Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Financieel® Berichten laatste ierltófèm Briefwisseling. Hedenmorgen Werden in het pol derhuis in de Abdij de stembriefjes voor de verkiezing van een commissaris van den polder Walcheren geopend ter voor ziening in de vacature wijlen den heer jhr. mr. _W. H. Snouck 'Hurgronje. Uit gebracht waren te Middelburg 54 en te Westkapelle 15 stemmen. Gekozen werd de heer J. Lako te Middelburg met 57 stemmen. Op den heer A. J. Brakman waren 4, D. Lako 3, J. H. Geschiere, L. Simonse en A. Francke Mz,'., ieder een stem uitgebracht, terwijl een stem blan co en één van onwaarde was. Gisterenavond vergaderde alhier de A. "It. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Na de gebruikelijke opening' ■\yerd in behandeling genomen eventueele samenwerking met andere Kamerkieski'in- gen. De Kiesvereeniging sprak haar mee ning uit, dat "de Kamerkieskring „Zee land" het Provinciaal Comité raden moet géén verzet aan te teekenen tegen de voorgenomen samenwerking in één groep van de KaïnerkieskringenLeiden, Dor drecht, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, 's-Hertogenbo.sch, Tilburg, Zeeland en Limburg, De uitslag van het opmaken der voorloopige candidatenlijst kan nog niet worden vermeld, wijl die eerst van daag kan "worden vastgesteld. Goes. In een hoofdartikel in de Goe- sche Courant neemt de heer Tj. N. Adema, benoemd hoofdredacteur der Alk- maarsche Courant, afscheid van lezers, Goeschc betrekkingen, en ook van de ,,Goesche collega's met wie (hij) zoo me nig uurtje gemeenschappelijk mocht werk zaam zijn en wier persoonlijkheid en ar beid (hij), met een enkele uitzondering, ten zeerste (heeft) leeren waardeeren.1" Dankend voor dit waardcerend woord, spreken wij den wensch uit, dat het onzen scheidenden collega wèl ga in Alk maar. In den ouderdom van 59 jaren is alhier overleden de heer J. Z. Risch, sedert 1895 lid van den gemeenteraad. De heer Risch, geboren te Middelburg, be gon zijn maatschappelijke loopbaan als rijks veearts te Scherpenisse, van waar hij naar hier overgeplaatst al spoedig het vertrouwen won van burgers en landbou wers, zoo hier als op het eiland. Hij, had behalve zijn aanleg voor de vee artsenij ook nog bijzondere gaven voor schilder- en 'teekenkunst, dicht- en decla- meerkunst, ook behoorde hij in zijn goede jaren tot de beste redenaars. Zijn grootste populariteit verwierf hij eenige jaren ge leden met zijn door den heer J. Kooiman getoonzette Prinses selied, door alle Goe- sche schoolkinderen gezongen: 't Is feest, 't is feest in Nederland, voor jong en oud, voor stad en land. De heer Risch was ook eenige jaren voorzitter van het Gasthuisbestuur, als hoedanig hij evenwel wegens voortduren de krankheid het vorige jaar ontslag nam. Woensdag treedt de heer Jan Grata- ma, b. i. van Amsterdam, voor Wetensch. Belangen op, met het onderwerp„Heden- daagsche stroomingen in de Schilder kunst". Kapelle. Gisterenavond vergaderde de werkmansver. V. I. 0. S. alhier. Van, de 120 leden waren 27 leden tegenwoor dig. Voorz;. J. van Overloop. De Pen- ningm. deed rekening en verantwoording. Ontvangen was f 129,12V2- Batig slot van f53,67V2- De heer J, Ganseman vraagt hoe het komt dat er geen spreker meer is geweest voor de Arbeidsbeurs. De