Kerknieuws, Onderwijs, Landbouw en Veeteelt Samenstelling der meest gebruikelijks voedingsmiddelen. I Die voorzitter meent, dat deze afd. niet meer kan doen, ook in verband met den financiëelen toestand. Wel kan getracht j worden in geval van oorlog de beschikking te krijgten over hotelbedden. Aan bet kring- bestuur zal van een en ander mededeelinig gjedaan worden. L)e Midd Crt. geeft een tabel van de samenstelling vaD levensmiddelen, om iedereen gelegenheid te geven zelf uit te maken wat hq mist door 't niet verkrijg baar zijn van 't een ot ander voedingsmiddelen door welke andere stoffen hij dan dat gemis zoo goed mogelijk kan aanvullen. De cjjfers zfln ontleend aan de meedeeliug in „Elck vrat wils". Benaming. Water. Eiwitstof. Vetten. Graten Zouten. Rauw rundvleesch en schapenvleesch 75 15 8 4 1.6 Vet varkensvleesch 39 9.8 489 2.3 Gerookte Ham27.8 24 36.5 10.1 Visch78 18.1 2 9 1 Gevogelte74 21 3 8 12 Witte brood40 8 1.5 49.2 1.3 Tarwebloem15 11 2 70.3 1.7 Gestemeel11.3 12.7 2 71 3 Roggemeel13.5 13.1 2 69.3 2.1 Beschuit8 15.6 1.3 73.4 1.7 Rijst10 5 0.8 83.2 0.5 Havermeel15 12.6 5.6 63 3 Maïs 13 5 10 6,7 64.5 1,4 Macaroni13.1 9 3 76.8 0.8 Arrowroot15.4 0.8 83.3 0.2 Erwten15 22 2 53 2.4 Aardappelen74 2 016 21 1 Wortelen85 1.6 0.25 8.4 1 Kool91 1.8 0.5 5.8 0.7 Boter6 3.3 88 2.7 Eieren73 13 5 11.6 1 Kaas36.8 38.5 24.8 5.4 Melk86.8 4 8 7 4 8 0.7 Room66 2.7 26.7 2.8 1.8 Suiker3 96.5 0 5 Vertering van verschillende voedingsmiddelen. De tijden benoodigd voor de ver tering zijn aangegeven in uren en minuten - Gekookte rijst 1 Geklutste eieren 1.30 perste soep 1.30 Rauwe zoete appelen 1.30. Gebraden wild 1.30 - Gekookte sago 1.45 Gekookte gort 2 Gekookte melk 2 Gebakken lever 2 Rauwe versche eieren 2 Zure rauwe appelen 2 Rauwe kool 2 Melk 2.15 Gebakken eieren f2.15 Gebraden gans en kalkoen 2.30 Warm gehakt 2.30 Peulsoep 2 30 Rauwe oesters 2 55 Zacht gekookte eieren 8 Gebraden biefstuk 3 Gebraden of gekookt schapenvleesch 3 Erwtensoep 3 Kippensoep 3 Gezouten varkensvleesch (gekookt) 3.15 Roggebrood 3.15 Gekookte wortelen 3.15 Gebraden worst 315 Gestoofde oesters 3.30 Boter 3.30 Oude kaas 3.30 Versch gebakken brood 3.30 Gekookte aardappelen 3.30 Hard gekookte eieren 3.30 Gekookte knollen of rapen 3.30 Gekookte boenen en bieten 3.45. Gekookte zalm 4 Gekookte kool 4.30 Gekookte nieren 5.30. algemeene veiligheid, of omdat een dier in dreigend levensgevaar verkeert. Bij elke noodslachting moet de eigenaar aan stonds bij; den burgemeester een verkla ring van een rijksveearts overleggen. Het vleesch, van deze slachtingen afkomstig, moet op eerste aanvrage worden gele verd voor de gemeentelijke distributie ter plaatse; met andere woorden: dit vleesch is bestemd om in de gemeente zelf te worden geconsumeerd. Het publiek zij; daarom, dp zijn hoede voor aanbiedingen van vleesch per post pakket of dergelijke. De gewone slach tingen geschieden alleen met machtiging) van het R. D. K. op bepaalde plaatsen, en het vleesch van de noodslachtingen wordt ter plaatse geconsumeerd. Het vleesch, 'dat per postpakket en dergelijke wordt aangeboden, zal dus veelal zijn vleesch van ondeugdelijke qualiteit, met name- van dieren, die hun natuurlijken dood zijn