De Greofe Oorlog» Uit ds Provincial. m. Kempe en Grootjans, werden aangewe zen, om de boeken van dgn penning meester te controleeren. In de middag vergadering werd daaromtrent gunstig ver slag- uitgebracht. De heer A. S. J. Dekker werd met zoo goed als alle stemmen als bestuurs lid der afdeeling herkozen en liet zich deze herbenoeming welgevallen. De heer J. P. Kögeler refereerde daar op over 'het volgende onderwerp: „Iets over het Methodiek-rapport", een belang rijk ding voor de Geref. jongelingsver-" eenigingen. Hij ging eerst den inhoud na^ en bekeek dien vervolgens met kritischen blik. Met het oog op het vergevorderde uur kon geen bespreking meer volgeh, wat echter geen bezwaar kon zijn, /waar te zijner tijd een ander Uitgewerkt rapport de Vereenigingen zal geworden, zoodat men vanzelf in eigen kring gelegenheid krijgt op deze belangrijke zaak terug te komen. Moge dan blijken, dat de vrienden hun winste gedaan hebben 'met de uitnemen de beschouwingen van dhr. Kögeler. Na de goed geslaagde morgenvergade- ring, kwam men des middags andermaal in de Gereformeerde Kerk bijeen. Thans bleek ze schier te klein om alle opgeko- menen te bevatten. De heer A. S. J. Dekker had weer de leiding. Men zong" Psalm 951 en 2, waarop nog een gedeelte van een jaar verslag werd voorgelezen, bij wijze van een huldebetooging aan een paar Arne- muidsche vrienden, aan wier moed en beginselvastheid te danken is„ dat Arne- muiden thans een Jongel. Ver. heeft met 14 leden. Vervolgens was Prof. mr. P. A. Diepen horst, hoogleeraar aan de V. te Am sterdam aan het woord, om te spreken over „Arbeid en Arbeider". Hij hield een schoon en doorwrocht referaat pver den arbeid, over de ontwikkeling van den modernen arbeid en de positie van den arbeider, zooals die zijn moet en zooals'ze is. Een actueel onderwerp, behandeld op een wijze als alleen deze groote econoom vermag, moest wel inslaan. Met onver deelde belangstelling werd dan ook het woord aangehoord en ook de daarop vol gende bespreking bewees, cdat de rede met die aandacht was gevolgd, die ze verdiende. Wij zouden het betoog aller minst recht doen wedervaren, als wij slechts met een paar woorden den in houd ervan weergaven. We zullen ons dus tot het schrijven van een vrij uit voerig verslag zetten, in de wetenschap daarmede al onzen lezers een dienst te bewijzen. Een groot verslag eischt evenwel veel plaats, en daaraan ontbreekt 'tons van daag. Een Weinig geduld dus. We hopen in een paar vervolgstukken Prof. Diepen- horst's woord Vrij uitvoerig weer te geven. Na dezen spreker was ds. G. de Jager van Wolfaartsdijk aan liet woord, tot het spreken van een slotwoord. Ds. de Jager beschouwde deze vergade ring als een troepenmonstering. Zooveel jongemannen bijeen, die zich aangorden tot den strijd van dit leven! Zoo'n ver gadering doet moed grijpen en weet te bezielen, in een wereld, waar zooveel afval en onverschilligheid is. Spr. wenschte de jongelingen te wij zen op der jongelingen Gids, door Wien zij hun pad door deze gevaarlijke wereld zuiver kunnen houden, en schetste uit voerig het Woord Gods als een onfeilba- ren gids. Opkomst, bloei en verval. Alles bestaat in drieën. De jongelingen zijn in den bloei des levens, ze zijn geweest als de kinderkes en ze zullen eens wor den als de ouden van dagen, -maar nu willen zij omhoog, gedragen op de vleu gelen van het ideaal. Geloof en gebod moet er zijn in het leven, fin men moet vertrouwd worden met Gods Woord. Met dit Woord als Gids gaat men veilig door het leven. Spreker eindigde zijn geest driftig woord