Preibeurli der /9i r iiseer-Iirici StartBri-Gsneraai. Uit de PrBvIssiie. Uit den Goeschen Raad. Kerkmaiüws. Onderwas, Predikbeurten. Landbouw au Sasnaiid i- voor het vullen van in buitenbands M. GRIMMIN in Rijwiaien - 'sHeerc te Amsterdam is gebouwd, had een beman1- ning van 6 Europeanen en 31 inlanders. (Vervoer van rijwielen enz. Gemeld wordt, dat gedurende de maan den Maart, April en Mei 1918, het vervoer van rijwielen en rijwielonderdeelen per spoor als bestel- of vrachtgoed in bin- nenlandsch verkeer zal zijn toegestaan behalve tusschen stations, gelegen in of nabij plaatsen welke onderling door een ge/egelden beurtbooldiensl zijn verbon den. Appelstroop. De Minister van Landbouw heeft vast gesteld de navolgende maximumprijzen voor welke appelstroop in potten of glazen mei, een netto inhoud van 150 gram zul len mogen worden Je koop aangeboden of verkocht: Groothandel prijs 0.40tusschenhandcl- prijs f 0.45kleinhandelprijs f 0.55 in potten of glazen met een netto in houd van 700 grain: groothand^lprijs f O.621/2; tusschenhantfelprijs f0.70; klein handelprijs f Q..85 in potten of glazen met een netto- inhoud van 900 gram: groothandelprijs f 0.80 p- tusschenhandelprijs f0.90; klein- handel prijs fl.10. De prijzen zijn berekend inclusief ver pakking. Tweede Kamer. De „Msb." schrijft naar aanleiding van minister Pleyte's Indische begrooting en in 't algemeen over zijn beleid: Alles op te sommen, wat er niet is gedaan dat gaat niet aan. Veel spoediger was de Minister zelf gereed met het op sommen van wat er wel tot stand ge komen was onder zijn verantwoordelijk heid. Alles, opsommen wat had moeten! geschieden, men heeft slechts de groote gebieden té noemen van de reorganisatie ■van het 'inlandsch bestuur, de verdedi ging van Indië, de ontginning van Indië's minerale rijkdommen, om van ieder toe gestemd te krijgen, dat er nagenoeg niets is verricht. Daar verandert het parade paard, dat de Minister voorbracht, name lijk de Volksraad van Indië niet veel aan. Voider heeft dit bewind do wor ding gezien van eenige afdeelingsraden, hetgeen een droppel is vergeleken bij den groeten stroom van bestuurshervorming, waarvoor Indië voor een groot deel rijp is. Wijders zijn er eenige rechtskundige hervormingen tot stand gebracht, waar onder vooral het wetboek van strafrecht is te noemen. Zoover gekomen, was de Minister met zijn eigen lijkrede genaderd aan het einde der verdiensten van zijn bewind. e—Ill I - III I Apotheken. Zondag a.s." zal te Goes geopend zijn de apotheek van J. B. van Kalmthout;- te Middelburg die van L. K. v. d. Harst J.Jzn.; te Vlissingen, die van S. Ji Engering. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft bepaald, dat het verblijf in verschillende in staat van beleg' ver klaarde gemeenten o.a. die, behoo-rende tot de werken aan de Westerscheldie, wordt ontzegd aan Do-uwe Justus Noor dewier, geboren te Assen 21 October 1892, schoenmaker, wonende te Grams- bergen, zulks uit overweging,' dat de aanwezigheid van dezen persoon in het in staat van beleg; verklaarde grensge bied moet worden geacht, gevaarlijk te zijn voor de rust ..en de algemeen© vei ligheid. De commandant der stelling van de Monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied wegens het betrokken 