Voorz. antwoordde, dat dit meest voor valkmannen was ein men daar verder niet op ingegaan is. yanwege den Bond van Staatspensioneeriing wordt gevraagd een afgev. te willen zenden op 1 April naar bet te houden congres te 's-Gra- venhage. Hierop wordt niet ingegaan. Dhr. J. Ganseman vraagt of het bestuur nog niet heeft besloten iets te geven aan de ver. wijkverpleging. De voorz, zegt: we geven door bemiddeling van het zie kenfonds, waarvan bijna alle leden lid zijn. De voorzitter deelt mee, dat hij' bij den Burgemeester is geweest om te spreken over het request aan 'den Raad over de distributieschoenen. (•riiki, De heer D. Rietveldt deHondt hoofd der openbare School I, benoemd ontvanger-griffier van dein Olsendepolder, mag deze laatste betrekking van Ged. Staten niet aannemen. Van den oesterhandelaar I. is gis teren een oesterben gestole|n. Van de daders geen spoor. v Oolljmplaai Dezer dagen werd alhier opgericht een vereeniging. valn melkleve- ranciers, aanvankelijk met 13 leden. Als leden van het Bestuur werden gekomen de h.h. A. de Pree Az|. Jac. de pree en P. Provoost, jesp1. als voorz!., secr. en penni'ngm. Oostdijk. De A.-R. kiesvereeniging al hier heeft in hare vergadering van gister avond voor de candidatenlijst van de Tweede Kamer de volgende 10 namen genoemd: 1. Mr. J. A. de Wilde; 2. ïdenburg; 3. Mr. V. H. Rutgers; 4. Dr. E. J. Beumer; 5. Dr. A. Brummelkamp; 6. J. v. d. Molen Fz.; 7. L. F. Duymaeri van Twist; 8. C. v. d. Voort van Zijp; 9. Mr. H. J. van de Velde; 10. P. vani Vliet Jr. - Nieuwdorp. De goederen, welke door de Ger. Jonged. Vereeniging ,,Uw Koninkrijk kome" vervaardigd werden, mochten we Donderd agrni dd ag 'ter bezichtiging leg gen. Hebben ook wij voortdurend met velerlei moeilijkheden te kampen dooi" den hangen tijd, waarin we thans, leven, nochtans werden we door de goedheid onzes Gods in staat gesteld dit jaar 86 kleeding stukken te vervaardigen én uit< te reiken „aan de volgend© vereenigin- g'en. Aan de Vrouwenvereeniging „Dor cas" alhier 16 stuks; aan de stichting „Vrederust" 18 stuks; aan Dr. Scheurers' hospitaal 15 stuks; aan het ldeederen- fonds der stichting „Groot Emaus" 13 stuks; aan de Zuid-Oosthoek van Fries land 24 stuks. Neige de Heere vele har ten tot dit zoo heerlijke werk der barm hartigheid. i 's Heer Arendskerke. Openbare verga dering van dein raad op Vrijdag 22 Fe bruari. Afwezig J. Minnaar, B. de Ja ger, N. Remijn, J. Smit en .1. Nijsse. Medegedeeld wondt o.m. dat bet Burger lijk Armbestuur van 's-Heer Arendskerke door Ged. Staten is gemachtigd over 1918 aan de gemeente een bijdrage tq verstrekken van f 1000 ter tegemoetko ming in de kosteln voortvloeiende uit de distributiewet 1916. Op verzoek van Gedi. Staten wordt de salarisverordening van bet onderwijzend personeel in deze ge meente gewljizigd en besloten aille ver boogingen der jaarwedden van de hoof den der Scholen om de twee jaren toe te ikennein, in plaats van, zoioals oor spronkelijk' "was bepaald, voor de eerste verbooging vier jaren te stellen. De be looning voor het geven van onderwijs in de handwerken buiten de gewone schooluren, wordt in plaats vain .f25 per wefcelijfesch lesuur, gesteld op f0,50 per lesuur. Een verzoek van den lieer J. Noteboom e.a. om bet stationsvoet pad te vervangen door een rijweg, wordt