gestorven. Onderscheid in gste-ekens. Aan alle omderdeelen van het leger zijn groote platen uitgereikt, waarop alle uniformen en onderscheidingsteekeins van verplichte wapens en dienstvakken duide lijk zijn aangegeven. De a. Si. verkiezingen. Bij Kon. besluit zijn voor het tijdperk van 16 April 1918 tot 15 April 1922 de leden benoemd van de hooMstembu- reaux ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer. In Kieskring XII zijn aangewezen als ledenmr. A- A. dei Veer, lid der Provin ciale Staten en lid van den gemeenteraad, te Middelburg; mr. H. 0. J. Groot, advo caat en procureur te Middelburg; J. On- derdijk, lid van den gemeenteraad te Mid delburg; mr. J. F. van Dein se-, advocaat en procureur te Middelburg tot plaatsvervangende leden: I. Wj. Jon- gepier, fabrieksarbeider te Middelburg; J. F. Heemskerk, rijksbetaalmeester te Mid delburg; J. Ci. F. Harsen, koopman te Middelburg. Ei i r e n. Met ingang van 10 April (heden) is de maximum-groothandelprijs voor versche eieren f 12.per 100 stuks, de maximum- tusschenhandelprijs f 12.75 per 100 stuks en de maximum-kleinhatiidelprijs 14 cent per stuk. D'e gemeenten en de oorlogst winstbelasting. Er is een wetsontwerp tot uitkeering aan gemeenten van fl0.000.000 uit de opbrengst van de oorlogswinstbelasting ingediend. Voorgesteld wordt aan Terneuzen f12000 uit te keeren, en aan Vlissingen f115.400, totaal voor Zeeland f127.400. Nuchtere kalveren. De Minister van Landbouw heeft goed gevonden 1. ingevolge art. 3 der Distributiewet 1916 voor de gemeenten vast te stellen een maximum-inkoopprijs voor vleesch van nuchtere kalveren van 80 cent per K.G. in het been; 2. aan de gemeentebesturen in overwe ging te geven vleesch van nuchtere kal veren aan slagers voor distributie te ver strekken tegen den prijs van 55 cent per K.G. in het been; 3. ingevolge artikel 2 en artikel 8 deir Distributiewet 1916 voor nuchter kalfs- vleesch vast te stellen een maximum- kleinhandel prijs van 70 cent per K.G. in ij i. et been: en van fl per K.G. uitge beend 4. te bepalen, dat in de gemeenten, waar kalfsvleesch wordt verkocht in het been, geen verklop zal mogen plaats vin den van uitgebeend kalfsvleesch; evenzoo zal in eene gemeente, waar uitgebeend vleesch verkocht wordt, geen verkoop van vleesch in het been mogen plaats hebben. Kamerverkiezing Amersfoort. De Minister van Binnenla|n,dsche Zaken heeft bepaald, dat de verkiezing van eau lid van de Tweede Kamer in 'het kies district Amersfoort, noodig geworden door het overlijden van den beer mr. W. H. de Beaufort, zal plaats hebben Donder dag 18 April, de stemming, zoo noodig. Dinsdag 30 April, de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 7 Mei. (St. fJt) Gemalen koffie. De Minister van Landbouw heeft nader bepaald, dat het verboden 'is gemalen! koffie af te leveren, tenzij zij is verpakt door die handelaars-, welke door het Rijks Thee- en Koffiedistributiebureau als ver pakkers van gemalen koffie zullen z:ijii ingeschreven en de origineele verpakking i nog onbeschadigd is. Middelburg. Zij, die van de centrale keu ken gebruik maken, worden er nog eens met kletyi aan herinnerd, dat de verkoop van bons in alle distributielokalen plaats