Schore, om het stelsel der Evenredige Vertegemvoordiging uiteen to zetten. Zijn Eenv. deed dit op zeer duidelijke wijze, schetste eerst de Kieswet van Houten, hoe in de praktijk bleek, hoe onvolledig) deze was, en behandelde vervolgens de nieuwe kieswet. Hij deed zien hoe het bij de stemming volgens de nieuwe kies wet zal gaan. Tevens wekte hij ieder op, om getrouw aan het Christelijk beginsel te blijven, en dit te toonen door woord en daad. De geheele vergadering was 'één gehoor; 't was e'én leerzame avond. Kloetinge. De benoeming van een huur- commissie voor deze gemeente kan bin nenkort verwacht worden. Zondagochtend zijn in de Herv. Kerk j twee giften, elk van f 25.gecollecteerd voor de bekende inrichting „Kinderzorg" te Middelburg. Biezelinge. Gisteravond werd de jaar vergadering gehouden van „Ziekenzorg", slechts 34 leden waren tegenwoordig, wat niet veel is van een .ledental van 220. Na de gewone opening door den voqr- zitter en het lezen der notulen, kwam' het finantiëel verslag van den nieuwen penningmeester, dhr. W. Bierens-de Kam. Ontvangen is totaal f287.65, saldo vorig jaar Was f 150.345, tezamen dns f437.995. Uitgegeven aan verplegingsmateriaal en versterkende middelen en de gewone on kosten f 198.545. Alzoo een g;oed slot van f239.45. Twee leden zullen deze rekning tnazien ten huize van den penningmeester. De aftredende bestuursleden werden met zeer groote meerderheid herkozen en na men ook hunne herbenoeming aan. Een nieuw lid werd opgegeven. In kwam een telegram van den eere-voorzitter dr. Pfeif fer, kennisgevende verhinderd te zijn om de vergadering bij ,te wonen. Besloten wordt de subsidie voor„Wijkverpleging" te bestendigen en zoo noodig deze ie vergrooten. Gewezen wordt op de slor- - digheid der leveranciers om hun nota's in te dienen. Een kwitantie is thans ge maakt aan de bon vast met vermelding van inleveringsdatum. De leveranciers moeten zich hieraan "houden of moeten 3 maanden langer op betaling wachten. Een kort verslag "doet de voorzitter over Wijk- verpleging. Gewezen wordt op de duurte der versterkende middelen en dat Januari reeds heeft ingezet met vele uitgaven, zoodat een goed slot misschien wel te pas komt. Daarna sluiting Krabbendijke. Gisterenavond om 5 uur ging bij het rangeeren de goederentrein wat al te hard achteruit. Menschen, die aan het laden waren, kregen een hevi- gen schok en schrikten geweldig; de vee leiding daaljvan een openingswoord. De gons raakten uit het spoor. De eerste lijn werd versperd en de trein yan 6 uur van Kruiningcn moest over verkeerd spoor korden, 's Avonds kwam alles nog in orde. Maandagavond kwamen 22 leden der afd. voor „Vrederust" samen in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, onder voorzitterschap van dhr. C. P. Vogelaar. Deze las Markus 5 en sprak naar aap leiding daarvan een openingswoord. De secretaris Ds. Muller las de notulen der- vorige vergadering en deed allen weer het verleden jaar behandelde herinneren. Als bestuurslid werd H. A. Breker met op één na algemeene stemmen herkozen en liet zich die herkiezing 'welgevallen. Als afgevaardigde uit de gewone leden ter algem. vergadering werd gekozen dhr. vbn Ham, terwijl dhr. M. de Jonge se cundus zal ziju. De correspondent der afd., dhr. J. de Koning, hield een toespraak over „zonde en straf". Hij wees vooral op het ■«■•ver keerde om uit de straf tot eep zonde van bijzonderen aard 'te besluiten, maar er kende het feit der zonde en de straf als gevolg. Eenige bespreking volgde. Bij de rondvraag