lantt. Uit «te Provincie. in getal sterkere legers tegenover de En tente kunnen stellen. 'Daarom komt het blad tot de volgende conclusie: Hun be volking was toch slechts op 70 millioen geschat, terwijl Engeland en Frankrijk zonder de hulpvolkeren 35 millioen tellen „Er is geen twijfel aan, dat Duitschland ons Otp een dwaalspoor heeft geleid. Zijn bevolking bedroeg bij het uitbreken van den oorlog zeker ten naaste bij 100 mil lioen en hef heeft ons om den tuin geleid, doordat het in het geheim niet alleen zijne voorraden, maar ook zijn menschen- materiaal vermeerderde." Het kiesrecht In Pruisen. In het Huis van Afgevaardigden is ar tikel 1 van het kiesrechtontwerp„de bevoegdheid tot kiezen", in de samen stelling der commissie in gewone stem ming aangenomen. Daarmede is het voor stel Bra.un '(soc.-dem'.), volgens hetwelk het kiesrecht bij' 'hét einde van het 20e levensjaar zonder onderscheid van 'gé- slacht. zou beginnen, verworpen. Even eens het voorstel von% Aronsohn (voor- uitstr. volksp.), volgens hetwelk de be paling nopens een driejarig staatsburger schap zou worden geschrapt. Art. 2: „uitsluiting! van het kiesrecht", kwam niet in debat. Bij' art. 3 werd het sociaal-democratisch voorstel, naar weid gemeld, verworpen. Art. 3 der commissie besluiten, hetwelk in een 'meervoudig: kies recht voorziet, werd bij hoofdelijke stem ming met 232 tegen 183 stemmen en 3 onthoudingen aangenomen. De N. R. 0. meldt: De beslissing! over het gelijke kies recht is hedenmiddag gevallen. Nog steeds hadden zich vele sprekers aangemeld, doch de partijleiders kwamen fen slotte tot overeenstemming om de debatten te sluiten. Tevoren had de onder-voorzitter; van het staatsministerie, Friedberg, de gelegenheid gebruikt om zich /ever de mogelijkheid eener parlementsontbinding uit te laten. Hij' sprak zeer voorzichtig', daar de tweede lezing: ten slotte nog niet beslissend is en er thans levendig over een compromis wordt onderhandeld. Friedberg zeide, dat ook de regeering een ontbinding; niet in het. belang van het land acht, waaruit men echter niet de gevolgtrekking mag maken, dat zij er in 't geheel niet aan denkt .een beroep op de kiezers te doen. Men moet even wel niet verwachten, dat "de regeering reeds na de stemming; in tweede lezing haar oogtnerken kenbaar zal maken. Toen eindelijk na èen levendige zitting de stemming aanving werd het regee- ringSvoorstel nopens het gelijke kiesrecht- met een meerderheid van 235 tegen 182 stemmen verworpen en het conservatieve meervoudig stemrecht daarvoor in Se plaats gestéld. De meerderheid van de tegenstanders %gn het gelijke kiesrecht was dus groot, doch het waren toch de tegenstemmers der nationaal-liberalen, die den doorslag hebben gegeven. Korte oorlogsberichten Amerika heeft aan de Geallieerden meer dan een milliard pond sterling ge leend en in de maand Maart l.OOO.ÖOO ton graan en honderdduizenden ton staal, koper en buskruit naar Europa gezon den. De Noo-rsche staat zal waarschijnlijk de grootste schoenenfabriek overnemen, om de vervaardiging van goedkoope schoe- nen op zich te nemen. Het aantal werkloo-zen te Petrog rad wordt op 350.000 geschat. De te Bern gevoerde onderhandelin gen tusschen vertegenwoordigers van de Duitsche en Fransche regeering over de gevangenen-kwestie zijn met bevredigen de resultaten afgesloten. Een groot aantal krijgsgevangenen zal worden vrijgelaten. Na een gevangenschap van minstens 18 maanden zullen de officieren in Zwit serland geïnterneerd worden, de onder officieren en manschappen