Binnenland. Uit Provincie. Karknieswa. üiiflerwp, ministerraad een besluit genomen, volgens hetwelk het gebruik van papier en druk- materiaal in Frankrijk verder moet be perkt worden. Het besluit bepaalt, dat de couranten voortaan slechts viermaal in de week mogen verschijnen met vier pagina's en driemaal in de week met Iwee pagina's. Een voorstel om het ver schijnen van nieuwe couranten te ver bieden werd door den ministerraad ver worpen. UIT DE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ. De Standaard publiceert de namen der Kieskringen en van de aldaar voor- loopig gestelde candidaten voor leden der Tweede Kamer Kieskringen I en II: 's-Heriogenbosch en Tilburg. 1. A: W. F. Idenburg, 2. Mr. V. H. Rutgers, 3. L. F. Duymaer v. Twist, 4. C. v. d. Voort v. Zijp, 5. Mr. J. A. de Wilde, .6. Mr. Th. Heemskerk, 7. J. v. d. Molen, 8. Dr. J. G. Scheurer, 9. J. Schouten, 10. Mr. P. A. Diepenhorst. Kieskring III: Arnhem. 1. A. W. F. Idenburg, 2. Dr. J. G, Scheurer, 3. C. Smeenk, 4. Dr. E. J. Beumer, 5. Mr. V. H. Rutgers, 6. J. C. Wirtz, 7. Mr. ,Th. Heemskerk, 8. .T. v. d. Molen, 9. G. v. d. Voort v. Zijp, 10. A. Colijn. Kieskring iV: Nijmegen. 1. C. Smeenk, 2. Mr. V. H. Rutgers, 3. A. 'Colijn, 4. A. Wi. F. Idenburg, 5. J. v. d. Molen, 6. G. Tenkink (Doetinchem), 7. Dr. J. G. Scheurer, 8. C. v. d. Voort v. Zijp, 9. J. C. Wirtz, 10 'L. F. Duy maer v. Twist. Kieskring V: Rotterdam. 1. J. Schouten, 2. Mr. V. H. 'Rutgers, 3. C. Smeenk, 4. Mr. Th. Heemskerk, 5. A. W. F. Idenburg, 6. Dr. E. J. Beu mer, 7. J. C. Wirtz, 8. J. v. d. Molen, 9. K. Kruithof, 10. C. v. d. Voort v. Zijp. Kieskring VI: 's-Gravenhage. 1. Mr. J. A. de Wilde, 2. C. Smeenk, 3. A. 'W. F. Idenburg, 4 J. Schouten, 5. Mr. V. H. Rutgers, 6. L. F. Duymaer, v. Twist, 7. C. v. d. Voort v. Zijp, 8. Mr. Th. Heemskerk, 9. K. Vink, 10. K, Kruithof. Kieskring VII: Leiden. 1. C. v. d. Voort v. Zijp, 2. A. W. F. Idenburg, 3. Mr. V. H. Rutgers, 4. J. v. d- Molen, 5. L, F. Duymaer v. Twist, 6. Mr. J. A. de Wilde, 7.' C. Smeenk, 8. J. G. Scheurer, 9. Dr. E. J. Beumer, 10. A. Colijn. Kieskring VIII: Dordrecht. 1. A. W. F. Idenburg1, 2. Mr. Th. Heems kerk, 3. C. Smeenk, 4. A. Colijn, 5. Mr. P. E. Briët, 6. J. v. d. Molen, 7. Mr. J." A. de Wilde, 8. Mr. V. H. Rutg;ers, 9. F. H. de Monté Ver Loren, 10 Dr. E. J. Beumer. Kieskring IX: Amsterdam. 1. A. W. F. Idenburg; of Mr. Th. Heems kerk, 2. Mr. V. II. Rutgers, 3. C. Smeenk, 4. W. de Vlugt, 5. J. Schouten, 6. A. Colijn, 7. Mr. J. A. de Wilde, 8. Mr. P. E. Briët, 9. P. Wiielenga, 10. G. Baas Kz- Kieskring X: Den Helder. 1. A. W. F. Idenburg1 of Mr. Th. Heems kerk, 2. Mr. V. H. Butgers, 3. A. Colijn, 4. C. Smeenk, 5. D. L. Harms, 6. A. Gravestein (Unk), 7. Mr. J. A. de Wilde, 8. Mr. H. Bijïeveld, 9. Dr. E. J. Beu mer, 10 W. de Vlugt. Kieskring XI: Haarlem. 1. Mr. V. H. Rutgers, 2. A. Colijn, 3. C. Smeenk of J. Schouten, 4. Mr. J. A. de Wilde, 5. A. Jonkman, 6. Mr. P. E. Briët of Ds. Hogerzeil, 7. L. F. Duymaer v. Twist, 8. Mr. H. B. Verloren v. Thema,at, 9. P. J. Dam, 10. Wi. de Vlugt. Kieskring XII: Middelburg. 1. A. W. F. Idenburg', 2. Mr. J. A. de Wilde, 3. J. v. d. Molen, 4. C. v. d. 'Voort v. Zijp, 5. Mr. A. A. de Veer, 6. C. j3meenk, 7. F. H. de Monté Ver loren, 8. A. Colijn, 9. Mr. 'V. H. Rut gers, 10. Mr. Th. Heemskerk. Kieskring XIII: Utrecht. 