Kerknieuws. 'JtïdarwiJS; Predijc beurten. Landbouw en Veeteelt gelen, zoodat vrijwel op hetzelfde oogen- blik, waarop 'de regeering haar besluit neemt, zij daarop de goedkeuring der Staten-Generaal zou kunnen verkrijgen. Al zal dus de bedoelde verandering practisch van weinig beteekenis zijn, kwaad doet zij zeker niet en daarom behoort zij als geheel passend in het stelsel der democra iseer'ng van het 'bui tenlands h beleid, te worden aangebracht. De Hollandse h o naam. In het „Marineblad" schrijft de kapi tein der mariniërs L. Spiegelberg over de Hollandschen naam in Pekng: Wordt op de irepu a ie van Nederla dsrdi schepeling dikwijls ^gedongen, heit doet ons goed, met lof 'over hem te hooren| spreken. Slechts korf, schrijf hij. ben ik. bij de Ncd. gezants diapswacht te Peking, maar lang genoeg om een oordeel te onogen vellen, vooral wanneer bui enland- sche officieren hun opinie zeggen. Waar de belangen der 'Duits hers en Oostenrijkers in Peking door den *Ned. gezant worden behartigd, zijn thans ka- zernes, blokhuizen, legaties, enz. door Ned. posten en wachten bezet. Overal ziet men in China's hoofdstad de TIol- landsche driekleur. Tijdelijk waren in Tientsin, Tongkin en Peïtaho mariniers en als commapdant n van "Se legers, ka zernes enz. traden daar op.mariniers le klasse. Een vreemde offi ier uit Tient sin komende sprajk zijn be .vonder'ng uit over de goede plichtsbetracht ng en de correcte houding van onze soldaten. Bui- tenlandsche ofiicieren wezen hem op do uitstekende wijze waarop de Hollandsche mariniersIn Peking hun wacht deden. Zelf slechts kort in Peking, valt het hem op, hoe een Nederlandsch schepef- ling zich ook op zuiver militair gebied kan onderscheiden. Maat' doet het u als militair goed, wanneer een officier van vreemde natie uw mannen prijst, sneller klopt u 't hart, als gij den eersten den hesten Chineeschen koelie aanspreekt ei\ zeggende ,-dat gij Hollander zij't, hij u antwoordt: Gollanke gun ghav! en tege lijkertijd zijn duim opsteek Dan bedoelt die eenvoudige, onwetende koelie: „Hol landers, dat zijn de besten 1" en dat zegt veel; dat zegt, dat de Hollander niet alleen op militair gebied uitblinkt1, maar dat zegt, dat de Chinees den Hollander verfcrrouwt om zijn optredenzeer, om zijn karaktereigenschappen. En dat de Hol- landsche naam daar In 't verre Oosten het hoogste staat aangeschreven, is een eer voor de Nederlandsche marine. Bij K. B. van 23 dezer zijn herbei noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Zierikzee, H. E. Beelaerts van Emmichoven; in het kanton Middel burg, mr. J. J. Heyse; in het kanton Schoonhoven, J. I. van Ballegoijen de Jong. Middelburg. Bij K. B. is aan M. Padmos, laatstelijk kommies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, alhier, een pensioen verleend van f 713. Goes. De commissie belast met de uit reiking van bons voor schoenen, klom pen enz. maakt bekend, dat in overleg met het Kon. Nat. Steuncomité een ter mijn is bepaald, waarin de afgegeven bons moeten zijn ingewisseld. Ieder die bons voor schoenen of klom pen in b'ezit heeft, wordt aangeraden deze maand nog deze in te wisselen Na 31 Maart zijn de reeds afgegeven bons alleen geldig wanneer door de commissie de geldigheidsduur met een maand is ver lengd. Aan hen, die deze maand hun bons niet kunnen inwisselen, zal later gelegen heid worden gegeven hun bons voor een nieuwe geldigheidsduur te laten waar merken. Wij herinneren nog eens aan de morgenavond te houden