Vrijdag Maart 1918 Jaargang ïchtggi, p of in ruil i\o 146 OlBfisfboi De Groote Oorlog, Statp-Saneraal P gevraagd gevraagd K«ef, Kroten, (nslseldérjj. IJlt mm |&4 21 Maart 1918. de aanvoer van halm- peulvruchten matig Particulieren 175 et. fParticulieren' f 10.20 a f 10 40. a f 11.30. a f27.—. b Stand Maart, illenA. Bastiaan- A. Geuze, geb. en buitenechtel. z. nari, man van M. schaart, wedn. van r'EERBERICHT. in den morgei) ;edeeld door het iti.tmit te De Bilt nd 774.8 te Maas- Haparanda. rond van 22 Maart ind uit Westelijke halfbewolkt; wei- ig verandering van «i. i KOOP Tarwestroo, rtenstrc ZAAI TE KOOP: ;e velde, bij P. MELIS «kerke (W.) P^GEVRAAGO [oorstatH^oe^r Oè83 Liter Melk •li Mei. RfJOSE, Zandstmót, Middelhui KOOP HiffwDOODeiislroii, 't Zand, Breeweg. esnjaarling •voege ziel C. BAAS V en SiiüflïoosK DER, Oostkapell 30 Roeden ftoo* laver^Jigk-ende in ir.*' Rrieties in 1* Lpril bij PIETEB en St. Joosland. OLEN vraagt we* r tegenwoordige, eene Ier tegenwoordig® 5 evraagd okeir en zeiptan* ein gezin fz per; buiten huis, bfl IR, Engelbert van Teteringen bjj n gevraa; ndbouwer, Krul- Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. o Hoofdbereau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 219. Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukkers: Oosterbaan Le Gointre, Goes. Zij, die zich met ingang van f April a. s. op „DE ZEEUW" abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschijnende nummers kosteloos. De Zeeuw Ge Rjjlcsmirfdcltn. In Vergelijking met Februari 1917 is de opbrengst van rijksmiddelen -van de vorige maand goed te noemen. Zijl is ruim 4 miljoen gulden Jiooger. Een uit komst, die vooral te danken is aan de lioogere opbrengst van zegel-, registratie- en successierechten. Eerstgenoemde een gedwongen fraaiigheid, laatstgenoemde een in zijn wisselvalligheid meevaller, een volgende maai ka,n -deze opbrengst imimers weer minder 'zijln. Deze drie middelen) samen brachten mlet de iho-ogere suiker- opbrengst te zamen nagenoeg vier miljoen meer op; waaruit -volgt, dat al het ove rige stationair bleef, of' niet noemens waard steeg of daalde. Dit laatste geldt echter niet voor den accijns op het ge slacht: deze toch ging bijna, een half miljoen omhoog, en de inkomstenbelasting met ruim dat gedrag, terwijl het gedistil leerd met vijf en drie kwart ton daalde. Alle andere middelen bleven stationair of gingen achteruit, hetgeen den treurgen tijd teekent. Invoerrechten, Loodsgelden', Bier, he,t werd al weer minder. De opbrengst der twee eerste maan den van 1917 was 30 miljoen, die van de eerste maanden van 1918 was 35V2 miljoen. De oorlogswinst- en verdedigings belastingen. klommen van 7 miljoen tot 40 miljoen, en in de maand Februari van 4 tot 17 miljoen. Ook dit teekent den toestand: enorme winst voor enkelen/ bij1 verminderde algemeene welvaart. Beknopt overzicht van den toestand. Uit de telegrammen in dit no.- blijkt,, dat het Duitsche offensief in Noord- Frankrijk het Èngelsche is voor geweest. Dit is bet begin van de groote weréld- slachiing die- dezen zomer schijnt te moe ten worden uitgevoerd tusschen de Noord zee en de Adriatische Z-ee alvbrens de zoen zal kunnen worden gesloten. Gok verneemt ïpen, dat ook de B.rit- sch© regeering is begonnen beslag jo leggen op onze schepen. De „N. R. Cl." bevat een protest va-n e.en jongen Engelschman tegen dit snood bedrijfterwijl een andere mijnheer, piet e,en Epgelschen naam, de heer Macdo- nald, met verontwaardiging opkomt te gen het bedrijf der Amerikanen en ver zekert, dat het Amerikaansche volk door e.en Amerikaansche leugenpees in zake Nederlands gezindheid nu al -meer dan e,en jaar lang is misleid geworden. Doch met dit alles is :de teerling: ge worpen, de roof begonnen, en Wilson, de, strijder voor het recht der volken, is daarbij voorgegaan. Wij krijgen dus geen graan'. Maar. zouden zij ginds wel weten dat, wij nu