als geboren echte Yankee, zoon van een der Noordoostelijke Staten (Massachu setts), heeft dat woord toenmaals nog wel anders gevoeld als de zelfs hoog ontwikkelde, Amerikanen van thans. In de tegenwoordige U _S. A. zijn „Dutch man" en „Dutch" nu eenmaal g|één aan beveling; „Hollander" en „Holland" wèl". Aan deze belangrijke meJedeelingen zij onzerzijds toegevoegd, dat ons meerma len verzekerd is door Hollanders in Ame rika ingeburgerd, dat de naam Dutch man (Hollander) al sinds vele jaren, voor al onder het „werkvolk" een zeer on gunstige bijbeteekenis heeft. Als in die kringen de Amerikaan zijn verachting in toon en gebaar voor u als Hollander wil uitspreken, zoo verzekerde men meerma len ons, dan klinkt het: „damned Dutch man". Red. Z. Het deotie land. De Berlijnsche correspondent van de N. R. C. vertelt o.m. het volgende van het z.g. doode land. Het schokkendst van hetgeen ik in dit land heb gezien is de oude, historische stad aan de Somme, Péronne. Ik ben er in dezen oorlog nog geweest toen zijt welis waar beschadigd, maar toch altijd hog een aardig plaatsje was. Nu heeft het 'tlot gedeeld van de dorpen in het stetl- lingsgebied. Alle huizen, zonder 'eejn en kele uitzondering, zijn reddeloos wrak ge schoten. Men zal er weinige vinden, waar van de oude muren nog bruikbaar zijn. Wie zal den moed bezitten zich op dezeh puinhoop weer te vestigen? De ligging ,aan de smalle, moerassige Somme kan de stad niet meer helpen, en evenmin de vruchtbaarheid van het gebied er om heen. Dat is een land, waar niet mee|r geploegd kan worden, voor het, na jaren van volhardenden handenarbeid, zijn nor male oppervlak weer heeft teruggekregen'. Het ontginnen van heide en moeras moeit kinderspel zijn bij het werk vergelejken, dat den landman hier te wachten staat. Dat de vruchtbare bovengrond wegget- scheurd en met diepere lagen dooreen- gekneed is, is nog het minste bezwaar. Hoe echter moet men de verminking weer terecht brengen van den bodem, die het roffelvuur der zware granaten over .hon derden van vierkante kilometers heeft aangericht? Daar ligt een heele stre|ek, waarvan alleen nog de wegen begaanbaar zijn. Alles daarnaast is ingevreten als honingraat. Een middag, na een bezoek aan een hoogte aan de Somme, zijn wij verdwaald geraakt. De terugweg, dwars over het land, was zoo vermoeiend als een lastige bergtocht. Een van mijn reis makkers, een jonge Zweed, een sterk en gezond man, had na een kilometer zijin hart zoo overspannen, dat hij niet meer meekwam, en wij terug moesten, om ham te zoeken. Dit zijn alles niet de betrek kelijk onschuldige sporen van het lichtte veldgeschut. Deze zijn uitgewischt door de zware .granaten, van 15 c.M. kaliber en meer. Kuilen zijn het van een meter, ja, twee meter diepte soms, waarvan da randen in elkaar overgaan, zoodat men niet ertusschen door kan, maar er door heen of er over moet. Welig zijn in deze kratervelden in den vorigen zomer gras en onkruid opgescho ten. De lange verdorde halmen en sten gels vormen een hindernis te meer voor den voet. Daarbij komt dan nog, dat in alle richtingen en dicht als de wegen naar een mierennest, loopgraven en sap pen liggen. Overal 'loeren tusschen het gras en in de kuilen, de niet-omtplofle granaten en "handbommen. Soms kijkein zij even uit de aarde, maar ontelbare liggen stellig onder de oppervlakte ber dolven. Hoe menige boer, wiens spade of ploeg op zulk een verborgen monster stoot, zal dit nog met het leven moeten betalen! Het gebied van het Sornmeoffensiuf is dood, voor een