Uit de Provisie. titel van deze jaar rede is: „Beginselvast". Vervolgens komen enkele gewone huis houdelijke zaken aan de orde en einde lijk worden de voorstellen behandeld en zoo mogelijk tot beslissing gebracht, die organisatie-belangen betreffen o.a.saapi- stelling van een stand-catalogus, vaststel ling van een standaard-werkplan, leid draden voor nieuwe vakken, propagan- da-vergaderingen, het karakter der jaar feesten enz. In de Middagvergadering (in „De Har monie") geeft Prof. Dr. F. W. Grosheide een referaat met stellingen. Onderwerp: „Wij blijven Gereformeerd" en houdt Prof. Dr. H. H. Kuyper een opwekkende rede: „Ik zal handhaven". In de andere Middagvergadering (Noor- derkerk) treden op Ds, H. Meulink met het onderwerp: „Grijpt naar het ideaal" en Dis. C. W. J. van Lummel met: „Ik ben jong". In de Avondvergadering wordt de slot rede gehouden door Prof. Dr. Ridderbos, die spreken zal over: „Het geheim eenier blijvende jeugd. W at nu? De openingsrede, getiteld Wat nu?, door dr. A. Kuyper als voorzitter van het Centraal Comité overmorgen te Utrecht in de Deputalenvergadering ui:t te spreken, is reeds in druk verschenen en wordt aanstonds na het uitspreken verspreid. Prins Hendrik bracht gister een bezoek aan Rotterdam. Hij bezocht eerst den Kunstkring, waar mej. Rueb, die een borstbeeld van den Prins boetseert voor het Rotterdamsche stadhuis, en $e heer E. Leyden expo- seeren. Uit de Witte de Withstraat begaf de Prins zich paar de kunstiigVerbeidston- toonstelling in het Academiegebouw. Na de bezichtiging dezer expositie werd nog een bezoek gebracht aan de kantoren der Nederlandsche 'Handelmaat schappij. Van E,ngel sche zijde. De „Daily Telegr." schrijft in een ar tikel over Duitscbland's edschen aan Hol land: Nederland bevindt zich waarlijk in een deernis wekkenden toestand. Wat ons aangaat, wij erkennen Holland-dank ver schuldigd te zijn voor de hartelijke wijze waarop zij1 onze geinterneerden behandelt, doch tevens zijn wij gedwongen eenige eischen te stellen, welke onvereenigbaar zijn met de eischen van Berlijn. Indien het den Duitsehers met hun drei gementen ernst is, dan is thans voor Holland de crisis aangebroken, waarbij' dat land gedwongen is, zich uit te spre ken en te kiezen. Aan onze zijde is er geen gebrek aan vriendschap en sympathie jegens Holland, noch nu, noch in het verleden. Het doel dei* Duitsche politiek is dui delijker. De bedoeling van de Wilhelmstrasse is het, door 'opeenvolgende eischen Hol land in een positie te brengen, waarbij het gedwongen is een der beide alter natieven te aanvaardende Duitsche edschen te aanvaarden en zijn neutraliteit te zien schenden, of, met het lot van België voor oogen, te weigeren. Ons inziens moet Holland steeds zijn plichten van neutralen staat voor oogen houden. Wij hebben het onmiskenbaar recht Holland te beletten, zijn rechten in dien zin uit te leggen, als zoude het den vijand eenig voedsel mogen verschaf fen. Ons verleden toont, dat wij geen kwade vrienden zijn van liet Hollandsche Koninkrijk en dat wij ons in geen geval inzake de internationale wet te buiten gingen. Als vrijheid-minnend volk kunnein de Hollanders er niet over in twijfel blij ven, waarheen hun sympathie ga:an moet. Hun natuurlijke bondgenooten zijin de voorstanders van de onafhankelijkheid dei- kleine staten. Vet in de bakkergen. „Het Volk" heeft medegedeeld, dat krachtens een beschikking van den Mi nister van Landbouw geen olie meer voor de bakkerijen- beschikbaar gesteld zal worden. Dit bericht is juist, maar niet geheel volledig. Reden van het verbod is, dat het vermoeden