No, 174 Vrijdag April 1918 3*£e Jaargang Gemgesitera&i» van Gssa ö©r; Bifiiigfilartl - Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 219. Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukker3i Oostërbaan Le Cointre, Goes Eerste Kamer. Donkere toekomst. Al lerlei muizenissen. Licht punten. In antwoord op vier vragen van C re nner heeft minister Loudon eenigte ver klaringen afgelegd inzake enkele inter nationale kwesties. Aan de hand van de N. R. C. gfeven wij 'het Voornaamste uit die verklarin gen wóeir. Het was een uiterst sobere verklaring omtrent de zand- en grindkwestie:, die, zooals de minister zeide, op dit oogen- blik helaas weer tusschen Nederland en Duitschland aanhangig was gemaakt. De besprekingen tusschen de beide regeteiin- gen waren nog gaande. Mr. Loudon kojn cn mocht de Kamer echter niet'verhe len, „dat de kwestie een zeer ernstige is." Ook de onderhandelingen met Duitsch land over de economische overeenkomst vlotten niet erg. Voor een deel moest de reden daarvan gezocirt worden in hot gebrek aan uitvoerartikelen, dat hier te lande bij. den toeneimienden nood be stond. Do vertraging in de aanknooping van die onderhandelingen onzerzijds was te wijten aan de volledige voorbereiding daarvan, welke in handen was gegeven aan de meest deskundige personen. E,en andere reden van de vertraging was ge legen in de- destijlds juist gerezen moei lijkheden over onzen voeidselaanvoer miet do Geassocieerde regeeringen. Eén lichtpunt sléchts in de verhouding 'tot Duitschland was er. Er was n.'l. alle aanleiding om te geloove-n, dat dat rijk de Vaart der zgn. ruilschepen uit onze havens naar Amerika en omgekeerd ter verzekering van onzen aanvoer van le vensmiddelen niet belemmteren zou. Eefu positieve toezegging was evenwel nog niet ontvangen. De heer Loudon herhaalde: de reeds afgelegde bereidverklaring omi in van de zijde der geassocieerden gedane voorstel len in zake de ruilvaart te tee-den. Het vertrek van dei daarbij: "betrokken sche pen uit de Ned. en de Amerikaansche havens zou gelijktijdig zijn. De waarbor gen voor die vaart zijn, naar bekend is, mondeling, doch niet schriftelijk gegeven, en absolute zekerheid, zeide de minister, moeten wiji hierin hebben. Hij had een onderhoud met den Amerikaanschén ge zant, die meende, dat er met betrek king tot de niet-aanwezigheid van een schriftelijke bevestiging een misverstand heerschte en dat Nederland er vast "op kon rekenen, dat na den fatalem datum) van 20 Maart geen Ned. schepen mioer in Amerikaansche havens in beslag' zou den worden genomen. Ook zeide de minister, dat de ruil- vaa,rt, die zou aanvangen met "6 sche pen (3 van iedere zijde), zou worden) voortgezet, tótdat de 100,000 ton graan waren aangevoerd. Er was zelfs grond voor de veronderstelling, dat, na ver krijging van bovenbedoelde toezegging van. Duitschland in deze, de beurtvaart met meer dan 6 schepen zou geschieden. Wol 'was de algemeene overeenkomst, waarvoor onderhandeld was, door de in beslagneming va,n onze schepen verval len, maar het leek Loudon, dat de ver plichtingen, welke de geassocieerde re geeringen volgens die onderhandelingen, op zich zouden nemen, niet all'een'zou den worden nagekomen ten aanzien vain onzo graanvoorziening, doch ook voor de andere artikelen, welke een onder werp van bespreking hadden uitgemaakt. Ten slotte was van de geassocieerden, met name van Engeland, de verzekering ontvangen, dat de vaart van schepen uit Nederlandsch-Indië naar Nederland on vice versa na. 20 Maart van die zijde met zou worden gestoord. De begrooting buitenlandsche zaken is goedgekeurd. Van de