lange reeks van jaren. Eindelooze, aanvankelijke, bijna hopeloos lijkende arbeid zal er noodig "zijn, om het overeind te brengen. Maar zal helt arme, leeggebloede Frankrijk nog krach ten over hebben voor dit groote, moei lijke werk Korte oorlogsberichten. Volgens „Allehanda" verlangt Enge land van de bemanningen der Zweed- sche schepen, die in Engelsche havens liggen, dat zij hun schepen niet zullen' verlaten, zoolang zij zich in buitenland- sche havens bevinden. Door deze ver plichting wil men bereiken, dat Zweed- sche zeelieden dienst nemen bij de en tente. Bovendien bericht men nog, dat Engeland aan Zweedsche zeelieden, die in Engelsche havens hun schepen ver lieten, geen pas naar Zweden verstrekt. In de Ver. Staten worden op het oogenblik 11500 geweren en 10.000.000 patronen per dag Vervaardigd. De oplossing van de Home rule-kwes- tie (Ierland) is spoedig te verwachten in dezen zin, dat de dienstplicht voor Ierland niet zal worden ingevoerd, zoo lang geen zelfbestuur is ingesteld en dat de regeering zal aftreden, indien het Hoo- gerhuis de Home rule-wet verwerpt. De Duitsche Rijksdag Is voor zijn zomerzitting bijeen gekomen. De vicevoor- zitter Paasche sprak in zijn begroetings rede de hoop uit, dat het Duitsche leger in het westen van succes tot succes ver der zal schrijden totdat de uiteindelijke overwinning is verkregen. De wet op het mensebenmateriaal is door het Engelsche Lagerhuis in derde lezing met 301 tegen 103 stemmen aan genomen. Het Hongaarsche kabinet Wekerle is afgetreden. Koning George heeft in een brief de Times bedankt, omdat dit blad tien millioen pond sterling voor het Roode Kruis heeft verzameld. Naar de „Voss. Ztg." uit Bern ver neemt ,komt van bijzondere zijde het be richt, dat de positie van Lloyd George tengevolge der Duitsche overwinning in Frankrijk en door de benoeming van den Franschen generalissimus dermate ge schokt is, dat het aftreden van het Ka binet overwogen wordt. De „Berl. Lok. Anzeiger" schrijft; „Amiens en omgeving zijn op bevel der Engelsche legeraanvoering door de Fran- sche burgerlijke bevolking ontruimd- Den bewoners weid geen tijd gelaten hun vee mede te nemen. De talrijke thans aan hun lot overgelaten kudden worden door de Engelsche troepen gevangen. De En- gelschen behouden het vee, slachten het en gebruiken het naar eigen goeddunken. De ontstemming der Fransche bevolking tegen de Engelsche bondgenooten is groot." In Duitschland wordt een fonds ge vormd ten behoeve van uit krijgsgevan genschap terugkeerende militairen, tenein de hun tijdens hun oponthoud in de qua rantaine-stations versnaperingen te doen toekomen. De Keizer heeft als grondka- pitaal voor dit fonds een bedrag van '250.000 Mk. beschikbaar gesteld. Een Prager geneesheer die in Wee- nen een bijzondere studie maakt van de malaria, heeft een nieuw geneesmiddel tegen deze ziekte gevonden. De jonge geneesheer heeft uit een fonds een giff ontvangen .teneinde zijn onderzoek nog verder te kunnen voortzetten. Naar de Wiener Mittagszeitung uit gezaghebbende bron verneemt, zijn drie redenen beslissend geweest voor het af treden van Czernin: 1. Zijn houding tegen de Polen. 2. Zijn woorden in de laatste rede tegen de Tsjechen. 