Telegrammen. Rechtszaken, Gemengd Nieuws. klT^rvS. het Binnen-gast- Financiëele Berichten Wetenschap en Kunst. Leestafel Mar&tbericfttsn. Aanbestedingen sen, het is zelfs reeds voorgekomen, dat een perceel tarwe moest ""Worden omge ploegd. Te dezer zaken is reeds in overleg getreden met het Commando Walcheren en zal met militaire autoriteiten volgjen- de week een pnderzoek worden ingesteld, daar de militairen door het vele loopen in dp duinen de oorzaak der verstuivin gen zijn. Nog was ingekomen een afschrift van het nieuwe polderreglement, zooals het door Ged. Staten bij 'de Provinciale Sta ten is ingediend. Daar dit algemeen reglement geen be palingen inhoudt yoor den Polder Wal cheren van belang, werd besloten daar over geen afzonderlijke vergadering te houden. Bij de rondvraag vroeg de heer WiiSse of het niet piogelijk is, dat ook de be bouwde eigendommen bijdragen in de in komsten van den polder. De voorzitter zegt, dat dit bij!jle reglemcntsherziening aan de orde zou kunnen komen; al gelooft hij niet, dat Ged. Staten zoo iets zouden goedkeuren. Andere heeren merkten op, dat vroeger reeds dergelijke plannen zijn voorbereid, maar niet aangenomen. G e f o p t. Te midden der ellende van de oproeren en rooverijen te Amsterdam! had er Vrijdag nog een komisch! voorval plaats. Een bakkerswagen werd in een der straten door een troep vrouwen aan gehouden; de bakker verdedigde zijn kar zoo lang mogelijk, en gaf eindelijk, on willig schijnbaar toe, met 't gevolg, dat een der vrouwen den wagen met geweld opende en toen in plaats' van brood, sprong er een groote bulhond uit. Vandaag zou de uitvoer van visch stopgezet worden. Te Barneveld is een Duitsche bal lon gedaald. Wegens het plegen van wanordelijk heden heeft de burgemeester van Schie dam gisteren liet houden van samenscho lingen verboden. Vrijdagavond heeft te Delft een. bende opgeschoten jongens getracht relletjes te maken. Bij den burgemeester en enkele ingezetenen werden glasruiten der woning ingeslagen; tot ernstige botsingen kwam het niet. De gemeenteraad van Emmen heeft tegen het veroorzaken van brand in de venen in de algemeene politieverordening bepalingen opgenomen, waarbij ook 't sto ken van koffievuurtjes en het werken der locomobiles aan zekere bepalingen zijn onderworpen. Korporaal Blom 1 R. H. te Boxtel heeft zich met het schoonmaken van zijn revolver zeer zwaar in de borst verwond- Dé toestand van den man is zorgwekkend- Van verschillende zijden werd de vraag gesteld, waarom de „Nieuw-Amster- dam" geen koffie heeft meegebracht, te gelijk met de rijst, zooals was verwacht. Wij vernemen hierover, dat de bewuste koffie zich bevond aan boord van het stoomschip „Adonis", liggende in de ha ven van Charlstown in Zuid-Caroldna. De „Nieuw-Amsterdam" had toestemming om die koffie mede te voeren. De reis zou echter tien dagen vertraagd worden, in die koffie had moeten worden overge laden, en dit achtte men niet gewenscht, aldus de Telegraaf. Op de Westerstraat te Amsterdam liadden Zaterdagavond eenige ongeregeld heden plaats, welke, evenwel niets met ontevredenheid over de voedselvoorzie ning uitstaande hadden, doch zuiver te beschouwen waren als een Zaterdag avondrelletje, welke in clpze volkrijke buurt op avonden, welke den