, zou den wij misschien 't eerst aan Driewe gen denken, doch dit is slechts één sub jectieve meening. Ook het middagconcert is uitnemend geslaagd. De opkomst uit alle deelen van Zeeland was zeer groot en er heerschts een aangenamen geest. De naijver, dient wij vroeger wel eens geconstateerd heb ben, bleek gabannen. Het daverende ap plaus na ,£lk nummer was het duide lijkste en ineest ondubbelzinnige bewijis1 voor de onderling^ waardeering. Vermel den- wij iten slotte nog,, dat het Bonds- bestuur bij monde van den heer Jalink, zijn ,gj-oet aan Zeeland bracht en getui genis aflegde van zijn belangstelling voor de Zéeuwsche zangers, en dat de heer Mens de zangers en zangeressen de beide verzen van Psabn 89 liet herhalen, doch nu mét heele en halve noten. Ofschoon wij meer waardeering hebben voor een krachtig en uit volle borst zingen op heele noten mits dit niet een eindeloos rek ken wordt dan deze Haagsche musicus, moeten wij erkennen, dat 't de tweede maal heel wat mooier gezongen werd. Nat. Chr. Geheelonthou ders-Ver. Gisteren is in „De Prins van Oranje" alhier de Jaarvergadering gehou den van het District-Comité Zeeland van de Nationale Christen Geheelonthouders- Vereeniging. De voorzitter, ds. J. de Visser van Mid delburg opent de middagbijeenkomst en laat zingen Gez. 23, gaat voor in het gebed en leest daarna een gedeelte van Daniël 3. De voorz. sprak een openingswoord, waarin hij wees op tal van bemoedigen de verschijnselen, nu het aantal bezoekers op onze vergaderingen zoo belangrijk toe neemt. Nieuwe afdeelingen werden opge richt. Hij wees er op hoe' tijdens Daniël een regeeringsvoorschrift werd gegeven van wat gegeten en gedronken zou wor den. Daniël behield zich evenwel de vrij heid voor wat hij eten en drinken zou- Dat is ook onze taak in de dagen die wij' doorleven. Wij bindenden strijd aan tegen het drankgebruik, omdat wij onze volle vrijheid behouden in deze beweging en alleen laten leiden door de liefde van Christus, en wij dit hebben te toonen aan de wereld in wier midden wij 'leven. Vertegenwoordigd waren de afdeelin- jgtenMiddelburg, Vlissingen, Goes. West- kapelle, Biggekerke, Kleverskerke, 's-Heei- renhoek en 'Terneuzen. De voorzitter deelde mede, dat er be richt is, ingekomen van ds. v. Selms te Dedemsvaart, die ons geluk wenschte met dezen dag-, nu wij- in Goes- mochten bij een komen. De secretaris, br. de Korte van Vlissingen, bracht verslag uit van de werkzaamheden gedurende het vorige vereenigingsjaar. De penningmeester, br. Huizinga van Terneuzen, brengt verslag uit omtrent de financiën en deelt mede, dat de inkomsten bedroegen f 65.15i/<> en de uitgaven f90.62V2, zoodat er een na- deelig saldo was te vermelden n.l. van f 25.47. De voorzitter sprak een woord van 'dank aan beide bestuursleden. Daarna gaf bij "het woord aan ds. W. Reus van Westkapelle over het pnderwerp„Pro paganda in de dorpen". Inleider giaf een verklaring, waarom juist dit onderwerp thans werd gekozen. Voor de dorpen is de arbeid in den regel anders dan in de, steden. Op het platte la.nd zoekt pnen de menschen; men is daar meer voor het oucle en mag men vooral niet overdrijven wil men de men schen overtuigen. Gelukkig, dat de kansel nog grooteni invloed heeft op het platteland, waardoor langs deze nog veel invloed kan wer den uitgeoefend. Daarentegen is het jam mer, dat zoo vele bewoners van het dorp de H. Schrift misbruiken om hunne ver keerde handelingen te verdedigen. Voo-if onzen drankstrijid moeten wij eerst openbare, meening omwerken, of wil men de publieke opinie voor ons winnen.,- tV erken met een tooverlantaarn kan nut- ng zijn; daarnaast met