Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw mi Veeteait. feissp !tlauws. Bsshtszsta. Wetenschap en Knust. Ingezonden Stukken. Leestafel Imiêtê Birioitiuft, Allerlei. Financiëele Beriehten Bïirprlike Stand Co|[Jn8pIaa1. Raadsvergadering van 29 April. Ingekomen was een schrijven van het Bestuur van den Oud-Noord-Bevel.- polder, behelzende een verzoek om een verordening te maken, betreffende het schoonmaken der wagenwielen bij het rij den van het land op den grindweg. Op een adres van den bond van vel wachters in Zeeland om verhooging jaarwedden, werd afwijzend beschikt. De duurtetoe- slag van den veldwachter alhier werd van f 20 op f 100 g'ebracht. Besloten werd een premie van f50 uit (p loven aan ieder, die een dief of 'dieven bekeurde', waarop een veroorcleelingj volgt. Op een verzoek van den telefonist om de £50 die het Rijk aan ,:de gemeente uitkeert, voor de meerdere werkzaamheden op hjet telefoonkantoor aan hem uit te keeren, werd gunstig beschikt. Ook op een ver zoek van de gemeentewerklieden om ver hoog! rig salaris, welk salaris met ingang van 1 Jan '1918 werd gebracht op f525 en met 1 Jan 1919 op f 600. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1917 werd goedgekeurd. De verordening op hel los-, laad- en liggeld op de haven Werd met een kleine wijfcigjing vastgesteld. Voor schepen', welke .geftruik maken van de haven, zonder te ladén of te lossen, zal voortaan geen havengeld verschuldigd zijn. Voor de aanstaande verkiezingen werd oen stembureau benoemd. Einde lijk werd nog' besloten het rioleeren van een gedeelte sloot aan den dorpsweg we gens de booge kosten uit tè stellen. Zierlkzee. De heer E. J. Gelderman heeft alis raadslid bedankt. B. eu W. zullen de demping van de Karnemelksvaart nader overwegen. Sas van Gent De raad benoemde tot wethouders de heer en P. A. Neeteson ,en A. St.ubbé, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schoondijke C. v. d. Nieu- wenhuizen te Renesse. Aangenomen naar Ankeveen door D. J. Lazonder te Giessen-Nieuwkerknaar Franeker door F. E. Gerritsen te Donker broek. Geref. Kerken. Beroepen te Zunderdorp J. L. vr d. Wolf, cand- te Gouda; te Spijkenisse H. Z. de Mildt te Oostburg. •Aangenomen naar Nieuwerbrug aan den Rijn door D. Ligter te Pieterburen; naar Nieuw Venneip door IJ. v. d. Zee le Westergeest. De nieuwe leeraar van Heemstede, ds .H. Brouwer, overgekomen van Schoon dijke, werd Zondag bevestigd met de woorden uit 1 Koningen 22:14 door ds. S. Datema, van Haarlem, en verbond ziclf des avonds aan de gemeente met een preek naar aanleiding van Openbaringen 6:2. Toespraken tot den eersten leeraar dezer ten vorigen jare geïnstitueerde kerk werden gehouden door ds. Datema, ds. Diemei' van Vijfhuizen en otiderling Schip per welke laatste de gemeente opgaf te zingen den Morgenzang, verzen C en 3. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sliedvecht J. A. Riekel te Veenendaal. Prins Hendrik heeft een gift geschon ken voor den arbeid der Ned. Herv. Kerk onder de Nederlanders in Duitschlaud. Middelburg. Tot onderwijzer-volontair aan de Chr. school „Gravenstraat" is benoemd dhr. G. F. Weeda, oud-leerling der Chr. Kweekschool alh.eir. Geslaagd o-p het machinisten-exa men (voorloopig diploma) M. Stroo ,te Vlissingen. Benoemd tot onderwijzer aan de 'R.