met een opwekking tot de jongelingen, om zich voor te bereiden tot den dienst des Hoeren, op alle terrein des levens, om biddend te werken en werkend te bidden. Na de gebruikelijke plichtplegingen sloot de heei* Dekker tegen 5 uur de samen komst, werd nog een vers van den 119en Psalm aangeheven en ging ds. deJager voor in dankgebed. Moge de invloed van deze vergadering nog lang en krachtig doorwerken onder ons Zeeuwsche volk. De beschieting van Parijs. PARIJS, 30 Maart. Het Duitsche vèrdra- gende kanon zette heden het bombarde ment van Parijs voort. Er zijn dooden, o.w. vrouwen en 37 gewonden, o.w. 7 vrouwen en 7 kinderen. Het Opperbevel in het Westen. PARIJS, 31 Maart. Foch, Pétain, Cle- menceau en Pershing hebben op het front een conferentie gehouden. Pershing be groette Foch en stelde alle Amerikaan- sche troepen te zijner beschikking om ze te gebruiken, zooals hij wenschte. Pershing verklaarde, dat het Ameri- kaansche volk er fier op was aan den grootsten en hoogsten slag der geschie denis deel te nemen. Japan's tusschenkomst. TOKIO, 26 Maart. Vóór over te gaan tot verdediging van het parlement heeft Terausji (de minister-president) in het Hoogerhuis gezegd, dat de vrees gegrond is, dat Duitschland's invloed zich allengs kan uitbreiden tot een bedreiging voor den vrede in het verre Oosten. Mocht de too'tand de veiligheid en het welzijn van ons land in gevaar brengen oï 'een optre den ter bescherming van het gemeen schappelijk belang der geallieerden eischen, dan is de regeering besloten óm vastberaden stappen te doen, van aard om den toestand het hoofd te bieden. De regeeriitg drukt het volk op het hart op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Roemenië. BERLIJN, 30 Maart. De leger-opperbe- velhehjuer von Mackensen seint, dat er tusscnen de regeeringen van de midden- rijken en Roemenië dén 23en Maart een verdrag i's afgesloten nopens de uitwisse ling van "krijgsgevangenen. De Duitsche gevangenen zouden den 29en en den 30en Maart door de Roemeensche regeering worden vrijgelaten. ^Verklariog ven Von Arz. W'EENEN, 31 Maart. Do correspondent van het „Fremdenbl." heeft een onder houd gehad met ihr. von Arz. over het offensief in het Westen gehad. Op de vraag: Hoe beoordeelt gij: den huidigen toestand in het Westen, zeide von A'rz„Drie jaar lang richtten de staatslieden in Parijs, Londen en Was hington hun re de-na ar s-trom mei v uur togen de centrale mogendheden. Nu is hun door het Duitsche zwaard een antwoord ge geven. Onhoudbaar rukken de Duitsche legers onder aanvoering van den keizer over het met/ bloed gedrenkte slagveld van de pom me. Een 50 K.M. diepe, ge weldig uitgebouwde verdedigingsgordel is onder de Duitsche slagen gebarsten. Dat is onherstelbaar. Do Engelschen, die vertrouwend op hun overmacht in getal en middelen de ge- lieele wereld tegen den vierbond opge jaagd hadden, hebben een nederlaag ge leden, zooals die nauwelijks grooter denk baar is. Zal de overgang tot den bewegingsoor log, welke- reeds gedeeltelijk weer be gonnen is, een gunstigen invloed op de verdere ontwikkeling in den militairen, toestand uitoefenen? Daardoor zal het grooterc prestatiever mogen van het Duitsche leger nog sterker uitkomen. Wel kan Engelahd sinds het begin van den oorlog zijn divisies ver tienvoudigen; wel kan de Engelsche sol- ,'daat en compagniescommandant in enkele maanden die mate van geschiktheid ver krijgen, welke de positieoorlog in de ver dediging en den plaatselijk begrensden aanval vcreischt. Doch heeft men eenmaal de draadversperringen enkele 'kilometers