andere aangenomen ontwerpen, noemen wij die tot het maken van een W aterweg van Dordt naar Zee en tot aanleg van spoorweg-lijnen op Zuid-Beve land. De Zeeuwen zullen met vreugde con- stateeren, dat 'deze laatste zaak thans goede vorderingen maakt. Tweede Kamer. De Voorzitter stelde voor Dinsdag' a.s. bij den aanvangi "tier vergadering aan Re orde te stellen de eindstemming' over het ontwerp opcenten op de verde.digimgsible- lastingen en daarna aa,n de orde te stel len de interpellatie-Koole inzake de oligar chische clausule in de statuten der naam- looze vennootschappen. Voorts stelt hij voor aan de agenda een serie wetsontwerpen toe te voegen, w. o. de ontwerpen-Duys en -Lobman'. Mr. Dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk, hoofdcommies, chef van de 5e aid. ter Prov. griffie van Noord-Holland werd tot commies-griffier der Kamer benoemd. Voortgegaan werd met het w.o. tot machtiging tot deelneming in het maat schappelijk kapitaal eener N. V. welke zich ten doel stelt de oprichting' en ex- ploitaLie van een Nederlandsch Hoogoven-, Staal- en Walswerk. Bij art. 1 was ook aan de orde het amendement-Albarda óm een naastingjs- clausule in de wet op te nemen. De heer Beniner (a.-r.) bestreed nog maals dit amendement, dat overbodig) is, omdat het Ji-'ier geen monopolistisch be drijf geldt. De heet Merchant (y.-d.) meende ook, dat het amendement hier géén beteekenas heeft. Hij geeft in eik geval zijn steni niet aan het ontwerp, omdat hij dit ver derfelijk acht voor de ontwikkeling. Minister Treub bleef dat amendement ontraden. Het gjaat niet aan, dat de fjfca,at helpt zoolang het niet ,goed gaat en an- i nexeert als het goed gaat. j Het amendement werd verworpen met j 50 tegen 22 stemmen, j Het wetsontwerp werd aangenomen mjet i 49 tegfen 25 stemmen. Zitting van Donderdagavond. Voorzitter de heer D. D. v. d. Bout, loco-burgemeester. Afwezig de he-eren Dekker, Van Dis sel en Kakebeeke met kennisgeving. Twee vacatures (Risch en De Paauw). De voorzitter deelt mede, dat de heer Hajenius, wegens overspopping op advies van den geneesheer eenigen tijd rust moet genieten, weshalve hem tot en mot 19 Mei verlof is. verleend. De burgemeester legde zich ongaarne hierbij neer, doch zijn toestand maakt het noodzakelijk. De voorzitter hoopt, dat dit verlof voldoende is, opdat de burgemeester straks goed uitgerust en sterk moge terugkomen en hij met opgewektheid weer zijn werk kan hervatten. (Applaus). 1. Voorlezing wordt gedaan van de vol gende ingekomen stukken 1. Verslag van den toestand van het Middelbaar Onderwijs over 1917. 2. Ver slag van den toestand van het Lager Onderwijs over 1917. 3. Verslag der Ge zondheidscommissie te Goes, over 1917. 4. Dankbetuiging van Mevrouw de "We duwe -Risch-Smits voor de vele blijken van deelneming beloond bij het overlij den van den heer J. Z. Risch. 5. Provin ciaal blad No. 22, omtrent het verlee- nen van -duurtebijslag aan gepensionneer- den. 6. Goedkeuring gemeenlebegrooting- 1918. 7. Bericht van den lieer Jhr. J. W. E. von Schmidt auf Attenstadt, dat hij wegens- vertrek ontslag moet nemen als lid van den 'Raad. 8. Bericht, ver gadering van aandeelhouders der N.V. Wa terleidingmaatschappij „Zuid-Bevelapd". 9. Goedkeuring, van Raadsbesluit tot verhu ren van een woonhuis aan A. R. Breek velt. 10. Goedkeuring, van Raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening ad' f 17500 voor uitvoering van bouwplan I. 11. Goedkeuring: van Raadsbesluit tot wij ziging gemeenlebegrooting 1917. 