Zondagj voor- af plegen te gaan meer voorkomen. De be reden politiemoest eenige- malen char geeren om de menigte, weikei in hoofd zaak uit opgeschoten jongens bestond, uit een te jagen. Wiij vernemen nader, dat de toestand van den agent Hox te Den Haag, die mj de relletjes op Donderdagavond een hoofdwond heeft bekomen, geenszins ho peloos is, (Jjoch dat liet zich laat aan zien, dat herstel volstrekt niet is uit gesloten. Twee personen, die Donderdagavond ja, toen de relletjes zijn aangevangen, betrapt werden op het plunderen van win- xeis en gearresteerd konden worden, zijn op last van den commissaris van politie m de le afdeeling naar het Huis van Bewaring overgebracht. ^,et, ®ea «ros gestoken. (Gis- ,'\°f laat kreeg te Amsterdam een vmm,16 ,van Cura<?ao twist met de irf Jin'i wie hii leefde- De ruzie, die den Reedijk plaats vond, g' dat de man zijo mes trok bract TL?en Steek in den ras'toe- Tn i,„t ,^er rvlst te ontvluchten. ruzie im^lf ]Veerde men> niets van de werd niet hebbeih ten biet mes ^iwLSWOnden' 0ok d® vrouw was in de St n/'* ai 6611 kaar hekend huis men dent daar waarschuwde Het m geneeskundigen dienst, wond 'in den de vrouw een vleesch- b'rancard -t1 8®kregenper auto- aanmelden. P Jlet Politiebureau •flktk.akHMUd.H.ri i (Vervolg). Alsnu staat tejrecht JJ. c. „jt yiis- singen, thans gedetineerd, beklaagd van heling van tin. Getuige P. Kloosterman heeft ook in 't begin van December tin gemist. Getuige P. Schout verklaart in het begin van December aan E. voor Ï160 tin 'te hebben verkocht en daarbij gezegd te heb ben, dat het op de fabriek de Schelde gestolen was. j Getuige P. D. Sanderse, schilder, heeft begin December, toen hij' bij' de de Schelde glazen aan het inzetten was, gezien, dat Schout aan beklaagde tin, althans iets zwaars in een zak gaf, dat C. op een kar laadde en er mede wegreed; het kwam uit den stal van Schout. De beklaagde zegt, dat de .getuigen liegen. De officier wijst ei' op, dat bekt. meier veroordeeld is en vordert 9 maanden met aftrek van het voorarrest. i De verdediger, mr. Franzie Berenstein, zegt, dat wellicht het wettig bewijs ge leverd is, doch zeker niet het overtui gend bewijs; het bewijs is dan ook te zwak omi beklaagde te kunnen veroordee- len. De dieven krijgen 2 maanden voor waardelijk, hetgeen pleiter geen verhou ding acht. Als beklaagde gestraft moet worden, vraagt spreker hem ook voorwaardelijk te veroordeelen, maar hij weet, dait vrij spraak moet volgen. De officier repliceert en zegt, dat deze beklaagde op leugens betrapt is en on gunstig bekend staat; terwijl de dieven de waarheid spraken en tot dit feit toe goed bekend stonden. Wegens heling van goederen door Hen driks© aan hem verkocht luidde de eisch tegen C. S. koopmian te Middelburg, 4 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. De Duitsche oorlog slecning. Men meldt d.d. 8 April uit Berlijn: In een bespreking met vertegenwoor digers van den landbouwraad, van den industrieraad en van den handelsdag heeft de president van de Duitsche Rijks bank, Von Ilavenstein, het woord ge voerd. Spreker wees er op, dat de om standigheden voor een Duitsche leening nog nooit zoo gunstig zijn geweest als voor de achtste oorlogsleening. De' ba- schikbare gelden in stad en land bij bam