achter zich en manoevreert men in het het vrije veld, dan komen bekwaamheid en (ervaring van den in jarenlangen vre- desarbe-id onderbevelhebber en generale staf tot hun recht. Millioenen strijders kunnen uit den grbnd gestampt worden, maar zelfs geen deel der daartoe noodige leiders van alle graden. Dit moeten \yiji bij de beoordeeling van den toestand in "het Westen voor. oogen houden. De 'Duitsche compagnies- en bataljonscommandant overtreft den En gelschen daarom honderdvoudig. Daarin ligt een belangrijke waarborg voor succes. De interviewer bracht dan het gesprek op de samenwerking der Oostenrijk-Hon- gaarsche artillerie 'in het Westen met de Duitsche. Von Arz verklaarde daarop, dat de hoop om de Oostenrijkers en Hon garen van cfe Duitschers te kunnen los maken belachelijk is. Daarop hebben onze kanonnen het juiste antwoord - gegeven. De Engelschen, Franschen en Ameri kanen zijn évenzeer onze vijanden als de Italianen en Serviërs het voor de Duitschers zijn. Dat. spreekt van zelf. Onze kanonnen in het Westen leggen getuigenis af van de onverbreekbaxe een heid eener wapenbroederschap', die- op honderd slagvelden door het bloed der besten is bezegeld en die, evenals in het Oosten, ook in het Westen en Z,uid- Weste-n een gemee-nschappelijken vrede zal verwerven, die den bloei van staten en volkeren zal waarborgen. De slag golft heen en weer. Ten N. van de So mme zijn geen be langrijke krijgsverrichtingen te vermelden. Haig meldt,' dat de Engelschen vlak ten Z. van de Scarpa hun linie ten O. va,n Fouchy eenigsziins vooruit konden bren gen. Voorts meldt lip aanvallen der Duit schers bij Albert, die mislukten. Ten Z. van de Somme is de strijd hardnekkig voortgezet en Wel tusschen de Luce-beek en de Avre. De Duitschers hebben de vermeestering van Moreuil ge meld en in hun laatste stafbericht te vens de verovering van de heuvels ten W. van de stad gelegen. Een daaraan voor afgaand legerbericht bevatte echter de mededeeling, dat Moreuil op de Duitschers heroverd werd door gemengde Fransch- Engelsche- troepen. Voorts vermelden de Engelschen de herovering van Demuin - aan cle Luce en de Franschen van Han- gar-d en Sante-rre, Ayencourt en Mon- chel, beide laatste aan de Don, onmid dellijk ten Z. van Montdidier gelegen. Fontaine is echter in Duitsche handen geraakt, In het Oise-dal konden, de Duitschers zich meester maken van hot fort Re- naud, dat het dal van de rivier be- heerscht. De Fransche versperring van bet 'Oisedal wordt door dit Duitsche suc ces dus bedreigd, doch voorshands zijn geen nadere berichten omtrent de krijgs verrichtingen in «iezè. streek ontvangen. De slag schijnt eenigszins heen en weer te golven, met afwisselend succes. Fransche offensief aanstaande? PARIJS, 30 Maart. Ondanks de duivel achtige inspanningen van den vijand blijft het front intact. De „Echo de: Paris" verklaart, dat Fransche troeipen het station van Mont didier bezet ho.uden. Aanvallen van den vijurijd ten Z. van de Somme zijn vol komen mislukt. Hij! Heeft slechts eenügj voordeel kunnen behalen in de bocht van Somme en Ancre. Ilavas meent, dat het uur van een tegen-offensief nog niet geslagen lijeeft. Hiji voorziet een geweldigen nieuwen aan val togen Am ions. Niet dan nadat deze aanval gebroken is, zal het opperbevel, steunend en ver trouwend op het schitterend moreel en den moed der volkomen hervormde en door aanzienlijke reserves versterkte le gers liét initiatief der operaties nemen. De Rijksdag en de vrede. Volgons de „Voss. Zeit," publiceert de Rijksdagafgevaardigde Muller (Meiningen) een