1. F. H. de Monté Ver Loren, 2. Dr. E. J. Beumer, 3. A. W. 'F. .Idènburg1, 4. J. v. d. .Molen Tz., 5. 0. Smeenk, 6. P. Wielengja, 7. Mr. P. E. Briët, 8. L. P. Duymaer v. Twist, 9. Mr. J. A. de Wilde, 10. Mr. A. J. L. van Beeck Calkoen. Kieskring XIV: Leeuwarden. Kieskring XV: Zwolle. 1. L. F. Duymaer v. Twist, 2. Dr. E. J. Beumer, 3. Ds. G. Hofstede, 4. C. v. d. Voort v. Zijp, 5. Dr. J. G. Scheurer, 6. C. Smeenk, 7. J. C. Wirtz, 8. J. H. Dethmers, 9. G. F. Bramer, 10. A. Wi. F. Idenburg:. Kieskring XVI: Groningen. 1. A. Zij'lstra, 2. F. G. 'Petersen, 3. J. C. Wirtz, 4. R. Koppe, 5. C. Smeenk, 6. B. P. Hazenberg1, 7. Dis. G. Hofstede, 8. J. v. d. "Molen, 9. A. W. F. Iden burg, 10 Harremstein. Kieskring XVII: Assen. Kieskring XVIII: Maastricht. Kieskring XIV, XVII en XVIII zonden nog: geen bericht. In hoeverre de opgaven van alle Kies kringen den juisten oorsprong hebben, zij in 't midden gelaten. Wij drukken deze opgaven slechts af, zooals die ons wer den^ ter hand gesteld. Wel ontvingen we de voorloopige lijst van de groep Friesland, Groningen, Dren the en Overijssel. Deze lijst was van dezen inhoud: 1. J. G. Scheurer te Ermelo. 2. L. F. Duymaer v. Twist te 's-Gra venhage. 3. C. van der Voort v. Zijp te 's-Gra venhage. "4. A. Zijlstra te Groningen. 5. P. Wielenga te Assen. 6. G. Hofstede te Blokzijl. 7. C. Smeenk te Arnhem. 8. Mr. P. S. Gerbrandy te Sneek, 9. Ds. F. G. Petersen te Veendam. 10. Mr. G. J. Svbrandy te Almelo. Verkiezing leden Centraal C om i té. Stemming voor zes leden en zes le den-plaats ver va n gers voor het Centraal Comité van Antirevolutionaire Kiesver- vereenigingen. Aan de stemming voor zes leden werd deelgenomen door 273 kiesverenigingen. Van de ingezonden biljetten waren 25 Ongeldig, wegens het ontbreken der op gaven van het op elk der gekozenen uitgebrachte aantal stemmen1 wegens verzuim van opgave der namen van de gekozenen. Met betrekktelijke meerderheid (art. 21 Statuten) werden herkozen: de 4 aftredende leden: Dr. A. Kuyper te 's-Gra,venhage; met 5141 stemmen; Prof. Mr. P. A. Diepenhorst te Ams'.erdam, met 4848 stemmen; Ds. G. Hofstede te Blok zijl, met 4690 stemmen en Dr. A. Bruirö- meikamp te 's-Gravenhage, '3063 stem men en gekozen de heeren: A. Wi. F. Idenburg te 's-Gravenhage, met 3938 stem men en C. Smeenk te Arnhem, met 1346 stemmen. Bovendien waren op 71 personen stem men uitgebracht, afwisselend tusschen de getallen 774 en 6. Aan de stemming voor zes leden-plaats vervangers namen deel 223 kiesvereni gingen, waarvan 20 biljetten werden inge zonden zonder vermelding van het aantal uitgebrachte stemmen. Gekozen werden met betrekkelijke meer derheid (art. 21 Statuten) de heeren: Mr. J. A. de Wilde te 's-Gravenhage, met 1.680 Stemmen; J. C. W,irtz te Gronin gen, met 1073 stemmen; J. Schouten te Rotterdam, met 1035 stemmen; H. Colijn te 's-Gravenhage, met'1.002 stemmen; Mr. V. H. Rutgers te Boskoop, met 890 stem men en Mr. H. Bijïeveld Jr. te Amster dam, met 753 stemmen. Voorts werden op nog 146 andere per sonen van 660 tot 5 stemmen uitgebracht. Het proces-verbaal met de ingezonden biljetten ligt voor elk lid eener bij het Centraal Comité aangesloten kiesvereemi- ging ter inzage van Vrijdag 19 tot en met Donderdag 25 April 1918 (Zondag 14 April uitgezonderd), van des voor- middags 9 tot des namiddags 4 uur, op het