heeft tusschen 11 en 12 uur, ook in de lokalen waar eerst tusschen 6 en 7 uur eten wordt verstrekt. Goes. Gistermiddag vergaderde hier in de Sociëteit V. O. V. de afdeelimg' Wes telijk Zuid-Beveland van Het Nederland- sche Roode Kruis, onder voorzitterschap van den heer I. IX Fransen van de Putte. De vergladering was bijeen geroepen ter behandeling van de nieuwe statuten, zoo- als die in overeenstemming1 zijn gebracht met -de nieuwe organisatie, waarin niet meer Igesproken wordt van Comité's, maar van afdeelingen, welke weer deel uitma ken van de provinciale kringen. Mevrouw Fransen van de PutteBoiel, ini de vorige ('vergadering tot bestuurs lid .gekozen, werd als zoodanig wtelkomi 'gleheeten. Het gewijzigde ontwerp statuten werd door -den secretaris, dhr. Dronkers, voor- glelezén, en daarop door de* vergadering goedgekeurd. De voorzitter deelde verder mede, dat door het Hoofdcomité van den kring] Zee land geëischt wordt, dat men bijeenbrengt 500 bedden. Als kern dient in ieder geval 1/4 'gedeelte hiervan disponibel te zijn. De afdeeling; W. Zuid-Beveland heeft 20 bedden met toebehooren. Daarna 'bad nog' een besta u r s verg ad e- ring; plaats1. Wij ontvinjg|en het jaarverslag van den arbeid van de afdeeling Goes der Zeeuwsche Hervormde Diaconessen In richting (Z. H. D. I.). Wij ontleenen er I het .volgende aan: Het zal den vrienden van ons Dia- conesisenwerk aangenaam zijn weer het een en ander te hooren over den arbeid van Zuster Seheelingls. Het is arbeid in stilte trekt daarom' minder die aan dacht; het is arbeid gedaan zonder recla me en daarom gémakkelijk oyer het hoofd te zien. Maar dat het onmisbare en ook .gewaardeerde arbeid is heeft bet jaar 1917 ons wel duidelijk getoond. We zetten het jaar in met allerhande vraglen en moeilijkheden. Zou er nog I plaats blijken te zijn voor ons werk, wel reeds jaren mtet liefde gedaan, maar misschien door nieuwe toestanden over bodig geworden? Zouden we het roer naar een -andere zijde wenden en ons. werk op een andere leest schoeien? We heb ben er over gesproken en het eind van alles wasvoorloopig] blijft het bij; hét oude. Onze Zuster doet rustig haar werk en we wachten tot mogelijk een Diaconie huis 'ons van zelf terrein en gelegenheid tot uitbreiding'biedt. In bet jaar 1917 werden niet mindes; dan 3443 bezoeken door de Zuster af gelegd, waarvan 2665 voor hulpverleening. Herhaaldelijk stond ze H.H. Doktoren bij bij heelkundige behandeling, en. ook was haar aangenaam op spreekuur assistentie te verleenen,* zoo dikwijls dat werd be geerd. i Met bij'zonderen dank vermelden we, dat Ve door bemiddeling van Mevr. v. d. Have een groote bezending fcleeren) ontvingen van de Ned. Naaivereeniging, en dat de fruithandelaar De Dreu de Zuster ver,g]unning gaf' alle veertien dageni om vruchten (e komen voor haar pa tiënten. Met genoegen werd gevolg gegeven aan de opdracht van het Burgerlijk Armbe stuur en de Diaconie der Herv. Gemeente om verschillende gezinnen te bezoeken, en waar hulp noodig was-, die hulp!, in overleg met cl© beide besturen, te geven. Door de vriendelijkheid van een onzer mede-besturende dames, die een sprei- haakte ter verloting, werd ia ons drei gend te kort voorzien. Wat