'zijn bij den smokkelhan del ontzegd aan: Christiaan Kommers, geboren 20 Juli 1893 te Hooge en Lage Zwaluwe, wonende te Rotterdam, van beroep varensgezel; Gerrit v. d. Pluym, geboren 4 October 1890 te Dassen, wo nende te Rotterdam, van beroep matroos; Philip Josephus Hage, geboren 4 Juli. 1853 te Sluis, wonende aldaar, alten Ne derlanders en aan de Belgen Victor Wau- ters, geboren te Assenede, 4 'Juni 1885, wonende te Sas van Gent en Jïdumond Wouters, geboren 27 Maart 1877 te As- eenede en wonende te Philippine. Benoemd tot burgemeester van Reeu- wijk L. J. Lucasse, -met eervol ontslag als burgemeester van Rüland-Bath; idem van Oud-Vo-ssemeer C. W„ Snijders; tot rechter in de rechtbank te Dordrecht mr. di'. B, I. Zijlstra, thans rechter te Zie- rikzeee. Middelburg. Bevolking. In de eer ste helft van de maapd F'ebruari zijtn in deze gemeente Ingekomen: Willem 'Theune, werkman, Wagenpleini P 16Izaak de Regt. timmerman, Bleek E 94c; Arie Lagendijk, scheepstimmer man, Leerlooierssingel Q 255'; Louis Charles Po-upaert, architect, L. Delft H 22; Franciscus Pieter W ijsveld, bankwer ker, Teerpakhuizen P 35; Jacobus de Rijke, werkman, Karelsg.ang T 47; Peter Frans Koops, koopman, Winterstraat Q 113; Bernardus Kru ij-ze, banketbakker. Houttuinen Q 35; Joannes Antonius LeijJ- ten, arbeider, Brakstraat 0.':253. V er trokken: H. J. J. M. Peek, van L. Burg C 90 naar Soest; F. P. Kort, Dampoort T 219, Hellevoetsluis; S. v. d. Broek© vr. van J. de Hondt, Penninghoeksingel L 72e, Roosendaal; S. Auer, Houttuinen Q '33a, Rotterdam; H. v. Absh'oven, Goescheko renmarkt P 56a, Rotterdam; J. Wijnen, L. Noordstraat L 105, Strij'p; P. P. H. A. iWj. 'J. Josso, Korendijk P 70, Gro ningen; J. G. R. van Reijn, Slepers'singel Q 136, Breda,; K. F. A. Schouten, Vlas- markt L 11, Rotterdam; D. C. Frelier, wed. R. Bruijning, Bellingstraat G 166, Amsterdam; D. Bol, Noordpoortstraat M 292, Ierseke. Hedenmorgen is in de Spanjaard- straat door het draaien van een mili taire wagen een ruit stuk gereden jn den winkel van de weduwe A. Toen deze daarover de militairen onderhield, werd zij minder beleefd geantwoord, en zij deed dan ook aangifte bij de politie. Het besluit van 1 Februari j.l. waar bij het uitzeltingsbesluit betreffende M. G. A. Blankers, Duilsch yice-consul te Terneuzen, werd geschorst, js ,met in gang van 23 dezer opgeheven. Goes. Gisterenavond had alhier een sa menkomst van Christelijke Handels- en Kantoorbedienden plaats, met 'tdoel om te komen tot dc stichting van een pl- deeling van den Bond van Chr. Handels- en Kantoorbedienden. De vergadering werd door den heer J. A. Flin'k geo pend met gebed, waarna de heer Lange- veld een inleiding hield waarin hij het doel en het nut van den Bond uiteen zette. In beginsel is besloten 'tot het oprich ten van een afdeelng. Vain de 12 aan wezigen traden elf personen als lid toe. In de eerstvolgende vergadering zal een) definitief bestuur gekozen worden. Do heer Flink ging hierop voor in dank zegging. Met hartelijken dank ontving de wijkzuster een gift van f5,00 en ïl,00 voor verleende hulp. Distributie. Van23 Februari tot en met 1 Maart 1918 is verkrijgbaar: Op bon 71. Boonen (witte of bruine) 1 ons. 1 Op bon 72. Erwten of capucijiners 1 ons. Op bon 73. Kaas 1 ons. - Op bon 74. Bak- en Braadvet 1 „ons. Aardappelen 1 K.g. per persoon op de de .23 Februari gestempelde bons. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor de week van 25 Fe bruari tot 2 Maart. Maandag Stamppot Zuurkool. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Hutspot. Donderdag Koolsoep met Rijst. Vrijdag Stamppot, roode kool met wit te boonen. Zaterdag Groentesoep. Tegen 'intrekking van de bons Voor Maandag 1 kilo aardappelen! Voor Dinsdag, bon no. 72, 1 ons Erwten. 1 Voor Woensdag 1 Kilo aardappelen. Voor Donderdag 1 Kilo aardappelen'. Voor Vrijdag 1 Kilo aardappelen en op bon no. 71, 1 ons boonen. Zaterdag vrij. Zij, die geen gebruik maken van de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te staan. VIImIiim. Volgens mededeeling van het Ministerie van Waterstaat zal we gens werkzaamheden aan de draaibrug over de binnenkeer- en schutsluis te Vlissingen de scheepvaart door die brug van 25 Februari a.s. 9 uur n.m. tot 26 Februari cl.a.v. 6 u. vm. gestremd zijn. Heinkenszand. St..ct. no. 44 bevat de statuten van de afd. Heinkenszand van den Diocesanen R. K. Land- en Tuin- bouwbond in het Diocees Haarlem, ge vestigd te Heinkenszand. Wolfaartsdijk. Donderdagavond trad alhier ~Ds. R. v. d. Kamp van Breu- kelen op om een ,rede te houden ir* het belang van het .Christelijk ^nderw. De voorzitter van het schoolbestuur, Ds. G. de Jager opende .het samenzijn met 't laten zingen van Ps. 25:6 en gebed, daarna Jas hij 1 .Kronieken 12 vs. 23 lot 40. De spreker paste de verzen 32 en 33 toe. op den schoolstrijd. Hij stelde de kinderen uit Issaschar en -Zebulon als voorbeeld voor den strijd op school gebied. Evenals Zebulon de slagorde hield met een onwankelbaar ,hart, zoo moeten de belijders van den naam deis Ileeren pal staan voor tbet 'Christelijk onderwijs. Zij dienen ook .evenals de kinderen Issascliars ervaren te wezen in het verstaan van de tijden en niet tè rusten voordat alle broeders passen op het woord van 'hun mond. Evenals alle stammen Israels optrekken omi David te Hebron als koning te erkennen, zoo moe ten ook alle Christenen, zonder te let ten op verschil jn kerkelijk standpunt, zich opmaken om te- arbeiden in het belang van het Christelijk onderwijs. /Men moet positie kiezen voor Christus, bidden om de leiding van den Heiligen Geest en vasthouden aan deonfeilbaar heid van Gods Woord. Met gloedvolle woorden en onder stille aandacht 'der aanwezigen wees de spreker op de dure verplichting om de kinderen te onderwij zen overeenkomstig de ordinantiën des Heeren. Er was een zeer goede opkomst. Velen waren opgekomen om den begaaf den spreker te hooren. Moge de Heene over het gesproken woord Zijn zegen gebieden. 1 Kloettage. In de Donderdag gehouden vergadering der Coöp. Boerenleenbank bleelc uit het verslag van den kassier, dat aan spaargelden was ingelegd f32044.88, aan rente is bijgeschreven f1508,10, aan spaargelden was terugbe taald £25618.22, aan voorschotten is ver- strekt f2770, aan voorschotten is terüg1- betaald f 3631, aan rente en provisie is ontvangen 'f 445.90. I11 loopende rekening met de leden is uitgegeven f26047.45 en terug ontvangen f21739.09. Aan de C. B. te Utrecht is uitgegeven f31862.68 en terug ontvangen f 26378.071/2- Aan rente en provisie is