12. Goed keuring, van Raadsbesluit, tot het aangaan eener geldleening ad f 65000 ter voor ziening, in de- tijdelijke behoefte aan kas geld der gemeentcgasfabri-ek. 13. Goed keuring van Raadsbesluit tot het aan gaan eener geldleening ad f35000 ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kasgeld. 14. Goedkeuring van Raadsbesluit tot het verknopen van hoornen. 15. Ge deputeerde Staten bericht ontvangst raads besluit, tot intrekking: van de verordening tot beperking, van gasverbruik! 16. Ver slag, balans met verlies- en winstrekening 1917 van de Waterleiding-Maatschappij. 17. Verslag van het Gemeentelijk Levens- middelenbedrijf O-ver 1917. 18. Jyoninklijk besluit tot het verleen-en van de inge volge raadsbesluit d.d. 29 No-v. 1917 aan gevraagde Rijksvoorschotten ten behoeve van volkshuisvesting. 19. Verz-oek van den raad der gemeente Krommenie om adihaésie te betuigen aan zijn adres van II. M. de Koningin betreffende het doen afhalen van broodgraan uit overzeesche havens. 20. Bericht van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, dat bij de a.s. Z-o-merdienstrege- ling de trein die thans 8.24 uur voor- middags, alhier arriveert, zal aankomen des voormiddags 9.28 uur. 21. Mededee- ling van verleend verlof aan den heer Burgemeester dezer gemeente tot en met 19 Mei 1918. 22. Bericht dat 'de Keer I. D. Fransen van de Putte zal optre den als voorzitter der Gascomniissie al hier. 23. Verzoek van de fijjria Van Ileei Co-, om een strookje grond aan de j J. A. van dier Goeska.de in erfpacht te krijgen. 24. Verzoek van F. D-uijnhouwer e.a. om het perceel gemeentegrond, ge legen aan de haven publiek te verpach ten, en zulks in verband niet het verzoek van A. de- Kam. Bij no 5 der ingekomen stukken merkt de voorzitter op, dat een maatregel in voorbereiding is om zoowel de gepan- sionneerden der provincie als die der XIII. Verzoek van A. de Kam om vast stelling van den rooilijn voor het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes, sectie D, No. 2942, gelegen aan de J. A. van der Goeskade. Aan dit verzoek is voldaan. XIV. Verzoek van P. Schrijver tot het gemeenten ten opzichte der duurtebij-sla- j pachten van een strookje gemeentegrond, gen in één regeling te betrekken. De voorzitter dankte namens de ge meente den heer Vo-n Schmidt voor den arbeid, dien hij als raadslid in het be lang der gemeente heeft verricht en wenschte hem in zijn nieuwen werkkring alle goeds toe. (Applaus.) De heer Von Schmidt da-nikte vo-o-r deze vriendelijke w-oorden. Spr. verklaarde steeds het goede voor de gemeente ge zocht te hebben. Hij hoopt, dat hel de gemeente wel mo-g-e gaan onder het nieu we bestuur. N-o-ode verlaat spr. de ge meente en met belangstelling zal hij ken nis blijven- nemen van wat hier gebeurt. Bij no-. 20 der ingekomen stukken stelde do'voorzitter voor, dat de Raad zich per brief tot den Minister van Waterstaat richt, -o-m Z.Exc. -er op te wijzen hoe zeer gro-o-te belangen voor de handhaving van den mo-rgentrein va.n half negen plei- 1 ten. D-e heer Brants juicht dit toe, maar zou nog. verder willen gaan en het le j en 2e Kamerlid, voor dit. district willen j deel uitmakende van het perceel ka dastraal hekend gemeente Goes, sectie C No. 798, gelegen aan den Westsingel. De heer v. d. Leeuw wil den grond v-o-o-r 3 jaa.r verpachten. De voorzitter zegt, dat een termijn van een jaar -een voldoende tegemoetkoming is. Z. h.s. B. -en W.'s voorstel aangeno men, XV. Aanwijzing van het gymnastiek lokaal der R. H. B. S. tot 'stemlokaal voor s tem distri ct II, en in verband daar mede wijziging der betrekkelijke verorde ning. D-e voorzitter merkt op, dat eerst de M.U.L.O.