lezing van ds. G. W. C. Vunderink van Haarlem voor de Ver. voor Chr. Winterlezingen, alhier. Dat de leden en hun huisgenooten, voor zoover niet al te jeugdig, trouw opkomen. Dat vele personen van buiten Goes lust mogen hebben of krijgen om dezen begaafden spreker te hooren. En moge ook menige zelfstandige, ongehuw de jonge man of jonge dame uit onze stad van de geboden gelegenheid gebruik maken, en ds. Vunderink gaan hooren. Zij zullen er zeker geen spijt van hebben. Vlissingsn. Alhier werd gisterenavond een vergadering gehouden van belang stellenden in de oprichting van een Ama- teursvereeniging van radio-telegrafisten, bijeen geroepen door een commissie be staande uit de heeren G. J. Ranneft, luitenant ter zee, A. Frelier, beheerder van het kuststation voor Radiotelegrafie en J. J. den Outer, radio-telegrafist bij de marine. De heer Ranneft zeide, dat de com missie zich gevormd heeft omdat er stem men opgingen om tot een vereeniging of club te komen. Spr. zet e in het kort uiteen wat radio-telegrafie is, reeds in 1838 werd de draadlooze telegrafie be proefd tusschen Engeland en Ierland, maar met weinig resultaat. Heel de vorige eeuw door is verder gewerkt aan het zoeken naar de draadlooze overbrenging van berichten, totdat de 21-jarige Marconi eindelijk de radio-telegrafie uitvond, het geen anders wellicht door een ander ge daan zou zijn, want ook in Duitschland was men een goed eind op weg. Een ama- teursvereeniging is noodig om elkaar voor te lichten en tegen verkeerde praktijken te waarschuwen, terwijl ook aansluiting met vaktelegratisten gewenscht is. Vlis singen is zoowel nu als in vredestijd een uitgezochte plaats voer draadlooze tele grafie. De heer Frelier deelde mede, dat de commissie een contributie voorstelt van f 3 per jaar, te innen ii> tweeën. Ver der- is het doel elkaar te steunen bij aan koop van toestellen, het geven van lessen, het houden van vergaderingen en in ver dere toekomst het sfichten van een club lokaal met gelegenheid tot oefenen. Van de gelegenheid om zich voorloopig als lid op te geven werd door 34 aan wezigen gebruik gemaakt, waarna een voorloopig bestuur werd gekozen, be staande uit de 3.genoemde heeren en de heerén Th. Billiaert en M. P. Wolffens- ferger. Dit bestuur zal statuten en regle- ipent ontwerpen. Als naam der vereeni ging werd gekozen „Vlissingsche Radio- amateursvereeniging C. Q". Schore. Gisteren vergaderde de raad. Dhr. Karelse vindt de notulen te lang en zou ze maar wat korter maken. De secretaris zegt, dat 't een lange vergadering was. Dhr. Verhaagen meent, dat het beter zou zijn, dat de voorzitter geen maanden liet voorbij gaan zonder een vergadering te houden, dan waren de notulen wat korter en de gemeentebelangen konden beter door de leden worden behartigd- Medegedeeld wordt, dat door Ged. Sta ten is goedgekeurd het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot f 2000 voor kasgeld. In de begrooling Burgerl. Armbestuur worden eenige af- en overschrijvingen en enkele wijzigingen goedgekeurd. Het voorstel van dhr. Verhaagen om den aftrek voor noodzakelijk levensonder houd Hoofdei. Omslag te verhoogen tot f 400 en f 40 voor elk kind, werd op voorstel van B. en W. verworpen. De voorzitter zegde toe, dal B. en W. een volgend jaar' zelf met een voorsjel zullen komen, dat nog verder gaaf den het voorstel-Verhaagen. Daarna werden de deuren gesloten tot het behandelen van het kohier H. O. voor 1918. Na heropening werd medegedeeld, dat het