ontvangen f 1584.94. De bank werkte met meer winst dan het vorig jaar. Het salaris van den kassier werd met f 50 verhoogd. Bij de verkie zingen werden alle aftredenden met groote meerderheid herkozen. De rentevoet bleef evenals vorig jaar bepaald op 3 pet. voor deposito's en 41/4 pet. voor spaargelden. Het ledental vermeerderde tot 61. Kapelle. Gisteravond vergaderde de ver- eeniging Liefdadigheid naar vermogen. De voorz. H. Blok opende op gebruikelijke wijze. Van de 253 leden waren er 26 tegenwoordig. De ponningm. deed rekening en verantwoording. In hel geheel ontvan gen f 206-75, goed. slot f 20.51. Verstrekt waren 635 L. melk en 14 eieren. 27 leden hadden van het verplegingsmateriaal gebruik gemaakt. De bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Als afgev. der wijkverpleging werd D. Mallekote be noemd, die verslag deed van do gehouden vergadering. De bijdrage voor wijkverple ging door de vereeniging blijft dezelfde. De gratificatie van den penningmeester werd op f 15 gebracht. De bode zal f 10 salaris ontvangen. Dhr.Van der Have wil een vasten post uittrekken voor ver plegingsmateriaal. Verschillend werd hier over gesproken. Het bestuur zal op ver- belering aansturen. Souburfl. Doqderdag had de jaarver gadering plaats van de „Vereeniging tot stichting en instandhouding van eeno School met den Bijbel') onder leiding van Ds. Kerkhof. Uit het jaarverslag van den secretaris A. Melis bleek, dat er 10 bestuursvergaderingen waren gehou den, in plaats van den heer J. J. do Keijlzer werd tot bestuurslid gekozen J. Sturm, schoolbestuur en Kerkeraad Gelr. Kérk bezochten de school en brachten gunstige rapporten uit, 't aantal leerlin gen bedroeg 155, kosteloos schoolgaan' de "kinderen waren er niet. 1 Mei werd tot onderwijzeres benoemd mej. P. C. van 'Driel, 't ledental bedraagt 122, het aantal begunstigers 23, zes nieuwe leden traden toe, er werden 2 ledenvergad|e- ringen gehouden, de assurantie op de gehouwen werd verhoogd. De penning meester K. Wielemaker deelde mede, dat de ontvangsten en uitgaven over het af- geloopeh jaar bedroegen f 5666,90 en f 5707,44. 'Hierna werd do begroeting 1918 aangeboden. Tot bestuursleden wer den gekozen dhrn. J. van Soelen, A. Joziasse en P. Arendse Az. De secretaris van het suppletiefond:? N. jWilleboordse deelde mede, dat 53 kinderen in het afgeloopen jaar werden, ondersteund; 3 begunstigers vertrokken, 3 nieuwe werden jngeschreven. De pen ningmeester C. Cevaal deelde mede, dat de uitgaven en inkomsten bedroegen] f 169,85 en f 160,22i/2. Tot lid van het suppletiefonds werd gekozen dhr. J. Bos- selaar in plaats van J. Sturm, die be dankt had. Dhr. A. Melis eindigdei met dankzegging. Aanwezig waren 37 leden. Koudskerke. De landbouwvereeniging vergaderde 21 Febr. Twee nieuwe leden werden toegelaten. De aftredende secr.