we verleden jaar dik drukken lie ten in ons jaarverslag herhalen we weer. Nog nooit moest iemand worden afge wezen of half verzorgd. En daarom be hoeft ook niemand te aarzelen onze hulp in te roepen; de hulp- der Zuster strekt zich uit over zieken yan iedere gezindte en is, gelijk ieder weet, gratis, al mag, terecht van hen, die er toe in staat zijn, eenige zelf te .bepalen vergoeding wor den verwacht. Het Bestuur der afdeeling] Goes, Z. H. D. I. bestaat uit de volgende heeren en dames: ds. P. J. Steinz, Voorzitter; J. de Bruyne, Secretaris; Joh. v. As.peren Vervenne, Penningmeester; Mevr. Harinck v. Asperen Vervenne; Mevr. v. Bruggen v. d. Veen; Mevr. Pilaarde Groot. Thee- en Koffiefcaarten kunnen wor den afgehaald op het Gem. Distributie bureau op Vrijdag 12 April voor de nummers 1—1000; op Zaterdag 13 April voor de num mers "1001—1842 telkens van 10—12 uur en 24 uur, op vertoon van de Domiciliekaart. De R. K. Kjesvereeniging beeft tot de andere kiesVereeni-gingem het voorstel gericht om de voorziening In de drie raadsvacatures (twee liberalen en een R. K.) bij canclidaatstellingj te doen af- loopen. Uit vertrouwbare bron vernemen wij, dat een nieuw „P'olderreglemenl" in uit zicht is gesteld. Tevens wordt ons mede gedeeld, da.t enkele dijkgraven het. .voor nemen hebben dit ontwerp iin studie te nemen. Kapalle. Men meldt ons uit deze ge meente: De dieven van de schapen, g;e- stolen uit de weide van Nij-ssen te Ka- pelle, zijn door het vlugge optreden van zijn herder Piet Saarnan, bekend g-eworden. Vlieringen. Op de algemeene begraaf plaats alhier is heden (Woensdag)-middag onder gtoote belangstelling, vooral van de zijde van het loodswezen ter aarde besteld bet stoffelijk overschot van wij len den heer G. Spuij-, in leven zeeloods bij' het Nederlandseh loodswez'en, die bij het ongeluk met de loodsboot 14 op 15 Februari om het leven kwam en wiens lijk Zaterdag j.l. is aangebracht. Ook van de zijde van de marine werd belang stelling getoond. Aan het 'graf werd o.a. het woord gevoerd door den inspecteur van het loodswezen, kapitein ter zee A. J. Gooszen. StavtntoM. Gistermiddag is hier, na een kort maar hevig lijden, op den hoo- gen leeftijd van 89 jaren overleden de heer L. Hag-o, die gedurende verschei dene tientallen jaren lid van den ge meenteraad was en een groot deel daar van het wethouderschap bekleedde. Hoe wel een heel eincl van de kom der ge meente afwonende, werd hij, ondanks zijn hoogen leeftijd, hoogst zelden bij de ver gaderingen van den Raad of van B. en W. gemist. De overledene behoorde tot de a.-r. partij-. Naar ui-t goede bron wordt verno men, is de heer J. L. Bernhardi, arts en gemeente-geneesheer, van zijn voor genomen besluit tot vertrek teruggeko men. Sat van Gent. Alhier viel Zondagmid dag] een vierjarig kin-d van den steile-n kanaalwand in het diepe vaarwater. He't kind zonk weg en zou, stellig verdronken zijn, zoo niet de infanterist, De Bley, zonder zich te bedenken, de kleine dren keling nadook en spoedig op het droge wist te brengen. Door de eigenaren van de „Beet wortelsuikerfabriek Sas van Gent" al hier, de heeren Pierre Malotaut en J. A. van Rompu, i-s benoemd tot directeur dier vennootschap de