bestond, dat een deel van de olie, welke beschikbaar gesteld werd voor de pla.ten, waarop gebakken wordt, in de producten van bakkerij en banket bakkerij werd ver-werkt. Daarop is aan de oliefabrieken verboden verder olie aan bakkerijen af te- leveren; de bakkerijen, die nog een voorraad hebben, mogen dien opgebruiken. Nu is er voor het smeren van de platen vet noodig en het ligt in de be doeling, dat daar voortaan boter voor gebruikt zal worden. Wel zal het uiter lijk van het brood daardoor een verande ring ten nadeel© ondergaan, op de voe dingswaarde heeft het geen invloed. öoter is vrij en nog te krijgen; de bakkerijen zullen dus zicbzelve moeten redden, totdat de rantsoeneering van vet begint, waarna andere maatregelen zullen Volgen. Het smeren van de plaat is noodig, wil het brood uit den vorm komen. Wel kan zonder vormen gebakken worden, het z.g. vloerbrood, dat plat in den oven staat, maar dan is bet niet mogelijk de brooden naast elkander te zetten, omdat tusschen twee jirooden een ruimte van een brood moet overblijven, daar het deeg anders niet gaar wordt. Gevolg van deze wijze van bakken is het gebruik van ongeveer 40 pCt. meer ovens, wil men dezelfde hoeveelheid brood krijgen en meer ovens beteekent weer meer gebruik van brand stof, wat ook weer niet gewenscht is. i 'li' (Vad.) Het aa rda pp'el ra ntsoen. Het Bureau voor Mededeelingen inza ke de voedselvoorziening meldt: In een vergadering met de vertegen woordigers van de besturen der groole gemeenten en het bestuur der Ver. van Ned. Gemeenten is de vraag onder de oogen gezien of het mogelijk is- met het bestaande rantsoen aardappelen voort te gaan 'tot 1 Juli, het tijdstip waarop1, ver wacht mag worden, dat er voldoende nieuwe aardappelen zullen zijn. Geble ken is, -dat de beperkte voorraden, waar over men nog te beschikken heeft, dit niet toelaten. Daarom zal voor de periode 22 April 19 Mei aan de gemeentebesturen wor den verstrekt 13 K.G. per hoofd der be volking. In de gemeenten, waar van 22 —29 April reeds 4 K.G. werd verstrekt en voor de week van 29 April5 Mei reeds een gelijke hoeveelheid werd toe gezegd, zal voor de twee laatste weken! van dat .tijdvak dus nog respect. 3 en 2 K.G. kunnen worden gedistribueerd. Voor de periode van 20 Mei16 Juni wordt dan 8 K.G. en voor die van 17 Juni30 Juni nog 4 K.G. verstrekt. Deze vermindering va.n het aardappel rantsoen zal worden goedgemaakt door een extra-verstrekking van peulvruchten en fijst ip zoodanige hoeveelheden, als overeenkomen met de voedingswaarde dei- aardappelen, die men minder ontvangt. Stopzetting der verloven. Van verschillende zijden is ons ge vraagd, of, nu de militaire verloven tij delijk zijn stopgezet, daardoor ook in dienst moeten blijven do onderofficieren, korporaals en manschappen die, anteri- eur aan den dezer dagen genomen maat regel, reeds in het genot, van onbepaald (klein) verlof zouden worden gesteld en waarvan juist gisteren een gedeelte huis waarts zou keer en. Ofschoon overtuigd, dat de maatregel betreffende het stopzetten der verloven in zich sloot, dat .nu ook voor boven bedoelde ploegen het verlof nog niet kon ingaan, is ons gisteren bij- navraag geble ken dat zulks dan ook inderdaad het gieval is en dat 'de ploegen die giste ren met onbepaald (klein) verlof zouden vertrekken in dienst zijn gebleven. (Msb.) De gedroste Duitsehers. Men meldt uit Hattem: Thans zijn bijna alle gevluchte Duit sehers teruggekeerd. Zaterdagavond wer den nog eenigen teruggebracht die tot Marienberg, 1 uur van de Duitsche grens, gekomen waren. Zondag was hier gene- raal-majoor