naar hun va derland kunnen terugkeeren. Ongeveer 2500 officieren, 120.000 manschappen ko men hierbij in aanmerking. De „Daily Chronicle" brengt een opmerkelijke bijzonderheid omtrent den nieuw benoemden eersten secretaris voor Ierland, Shortt. Deze zou niet alleen een vol-bloed Homeruier zijn, maar zou ook met de nationalisten tegen de toepassing van den dienstplicht in Ierland gestemd hebben. Zijn benoeming zou dientengevolge den toestand in Ierland aanmerkelijk hebben doen verbeteren. Op 1 Mei sprong een aan de kust bij Bridlington (Yorkshire) aangespoelde mijn met geweldige kracht uit elkaar. De schok werd door de geheele stad gevoeld. Alle aan de zeezijde gelegen hui zen werden verwoest, terwijl van hon derden huizen de ruiten sprongen. Er hadden geen ernstige persoonlijke onge lukken plaats. De Duitsche minister van oorlog heeft aan de directies van musea en openbare monumenten van het rijk mede gedeeld, dat men er mede rekenen moest, dat alle bronzen en koperen .monumen ten, welke geen bijzondere kunstwaarde bezitten, kouden worden opgeëischt. Naar de Duitsche bladen melden, bevat de „Daily Chronicle" het bericht, dat Lord Northcliffe voornemens zou zijn af tie tceden als leider der propaganda in vijandelijke landen. Aanleiding hiertoe zoude zijn een parlementaire druk der Fransche regeering. Er is een draadlooze verbinding tot stand gekomen tusschen San Diego (California) en Peking, waarover de Ame- rikaansche legatie dagelijks telegrammen wisselt. De afstand tusschen deze plaat sen is ongeveer 12100 K.M. Naar men uit Rome verneemt zijn 200 opvarenden, meerendeels soldaten, van de getorpedeerde postboot „Tripoli" omgekomen en 180 gered. Het schip moet eerst 4 uur na de torpedeering gezonken zijn. Van Duitsche zijde wordt gemeld: de (Duitsche) bladen vernemen van wel ingelichte bron, dat de Oostenrijk-Hongaar- sche regeering, die, evenals de Duitsche, hét handhaven van de orde in de Oekraï ne beoogt, accoord gaat met de Duitsche maatregelen ten opzichte van de Oekraine. Volgens een bericht in „Tideöjs Tagn" vlucht de bevolking van Sanjar over de grens naar Noorwegen. De Fin- sche "witte garde verdreef de Russische wachtposten. Deze rieden de bewoners om over de grans to gaan. Volgens Duitsche v bladen is Bul garije geneigd aan Turkije Ka.ragat.sj met het station van Adrianopel en den linker oever van de Mari.tza tot Koelelu Boer- gas af te staan. In Oekrajine is de oude Rada en de regeering, welke tot nu toe aan het bewind was geweest en waarvan gene raal Von Eichhom al eenige leden ach ter slot en grendel heeft gezet, ten val gebracht door de boe re nalge vaardigden, die te Kiel' zijn aangekomen. De nieuwe regeering, die blijkbaar zeer spoedig ge vormd is, heeft verklaard te zullen han delen volgens de overeenkomsten, bij den vrede te Brest-Litofsk aangegaan. De per sonen, die door de oude regeering te Kief gevangen genomen waren, zijn weer op vrije voeten gesteld. De nieuwe re geering zal dus de beloofde 60 millioen' poed broodkoren vóór den 31en Juli van dit jaar pogen te leveren. WHjnsntegger op «en Rjijn ploopen. Ons marineschip „Frans Naere- bout", een mijnenlegger, die vóór den oorlog dienst deed als stoomloods- transport vaartuig, is bij den buitendrem- pel, ongeveer ter plaatse waar de torpe doboot „G 11" omgekomen is, op een mijn geloopen en gezonken. Er zijn 5 mannen omgekomen en 5 worden nog ver mist. De admiraal is met de ,,G 12" naar Terschelling vertrokken. Aan boord van dit schip zijn dokter en verplegers. Bij