-K. school tc Heinkenszand dei heer H. M. Clement te Goes. (N. Z. C.) Benoemd tot hoofd van de Chr. school, Anthoniusstraat, Haarlem), P. J. Jongejan, hoofd eener school te Assen. - Door een misverstand zijn de aantee- keningen uit de agenda van de Alg. verg. der Ver. van Chr. Onueirwijzers(cssen) in Nederland in ons nummer van gisteren verspreid opgenomen. De lezer heeft na tuurlijk wel gezien wat bij elkander be hoorde te staan. In het resumé uit hét jaarverslag was abusief een regel dubbel gezet. „De Christelijke Onderwijzer" meldt: „Naar ons ter oore kwant, heeft een ontwerp totwijziging cler Onderwijswet thans de Landsdrukkerij bereikt. Da daarin voorgestelde salarisregeling zou aanmerkelijk gunstiger zijn dan die uit het rapport der BeVredigingscomimissip". Het hoofdbestuur der Uniei va.n Christelijke onderwijzers in Nederland ont ving op een aan den minister van binnen- landische, zaken gezonden adres inzake de berekening van den duurtebijislag het volgende bericht: „In antwoord op Uw nevenvermeld adres deel ik U med©, dat de verhoogingen der salarissen, voort spruitende' uit de wet van 23 Febr. 1918 (Stbl. no. 147) voorloopig bij de berekening van den duurtetójslag buiten beschouwing blijven. Wanneer die ver hoogingen zullen zijn vastgesteld zullen formulieren wederom in behandeling wor den gfenpmen". Prof. mr. P. A. Diepenhorst van Axnsterdam zal vanwege dep Chr. Boe ren- 'en Tuindersbond, op 8 Mei a.s. te Terneuzen optreden. Laten onze boeren en tuinders- in Zeeuwsch-Vlaanderen de zen "datum niet vergeten. Meel. De Minister van Landbouw heeft le. ingetrokken zijn beschikking van 19 December 1917 2e. bepaald: a. Jjet. vermalen tot meel ran stroo, kaf of uitschoonsel van granen, peul vruchten. en handelsgewasseri, heide, riet, cacao-, boekweit- en grondnotendoppen, eikelschillen, vlasscheven, iijstdoppjen en koffiedoppen is verboden, met uitzonde ring .van die partijen, waarvan door de Toewijzingscommissie voor, Veevoeder te 's-Gravenhage schriftelijke toestemming tot vernaaien is gjegeven; b. de aflevering; en het vervoer van meel, verkregen door het vermalen 'der sub 2, a, genoemde artikelen is verboden met uitzondering van die partijen, ge dekt door een vervoerbewijs, afgfegevten door de Toewij'zing,scommissie voor Vee- voeder te 's-Gravenhage 3e. onder granen worden in dezè be schikking verstaan: wintertarwe, zomer- tarwe, spelt, winterrogge, zomerroge, wintergferst, zomergerst, gerst, haver, evene en boekweit. Onder peulvruchten worden in deze regeling verstaanveldboonen (wier-, paarden, duiven, schapen- Waalsche al le soorten van groene, gele en grauwe erwten, alle soorten van bruine, g]ele en witte boonen. Onder handels'gjewassen worden in deze regeling verstaan; kanariezaad, koolzaad, raapzaad, boterzaad, dederzaad, blauw- maandz'aad, lijhzaad. Deze beschikking; treedt in werking met ingang van 15 Mei 1918. Omtrent de arxesteel'ing van De (Seyn, de moordenaar van mejuffr. Zijp je Bee-mste-r, meldt Het Hand.: Toen 'de inspecteur hel café binnenkwam,«waar bij zich bevond, riep hij uit zichzelf: „ik heb 't niet gedaan, ik hel) die vrouw in Beemster niet vermoord'.' Hij bleek in het bezit van twee scheermessen, twee dolken en twee gewone messen. Een dier messen voelde kleverig aan. Verder had hïjf een üe;n stuiverstukje en enkelel stui vertjes in zijn zak, terwijl bet zoontje van Zijp verklaarde dat in zijn spaar pot een iienstuiverstukje en eenigei stui vertjes