traktaatjes werken. Voorts wijst inleider er op, dat men vooral in de vergaderingen speciale perso nen laat optreden, die uit hunne ervaring kunnen wijzen op de ellende van den drank. Bovenal hebben wij noodig, dat het hart worde bearbeid, dan zal God dezen arbeid zegenen. De voorzitter brengt een woord van dank aan den inleider en geeft in overwe ging om vooral dat deel te verwezenlijken, dat ziet op de samenstelling van een boekje Ier verspreiding. Een afgevaardigde uit Biggekerke wijst als oorzaak op de onkunde die bij de' menschen wordt aangetroffen. Ds. Hom burg van Goes dringt er op aan, dal- men regelmatig arbeide door traktaatver spreiding. Ten slotte wordt een voorstel aangenomen voor de agenda van de Jaar vergadering le Utrecht. Het volgende jaar zal vergaderd worden te Nieuwdorp of Souburg. De voorzitter sloot daarop deze vergade ring, liet zingen Ps. 138:1, waarna ds. Buinink van Nieuwdorp eindigde met dankgebed- Gisteravond 6 u. had een gl'oote pro- pugandasamenkomst plaats in de Groote Kerk. Als 'sprekers traden op ds. Bui nink van 's-Heerenhoek, ds. Maas van Gapingé en ds. Homburg van "Goes, de laatste inplaats van ds. de Visser van Middelburg, die aanvankelijk het weonlj zou voeren, doch verhinderd bleek te zijn. Een zeer talrijk publick boorde; mjet volle aandacht de met de overtuiging uit gesproken redevoeringen aan. Dit samenzijn werd opgeluisterd dooi! het zangkoor, dat op Tweeden Faaschdag in hetzelfde Kerkgebouw heeft gezongen. Zooals men zich herinnert is dit koor samengesteld uit leden van „O. B. K." te Goes, Cloeting's Gem. Koor" te Kloe- tingte en „Looft den Heere" te 's-Heer Hendrikskinderen en staat het onder lei ding1 van 'dhr. S. J. 'Eamminga. Op verzoek werden enkele nummers uit het Paa.schl-programma herhaald. De uit voering van deze, zoowel als van de an dere nummer,», voldeed aan hoQge eischën. „Avond" (woorden van Honing;) is voor gemengd en vrouwenkoor gecomponeerd door dhr. Tamminga. Het bleek goecl werk te zijn. Des avonds hadden de Chr. geheelont houders nog een aangename en vrucht bare onderlinge is,amenkomst~in hot .lo kaal der Chr. Jongelings-Ver. (Wijngaard straat). Zij kunnen op een welgeslaagden pro- pagandadag terugzien. Op Hemelvaartsdag werd te Goes, in het slot Ostende vergadering gehou den door Brievengaarders-Kantoorhouders, afd. Zeeland. O.m. werd besloten in deze provincie een krachtige actie ter hand te nemen ten opzichte van de kantoorhouders der hulptelegraaf- en hulptelefoonkantoren. Terwijl getracht zal worden de gemeente besturen op gepaste wijze de grieven en wenschen kenbaar te maken, meende men eenstemmig, dat het ook wenschelijk is de hulp van Heeren Gedeputeerde Staten in te roepen. Vele en velerlei teleurstellingen zijn ge durende vele jaren deze categorie van ambtenaren ten deel gevallen. In het Diaconessenhuis te Haarlem behaalde onze vroegere stadgenoote Me juffrouw J. P. Allaart het Diploma voor verpleegster. Gemeentelijke Oenirale Keuken te Goes. Het menu voor de week van 13 Mei tot 18 Mei Maandag' Stamppot, spinazie. Dinsdag Erwtensoep en vleesch. Woensdag Stamppot, savoye kool. Donderdag Stamppot, andijvie. Vrijdagmorgen Gort met karnemelk, -avond Erwtensoep. Zaterdag: Groentensoep. Tegen lintrekking van de bons: Voor Maandag 1 kilo aardappelen. Voor Dinsdag vrij'. Voor Woensdag' 1 kilo aardappelen. Voor Donderdag vrij. Voor 'Vrijdagmorgen bon no. 40 1 ons Gort, 's avonds vrijl Voor Zaterdag vrij. Zij, die geen gebruik maken van de dietributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te staan. Distributie: Van 11 Mei tot en met 17 Mèi 1918 is verkrijgbaar op bon 34: Aardappelen 2 K.G. 35: Aardappelen 1 K.G. 36: Boonen (W. of Br.) 1 ons, 37Erwten 1 ons. 38: Kaas 20 pet. 1 ons. 39: Kaas ander soort 1 ons. 40: Gort 1 ons. 41: Rijist 1 ons. 42: Bak- en Braadvet Va ons. De commissie belast met de uit reiking van. bons voor klompen, schoe nen enz. maakt bekend: dat a.s. Maan dagavond vanaf 7.30 u. sajet zal worden afgegeven aaln de houders van controle- kaarten van meer dan 'één persoon .van de nummers 1400. Voor degenen, die nog geen sajet heb ben gehad, wordt tevens de gelegenheid tot afhalen opengesteld (3 storrel a f 1.80 contant). I Dat in afwachting van de standaard prijzen, welke eerlang door de regeering worden vastgesteld, voor degenen, welke vóór Pinksteren schoenen zouden willen koopen, gelegenheid bestaat een bon af te halen a.s. Woensdagavond vanaf 7 uur voor de, nummers van 11000. A.s. Donderdagavond vanaf 7.30 uur voor de nummers daarboven. Op deze bons moet men vóór 19 Mei schoenen hebben gekocht, daar na 19 Mei zonder machtiging dei- commissie geen 'inwisseling mag plaats hebben. Voor hen, die in de miaand Juni schoe- neln wenschen te koopen, zal in de laatste week van Mei gelegenheid bestaan bons voor schoenen al te halen. Welke avond en Welke nummers zal nader worden bekend gemaakt. Middelburg. De Stct. no. 107 bevat de statuten wan de N. V. Groenten- en Fruit teelt-Mij. „Klein Hoogland" alhier. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen zekeren D., wegens hef verkoopen vain A'merikaansche bloem, bul ten de distributie. Tegen de beide vrouwen, die verle den week niet verschenen voor de recht bank, toen zij in de zaak tegen den bak ker J. alhier 'moesten worden gehoord, is door de politie op last van den offi cier van justitie proces-verbaal opge maakt. i Woensdag werd de bekende A. P. alhier door de politie aangehouden als dacht van diefstal; hij is heden voorden1 officier van justitie geleid. Vlissingen. Op de gezamenlijke lijst Lim burg, Noord-Ilrabant, Zeeland en Nijme gen opgemaakt door den Economischen Bond voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer, is als nog 3 geplaatst de heer M. Laernoes alliier. Luitenant ter zee 2e kl. der Kon. marine-reserve Mi F. Mörzer Bruijns, is overgeplaatst naar Vlissingen aan boord Hr. Ms. logementschip „Schorpioen". Luit. ter Zee 2e kl. van de Kon. Marine-reserve L. K. le Clerccj is te Vlis singen geplaatst a. b. Hr. Ms. pantser schip Heemskerk. '8 Heer Arendskerke. Eergisteren had de arbeider P. N. het ongeluk, terwijl hij bezig was met schoorsteenvegen, van het dak te vallen. De getroffene, die in be- wusteloozen toestand verkeerde, werd naar zijn woning vervoerd alwaar hein door den heer H. van Iwaarden, arts alhier, geneeskundige lmlp weid verleend. lerssks. Bij den landbouwer L. Wisse op den Dam is deze week des nachts eenig paardentuig stuk gesneden. Bij de tegenwoordige lederprijzen een geheele schadepost. Daders onbekend. Wsmoldlage. Hedenmiddag is begeleid door een tweede sleepboot met stoom pomp, opgevaren naar Ilansweert bet sleepschip „Delta" van Dordrecht, dat deze week met belangrijke averij alhier werd binnengebracht. Zierlkzee. Hier is 500 kilo- rubber in beslag genomen. Benoemd tot rechter in de recht bank te Zierikzee mir. A. N. L. Otten. Biervliet. Benoemd lot gjBmeente genees heer de heer A. van Delde'n te IJzendijkje, Nieuwerkerk. Bij de stemming voor lid van dein gemeenteraad Is gekozen D. A. do Bruijh. Uitgebrachte sternmfën 167, van onwaarde 4, op Barendregt 110 en op De Braijn 153 stemmen. Cadzand. Hier is een militair aange houden wegens poging tot uitvoer van vee. Soherpenisae. Woensdagnamiddag ver gaderde de gemeenteraad. Afwezig wegens ongesteldheid dhr. C. Hartog. Besloten wordt om pogingen aa,n te wenden bij het polderbestuur en bij' in gelanden om de Lenteput in eigendom' der genteente te verkrijgen. Het kohier hoofdelijken omslag 1918 wordt vastge steld op een bedrag van f7821.92V2 mét, oen vermenigvuldigingscijfer van 0.934 en '303 contribuanten. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. (Slot.) De salarisverhooging der onderwijze ressen werd aangenomen met 9 tegen 8 stemmen, waardoor het amendement-On- derdijk (verhoogingen f 10 en maximum f240) verworpen was. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel tot Verhoog,ing van het salaris van het hoofd der gemeentebewaarschool en dit te brengen op f800 met. 2 jaar- lijksche verhoogingen van i' 50 tot f 1100 maximum. Aangenomen. Het laatste voorstel tot salarisverhoo- gingen betrof een tijdelijke vferhooging. voor, een jaar en wel van den directeur dor arbeidsbeurs. Die verhooging zal zijn van f 500 op f 600. Aangenomen. Subsidie C h r i s t e 1 ij k e Bewaarschool. Behandeld werd nu het voorstel om de subsidie aan de vereeniging tot op richting en instandhouding van een Chris telijke Bewaar- en Voorbereidingsschool te beginnen met 1918 en tot wederop- zegigens toe, te brengen van f 750 op f 1200 per jaar, onder voorwaarde, dat f350 moet strekken voor verbetering' van salaris en f50 voor verbetering' van leer middelen. De commissie van finantiën stelt voor te bepalen f 400 voor "de salarissen en f20 voor de leermiddelen. Aangenomen. Do iheer Vertregt had bepleit f 1680, maar trok zijn voorstel in toen was toe gezegd, dat B. en W. voor alle gesubsi dieerde bewaarscholen vaste regels zul len ontwerpen. Duing'ron d. Gesteund door de commissies van fi nanciën en fabricage stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken op het ver zoek van jhr. H. J. van Adrichejn Boo- gaert om hem grond in de duinen bij Vröuwepolder af te staan „voor het plaat- gen van een houten huisje. Na eenig.e discussie óver de vraag of het bouwen van het bedoelde huisje scha- 1 delijk voor de waterleiding zou kunnen zijn, wat B. en W. meenen van wél, daar hier een antecedent zou worden ge schapen, werd het voorstel om geen duin- grond af te staan voor dat huisje aan genomen. Staking gevel besproeiing. B. en W. stelden voor het- gebruik van water uit de waterleiding voor gevelbe- sproeiïng voorloop'ig stop te zetten, met welk voorstel de commissie van finantiën zich niet kan vereenig|en. "Verworpen werd het voorstel inzake het staken van gevelbesproeiing door de waterleiding, zulks met 12 tegen 7 stem men. Vóór stemden de heeren Zijlstra, Onderdijk, Japikse, Cornelisse, Heijse, Hioolen en Sprenger. Vooraf was bepleit, dat de politie in dezen op verspilling moet letten en dat het besproeien der straat op matige wijze als stofbestrijdingsmiddel zeer aan te be velen is. Het kohier no. 7 der inkomstenbelas ting ,1917/1918 werd vastgesteld op een bedrag van f 13.109. Op het kohier ko men voor 129 aangeslagene:), onder wie 68 forenzen. Hot kolder hondenbelasting 1918 werd vastgesteld op f 1110.50. De volgende sta ten oninbare posten werden vastgesteld H. 0. Januari—April 1917 f 1655.56, II. 0. 