3. De zaak-Cle- 'menceau. Het is ook een feit, dat Czernin pas eenige dagen geleden van den keizerlijken brief kennis kreeg. Czernin zal zich thans vermoedelijk als generaal-majoor naar het front begeven. Prins Sixtus van Bourbon vertoeft op het oogenblik, naar gemeld wordt, in Marokko en daarom was het onmogelijk, meldt een Weensch bericht, hem in de zaak te raadplegen. Gistermorgen 6 uur is Bolo te Vin- cennes gefusileerd. Incidenten hadden niet plaats. Het Spaansche schip Louise is ge torpedeerd. Drie leden der bemanning zijn verdronken. SiBKeKiami. De samenstelling van het brood. De Tel. meldt, dat de bakproeven, die door de Algemeene Arbeiderscoöperatie Voorwaarts te Utrecht voor de regeering, onder toezicht van den Centralen Ge zondheidsraad, zijn giedaan, met een an dere samenstelling van het rogeerings- brood, uitstekend geslaagd zijn. Uit het onderzoek moet gebleken zijn, dat de smaak van het nieuwe brood goed is, de voedzaamheid grooter dan van biet tegenwoordige brood, en dat zich in de ongeveer honderd gezinnen, waarmede de proeven genomen werden, geen stoornis sen in den gezondheidstoestand hebben voorgedaan. Is het blad juist ingelicht, dan moet de Centrale Gezondheidsraad aan minister Posthuma geadviseerd hebben, het nieu we brood als regeeringsbrood in te voe ren. Bij de reeds door den minister aan gegeven wijziging van de nieuwe samen stelling van het brood zal dan nog een gering percentage lijnkoekenmeel worden toegevoegd. Er zullen voorts opnieuw bak proeven genomen worden met een andere samenstelling. Boeren in het leger. Naar de Telegr. verneemt, heeft de op perbevelhebber, teneinde een overzicht te verkrijgen van de onder de wapenen zijn de landbouwers, aan de autoriteiten van het leger een spoed-opgave gevraagd van alle dienstplichtigen op 17 dezer bij het leger aanwezig die het beroep van landbouwer uitoefenen. Zij, die met onbepaald klein verlof zijn, moeten niet in deze opgave worden begrepen. A ar dappel en. Naar het Hbid. verneemt, zal van re- geeringswege worden getracht in de pe>- riode van 23 dezer tot 20 'Mei aan de gemeenten kleiaardappelen te verstrekken tot een maximum van vijftig- procent van het verbruik. 'De dan nog Testeeren-de voorraden van de kleiaardappelen zullen worden gedistribueerd in de laatste pe riode voor den nieuwen oogst. Versche groenten. De Ned. Uitvoer-Maatschappij heeft, zoo wordt aan het Hdbl. gemeld, bericht, dat er weer uitvoervergunningen kunnen wor den verleend vooralle versche groenten, welke tot heden geheel of gedeeltelijk voor het buitenland mochten worden ge veild. Naleving, der Distributie- voorschriften. Door den Minister van Landbouw is tot de burgemeesters een circulaire ge richt, waarin o.m. gezegd wordt: Ik heb de eer u mede te deelen, dat mqne aandacht wordt gevestigd op het feit, dat de stipte naleving der distri- butieregeling van brood, bloem, meel en rogge en der voorschriften betreffende de graanlevering in meerdere streken te wen- schen overlaat. Zoo bereikten mij berichten, dat nog steeds in enkele streken door bakkers brood wordt afgeleverd zonder terugga^ ven van broodbons, alsmede, dat er graan door de landbouwers wordt achtergehou den. Ik doe een dringend beroep op uwe medewerking oni iederen misstand niet kracht uit den weg te ruimen en ver zoek u grondig te doen controleeren of graan achtergehouden, hetzij frauduleus vervoerd of gtemalen wordt, of door de bakkers brood zonder inneming van brood bons wordt afgeleverd, in welk geval u onmiddellijk proces-verbaal wegens over treding van artikel 25 en 2b der Distri butieregeling van brood, bloem, meel en rogge gelieve te doen opmaken. Voorts verzoek ik u bij de bakkers te doen nagaan, of zij meel en bloem van andere dan 'de voorgeschreven sa menstelling in voorraad hebben, in welk geval ik u machtig tot o ogenblikkelijke