bureel van het Centraal Comité N. Z, Voorburgwal 5860 te Amsterdam. M o g el ij k e ver vroegte i n 1 ij- ving lichting 1919. Met het oog op de mogelijhei-d, dat de inlijving van dienstplichtigen der Uch- ting 1919 bij de militie vervroegd wordt, zal het onderzoek naar de voorgeoefend heid, bedoeld in art. 70 der Militiewet, dit jaar aanvangen op Dinsdag 2 Juli. Hiervoor is éene regeling getroffen, ge heel in overeenstemming met die voor het in 1917 gehouden onderzoek, zij het met verschuiving van de data. Aanmelding voor het onderzoek moet plaats hebben vóór 19 Mei 1918, bij den burgemeester der gemeente .voor welke men voor de militie is ingeschreven. Voer nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de openbare kennisgeving, die door de zorg van de burgemeesters vóór 5 Mei a.s. zal worden afgekon digd. Import van tarwe of meel? De Nederl. Vereeniging van Handelaren in Buitenlandsch Meel vestigt de aan dacht op berichten in „The Northwestern Miller" en „The Modern Miller", de voor naamste vakbladen der Amerika,ansche maalindustrie, waaruit blijkt, dat met meel geladen schepen, na door een torpedo te zijn getroffen, bleven drijven op de la ding. Naar aanleiding van deze berichten lijkt de vraag: „Moet Nederland tarwe impor teeren of meel?" zeer gemakkelijk te be antwoorden, te meer nog waar het ge brek aan steenkool tegelijkertijd een door slag g-evend-en factor oplevert. Geen uitvoer van aardappel en. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Nu en dan wordt de indruk geves tigd alsof er nog uitvoer van aardappe len plaats vindt. Zoo berichtte „Het Cen trum", dat via het station Venlo een aantal wagons kleiaardappelen de grens zouden zijn overgegaan. Met stelligheid kan echter worden ver zekerd, dat sinds 4 Augustus 1917, toen het met de nieuwe aardappelen gedaan was, de uitvoer is stopgezet en geen enkele uitvoervergunning meer is uitge reikt. De koffie voorziening in g e v a a r. Uit zeer betrouwbare bron verneemt het „Nederlandsch Weekblad voor den Handel in Kruidenierswaren", dat de in ons land aanwezige koffievoorraden bin nen drie maanden geheel zullen zijn üit- geput, indien met de rantsoeneering op den bestaan-den voet wordt doorgegaan. Deze termijn is zelfs zeer optimistisch te noemen. Waarschijnlijk zal men er niet langer dan acht weken mede kun nen rondkomen. Koffie. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Wegens de voortdurende inkrimping der aanwezige voorraden koffie, kan tusschen 1 en 15 Mei op bon 28 der thee- en koffiekaart niet meer dan V2 ons koffie worden beschikbaar gesteld en tusschen 16 en 31 Mei eenzelfde hoeveelheid op bon 29. Distributie van vet. Omtrent de distributie van vet, kan uit betrouwbare bron worden medege deeld, dat de distributie van vet in een gevorderd ptadium van voorbereiding is, maar in verschillende détails nog nadere uitwerking behoeft. Duitsche kinderen. Volgens de ïelegr. heeft de Verein für Pflege Deutscher Kinder voorloopig haar werkzaamheden gestaakt, met het oog op den economischen nood in Nederland. Er zou nog slechts één transport Duitsche kinderen in ons land komen. Kamerverkiezing A me r s f oor t. In het district Amersfoort is gisteren tot lid der Tweede Kamer (vaeature-mr. De Beaufort) bij enkele candidaatstelling gekozen de heer A. G. A. ridder van Rappard (V.