werd meegedeeld, dat Ds. Kersten van lerseke als spreker was uitgenSodigd en deze niet aan de uitnoo- diging had kunnen gevolg geven. Met dankgebed werd door Ds. Muller de ver gadering geslofen. Colijnsplaat. In de vergadering van In gelanden van den Oud-Noord-Bevelandi- polder, gisteren gehouden, waren 24 van de 44 ingelanden aanwezig. Aan de orde was een voorstel van het Bestuur inzake het verzwaren van den schei- dingsdijk tusschen de polders „Al te Klein" en „Oud-Noord-Beveland" tot zee dijksprofiel, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Korfgene. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. De ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Op ■een verzoek van den ambtenaar bij het levensmiddelenbedrijf om verhooging van belooning wegens meerdere werkzaamhe den, werd besloten dit loon lijdelijk met f 10 per maand te verhoogen. Hiérna werd besloten voor de dekking der distributie- koSftu over 1917 nog een leening te sluiten van f 1000 tegen 5 pet., af te lossen in 1919, De oorzaak van het te kort ligt voornamelijk hierin, dat het één tiende nadeelig prijsverschil van het Re- geeringsmeel zulke groote offers vergt, ongeveer f 340 per kwartaal. De begroo ting voor 1917 wordt in verband hier mede gewijzigd. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld zal een tijdelijke geldleening worden gesloten- van hoog stens f3500, rentende 5 pet. 'sjaars. De begrooting voor 1918 werd gewijzigd en op den dienst 1917 enkele af- en over schrijvingen goedgekeurd, wegens over schrijding van verschillende uitgaafposten. Ten slotte werd,/vastgesteld het kohier van de belasting op de honden voor 1918, tot een totaal bedrag van f 105, waarna de vergadering werd gesloten. Serooskerke (W,.). Vrijdagavond kwa men in de Chr. School, op verzoek van het voorloo-pig comité voor crisismaatre gelen, pl.m. 75 personen samen. De voor zitter van hel voorloopig comité, dhr. P. Jacobse, opende de vergadering met een korte inleiding, waarin hij de hoop uit sprak voor .een gezellige, ordelijke, en vruchtbare vergadering. Vaak, zegt spre ker, hoorein we! klachten, maar een gron dig onderzoek of deze klachten recht vaardig zijin is noodig, zal men tegen be staande distribulie-commis.8ie's niet pn- billijjk zijn. Dhr. W. Jobse zag liever, dat het comité enkele punten aan de orde Stelde. Hierop- vraagt de voorzitter of de vergadering het comité wenscht te be stendigen.'De aanwezigen dit bevestigend beantwoordende, stelde de heer J. Valer voor om het voorloopig comité bij accla matie ;te benoemen. De vergadering sluit zich hierbij aan. Op voorstel van den voorzitter wordt hel comité nog, met één persoon vermeerderd. Na herhaalde stem ming neemt. dhr. A. Seijs zitting. Het comité bestaat' dus uit dhr. P. Jacobse, voorzitter, "A. Goedbloed, secretaris, J. Ooppoolse 'Pz., C. Huijssoon, J. Jobse, G. Sturm en A. Seijlsi. Na 'breedvoerige discussies wordt het comité .opgedragen den gemeenteraad te verzoeken om in na volging van andere .gemeenten ook hiei te krijgen a. toeslag op melk, petroleum en Jgas; b. ony, indien mogelijk, het rant soen havermout en gort, alsook peul vruchten te verhoogenc. om, evenals in: Middelburg1, rijst te verstrekkend. om tijdelijk voor hen, die zelf hebben geslacht, de bonnen voor varkensvloesch in te trekken, opdat de werkman dio niets in voorraad heeft, zijn rantsoen kan krij- g,en; e. om voor hen, die recht hebben op een bon voor goedkoopere klompen, het imaxiinum inkomen van f 1290 te verlagen, daar