nieuw brochure met bovenstaanden titel. Hij belicht daarin, volgens Wolff, de mötïeven en den inhoud van de Vre- öesresolutie van 19 Juli. Deze was in die dagen een noodzakelijkheid, maar door 'de houding der vijandelijke jegeeringen moet thans de vergelijks-idee door de veiligheidsidee worden vervangen, niet al leen in oeconomisch maar ook in mili tair-politiek opzicht. De schrijver pole miseert scherp tegen annexatiepolitiek in den geest van de Vaderlandsche Partij, maar hij deelt mee, dat op zijn ver zoek reeds in de Vergelijkscommissie van de rijksdagpartijen is vastgesteld, dat g-e- biedsverw'erving zonder meer in Westen en Oosten langs den weg van vergelijk' toelaatbaar zal zijn. Kcrfe oorlogsberichten. Men. heeft in Engeland alle plannen om hen algemeene slaking van metaal bewerkers op 6 April te organiseeren la ten varen. De Engelsche regeering zal van 1 April 1918 ai niet meer de rente van de Russische staatspapieren uitbetalen. Uil Pctrog'rad wordt gemeld, dat Lenin ziek is. Hij lijdt adn een horst gezwel. Volgens het „Petit Journal" is liet middel om kanonnen een draagwijdte van honderd kilometer te geven, reeds onge veer een jaar geleden in Frankrijk uitge vonden. Vanwege de slapheid der bureau cratie werd het echter niet bf toepas sing gebracht. liet Noorsche s-.s. „Breinen"is tot zinken gebracht. Het Engelsche proviandschip „Ti- tonus" is 28 Maart getorpedeerd; ,4 man zijn omgekomen. De 'Paus heeft bij het vernemen van liet bombardement van een kerk in Parijs zijn ontzetting geuit over h'et ver lies van menscbenlevens en zijn deelne ming met de betrokken' families. Later bezocht hij kardinaal Gasparri Om do houding te bespreken, tegenover deze nieu- We misdaad, welke een nieuw karakter aanneemt, "i j De beschieting van" Parijs door het Duitsche verdragend geschut werd gis termiddag om 3 uur herval. Berlijn meldt nu een totaal ;yanl.al gevangenen van 75000. Een Britsche torpedojager is 27' Maart op een mijn gestoolen en gezonken. Een officier en 40 manschappen wor den vermist. Op aanklacht door het O. M. heeft de krijgsraad te Athene gelast, een straf rechtelijke vervolging tegen Konslantijnj (den voormaligen koning) in te stellen. Uit Blantyre (Britsch Cenlraal-Afri- ka)In een bijeenkoms t van bewoners van Nyasland is met algemeene stemmen een resolutie aangenomen, welke zich tegen een herstel 'der Duitsche koloniën in Oost-Afrika uitspreekt. Uit Berlijn: In'de buurt van War- fussée-Malancourt heeft den 29en een Duilsche afdeeling' 500 gevangenen bin nengebracht, waaronder een brigade- en een regimentscommandant. Heden werd de buit verhoogd met 100 locomotieven en 500 spoorwagens, bene vens een gevuld munitiedepot. Het Berliner Tageblatt meldt pit Lausanne: Enkele feiten schijnen er op te wijzen, dat de positie van Clemenceau geschokt is. Hardnekkig handhaaft zich het gerucht, als ,zou de regeering op nieuw naar Bordeaux willen vluchten. Ilavas,' .correspondent te Mos-kou loochent, dat de bolsjewiki te Blagowest- sjensk 150 Japanners hebben gedood. In den slag tusschen de witte en de roode garde daar ter stede wedervoer slechts zes Japanners dat lot, Een dertigtal Duitsche oorlogssche pen, waaronder torpedo-, duik- en patroeil- jebooten hebben Zaterdag' -voor den wal van Ameland gekruist. Generaal Alexejef is door kozak- kentroepen, die aan de soviet trouw zijn gebleven, gevangen genomen. Paschen is te Parijs zeer godsdien stig gevierd. Groote menigten vulden de kerken, waar voor het succes zijner le gers gebeden werd. De predikanten verheerlijkten in