-school als stembureau voor district II zou dienen, maar deze ligt in district I, wat tegen de w-et is. Van daar de nieuwe lokaliteit die gezocht moest worden. Besloten wordt d-o kermis weer niet te laten doorgaan. Er heeft geen besloten vergadering plaats -en het 1-e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag wordt direct vastge steld en goedgekeurd op een bedrag van verzoeken over deze zaak een interpel latie, althans een vraag in de Kamers 1182.44. Ie richten tot den minister over doze j B)j de rondvraag vraagt de heer v. d. zaak. Dit voorstel vindt instemming. De I Leeuw of de gemeente meer grond heeft heer Ho-ümanni zou gaarne zien, dat alle gekocht dan waarop zij thans laat bou- andere gemeenten van Zuid-Beveland met wen. Zoo- ja, dan zag hij gaarne-, dat G-oes gezamenlijk dezen stap deden. De i o-p hel overblijvende v-o-edselgewassen, b.v. voorzitter vreest, dat het daarvoor geen bruine b-oonen werden geteeld. De voor tijd genoeg meer zijn zal. Hij vertrouwt echter, dat -de pers er de aandacht vami het publiek op zal vestigen (wat wij fyij d-ezen met nadruk doen Red.), zoodat de gemeenten, die mede het groot gewicht dezer zaak doorzien, hun ad- haesie kunnen betuigen. Bij no-. 24 der ingekomen stukken deelt de voorzitter mede, dat nog een verzoek is ingekomen en wel van den Ze-euw- sehen Voeder- en Kunstmesthandel te Mid delburg o-m het perceel gemeentegrond aan de haven niet te verpachten aan den heer A. d-e Kam, daar 'de Kunstmesl- handeL voornoemd zelf dat stuk zou wil len pachten -o-m er een losplaats te maken. In verband met deze stukken stelt de voorzitter voor punt 4 der agenda: Ver zoek van den beer A. de Kam ter ver krijging van gemeentegrond in erfpacht aan te houden tot eeno' volgende ver gadering. Wat door den raad wordt goed gevonden. II. De vo-l-gende afschrijvingen worden goedgekeurd: J- P. W. Gei-11 1 mud. H.O, f 1.52, M. Snijder 5 mnd. schoolgeld Mulo- school f 10, G. Rijn 6 mnd. hondenbelas ting f 2. III. Hét v-oorstcl tot aanleggen van waterleidingbuizen enz. wordt goedge keurd. D-e heer Donn-er vraagt of de brandkranen, die geleidelijk zullen wor den aangeschaft steeds denzelfden prijs (f 35 per stuk) zullen blijven kosten. Als zij duurder gaan worden ware het dan niet beter, dat zo nu reeds alle tegelijk wer den aangeschaft? De voorzitter antwoord de, dat dit niet kan. Er wordt aange schaft naar gelang e-r voorhanden is. V. Eveneens wordt z. h. s. aangenomen het vo-orste-l to-t medewerken tot do op richting der N.V. Centrale bouwmateria- lenvoorzioning. VI. Naar aanleiding van het verzoek van de firma w-e-d. P. de -Jotnigh o-m afkoop van jachtrecht (a f40 por H.A.) w-o-rdt conform B. -en W.'s voorstel beslist. VII. Het voorstel van ,B. en W. tot het verieenen' van subsidie aan de dislriets-arbeidsbeurs te Middelburg wordt z. h. s. g-oedgekeurd VIII. De aankoop van een stoomketel voor de gasfabriek wordt goedgekeurd. D-e heer Fransen va.n de Putte merkt op, dat d-e kostten door een leening: zul len gedekt worden. Ook voor muntgas, enz. m-oet straks no-g geleend worden. Tot lid van de reclame-commissie in zi-tte-r antwoordt., dat een paar stukken door d-e gemeente worden gebruikt als hooiland, welk hooi bro-o-dnoo-dig is vo-or de paarden der gemeentereiniging,-dat d-e gemeente hare gronden, waarop niet wordt g-ebouwd zoo oordeelkundig.