de voorraad beschikbare bonnen veelal beperkt is, en dus menschen met veel lagere inkomens- moeten teleur gesteld worden. Nadat men nog besloten heeft, dal uit deze vergadering een vereeaiging zal wor den gevormd, die den naam van „Ge meentebelang" zal dragen, en dat in een volgende vergadering door het bestuur een concept reglement zal worden aange boden, sluij, de voorzitter de vergadering, waarin bleek, dat menige grief, die zoo vaak ook tegen het hoofd der gemoente ten onrechte wordt geuit, als te voor- harig jmoet worden aangemerkt. Zierikzee. Benoemd tot officier van justitie te 's-Gravenhage, mi'. J. de Vries van Doesburgh, thans in gelijke betrek king te Leeuwarden, vroeger offipier van justitie alhier. In verband met berichten omtrent zieke mosselen, vaag aangeduid met de aanwijzing van plaats op de Oosterschel- ide, is het niet ondienstig te melden, dat dezulke voorkomen in de Grevelingen, Dorsman en Vondelingen, en naar men verzekert, niet voor de plaats bewesten Zierikzee, waar zulks gelukkig niet voor komt, getuige de kwaliteit, opleverend, zelfs 20 K.G. vischgewicht per ton. (Z. N.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ter Aar J. H. Koster te 'sG rev-elduin-Capelle; te Amsterdam H. E. {j-ravemeijer te Steenwijk. Aangenomen naar Putten op de Vel uwe door J. G. Dekking te Renkifmnaar Nieuw-Helvoet door A. Priester te' Heen- vliet. Bedankt voor Vrouwepolder door P. de Borst te Blitterswijk. Klceiinge. Gisteren hack de verkiezing plaats van een notabel, in de vacature Joz. van Liere Wzn. Van de 104 uitge brachte stemmen, verkreeg M. A. de Jager er 63 en Jan Oel-e 37, zoodat eerstge noemde gekozen is. Wetneldinge. In het college van kerk voogden is benoemd tot secretaris, in de vacature A. de Broekert, de heer J. A. Dominions. Kerkvoogden der Ned. Herv. Ge meente te Scheveningen hebben de Nieu we Badkapel beschikbaar gesteld tot het houden van wekelijksche godsdienstoefe ningen voor de Engelsche geïnterneerdle krijgsgevangenen. De eerste dienst is 27 dezer gehouden door Rev. H. H. Coryton, predikant der Anglicaansche gemeente te Rotterdam. De Jaarvergadering van den Geref. Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in (te Ned. Herv. Kerk zal Donderdag 21 Maart te Utrecht plaats hebben. Geref. Kerken. Tweetal te" Koudekerke H. Ph. Ingwer- sen te Berlikum (vroeger te Koudekerke) en A. Schweitzer te Buiksloot. Beroepen te IJselmonde S. Idema te Workum. Ds. G. Elzenga te Kampen heeftj na een ongesteldheid van 4 maanden. Zondag weer gepreekt. De opening van de veeaxtsenijkun- digfe Hooges-chool te Utrecht zal omstreeks 1 Maart plaats hebbea; H. M. de Konin gin zal zich waarschijnlijk daarbij doen vertegenwoordigen. De heer ,T. Snijders van Oud-Vosse- meer, sedert 1 Jan. waarnemend hoofd, der O. L. (school te Wijngaarden, is met ingang van 1 Febr. benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan een O, L. school te Sliedrecht. M. C. Universiteit, 'te Utrecht. Bevorderd- tot doctor in do. rechtswetenschap op proefschrift Rijksopvoedingsgestichten meer in het bijzonder dat voor meisjes en de resultaten daar verkregen; mej. S. J. Meyers, geb. te Middelburg. Afd. Middelburg der Z. L. M. (Vervolg.) Ingekomen was het verslag der Rijks- landbouwwinterschool te Goes. Ook was ingekomen een verzoek van de Zeeuws-/he Voeder- en Kunstmesthan- dcl, om weder f 30 subsidie voor de Weeg brug; dit werd weder toegestaan. Hierna werd verslag uitgebracht door de finantieele-commissie, waaruit bleek, dat 'do