allo kerken T schoone Frankrijk en zijn on vergelijkelijke verdedigers en laakten de Duitsche aanslagen scherp. De Kaukasische Landdag heeft Kau- kasië tot, een republiek verklaard en den afzonderlijken vrede met Turkije op den grondslag van de grenzen van 1914 en de oprichting van een autonoom Armenië goedgekeurd. Te St. Petersburg is een Poolsch gezant schap opgericht. De levensmiddelen-controleur der Ver. Staten Hoover heeft last gegeven de hroodlooze dagen onmiddellijk te sta ken voor dertig dagen, ten gevolge van de groote toeneming der meelvoorraden. Te' Vlissingen is gisternacht een vliegeraanval op de Belgische kust waar genomen, die ongeveer vier uur aanhield. Op groote hoogte werden gistermorgen twee Zeppelins gezien. Elf. Door de verkiezing' van den sociaal democraat de Vries tot lid der Staten van Noord-Holland voor het .district Pur- merend is naar Het Volk meldt het ge tal Ólf eigenaardig (ook evenredig?) in die Staten-vertegenwoordigd, en wel zoo: Liberalen, „kerkelijken" en „socialen" elk 2 maal elf; en de vrijzinnig democraten 1 maal elf, totaal 77. Ned. torpedoboot gezonken. De pogingen tot berging van de ge deeltelijk gezonken torpedoboot zijn tot dusver mislukt. Het schip is verder ge zonken en zit nu geheel onder water. De 4 5ste Broodkaart. De Broodkaart van het 45ste tijdvak is geldig van 30 Maart tot en met '12 April. Het antwoord der Regeering.» Het "is een scherp, maar een welver diend scherp antwoord, dat de Ameri- kaansche regeering van onze regeering krijgt, oordeelt „Het Vaderland". Scherp van inhoud en scherp, schoon hoffelijk gebleven, van vorm. De inhoud is scherp, aangezien onze regeering met het relaas van de toe dracht der zaak aantoont, dat de voor stelling door de Amerikaansche regee ring gegeven, eenvoudig onjuist is, en de Geassocieerden niet onze schepen hebben .genomen, omdat men zich dezer zijds niet aan de afspraak hield of omdat ons land onder dwang van Duitschland stond daar was niets- van maar omdat de Geassocieerden in de benauwd heid zaten en de schepen noodig hadden, en wel juist voor het yervoer doior de gevaarlijke zóne. Scherp ook maar kon zij anders- handelen? is de verklaring van onze regeering, dat zij- geen schepen meer naar Amerika kan zenden, na de opgedane ervaring, voor zij ten volle verzekerd is, dat ze terug; zullen komen. Neem alleen maar het geval van de Zeelandia, die kolen had om weg1 te komen, maar een voudig werd vastgehouden,'- Het slot ;Van het antwoord laat nog eens, met het gezag dat een regoe-rings- verklaring heeft, uitkomen wal de Neder land sche pers van den aanvang af iaan heeft gezegd, 11.1." dat Amerika dat zicH- gaarne op recht en rechtvaardigheid be roept en de kleine naties beweert te wil len beschermen, tegenover ,ons land piet die fraaie woorden in zonderlinge tegen spraak heeft gehandeld. En ook, dat na hetgeen het ons heeft, aangedaan, zijn betuigingen van vriendschap, en zoo voorts, nu ja overbodig'" waren. 'De handteekening - van den tijdelijken voorzitter van den ministerraad naast dien van minister London verhoogt van deze verklaring het gewicht. Twee scheepsladingen graan a a n g e b o d e Reuter seint uit Washington: De re geering der Vereen. Staten heeft den Ned. gezant de formeele toezegging overge bracht, dat twee Ned. stoomschepen, de „Maasdijk" ende „Poeldijk", op uit- en thuisreis over den -.Atlantischen Oceaan gezonden kunnen worden, ten einde le vensmiddelen in te nemen voor Neder land. Hun zal worden toegestaan, de reis te maken, zonder in beslag genomen en opgeho-uden te