Onnen, hoofd'dei' Internee- ring, om zich van een en ander per soonlijk op de hoogte te stellen. De of ficieren zijn allen terug. -C a ndidaat-1 n di s che ambtenaren. „Het Christelijk Comité voor Indië" ves tigt cle aandacht van belanghebbenden er op, dat dit jaar weder en wel tot 15 Juni a.s-, gelegenheid bestaat om zich aan te melden voor aanwijzing als candidaat-Indisch-ambtenaar. Daarvoor kunnen inaanmerking: komen bezitters van einddiploma's H. B. S. 5-j. cursus, gymnasium-, handelsschool en en kele andere diploma's, waarvan het In formatiebureau van gjenoemd Comité gaar ne nadere opghve verstrekt. De aangewezenen moeten aan de Rijks universiteit te Leiden den cursus voor den Indischen administratieven dienst vol gen en genieten als tegemoetkoming in de studiekosten een toelage van f 1000. 's jaars. Ook zij, die dezen zomer een der be doelde diploma's hopen te behalen, kun nen zich thans reeds opgeven. Verdere inlichtingen zijn te bekomen hij' voormeld Informatiebureau, adresden heer J. J. Kraan, Loosduinsche kade 80, den Haag. De .meening te Londen. Reutei' verneemt, dat de volledige eischen, die DuitscMand aan Nederland heeft gesteld, te Londen nog niet bekend zijn, zelfs niet bij het Nederlandsche pu bliek. Er zijn echter aanwijzingen, dat er minder vrees is aan Nederlandsche zijde, dat 'Duitse hl and de bedoeling heeft, Nederland in den oorlog te sleepen. De kwestie van het g,ebruik tier Nederland sche spoorwegen schijnt vermoedelijk te zijn opgelost. En daar er geen afdoende controle mogelijk is, kan geen doorvoer tenzij voor burgerlijke doeleinden worden toegestaan. Ten aanzien van de zand en grind-kwestie schijnt de toestand nog onopgehelderd. Het halve rantsoen. Men schrijft aan hét Hbl. Nu men (sedertZaterdag 1.1. op een bon slechts de helft aan brood mag af geven, komt i'de bruinbroodbon in het gedrang, aangezien die alleen luiden ad 400 gram. De kleinste soort "is bepaald op dit g,ewich;t Voor 7 maal 400 gram kan dan niet meer 3V2 maal 400 gram worden afgeleverd; waar moet die ont brekende 200 gram vandaan komen? Mo gen de hakkers die met 200 gram XV bons aanvullen Ook met de meelbons van 200 gram staan wij voor een raadsel. Op dit oogen- blik mogen alleen die bons gebruikt wor den waar uitdrukkelijk op vermeld staat „of 125 gr. bloem". De eenige oplossing lijkt ons, dat men ook voor "de andere twee bons van 200 gram, die zich aan de kaart bevinden bloem zal mogen af leveren. In de praktijk zal het anders blijken niet te gaan een meelgewicht-van U/4 ons af je leveren. De Statenkring Middelburg van de Christelijk Historische Unie heeft beslo ten voor de Statenverkiezing, eenjarige vacature Melis, geen candidaat te stellen. De onlangs uit Oost-Indië terugge keerde officier-machinist 3e kl. G. W. J. Massa, is te Vlissingen geplaatst a. b Hr. Ms. Noordbrabant. De Commissaris der Koningin be zoekt Maandag 6 Mei a.s. de gemeenten 's Heer Abtskerke, 's Gravenpolder, Wol- phaartsdijk en 's Heer Arendskerke en Dinsdag d.a.v. de gemeenten Eede, St. Kruis en Aardenburg Middelburg. De aandeelhoudersvergade ring van de Bouwvereeniging „Loskaai" alhier, heeft de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en het divi dend bepaald op 3y2 pet. De heeren J. W. Verhuist en E. M. Alberts werden res pectievelijk als bestuurslid en als commis- missaris herkozen. Van 1 toL 11 Mei is op bon 61 I1/2 ons bak- en braadvet, op bon 31 één .ons gort en van 1 tot 14 Mei op bon 5 één pak kaarsen verkrijgbaar. Zij, die geen aanvraagkaarten voor vet ont vingen, kunnen deze morgen op het distri butie-bureau afhalen. Wijken M, N en O kunnen voor inkwartiering in aanmerking komen. Gisferenav ond omstreeks 11 uur heeft in de woning van den heer J. Dijke aan de 'Langeviele IC 223 een gasontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan het pla fond ernstig beschadigd werd en de win kelruiten stuk sprongen- Door het direct afsluiten van de hoofdkraan werd erger voorkomen. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats, maar- de materieele scha de is vrij groot. De oorzaak was een lek 'in (1e leiding tusschen het plafond. De politie te Middelburg is den laat- sten 'tijd bezig een scherpe controle te houden over de voedingsmiddelen. Zoo weid gisteren bij een bewoner van de Noordstraat, waar men aanvankelijk ge weigerd had de politie te woord te staan,' door 'de politie en een keurmeester in beslag 'genomen een groole partij var- kensvleesch, dat emige dagen geleden frauduleus werd ingevoerd. Eveneerts werd 2 H.L. tarwe in be slag' genomen, dat aan een bewoner van den "Seisweg behoorde. In beide zaken is proces-verbaal opgemaakt. De politie nam in beslag 2 H.L, steenkolen, welke met goedvinden van een schildwacht uit de militaire keuken in de 'Lombardstraat waren ontvreemd. Teg^n een bewoner van dezelfde straat, waar de kolen gevonden werden, werd verbaal opgemaakt en ook tegen zijn huishoudster. Bij de huiszoeking werd tevens een militaire paardendeken aangetroffen, ,(iie de huishoudster zeide gevonden te heb ben. Tegen haar werd ook te dezer zake proces-verbaal opgemaakt. Goes. De Commissie belast met de uit reiking van bons voor schoenen, klom pen enz. maakt bekend, dat bons voor klompen zullen worden verstrekt: Voor de nummers 1200 a.s. Donder dag. Voor de nummers 201—400 a.s. Vrijdag. Vanaf 's avonds 8 uur (in de Koren beurs). Opgemerkt zij, dat het Kon. Nat. Steun comité bepaald heeft, dat slechts om de 'twee maanden één 'bon aan denzelfden persoon mag worden uitgereikt. De Commissie verwacht, dat degene, die de bons afhaalt, weet voor wie de bons noodig zijn>. er wordt ten hoogste aan de helft van' het gezin bons afge geven. In Juni geschiedt de andere uit gifte. Zonder contrölekaart worden geen bons uitgereikt. Voor degenen, die in 't bezit zijn van een contrölekaart waarop 8 of meer per sonen1 zijn ingeschreven, beslaat gelegen heid tot het afhalen van 3 storrel re- geeringssajet a f 1.80 a.s. Zaterdagavond vanaf 8 uur (in de Korenbeurs). ,Dat, nu de commissie gemachtigd is, de geldigheids iermijn, waarin bons kun nen worden ingewisseld te bepalen, wordt ieder die bons afhaalt of in zijn bezit heeft, aangeraden met .het koopen van schoenen of klompen niet lang te wach ten. G em e e n t e r a a d s v e r k i e z in- gen. In de gisteravond gehouden ver gadering van de Vrijzinnige Kiesvereeni- ging „Vooruitgang" is besloten voor do a.s. gemeenteraadsverkiezing in de vaca- tares Risch en Von Schmidt auf Aiten- stadt candidaat te stellen de heeren Jan van Poelgeest, directeur der N.V. Water leiding-Maatschappij „Zuid-Beveland" en M. P. de Looff, waterbouwkundig amb tenaar van. het Waterschap de 'Breede Watering bew. Ierseke, In de vergadering van de R.