al van- 1914 af honderd duizenden Belgen, geïnterneerde E,ngel- schep en uitgewisselde Èngelsche krijgs gevangenen den kost geven, wij voeden ze van onze nooddruft. Op alle fronten: aan de Oise' bri Dix- muiden, voor Verdun, aan de Moezel, levendige vuuractie van Duitsche zijde. Het, Fransche vernietigingsvuur bij- het Parroy-bosch aan de, Moezel weerde zich dapper. I11 breede sectoren is de artillerie- slag me.t volle kracht ontbrand. Oo-sten- rijk-Hongaarsche artillerie heeft aan den strijd deelgenomen, en door haar ingrij pen den eersten aanval ten gunste der Hintschers beslist. Ds vrijheid en b6»ehaving lis Amerika. Wij, hebben reeds eenige malen staaltjes medegedee-Id van Amerikaansehe bescha ving, waar net de behandeling geldt van Duitschgezmden in de Ver. Staten Nu weer wordt uit Staunton iir Illi nois aan de „Chicago Tribune," gemeld, dat daar een algemeene uittocht van Duitschgezmden heeft plaats gehad, nadat -een tweetal van hen op een ergerlijke manier waren mishandeld, n.l. door hen met teer te bestrijken en daarna in veaïen te rollen. Aldus "uitgedost, werden de airme ■menschen uit de stad verdreven Dit is .gebeurd in den jiacht van 19 en 20 Febr. Meer dan honderd menschen, beschul digd zich op sympathieke, wijgie over Duitschland te hebben uitgelaten Werden' gedwongen de Amerikaanschevlag 'te kussen. Sommige werden uit hun 'bed gehaald en door een opgewonden menigte naar buiten gesleept, en de politie glim lachte over het „geval". Menschen, die zich tegen die hoodsohe behandeling ver- jzetten, werden mishandeld- En hoe gedraagt Amerika, zich tegenover de neutralen? Zeelieden van in Ameri kaansche havens liggende Nederlandsche en andere neutralei schepen worden een voudig door de regeering gedwongqn! dienst te nemen op Amerikaansche sche pen of in Amerikaansche fabrieken te gaan werken. Anderen worden in een soort vreemdelingenlegioen ingedeeld. Van een regeering, die zich aandient als de beschermster van kleine naties, maar intusschen zich niet ontziet onze schiepen te rooven, is feitelijk alles te verwachten. Van een duikboot 0* Entjelscha officieren. De Duitsche duikboot U fnaakte bij de kust van Schotland een patrouilleiocht en werd door een Engelsch vliegtuig op gemerkt. 'De vliegmachine- bleef nu boven de duikboot zweven en liet een paar bommen vallen, die echter geen doel trof fen. De duikboot was verplicht zoo diep, mogelijk onder water te blijven en trachtte aan den blik van den Engelschman te ontkomen, wat niet gelukte. De- vlieg machine bleef .boven de' duikboot. Plot seling ontstond een defect aan de machine en het vliegtuig moest een noodlanding maken'midden op zee. To-en de duikboot .©en -kw ar tierlater met een vlugge onverwachte 'beweging boven kwam om, te zien of zijl nog steeds door de Èngelsche vliegmachine achter volgd werd, verkeerden de twee Èngelsche officieren, die in de madhine zaten, jn levensgevaar. Zij smeekten den duikboot- comm'andant hen op te: nemen. Deze vroeg hun of zij het gevalletje kenden van de „King Stephen", wier bemanning de ze ventien Duitschers der verongeluk:© Zep pelin hebben laten verdrinken. De beide Èngelsche officieren herinnerden zich dit en smeekten nogmaals hen niet te latein verdrinken. Zij keurden luidkeels het ge drag der „Erigelsche officieren va,n de „King Stephen" af. De -duikbootcommandant gaf hun te ken nen, dat hij hen zou opnemen, wanneer- zij naar de duikboot kwamen zwemmen;. Zonder aarzelen voldeden de Èngelsche officieren hieraan en zij werden aan boord genomen. De duikbootcommandant gaf toen te kennen, dat zij niet op de duikboot konden blijven, wijl daar biet voldoende ruimte was en. er bovendien ajleiiei omstandig heden waren, die' hun verblijf op de duik boot niet geiwenscht maakten. Do duik boot koerste, hierop naar de Schotsche kust en in de onmiddellijke nabijheid daar van werd den Èngelsche officieren me degedeeld, dat