ken, spaarkassen en coöperaties zijn nog nimmer zoo groot geweest als thans. De tot nog toe gemelde inschrijvingsresul taten overtreffen reeds alle bij vroegere leeningen in denzelfden tijd bereikte be dragen. De „Vossische Zeitung" van 7 April acht het boven allen twijfel ver heven, dat Duitschland in staat zal zijn, andermaal -een dozijn of meer milliarden bijeen te brengen. Een bevolking van 70 millioen zielen met bijna 400 millioen vermogen, met een jaarlijksch inkomen van 45 milliard en met een jaarlijkschq vermogensvermeerdering van meer dan 20 milliard, kan de oorlogskosten zonder be zorgdheid op zich nemen. De verklaringen van Von Havenstein en het vertrouwen der pers worden be vestigd door de nader gemelde inschrij vingen. Onder anderen teekende de spaar kas te Chaxlottenburg voor 18 millioen, de Viktorialevensverzekering voor 15 mil lioen, het mijnwerkers-herverzekeringsver- bond voor 15 millioen, de spaarkas te Freiburg voor 5 millioen, enz. De beroemde architect en Oosten- rijk's grootste bouwmeester Otto Wagner, is te 'Weenen overleden. Wij vestigen de aandacht op onderstaan de uitgaven van de drukkerij Libertas te Rotterdam. Ie. Het heilige te na, een woord naar aanleiding van Johanna Breevoorls „De vrouw vrijgemaakt.", door A. Rolloos, predikant te Delfshaven. Ds. Rolloos toont hier duidelijk en afdoend aan, dat de be kwame schrijfster van „De Vrouw" zich op menige bladzijde vergrepen heeft aan de Schrift wat hare authenticiteit en de betrouwbaarheid der schrijvers aangaat. Wij zeiven hebben bij de beoordeeling van Joh. Breevoorts boek eveneens o-p deze fout gewezen. De schrijfster kant veel en durft veel zeggen, zoo was onze conclusie na de lezing;, maar van de theologie moet zij afblijven; haar exegese (en wij toonden het met een enkel voor beeld aan) is ifiet steeds betrouwbaar. Wij' Zyn het dan ook in menig; opzicht met ds'. Rolloos eens. Het pleidooi voor de rechten der vrouw mag niet met schjeef getrokken Schriftwaarheden gedrenkt wor den. Ketterjacht, zadlen allicht enkele jong-gereformeerden zeggen. Theologen- haat; odium thieologicum, aanval op de consciëntie, enz. Wij denken hier aan een andere brochure met een dergelijk schreeuwerig opschrift. Maar de waar heid bovenal, tegenover wien ook, be hoort aller leus h; blijven. Met de conclusie van ds. R. gaan wij echter niet accoord. Er staat veel te veel moois en waars in het boek van Johanna Breevoort om de lezing er van te ontraden. 2e. Hoe Mr. Holt fortuin maak te. Naar het Engelsch. Sierlijk gebonden. Dat „,Mr." in den titel doet al dadel ijle denken aan een Engelschman of een Ame rikaan, een van de natie, welke op „for tuin" uitgaat. Dit doet al 'dadelijk met weinig lust naar dit boek grijpenen giet zekere lusteloosheid de eerste bladzijden doorloopen. Doch wie zoo doet, vergist zich; want wel is de hoofdpersoon, Holt, een Engelschman; en zijn ook de anderen dat, die om hem gegroepeerd staan, maar het zijn over 't algemeen sympathieke menschen, levende, meest krachtige figu ren, waarin de strijd tusschen de oude wegstervende en de nieuwe zich ont plooiende arbeidsverhoudingen zich ty peert, terwijl de laatste in 'teind zege viert. Het verhaal is een boeiend stuk sociaal 'leven in al zijn worstelingen en