gesteld in handen van B. en ,W], ten einde te onderzoeken welk tinantieel offer de eigenaars van de aan bet voetpad gelegen perceelen voor deze verbetering over hebben. Tevens werd besloten met de verdere uitwerking van be,t verzoek te wachten tot meer normale tijdsom standigheden zullen 2ijn ingetreden. In verband met een ztestal ingekomen recla mes van den hoofd, omslag over 1917, wordt besloten den aanslag van L. Goe- degebure te verlagen van de 16e naai de 11© klasse, die van A. en'Ei. Rent meester te verlagen van de 8e naar ilq 4e klasse,'die van Wed. A. de Leeuw te verlagen van de 19e naar de 14© kl. en die van VVi. Boogaard en jjVi. Blan- kenburgh op1 het kohier te handhaven,. Ten slotte werd aan B. VV. een cre- diet .verleend tot een maximum! van f 10,000, in verband mét de steenkolen- distributie. Biezelinge. Gister vergaderde hiér de Kolenbond Algemeen Belang onder lei ding van de'n secretaris. De voorzitter was afwezig door ziekte. Tegenwoordig waren 60 leden. Medegedeeld werd, dat er 151 leden zijn, dat er alleen tot Maart kolen zijn aangeschaft door den Kolen- bond, "dat vervolgens geleverd is door de Brandstoffencommissie. Aan denPen- ningm. zijn betaald door dei leden 963 ILL., de andere aan de Brainjdst. Com. Verschillende /nededeelinge'n werden ge daan over de kolendistributie, welke in dezé Gem. een zoo goed mogelijk verloop heeft gehad. De Penningm. deelde in zijn jaarverslag mee ontvangen te hebben met saldo- vorig jaar f 2852,131/2. Uitgaven f2611,52. Saldo: f 240,61^ Het reserve kapitaal op de Spaarbank is, f463,28. Dhr. C. Butler en W1. Bjerens de Kam brachten1 rapport uit dat alles in goede orde was bevonden. Het Bestuur stelde voor om het reservefcapitaal te laten op de spaarbank, doch vroeg hoe het saldo moest besteed worden. Besloten werd om deze terug te 'betalen voor elke afgeno men H. L., zoodat dan 25 cent perH.L. terugbetaald wordt, te rekenen van 1 Jan. tot 1 Sept. Al bet geen over 'is op de boekjes. Deze terugbetaling zal Zaterdag 2 Maart geschieden in het lo kaal van 79 uur. Besloten wordt om geen Bestuursaftreding te doen plaats heb ben en dat de salarissen Zullen stilstaan, zoolang de omstandighedenzoo blij(ven. Een tijdelijke losser wordt benoemd n.'l. A. v. d. Velde Hz,, wegens ziekte van dhr. Cl. Beenakker. Koudekerke. Gisteren vergaderde de vereeniging voor Bijzonder Lager Onder wijs op Geref. Grondslag; onder leiding van dhr. D. Sparrentak als: voorzitter. Ruim 30 leden waren tegenwoordig. Als naar gewoonte sprak de voorzitter een gepast woord' wijzende op al de welda den, en wekte op deze niet te vergeten. Uit het verslag1 van den secretaris bleek, dat alles zijn geregeld verloop heeft ge had,, en dat alle rapporten over het school bezoek gunstig waren. De penningmees ter had ontvangen f5.101.34 en uitge geven f5.668.14, alzoo een tekort van f566.80, welk tekort in hoofdzaak is ont staan door de mindere rijksbijdrage over 1917, dit zal over 1918 meer zijn, let tende op het aantal kinderen. Voor het suppletiefonds was ontvangen f307.82 en en uitgegeven f285.Wordt dit fonds nog iets meer gesteund, San kan aan meerdere aanvragen worden voldaan. De voorzitter en C. P. Bezuijen worden met groet© meerderheid herkozen, en ne men die benoeming! aan. Medegedeeld wordt, dat dpie obligatiën ieder f 100, zijn geschonken, dat het aantal nieuwe leer lingen grooter is als ooit te voren. Dia voorzitter dankt alle opgekomenen voor hunne medewerking en wekt op tot har telijk mede leven met deze heerlijke zaak van het onderwijs, spreekt een bemoedi gend woord tot 'het hoofd der school en de onderwijzers; waarna deze verga dering met dankgebed van het 'hoofd der school, door den .voorzitter wordt ge sloten. Westkapelle. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig A. Verhulst JAzi. en P. Minderhoud Jzn. B. W. stellen voor de brandverzekeringsbedragen met 50 pet. te verhoogen. Met alg. stemmen) werd hiertoe besloten. Van Ged. 'Staten is ee|n schrijven ont vangen, om in de: bcgrooting 1918 pp te nemen Het bedrag nooidig voor "even tueele verhooging der jaarwedde van de onderwijzers. De raad gaat hiertoe niet over, daar tot dekking van die uitgaven, de Hoofd. Omslag op f8000 zou moeten tvorden gebracht. De draagkracht der ge meente laat het niet toe. Daarna wordt een' kohier hondenbelasting opgemaakt met 50 honden tot een bedrag van £75. Bij de rondvraag vraagt de hjeer Moens tot hoe hoog het geschatte inkomen moet staan om bonnen voor regeeiingsklom- pen en schoenen te worden verstrekt. De voorzitter 'antwoordt dat h:e,t inko men f 1200 niet te bosve'n mag gaan. De heer Hendriks© deelt mee dat hij gezien heeft op de begraafplaats dat de ruimte öm te begraven le klasse zoo klein is en vraagt of dat niet uitgebreid kan wor den door omhakken valn hout. De voor zitter zegt vergrooting toe. Axel. Zekere Ch. K. wierp asch in een glaasje sterken drank van zijn vriend D. in een herberg alhier. Na gébruik eir van viel v. D. bewusteloos neer. K. ont rolde toen v. D„ zijn geld, zijnde pl'.m. f 120. De .politie heeft K. gearresteerd en naar Middelburg overgebracht. (Z. VI.); Oostburg. Bij het ontladen van een mitrailleur weigerde een der patronen er uit te komen en bleef men er nog wat aan prutsen, dat naar wij vernemen ver boden werd en waarmede men toch voort ging. Eensklaps ging het schot af, jmet het treurig gevolg, dat de kogel, een der nabij staande militairen frof. Het schot ging hem dwars door het onderlijf. De gfetroffene werd in bedonkelijken toestand naar het St. Antonius gesticht alhier over gebracht. 'V. C. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groot Amniers J. Bus te Enter. Bedankt voor Garderon door W. L. Mulder te Arnemuiden. Ritthem. Door Kerkvoogden en nota belen is besloten aan den predikant over dit jaar een duurtetoeslag te geven van f 100. Gwef. Keuken. Bedankt voor Meppel door A. Iloene- veld te Nijkerk. B. en W. van Haarlemmermeer ad- viseeren den Raad aan de hoofden en onderwijzers der bijzondere scholen in deze gemeente een aanzienlijke gratifica tie te verstrekken, tot een gezamen lijk bedrag van f7200. Aan de stellingen toegevoegd aan Vonkenberg's dissertatie ontleenen wijde volgende VIII. Het bestaansrecht eener gemeen telijke verordening, welke liet rooken in het openbaar door kinderen beneden ze keren leeftijd verbiedt, moet worden ont kend. IX. Eene verordening, waarbijl verbo den wordt ,in het openbaar godslaste ringen te uiten, ligt binnen de .wetge vende bevoegdheid van1 den gemeenteraad. XIX. De verplichte militaire groet moet in