het ongeluk zijn omgekomen de matroos le klas M. Hoek, de matroos le klas C. Schenk, de zee-milicien-hof meester G. .1. Haveloost, de zeemilicien- sLoker M. Erbelens en de stoker-land- stormplichtige J. G. Verharen. De lijken der omgekomenen zijn op Terschelling binnengebracht. Vijf opvarenden worden vermist, n.l. de korporaal-kok J. W. Rfd- derikhof, de matroos 2e klas P. J. Kort levers, de matroos le klas R. Broer, de inilicien-landstormplichtige A. Arends en de stoker le klas P. J. Grootveld. Gered werden luitenant ter zee Van Waasdijk, de opperschipper Gayaarcl. de matroos-machinedrijver de Wijn, de zee- cien-matroos le klasse Bakker, de zee milicien machinedrijver Vervark. De broodkaart van het 48ste tijdvak is geldig van 4 tot en met 10 Mei. Militaire verloven. Naar het „Hbl." verneemt, worden de militaire uitzonderingsverloven weer toe gestaan. K i e v i t s-e i e r e n. Het vervoer van kievitseieren -is toe gestaan tot en met Zaterdag 4 Mei, a.s. Goedkoope schoenen op toe sla g b o n s. Naar de „Msb." verneemt is binnen kort een wijziging van de bepalingen voor den verkoop van goedkoop schoenwerk te verwachten. Het ligt n.l. in de bedoeling den maximumprijs te doen vervallen, ter wijl alsdan ook laag schoenwerk op toe slagbons voor mannen mag worden ver kocht. Graan uit Amerika. De Rotterdainsche correspondent van het Hdbl. verneemt, dat in de plaats! van de drie schepen, die uit Amerika naar hier zullen worden gezonden met graan, drie schepen van dezelfde reede- rijen als waartoe de bedoelde vaartui gen behooren, van hier zullen vertrek ken. Het zijn dus één schip van den Holl. Lloyd, één van de Nederland en één van de Koninklijke. Het heet, dat. Duitschland de vrijheid van vaart van al deze sche pen reeds heeft gewaarborgd. Nederland en Jing,eland. Uit 'het antwoord van Engeland in de schepenkwestie Uitdrukkelijl^verklaart de Britsche re- géering, da,t zij volkomen bereid is de onderhandelingen omtrent de economi sche overeenkomst voortte zetten en dat, zoo de Nederlandsche regeering wenscht nog andere artikelen in te voe ren boven de 100.000 ton broodkoren, die haar reeds zijn aangeboden, de weg voor haar openstaat tot aanneming; van die overeenkomst. Kaas en suiker eten. Aan een artikel in „Het Volk", van den Amster damscnen arts Dr. C. F. Bosch, ovér den levensmiddelennood, ontleenen wij de volgende raadgevingen: Het iiS mijn ervaring, dat het voedsel dat nog wél verkrijgbaar is buiten de distributie om, niet oordeelkundig wordt gebruikt door de massa. Men staat liever uren ip, de rij om, een pond nuchter kalfs- vleesch te bemachtigen, dan dat men voor hetzelfde geld meer voedsel koopt in den vorm yan kaas, die in hetzelfde gewicht bijna twee maal zooveel voedsel bevat als vleesch. In den middagstamppot is kaas, ook de magere goedkoope kaas, zeer goed te gebruiken iuplaats van vleesch. De smaak went spoedig, genoeg en het voe dend gehalte van het middagmaal wordt er belangrijk door verhoogd. Ouders zou ik er nog" op willen, wijzen hun kinderen veel suiker te laten gebrui ken; 100 gram suiker is 100 gram puur voedsel en bevat ongeveer evenveel voe ding ais 160 gram brood, d i. -y/ yan het dagrantsoen. Er is op geen andere wijze voor minder geld meer voedsel te ver krijgen, dan in den vorm van suiker. Ook voor volwassenen, die veel spierarbeid verrichten, is suiker een uitstekend aan vulling,svoedsel, bijv. in den vorm van hroodsnikerklontjes, medegenomen in den zak on, over den dag verdeeld, in den mond opgezogen. Door