teleurstellingen en zijn zekere overwin ning omdat Gods Wet het belicht. Hek is een mooi boek, vooral yoor onze jon gens. De drukker zorgde voor een keu rige uitvoering, pok het formaat trekt aan. 3e. Anneke J a. n s z, historisch ver haal uit den eersten tijd der Hervorming, door M. v. d. Staal; 2e druk. Reeds hij den len druk begroetten wij 'dit verhaal met belangstelling, onder meer dewijl het historisch is; een 'bladzijde opslaat uit het boek der geloofsvervolging in Neder land; bijzonder mooi uitgevoerd, en goed koop is. Wij handhaven dezen goeden indruk; en voegen er aan toe onze fe licitatie aan den schrijver, die in zoo korten tijd reeds een tweeden druk van zijn boek ziet verschijnen. Het bewijst, dat zijn boek „er in" is gegaan, en dat ons volk nog den goeden smaak heeft om dergelijke, zuiver historische verhalen, door authentieke stukken toegelicht, op hun innerlijke waarde ta schatten. Dr. Knap. Ter gelegenheid van diens zilveren jubilé heeft de uitgever van „Oude Paden", van welk weekblad de doctor hoofdredacteur is, een op /g'lacé- papier gedrukt nommer van dat week blad aan de abonné's gezonden; alle arti kelen handelen over den jubilaris-. Ook is diens portret er aan toegevoegd. Een: attentie, die zeer velen, welke de anti-re volutionaire beginselen en partij' .liefheb ben, zeer op prijs stellen; want deze Nederl.-hervormde .predikant is lid .onzer anti-rev. partij en verdedigt met trouw en klem steeds hare beginselen. WEENEN. (Offleiéei). Graaf Czernln beeft entstag als minister vsn bultenlandseha zaken genomen. Da Keizer heeft de aanvraag om ontslag aangenomen. Czernln zei de loopende zaken nog afdoen. BERLIJN. Onze troepen zijn Helsing- fors binnengerukt. LONDEN. Na hevige gevechten zijn onze troepen teruggel rokken op' Neuve Eglise. BERLIJN. Czernin zou ontslag geno men hebben, omdat hij de met zijn ambt verbonden verantwoordelijkheid niet meer kan dragen, wanneer Keizer Karei zon der zijn medeweten zeer gewichtige po litieke brieven schrijft. De Voss. Ztg. noemt als -zijn opvolger baron Merey, graaf Andrassy en prins von Ilohenlohe. BERLIJN, 14 April. De militaire mede werker van de „Deutsche Tageszeilung" schrijft: Door de vorderingen van den 12dëip zijn wij de stad Hazebroek tot op 5 k 6 K.M. genaderd, zoodat zelfs ons veld geschut deze bestrijkt. BERLIJN, 14 April. Op het slagveld aan de Leie wonnen wij in hardnekkige ge vechten terrein. Ten Zuiden van de Doune-beek braken de troepen van géneraal von Eberhardt door een vijandelijke stelling ten Zuid- Westen van Wulvergem en namen Nieu- wekerke stormendërhand na een hard- nekkigen strijd mét Engelsche strijdkrach ten, die een tegenaanval ondernamen. Een in de avonduren uitgevoerde aan val onder leiding van generaal Marker stelde ons in het bezit van een-hoogte ten Westen van de plaats. Bij Bailleul werd met afwisselend suc ces gestreden. De plaatsen Norris en Vieux Berquin werden genomen. Vijandelijke kolonnen, die zich naar hel slagveld spoedden, leden zware verliezen door ons vuur, dat door waarneming op den grond en in de lucht geleid werd. Aan het gevechtsfronl aan weerskanten van de Somme woedden artillerie-gevech ten. Een aanval van verscheidene Fran- sche bataljons tegen Hainvillers mislukte onde