ontbraken. De Seyn is afkomstig van Groede. Het grasgewas der wegen van. den Haiarlemmermieie'rpolde'r bracht dit jaar f 19104 op, dat is f 5000 meer clan het vorige jaar. Te Doenrade. is een 18-jarige jongen bij een poging tot smokkelen door ambte naren doodgescho ten. K ees v oor dei klas. Men schrijft aan het „Hgz.": Op het. dorip O., zullen Wè lm|aar zeggen, in de Meijierij, is een post bode die bij allen en vooral bij de dorps jeugd goecl staat aangeschreven. Dezer dagen kwaim hiji bij het hoofd der school een kwitantie innen, e|n verzocht hem' het hoofd, terwijl deze het verschuldigd bedrag in zijfn woning ging halen, eon ©ogenblik toezicht te houden op zijn klas. Nauwelijks was het hoofd weg of onze snaken wisselden blikken van verstand houding in'et Kees den postbode en riepen heirn bij zijn naam. 'tWerd wat rumoerig en onze bode dacht: hoei houd ik orde onder de klas? Hij wist raad, trad naar voren en stelde den jongens voor, eens /uit volle borst het volkslied te zingep. Dat was naar den zin der knapen. „Ik geef een maat cadeau", zei de pOiSLbocle-mieester-plaatsvcrvangcr, en met de liniaal de maat slaande, vielen de jongens in koor in en klonk het lied 'daverend door het schoollokaal. De on derwijzers in de andere klassen, die van de tijdelijke plaatsvervanging onkundig- waren, dachten natuurlijk dat er iets ba,- perde in dei bovenkamer van het achtba|a,r hoofd, om zulk een ergerlijk© stoornis te veroorzaken. Toen liet lied geëindigd was" met een daverend hoera! voor cle Koningin, be sloot dei postbode zijn plaalsvervang'ers- taak met te zeggen, da.t hij de jongens vrijaf zou geven dien middag. Maar hij wier cl in de volvoering van zijn werk verhinderd door den terugkeer .van het ontstelde hoofd, die zijin klas in zulk een ongewone stemming vond. De zaak zal voor geen der partijen, noch voor den plaatsvervangende, noch voor den plaatsafstaner gevolgen hebben. W©1 heeft zij1 in het plaatsje veel vroo- lijkheid verwekt. Of Kees nog eens zoo'n rol zal kunnen spelen, wordt intusscheh sterk betwijfeld. De geheimzi nn'ige doo d van Almereyda. Naar de correspondent van het „Berliner Tageblatt" te Geijève aan zijn blad seint, melden de bladen, dat de gevangene Bernard, die met de bewaking van Almereyda was belast, in tegenwoordigheid van een 'getuige moet verklaard hebben, dat hij den voormaligen directeur van de „Bonnet Rouge" ge wurgd heeft. De advO'Caat van Almereyda heeft naar aanleiding van deze verklaring een ver zoek ingediend tot heropening van de instructie. Te Amsterdam hebben twee agenten drie vrouwen aangehouden, die van een kar plm. 30 brooden hadden weggeno men en slechts enkele hadden betaald. Ze hadden geen bons afgegeven. Het s. s. „Oranje" is dezer dagen van San Francisco te Batavia aange komen- De soldaat, dié bij het automobiel - ongeluk onder Voorburg gewond werd, is reeds aan de gevolgen overléden. Een dame te Hoorn ontving o. a< met haar verjaardag twee dik beboterde sneden wittebrood ten geschenke. Ze was er zeer mee ingenomen. Er is een wetsontwerp ingediend tot nadere voorziening ten aanzien van het goederenverkeer met het buitenland. Onder de Belgische geïnterneerden, werkzaam aan de Overschiesche Land- ven Tuinbouw-Mij. te Overschie is werk staking uitgebroken. Eisch korter arbeids duur, in plaats van om 5 uur, om 6 uur 's morgens den arbeid aanvangen. Te Groningen is in