bezittingen der afdelling op 1 Ja nuari 1918 f 1791.931/a bedroegen en dat de rekening in orde was bevonden. Besproken werd liet beleggen der gel den op meer rentegevtende wij'ze;; bijv. bijl oen boerenleenbank. Door den heer J. Goedbloed, rnarktzet- ter, werd hierop zijn jaarverslag uitge bracht, waaraan wij het volgende ontlee- n'e-n Tol zijn leedwezen moet hij mcdhdeelen, dat evenals in 191(5 en 1915 de handel in boter en eieren, evenals van' vele an dere artikelen, kwijnende is. Een gedeelte van de boerinnop, die trouwe verkoop sters waren, hebben opgehouden met bo ter maken. De verkoopsters 'werden dikwijls ge dupeerd dijor de 'gestelde maximumprij- zen; vele marktdagen zijn er geweest, dat menige koo-per boven den maximumprijs zou nebben willen geven 0111 een korf puike boter te kunVien bemachtigen, en s-pr. vermoedt, dat bij' de puikste bote i be reide r (al kan hij- liet niet me zekeir- iiai-dr zeg'gen), menig dubbeltje boven den maximumprijs in de beurs gegleden is. Wat de eieren betreft is de handel on geveer als van de boter, het kwantum isSsterk verminderd, doordat er geen aan voer van buitenlandach graan is. Do prij zen waien abnormaal hoog. Door den beer Dommisse werd namens de desbetreffende commissie verslag uit gebracht over .de mogelijkheid tot ont smetting van zaaigranen op- Walcheren. De commissie heeft zich'.verstaan met de fabriek van dea heer Reijnierae, die medewerking toezegde, terwijl de gemeen te terrein aan de Los-kade wil afstaan voor droogterrein. De kosten 'der op-ricte ting worden op f 600 geschat. Hek bestuur der afdeeling zal nu met het. bestuur xder coöperatieve landbouwvereeniging ver der onderhandelen, in tegenwoordigheid 'dei' commissie. De bedoeling is de toepassing der warm- wiaterbehandeling. Aan de vereeniging „Hippos" werd we der f 25 subsidie en een paar medailles toegestaan. Goed gevonden werd, dat de afdeeling de 25 cent toeslag voor het orgaan, We gens duurte A'an het papier uit d'e kas heeft betaald. f Tot qfgevaanügdéii naar de hooldbe- stuursvergade'ring werden herbenoemd de heeren Boogaert en J. Polderdijk; tot plaatsvervangers de heeren F. P. Polder dijk jm Kraametr. Naar aanleiding van een schrijven van den heer Van Vredenburch, waarin ver zocht wordtalsnog aandee-len te plaat sen van het Landbouwhuis, daar in Wal cheren nog, zoo weinig is geteekend, werd besloten lijsten aan de dorpsvereenig'in- g'e.n te zenden, met verzoek Maaro-p te laten teekenen. Als-nu werd behandeld het gewijzigd ontwerp der statuten Voor de reorgani satie. De voorzitter en 'de heer J. Pol derdijk, die licl is van de reorgani- sati-ecom'missie, gaven op verschillende, punten eenige pi of niet door de aan wezigen gevraagde toelichtingen. Bij de rondvraag voeg de heer 11. Janse waarom in Friesland f 170 en hier f 120 voor het hooi wordt gegeven. De heer Boogéi'd zegt, dat- oak in Friesland f 120 wordt betaald, het loopt daar van f 120 tot f 170. De heer Goedbloed zegt hier loopt, het van £90 tot f120. De heer J. Polderdijk Zegt. dat reeds een paai' jaar het verschil bestaat, het geen een gevolg moet zijn van hoogere pachten,, hoogere onkosten enz. Den heer A. Geschiere verwondert jhte-t, dat 'in Gelderland gjeen liooi wordt ge-- vorderd. Besproken wordt de- kwestie van het kapverbod op hout. Aangedrongen weid er op, dat de Z. L, M. zich er eens voor spant een billijke regeling te krijgen, daar betreurd werd, -dat bijv. het polderbe stuur van Walcheren besloot geen bout te kappen. De voorzitter zeide, dat bet