Jiet Nederlandsche leger worden ge handhaafd. Ned. Herv. Kei*. Zondag 24 Febr. 1918. Goes, 9.30 u. ds. Boissevain, 2 u. ds. Homburg, bed. H. D., 6 u. ds. de Vries. Wilhelminadorp, vm. nm. ds. Boisse vain. ewiwwi)min,<«wiiMMCTmwawwwiiwi*w»ww,iiiki,iwiini»iji.iiiun'. in' NjSliWS. In de Bommelerwaard woédt hooi verkocht voor f80 de 1000 pond. Het comité voor het houden van een bazar ten bate van dienstweigeraars te Hengelo, heeft bericht ontvangen, dat op advies van den burgemeester, heL ver zoek tot het houden van een bazar is geweigerd. De politie te Leiden heeft ©en zés^ tienjarig jongmensch gearresteerd, dat zich uitgaf als inspecteur van de N. 0. T- Bij' een winkelierster had hij1 een par tij zeep in beslag genomen en daarvoor een lagen prijs geschat en betaald. Toen bedoeld jongmensch den volgenden dag weer bij de winkelierster terugkwam' .om de overige zeep in beslag te nemen, kreeg zij1 argwaan en waarschuwde de politie, die den pseudo-inspecteur inrekende. Gisteren zijn te Sittard i Russen, pni 2 Franschen aangekomen. Een JJiiitscher, T„ die iets over de grens wilde smokkelen naar ziijn wo ning', werd, even over de grens geko men, door hulpkommiezen te Emmer Compascuum in den bals geschoten, ten gevolge waarvan hij ,.is; overleden. T. was met verlof thuis. De 25-jarige K. v. d. .E. is bïj Bolnes uit "zijn "boot gevallen en ver dronken. Naar de N. R. C. meldt, is er geeni sprake van vermindering van het brood rantsoen voor de militairen, waarvan eenige dagen geleden in de pers melding werd gemaakt. Te Overschie zijn nu 380 koeien! gevorderd. De St.ct. bevat een ietwat uitge werkte tabaksregeling. TeNijveenstermond is het zoontje van een werkman verdronken. Uit de Diergaarde te Rotterdam is een pelikaan ontsnapt. Pogingen om den vogel, die op het land van Hoboken1 was neergestreken, te vangen, bleven tot dusver zonder resultaat. Op de Onrust aan de Zuidwestpunt van Texel is gestrand de Ned. Koftjalk „Normaliteit" geladen met papierpulp van Drammen naar Rotterdam. Het volk is nog aan boord. Een sleepboot is in de nabijheid. Gisteren is in Den Haag aange houden C. F., die een fouragehandelaar uit Breskens heeft opgelicht voor een bedrag van f 10.000. Gisteravond viel te Rotterdam dé weduwe B. in 'hare woning van de trap, waardoor z'ij een .schedelbreuk bekwam. De 'juffrouw is aan de gevolgen over leden. De 15-jarige zoon van den heer J. S„ te Friezenveen, is met zijn fiets door het ijs gezakt en verdronken. Gisternamiddag; is het 10-jarige doch tertje van den zetschipper van de Rheina- nia 202, welke bij' den Veerdani onder den Pa.pendrechtschen wal ten anker lag', overboord gevallen en verdronken. De ouders waren sin Dordrecht voor z'aken. Te Hellendoorn is de dorpsschool voor een groot deel'afgebrand. Van de 6 lokalen bleven er 2 behouden. Het „Kol. Weekbl." ontleent aan een particulieren brief uit Indië het vol gende: 1 Sedert maanden ziijin geem zegels van cent meer verkrijgbaar en' men heeft hier overdrukken gemaakt op 21/2 cents zegels. 'En oude zegels, die al jaren lang uit de circulatie waren genomen, zijn in eere hersteld. Zoo ziet men hier weer den voor de jongeren onbekenden kop van wijlen Wil lem lil op brieven geplakt. In den Haag wordt voor kalfs- vleesch reeds f4 per kilo betaald. Te Leende (N.