-L.), te Tiel. Tabak. Er verluidt, dat de regeering den ta- bakoogst 1918 zal opvorderen. De C.-H. Unie zal op 3 Mèi een algemeene vergadering houden. Het t y p o g r a fe n be drijif. De, drie samenwerkende Bonden van Boekdrukkerspatroons hebben Woensdag vergaderd ter bespreking van een loons- verhooging in het. typografënbedrijf. Of schoon bet collectief arbeidscontract tot 1920 van kracht Is, hebben de patroons besloten, de volgende tusschentijdsche ver hooging van de op 1 Juli 1917 betaalde loon-em in te voeren: voor le kl. typo grafen 4 cent per uur, 2e kl. 3 cent per. uur, leerlingen met een uuurloon 1 cent per uur en leerlingen met een vast weekloon 15 cent per week. Wie heeft g e 1 ij k De Haagsche redacteur van het Volk' seint aan zijn blad: Omtrent de kwestie van den oritbin- dingseisch hebben wij ons nog eens tot Schaper gewend. Deze blijft volhouden, dat de strekking van de zinsnede in het co-mmuniq uée onjuist is. De leden van, het Partijbestuur, die tevens lid der Kamer zijn, waren, in de fractievergadering eenparig van oor deel, dat het bericht omtrent de meening en de "beslissing onjuist wasook een lid, dat zelf het denkbeeld van de Kamer ontbinding was 'toegedaan, beaamde dit oordeel. De redactie van „Het Volk" teekeint hierbij! aan Het verslag der Partijbestuursvergade ring is opgemaakt door Wibaut en Mat- thijsen, die er de juistheid ten stelligste: van volhouden. Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van J. B. v. Kalmthout; to Middelburg die van M. J. van Pien- broek; te Vlissingen die van A. J. v. Ockenburg Jr. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft wegens betrokken zijn bij den smokkel handel het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan de Nederlanders: ChiistiaaU Schrier, klinker, geboren 1 December 1888, Abraham Antonie Steutel, jager, geboren 9 Februari 1896; Marjnus Steu tel, geboren 21 "Maart Ï898, werkman; Marinus „Gijssen, varensgezel, geboren 85 Januari, allen géboren en wonende tie Kruiningen; Cornelis Johannes Bergs, ge boren 28 Juli 1877 te Bergen op Zoom, wonende te Rilland-Bath, machinist en aan "Jacob van de Velde, werkman, gé boren 20 December 1889 te Brighton (Amerika,) wonende te Breskens. Aan 'de volgende indertijd uitgewe zen personen is voorwaardelijk vergunning verleend in het gezagsgebied van den commandant der stelling van de mon dei- der Maas en der Schelde terug'te keeren: 'L. Oostenobel, J. J. "Bodderij, P. de Roij, A. J. Laars:, J. de Lobel, allen te Sluis; W. de Moor, Rilland-Batht; P. J. Pijcke en B. J. Pijcke, heiden te Schoon- dijke; J. P. R. Arschoot, Breskensl; R. L. M. van Cleemputte, Th. van Caille, beiden te Sas van Gent; A. C. Breemes, IJzendijke; C. L. Vermfeire, Retranche- ment, E. Jodtz te Eede en 'C. Pollet te Westdorpe. Middelburg. Bij de politie zijn denlaat- sten tijd aangiften gedaan van oplich tingen, gepleegd door een ongeveer 18- jarigen jongen, die op naam van een hier ter stede wonende dame bij winke liers goederen wist los te krijgen. De commissaris van politie waarschuwt daar om neringdoenden goed toe te 'zien aan wie zij verknopen. Bij de politie zijn weder tal van aangiften van diefstal ingekomen, zoo van bezems uit een pakhuis, van koperen draad, dat voor bliksemafleider dienst deed, van een paar vrouwenschoenen, van een