een mili tair belang geldt het eiland niet te kaal te malcen vooral de wegen niet. Men. wees op voorbeelden van. wille keurig optreden in dezen, terwijl de een© militair zpgt: je mag wel kampen, ver biedt de ander het, als men mez-igi is. Een d-er aanwezigen vroeg of er iets tegen te doen is, dat bij oefeningeti heel© compagniën over bezaaid land (trekken. Er werd o-pi .gewezen, dat men schade vergoeding kan vragen; terwijl de voor zitter i meent, dat de regeering, die'aan dringt op1 verbouwen van veel graan, niet zal goedkeuren, dat de soldaten over be zaaid land trekken. Onmiddellijk klagten bij den commandant van Zeeland werd sterk aangeraden. De voorzitter zeide, dat ook de af deeling werk van deze zaak zal maken. De heer F. ,P. Polderdijk wees- er nog op, dal ook voor het werk, verriciht bij de levering van gevorderd hooi, in het Noorden van liet land betel' betaald wordt, dan hier, daar wordt hel wachten, lan ger dan een half uur, zelfs betaald. Wat het duurder betalen van het hooi betreft, dit is volgtens spreker, omdat de organisatie in bel 'Noorden veel beter is; daar zendt men een afgevaardigde naar den Haag om de- belangen der boe ren te bespreken. De zaak is heelemaal niet in heit reine. De heer J. Polderdijk acht het 'bes-t mogelijk, dat de Priesclie boeren toch niet meer aan het hooi verdienen dan de Zeeuw'sehe. De heer F. P. Polderdijk zegt, dat de regering geweigerd heeft op aandrang uit het. Noorden, een maximumprijs van hooi vast te stellen. Reorganisatie der Z. L. M. Tiet. Z. L.. en T. bl. bevat het gewijzigd ontwerp-statuut voor de Maatschappij tot bevordering' van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Daaruit blijkt, aat men den ouden naam hee-ft behouden bij verkorting Zée-uwsche Lanidbouwhiaatschappij. Volgens art. 5 zijn personen, die lid zijn van een land- of tuinbonvvveree-ni- gin-g w-elke voor haar leden aansluiting bij de vereenigjng heeft gevraagd, ge woon lid. Alle personen, geen lid zijnde van een bij' ide Ver. aangesloten land- of tuinbouw- vereeni-ging, kunnen algemeen lid zijn. Vereenigingen, werkzaam op het gebied van land- oï tuinbouw in Zee-land, die instemmen met het -dool van de Vier. en die een contributie betalen door het Hoofdbestuur voor elk bijzonder geval te bepalen, kunnen door het Hoofdbestuur worden aangenomen als leden-', ereenigin- gen. 'mits- hunne Statuten en Reglementen door bet Hoofdbestuur gijn goedgekeurd. De gewone leden vormen volgens art. 6 zooveel afdeelingen, als hel aantal aan gesloten 'Land- en TuinbouwrereenigingeU bedraagt. De algemeene leden vonnen bovendien nog hoogstens 9 afdeelingen. De afdeelingien vormen volgens art. 7 zooveel kringen als- ze zeLe wpnsehelijk achten ,me-t dien verstande echter, dat: a. de land- en tuinbouwvereenigingen in eenzelfde gebied, die voor den coöpie- ratieven aankoop en verkoo-p- samen wer ken, eveneens afzonderlijke kringen kun nen vormen b. voor bet vormen van een Kring uit afdeelingen van gewone leden, niet val lende onder a. van dit artikel, een mi nimum aantal afdeelingen noodig zijn, vpor elk geval te bepalen dooi' het 'Hoofd bestuur, terwijl desgewenscht, één afdee ling, van algemeene. leden reeds een Kring kan vormen. De Hoofdbestuursleden worden volgens art. 15 benoemd: a. door de Kringvergaderingen, uit de candidaten welke in de afdeelings-verga- deringen "gesteld zijn. Elke afdeeling beeft het recht voor- elke '75 leden of gedeelte daarvan, één candidaat voor het. Hoofdbestuur te stellen. Een Kring met minder .dan 350 ge wone plus algemeene leden benoemt één Hoofdbestuurslid. Een Kring met meer clan 350 gewone plus algemeene leden benoemt ioor e-lke 350 of gedeelte van 350 lc-den één Hoofd bestuurslid tot een maximum van vijf leden. b. door de Leden-vereenigingten. Het aantal Hoofdbestuursleden,' waar op de teden-vereenigingen recht hebben wordt door hel Hoofdbestuur bij de- toe treding vastgesteld-. Voor gelijksoortige le- den-vereenigingen wordt vastgesteld pp hoeveel Hoofdbestuursleden zij gezamen lijk recht hebben. Elk licl-vereeniging of groep van gelijksoortige le-den-vereenigin- g-en heeft recht op- minstens 1 en li-oog stens 3 Hoofdbestuursleden. Over de contributie bepaalt art 31 dat de algemeene vergadering beslist over de te heffen onislag van contributie. Evenwel bepaalt art. 52, dat deze voor 1918 als volgt vvorden berekend. 1. Contributie voor de algemeene le den aan het Hoofdbestuur af 'te dragen: Bijeen grondgebruik of grondbezit van: a. beneden 10 HA f 1.50. b. van 10—100 HA f 3.25. c. van boven 100 HA f 7.75. 2. Contributie voor leden begunstigers af te -dragen'aan het. Hoofdbestuur: f 1.50. 3.A. Contributie voor gewone leden af 'te dragen aan het Hoofdbestuur: Bij een grondgebruik of grondbezit van a. beneden 1 HA f 1. b. van 1—3 HA f 1.25. c. 3—5 HA f 1.50. d. 5—10 HA f 2.—. e. 10—20 HA f2.75. f. 20—40 HA f3.25. g. 40—60 HA f 3.75. h. 60 -80 HA f4.25. i. 80—100 HA f 4 25. j. boven 100 HA f 10.—. Leden met een bedrijf van 3 H.A. of minder, die padrukkelijït wens-chen gteen courant te ontvangen, blijven bij het bepa len van de contributie-aanslag buiten be- schouwing, 3.B. 'Omslag te helfen van den om zet -der afdeelingén van gewone leden. Van den omzet Wordt 0.3 pCt. gehe ven, ïpet een .gemiddeld minimum van f0.50 peT lid. De Stct. no. 23 bevat de gewijzigde statuten van de N. V. Zuid-Bevelandsche Groenten- en Fruitteeltcultuur te Rotter dam. D e aan s lag op h et krui thuis. Et zijn naar de „Teil." verneemt, nog enkele bijzonderheden tijdens liet -onder zoek aan het licht gekomenIn de eer ste plaats betreffende de wijize waarop enkefe der misdadigers het onbewaakte gebouw zijn binnengedrongen. Het vijf tal' was van plan geweest door een- de-r rarhen van de benedenverdieping te klim men. Dat hteek, toen ontdekt werd, dat de spanjolet van het raam aan de ach terzijde van het buis was afgc-brokèa. ïo-en waren ze genoodzaakt iets anders te vinden, waarop zo een geniefadder, die onder een afdakje lag, genomen heb ben 0111 200 'hun inbraakpogingein l'alngs een anderen Weg voort te zetten. Die weg leidde o-ver het pannendak. Drie me- iters zijn ze tegen het gladde dak op geklauterd en dat ze alle voorzichtigheid in acht hebben genomen, blijkt wel uil. het feit, dat -geen enkele pan gebroken is. Hot zolderraampje dat naar boven open geklapt moe-t worden, zat te 'vast. Daar om werd een gaatje in de ruit gemaakt, oen der jongens stak hier zijn hand door en wist den grendel' aï te schuiven. Toen word het luikje geopend cn was de weg vrij. Via den zolder en de benedentrap kwamen Veldmatin en Mcll binnen. De lont werd te- voorschijn gehaald en uit gelegd. (Zij begon midden op den vloer ©n eindigde bij een bos krullen en kranten, die met petroleum begoten waren. De lont zelf bestond uit. papier, iets dikker dan vloeipapier. Hst was aan el kander geplakt met stijfsel, vermoedelijk eeinigo avonden te voren. De omstandig iheid, dat de- *stijfsel nog vochtig was, is naar men mag veronderstellen, aan leiding geweest tot het uifdooven