-B.) is ingebroken! in het gemeentehuis. De aldaar opgebor gen en in beslag genomen smokkelwaar is gestolen. i Bij' een lompenkoopman te Tied is heden beslag gelegd op een partij! lom pen, waartusschen een partij) oude, doch niet afgescheurde broodkaarten werden gewonden. v 1 Opleiding van O.W|.-ërs. In een der bladen komt de volgende adver tentie voor „Jongmensch, uit de beste kringen, veel tijd beschikbaar hebbende, is be reid,, rijken lieden van bescheiden af komst, prettige omgangsvormen en goe den smaak bij1 te brengen, en hen later in gezelschappen, passende bij hun nieu wen stand, te introduceerpn. Brieven enz." Pap ïttoppi «Wisp, h. Hoedeken8kerke. 'Vrijdag werd alhier ten overstaan yam, den notaris H. [Wj. Neervoort te 's-Gravenpolder in het open baar verkocht een huis met schuur én erf alhier, groot 2 A. 71 c.A. Kooper werd dhr, C. de Brookert q.q. voor f1530, onverminderd f10 v oor accessoiren 8 Va pet. voor onkosten. In de gisternamiddag te Amster dam gehouden vergadering van Commis sarissen der Groningschc Hypotheekbank voor Nederland, gevestigd te Groningen, is besloten aan aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1917 te bepalen op 10 pet. (vorig jaar 9 pet.) BERLIJN, 22 F'ebr. De Rijksdag heeft het .voorstel Van de Onafh. Soeiaal-dem. om den afgevaardigde Dittmann uit ziijin hechtenis voor den duur van de zittings periode te ontslaan tegen de stemmen der beide socialistische partijen en der Polen, verworpen. BERLIJN, 22 Febr. Avondlegerberioht. In het ..Oosten nemien de operaties hun voortgang. Van do andere oorlogsitoooeo- len, /niets nieuws. BERLIJN, 22 F'ebr. J)e eerste Oekrai- nische divisie, wolker aanvoerders, staf officieren en mainschappen uit vroegere krijigsgevangenein bestaan, wordt reeds gevormd. Officieren en mainschappen, in dë his torische uniformen der Oekraimisehe ko zakken gekleed, inet lange, blauwe main- tels en grauwe pelsmutsen, maken een uitstekenden indruk. Ook de stemming is best. MIDDELBURG. Maandag a. s. van 10 tot 12 uur zal op het bureau der bevol king de uitbetaling van inkwartierings- gelden over Januari, voor zoover betreft de wijken A tot en met I, plaats hebben. Naar de Rott. verneemt, is nood zakelijk gebleken; dat prof. Sillevio' Srnitt, die nog steeds in Eudokia te Rotterdam verpleegd wordt, opnieuw een operatie moest ondergaan. Deze is reeds verricht. Omtrent den toestand kan nog niets ge zegd worden. De v 1 e e ac h v 0 o i' z ie ni n'g1. Naar „Het Volk" verneemt is: Woensdag- vond laat telegrafisch door. den Minister van Landbouw aan de burgemeesters in het land opdracht gegeven tot inventari satie van het aanwezige vee. Heden (Zaterdag) moet ëen en ander zijn afgeloopen. Geïnventariseerd worden alle runderen en .schapen van één jaar en ouder. 'Hel moet verder in de bedoeling van den Minister liggen, om zijn de verschil lende inlichtingen van de burgemeesters bij zijn departement ipgekomen, contro leurs uit te zenden ter taxeering en in beslag neming van "daarvoor in aanmer king1 komend slachtvee, dat daarna ter beschikking van de gemeentebesturen zal worden gesteld. Het Oostenrijksche Huis van Afgevaardigden. In het Oostenrijksche huis van afge vaardigden verklaarde minister-president Seidler bij het begin der zitting: Eergisteren verscheen in de bladen een officieele mededeeling, die zegt, waar op het oogenblik liet zWaartepunt der Oosten- rijk-Bongaarsche strijdkrachten ligt. Naar uit verschillende in de debatten gedane uitlatingen blijkt, schijnt dit com- muniqé gedeeltelijk tot verkeerde opvat tingen geleid te hebben. Ter opheldering zou ik drie korte opmerkingen willen maken. 