- penningm. werd met 63 stemmen her kozen. Door dhr: Kielstra, hiervoor uit- genoodigd, wordt do reorganisatie der Zceuwsche L. M. uiteengezet. Daaruit blijkt, dat het raadzaam is, dat alle dorps- ve-reenigingen (ongeveer 100) de Land- bouw-Maatschappij en de Boerenbonden zich vereenigen in de Z. L. M„ waaronder 15 a 15 duizend belanghebbenden behoo- ren, waarvan er nu ongeveer 25 pet. lid zijn. Bij een voorloopige- stemming over de al of niet aansluiting blijkt, clat slechts 2 stemmen tegen waren. Waar dit be sluit van zeer ingrijpenden aard is zaf een nieuwe vergadering worden belegd, waarop een definitief besluit zal worden genomen. De voorzitter dankt dhr. Kiel stra voor de duidelijke uiteenzetting. Ver schillende vragen worden nog gedaan o.a. over het slachten van varkens. Dhr. Kiel stra, evenals de burgemeester lichtten de zaak nader' toe. Briilnltse, Dinsdagavond zou de voer man F. van Z. te Bruinissa een par tijtje ;pestervaten laden, toen kwajongens met een vat aan liet rollen gingendit kwam tegen de Leenen vu,n het paard terecht, zoadat dit schrok en vooruit sprong, waardoor hij met zijn kop tegen een muur terecht kwam en neerstortte. De veearts die geroepen werd, consta teerde hersenschudding. Voorzeker eep groote schadepost in dezen tijd; hoewel de man het dier verzekerd had, zit hij voor 't oogenblik zonder paard en zon der verdienste. (M. O.) Ternsaiari. Donderdagmorgen werd de Raadsvergadering gehouden, waarhij af wezig waren de heeren v. Hasselt en v. d. Ouden, de laatste met kennisgeving. Bij de ingekomen stukken waren een tweetal verzoekschriften, die naar B. en W. zijn verzonden om bericht en raad; voorts een paar goedgekeurde raadsbe sluiten en een schrijven van Ged. Sta ten, waarbij de goedkeuring was onthou den aan de partieelo wijziging der on- derwij-zerssalarisiegeling, er in hun schrij ven op wijzende, dat eën algeheele her ziening moet worden voorgesteld. Dhr. D. Scheele had geen bezwaar, dat genoemd stuk om bericht en: advies naar Burgem. en Weth. werd verzonden, doch verzocht daarbij het Dag. Bestuur óók, om hun advies uit te brengen over de vraag of op de een of andere wijze een vorm is te vinden voor een toe te kennen gratificatie aan de onderwijzers werkzaam bij het bijzonder onderwijs. De I ongelijkheid in jaarwedde is al groot, doch het verschil zal nu nog grooter worden; maar als het nu kon gevonden worden, dat een gratificatie aan hen werd ver leend, zoo zouden de bijzondere onder wijzers worden geholpen en de toestand wordt dan bevredigend opgelost door de voorstanders van het bijzonder onderwijs, die genoodzaakt zijn voor beiden te be talen. Tot lid van de comissie tot wering! van schoolverzuim „„kom" Terneuzen is benoemd dhr. G. W. Versloot, en de re kening der comm. van de buurtschap Sluiskil goedgekeurd. Besloten is den grond aan de Schelde- kade hij inschrijving openbaar te verhu ren, terwijl het grasgewas verpacht zal worden aan dhr. J. P. Vercaut-eren bij onderhandsche overeenkomst. Het voorstel tot toekenning eener gra tificatie aan den secretaris e.a. werd dooi den Raad aangenomen, dit in verband met de verrichte werkzaamheden bij de distri butie. Het verzoek van dhr. Spinhof 0111 met zijn riool te mogen aansluiten op liet gemeenleriool is toegestaan met vaststel ling der gebruikelijke voorwaarden. Het volgende punt lokte een pieer breed voerige bespreking uit en liep over de aanvrage om steun te verleenen aan werkloozen door den oorlogstoestand go- troffen. Er was nu vier weken gesteund; de vraag der commissie was om nogmaals vier weken te mogen steunen met de uitkeering: volgens de voorschriften. (Dhr. Nolson stelde voor met het oog op de duurte van het leven de uitkee- ringsnorm