van het smeulende vuur. De tocht van het openstaande raampje op zolder vermocht liet vuur niet smeulende te ho-uden. To-en hete nog brandde lieeft 'Mell de doozen met fij-dscliokbuizen door hét raam pje aangegeven. Veldman heeft daarna geroepenjongens, berg je, want hel brandt. De bedoeling van den diefstal der tijid- schokbuizen is blijkbaar geweest: het be zitten van een souvenir aan de daacl. Waarvan ze dachten, dat z-e; in elk ge val Succes zou hebben. ,Wa,nt ze had den op hun vingers kunnen uitrekenen, dat ze de- tijdschokbuizen nergens zou den kunnen verkoopen, hoewel liet par tijtje van 40 stuks ee-11 waarde verte genwoordigde van -ongeveer f' 400. Op een sukkeldrafje nam het vijftal de'vlucht. Ze liepen barcl weg in. do richting van Halfweg, niets anders verwachtende1, dan dat. ze een o-ntseltenden dreun achter zich zouden vernemen. Onderweg, op den Haar lemmerweg, hebben ze in-et behi^p van hu-n werktuigen een der "buizen openge maakt, -o>p de wijze, waarop men een sardineblikje o-peint. Om over 'twaalven sloegen ze, oven voor Halfweg, linksaf, den Osdorpc'rweg in. Nog steeds hielden ze er een goeden ganlg in. Ze besloten to-en ze bij het do-rp Sloten gekomen waren, de gevaar lijke tijdschokbuizen maar te begraven, bij welke -gelegenheid ze leelijik tegen de lamp liepen- Het vijftal bad nog hij zich eenknap- tascli met inbrekerswerktuigen Do granaat-kartets, -die omringd was door do»met petroleum gedrenkte krul len en kranten, werd door een schei kundige naar zij'n laboratorium meege nomen 'tot nader onderzoek. Eenige fo tografische opnamen werden (ten dienste van het justitieel onderzoek gedaan. Het verhoor detr jeugdige- schurken, werd des middags voortgezet. Te Aalten zijn twee kinderen uit Boe-bolt komen overloopen, die wegens voedselgebrek het ouderlijk huis waren ontvlücht. t 1 i Onder Haarlemmermeer loopen reeds koeien in de weide. Gisteren zijin te Sittard vier uit Duitschland ontvluchte FransChon aan gekomen. - Gistermorgen is uit de haven te Beverwijk het, l'ijlk opgehaald van den 40-jarigen Z. te Wijk aan Duin. De man is vermoedelijk in dronkenschap d-e har ven ingeloo-pen. Gisteren is in een sloot te Neede de iandbouwer R. uit Rietmolen ver drenken.' I De landb ouwe-r M. te Netterden, die de vorige week''bij'; het smokkelen van 'boter door de commiezen werd aan) gescholen, is aan de bekomen wondaiï in het ziekenhuis te Arnhem overleden. Te Breda is in een kofentreiu aan gekomen een Fraprsch krijgsgevangene uit het kamp te- Wiattenburg in Duitschland- Zijn -naam is Claude Rayon, van bei 22ste regiment infanterie. Verleden week is in den Haag te gen 241 personen proces-verhaal opg?' maakt, wegens het zich met onbeschëpn1, de hoedenpennen bevinden in tramwa gens. 1 Als distributie-curiosum deeltiema.nl aan de N. Rj. C: irtede, dat in oengte°te gemeente een van de beruchtste en 8^ vaa.rlijkste smokkelaars na zijn terugkeer in het in staat van beleg verklaarde ge bied is aangesteld geworden totJJl' recte-ur v. h. gemeentelijk Distributiebe- drijlf! Ziedaar, zegt hij-, het z.edplijk ped waarop men hier aan de grenzen zoa langzamerhand is komen te staan I Bij -de B-ra.ndsto-ffencornmiss:© te De venter 'kwam dezer dagen van een ge" huwde dame- een aanvrage in voor buis brandkolen ten behoeve van eenkaine bewoner, waaraan de mededeel ng wcr toegezegd, dat bij1 niet inwilliging v(a" het verzoek „Z. D. haar anders ging verlaten om elders meer warmte te zot'" 4

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2