was vastgesteld op f 8024.145, met een factor van 1,4 en 217 aanslagen. Een stembureau wordt benoemd voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing. De heeren IV. Rijn en J. Glerum worden als lid gekozen en Karelse en Verhaagen als plaatsvervangers. Bij de rondvraag informeert dhr. Ver haagen naar het verzóek ontslag ge meente-veldwachter, ten einde zijn salaris te kunnen regelen. De voorzitter zegt, dat de veldwachter nog geen verzoek heeft ingediend, doch zich onaangenaam gestemd gevoelt over de uitlatingen van dhr. Verhaagen. Spre ker meent, dat de veldwachter vele van zijn tegenwoordige ambten kan blijven waarnemen, zonder dat zijn ambt als veldwachter daardoor wordt geschaad. Ik zou den veldwachter niet gaarne als' ge meentebode missen. Dhr. Verhaagen: Ik trek geen enkel woord van het gesprokene in; de ge- heele gemeente en ook de raad weet, dat hetgeen ik gezegd heb de waarheid, is. Daarna doet dhr. Verhaagen een voor stel om aan 't Nationaal Steuncomité f 100 subsidie te verleenen. Dit wordt aangehou den tot een volgende vergadering. Daarna sluiting. leraekc. Alhier zijn niet teruggekeerd "enkele reeds verwachte visschers, die naar België waren gegaan. Men vraagt zich af of zij- soms te Antwerpen worden vastgehouden. Aan anderen, die nu zou den uitvaren, is dit voorloopig verboden. IMsb,) Hansweert. De kommiezen de Nijs te Hem en J. van 't Hof alhier zullen 1 April van standplaats verwisselen. 's Heer Abtskerke. Op 25 Maart verga derde de raad. Alle leden waren present. De begrooting voor 1918 werd gewijzigd in verband met de goedgekeurde tractements- regëling der onderwijzers. Het tractemcnt van den veldwachter werd met f 100 ver hoogd. Maximum hoofdgeld werd op f 2800 gebracht. Besloten werd de kleine torenbei te verkoopen voor f 250 ten be hoeve der Hervormde Kerk te Nieuwdorp. N en St- Joosland. Maandagmiddag hield de Raad een openbare vergadering. De voorzitter deelde mede, dat hij', om reden hij nu in Middelburg woont, geen lid van den Raad meer is. Het Prim. Kohier Hondenbelasting 1918 werd vast gesteld op f 65 met 26 honden. Op een voorstel van den voorzitter wordt de doorgang Van AkenstraatPostweg, ge naamd „Schoolpad", en wordt dit ten dienste van het publiek gesteld. Een adres van den Alg. Politiebond, houdende ver zoek het tractement van den veldwachter te verhoogen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Dit gebeurt ook met een adres van de Nederl. Vakvereeniging om subsidie voor de werkloosheidskassen. H'et gras der oude begraafplaats (de eene helft, de andere is door militairen in gebruik) werd verpacht aan J. Yerschiere voor f7. B. en W. worden gemachtigd tot verkoop van boomstammen en hakhout, op de Algemeene Begraafplaats. Het lid Nelisse was afwezig. Colijnsplaat. In de raadsvergadering gis teren alhier gehouden, waren alle leden aanwezig. Ingekomen waren enkele goed gekeurde raadsbesluiten van het college van Ged. Staten, een verzoek van Mej. v. Dijke om eervol ontslag als onderwijzeres tegen 1 Juli a.s. wegens huwelijk. Met al gemeene stemmen werd be.doten dit le verleenen. Enkele oninbare posten H- O. tot een bedrag van f 9.77 werden goed gekeurd Hierna werd met gesloten deu ren het kohier H. O. opgemaakt en daar na vastgesteld. Bij de rondvraag deelt het lid I. P. v. d. Weele mede, dat de afd. I N.