zij naar de kust mochten zWemme-n. „Zeg aan jullie volk, zoo zei-de de -duikbootcomman-dant hoe de Duitschers u behandeld ihjsbbe,n, hoewel ziji het gedrag' van de „King Stephen]" niet vergeten zijn." De Èngelsche officieren grepen met tra nen in de oogen, de 'handen van den Duitschen duikbootcommandant en dank ten hem diep ontroerd. Hierop zwommen zij naar de Seliotsche kust. Een Ouitsch held. Sir Douglas Hajg, de Èngelsche qpper- bevelhebber, maakt in zijn rapport eervol melding van ee nDuitsch officier, die bijl Flesquieres met groote dapperheid te gen de ianks streed. „Daily News" beschrijft deze episode volgens de berichten van ooggetuigen. De officier was een oberleutnant, dis het bevel, voerde over het tank-afweer- geschut. Een treffer uit een onzer ka nonnen doodde vief van zijn acht mannen en verwondde den officier. Toch bleef hij o-p zijn post, terwijl ziijn mannen steeds de aanrukkende tanks bes -holen. Machine geweervuur maaide- de andere vier m-an- nen neer en verwondde den officier voor de tweodo maal. De-ze ging nu het kanon; hll-een bedienen en maakte ,acht treffers op acht verschillende 'tanks, die, daarop buiten gevecht gesteld werden. Herhaalde lijk werd liij door granaatsplinters en ko gels uit de machinegeweren getroffen, doch moedig hield bij- stand. Tenslotte werd hij door ejen naast hem inslaande granaat zoo zwaar getroffen, dat hiji niet meer kon opstaan. En nog trachtte hijl het kanon, dat hij pas geladen had, af te vuren. Een directe: treffer uit een o-nzelr tanks maakte aan den tegenstand eeln einde en toe-n onze mannen naderbij kwa men, was van den officier en het kanoin geen spoor meer te vinden. Onze mannen waren bijna droef te moede, dat dit zijn. einde was, want hij- verdiende te, leven. Ik geloof zeker, dat dit het schitterendste! geval van heldenmoed is geweest, dat ik heb meegemaakt. De onderdrukking van Ierland. Volgens de berichten uit Engeland is Ierland door de Èngelsche troepen bezet, om dit naar vrijheid smachtende volk andermaal te onderdrukken, of beter ge zegd in de verdrukking te- 'houden. Sedert de 17e eeuw is Ierland door Engeland gekneveld en van Elnge'an-d vol komen afhankelijk gemiaakfh Bewonderens waardig- is de taaiheid, waarmede de zion-en van het groene- Erin van1 geslacht op geslacht de ontembare zucht naar vrijt making hebben bewaard, j In dezen oorlog, waarin Engeland voor- gaf te strijden voor de vrijheid der vol ken en het zelfhestemmangsrecht der natiën, meenden die Ieren, dat ook voor hen eindelijk het uur der verlossing was j geslagen. Doch hoe hebben zij zich mis rekend. Korte oorlogsberichten. De toestand in Finland. Fin- sche vluchtelingen melden, dat in Helsing- fors en Wïbórg alle orde door de roode' garde wordt verstoord. Regelmatige Rus sische troepen hebben in Makilot de witte garde aan d.e roode verraden. De witte garde werd neergeschoten. Het blad der roode gardisten in Helsingfors schreef en kele dagen geleden: Het ontruimingsbevel van Finland zal niet erkend worden. De Finsche witte garde moet verslagen wor den en dan zal de revolutie naar-Zweden overgebracht worden. Heden ,is de luclitvaartverbinding WeenenKieff geopend, die voorloopig zal dienen voor het doen van koerierdienst tusschen Weenen en Se militaire en di plomatieke missies te Kieff. Gevlogen zal worden over Iïrakau en Lemberg. Binnen kort zullen nieuwe luchtvaartdiensten ge opend worden van Boedapest over Boeka rest. naar Odessa, en naar Constantinopel. Tweede Kamer. De Kamer zette- de -algemleene beschou wingen voort over „Beschikbaarstelling van levensmiddelen". De heer v. Bere- steijn was in een onaangename s'emiming toen 'hij zij-n repliek begon. Hij' noemde de rede van den minister een stuitende goedpraterij in nagenoeg alle opzichten. De kaasquaestiehet handhaven van den „onvoorzichtigen" heer De Jong; de bur- gemeester-rentmleester vau Hontenissa; de