met 25 pet. te verhoogen en te brengen op £2.50 voor een volwassen persoon, f 1 voor een inwonend kind bo ven de 18 jaar, f0.90 voor kinderen van 14 tot 18 jaar en f 0.65 voor 'kinderen. Dhr." Nolson deed nog een tweede voor stel, n.l. het benoemen vaneen commissie, bm te z.ien of er nog, werk ie vinden is in dezen tijd tot leniging van den nood. De heeren D. Scheele, De Jager, De Bruine en Waalkes steunden dit voor stel en uit de verdere discussie bleek, dat dc heeren over het algemeen van oordeel waren, dat het daarheen moest worden geleid de uitkeering te verhoogen Beide voorstellen werden inclusief het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. Tot leden der commissie zijn benoemd de heeren 'Nolson, D. Scheele en L. Geel hoed t. ,Ten opzichte van het adres der agenten van politie werd op voorstel van dhr. D. Scheele de aanvangsjaarwedde met £50 verhoogd en het bedrag voor een diploma van f 25 op f 50 gebracht. Do jonge agenten kunnen dus door eenige inspanning hun salaris met f50 verhoogen. Bij de rondvraag is door dhr. D. Scheel© de belastingverordening nog ter sprake gebracht, terwijl voorts enkele onderwer pen zijn genoemd en afgehandeld, waarna de vergadering werd gesloten. De Ned. Ilerv. Jong. Vereeniging „Bid en Werk" hield Woensdagavond de gebruikelijke jaarvergadering. Na opening door den voorzitter met gebed en een kort inleidend woorcl bracht de secre taris het verslag uit. De vereeniging telde 27 leden. De penningmeester deelde mede, dat het batig saldo f56.73 bedroeg, ter wijl de vereeniging een bibliotheek heeft met pl.m. 300 boeken. Hoofdschotel voor dien avond was een toespraak van dhr. G. Tabak van Amsterdam, die in kern achtige bewoordingen doel en werking aanwees van de Chr. Jongelingsvereenigin- (gen in onzen tijd. Verschillende vereenigin- gen wenschten bijjglonde hunner afge vaardigden de vereePging geluk met den 23sten verjaardag, terwijl de eere-voor- zjtter dhr. Ivenze een ernstig woord sprak tot de aanwezigen. Een makke zitting, heelemaal geen taaie zitting, een korte zitting Een unicum - dus. Het karige debat biedt weinig stof Jot beschouwingen. Meten wijl de belangrijk heid af naar de gebeurtenissen, welke buiten pnze grenzen plaats vinden, b.v, het spannende drama, dat zich in Rus land afspeelt, de groote dingen, welke elders dc wereld in rep en roer bren gen, dan ware liet beter te zwijgen pver het kleine gedoe, dat zich enkele malen 's jaars binnen de wanden van de Goe sche raadszaal afspeelt. Doch dit „klei ne gedoe" is,op zichzelf beschouwd toch niet geheel van belang ontbloot vooreen groot deel onzer lezers. En daarom voe gen wijl een paar opmerkingen aanolns verslag toe. Als opvolger van den heer van Brug gen is tot gem. archivaris benoemd de man, die jure suo daarvoor de meest aangewezen persoon is. De heer de Kruijter heeft reeds bewijzen te overge geven, dat hem 'het archief en de lij:s- torie, welke het inhoudt, ter harte gaary dat zijn hand nog veel goeds kan wer ken op dit gebied. Als 't nieuwe „kweekje"- niet voor hem Onderdoet, prijze Goes zich gelukkig. Men schijnt op zoek te zijn. Met de „zvveinplek" wilt 'tmaar niet vlotten. De vereischte' temperatuur schijnt er no-g niet te zijn. Onlangs werd de zaak 'uitgesteld, wijl dhr. Brants er niet was. Nu vroeg deze zelf om uTtstel. 