het gebruik van suiker aan te raden, heb ik a.1 menig patiënt, die in gewicht belangrijk achter uit ging, weder op een blijvende zwaarte gekregen of zelfs toename van gewicht geconstateerd. Onderhandelingen met D u i ts- c- h- land. Omtrent den stand van de Duitsch- Nederlandsche onderhandelingen hebben wij van gezaghebbende zijde het volgende vernomen: Gelijk men weet zijn, naast en los van de zuiver-economische onder handelingen, verschillend^ punten op het tapijt gekomen, die inmiddels slechts voor zoover de zand- en grindquaestie en die van het gebruik van den Limburgscheq) spoorweg rakende, aanleiding hebben ge geven tot langdurige en moeilijk-vlottende besprekingen. ♦Zaterdag j.l. is men inmiddels reeds principieel tot overeenstemming gekomen. Hierbij dient aangeteekend, dat de Duit sche regeering verzocht had: lo. den door voer Van zand en grind voor zoover noo- dig ten behoeve van herstel en onderhoud der Belgische wegen toe te staan en 2o het gebruik van den Limburgschen spoor weg vrij te laten voor alle vervoer, met uitzondering van dat van oorlogsmateriaal. Er is inmiddels, zooals reeds bleek uit het bericht van onzen hoefijzer-correspon dent, evenmin reden voor optimisme als voor het tegendeel. Baron Gevers is na het Zaterdag bereikte voorloopige resultaat naar Berlijn vertrokken met nauwkeurig omschreven voorstellen ter voorbereiding van de definitieve regeling. Van zeergroot gewicht is het, welk standpunt men in tierlijn zal innemen tegenover de van Ne derlandsche zijde gedane voorslagen be treffende de hoeveelheden zand en grind, die eventueel zullen worden doorgevoerd en de uitgebreidheid van het verkeer op den spoorweg. Ook is, als wij juist zijn ingelicht, nog niet vastgesteld, welke inter pretatie gegeven zal worden aan het begrip o oriog smat eria al(Hand el sbl Stichting „Vrederust", Ber gen op Zoom. Nadat. j.l. Maandagavond in de Stichtingskerk de bidstond was gehouden onder leiding van Ds. Donner, den .Voorzitter der Vereeniging, namen Dinsdag de examens van het verpleeg- peisoneel een aanvang' ten overstaan van een Commissie uit het Bestuur en onder toezicht van gecommitteerden der „Sa menwerking" van Geref. Vër.eenigingen op het terrein der barmhartigheid. l5fe uit slag was als volgt.: Aan het examen voor leerling; A na men! deel 3 broeders en 15 zusters. Hier van etaagiden de broeders J. Geldof, E. Peet en C. Taal en de zusters G. Bak ker, G. J. v. d. Berg1, Jac. Butijn, Joh. Butijn, J. W, den Dunnen, C. Harema ker, P. Henidrikse, S. H. M. Janisse, A. Post, K. Runia, A. Slavenburg', C. Smal- lenbroek, J. J. Verburg1, M. Verzijden en A. van Wijnen. Aan het examen voor leerling B namen deel 2 broeders en 15 zusters. Hiervan slaagden de broeders J. Mersie en A. Westra en de zusters G. Beneder, G. S. de Blaeij1, L. Boer, C. Bosselaar, L. A. v. d. Jag(t, D. Koole, G. Louwerse, P. denl Ouden, C. 'Poppe, A. Sontag, W. G. Verschoor. Aan het laatste examen namen deel 3 broeders en 3 zusters. Hiervan slaagden de broe ders: J. Roodc, M. Boone en K. Ypma en ,de zusters J. de Bruijne, B. Goors, J. Hoekwater. E. L. Ley's, G. Vaalburg; en L. de Waal. 