-B. pogingen aan wil wenden bij Ged. Staten om eens in de week reisgelegen heid te krijgen van Kortgene naar Mid delburg en terug en vraagt spreker daarna het gemeentebestuur aan die pogingen ad- haesie te willen betuigen. Scherpenisse. In de gisteren gehouden raadsvergadering was afwezig wegens on gesteldheid dhr. C. Hartog. Besloten voor den bouw van arbeiderswoningen voor de gemeente in onderhandeling te treden met den heer I. K. Hage betreffende aan koop bouwterrein. De uitvoering der werk zaamheden aan dien bouw verbonden wor den opgedragen aan de heeren B. J. van Oost en J. van de Velde Zz. Aan de heeren C. A. Geuze Dz., D. Keur en IV. Bijl wordt opgedragen met het bestuur van het waterschap in overleg te treden betreffende overname van de Lenteput. Stavenisse. Naar we uit goede bron ver nemen, zal de bouw van een post- en telegraafkantoor annex directeurswoning, waarmede dit jaar zou worden begonnen, voor onbepaalden tijd worden uitgesteld in verband met de hooge bouwkosten. Boschkapelle. Als een bijzonderheid meldt men aan de Tern. Crt., dat de land bouwer N., op de hofstede „Idagesteijn", een Duitsché herdershond bezit, die reeds menige kip heeft doodgebeten. Dezer da gen kwam men echter tot de ontdekking, dat een kip kakelend uit het hok van den hond kwam. De hond had kalm liggen wachten tot de kip in zijn hok haar ei gelegd had, dat daarop door den hond verorberd werd, terwijl de kip er onder wijl hij bleef „tok-tokken!" Breskens. Een baggermolen heeft in de haven een contactmijn opgehaald. Terneuzen. Op initiatief van den heer Huizenga, lid van het Hoofdbestuur der Nat. Christ. Geh. Onth. Vereeniging, werd alhier eene vergadering gehouden om te komen tot eene afdeeling van 'den Nat. Bond voor PI. keuze. Tot deze vergadering waren uitgenoodigd de afgevaardigden van vereenigingen, welke zich met dit doel vereenigden. Na een korte uiteej|?etting van dool en strekking van den Nat. Bond, werd besloten binnenkort een tweede ver gadering te houden, -om met dezen arbeid door te gaan. Het bestuur der Afd. Neuzen van het Nederl. Roode Kruis heeft onlangs vergaderd, naar aanleiding van de forma tie der kringbesturen. Een en ander houdt verband met het in gereedheid houden van de nood'ige bedden en het hulpzieken huis. Waar dit alles met uitgaven ge paard gaat, is besloten eene collecte te houden langs de huizen op a. s. Donder dag 28 Maart. Wij kunnen deze collecte ten zeerste aanbevelen, en wekke een ieder op om naar vermogen te geven. Groede. Dc kermis zal dit jaar niet doorgaan. Nod. Harv. Kerk. Beroepen te Vlissingen H. W. te Win kel te Nijehaske. Aangenomen naar Hoogeveen door C. J. v. Apeldoorn te Wouterswoude. Bedankt voor Berkhorst door M. W. J. v. Linschoten te Rhenoy. Dinsdag 9 April a. s. herdenkt D. V. ds. P. A. Steenbakker Morilyon Loysen te Holten zijn 25-jarige Evangeliebedie ning. Hij diende achtereenvolgens de ge meenten: Leksmond 18931898, en Co lijnsplaat; en Holten sedert 4 Oct. 1903. De nieuwgebouwde Prinsessekerk te Amsterdam zal Donderdag 4 April ten 2 ure worden ingewijd in tegenwoordig heid van de Koninklijke Familie. Tweeden Paaschdag wordt in de Ned. Herv. Kloosterkerk in „Den Haag een proef genomen met een zangdienst. Het Zangkoor Te Deum Laudamus der Stadszending zingt Paaschliederen; er is ook gemeenschappelijk gezang, beurtzang van koor en gemeente en orgelspel. Er wordt niet gepreekt, maar voorgelezen. Deze dienst, die niet behoort tot de ge wone godsdienstoefeningen, gaat uit van dr. F. van Gheel Gildemeester. Geref. Kerken. Tweetal te Wolfaartsdijk R. Brouwer te Haamstede en J. Kwak te Culemborg. Beroepen