inbezitneming van deze voorraden over te gaan. Tevens zal ik het op jp'rijè stellen, zoo u wilt onderzoeken, welke handelaar, mo lenaar of landbouwer de bedoelde hoe veelheden aan den betrokken bakker le verde en verzoek ik u de resultaten van dit onderzoek eveneens ter kennis van; den Regeerings-commissaris te brengen. In dit verband kan ik u tevens me- dedeelen, dat de Regeringscommissaris sen voor de Rijfcsg'raanverzameling door mij zijn aangeschreven bij alle landbou wers door onderzoek van schuren en berg plaatsen na te gaan, hoeveel granen, peulvruchten cn zaden nog bij hen aan wezig zijn en maatregelen te nemen, dat de aanwezige voorraden, voor zooverre zij jiiet voor voedering; van eigen vee mogen "behouden worden, ten spoedigste worden ingeleverd. Ook voor deze aan gelegenheid dring ik op de grootst mo gelijke medewerking uwerzijds aan. Christ. Nat. .Werkmansbond. In de gisteren te Utrecht gehouden al gemeene vergadering van den Christ. Nat. Werkmansbond is met 159 stemmen toglen 35 stemmen en 6 blanco de volgende motie van het bestuur aangenomen: „De bondsvergadering, gehoord Hebben de de besprekingen; erkennende de goede bedoeling van de oprichters van den Christ. Na.t. Bouwvakarbeidersbondbe treurt echter het oprichten van dien Bond buiten medewerking van het hoofdbe stuur; spreekt de wen.sehelijkhéid uit, dat ter wille van de kracht en 'de eenheid der christelijke vakbeweging verder geen onnoodige scheuring in de christelijke vakbeweging worde gebracht". Vervolgens werd de behandeling voort gezet. van de artikelen van het sociaal program inzake volksvoeding, belastingen, landbouw, arbitrage, rechtskundige bu reaux, alcoholisme, gedwongen winkelne ring, leerplicht, volkskracht, vakonder wijs en leerlingwezen. In de algemeene bepalingen werd o.a. opgenomen de strijd tegen de ontucht en het vloeken. Daarna werd het geheele program goed gekeurd. De voorziLter hoopte, dat de politieke partijen met dit. program reke- ning houden, en wekte de af deelingen, op tot hernieuwde studie en arbeid. De voorzitter deelde nog mee, dat de volgende jaarlijksehe vergadering, waar op het 25-jarige bestaan van den Bond gevierd zal worden, te Rotterdam zal worden gehouden. Saglo en pakmeel. Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel is tot de gemeente besturen de navolgende circulaire gericht. Ik heb de eer u mede te deelen, da,t sago en pakmeel tot dusverre door clo fabrieken werd afgeleverd aan de gewo ne afnemers tot. het percentage va.n hiet gewone jaarlijks'ch verbruik hetwelk jn verband niet de productie weid vastge steld. Op de afnemers rustte gelijke ver plichting ten opzichte van de .rantsoe neering van hunne afnemers resp. da consumenten. Deze wijze van rantsoenee ring, welke zoowel het belang van den groot- en tusschenhandel als van den con sument beoogde heeft echter ten gevolge van willekeur en onbetrouwbaarheid van enkele handelaren, in de praktijk niet het gewenschte resultaat bereikt zoodat in verschillende streken van ons land schaarschte aan sago en pakmeel is ont staan. Ook in verband met de moeilijk uit te oefenen controle op de aflevering heb ik gemeend te moeten overgaan tot dis tributie va,n deze artikelen van Rijksweg!», en .wel in dier voege, dat aan elke ge meente zal worden toegjewezen het door haar aangevraagde quantum tot ten hoog ste een hoeveelheid van 40 kg!, per 1000 inwoners per vier wekelijksch tijdvak. Uit gaande van de overweging, dat sago en pakmeel niet door ieder der ingezletenen geregeld zal worden