rverliezen. Talrijke gevangenen ble ven in onze handen achter. Ten Noorden van St. Mihiel voerden wij met succes een aanval op de Ame- rikaansche troepen uit, brachten hun zware verliezen toe en keerden met ge vangenen terug. BERLIJN, 14 April (V. D. draadloos.) De Daily Telegraph van Vrijdag is hel eerste Engelsche blad, dat melding maakt van het beginnen der officieele ontrui ming van Calais en Duinkerken. PARIJS, 14 April. Vrij levendige artil lerieactie tusschen Montdidier en Noyon Fransche verkenningen in deze streek on dernomen hebben gevangenen opgeleverd Ten noorden van St. Mihiel en in Lotha ringen, in de streek van Embermenil en van Bures hebben wij een aantal gevan genen gemaakt, terwijl wij in de vijande lijke loopgraven binnendrongen. Wij heb ben elders Duitsche verrassingsaanvallen ten noorden van heuvel 304 in de streek van St. Mihiel en in Woeuvre en om den Bon-Homme-hoogte, afgeslagen. Overal el ders was de nacht kalm. BERLIJN, 14 April. Avondlegerbericht. Op het ooriogstooneel aan de Leie suc cesvolle gevechten tusschen Nieuwekerke 1 en Vient Berquin. PARIJS, 14 April. Avondcommuniuqè De dag kenmerkte zich slechts door her haalde bombardementen op verschillende punten van het front. Geen intanterie- actie. (Ongecorrigeerd.) Middelburg. Op de heden gehouden ver gadering van de afdeeling Middelburg der (Z. L. M. is onder andere medegedeeld, dat neig geen overeenstemming is verkregen tusschen het hoofdbestuur der Z. L. M. en den Zeeuwschen Bond van Veehande laren over de prijsregeling bij den v©ei- aankoop. Wij komen op de gehouden be spreking uitvoerig terug. AMSTERDAM. De zomerdienslregjeJing voor de spoorwegen treedt 1 Juni in werking. DEN HAAG. De N. U. M. deelt mede, dat op verzoek van minister Posthuma geen uitvoervergunningen voor levensmid delen meer geëndosseerd worden. DEN HAAG. Alhier is overleden dje echtgenoote van generaal Snijders. ARNHEM. Bij het werpen met hand granaten te Harskamp zijn door het sprin gen van een granaat de le luit. Van Boelzelaar en de 2e luit. Leeuwenberg zwaar gewond en een sergeant en een asp. -kornet licht gewond. LONDEN, 12 April. Gelijk te verwach ten was, heeft Duitschland niet langer alleen het plezier van verdragend geschut gehad. De onderstaatssecretaris voor Oorlog, Mac Pherson, heeft schriftelijk aan een lid geantwoord, dat het moge lijk is een kanon te vervaardigen, dat tachtig mijlen en verder schiet. De noo- dige maatregelen zijn reeds genomen. MAASTRICHT. Die aannemer V. S., die Zaterdag bij het afbreken der machine- loods door de rotheid van het hout door het dak is gevallen en met liet hoofd op (le rails terecht kwam, is tengevolge van schedelbreuk na enkele uren van hevig Tijden, in het hospitaal overleden. STEENWIJK. Bij de verbouwing' van 'n huis te dezer stede werd diep onder den beganen grond een potje gevonden, in houdende 26 gouden ducaten van zeer ouden datum. De 'beeltenis van verschil lende heiligen en onderscheidene wapens komen ,er op voor. AMSTERDAM. Het N. A. S. heeft be sloten een staking voor te bereiden in verband met den toestand en een agitatie te beginnen legen het wetsontwerp voor den Burgerlijken Dienstplicht. ROTTERDAM. Volgens .particuliere be richten is het s.si. Leonarda, dat door de Engelschen in