'tWil maar niet lukken. 'tZal wel beter gaan in hooimaand, als (Je straatjes ip. ons „stedeke heetelucht-ovens zijn en als de )iavenboorden wemelen van naakte en half-naakte jongelingen en proestende e» 'hijgende koppen, het watervlak sie ren en levende roeispanen Ket zilte nat doorklieven. Met de mildere temperatuur koimt het psychologische moment vanzelf, maar oi' daarmede ook de gevulde beurs komt ...V Enfin, jong-Goes schuwt de in veler oog nhn-oorbare zomerparade niet en zal ook zónder kleedkamertjes en badhand doeken wat knusjes zwemmen. Het wa ter is de hoofdzaak. Het onderwijsdebat ja, dat hebben we ook ncrg gehad bood geen af spiegeling van onderwijsstrijd. AVaarom ook, in het Parlement is de kamp ge luwd. 'De tijd gaat meer en meer in: het teeken van de pacificatie staan. Pacificatie was het ook, wat .B W. wilden na d,e uitspraak omtrent de sub1 sidieering van het bijzonder bewaarschool- onderwijs, als 't maar niet zoo overstel pend druk was Intusschen schijnt een zachte wenk goed tè werken. Men inoet op het stadhuis niet vergeten, dat het bijz. onderwijs een zeer moeilijken Lijd doormaakt. Het moet nog de eerste vruch ten plukken van de bevredigingsgeLachte, neergelegd in de Grondwet. Een wijziging in bouwplan I ging er 'z. h. s. door. Niemand had dit blijk baar verwacht. Althans niet zij, op wiens verzoek de gem. bouwmeester de ver gadering bijwoonde. Deze mocht onver- richterzake afmarcheeren. Kon het ook mooier? De gemeente boft. Mange boft, en gijn advocaat boft! Een onnoozel tendentieus berichtje in de N. R. C. over vermeend bedorven natuurschoon, lokte dhrn. Brants en Ka- kebeeke uit hun tent. Biij,kbaar had het op eerstgenoemde grooten indruk gemaakt, doch toen de zoon van den „professor" in de plantkunde even aan het woord geweest was, was alle ongerustheid ge bannen. 1 Geen nood, Goesche burgers, het ste delijk bestuur waakt getrouw over uw boomen, en wil er altijd over boomen! Des heeren Hollmann's opmerking om trent da C. K. werkte to-clx iets goeds. Neen, er .moet niet heelemaal gezwegen over de C. K. De benoemingen kunnen aan B. W-. overgelaten worden, doch de Raad, dit voelde de heer Hollmann heel juist, dient toch te weten waar 'de centen blijden. Moge de Februari-rekening een gun stiger beeld te aanschouwen geven, dan die over Januari. Doch... alle begin is moeilijk, en de leiding is in goede handen. Ned. Ilerv. Kerfc Beroepen te Nijfcerkerveen J. A. v. Voorthuizen te Vriezeveen (toez.); to Harderwijk B. G. C. Steenheek te Din- teloord. Chr. Geref. Kerk. BeFoepen te Utrecht 2e maal A. M. Berkhoff te Zwolle. De vroegere gezant van de Ver. Staten te den Haag- doet thans dienst als vlootpredikant. Onder voorzitterschap van den heer II. Colijn is in den Haag opgericht een besturenbond van Chr. H. B. S. Te Londen heeft zich een commis sie gevormd voor de instelling van eo,n leerstoel .voor de Ned. taal en geschie denis, inet een lectorschap tot hulp bij het practisch onderwijs, aldaar. Geslaagd voor eersten stuurman de heer KI. Visser; tweede stuurman do heeren J. M. de Vos en J. N. Wafe laar; derde stuurman de heeren C. N. den Dekker en K. M. Knip. Aan P. Nijse, wed. A. Minderhoud, onderwijzer bij het herhalingsonderwijs te Zoutelande, is een pensioen verleend van f 6. Op de P B N A examens .