-K. Kies- yereeniging te dezer plaatse is besloten in de vacature-De Paauw candidaat te stellen den heer nir. J. H. M. Stieger, advocaat en procureur en 'lid van de Prov. Staten. Thans staat dus vrijwel vast hoe de Raad er in zijn nieuwe samenstelling zal uitzien. De verjaardag van prinses Juliana is hier op stille wrjze herdacht. Merk waardig dat vooral onder de jeugd be wijzen van Oranjegezindheid opgemerkt werden. Vele kinderen gingen, met oranje getooid, naar de school. Van enkele par ticuliere woningen wapperde de driekleur, van het stadhuis niet. Waarom niet?... Vlissingen. Tengevolge van de nieuwe verordening van den steiiingcommandant die 't bevaren van de monden van d(p Schelde verbiedt, kunnen de vissch'ers hun beroep niet uitoefenen. De aanvoer van versche zeevisch, die in den laatsten tijd in ruime mate in het gebrek aan vleesch voorzag, is dus plotseling gestaakt. De vloot is dan ook gistermorgen niet uitge varen. Wel mag men liooger de rivier op visschen, maar de vangst is daar niet loonend. (M. C.)' Kloetinge. Met vriendelijken dank aan hen, die zich met den verkoop belastten, meldt 't Bestuur der Wijkverpleging in Kloetinge, 's Gravenpolder en 's Heer Abts kerke, dat de Emmabloem heeft opge bracht i'n Kloetinge f51, 's Gravenpolder f 42 en 's Heer Abtskerke f 5. Rllïand-Bath. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering, die door 5 le den werd bijgewoond, deelde de voor zitter mede, dat de heer Van der Wprff bedankt heeft als lid van den gemeen teraad; dat door burgemeester en wet houders de boeken en kas van den ge meente-ontvanger waren nagezien en in 01de bevonden; dat. het gemeentewejrk gegund was, wat het schildersweek be treft aan P. J. Rij'nberg voor f408.39 en wat het timmerwerk betreft aan Q. Windhorst voor f420.dat door de Kroon was goedgekeurd de tijdelijke ver hooging van de jaarwedden der gemeen teambtenaren burgemeester en secreta ris; dat door de Kroon was goedgekeurd de verhooging van het maximum van rten. hoofdelijken ontslag van f11850 iot f19500. Door de wegwerkers, De Pree en Del Wilde, was gevraagd hunne jaarwedde te verhoogen miet f 156 in het jaar. B. en W. verklaarden zelf geen voorstel te doen, doch dit over te laten aan den Raad. Algemeen is de Raad van oordeel, dat de wegwerkers salaris genoeg hebben én dat ze zoo nu en dan nog al eefts wat bijverdiensten hebben. De heer Boot zegt, dat ook cle aangevoelde motieven niet juist zijn. Ze beroepen er zich op, dat andere ambtenaren ook verhooging 1 nebben verkregen en bedoelen daarmede de onderwijzers, doch men mag hier niet vergeten, dat we daartoe van hooger- hand gedwongen werden, bovendien de toestand zooals die thans bestaat bij den boerenarbeider kan niet worden besten digd, er zullen beslist tijden aanbreken, dat de loonen verminderen en dan gaat het hiet meer om eenmaal vastgestelde jaarwedden- te verminderen. Hij is tegen verhooging van jaarwedde. De heer Butijn, wethouder, doet nu een voorstel om cle werkwerkëi's elk een toeslag te geyen over 1917 groot f25. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van het bestuur van het Nederlandsch Verband van vakvereenig.ni- gen te Amsterdam, om steun aan' del werkloozenkassen, werd voor kennisge ving aangenoimjen. Eenzelfde' lot onder ging een verzoek van den Raad der ge meente Kronnnteiniei, om adhaesie-botui- ging inzake een raadsbesluit voor Ho voedselvoorziening in Nederland. Op een verzoek' om1 een toeslag, ge daan door den telefoonhouder den heer P. A. van Boven, werd overeenkomstig het advies van B. en W. afwijzend be schikt. Door don heer Boot werd een voorstel gedaan f50 te geven, doch dit werd van de hand gewezen met drie tegten twee stemmen. Voor stemden dei heeren Boot en Van Gorse-1, tegen de heeren Butijn, A. Blok Jz. en J. Blok Jz. Jr. Met het oog op het aantal kiezers werd besloten twee lessenaars meer ten dienste der kiezers op de raadzaal aan te brengen en een stembus aan te schaffen vain dub bele afmeting als feitelijk is aangegeven. Tot leden van het stembureau met den