^„mo gelijk zal gebruiken met inachtneming, der volksvoeding. Nog deelt de voorzitter mede, dat de 'raadsverkiezing zal plaats hebben den 8en Mei, de stemming, zoo no-o-dig 22 Mei, de herstemming zoo- no-odig den öen Juni. Verder dat B. en W. onder de 26 sollicitanten vo-o-r gemeente-secretaris -een voordracht hebben dpgemaaM, len der de aldus-: 1. de heer Wabeke te Tér- neuzen, 2. d-e heer Van Ballegoyen de Jong te Schoonhoven, en dat omwille van het spoe-de-ischende dezer zaak hierover Maan dag '29 April te 4 uur namiddags- eene vergadering zal worden gehouden van den gemeenteraad. Waarna sluiting- der openbare zitting. De strijd in het Westen. LONDEN, 25 April. Het niiddagco-ni- muniqué van generaal Haig meldt: Den geheel-en nacht werd, hevig ge vochten in de buurt van Villers-Breton- ne-ux; de strijd duurt daar nog voort. Door tegenaanvallen herwonnen onze troe pen terrein en maakten zij een aantal gevang-enen. Op geheel dit front werden gisteren uiterst hevige- gevechten gelei ve-rd en zware' vefiieizen werden den vij and door onze artillerie-, infanterie en ta-nks. toegebracht. Ten No-orden van den weg Villers-Bra- tónn-e-uxSt. Quentin vie-1 de- vijand driei- maal -onze .stellingen aan, telkens werd hij Met verliezen teruggeslagen. Bij, deze) ge-vechten maakte de vijand gebruik van enkele tanks. Laat in den avond onder nam de vijand Oveneens een aalnval op de Fransche positie-s ten Noord-Oosfen van Bailleul, doch wei'd teruggeslagen. TIeden in de vroegte hernieuwde de| vijand, na, een lievig bombardement, zijin aanjvaüjen in dezen sector en o-p de Britsche meer O-ostwaartsche posities. De strijd duurt in de-zen sector over een breed front voort. Een nachtelijke raid door -den vijand beproefd in de buurt v.a,n Beaehy werd afgeslagen. Do vijandelijke artillerie was vannacht bedrijvig- in„ de sectoren van Frombert den ho-ofdelijken omslag (vacalure_ J. Z. j en Robecq. BERLIJN, 25 April. Het avondcom- Ris-ch) .w-o-rdt benoemd Be heer J. Pla- zi-er met 5 stemmen tegen 3 -o-p den heer Brants". De raad verleent op de meest eervolle wijze aan de-n- heer Jhr. J. W. E. v-o-n Schmidt auf Attenstadt ontslag als lid d-er commissie- van toezicht op het la ger onderwijs, en als reg-ent van het gast hui-s ondier dankbetuiging vo-or d-o vele diensten d-o-o-r den heer Von Schmidt als zoodanig bewezen. Als- regenten van het gasthuis worden gekozen de heer-en Brants met 6 stemmen\ tegen 2 o-p den heer Hopster ter vervulling der vacature E. v. d. Bosch en de heei) mi". H. C. J. Zaaijer met 7 stemmen te gen één -o-p den heer Van Poelgeest „in de vacaiure-Von Schmidt. muniqué meldtHet leger van ge neraal Sixt von Arnim levert slag -om K e m ine 1 (ten Z.W-. van Vpe-ren.) PARIJS, 25 April. Hangard is inDuit- scho handen. Wij houden den pal aa-n Haagard grenzenden grond bezet. In Woevre hebben de Duitschers na een -onstuimig bombardement in het vak' van Re-queville aangevallen. De Fran- schen wierpen den vijand 'uit eenige v-oor- vste schansstukken, waarin hij gedrongen was en herstelden hun linies onverkort, üs aotin tegsd' Zexbrugga. BERLIJN, 25 April. De keizer heeft een bezoek gebracht aan de haven van VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden fr. p. post f 1.50 Losse nummers- 0.05 Prjjs der Advertentiën: 14 regels f 0.80, iedere regel meer 20 ct. 3-maal wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Bewijsnummers 5 cent Éfoe brugge, het too nee] van de jongste Engelsche zee-actie. Z. M. kon er zich' van overtuigen, dat de schade, veroor zaakt door do vernietiging van de spoor- brug, reeds voorloopig hersteld is. Na j den goeden toestand 'geconstateerd te heb- ben van onze werken aan den pier, be- gaf de keizer zich naar 'dc sluizen en 1 den toegang van het kanaal, waair de twe-e met cement beladen kruisers gej- zonken z'ijln. Hier liet de keizer zich no-g eens over hot verloop van de nachtelijke gevechten