heer A. G. Slubbé alhier. Breskens. De stooimvasscherrj' wordt, volgens de Msb., wegens gebrek aan grondstoffen binnenkort stop gezet. Cadzaad. Onder deze gemeente is eer gisteren een Duitse he deserteur over de grens gekomen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Maassluis, door II. v. Wessel te Alblasserdam. Geref. Kerken. Tweetal te IJmuiden, J. Mulder te Go- rinchem en J. Koppe te Franeker. Beroepen te Dronrijp, W. de Roos, cand. te Rin-sumageest; te Bolnes, J. de Wolf, cand. te Gouda. Bedankt voor Den Ham, ./toor J. H. A. Bosch te Andel. Bond van Nederlandse he predikanten. Te Amsterdam is gis teren onder leiding van ds. D. Boer een vergadering gehouden tot het oprichten van een vakvereeniging van predikanten. De bijeenkomst was bezocht door 68 pre dikanten van allerlei richting en gezindte. In een korte rede zet de voorzitter het doel en de geschiedenis van de aangele genheid, waartoe men is bijeengekomen, uiteen. De vergadering besloot met algemeene stemmen zich in beginsel te verklaren vóór de oprichting van den Bond van Ned. predikanten. De Ned. Pred. Bond beoogt in' één verband samen te brengen alle geordende predikanten in de Ned. kerkgenootschap pen. Hij bedoelt de behartiging van de belangen betreffende maatschappelijke en materiëele positie van den predikant. Volgende week wordt te Vlissingen ©en nieuwe Belgisch© school geopend. De, overgangs- en eindexamens van de Rijkslandbouwvvintex'school to Goes zullen plaats hebben op Dinsdag 16 April a.s. Om 3 uur zal de uitreiking der di» ploma's geschieden. (Als kweekelin'gfen aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg', zijn toe-gtelaten: P. de Vries', K. J. Danc- kaerts, W. <A. F. Reichardt, D. van Pols, G. P. van Eek, A. Mulder, A. J. Groen, A. Poolman, allen Rotterdam; K. L. W. van der "Maden, H. P. de Looff, beiden Vlissingen; H. J. C. van der Snoek, Oost- voorn©; J. W. Almekinders-, Sluis-; I. A. Butler, Aardenburg'; J. G. Wondergem, Middelburg; N. M. van de Velde, Direi- schor; 'L. J. Burger, den Haag; I. A. Ris'seeuw, Schiedam; C. Dronkers, Hans- weert; J. van. de Velde, Ellewoutsdijk en A. IJ. de Jonge, Brouwershaven. Goes. De toestand van den heer Kielstra is steeds goed vooruitgaande. De kantoren der Z,. L. M. zijüi weer in 'het Z,eeuw,sch Landbouwhujs gevestigd. Christelijke Bo-©r.en- en Tuindersbon d. Gistermiddag heeft d© iafdeeJing Zuid-Holland-Noord-Brabant van den Christelijken Boteren- en Tuindersbond, in het Verkooplokaal te Rotterdam een vergadering gehouden onder voorzitter schap van prof. mr. P. A. Diepenhorst van Amsterdam ,die in eien korte rede de|h grondslag van afzonderlijke organisatie aantoonde, welke drieërlei is, n.l. onze verhouding tegenover principieel© vraag stukken, het waken tegen de vermenging van eeonomischen en politieken strijd, en het arbeidsvraagstuk. Het resultaat van 'de actie van den bond is ,zeide spr., reeds merkbaar aan het getal leden (1200 a 1300), aan het toe treden to-t hel Nederlandseh Landbouw- comité en denkelijk tot den Nederland*- schen Tuinbouwraad, en aan heit zenden van een plan van teeltreg-eling aan den. minister van landbouw. Nadat eenige huishoudelijke zaken wa ren afgehandeld, sprak