rijwiel, van een grijsgroenen jekker van een wachtmeester der veld artillerie en van een partij lood van een gebouw ter waarde van ongeveer f300. De politie heeft aangehouden P. M. A. M., die bekende een partij zakken uit het pakhuis „De Hoop" aan de Nieu we Poortstraat te hebben ontvreemd, die hij voo.r f 10 aan een onbekende ver kocht. De man is aan de justitie voor geleid. Wederom werd door de politie aan gehouden de 13-jarige J. C., die kort geleden in het huis van bewaring werd gezet wegens verschillende diefstallen. Hij was later naar Kinderz-org overgebracht, waar hij nu een paar schoenen van een anderen jongen wegnam en trachtte deze te verkoopen. Op een verzoek van een officier werd door de politie een jongen aange houden, die in een militair pak en een burger pet rond liep. Daar het bleek, dat hij het pak van een militair had gekocht, wordt een onderzoek ingesteld naar den verkooper dezer rijks goederen. Dezer dagen kwam met den laat- sten trein hier een man aan, die bewuste loos was en die eerst in de militaire wacht was gebracht en later óp medisch advies per brancard naar het politie bureau, waar hij des nachts te twee uur bijkwam. Hij kwam uit Schiedam en moest naar Bergen op Zoom. Met den eersten trein is hij1 daarheen teruggekeerd. Goes. Met hartelijken dank ontving de wijkzuster f 10 voor verleende hulp. Naar wij van bevoegde zijde verne men is een fusie tot stand gekomen tus schen de N.V. 'Technische Handelmaat schappij v/h Jan Mulder, Amsterdam, m«t kantoren te Rotterdam, Groningen en Hoorn en de Firma Wed. J. C. Massee Zoon te Goes. Waar eerstgenoemde zich voornamelijk beweegt op electro- technisch en technisch gebied en zooals bekend laatstgenoemde een der oudste en meest bekende ondernemingen is op het gebied van Landbouwwerktuigen, springt het belang van deze combinatie in het oog nu de electriciteit. steeds groo- tere rol op landbouwgebied gaat spelen. Dezelfde krachten die totnogtoe met lei ding en beheer belast waren blijven aan de combinatie -verbonden, Onze sc hooi treinen. Ook door de hoofden der onderwijs-inrjehtingen te dezer stede, en door de ouders van de leerlingen der H. B. school, die el- ken da.g met den trein moeten komen, zijn verzoekschriften aan de Directie van de Staatsspoorwegen gezonden om den trein die 's morgens om half negen te Goes aankomt, op dat uur te doen blij ven rijden, De Commissie inzake schoenen, klompen enz. maakt bekend, dat met de •uitgifte der contrólekaarten zal worden overgegaan voor de nommers i401—1600 Maandag1, voor-de nommers 1600 en daar boven Dinsdag. Eiken avond aanvang half acht uur. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Hel menu voor de week van 22 April tot 27 April Maandag Hutspul. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag ''s morgens 11 pur Zuurkool, 's avonds 6 uur Rijstpap, Donderdag 's morgens 11 uur stamppot Andijvie, 's avonds 6 uur Bruine Boonen soep. Vrijdag 's morgens 11 uur Havermout, 's avonds 6 uur Erwtensoep. Zaterdag Groentensoep. Tegen intrekking op Vrijdag van bon ino. 12 1 ons Havermout. Be overige dagen vrij. Zij, die geen gebruik maken van de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te ^taani. Bons voor de etxra distributies moeten vóór Dinsdagmorgen 12 uur gekocht wor den Kantoor Centrale Keuken. De Centrale Keuken zal