het Ziekenhuis overleden een arbeider uit 0. Pekela, die daar eenige weken geleden door zijn ka meraad met een geweer werd aange schoten. De 69-jarige „natuurmensch" te öï- deboï-n (Fr.), die in een hol woonde, in geen 30 jaar op een bed sliep en zich voedde zelfs zonder broodkaart, is op een van zijn zwerftochten in een boerenschuur te Haskerdijken overleden. In de universiteitsmanege te Leiden is- Zaterdag' de huzaar L. van K., uit Arn hem, door een luik gevallen. Hij is naar het Elisabethsgesticht overgebracht, waar hij gisteravond is overleden. In verband met de vermissing van den rangeerder H. uit de Schermerstraat te Haarlem meldt men, dat het lijk van II. Maandag 22 April des morgens te 6 uur op een hanldwagén is vervoerd in cle Elswoudslaan te Överveen in de rich ting van 'het Rentmeestershuisje aldaar. De commensaal van H. een Duitsche de serteur A. is in den Haag: aangehouden, en naar Haarlem overgebracht. A. ver klaarde bij' zijn'- verhoor, dat zijn hospes tijdens de afwezigjheid van zijn vrouw1, ziek is geworden, en dat hij hem 'toen op een 'handwagen naar het gasthuis heeft willen vervoeren. Onderweg zou H. ech ter overleden zijn. A„ die g,een raad wist met het lijk, had het toen naar Overveen gereden, en daar in het struikgewas aan de Elswoudslaan verborgen. Den volgen den nacht zou hij het ftjik naar Zand- voort 'hebben gereden en daar in zee hebben geworpen. De p'olilie acht dit laatste echter niet waarschijnlijk, omdat het op het aangegeven tijdstip ebbe was. De vrouw .van H., is eveneens door de politie in bewaring1^'gehouden. Hij heeft thans beleend 'den moord ge pleegd te hebben. «^jni niiir», mi i»ni«nv.aa»a«raM—M*w>««iagigiw»raz3tJH'niwwii'i Arr.-SeektisaBfc ie Middei&arg. Heden, Dinsdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak iir de door ons reeds Vermelde zaken betreffende poging tot verboden uitvoer, verboden vervoer en nederla.g'e, waarbij' zijn veroordeeld: E. J. V., 33 j., Stoppeldijk en A. A. d. G., 18 j., Koewacht, béiden gedetineerd, beiden tot 1 m. gev. straf met aftrek voor-arrest; R. A. P. R., 53 j., Sluis, tot 2 maal 14 d. gev. straf, en A. J. 46 j., Hulst, tot 1 w. g©v. straf en G. V., 18 j., zonder békende woonplaats) tot f50 b. s. 50 d. h.; A. S., 29 j., Eecle, P. P. v. G., 30 j., Hulst, E. d. S., 34 j., Gent, en H. C'. H., 23 j., Sluis, allen tot f25 b. s. 25 d. h.J. v. d. "W., 19 j., St. Kruis, E. M. B„ 18 j., Eede, en P. H. L., 31 j., Hulst, allen tot f20 b. s. 20 d. h.; J. W., 17 j., St.-Jansteen, en C. Bi., 15 j., IJzeni- dijke, beiden tot f 15 b. s. 1 'm. tucht school; A. J. M. v. JL, P. L., 19 j., en 'F. ,v. d. H., 47 j., allen zonder be kende woonplaats', C. L. L., 52 j., en J. H., 32 j., beiden IJzëndijke, A. A. d. B., 53 j., St.-Jansteen, T. A. B., 18 j., Rot terdam, en M. O. R. A., 1.9 j., Vlis singen, allen tot f 15 b. s. 15 d. h.; A. W., 13 j., P. T., 13 j., G. v. H„ 17 j. en J. d. P., 15 j., allen SI.-Jansteen, en C. B'., 16 j., Clingje, allen tot f10 b. s. 3 w. tuchtschiool; iM. S,, 20 j., T. E. v. d. V., 18 j. en M. M. v. R., 19 j., allen St.-Jansteen, J. A., 25 j., J. A„ 56 j., en M. v. S., 30 j., allen Antwerpenf, S. IS., lg j., Amsterdam, C. S., 42 j. en G. G„ 30 j'., beiden Doel, P. L., 56 j., Hulst, J. v. D'., 27 j., Rotterdam, H. d. B., 20 j., J. L., 24 j., ,M. P., 19 j., en J. L. J. AL, 40 j., allen Cling©, F. 