gebruik is genomen, getorpedeerd. AMSTERDAM. Zondagjnorgen hield het Nationaal Arbeidssecretariaat een huis houdelijke vergjadering in Concordia ter bespreking van den noodtoestand, waar in :de arbeidersklasse verkeert. Naar wij vernemen is nog niet tot het proclameeren van een algemeene werk staking voor te bereiden. De vergadering besloot in het program van eischen op- te nemen1. Actie voor het beschikbaar stellen van de militaire voorraden; 2. algemeene inbeslagname en 3. actie tegen het wetsontwerp, inzake den burgerlijken dienstplicht. 's-GRAVENHAGE, 14 April. De rust is thans in de residentie vrijwel terug gekeerd. Hedenmorgen wasser van meer dere drukte dan op andere Zondagen, weinig te bespeuren; ook in den middag viel er niets bijzonders voor. De buiten gewone politiemaatregelen blijven gehand haafd, er wordt nog steeds gepatrouil leerd maar er behoeft niet te worden opgetreden. In verschillende volksbuurten werden in den loop van den dag; door de polie nog huiszoekingen gedaan met het resultaat, dat er nog vele gestolen levens middelen in beslag' genomen konden wor den. De schade aan winkels en étala ges toegebracht op ongeveer tweehonderd duizend gulden geschat. Verscheidene winkeliers hebben het plan opigevat om de gemeente voor de schade in rechten aan te spreken. Aan het Berliner Zeitung' a. M. wordt d. 13 April uit Genève geseind, dat vol gens een bericht in de Temps Duinkerken sedert Woensdag wederom hevig door de Duitschers wordt beschoten. Elk kwartier vallen granaten uit vèrdragende kanon nen op de stad neer. Ook Verdun en Nancy werden onafgebroken beschoten. De Berl. Zeitung am Mittag ontleent aan een beschouwing van den militairen medewerker van de Petit Parisien, dat hij "den terugtocht der Franschen een betreurenswaardige operatie noemt, die vooral wegens de in de laatste jaren door de geallieerden gedane moeite een smartelijken indruk maakte. Jeruzalem. Men schrijft uit Je ruzalem aan de Msb. De Engelschen hebben met alle zorg vermeden om in Jeruzalem eenige schar o aan te richten. Geen enkele bom is binnen de muren gevallen, niemand der inwo ners heeft eenigi letsel ondervonden noch voor zijn persoon noch in zijn bezittingen. Al de religieuze huizen van Jeruzalem zijn ongeschonden. Wat Sint Anna,_ groot en idein semi narie voor de Grieksch-geuniëerde kerk der Witte Paters, aangaat: de kerk St. Anna en het seminarie zijn zonder letsel. Onze meubels zijn in de handen der Tur ken gebleven. Maar van het museum, belangrijk vooral voor de studie der H. Schrift, is niets weggenomen. Onderstaand* berichten zijn reeds in een gedeelte van de vorig* oplaag opgenomen. PARIJS. Duitsche vliegtuigen vlogen in Z. richting over onze linies. Twee machines bereikten Parijs en wierpen bommen. Aantal slachtoffers nog niet bekend. WEENEN. Volgens officieel bericht van de Oostenrijksche regeeriag is de z g. brief van Keizer Karei aan deu Prins van Bourbon vervalscht. BERLIJN. Wij bereikten den O. rand van Wulverghem, ten Z. van het Ploeg- steertbosch hebben onze troepen de ver sterkte hoogte van Rassignol genomen. Ten Z. van Merville namen wij Locon en bereikten wij het La Bassée kanaal ten N. van Béthune. Rotterdam, 15 April 1918. Varkens. Aanvoer 29 stuks. Geen noteering. Kalveren 113, in beslag geno men, verkocht tegen taxatieprijs. Eieren. Zeeuwsche f 13 a f14, Over- maassche f 13 k f 14. Zaden Geen noteering. Vlas. Aanvoer 2500 steen blauw vuib onverkocht; 6900 steen blauwv prijs f6 a f 8.252080 steen Gron., prijs 7 a f8.75; 560 steen Holt. geel, prijs f7 a f8.75; 2060 steen wit, prijs f6 k f7.80. £Nns<3fS5ik8 GOES. Huwel-aang.13, Andreas Lockefeir, 24 j. jm. en Jacoba de Rub ber 19 .j. jd. Huwel.