Woens dag, Donderdag en Vrijoag tweemaal daags warm eten verstrekken, 's Morgens op de gewone wijze en 's avonds extra,, nj, Woensdagavond rijstepap, Donderdagavond bruine boonensoep, Vrijdagavond erwtensoep, altijd te 6 ure. Degenen, welke hiervan wenschen ge bruik te maken, moeten uiterlijk Dinsdag 23 April tot 12 uur aan de Centrale Keuken opgeven, welke avonden zij eten eten wenschen af te halen en 't aantal porties. Elke portie kost 12 ct., te voldoen bij bestelling. Latere opgaven kunnen niet worden aangenomen. Distributie. Van 20 April tot en met 26 April 1918 is verkrijgbaar: op 'bon 11: Erwten 1 ons. 12: Havermout 1 ons. 13: Kaas 1 ons. 14: Bak- en Braadvet 1 ons. 15: Kalfsvleesch 1 ons. (Wordt nader bekend gemaakt). Aardappelen 1 K.G. per persoon op de 20 April gestempelde bons. Zie verder aankondiging Centrale K e u k e n. Vlissingen. Door 'Gedeputeerde Staten is benoemd tot dekkhecht bij den Pro vincialen Stoombootdienst op de Wester- Schelde dhr. J. A. Riemens te Vlissingen. Naar wij, vernemen is Vlissingen erkend en toegelaten als aanvoerhaven voor regeeringsvisch. Met bekwamen spoed wordt een re geling getroffen met het Rijksbureau voor visscherijproducten en is het te voor zien, dat binnen enkele dagen de hier aangevoerde visch voor de regeering aan gekocht en aan maximumprijzen voor de ingezetenen verkrijgbaar gesteld wordt. lerseke. In de Donderdagavond gehou den vergadering der Christelijk-Historischje Kiesvereeniging hield dhr. G. Schouwen burg alhier een met aandacht gevolgde rede, getiteld„De Heiligen komen om lujn was". Hij wekte op zich aan te sRiiten bij de rechtsché partijen. Het geheel werd besloten met een toe passelijk gedicht, voor deze gelegenheid expresiselijk vervaardigd. Men verzoekt ons mede te' deelen, dat de schade ontslaan door 't wegslaan der kleine oestertjes (geschal, op "f 700) schromelijk overdreven 'is. De oesters zijn bijna alle terechtgekomen. Misse. Donderdagavond was het de eer- ste jaarvergadering voor de leden van de Boerenleenbank. Op 1 Oct. 1917 na men de werkzaamheden een aanvang, dus thans een verslag van 3 maanden 1 Oct. 31 Dec. 1917. Ingelegd werd f 4203.25, terugbetaald nihil. Te goed aan staan gelden op '31 Dec. 1917 f4203.25. Ver- strekt aan voorschotten op 31 Dec. f2950, terugbetaald nihil. Uitstaande aan voor schotten op 31 Dec. f2950. In lo-opeii- de rekening werd ontvangen f5962.50 uitgegeven f6878.16. Herkozen werd als bestuurslid J. Me ij aardals plaatsvervan gende leden J0I1. Jansen en A. v. 'd. Yrie en als lid van den raad van toe zicht L. Nieuwenhuijse. Het ledental is geklommen van 44 tol 64. Schore. Men i'nctdt ons, lat mej. N. alhier, de haar door het Kon. Nat. Steun- omité verleende schoenenbons aan den schoenhandelaar Q. te Hansweerd zou hebben verkocht. Politieonderzoek volgt. Biezelinge. Donderdagavond trad voor de doTpslairdbouwvereeiniging alhier op de heer L. van Dijk, hoofdambtenaar van de Z. L. M., om de noodzakelijkheid aan te toonen van aansluiting bij deze organisatie. Op duidelijke wijze zette hij uiteen, welke voorrechten daaruit zouden voortvloeien. Op de verschillende vragen van de leden weird zoowel door hem als door den wnd. secretaris, dhr. v. d. Meer, geant woord, .en de - heeren mochten de vol doening hebben, dat de dorpsvereeniging zich staande de vergadering