worden dooi' de Vereenig- de Staten. Met 't oog' op de yan 'de zijde der Ame rikaansche regeering gegeven nadrukke lijke toezegging, dat de „Maasdijk" en de „Poeldijk" vergunning zullen krijgen om niet hun ladingen terug te keeren, kan Duitschland geen voorwendsel heb ben, om bezwaar te opperen tegen hun uitvaren- of hen Jastig te vallen tijidenis de "vaart, daar hun reis louter en alleen ijn het belang van Nederland zal zijn en niet in dat der geassocieerde regeeringen'. De geheele uitwerking van eenig belets-el zou alleen neerkomen op de bevolking van Nederlland, wier benarde voedings- omslandigheden een zaak van algemeene bekendheid zijn. De Ned motorboot Tweeambt, De Nederlandsche motorboot Tweeambt, 25 Augustus 1917 van Batavia naar Rot terdam vertrokken met een lading' koffie, is door een Engelsch oorlogsschip aan gehouden en te Treetown (Sierra Leone) binnengebracht. De 'Msb. verneemt, dat schip en lading voor het Prijsgererht- te Londen zullen gebracht worden. Nederland en de geassocieerden. De gouverneur-generaal van Nèd.-Indië seinde aan minister Loudpn: Aanvaard Indië's hartelijke waardeering voor uw woorden in het parlement. Ned schepen gerequireerd. Bericht is ontvangen, dat de Ned. schó- pen „Noordijk" en Yildum", die te Hali fax lagen, met ladingen salpeter, even eens gerequireerd zijn. De Java-China Japan-lijn ontving tele grafisch bericht dat op de volgende sche pen beslag werd ,-gelegd: te San Fran cisco op het s.s. „Tjisalak", te Hong kong op de s|.& „Tjibodas" en „T'jitaroem" en Jé Manila op de s.s. „Tjikembang" en „Tjisondari". Officieren en machinis ten zullen naar huis worden gezonden. De andere schepen liggen op Java. Bij het Dep. van Buitenlandscbé Zaken zijn berichten ontvangen, volgens welke de te Singapore vastgehouden schepen „Treub" en „Kong-Foe" weder vrijgela ten zijn. Hofbericht. Mén méldt uit Apeldoorn: Zaterdagavond j.l. brachten H. M. de Koningin en Z.. K. II. Prins Hendrik met 14. K. II. Prinses Juliana een bezoek bij Mej. Mailing, de vroegere verpleegster van de Prinses, thans Mevr. Scheuter. Nederlandsche k q o p v a a r d ij- schepe n. Uil Batavia wordt geseind: Zeven schepen van de Bataafsché Pe,- troleummaatschappij en van de 'Neder- landschTndische Tankstoombootmaat schappij, die te Singapore lagen, zijn vrij gelaten. Verder z'ijn te Singapore vrijge laten de stoomschepen van de Paket- vaarlmaatschappij Singkep-, Singaradja-, Brouwer, Van Hogcndorp pn Van der Parra. Steenkolen. Te Lobith zijn Zaterdag' weer zes sche pen met steenkolen voor Rotterdam en een yoor Amsterdam aangekomen. Ge durende veertien d^gén waren daar geen schepen met steenkolen langs gekomen. De mijnen voor onze kust. Men schrijft uit 'Willemsoord aa,n do „N. CL": In verband met uw artikel van Woens dag 27 Maart, avondblad, getiteld: Een oorlogsdaad tegen een onzijdige, zij "j^cL mij vergund onder uw aandacht te bren gen, dat het vergaan van de loodsboot no. 14 ongeveer in denzelfden tijd viel als liet vergaan van een Duitsche torpedo- boot en twee patrouillevaartuigen nabij Vlieland. De schepen zijn toen even builen de territoriale wateren op een serie mij nen geloopen. Het ligt voor de hand, dat o-p- -deze route van onderzieeboofen van Zeiohrugge naar de Duitsche bocht door liet leggen van mijnen een oorlogs daad van Engeland tegen Duilschlan-d is verricht. Het groote verschil springt ech ter in het oog, dat bij het onveilig maken van de open zee- Duilschland bij zijn handelingen niet verder ging dan dat 't hoe onrechtvaardig vaa.k te voren ken nis gaf en dat