gebruikt, komt het mij voor, dat, behoudens het noodige toezicht op de winkeliers, de distributie* onder de verbreikers kan worden vrij gelaten, doch uitsluitend in pakjes vani 250 en 500 gram. Waar verder het huishoudelijk gebruik van beide artikelen hetztelfde is kan naar keuze van den consument óf sago óf pak meel geleverd worden. Evenwel Zal uit den aard der zaak bij de toewijzing! aan de 'gemeenten alleen rekening kunnen worden gehouden met de beschikbare voorraden. De eerste toewijzing aan de gemeen tebesturen zal door bemiddeling van het Rijks Centraal Administratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen, op aanvraag van de gemeenten geschieden, over het vierwekelijksch tijdvak, aanvan gende den 23sten April 1918. Geen Nederlanders gedeerd. Dezer dagen werd gemeld, dat door een Duitsche duikboot het draadlooze sta tion te Monrovia (hoofdstad yaa Liberia) is beschoten, waarbij dat station vernield werd. Blijkens bij het Departement van Rui- tenlandscho Zaken ontvangen bericht Zijn bij "dat voorgevallene geen Nederlanders gedeerd. Het Eerste Kamerlid La an, De heer J. A. Laan te O verveen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal, hoopt den- 25sten April a.s. frijn 70sten verjaardag te herdenken. Om ge zondheidsredenen zal die herdenking slechts een huiselijk karakter kunnen dragen. Uit de anti-re v. part ij. Naar de N. ,H Ct. verneemt, heeft dn heer H. de 'Wilde ontslag genomen als lid van liet College van Gemachtigden. Staking Overheidspersoneel? In verband met den voedselnood en de daaruit voortkomende ontevredenheid onder de wettklieden, zond het hoofd bestuur van den Ned. R.-K. Ijjond van Personeel in Dienst van Openbare Licha men en Bedrijven „St. Paulus", aan zijn afdeelingen een schrijven, waarin de af- deelingsbfisturen worden aangemaand om a.1 krachtig de actie te steunen van de! Permanente Commissie inzake de crisis maatregelen; b. in samenwerking met an dere Katholieke of Christelijike organisa ties de plaatselijke voedselvoorziening of distributiemaatregelen zoo goed mogelijk te helpen regelen; c. geen actie of staking te steunen van de z.g. revolutionaire or ganisaties; d. het verstrekken van warm aanvullend voedsel te bevorderen; e. aan te dringen op verlichting van den arbeid f. te werken aan de verkorting van ar beidsduur. Bereids is aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken een adres verzonden om Hezen kennis te geven van de ge nomen maatregelen. In dit adres wordt tevens aan Z.Excel- verzocht om bij de Prov. Gemeentebesturen er op aan te dringen, die maatregelen te nemen, welke noodig zijn om het weerstands vermogen der arbeiders zooveel mogelijk op peil te houden. Maximumprijzen vette ka 1 v e r e n. De Minister van Landbouw heeft vast gesteld de navolgende maximumprijzen voor vette kalveren, levend-gewicht: Verhouding van Prijs p. levend tot Klasse Kwaliteit Kg. geslacht gewicht, kl. A prima-prima f2.70 pet. ki. B prima f 1.70 62 pet. kl. C goede 11.40 57 pet. kl. D geringe f 1.10 54 pet, kl. E slechte £0.90 50 pet. Deze prijzen zullen voor administratie kosten enz. kunnen worden vermeerderd met f5 per kalf. In een circulaire te dezer zake aan de burgemeesters deelt de minister mede, dat deze kalveren aan de gemeenten door bemiddeling van het Rundveekantoor zul len kunnen worden geleverd len behoeve van ziekenhuizen en krankzinnigengestich ten, alsmede, voor zooveel noodig, ten behoeve van thuis verpleegd wordende zieken. Regeling van co nsum p tieme lk. De Minister van