de- heer Chr. v. d. Heuvel uit Haarlemmermeer over: Christen-boeren en tuinders tegenover de reigeeringsmaatregelen. Uitvoerig stond fepr. stil -bij, de critiek, die op het beleid van minister Posthuma. wordt uitgeoe fend om tot de conclusie te komen, dat er eerbied is .getoond voor den vorm waarin de bedrijive-n zich hadden ont wikkeld en dat slechts misbruik het in slaan van een anderen weg noodig heeft gemaakt. -Evenwe-l verheelt spr. hieit 'de gebreken van het stelsel, zoowel zicht baar in commissies als in de prijsbepaling:. Door het opheffen van de thans voor-t komende rechtsonzekerheid e-n door het zwaarder straffen van woekeraars e'n smokkelaars kan er een gezonden toestand op rechtsgebied ontstaan. Er ontspon zich hierna nog een uit voerige ge-dachtenwisseling. Kruidingen. De tweejarige landbouw- wintercursus is deze-r dagen geëindigd met de gebruikelijke officieel© samenkomst. Leiders; waren de heeren J. Ver hage )ein J. Smit. De diploma's werden uitgereikt aan P. Glerum, Joh. Koster, J. Blok en Jacs-. Verhagë. De oudste leerling dankte de leeraren vo-or het g-enote-n onderwijs en bood, mede namens -de and-eren, hum een sigarenstanderd aan. De heer Const. Stevens van Go-es sprak daarop de leer lingen to-e. Groenten. Volgens de ïmededeeling-en van het Cen traal Bureau van de Veilingen in Neder land zijn voor het tijdvak 815 April de volgende prijken overeengekomen: 1. Glasspinazie£0.22 pér K.G. De-ze prijis geldt ook voor spinazie van den kouden grond, mits bladspinazie (d. i. boven den grond afgesneden), dus geen z.g1. knopspinazie. 2. Win-terspinazief 0.22 pér K.G. Voor den export naar Duitschland wordt in het vervolg op Vrijdag geen spinazie meer gekocht. 3. Sla. A.-kwaliteit £0.10— f O.Hi/2, B f 0.08—f 0.091/2, C f 0.05—f 0.071/2 per krop. 4. Broeirapen. A-kwal. f0.35, B £0.30, C f0.25 per bos. 5. Komkommers. A-kwal. £0.31f0.33, B f 0.28—f 0.30 en C f 0.25—f 0.27 per stuk. Tweede soort .-ik Vanl deze prijzen. 6. Radijs f0.05 per bosje van hrin- stens 25 stuks. Gescheurde worden voor den export niet gékocht. 7. Kroten met een minimum géwicht van s/r K.G. per stuk: f'0.10 per K-G. 8. Selderij f 0.28—f 0.32 per K.G. De selderij rnoet 'in gewone bossen wor den aangevoerd. Verbouw van voedings gewassen. Door dgn Minister van Landbouw is tot de burgemeesters de- navolgende cir culaire gericht. In den laatsten tijd is door e-enigé burgemeesters het verzoek tot miji ge-i richt aardappelen, peulvruchten en groen ten, welke zij in hunne gemeente zouden willen doen verbouwen, te mogen be-j houden ten behoeve hunner gie-rrieente-, naren boven het regeeringsrantsoejn. Hoewel jk uft den aard gaarne zie, dat voedingsgewassen, als genoemd, wor den verbouwd, ontmoet het b-ij mij toch' bezwaar, bovenbedoelde verzoeken zon der meer in te willigen, aangezien zulks ten gevolge zoude kunnen hebben, dat sommige gemeenten over veel meer voe dingsmiddelen zouden beschikkén dan ajn- flere, hetgeen om verschillende rederijen niet wenschelijk moet worden geacht. Ten einde echter toch den verbouw aan te moedigen, heb ik bepaald, dat gemeentebesturen, we-lke voornemens zijn aardappelen, peulvruchten en groenten te verbouwen, op