tc Oud-Loosdrecht, A. H. Nie- boer te Krabbendijke; te Alblasserdam C. J. de Kruijter te Oostkapelle; te Veere B. Meijer te Ierseke. Aangenomen naar Hoofddorp door C. Bouma te Schoonebeek; naar Koudum door O. Boersma te Lutten aan de De- demsvaart. Bedankt voor Spijkenisse door P. No- mes te Fijnaart. Chr. Geref. Kerk. - Bedankt voor Arnhem door N. Bijde- mast te Maarssen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Amsterdam D. C. Overduin te Terneuzen en G. v. Reenen te Gouda. Geslaagd te Rotterdam voor de nut tige handwerken mej. E. M. Ramondt te Den Haag. Benoemd tot onderwijzer aan een bijz. school te Dordrecht, dhr. M. J. van Ast, onderwijzer aan de o. 1. school te Haamstede. Te Utrecht is op 83-jarigen overleden de heer H. te Winkel, oud- hoofd eener Ned. Herv. Diaconieschool te Utrecht. De heer te Winkel had een werkzaam leven als onderwijsman en op voeder, als ouderling der Ned. Herv. Kerk en als vooraanstaand leider in de plaat selijke antirevolutionaire "kiesvereeniging achterden rug'. Hij "bleef, ook in 1886, „zijn kerk getrouw", maar ook in 1894 zijn partij liefhebben. Nog op de jongste deputatenvergadering, enkele maanden ge leden, zat hij naast een der redacteuren van ons blad op de tribune, vlak bij den voorzitter, wien hij groote hoogach ting toedroeg, en vertelde hij nog een en ander uit de eerste dagen van den schoolstrijd, in welken ook hij een werk zaam aandeel had gehad. De heer te Winkel zal ook als schrijver van meer dere Chr. School-lees- en leerboeken nog vele jaren geprezen worden. Niet min der dan zestig jaren heeft hij het Chris telijk Onderwijs gediend. Een zijner Zonen is predikant in de Herv. Kerk te 's-Gra- venhage. De Minister van Bin. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1918 de examens 'Ier verkrijging van ak ten van bekwaamheid voor lager onder wijs in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen zullen worden gehouden in de maand Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli. 'De examens akte A, in de Fransche Hoogduitsche en Engelsche talenr zullen eveneens worden gehouden in Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli. De examens akte B, in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen, zoo mede de examens Mr. O. in de Itali- aansche, de Spaansche en de Russische taal- en letterkunde zullen worden ge houden gedurende het tijdvak, aanvan gende begin Kerstvacantie op de hoo- gere burgerscholen, tot en met 31 De cember, zoo noodig ook eenige dagen vóór de Kerstvacantie. Voor degenen, die voornemens zijn Zich aan het examen akte B in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen te on derwerpen, zal.'desgewenscht gelegenheid bestaan het taalkundig] gedeelte in Juli af te leggen. De examens M. O. in de handelswe tenschappen zullen worden afgenomen in Augustus, zoo noodig ook 'in de laatste helft van Juli en de eerste dagen van September". De examens voor L. O. in de beginse len der handelskennis akte U, zuilen wor den gehouden in December, zoo noodig ook in November. De examens voor L. en \f. O. in de lichaamsoefeningen zullen worden gehou den in Augustus, zoo noodig pok in 'de eerste helft van Juli. De examens M. .0 schoonschrijven zul len worden gehouden in Augustus, zoo noodig pok in Juli. De examens M. O. in de wis- en na tuurkundige wetenschappen en in de wis kunde, lager onderwijs, zullen aanvan gen in de eerste dagen van September, zoo noodig reeds in het. laatst van