'Deze verwierven het diplo ma met insigne der Vereeniging, hetwelk onder een toespraak van Ds. Donner aan hen. werd uitgereikt. De commandant der Stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan A. van. Gemiperhout, St. Jan steen, Chr. Kommers, Rotterdam, K. de Leije, Terneuzen, S. C. P. Verbrugge, Sas va.n Gent en C. Wolférs, Philippine, allfen indertijd uitgezet, voorwaardelijk vergun ning verleend in zijn gezagsgebied terug te keeren. A po theken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van G. v. d. Hoek, te Middel burg die van 'fa. J. C. v. d. Harst, te Vlissinigen die van C. G. Baert. Middelburg. Centrale Keuken. Me nu voor de week van 611 Mei: Maandag erwtensoep. Dinsdag stamppot knolraap. Woensdag stamppot hutspot. Donderdag aardappelsoep. Vrijdag stamppot andijvie. Zaterdag raapstelen. Op Vrijdag bon no. 42 voor erwten soep medebrengen. De tot (Hoofdofficier-machinist 2e klasse bevorderde officier-machinist le kl. G. A. Gall is te Middelburg geplaatst. De politie heeft bij een villabewoner aan den Seissingel 25 K.G. varkensvleesch, een partij bruine boonen en een zak bloeliri in beslag genomen. Dit" alles was frauduleus ingevoerd. Verder wenden iu beslag genomen twee zakken tarwemeel eu twee hammen, diej werden vervoerd. Stukken voor den gemeen teraad. B. en W. bieden den Raad het ontwerp-verslag aan ingevolge art. II K. B. 19 Nov. 1.900 „betreffende ten uitvoer legging van art. 35 der Leerplichtwet (Subsidie aan de Ver. Kindervoeding!), Van de aid. Middelburg der S. T). A. P. is verzoek ingekomen om de veror dening der plaatselijke belasting op de inkomens dermate te wijzigen, dat. de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud wordt gesteld op. £700 (iu plaats van f500) en een progressieve heffing worde ingevoerd. Wat dit laatste punt betreft merken B. en W, in hun voorstel o.m. op i Tn 1919 zullen de nieuwe verkiezingen voor den Raad, overeenkomstig' de bepa lingen der gewijzigde Grondwet, langs, den weg der qyenredige vertegenwoordiging plaats vinden. Waar de mogelijkheid pp een veranderde samenstelling' van Uwen Raad alsdan niet is uitgesloten, komt het ons zeer ongewenscht of althans minder verkieselijk en minder- geraden voor, om thans tot een wijziging van zoo- prin- cipiëelen aard in liet thans gekiende be lastingstelsel, dat zelfs in zijn tegenwoor- digen vorm eerst van 1914 dateert, over te gaan en besluiten wij met mede te deelen, dat van ons geen voorstel in adres santen geest te verwachten .is op tet huidige oogenfolik, terwijl wij in over weging geven, aan adr. op grond van de bovenvermelde overwegingen mede te deelen, dat dit gedeelte van hun verzoek thans niet voor inwilliging vatbaar is. Afd. II. Aftrek voor noodzakelijk Ievens',- onderhoud. Waar de tegenwoordige tijdsomstandig heden een zoo ziyaren druk leggen in linanciëel opzichtop een ieder, maar in het bijzonder op hen, die geringe in komsten genieten, en men vóór den oor log' oordeelde, dat zeker bedrag voor noodzakelijk levensonderhoud bij dé be rekening van het belastbaar inkomen in aanmerking en mindering mocht worden gebracht, daar meenen wij, .dat wel termen zijn, om dit bedrag yan f500 te verhoogen. Intussclien mag niet worden vergeten, dat door de adressanten steeds wordt gesproken van een bestaa.nden af trek van f500, terwijl deze feitelijk f549 bedraagt, omdat art. 22 der verordiening als grond voor aanslag in de le klasse de aanslagen noemt van £50 of meer en dus eerst vanaf f50 belastingplicht oplegt. Een verhooging van f 500 to! f 700 kooit ons te hoog voor, dgar toch in beginsel liet geheel insluiten van groot© catego rieën van ingezetenen van het mededra- gen in de lasten 'der gemeente zeer be denkelijk is en niet dan noodgedwongen mag' geschieden. Wij venneenen. dat mitsdien met een veqjiooging van de bedoelde f 500 tot f 600 kan worden volstaan en dat daarbij' ge noegzaam met