rijkstaxatiesde bedrijfswinsten; de draad nagels; 'twas alles zeer berispelijk ge weest. (Wat 'de zaak van het Kamerlid de Jong aangaat, verweet spr. den minister, zich te gemakkelijk van de z'aak te heb ben afgemaakt. Waarom (zoo vroeg hijl) zijn -de officieren van dei intendah.ee niet gehoord en waasom ook niet de heeïeh Ëllerman, Bonho-mime, Bioonsma en an deren, "die inlichtingen hadden kuinhen verstrekken? Waarom heeft de -minister toegelaten, dat de heer de Jong nog twee maanden voorzitter bleef van de Peul- vruchtenvereeniging Waarom heeft de minister zijn ambtenaren nie-t verboden inlichtingen te verstrekken aan den heer de Jong, die een trouw bezoeker bleef van de regeeringsbureaiii's? De houding van den minister kan spr. niet genoeg afkeuren. In gen tijd, waarin op regeerders geen enkele blaam, zielfs geen schijn van blaam mag rusten, heeft de minister aangenomen een houding zoo slap als maar mogelijk is. De "heer de Jong moedigde -drukkers aan -o-mi 2ich! op vee-export en peulvruchten export toe te leggen. Het ligt niet op den weg van! Kamerleden aldus oorlogshandel aan te moedigen. Een flink woord van den mi nister ware hier ge-past geweest. De zaak-Collot d'Elscury. Is daarover misschien misverstand in het spel? Spr. had het over den vader; alleen t'eloops sprak hij! over den zoon. 'Het spreekt vanzelf, dat de minister niet wist, dat de vader zijn zoon heeft onttrokken aan den dienst. Maar de lof aan den zoon neemt niet weg wat -spreker zeide va-n clerr va-der. Spreker zeide, dat geheel Zee land -er ^chan-de van sprak. Dat sloeg op "den vader. De minister zeide- slechts een deel van Zeeland, daarmede blijk baar doelende op de benoeming van den zoon 'tot regeeringscomnrissaris. Het is bekend, dat de minister langen tijd secre taris was van den F. N. Z.,^waarvan den lieer Collot d'Escury voorzitter was. Spr. neemt gaarne aan, dat de candidaat alleen is benoemd o-rn zijn verdiensten en dat van protectie geen sprake is. Maar waar is het, dat Nederland schande- spreekt van -de houding van -den heer Collot d'Escury. Spreker heeft bij het onder houd gezegd, dat al wat deize- totzijn verdediging bracht, .zou wo-rden gepubli ceerd en ook, -dat zijn verdediging hem niet bevredigde. De onttrekking aan den dienst was voor spreker het hoofdmoment in de quaestie. Omdat de Voorzitter be zwaar maakte o;p grond van het Reglement van Orde, den -door spreker voorgele-zien brief geheel in de „Handelingen" op te nemen en de. Voorzitter verzocht, het slot te schrappen, waarin sprekersoor deel werd gemotiveerd, voldeed spreker aan dat verzoek. 'Hij hoopt, dat dit niet tot misverstand aanleiding geeft. Spreker meende, dal de benoeming tot graancom- 'missaris een aanloopje was om de, vrij stelling te bewerken. Nu dat is geschied, verwijst spreker ter beoordceling van de .capaciteiten van den benoemde naar de correspondentie tusschen de taxateur.- Van Heel en den graancomm-issaris Collot d'Escury. Spreker wijst qp 'den taxateur, van wien hij in eersten termijn sprak, die viel' maal is veroordeeld, die- failliet is ver klaard, die nu behoort tot de hoogstaan geslagenen, en met wien nog een. appeltje is te schillen over de- peulvruchten. Deze benoeming zal wel niet ziijn geschied zon der goedkeuring van den heer Collot d'Escury Jr., zoodat er nog wel iets man keert op diens, kijk op menschen. Hoe oordeelt de- Minister van Binncin- landsche Zaken .over een burgemeester, die zijn zoon aan den dienst onttrekt, en Wat denkt de Minister daaraan te doen? Misschien wil de Minister tevens eens nagaan hoe deze burgemeester Ziijn schoolopzienorschap vervult. De, heer Col lot d'Escury heeft het veel te druk 0111 al die functies te vervullen. En welken indruk denkt de- Minister van Landbouw, dat het op hel land maakt, dat -die landstormer nu wordt ingelijfd voor dienst, na-dat hij- eerst ten onrechte van den dienst is ontslagen