-afk.13, Jan Kleinepier, 24 j. jm. te Goes en Janna 'Wegeling, 27 j. jd. te Vlissingen. Overleden: 13, Henriette Bernhardina Braspot, 83 j., wed. van Johannes Ma- rinus Pilaar; 14, Christoffel Cornelis, 4 i., z. v. Cornelis Sinke en Jannetje de Lange. t Van 913 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Kleine- pier, 24 j. jm. en J. Wegeling, 27 j. jd.; J. B. Marqué, 30 j. jm. en M. C. Weusten, 39 j. jd.; A. C. Vermaat, 35 j. jm. en T. Eikenhout, 26 j. jd.; J. J. Groen, 23 j. jm. en H. C. Verheijden, 31 j. jd. Getrouwd: P. Heijlen, 22 j. jm. en J. C. L. van Camp, 24 j. jd.; J. Davidse, 25 j. wednr. en J. Joziasse, 24 j. jd. Bevallen: J. C. M. van 'Daele, geb. Everaert, d.; C. B. C. Dalmijn, geb. Jo seph, z. Overleden: J. Dingemanse, wednr. van E. J. Moens, 71 j.A. Nagtégaal, 4 j., z. F. L. Blendé, 19 j., z. Van 37 April. SOUBURG. Geboren: Adriaan, z. v. C. J. Blok en H. Boerma; Maria Maatje, d. v. T'. Se Visser en A. Vermems;- 'Ma ria, d. v. J. de Looft en M. van den Bosse. Overleden: Abraham van Sluijs, ömrrd, (Vliss. Crt.) TELEGRAFISCH WEERBER CHT. Naar waarnemingen in den morgen van 15 April, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.2 te Ha- paranda, laagste nabij 750 Zuid-Duitsch- land. Verwachting tot den avond van 16 April: Matige tot krachtigen Noordelijke tot Oostelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkte lucht. Waarschijnlijk regen buien. Iets zachtere ■l'BiiaJM'Mg-1UJ'JiUL.U-ilLJL'Ji-J L-. li-L-'IMJ... April. 16 Souburg, huis, inboedel, Loeft. 16 Middelburg, inboedel, Notarishuis. 16 Meliskerke, inspan, Hioolen. 17 Koudekerke, huis, inboedel, bouw land, Loeft. 17 Kwadendamme, nieuwe houtwaren, Hollmanin en Verhoek. 17 Biggekerke, afbraak der school, Ver- vaat. 18 Oudelande, herberginventaris, Noor- voort. 18 Krabbendijke, huis- en stalgerei, Hoff mann en Verhoek. 19 Kloetinge, huis en tuin, v. Dissel. 19 Wolfertsdijk, hofstede, Pilaar. 19 's Gravenpolder, inspan, Hoffmann en Verhoek. 22 Kortgene, bouwland, Hioolen. 23 Goes, heerenhuis, v. Dissel. 24 Kruiningen, huis, Schram. 24 's Gravenpolder, bouwland, Neervoort. 24 Wolfertsdijk, meubelen, Pilaar. 24 Koudekerke, manufacturen, Loeft. 25 Middelburg, huizen, Verhulst. 26 Waarde, huis, schuur, v. Dissel. 26 Oostkapelle, inspan, Blaupot ten Cat». 27 'sHeer Arendskerke, herberginventa ris, Pilaar. 30 N. en St. Joosland, inspan, Verhulst. 30 Souburg, café, huizen, inboedel, Loeft. Mei. 1 Hoedekenskerke, herberginventaris, huisraad, Pilaar. 1 Zand, meubelen, Loeft. 3 Kamperland, bouwland, v. Dissel. Juli. 26 Kamperland, veldvruchten, Markusse en v. Dissel. 31 Kamperland, inspan, Markusse en v. Dissel. Wolfertsdijk, veldvruchten, Pilaar. 17 Goes, afbreken en weer opbouwen steenen heul, Kattendjjke, Breede Wa tering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 3