noodzakelijkheid en bil lijkheid rekening, gehouden wordt. Be .financieel© gevolgen van een zoo- danigen maatregel voor de gemeentekas zouden naar de gemaakte berekening zijn te .schatten op een vermindering van in komsten pl.m. 118000 in vergelijking toet het vorige jaar, waardoor, aangenomen den toestand van het voorgaande jaar en het bedrag, dat toen aan Hoofdelijken Omslag .'moest worden opgebracht, (het percentage van '6 pet. tot 6V2 pet. had moeten rijzen, om. dezelfde opbrengst to verkrijgen. Ook de Commissie van Financiën is van oordeel, dat er alleszins reden be staat voor verhooging van de som van aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, maar tevens acht zij het geraden, met die verhooging voorzichtig te zijn. Dat de duurte Jang aanhoudt en dat nog wel geruime tijd zal verloopen, voordat weer meer normale prijzen van levensbehoeften zullen zijn verkregen, is geen reden om die duurte te beschouwen als te zijn van hlijvenden aard. Verhooging van 'den af trek van f500 tot "f600, zooals door B. en IV. voorgesteld, .zou dan ook, naar de Commissie vermeent, voldoende zijn. B. en W. maken het vraagstuk van progressieve heffing tot een verkiezings leuze. 'Of dit juist gezien, is, betwijfelt de Commissie. De „Commissie is van meening, dat ef alleszins aanleiding bestaat, om zulk een besluit uil te lokken, in de eerste plaats om de hiervorengenoemde redenen, in de tweede plaats ook 'daarom, dat, al is de samenstelling van den Ra,ad sedert April 1914 bijna niet gewijzigd, de omstandig heden isedert dien wel gewijzigd zijn en dientengevolge ook de inzichten van leden van den Raad kunnen zijn veranderd. Resomeerende heeft Ge Commissi© 'de eer, le. zich te vereenigen met de door Burgemeester en Wethouders voorgestelde verhooging van de som van aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud 2e. voor te stellen, Burgemeester en Wethouders uit te noodigjpn, eeu concreet voorstel "te doen betreffende progressieve heffing. B. en W. vinden ,in „het rapport van de Commissie voor de Financiën geen termen tot wijziging van hu,n voorstel. In. verband met het verzoek van jhr. H. J.van Adrichem Boogaert, Urn een gedeelte der gemeenteduinen nabij Yrou- wepolder te mogen benutten voor het plaatsen van een huisje, berichten B. en W., dat inwilliging van dit Verzoek hun niet raadzaam voorkomt, omdat pij het in beginsel niet gevvenschit achten, om oenig gedeelte van de duinen, van waar uit water getrokken vv^rclt voor de pris d'eau der gemeentelijke duinwaterleiding, af te slaan voor bebouwing', weshalve zij voorstellen afwijzend jte beschikken. De Commission van Fabricage en van Financiën vereenigën zich, met hiel voor stel. (Slot volgt.) Gee«. Bij den ontvanger der directe belastingen alhier is ontvangen f396,17 wegens te weinig betaalde inkomstenbe lasting over 1915/161917/18. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor de week van 6 "Mei tot 1.2 Mei Maan da» Rijstpap. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Stamppot, princesse- en Witte Boonen. Vrijdag 's morgens Stamppot, zuurkool, 's avonds Erwtensoep. Zaterdag Groentensoep. Tegen intrekking van de bons Voor Maandag bon. no. 31, 1 ons Rijst. Voor Dinsdag vrij. Voor Woensdag 1 kilo aardappelen!. Voor Vrijdag, 's morgens 1 kilo aard appelen, 's avonds vrij. Voor Zaterdag vrij. Zij, die géén gebruik maken van de distributiebons, onverschillig w;elko, gelie ven deze aan de keuken af te staan Distributie: Van 4 Mei tol en met £0 Mei 1918 is verkrijgbaar