1917/1918 f 3278.75, schoolgeld 1916 1917 f 302.59V2. herhalingsonderwijs f8.85 en hondenbelasting 1917 f 19.50. Centrale Keuken. Alsnu kwam ter tafel het voorstel tot oprichting eener definitieve centrale keu ken. Het voorstel inzake den bouw van een definitieve centrale keuken lokte o.a. een vraag pit van den heer Zijlstra en wel wat de reden is van het dalen van het aan tal porties, waarop de burgemeester zei- de dat hot gebrek aan voldoende vet hiervan de oorzaak is. Een tweede vraag van tien heer Zijlstra of het niet moge lijk is koeienkoppen enz. van de mili taire slachterij te Vlissingen hier te krij gen om in de centrale keuken te gebrui ken. lokte het antwoord,uit van den voor zitter, dat dit moeilijk is; oorlog vindt het best, maar landbouw niet, die zou het van het rantsoen eenheidsworst en nuchter kalfsvleesch aftrekken. Trouwens het zou niet gaan dit alleen voor de centrale keukens te bestemmen. Wel zou natuurlijk het aantal porties verhoogd worden bij gebruik van vleesch. De heer Bolle meent, dat het minder aantal porties tot oorzaak heeft het nog niet gebouwd zijn van de definitieve keu ken. De voorzitter deelde nog mede, dat het Kon. Nat. Steuncomité voor bouw én ex ploitatie steun verleent. Als er nieuwe aardappelen enz. komen zal wel een tijd lang kunnen worden gestopt en nadien kan de nieuwe keuken gereed zijn en ook een nieuwe prijsregeling in den raad zijn vastgesteld. Inzake het lager verkrijgbaar stellen van porties voor de allerarmsten, meent de heer Onderdijk, dat het gemeentebestuur hiervoor de hulp van het burgerlijk arm bestuur moet inroepen. De burgemeester daarentegen meent, dat do armenraad hier op het armbestuur moet wijzen. Ten slotte weid het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen en zal dus spoedig met den bouw worden begonnen, waarvoor een lecning van "ten hoogste 'f43000 wordt aangegaan. In de commissie weid als raadslid ge kozen de heer Zijlstra met 11 stemmen, tegen 2 op de heeren Boasson en Gra- tama en 1 op de heeren Sprenger en Van Teijlingen. De heer Zijlstra nam de benoemihg aan. Thans werd behandeld het voorstel tot wijziging van 'de belastingverordening in verband met de wij'ziging in de belas- tin «regeling van de rijksinkomstenbela;s< ting. Het laatste voorstel was dat inzakM verhooging vani den aftrek vooij nood zakelijk levensonderhoud en de kwestie van progressie in de belastingheffing. De beide voorstellen inzake de belas tingheffing werden uitgesteld tot de vol gende vergadering, die spoedig zal wor den gehouden. Bij de rondvraag deelde de voorzitter op een vraag van den heer Onderdijk mede, dat herhaaldelijk is verzocht meer regeeringskaas te zenden. Het stellen van een weistandsgrens meende het gemeente bestuur niet te moeten stellen, daar de gemeente ook aan „de kaas mede betaalt, maar wel is er bij de gegoeden op aan gedrongen de kaas aan de minderbedeel den over te laten. Op een vraag: van den heer Vertregt deelde wethouder Heijse mede, dat dc directeur der gasfabriek een bijeenkomst zal bijwonen waar inlichtingen gegeven over het gebruik van bruinkolen in de Gasfabrieken. S^ir. drong ook van uit den raad bij hernieuwing op een zuinig gas verbruik aan. Behandeld werden eenige reclames te gen aanslagen in de inkomstenbelasting. Ned. Herv. Kerk. Op 'cte Classicale Conferentie, te houden te Goes in de Groote Kerk op Woensdag: 5 Juni a.s., zalD.V. dr. Wey- land van Veere refereeren over: „De sa menstelling van de Alg. Synode, volgend het voorstel .van het Comité der Herv. Broederschap," en ds. de Visser van Mid delburg over-„Het Vr ouwenki esrec lit in de Ksik." Creref. Kerk. Bedankt voor Wilnis, door J. Ooster- veen te Geesteren. Ds. J. v. d. Linden herdacht gis teren den dag, waarop hij zich voor 25 jaren aan de Ger. Kerk' van 's-Grayenhagb verhond. Toegelaten tot de Evangeliebediening de heer ,T. H. Bavinck, tbeol. cand. aan de V. ,U„ wonende te Rotterdam. Nog iyet beroepbaar. In de Kloosterkerk te den Haag is evenals op Tweeden PaaschJag op Hemelvaartsdag' een zangdienst gehou den; behalve Schriftlezing' is er niet ge sproken. TviMUM. Gisteren werd alhier de jaar lijkse he Tentoonstelling1 gehouden van do Teekensehool der Christ. Werkl. Vereen, „Roni. 13:1.'