burgemeester als ambtshalve voorzitter werden benoemd de heeren A. Blok Jz., F. M. Boot en J. Blok Jz. en als plaats vervangers de heeren Butijn, De Jager on Va,n Gorsel. E.cn verzoek va.n de Roorasch-Katlio- lieke schooivereeniging, om een subsidie voor de bewaarschool groot, f 125 of f 150 en een ander verzoek op een ea hetzelfde zegel gesteld om een tegemoetkoming in cle jaarwedden der onderwijzers aan die fechool verbonden, zóoda.t deze 111 over eenstemming kwanten met die der leef krachten aan de openbare scholen in deze gemeente, werd ierzijde gelegd omdat de raad van oordeel was, dat twee verzoek schriften van geheel verschillenden aard op één en hetzelfde zegel gesteld in strijd was met de zegelwet. Vervolgens werd den raad aangeboden het gemeenteverslag over 1917 en dat der Volkshuisvesting. .Ook had nog een wijziging en eein af- r n overschrijving der begrooting vöor 1917 plaats. Hetnkenszand. Met ingang van 1 Mei worden overgeplaatst de commiezen derde klasse, de heeren A. Tramper van hier naar Batli en IT. J. Beuger van Bath naar hier. SottHurf. Maandag vergaderde de Raad dezer gpmeente. Afwezig dhr. S. de Pag- ter. Aangeboden werd het. jaarverslag toe stand der gemeente. Verder stelt het Dag. Bestuur voor een -geldleening van f3000 aan te ga,an tegen 5 pet. aflossing, f200 per jaar, daar het proces met don Am bachtsheer is verloren. Een adres Van J. Roose, caféhouder, om het sluitingsuur, half 11, te verlengen voor reizigers met den tram, daar geen wachthuisje op de Abeele is, wordt met 5 tegen 4 stemmen, die der heeren Arendse, Pielerse, Cijsomy, A. de Pagter en Kodde verworpen. Een adres L. Davidse e.a. wordt voor gelezen. Daarin verzoeken adressanten, waar de Schelde Maandag en Zaterdag niet werkt, dat de Raad z'ijn tusschen- komst verleene, om in contact met Vlis singen werk te krijgen aan hét fort de Nolle, dat door Vlissingen zal gesloopt worden. De gemeente Souburg moet dan 12 ct. per uur en .pér man betalen, terwijl de werklieden 24 cent per uur verdienen. Des Maandags wordt er 10 en des Za terdag^ 8 tuur gewerkt, 'z'oodat f 3.60 wordt verdiend per week, daar per uur 4 cent voor 'het steuncomité wordt afgetrokken. Na langdurige bespreking wordt aange nomen met algemeene stemmen steun te verleenen, waarneer "deze zaak voor de gemeente uitvoerbaar is. De voorzitter stelt nu voor een nader onderzoek in te stellen naar de kosten en het aan tal Souburgers, die aan dit werk zullen deelnemen. Dit wordt goed. gevonden. Ver volgens wordt behandeld een adres der gemeente Krommenie, waarin de Raad dier gemeente H. M. in overweging geeft het beschikbare broodgraan uit Amerika direct Te laten halen en verzoekt ad- haesie te betuigen. De voorzitter wil <lil adres voor ken nisgeving aannemen. De heeren Jobse en llolthuijzen verklaren zich daar tegen en willen liet adres steunen, daar hongers nood het ergste is, wat denkbaar is- Het voorstel van den voorzitter wordt met 8 tegen 2 stenünen, die der heeren! Jobse en jlolthuijzen aangenomen. Besloten wordt met 9 tegen 1 'stenr, die .yan den heer 'Jobse, de. straten en riolen van „het Tuindorp" nu over te nemen. Bij de rondvraag wijst dhr. Jobse op klachten van overtreding der prijzen zbep1- poeder. De prijs is verpakt 221/a cent per 2V2 ons, de winkeliers verkoopjen voor '40 cent per 2(4 ons. Verder ver zoeken de slagers voor verkoop van viscb in de gemeente in aanmerking te ko men. Dhr. Jobse gbeft in overweging be halve de karren pok tie slagers viscli te laten verkoopen. Dhr. Daniëise vindt het jammer, Idal, de slagers niet bij 'B. en W. zijn ge komen. Eindelijk deelt cthr. Jobse mede, dat de winkeliers niet te spreken zijn pver de opslagplaats der goederen bij den. heer Dommisse te Vlissingen. Hij' adviseert B. en. W. die opslagplaats te laten ver vallen en op Souburg een plaats, aan te wijzen. Hern is een persoon bekend, die pp de gemeente bereid is gratis een opslagplaats toe te staan. In geheime zit ting zal hij dien persoon noemen. Serooskerke. (W.) Gemeenteraadszitting van Maandagmiddag 29 April. Aanwezig alle leden. 