Engeland half Februari buiten de bekend gemaakte mijnvelden mijnversperringen deed leggen tegen de Duitsche navigatie, zonder de neutrale „bevriende" buren te waarschuwen. Te Kampen had Vrijdagavond gas ontploffing en vervolgens brand plaats in een huis in de 2e Ebbingestraat be- - woond door wed. Steller. Drie Zeeuw sche- studenten (Allaart, De Koning en Wesscls) (zijn daar thuis, ma,ar nu met vacantie. Het bovenhuis brandde geheel uit; hierbij ging ,al het bezit van de studenten, J. de Koning van Krabbeh- dijke en I. K. Wesseds uit Goes, ver loren, waaronder kostbare boeken en be scheiden, terwijl niels was verzekerd. Het benedenhuis bleef gespaard, zoodat de bezittingen van student Allaart .van Har- lingen gespaard bleven. Genoemde stu denten waren met vacantie-. Hun stof felijk verlies wordt op minstens f400 ge- schat. De luitenant ter zee 2e kl. E. A. Vreede van den onderzeedienst te Vlis singen, en J. W. D-. Kuijl van den tor- pedodienst te Hellevoet-sluis zullen 2 April van bestemming verwisselen. D-e rang van „directeur-brievengaax- fjer" is uit de formatie van hel post en telegraafpersoneel vervallen. Nieuwe telefoonaanslui tingen: Goes: no. 152 J. K. Verhoek, deur waarder, Kleine 'Kade B 175. 's-Gravenpolder: no. 9 A. Eek" hardt, handel in paarden. 's-Heerenhoek: no. 9 J. M. West- strate, commissionair in aardappelen, uitin. en groenten. K r u i ni n ge nJ. Blok Az„ manufac- turier. Nis se: vervalt no. 3 A. EckhaVdt. De heer J. Bos, directeur van bet post- en telegraafkantoor te Doorn, vroe- ger 'te ferseke,is in den ouderdom van 58 jaar overleden. Bij de Rijksverzekeringbank zijn be noemd lot: hoofdcommies P. Nieuwen- huijsgn, en tot commies J. G. Collet. Bij Det departement van koloniën is be noemd tot adjunct-commies de klerk C. K. Pattist. Jïn bij de Rijksbelastingen is de Ijijksklerk 2e M. G. A. Huvers te Rot terdam aldaar geplaatst bij de Insp. 3e klasse. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde beeft het verblijf in zijn gezagsgebied w.egens het betrokken zijn bij den smokkelhandel ontzegd aan Petras Stephanus Blommaert, geboren 30 Juli 1885 te Clinge, Rudolf Gustavus Lockefeer, geboren '19 Januari 1885 tg Clinge, beiden schipper en Ne derlander en wonende te Cling,e en aan den Belgischen commies Leopold Buys- burgh, geboren 5 Augustus 1892 te Asse hede, wonende te Koewacht. Aan A. M. de Vreeze, N. .Jd. Mar- teyn, beiden te Eede; C. Vermont, IJzen- dijke, H. A. Coppens, Sluis.; J. v. d. Hey-den, OverslagV. de Gmgtter en P. B. Vermeire, beiden Aardenburg,, inder tijd uitgewezen, is voorwaardelijk ver gunning verleend in het gezagsgebied van den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde terug te keeren. MMitolburg. De commissie voor distri butie van reparatieleder enz. maakt bc- i .kond nieuw per (h Ieder kn-oL sajet van-ge De mers 1- 151 301 451 601 701 826 ,951 Hk 12C derka klom; Hel voor de bc de oudei Het opend Maand gen onvo op hier alleen vreemi van huis. van rens colade Langen bezoi zen goede zijn gasten verm: gen lijke „Tot voeri: progi van vern< der het i groote in v reeds Kom zeer met kerii ten eischc duur kersb Bij groots mist kende werl éal nisatie hoogte wijze, Gom reikin pen, die en week -winkel Dat wegen gedror zoolle< dat het Kc voor gezins om op Dat langhe den gezinsl Nadi welke kaart Verder dat alle van leer, (ingan welke gemaa Voo: en sa geme< staat slratie D-e haan vafn was nemenc datzelft tenaar Overijs» taris hij h T.exel bij meester secret Kr< dags de Cl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2