-' De leerlingfen maken uitstekende vor deringen. De uitslag 'der prijzen was als volgt Vak toe kenen le leerjaar: le pr. M. de Groen, 2e prijs: G.Kroon. 2e leerjaar: le prijs: J. Oostdijk. 3eleer jaar: le prijsJan Deij, 2e J. Fraanje, 3e J. P. Meerten. Handteekenen le leerjaar: le prijsJ. v. d. Hout, 2e J. Loeke- meijer, 3e A. J. v. d. Ree. 2e leerjaar: le prijs: B. Huizinga, 2o I. v. Eek; 3e. P. v. Es, Rekenen, M e e t k. en N. Taal: 2e klas: le prijts: J. Oostdijk, 2e J. P. Meerten en J. Deij1, 3e J. v. Driel. 3e klas: le prijs: P. v. Es, 2e B.Hui zinga, 3e Jan v. d. Ree. Na afloop der Tentoonstelling werden, de prijzen uitgereikt. Middelburg. Acte-examen l.o. Geëxami neerd 8 vr. candidaten. Geslaagd J. C. Jomgepier, M. J. Hoekstra, J. A. deHondt, S. de Hondt, J. J. Melis, J. H. van der ,'Plank, C. A. L. iSchutz, C. M. Stroo, allen te Vlissingen. t Geslaagd op het Machinistendiploma voor voorloopig dipl. machinist M. Idei R,oos te Vlissingën. t Dr. H. v. d. Kamp, leeraar aan, het gymnasium te Middelburg zit in de commissie voor het examen 'bedoeld bij art. J.2 der H. 0. wet. Tlier te lande wordt in onderwijls kringen een beweging op touw gezet om de tegemoetkoming voor uitzet yoor ou derwijzere, die voor het onderwijs in In- dië zijn aangewezen, verhoogd tekrijWn van f 500 op. f 750. Onder leiding van prof. dr. H. Ba vinck, uit Amsterdam, heeft te Utrecht het Gereformeerd Schoolverbond verga derd. De jaarverslagen vau den secretaris en van den penningmeester werden goed gekeurd. Als nieuwe scholen traden toe die te Beetgumermolen, te Een, te Km- men en te Hijken-Hooghalen, terwijl Sneek voortaan niet met één, maar met twee scholen op de lijst voorkomt. De inkomsten bedroegen f 2580, de uitgaven f1989 Bepaald werd, dat de volgende alge- meene vergadering 28 Mei 1919 te Utrecht zal worden gehouden. Dan zullen behan deld worden! Voortgezet onderwijs na het lager schoolonderwijs en „De ver plichte schoolleeftijd" De heer J van der Waals te Nijkerk werd tot lid van de commissie van uit voering herkozen. Vervolgens werd het reeds in druk verschenen referaat van den heer K. van Berg over liet onderwerp „Van spelen tot leeren" aan da orde gesteld. Daarna vonden besprekingen plaats over het eveneens reeds in druk ver schenen referaat van mr. P. S. Gerbrandy over „De huidige stand van den school strijd". li II .ikiaw;'tjmimwmwm mrn I J i i i i.PP* Zondag 12 Mei. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelingo, 9.30 en 2 u. ds. Mantz, Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. C'olijnsplaat, 9.30 en 2 u. ds. Feijkes, .Cortgene, v.m. en nm. ds. Lijsen. Driewegen, 9.30 u. leeskerk. Ellewoutsdijk, 2 u. ds. Warners, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweerd, Heinkenszand, 9.30 u. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 u. on 2 u. de. v, d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, vm. ds. de Voogd 's Heerenlioek, 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen, lerseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, 9 en 2 u. ds. Koenekoop. Kapelle, 9,30 u. ein 2 u.. dr. Schmidt, Kats, vm. en nm. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, 9.30 u. ds. Meloen, 2 u. ds- Drost. Krabbendjjke, 10 u. en 3 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 en 2 u. ds. Steenbeek. Nieuwdorp (bewaarsch.) 9.15 u. ds. Bui nink;. Ninse, v.m. «a nm. d/v Pont.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2