'C. S., 21 j., en M- L. B., beiden Neu,- zen, AL L. 'cl. D„ 50 j., Koewacht, J. D., 19 j., Graauw, C. F. v. Q., 23 j., Schoondijke, A. M. S., 23 j., Eede, W. A. B., 41 j., Sluis, A. M., 52 j., St.- Laureijhs, en R. M. v. C., 51 j., G. H., 32 j., en G. IJ., 32 j., allen zonder Jje- kende woonplaats, allen tol f 10 b. s. 10 d. h.G. C. B„ 17 j„ Hulst, en H. d. K., 13 j., St. Jansteen, beiden tot f5 b. s. 5 d. Jh., en J. R., 54 j., Sas van Gent, en 'C. AL, 18 j., 'St.-Jansteen, bei den tot f2 b. s. 2 d. h. In de Zaterdag' te Utrecht gehou den zitting van den 'Centralen Raad van Beroep voor de Ong'evailenverzekering. is uitspraak gedaan, in het hiooger beroep van P. J. Bschipper te Ierseke, tegen de uitspraak ya.u deu Raad van Beroep te 's-Hertogjenboscb, houdende, met niet- ontvankelijk-verklaring1 van elscher in zijn vorclering eener geldelijke schadeloosstel ling, bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij hem scha deloosstelling: is geweigerd ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij zijn linkerhand [heeft verwond, hem overko men toen hij! bezig: was1 met onderhouds werk op een aan zijn vader toebehoorend motorklipperjacht, op welk vaartuig hij inloondienst van zijn vader werkzaam was. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak wat de njetontvankelij'k-verkla- ring betreft, vernietigde haar voor het overigte evenals de beslissing der Bank voor wat betreft de weigering van ge nees- en heelkundige behandeling, welke schadeloosstelling; alsnog aan getroffene werd toeglekend. En in het hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van'den Raad van Beroep je 's Hertogenbosch, houdende vernietiging der beslissing van de Bank, waarbij' is herzien en met ingang van 22 Nov. 1917 beëindigd de rente naar 10 pet. inv. ad f0.14 per werkdag, toegekend aan W. E., grondwerker te Stavenisse, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan het midden- en nagellid' vain dén rechter mid delvinger zijn uiteengerukt. De Raad ver stond, dat getroffene ook met ingang van 8 Nov. 1917 nog. recht had op voor melde rente. De Centrale "Raad vernie tigde de uitspraak en handhaafde de Baak- beslissing. Wilsonium. Een nieuw radiunii achèf element met een stoomgewicht van 2,04.6 heeft de Amerikaanscbe chemiker Roy Frankgn Heath in uraniet- en mona- rielzand ontdekt, hetwelk hij1, ter eere van den Amerikaanschen president Wil sonium noemt. Het nieuwe element zelf moet inactief, zijn kleurlooz'e verbindin gen daarentegen actief zijn. De levens duur van het nieuwe element wordt door zijn ontdekker op 200—900 jaren bere kend. Bij verhitting tot witgloeiend worden helicum en argon ontwikkeld. Tengevolge van een ongeluk is de kunstschilder Wouter van Smorenburg op 38-jarigen leeftijd overleden. puiten rerantwoordelijkheid der Redactie.) Gymnasiale Opleiding. Ieder jaar zoeken tal van ouders vaak te vergeefs een goed tehuis voor hun elders stirdeerende kinderen. Ouders, die speciale leiding wen- schen bij de studie hunner kinderen en. tevens prijs stellen op opvoeding! en on derwijs in Christelijker! geest, worden op merkzaam gjemaakt op de p'ropaganda- commissie van het Christelijk Gymnasium te Arnhem, die zich in verbinding dieeft gesteld met verschillende Christelijke ge zinnen te Arnhem en te Velp, óók met zulke, waarin de noodige leiding b ij cle studie kan worden gegeven. De commissie Stelt