'Gelijk ik reeds op 19 Februari verklaarde neemt Oostenrijk-Hongarije niet aan de militaire actie deel (bijval) die op het oogenblik door 'Duitschland tegen Rusland gevoerd wordt (bijval). Een binnenrukken van Oostenrijk-Hon- gaarsche troepen in Oekraine, waarmee wij in vriendschappelijke .verhouding le ven, zal niet plaats hebben. Wat Roemenië aanbelangt, bestaat er wapenstilstand tusschen Öostenrijk-Hon- garije en dezen staat. De vredesonderhan delingen beginnen in de eerstvolgende da gen (bijval). Het huis zette de eerste lezing der voorloopige begrooting voort. &rpïif)k8 fta&ë Van 21—22 Febr. MIDDELBURG. Gehuwd.: R. H. Stijger, jm. 23 j. en J. de Munck, jd. 21 J. Perzijn, jm. 27 j. en D. Schuihverve, jd. 23 j. Bevallen: E. Barentsen, geb. Jongepier, d.; J. Krijger, geb. van Lier©, z.; H. J. Le Due, geb. Breel z. Overleden: P. Vereist, z„ 6 dagen; J. 11. Machgeels, wed. A. D. Gemier, 69 j.; J. W. Tisscrand, wed. A. Huijsse, 87 j.; C. Wijtman, wed. F. Ch. J. van, Heulen, 52 j. VLISSINGEN. Overleden: L. Mommaas, 26 j., vrouw v. J. W. Clowting; M. Blok land Visser, 2 j„ d.; C. Raarnsdonk, 67 j., vrouw v. P. C. Schenkel. Van 1522 Febr. RITTHEM. Geboren: Paulina, d- v. Jaco bus Johannes Schout en Neeltje de Pagter. Van 7—'21 Febr. KRUININGEN. Getrouwd: Jan Adriaan- se, 23 j. jm. en Suzanna Maria van dë! Pare], 23 j. jd.Adriaan Boone, 34 j. en Dina van de Velde, 32 j. Geboren: Jacob, z. v. Jacob. Grootjans en Anna Maria Noels; Jannetje Maria, d. v. Pieter Schouwenaar en Jannetjp Feijnkel; Hendrikus, z. v. Jacobus Ver- haagen en Maria' Kroinbéen; Pieter, z. v. 'Petrus van Est en Hendrika van En gelen; Johannis Abraham, z. v. Hubrecht Zvecmer en Maria Boone. Overleden: Hendrika Maria Ekelaar, 55 j„ echtgenoote van Boudewijn Hooge- steger. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Cornelis Murinus van de Plasse, jm. 26 j. en Dina Houtekamer, jd. 23 j. Geboren: Dina, d. v. 'Martinus Jacob de Rijke en Jozina Hosselaar. Overleden: Maria Snoek, 73 j., weduwe van Gerard Schouwenaar. (Kr. C.) v Tholen, 22 Febr. 1918 Tarwe f 18.a f 19.Haver f 17.—, a f 18.Wmtergerst f 17.af 18.Zo- inergwat f 17,a f 18.Rogge f18. a £19.Braineboorieu f29.a f 81. Witteboonan f29.a £31.Kook erw ten f 20.a f29.Kroonerwten f 20. a f 29.alles per 100 K.G. Aardappe len f 1.20 a f 0.per 70 KG. Karwg' f afper 50 KG. Ajuin f8.af 9.— per 00 Ï\G. Eieren f 9.75 per 100 stuks, Heter f 1.685 per halve KCf. Wegens plaatsgebrek moesten en kele stukken, benevens een paar adver tenties wachten. TELEGRAFISCH WEEREERICHT Naar waarneiningwn in don nwtfg»3 van 23 Febr., medegedeeld door het Kern. Ned. Meteor, instituut te Oe Bul Hoogste barometerstand 773.2 te Vhs- singen, laagste 749.3 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 24 Feb r. - Meest matige Westelijke tot Zuidwestelij ken wind; zwaar tot balfbewolkt; aan vankelijk weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2