Aiigus- tus. De examens M. O. zeevaartkunde (akte I) zullen worden afgenomen in Dec., ter wijl het wiskundig gedeelte van dat exa men, desgewenscht in Juli zal kunnen worden afgelegd. De examens M. O. in de Ned. taai en letterkunde, de geschiedenis, de aard rijkskunde, de staathuishoudkunde en de statistiek .en de staatsinrichting, zullen worden gehouden in November en De cember, zoo noodig ook in October. Het tijdstip, waarop en het adres waar zij, die aan de overige hiervoor genoem de examens wenschen deel te nemen, zich zullen hebben aan te melden, zullen nader worden bekend gemaakt. Geslaagd op het machinistenexamen! voor diploma, A. de heer W. 'Barcn- drecht te Vlissingen. De gemeenteraad van Wisch besloot den onderwijzers der Chr. scholen een duurtebijslag' te verleenen, gelijk aan die der openbare onderwijzers. Ned. Herv. Kerk. Goede Vrijdag 29 Maart. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, 2 u. ds. de Ijrie3, 6 u. ds. Steinz, bed. II. A. Baarland, 6 u. ds. Meloen. Cats, 5.30 u. ds. Moerman, bev. n. lidm., voorber. H. A. Driewegen, 5 u. ds. Jonker. Hansweert, 5 u. dhr. Lensvelt. 's Heer Hendrikskinderen, 5 u. ds. Steen- kamer. 's Heerenhoek, 9 u. vm. ds. Buinink, bed. H. A. Hoedekenskerke, 5.30 u. ds. v. Essen. Kloetinge, 5 u. ds. Meloen, bev. n. lidm., voorber. H. A Kortgene, 5 u. ds. Lijsen. Krabbendijke, 5.30 u. d». Muller, bed. H. A. Kruiningen, '5.30 u. ds. Steenbeek. Nieuwdorp, 6 u. ds. Buinink. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser, vm. bed. H. A., nm. dankz. Schore, 5.30 u. ds. Klomp, bed. H. A. Waarde, 5 u. ds. Wijngaarden, bed. H. A. IVemeldinge, 9.30 en 1-30 u. ds. Drost, bed. IJ. A. Domburg, 6 u. ds. Koldewijn. Gapinge, 5 u. ds. Maas, bed. H. A. Grijpskerke, 5.30 u. ds. Vaandrager, bed. H. A Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, bed. H. A., 5 u. ds. Jonker, dankz. N. en St. Joosland, 5 u. ds. Tak. St. Laurens, 6 u. ds. van 't Hoff, bed. H. A. Ritthem, 6 u. ds. ten Hove. Souburg, 6 u. ds. Terneden. 't Zand 7 u. ds. Postma, bed. H. A. Geref. Kerken. IVemeldinge, vm. leeskerk, nm. ds. Meijer. Selderij en Prei. Daar de teelt van deze producten het vorige jaar zeer loonend was, wilden de tuinders 'daar van "dit jaar ook veel verbouwen. Men heeft daarom bij de groenten-centrale ge ïnformeerd hoe ver men, met het oog op de teeltregeling, hierin mag gaan. Het antwoord luidt: In een zuiver tuinbouw bedrijf mag niet meer dan 1/10 van het beteelbare land hiermede worden vol ge poot, zoodat in geen geval door den vei lingmeester een veilingverklaring voor drogerij of buitenlands mag worden afge geven, indien het met prei of selderij bebouwde gedeelte meer dan 1/10 van hot beteelde land bedraagt. In de Heyscheliaven te Rotterdam ïs de 5-jarige C. P. A. Kramer spelende te water geraakt en verdronken. Een reiziger uit Haarlem, v. D., moest op reis naar Friesland te Amers foort overstappen. In het stationsgebouw zakte de man ineen. Een hartverlamming had gen einde aan zijn 'leren gemaakt. Te Velsen is ingebroken in hiet pak huis van het Gemeentelijke Levensmidde- lebedrrijf. Vier kisten vët zijn medegeno men. Aan hgt strand te Zan'dvoprt is het lijk gevonden van een vermoedelijk Engelsch matroos. Zaterdagavond heeft een felle brand gewoed in de Kerkelanden, een buurt schap tusschen Hilversum en Loosdrecht, de boerderij van H. De Hilversumscha brandweer, die door misverstand in aller lei ongemak eerst zeer laat op het terrein van den brand kwam, had niet veel werk meer te verrichten. De hooischelf en vee- stak waarin 13 koeien stonden, brand den geheel af. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. Gisternacht is naar de „Gelderl." meldt, de inrichting van de maatschappij „Swift", den bekenden bestel- en trans portdienst, gevestigd te Nijmegen, door brand geheel vernield. De schade, aan de inrichting is zeer groot. Het getheele materieel is Zoo goed als vernield. Alle fietsen, wagons en transportmiddelen zijn door het vuur aan getast- Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Te Maastricht is aan cle Maasbrug een bedelaar bij een twist doodgestokeur. Als dader is aangehouden de voerman De maximum-kleinhandelprijs van maïzena is 80 ct. per pakje van 400 gram, 55 ct. per pakje van 250 gram. Wat on z e-ede 1-g e i ten waard z ij n. Dezer dagen verkocht G. öerlemans, te Steenbergen, een zijner stamboekgeD ten, voor het peulschilletje van een hon derd en vijftig ronde Hollandsche gul dentjes aan de fokvereeniging te Beesd, Gelderland. Uit Lisse meldt men ons: De vele zonneschijn, die we de laajste week had den, heeft de hyacintenbloemen sterk doen ontluiken. Op de velden ziet men reeds veel gekleurde knoopen, en als deze week weder veel dagen met zonneschïj!n| geeft, is het zeker dal met Paschen dei meeste hyacinthen open zullen Zijp. Herhaaldelijk werden te Bussum en Naarden rijwielen gestolen en geen spoor was van de ontvreemde fietsen te vinden. Zoo werd voor enkele dagen nog eert damesfiets ontvreemd van het speelter rein der 'openbare school, te Naarder*! Toen nu Zaterdag de militairen bezig wa ren met het verwijderen van prikkeldraad versperringen uit de buitenveslinggracht, vonden zij daarbij in die gracht 3 rij wielen, waarvan de banden afgenomen waren. Zondag vonden eenige spelende knapen in dezelfde gracht aan den kant het water het ontvreemde damesrijwiel, ook ontdaan van de splinternieuwe buiten en binnenbanden. Het vermoeden rijst nu, dat de vestinggracht nog meer van. die „bandelooze" rijwielen verbergt. Twee militairen te Naarden hebben Vrijdagavond een sterk stukje uitgehaald. Door in het bezit te komen van den! sleutel ,die toegang geeft tot den vesting wal achter de kazerne „Oranje", hebben zij twee bronzen mortieren, elk wegende ongeveer 90 pond, van dien vestingwal medegenomen en verrvoerd naar Amster dam. Hoe het vervoer vap die Zware voorwerpen dooi' tweepersonen van Naar den naar hét station tè Bussum en verdfer .verder .per spoor naar Amsterdam Qpge- Jnerkt heeft kunnen plaats hebben, .JdjP nog een raadsel. Gisteren zijn de gestolen mortieren bij een opkooper in den Jor- daan te Amsterdam opgespoord, aan wien zij door de dieven voor f95 waren ver kocht. De daders zijn gearresteerd. De Hagenaars in b'atakken- De Hagenaars zijn thans hevig veronW waardigd op den Haagschen gemeenteraad- In Den Haag is er namelijk een groot gebrek aan woningen. Juist nu in ne' voorjaar, dat velen zich een huis zoeken, blijkt het tekort aa,n woningen. Premies tot ï'500 toe worden er in de adverj tenties in de Haagsche bladen uitgeloofd voor hen, die een boven- of benedenhuis, dat leeg staat, weten aan te wijzen. Haai een gemeubileerde étage te huur staa vroeger '300—400 gulden, thans 1-oU 1500 gulden, maken de menschen queue. Door bouwondernemingen worut overwo gen, in de duinen houten barakken op te slaan, opdat daar vele Hagenaars zich kunnen gaan huisvesten,-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2