zich voor als tus- schenpersoon dienst te doen tusschen ouders en bedoelde gtezinnen, wier con dities hoogstwaarschijnlijk variëeren tot een maximum van f 1200 per cursus. De schoons en gezonde omgeving biedt een heerlijke gelegenheid voor gymnasi asten tot verpoozing na studie of op vrije middagen. Velp:- Ds. P. H. Heij'mens Visser, Ned. Herv. Pred., Voorzitter. Arnhem: Dr. D. J. A. Westerhuis, Rector Gymn., Secretaris. In de rubriek Schild en Pijl, uitgave J. H. Kok te Kaanpen, verscheen van do hand vaai professor dr. H. Bavinck het vlugschrift „De navolging van Christus en het moderne leven". De gelqerde schrijver toont aan, hoe dit vraagstuk staat in het middelpunt van tal van andere, als kapitalisme en militairismie', private en staatsmioraal, ethiek en po litiek, zedelijkheid en recht, handelsmlo- raal, verzekeringswezen, armenzorg, echt scheiding, vaikvereeniging, werkstaking, enz.; en dat het antwoorcl op de vraag of er voor die navolging nog plaats is in het cultuurleven van den tegenwoor- digen tijd of men met haar nog kan rekenen in den Staat, in nijverheid en handel, op cle markt, op de beurs, in de bank', het kantoor en de fabriek, in wetenschap en kunst, in den oorlog eln aan het front, afhangt van den ziln, welke aan de navolging van Christus in de Schrift wordt gehecht. En dan volgen de vele voorbeelden. Het is een rijk ge documenteerd opstel, maar, gelijk alles van dr. B., helder als kristal. PARIJS, 29 April. Avondcomiinuniqué. Wederzijdsche artillerie-activiteit ten noor den en zuiden van de Avre en in de streek van Plemont. Een Duitsch detar chement, dat de Oise poogde te naderen én tevens trachtte onze linies te na deren ten oosten van Varemmes, is door ons onder vuur genomen en verjaagd. In de Vogezen hebben wij een overval op kleine posten in den sector van Liaige afgeslagen. Op de rest van het front niets bijzonders. Twee Duitsch© vliegtuigen zijn door Fransche a.viateurs den 27sten oimlaqg geschoten. Dienzelfden dag hebben Fran sche; bomeskaders 6000 K.G. projectielen geworpen op inrichtingen in d© Duitsche zóne1. BERLIJN, 29 April. Het cotnmandó- vliegtuig van een Duitsch jachteskader in Vlaanderen heeft bij een verkennings tocht aan D© Hoofden een vijandelijke Curtisboot in den grond geschoten. BERLIJN, 29 April. Van het front wordt gemeld: In de bocht van Yperen heeft de Duitsche 'infanterie ook den 28sten April haar voorste linies op verschillende plaatsen vooruitgeschoven. Daarbij" zijn op nieuw talrijke gevangenen gemaakt en ver scheid© stukken geschut, zoowel als be langrijke munitievoorraden, buitgemaakt. HOLYHEAD. Het s.s. Oronso van de Canadian Pacific is getorpedeerd en ge zonken; de 110 passagiers werden gered. Drie leden ider bemanning worden vermist. BERLIJN. Op het slagveld in Vlaan deren hadden op enkele ptuiten infanterie- gevechten plaats. In den loop van den strijd kon de vijand zich weer In Lokere vastzetten. Pogingen om voorbij liet dorp vooruit je dringen, mislukten echter. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft met 59 tegen 3 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot verhooging van de vor- dedigingsbelasting en heffing van 50 op centen over 19181919 op deze be lasting. DEN HAAG. Hr. Ms. gezant te Washing ton, mr. Philips, is te 's Hertogenbosch aangekomen, waar hij voorloopig zal blij ven. DEN HAAG. Hr. Ms. gezant te Stock holm, jhr. dr. van Vredenburch, wordt eerdaags hier te Lande verwacht tot het plegen van mondeling overleg over eco nomische regelingen tusschen Nederland en Zweden. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heer Th. Wassenaar, geb. te Middelburg. ROTTERDAM. Zondag is de familie O. na het eten van paardenvleesch onge steld geworden. De vader is reeds over leden. HOORN. In_de ft. K. School en kapel te Zwaag 'is ingebroken. Uit de school is; ©enig geld ontvreemd. In de kapel is 'de offerbus geledigd en 'zijn gouden! en zilveren voorwerpen uit het exvotie- kastje ontvreemd. MIDDELBURG. Bij candidaatstelling werd heden tot lid van de Provinciale Sta ten gekozen de heer J. II. Geschiere. Onderstaand berichten zijn reeds In een gedeeits van de vorigs oplaag «pgsnonten. IsgnfiBBnteraatS van Gees GOES. In de gemeenteraadsvergadering van heden Maandag, onder voorzitterschap van den heer v. d. Bout, was de heer1 Kakebeeke met kennisgeving afwezig (2 vacatures). De voorzitter deed voorlezing van volgend ingekomen telegram van den heer L. Ch. Wabeke te Terneuzen: „In velband woningnood Goes en aandrang alhier gemeente niet te verlaten verzoek ik beleefd geen benoeming op mij uit te brengen." B. en W. plaatsen in plaats van den heer Wabeke op de alphabetische aan beveling, als hb. 2 den heer A. A. v. d- Yoorde, gemeente-secretaris van Bedum (Gron.). Benoemd wordt met algemeene (10) stemmen de heer J. I. van Ball©- goyen "de Jong, secretaris van Schoon hoven. Het salaris wordt, gelijk 't te voren was, vastgesteld op f2400. De benoemde heeft verklaard binnen zes weken in functie te zullen treden. Goedgekeurd wordt een wijziging in ds begrooting 1917. Volgens een Ned.-Ind. Tel. Agent schap bericht, hebben de Nederlandsche Stoomvaartmaatschappijen den dienst op China en Japan hervat op de verzekering dier landen, dat hare schepen niet in beslag zullen genomen worden. De Haagsche correspondent van Het Handelsblad verneemt aangaande onze verhouding tot Duitschland, dat in den toestand geen verandering is geko men. Candidus dicht in De Bouwwereld: Teekenaar. Hij beteekent niet veel Al beteekent hij veel, Want wat hij beteekent Beteekent niet veel. iTirriiM mi IBI ii ii n iwiTftTirf'" """-unmiii m De gisteren gehouden aandeelhou ders-vergadering der N. V. Stoomtram HulstWalsoorden heeft het dividend ovei 1917 bepaald op 51/2 pet. (v. j. 5). Van 27—29 April. MIDDELBURG. Bevallen: J. Davidse, geb. Meliefste, z.; J. M. P. Koole, geb. v. d. Oever, z.; A. M. Hubregtse, geb. Molhoek, d.; J. Steketee, geb. Hulstaert, z. Levenloos aangegeven: een kind. TERNEUZEN. Huw.-aangiften: 25, Jo hannes Izaak Oswald de Pree, 28 j. jm. en Margaretha de Putter, 21 j. jd.26, Ludovicus Antonius Cortvriendt, 38 j., ge- sch. v. echt. en Sidonia Leontine Emma Gijsek 25 j. jd. Geboren: 21, Frans, z. v. Willem van den Berge en Catharina Elisabeth Kolijn; 22, Cornelis, z. v. Adriaan Anthonie van Wijck en Marijtje Lok; Neeltje Esther, d. v. Jan Theunis Gort en Suzanna Elisa beth Stoffijn; 24, Dirk, z. v. Jan van Doezelaar en Sara de Bree; Krijntje Anna, d. v. Cornelis Abraham van Fraajj- enhove en Stijntje Smit; Lucienne Isa- belle Christine, d. v. Hubert Victor Jean van Cantfort en Christne Alexandrina Adolphine van Aerde; 25, Cornelia Jaco- mina ,d. v. Leupis tte Vos ©a Johanna I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 3