ein daardoor naar deze betrekking van f 6000 kon sol- liciteeren. De politiek van „het doel heiligt de middelen" zal to-c.h nie-t 's Ministers politiek zijn. Spreker dringt er pp aan dat de Mi nister zal meedeeien, welk advies de Raad van Spoorwegdiensten in deze aangelet- genheid heeft uitgebracht. Spreker is ook bereid het oorde-ei van de Kamer uit te lokken. Het graanbelang moge zwaar wegen, voof h'.et gekrenkte rechtsgevoel is het van meer belang, dat de Minister spoedig een an-deren regeeringscommis- saris benoemt en den teg- nwoord gen aain den 'dienst teruggeeft. Verder hebben wij kunnen lezen iln de couranten, dat de heer Reitsma is benoemd tot gedelegeerd lid van den F. N. Z, op een salaris van 'f7500 en dat de benoeming zou ingaan op 1 Sept. Maar spreker verneemt dat de benoeming is geschied op sterken aandrang van den lieer Collot d'Escury. Spreker acht een dergelijke benoeming niet geoorloofd; ambtenaren moeten alle banden met de vereenigingen ontbreken. De spreker eindigde met de platte ver- zitchting, dat wij het nog enkele maan den niet -dezen minister zullen moeten doen. De heer MarchanL (v. d.), de volgende spreker, meen-ende, dat de Kamer zich zal blameeren, wanneer er geen slot aan het debat komt, stelde de volgende motie voor ,,De Kamer, van oordeel, dat ter wille van de rech tszekerheid de ins telling,.van een Raad van Beroep met administratieve rechtspraak in crisiszaken noodzakelijk is; dat alle gezagsorganen in dat van Over heidswege georganiseerde of gecontroleer de bedrijfsleven een ambtelijk karakter beliooren te hebben en hunne fina-nciën als Rijksfinanciën behooren te worden beschouwd; dat de rantsoeneering- in le vensbehoeften algemeen behoort te wer ken, dringt er bij- de Regeering op aan, onverwijld maatregelen te nemen 0111 in deze onderwerpen te voorzien, en gaat over tot de orde van den dag." De heer de Wyckersloothl (r.-k.) stelde daartegenover deze: ,.,De Kamer, van oordeel, dat bij de zeer buitengewone omstandigheden der laat ste dagen een geheele of gedeeltelijke regeeringscrisis niet kan zijn in 's lands belang; dat de -dreigende voedselnood krachtiger bevordering der productie en verbetering in de organisatie der distri butie, gepaard aan vollediger regeling en bescherming der individueele belangen op den grondslag van het rechtwenschelijk maakt; dat de te treffen voorzieningen zoowel wat betreft de organisatie als wat betreft de kosten, zooveel fnogelijk op den vermoedelijken duur van den noodtoestand berekend moeten zijn; spreekt den wensch uit, dat, bij voortdurend overleg: tusschen en samenwerking .van de hoofden der verschillende Departementen van Alge meen Bestuur, de Regeering onverwijld een herziening! en ordening van de be vordering der productie en van de dis tributie zal voorbereiden." En 'de heer v. d. Tempel (s. d.) deze: ,,De Kamer, van oordeel, dat onver- wijl moet worden overgegaan tot: inbe slagneming en distributie van alle eet bare vetten, benevens distributie van rund- vleesch tegen goedkoopen, prijs; vaststelling van maximumprijzen voor schoeisel en raparatiewerk, en onteige ning, voor zooveel noodig na wijziging VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: P,er 3 maanden fr. p. post f 1.50 Losse nummers-0.05 Prrjs der Advertentiën: 14 regels f 0.80, iedere regel meer 20 ct. 3-maal wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Bewijsnummers 5 cent. dpr Onteigeningswet, van de groote par tijen manufacturen, voor zooverre deze in aanmerking komen voor alge-meen 'ge bruik; regeling van de productie op het gebied van kleeding en schoeisel; be schikbaarstelling yan onder- en boven- kleeding tegen verminderden prijs aan het- minder-draagkrachtige deel der bevolking, van oordeel voorts/dat het minumumrant- soen brandstoffen aan de houders van een en twee haardsteden moet worden verstrekt tegen prij-zen, ongeveer overeen