inlichten. Een gevangen gemomeïi Engel- sche kapitein der marine-infanterie werd vo-o-r den keizer gebracht. Dez,e gaf toe, d-at do vernietiging van onze etablisse menten op den pier en de afsluiting van onze uitvalsbasis van Zeeb-rugge en Os- tende lang voorbereid en met groote strijd krachten ondernomen waren. Reeds vier maal was d-e aanval ingeleid, doch tel kens door de waak'zaalmiheid onzer voor posten mislukt. In den afgeloopen nacht had een dichte nevel den raid mogelijk gemaakt. I Korte oorlogsberichten. Naar „Svensk'a Dagbladet" bericht, is m-on thans ook in Zweden begonneta nrc-t het slaan van ijzeren munten. Er is •reeds "Voor eén bedrag van ruim) 260,000 Kronen aan ijzergeld in omloop gebracht. Graaf Christiaan Gtinther vo-nBern- s tor ff, -de zoon van den vroegeren D u i t- schen gezant in Amerika, heeft zich met Ma-rgaretha Vivian Burton Thornu- sen, een Amerikaansche, verloofd. To-ul en Epinal zijn door zware Duitsche artillerie beschoten geworden. De- Duitschers veroverden ten Z. van de - Sonn-me Villers Bretomneiux. 1 Cze-rnin werd het eereburgerrecht van Wieenen verleend. Lord Rotliermfere, staatssecretaris voor den vliegdienst in Engeland, 'heeft ontslag ingediend, en wel om gezond heidsredenen, daar hij zijn be-idei zoons in den strijd heeft verloren. Het ontslag werd aangenomen. In verband met de toenemende on rust in Ierland, heeft de Enge-lsche op- perbevelh. in Ierland, generaal French, ^troepen uit Engeland gevraagd. Veertig duizend mian Engelsche troepen zijn thans in Ierland omi de orcle te handhaven. Gisteren werd het bombardement van de Parijsche districten weer voort gezet. Een granaat drong een bovenver dieping binnen. Er werd schade aange richt cn -een jonge bediende liep ern-T stige verwondingen op. Onlangs is een 'Duitsche duikboot met den achtersteven o-p een mijn ge- stooten, ten gevolge waarvan ze volliep. De duikboo t zonk en kon niet meer aan do oppervlakte komen. De gevangen ge nomen overlevenden vertelden, dat bifdq bemanning een paniek uitbrak'. Eenige leden daarvan schoten zich zelf dood, andere stópten hun mond vol katoenaf- val -o-m zich tc verstikken. Toen het wa ter in de boot tot het middel reikte, probeerde men het te "doen dalen door verhooging van den luchtdruk. Eenige op varenden konden zoo doende door den toren en de luiken ontsnappen, waarbij ze- met den luchtstroom naar boven gin gen. Over Duitschland wordt aan Mila- tneesche bladen ontleend, dat Calais en Duinkerken aan -den 1 andkant wordeln ver- sterkt. Engelsche en Amerikaansche genie soldaten leggen da,ar verdedigingswerken ban. Volgens een bericht van Duitsche zijde verneemt de Progrès de Lyon uit (Madrid, dat het Spaansche ministerie over de oplossing van de Gibraltar- en Marok- ko-kwestie in verband met de Entente heeft beraadslaagd. Het feit wekt in En tente-kringen -ongerustheid. T erugkeerende bemanningen. Blijkens bij' het Departement van Bui tenlandsche Zgiken ontvangen bericht zijln 52 man der bemanning en 8 passagiers Van het Nederlandsche stoomschip „Lom bok," dat in Sierra Leone gerequireerd werd, te Southampton aangekomen. Nederland en Duitschland. Een ultimatum? Zeer ernstige geruchten hebben gelo-o- pen over een Duitsch ultimatum of al thans e-en scherpen e-isch, betreffende ver- koer over onze spoorwegen, althans over ons gebieci. Wanneer men langs allerlei kanalen naspoort, waarvandaan dit ge- rucht voortkomt, aan wijst alles ér op, aat de heer Troelstra in de vorming- van dit gerucht het leeuwenaandeel'heeft. Naar het schijnt is de heer Troelstra*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 1