1 vacature (Melis). De ver gadering wordt op de gebruikelijke wijze dooi'|den voorzittel' geopend. Hierna wordt het overleden lid Melis in waardeerendo woorden door den voorzittel' herdaehf. De Buck wordt "Sterkte toegewenscht in den slag hem getroffen. Een dankbetui ging' was ingekomen van het Burgerlijk Armbestuur van Middelburg voor de ont vangen som ter verpleging van Francois. Door Ged. Staten is. ondei' meel* gjoed- gekeurd de bpgrooting 1918. Verder stel len B. en W. vgor Kohier schoolgelden. 19181919. Dhr, Cornelisse randt, dat A. Wattel £n J. Houterman een klas te hoog staan; besloten wordt hen een klas terug te brengen. Een schrijven is ont vangen van den ontvanger over W. Jobse eni M. Janse en ook van H. Tavenier, is een verzoek ingekomen om 'gedeelte^ lijke ontheffing1 v. d. hondenbelasting. Deze verzoeken worden alle ingewilligd. Verder is een ongezegeld schrijven ont vangen van den bond van gemeente-veld wachters om liet min traktement van den veldwachter op f800 te brengen, flit is tegenwoordig ongeveer het salaris van den gewonen werkman. B. en W. adviseeren dit voor kennisgeving aan te nemen, daar het salaris van den veldwachter met zijn verschillende bijbaanljes 'f 780 bedraagt. Aldus wordt besloten. Verder is een brief ing'ekomen van den dir.-gen. der post en tclegraplrie 0111 wegens de groote 'drukte het salaris van den ambtenaar te ver- hoogen. B. en W. zijn overtuigd van de vele werkzaamheden van dezen ambte naar, doch deze ontslaan het meest door de mobilisatie, dus het is meer een zaak voor hel rijk. Zij adviseeren daarom om uit "de gemeentekas een som van f75 toe te kennen en wachten daarover het oordeel af van den dir.-gen. aan wien hiervan bericht is verzonden. Een verzoek van M. de Keizer is in gekomen namens zijn moeder om gedeel telijke ontheffing' van den hoofdelijken omslag wegens het overlijden van zijn kostwinnenden broeder. Dit wordt aan genomen. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand wordt in de plaats van wijlen XV. Melis, dhr. J. Cornelisse ge kozen. Verder worden de graskanten on der de ingezetenen verdeeld. Dhr. Won- dergem merkt op, dat de paarden der artillerie de graskanten afeten, lit komt hem ongepast voor. Bij de rondvraag stelt dhr. de Buck een vraag met het oog op -de waarde der nrelk; daar deze duur is, moet ze van goede kwaliteit zijn, be sloten wordt een monster te nemen. Ook heeft hij nog' een vraag aangaande liet kerkhof, vroeger werden de gra,ven aan geduid door ijzeren kenteekens, doch we gens de hooge kosten zijn deze vervan gen door houten, daar deze houtsoort volgens helm :te gering is, zou hij er een zwaardere voor 111 de plaats willen zien. Aldus wordt besloten. Dhr. de Visser spreekt namens de hrandstoffencommissie, hij zon een bascule willen aanschaffen, daar men er altijd een leenen moet. We géns de hooge kosten van een nieuwe wordt besloten van gemeentewege, indien mogelijk, een, gebruikte aan t© schaffen. Gisteren zijn alhier candidaat gesteld voor den gemeenteraad dhr. A. Goedbloed ep 3hr. K. M^te.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2