(Janu ariFebruari 1918) te Arnhem is o.a. geslaagd voor het diploma gewapend betonconstructcur: dhr. P. II. Hendrikse te Terneuzen. Zondag 24 Februari. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen, Biezelinge, 9,30 u. en 2 11. ds. Mantz, Borssele, 9,30 en 2 u. da. Elenbaas. Colijnsplaat, 9.30 en 2 u. ds. Ferjkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Driewegen, 9.30 u. ds, Jonker, Coll. Kin- derzorg. Ellewoutsdjjk, vm. ds. Bias. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen- Hansweerd, 9,30 en 2,30 u. dhr. Len»- velt. 1 I Heinkenszand, .30 u. ds. de Voogd, 2 u. ds. Warners. 's-IL Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d- Plassche. 'sH. Arenclskerke, vm. ds. Warners, nm-, ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nm. da. Steeinkamer. Iteedekenskerke, vm. en nm. ds. van Essen Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, 9 en 2 u. ds. Koenekoop- Kapelle, 9,30 u. en 2 u. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendjjke, vm. en nm. da. Andreae, Kloetinge, 9.30 en 2 u- ds. Meloen- Krabbendijke, 9 en 2 u Rilland-Bath., 9.30 en Kruiningen, 9.30 u. en beek. Nieuw dorp (bewaarscli.), Nisse, vm. en nm. ds. Oudelandc, 9.30 en 2 u. Ovezand, 2 u. ds. Jonki zorg. Schore, 9,30 u. en 2 1 Waarde, 9.30 en 2 u. Wemeldinge, 9.30 en 1.; Wilhelminadorp, vm. en vain. Wissenkerke, 9.30 en 2 u Wolpbaavtsdijk, 9-30 en genga. Op Walohei Arnemuiden, 9.30 en 2 l!iggekefke,--9.30 en 2 u. Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. c Clapinge, vm. g. d., nu Grijpskerke, 9,30 u. en drager. KlcVcrskerke, vm. 9.30 Koudekcrkc, 9.30 u. ds. 1" Meliskei'ke?? N. en St. Joosland, 9.30 Tak. Oostkapelle, 9.30 en 2 Ritthem,, 9.30 en 2 u. Serooskerke, 10 u. ds. A 6 u. Ger. Kerk ds. Mi rust. St.-Laurens, vm. en nm, O. en W.-Souburg, 9.3C Terneden. Vrouwepolder, vm. ds. Veere, vm. dr. Weijland. Westkapelle, vm. en ni Zoutelande, 9.30 en 2 'tZandt, 10 u. ds. de V Postma. -Geref. Kerf Wemeldinge, 9.30 en 2 Kapelle, vm. en nm. ds Geref. Gemei Middelburg, Segeerstraat, ds. van Oordt. Goes, 9.30, 2 en 6 u. -JI«—j - wBia'j'ig Op de hengatenkeui is o.a, -goedgekeurd B: v. Dixhoorn te Axel. Van de koudbloedigën keurdEloudi, van TL Emanuel d'Angnis, van Schoonidijke. Op het 'terrein gasfabriek aan den Trek is gisteravond een werkman in een liftkok het contra-gewicht van gevolg, dat hij kort da: De liospitaalscbep gentes, Sindo-ro en Ze- ochtend 6 uur uit den weg vertrokken. Tc Stadskanaal knaap 'in het kanaal De politie te Hf geheclen voorraad vl< Hartel in beslag genom kocht boven den maxi Tengevolge van stoffen 'is de groote le- IIeden overleed na langdurig en smartelijk li ouze geliefde Man', Vi Behuwd- en Grootvadei do heer GILLES M0LÓ0 Gemeente-Ontvanger in den ouderdom van 56 Uit aller ua S. MOLHOEK/j Eilewö'ütsdijk, 19 Febr Eenige en algemeeneke geving. Voor de vele bewijzen v neming, ondervonden bij c en het overlijden van mijne Vrouw JANNETJE VERN tuig ik mijnen hartelijken Arnemuiden, FfebrJfari 11 TE ZONDAG^ FEBRUi Voorin, halj-fö I)s. R. J. v Nam. 2: Idem. 6Idem (Bijbe collecte voor Hulpb. Ker de provincie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2