gronden, welke lot dusver nog niet voor den verbouw van voe dingsgewassen in gebruik zijn, met ihbé- grip van gra-sland, zooveel van de op brengst van dien verbouw ter beschikking zal worden gelaten, als noodig is 'om! het reg-e-eringsTantsoen der verbouwd© produc ten per hoofd van dat -deel der bevolking, hetwelk nie-t zelf genoemd© producten ver bouwt, aan te vullen tot een nader vast te stellen normaal rantsoen. Opgave omtrent de- overeenkomstig déze regeling met verschillende gewassen hé- bouwde oppervlakte dient .vóór 1 Juli 1918 aan den betrokken regeeringseom- missaris voor de graaninzameliiig te- wor den toegezonden. Op -de veemarkt te Groningen heeft de regteeringscomimissie tot aankoop van slachtvee 40 koeien en 150 kalveren in bezit genomen. .Schapen noch! varkens mochten van -de markt. 'Gisteren werd in de Emaillefabriek van -de Gebrs. Berk te Kampen aange plakt, dat binnen enkele weken de ge heel e fabriek wordt stopgezet, wegens ge brek aan ij'zér. Dit treft een 700-tal ar beiders, g]root en kléin. In de Putsche Laan te Rotterdam! werd gistermorgen een broodwagen van de bakkerij' van Yan der Sluys' door een 15-tal bootwerkers dan-gehouden. Er wer den 95 broodjes van 400 gram' uitge haald en meegenomen zonder bon of be taling. Bij bewoners van den Schiedamschen Dijk en omgieving en de Zandstraat en omgeving te Rotterdam is een honderd tal broodkaarten in beslag genomen, af komstig van inbraken in Nieuwerkérk aan den TJsel, op 'de Paaschdagen gepleegd in de distributielokalen aldaar. Deze wa ren verkocht voor 0.50 a £1.25. Er zou den ér te Rotterdam 600 zijn verkocht, terwijl de overige, eenige duizenden, naar Amsterdam zijn vervoerd. Te Maarhuizen is de bejaarde land bouwer P. S. verdronken. De uitvoer van maté (Paraguay-thee) is verboden. De moord op Maria K es seis. Naar het Dbld. v. N. Brab. meldt, zal de thans nog in bet huis van béwaring te Breda verblijvende Br., die voorgaB de moordenaar van Maria Kessels te zijh, binnenkort wederom op vrije voeten wor den igéstel-d. Er is door de psychiaters Swaep1 en Kaspari, een onderzoek naar zijn geest vermogens ingesteld, met het resultaat, dat is igebleken, dat de man niet geheel normaal is en zich slechts inbeeldt de moordenaar te zijn. De ma,n heeft langen tijd omgang ge had met een z'wager van v. L., den koster der kerk, waarin het meisje is vermoord. Met dezen hieeft hij1 meermalen over den m'oord g'esproken en is zoodoende op de hoogte gekomen van alle bizonderh'eden- Er worden pogingen aangewend den man in ,een ges-ticht te plaatsen. De onlgleveer 50-jarige J. P., te Putten, is Woensdag! -door een beschonken boe renknecht zoodanig- met een mes in den buik g'estoken, -dat hij thuis aan de ge volgen is overleden. De dader is aan gehouden. De distributie van eenheidsworst heeft in Kerk-Driel volgens de „1- trt.> ernstige verontwaardiging gewekt. Aldaar waren 320 K-G- voor de distri butie uitgereikt. De slagers en autoriteiten hadden aan een 20-tal kennissen en vrien den de geheele partij afgeleverd in par tijtjes van 50, 40 en 25 pond. Onder de gelukkige „koopers" van dit volksvoedsel, dat volgens instructie aan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2