op bon 25Aardappelen 2 K.G. 26: Aardappelen 1 K.G. 27Boonen (Wl of Br.) 1 ons. 28: Erwten 1 ons. 29: Kaas 20 pet. 1 onjs. 30: Kaa.s andere soort 1 ons. 31Rijst 1 ons. 32: Bak- en Braadvet 1 ons. 33: Huishoud-Zeep 1 pak ïi 30 ct. (per gézin). In antwoord op het 30 April j.l. door dc vergadering van de Politie-ma.nnen aan H. M. de Koningin.gezonden telegm.mi, is hedenochtend bij den heer E. C. Wierts van Coehoorn, commissaris van politie, alhier, een schrijven ingekomen van den volgenden inhoud „Hare Majesteit de Koningin draagt 'mij op den Politiemannen van Noord- en Zuid- Beveland 'Hoogstderzelver dank over te brengen voor de gelukvvenschen aange boden op 30 April j.l. De adjudant van dienst, "J. P. DE JOS.SELIN DE JONG." Nieuwe telefoonaansluitingen: Goes, No. 154, A. W. A. Ross, Direc teur Stoomdrukkerij voorheen Kleeuwens en Ross, Ganzepoortstraat C 201; 155/ W. F. K. Lenshoek, Marktveld A 127, Kloetinge; 156, Mr. J. W. Goedbloed, ad vocaat en procureur, Wijngaardstraat A 173. N i s se. No. 6, Cornelis Fierloos, com missionair in aardappelen, uien, vee, enz. De Commissie belast met de uit reiking van bons voor schoenen, klempen, enz. maakt hekend: dat a.s. week zal .worden voortgegaan met. vle uitgifte van bons voor klompen. Domicilienommer 401700 Maandag. 701—1000 üinsldagi. 1001—1300 Woensdag. 13011600 Vrijdag!. 1601 en daarboven Za terdag eiken avond vanaf "8 uur. Con trole-kaart moet meegebracht worden. Vlieslngen. In de hedenmiddag gehou den raadsvergadering was een schrijven ingekomen van B. en W. naar aanleiding van het voorstel van de commissie voor d.e gemeentelijke centrale keuken, om voor de prijzen van het eten een degressielf stelsel in i'.e voeren. B. en Wl deplen mede geen bepaald voorstel te kunn|en do-en, daar zij niet tot overeenstemming kunnen komen. De meerderheid is tegen het voorstel, omdat het nog, meer offers aan de gemeentekas zal vragen. E,en lid is voor prijsverlaging, maar dan voor allen, en een lid is voor het voor stel. Het telegraafkantoor der S.S. alhief is m$t "ingang van 5 dezer oip Zon- e|n feestdagen geopend van 91 en 47 uur. Nu de toevoer van materialen geheel geslaakt is, heeft de directie der Konink lijke .Maatschappij „De Schelde" besloten dat een 200-tal werklieden, "voornamelijk nit do afdeeling scheepsbouw, vanaf 6 Mei in een reserve zullen worden op genomen. Zij worden niet ontslagen en ontvangen door bemiddeling van de fa briek 14 uren steun per week van het Koninklijk Nationaal Steuncomité en 28 uren steun door ,,De Schelde". Bovendien worden de Vlissingsche Werklieden in de gelegenheid gesteld op bepaalde voor waarden, evenwel geheel vrijwillig, te wér ken aan het fort de Nolle en wel mve-a dagen per week. Krabbendijke. Benoemd tot brand meester dhr. D. Jacobusse: en tot onder brandmeester Joos Vergouwe. Benoemd tot Jid van bel bestuur Van het waterschap der Sluis aa,n de «Wielingen A. Buyck te Sluis. Rilland-Bath, Na een uitgebreid onder zoek is het de politie gelukt, op het spoor te komen de daders van de in braak en diefstal van f 4000 op het mi litaire bureau alhier. Wocnsrag'middag kreeg de politie verdenking op den ad ministrateur de Q. Deze werd in arrest genomen, waarop hij na een scherp ver hoor 's avonds laat nog bekende. Hij had hel .geld (deeds Maandagmiddag van het bureau medegenomen en in veiligheid gé bracht, waarop zijn handlanger, zekere J. de H., 's nachts dé inbraak heeft ge pleegd. Het geld zou volgens afspraak

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2