Landbouw heeft met ingang van 1 Mei 1918 vastgesteld de navolgende regeling voor de consumptie- melkvoorziening in den zomer 1918. I. Melklevering. Degenen, hetzij dit na tuurlijke of rechtspersonen zijn, die in vorige jaren gedurende den zomer ge woon waren melk voor de consumptie te leveren, 'hetzij rechtstreeks, hetzij door bemiddeling van tusschenpersonen, naar bepaalde gemeenten, belmoren dit ook thans te doen naar dezelfde gemeenten en op dezelfde wijze, voor zooveel zij zulks gewoon waren. Zij zijn echter niet gehouden, om te leveren aan denzelfden persoon of aan dezelfde melkinrichting. Melkveehouders, die in vorige jaren gedurende den zomer gewoon waren melk aan fabrieken van melkproducten te le veren, kunnen ook leveren aan hoter- of kaasfabrieken, mits laatstgenoemde fa brieken zich te voren schriftelijk* ver binden tot nakoming yan het ten aan zien daarvan bepaalde in de wvoor de industriemelk getroffen regeling. De verplichting tot melklevering rust op het bedrijf; indien derhalve een be drijf in andere handen overgaat, dan gaat de verplichting tot levering van con- sumptiemelk op dien ander over. De zomeiievering en de zomerprijzen worden geacht in 'te gaan 1 Mei 1918; zij zullen gelden tot en met 31 Octo ber 1918. Melkinrichtingen en slijters zijn gehou den hunne overmelk ter beschikking van het gemeentebestuur te stellen, hetwelk ten aanzien van de bestemming van deze melk als consumptiemelk eene nadere be slissing neemt. II. Melkprijs, a. de maximum produc tieprijs, waarvoor de volle rauwe melk af boerderij of zuivelfabriek aan den melk handel in rekening gebracht mag worden, bedraagt 13 cent per Liter; b. de maximum productieprijs, waar voor de volle rauwe melk franco melk inrichting of melksJijterij aan den melk handel in rekening gebracht mag worden, bedraagt 14 cent per Liter; c. de maximum consumptiemelkprijs, waarvoor de volle rauwe melk of losse gepasteuriseerde melk afgehaald boerde rij of zuivelfabriek aan den verbruiker in rekening mag worden gebracht, be draagt 14 cent per Liter; d. de maximum consumptieprijs, waar voor de volle rauwe melk of losse ge pasteuriseerde melk bij verbruikers aan huis bezorgd wordt, bedraagt 17 cent per Liter; e. de maximum consumptieprijs voo, gepasteuriseerde melk verpakt in flessclir;: wordt "bepaald op: 20 cent per l/l, cent per 8/10 of 3/4, 11 cent pér 1» en .10 cent per 4/10 of 3/8 Literfles^ f. de maximum consumptieprijs voo| gesteriliseerde melk verpakt in flesschet wordt bepaald op: 21 cent per 1/1, p oent per 8/10 of 3/4 IH/2 cent per 1 en IO1/2 cent per 4/10 of 3/8 Ljterflesch; 11 g. de maximum consumptieprijzen voo! karnemelk en taptemelk worden bepaald op 7 cent per Liter. III. Bijslag, a. Aan melkinrichtingen «f. aan molkslijters kan voor de melk, ge noemd onder d, e en f van het sub H bepaalde, bij besluit van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, een bijslag van ten hoogte 1V2 cent voot eiken in consumptie gebrachten liter melt uitgekeerd worden, 'terwijl de bijslag voor de melk onder g genoemd ten hoogste 21/2 cent per Liter bedraagt; b. geen bijslagen zullen verleend wor den voor melk, welke ton behoeve van bakkerijen, beschuitfabrieken enijsmakers wordt geleverd; c. melkinrichtingen, zuivelfabrieken o( slijters, die gewoon zijn melk, karnemelk of taptemelk in eene andere gemeente in consumptie te brengen, ontvangen den bijslag van de gemeente, waar deze melk geleverd wordt; d. het bedrag van den bijslag zal door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel voor elke gemeente afzonderlijk bepaald worden. M ij n e n in de v r ij e vaargeul, Wolff seint uit Berlijn naar aanleiding van een officieele mededeeling van En gelsche zijde in The British News volgens welke er geen Engelsche mijnen gelegd zijn in de vrije vaargeul of in de nabijheid daarvan en buiten het door de Engelsche marine medegedeelde ge bied dat uitdrukkelijk vastgesteld wordt, dat van 'Duitsche zijde gteen mij nen in de vrije vaargeul gelegd zijn, De broodkaarten. Naar wij vernemen zal met ingang van 27 dezer de broodkaart voor een ter mijn van 7 dagen geldig zijn thans 14 dagten doch ze zal dan ook van dien datum af de halve waarde aan bons hebben. Men verwacht hiervan, dat ?ij die in den aanvang van een broodkaartperiode te veel brood koopen, voortaan minder dagen achtereen zonder bons zullen zijn. Vad. Uit Provisie. Van de Kon. Mij. tot expl. der werk- •plaatsen en magazijnen van tuinbouw- werktuigen en gereedschappen, v. h. BI a ss Groene wegen te de Bildt, ontvingen wij geïllusteerde en beschrij vende catalogus en prijscourant. De naam der Maatschappij duidt reeds aan wat haar roem is. Onze Zeeuwsche tuinbouwers en fruitkweekers zullen we) belangstellen in dezen uitgebreiden cata logus. 2e luitenant J. Dommisse, van het 14e Rég. inf. is overgeplaatst bij heti depót-bataljon der He inf. brigade. MMMlHtff. Voor de volgende week is het menu van de Centrale Keuken als volgt vastgesteld: Maandag Erwtensoep; Dinsdag Hutsput; Woensdag Raapstelen; Donderdag aardappelsoepVrijdag stam- pot Koolrapen; Zaterdag stampot Andij vie. Voor de erwtensoep op Maandag moet bon 41 uit het erwten- en boonenhoekje worden ingeleverd en moeten dus mor gen bij het koopen van eten deze wor den médegebracht. Volgende week zal aan de lokalen Bree- straat en Nieuwe Haven tusschen li en uur en aan de andere lokalen tusschen 6 en 7 uur worden gedistribueerd. De uit gifte van bons blijft voor alle lokalen bepaald op 11 tot 12 uur. De commissie zal trachten zooveel mogelijk aan bo vengenoemde regeling vast te houden. Heden werden 890 bons verkocht. Ter wijl in de eerste week totaal 10.724 por ties werden afgeleverd, zal dit in de tweede week 7164 zijn. Door de Centrale Keuken werden heden 890 porties eten. verstrekt. Zatterdag wordt nu in alle lokalen tus schen 11 en 12 uur gedistribueerd. Goes. Dinsdag kwam in hel „Slot Oostende" centralif R.-K. Kies- vereeniging in het distrifcl Goes bijeen, onder voorzitterschap van deo heer Joh. M,. Stieger. De opkomst der afgevaardigden was bevredigend. Door dea secretaris werd een jaarverslag uil- gebracht en door den penningmeester de rekening met een batig saldo van f 62.29s 'welke na onderzoek werd goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar den Algemeen®1 Bond van R.-K. Kiesverenigingen in Ne derland werd herkozen de heer J. H. M- Stieger en als plaatsvervanger aangewesei' de heer M. v. 't Westeinde, Ovezand. b6 heer A. v. d. Waal had gemeend wegeAs gebrek aan tijd daarvoor te moeten b® danken. Behoudens wat daaromtrent nailer te Utrecht op de vergadering van 13 zal Worden beslist, werd het Katholieke program van actie zonder verdew op merkingen aanvaard. (N. Z. W Het bestuur van de school voor Vakonderwijs aan Meisjes bericht ons, dat voor deze op 1 Mei a.s. te openen inrichtingen zich als leerling hebben op gegeven 50 meisjes, van welke 29 voor den volledigen driejarigen cursus en 21 voor diverse cursussen vaa welke laatste

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2