met alge mcene stemmen bij de Z. L. M. aansloot. Deze vergadering werd bijgewoond door het bestuur der dorpsvereeniging te Ka,- pelle. Ritthem. De boerenleenbank alhier hield Donderdagavond haar algemeene jaarver gadering. De voorzitter, dhr. .1. J. Mesu, was wegens ongesteldheid afwezig. Als Voorzitter fungeerde de vice-voorzitter, H, M. v. d. Putte. Na voorlezing der notulen door den secretaris, dhr. P. J, de Pagter, deed de kassier rekening én verantwoording over 1917. Hieruit deelen wij o. a. mede, dat dat door 47 spaar ders was ingebracht f 16228.32 en opgei- vraagd f 12206.57. Met het saldo- op 31 Dcc. 1916, dat toen f 11932.39 bedroeg, was liet saldo- op 31 D-ec. 1917 dus f 15954.14. Aan voorschotten was ove-r 1917 uitgekeerd f 10060, waarvan f 2250 is terugbetaald. In loopende rekening heeft de bo-erenleenbank aau de Centrale Bank Uitgegeven f U869.13 en aan de leden f 7955.60. H,et salaris van den kassier werd op voorstel van het bestuur ger bracht op f 100. Het aftredend ebestuurs- lid, P. J. de Pagter, het lid van dein raad van toezicht J. M-eliefste en de Iw-ee plaatsvervangende bestuursleden P, Schout fn C. J. Wal-rave werden met groota meerderheid van stemmen her kozen. Haamstede. Hier is het lijk aangespoe-ld van een onbekend manspersoon, dat op de begraafplaats ter aarde is besteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen tg Leerdam .1. Severijn te Wil ms. Bedankt voor Ridderkerk door G. Benes te Delft. Geref. Kerken. Tweetal te Koudekerke J. Kruger te Maarssen en G. M. van Rennes te 's Gra vendeel. Beroepen te Ter Aa; J. L. v d. Wolf, cand. te Gouda; te Worm-erveer R. .1. Aalberts te Baambrugge. Geref. Gemeenten. Beroepen te Bruinisse R. v. Neerbos te Meliskerke. -r"**' 111 *~~--™-Trr—mwiiin w—am 1 unr« 1 m Goes. Bij Kon. besluit, is meL ingang van 1 September a.s. benoemd toL -direc teur van en leeraar aan de Rijks H. B. S. te Goes, de heer dr. N. Bakker, thans "leeraar aan de Gem. H. B. S. met 5-ja.riigen cursus te Haarlem. Goes. Aan de Vakschool voor Meisjes te Goes zijn benoemd: Mej. D. Ossewaar- de -voor het Vakonderwijs en de heeren J. Me-lsete Hoogëveen voor Han-dtcekenen F. Maijs voor Rekenen en Plantkunde; D. J. Remijn voor Nederlandsche taal en Aardrijkskunde. De drie leeraressen voor cos Lu,ara-naai en, koken, voedingsleer, waschbehande- ling enz., alsmede die voor boekhouder, als voor dit vak zich alsnog een groo ter aantal leerlingen aanmeldt, zullen later benoemd worden. Prof. dr. Hugo de Vries, hoog leeraar in de plantkunde aan de Gein- Universiteit te Amsterdam, heeft wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd met 'ingang van 16 Sept. eervol ontslag gevraagd. Middelburg. Voor de acte-examens wer den gisteren 8 mannelijke candidate® ge ëxamineerd, -die allen slaagden, namelijk de heeren J. Hendrikx, N. Leemans, L P. -de Ligny, J. Meeuse, Wr Nieuwe-nhuijze, A. Paauwe, W-. H. 'Schotel en J. Wiss-e- kerke, allen te Middelburg. Salarisregeling Bijzonder o n d e r w ij s. In de vergadering der ge meenteraad van Dirksland werd besloten liet tractement van gratificatie zoodanig te verhoog-en dat het gelijk komt te staan met het tractement der krachten d-er O- L.-S. Tevens werd besloten de O- L. b. uit te breiden tot een school voor U- L. O.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2