komende met die van vóór den oorlog1, en, dat de egalisatie-regeling van de prij zen der brandstoffen behoort te worden herzien; en dat de maximumprijzen van de artikelen, gebracht onder art. 1 dei' Distributiewet 1916, in geen geval moeten worden verhoogd en de reeds ingevoerde verhoogingeit weder moeten vervallen, gaat over tot de orde van den dag." Hier heeft de Regeering keur uit drie: de zachtste vorm is die van Wyckerslooth', de verstrekkende uitspraak is die van den socialist. Mr. Marchant vroeg zorg voor de volks kracht, voor het „menschenmateriaal,, in dezen tijd op den voorgrond moet staan, niet de zorg voor het nationaal vermo gen. Hoofdzaak is, dat voor ons 'de hon- gerperiode zoo kort mogelijk duurt. De cijfers die wijzen op het gevaar voor ondervoeding: worden steeds ongun stiger. Spr. is tegen een weistandsgrens. Hij protesteert er tegen, dat de moeilijk heden, welke wij thans ondervinden met het buitenland, hadden kunnen zijn ver meden, indieq zuiniger was huisgehou- den met de levensmiddelen. Geen enkele waarborg bestaat, dat wij bij verandering van stelsel niet op nieuwe "fouten zou den stuiten. Spr. geeft, drie middelen aan tot verbetering: rechtszekerheid, bezui niging en algemeene rantsoeneering. Zij nog gemeld, dat tusschen de be drijven door de fnoties-Bongaerts en Al- barda inzake zorg voor behoorlijke af metingen der dijken, en voor bijdragen te vorderen van provinciën en grondeige naren, die geldelijke voordeelen genieten van de drooglegging der Zuiderzee zijn aangenomen. In de avondzitting werd behandeld het wetje tot verhooging van de subsidies voor het bijzonder middelbaar onderwijs. Dit. wetje verhoogt het subsidie per les uur voor de (vier- en) vijfjarige cursus sen van f50 tot f70 en voor de drie jarige van f 45 tot f 60. De jieer- Van der Molen stelde- voor om biervan ,resp. f120 en f90 te maken- en tevens om bij; het bepalen van de- bijdrage jn hef salaris van den directeur met de ,toen neming van het, aantal klassen of pa rallelklassen rekening be houden. Hierop volgde een wetsontwerp tot ver hooging van subsidiëh voor de bijzondere gymnasia- Het wil voor gymnasia in gemeenten met. minder dan 30,000 zielen hét be drag per wekelijks lesuur op 60 gulden brengen, en in ge-meenten, waar de be volking 30,000 zielen te boven gaat, tot 70 gulden gaan. De heer Van der Molen heeft voorgesteld deze bedragen tot'90 gulden, resp. 100 gulden te- verhoogen. Aanneming van de amendementen zal wel afstuiten op het argument: 't is maar een noodregeling, straks krijgen ze meer. Links was er tenminste niet voor. de Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van L. la Porie; te Middelburg die van M. J. van P'ienbroek en te Vlis- singen die van S. 1. Engering. De opperbevelhebber van land- pn zeemacht, heeft den toegang tot en het verblijf binnen het geheele in staat van beleg v-erkeerde gedeelte van Nederland ontzegd aan Ernst Fritz Riebe, geboren 18 Juni. 1896 te- Tauche (Saksen), wo nende te Zeitz (Saksen), laatstelijk ver blijf houdende te Amsterdam, van Duit sche nationaliteit, zulks omdat zijn ver blijf in dat, gebied moet ''worïïen ge acht te zijn gevaarlijk voor de rust en> algemeene veiligheid. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft wegens.het betrokken zijn bij den smokkelhandel het, verblijf in zijn gezags- gebied ontzegd aan: Edomond Bracke, geb-oren 12 Oct. 1898 te St Laureins (B.), wonende te St. Kruis; Richard Os car Andries, geboren 15 Jan. 1895 te- E-eclo-o (B), wonende te St. Kruis; E-do-- )mond van Damme, geboren 13 Dec. 1896 te Malline (N.-Amerika), wonende te IJzendijke; Willem 'Syriel Sneep, ge boren 22 Juni 1883 te Sedegliem (B.), )wonende t-e IJzendijke, allen Belgen, en aan de Nederlanders Chaterina Maria Boelaert, geboren 22 Sept. 1896 te Eede, wo-nende aldaar; Louise Maridaen, echt-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 1