IN MEMORIAM LEONARDUS VAN BRUGGEN. Als forse boom met krach tg en stam en wijde takken, weid hij te vroeg ontworteld, weggerukt van d' Aard, het merg vermolmde en blaadren vielen schromplig neder, het leven vlood, verdord stond hij nu in de gaard', en 't koude staal des Doods blonk weder. En 't wijde mensenvetó telt planten vele én schone, zij wiegen op den wind en kouten darteidruk, zij groeien, bloeien bloemen, strooien bloesems blanke, vol hoop is 'tjonge loof .en leven vol geluk, ze tonen lieren stam en takken ranke. Er zijn er ook met knoestgen kop en scherpe door'nlen, met gift'ge sappen, prikk'lend bitter als venijn; men laat zich soms door schonen schijn verleiden, en plukt hun vruchten, wrang, verrot, en voos-onrein, on Iaat ze staan om ze te mijden. Men zoekt 'te meer de schaüw van bomen édelbloeiend, wier reine bloesemgeur als kostbre nardus riekt, waarvan de takken loofbeladen lachend wuiven, 't aanschouwen schenkt ons vreugd, de ziel wordt dan [gewiekt, en slaat haar vleugels uit als die der duiven. Al valt de boom, door stormen beukead-fel, gebroken, al sterft het hout den worm ten prooi, verdort liet blad, al is de wonde in d' Aarde gapend-diep gereten, wanneer hij zuivere, eedle en schone vruchten had, as lichter 't leed van 't scheiden te vergeten. 16 Jan. 1918. EEN OUD-LEERLING. Venizelos is Zaterdag te Saloniki aangekomen. Het groote houten driemaster En- gelsche opleidingsschip „Warspite" is Zondagnacht op de Theems geheel ver brand. Alle opvarenden zijn gered. De „Tagliche Rundschau" zegt: Blijft Oekraine bij den wil tot vrede, dan moet Rusland wel volgen, omdat het voor de levensmiddelenvoorziening Oekraine niet kan missen. Volgens het „Rerl. Tagebl." is tus- schen de rijksleiding en de partijleiders, besloten om de politieke debatten in "de hoofdcommissie van den rijksdag waar schijnlijk Donderdag te hervatten. Von Kühlmann komt hedenavond te Berlijn aan. Men verwacht, dat hij spoe dig mét de partijleiders de resultaten en vooruitzichten van Brest-Litofsk bespre ken zal. Duitsche bladen ontleenen aan He Roeskoje Wjedomosti, dat Kaledin's ko- fcakkenleger, waarbij zich al een 890 le iden sterk officiershataljon uit vroegere officieren van het Russische legier heeft aangesloten, zich onlangs als leger ter verdediging van de Nationale Vergadering heeft opgeworpen. Het Oekrainische blad Djelo> meldt: de Oekrainische regéering heeft al bank biljetten van 3, 10, 100, 500 en 1000 karhowanzi uitgegeven. Op'de eene zijde daarvan staat de Oekrainische tekst: se rienummer oekrainische volksrepu bliek staatskrediiet-biljet, het getal, vair de karbowanziliandteekeningl Van den directeur en van den kassier. Op de andere zijde is de waarde in het Russisch, Poolsch en Jiddisj aangegeven. De broodkaart Van het 39ste tijdvak doopt van 23 Janu ari tot en met 2 Februari. Onze schepen in Amerika. Reuter seint pit Washington Aan de Kamer is medegedeeld, dat een beslissing genomen is in zake de 80 NederJandsche stoomschepen, die in Ame- trikaansche tra veris liggen. De voorloopige overeenkomst is namens de Nederland se he Regeering te Londen geteekend. D» overeenkomst houdt in, dat de schepen miet in het oorlogsgebied zullen varen. Steenkolen uit Schotland. Uit een Schotsche haven werd Hoor jeen Ned. stoomschip een volle lading, ongeveer 1700 ton, steenkolen te Amster dam aangevoerd. V1 i e si m a c h i n e. Gisteren passeerde boven St. Pieker op groote hoogte een tweedekker. Wegens den grooten afstand werd het vliegtuig door 'de grenswacht niet beschoten. Het Verdwéen "in de richting van Luik. Lupinenzaad. De minister van landbouw, overwegen- die, dat bel noodzakelijk is, dat lupinen- fcaad uitsluitend voor.den zaai wordt ge bezigd, heeft bepaald, dat het behoudens Zijn bijzondere toestemming verboden is: I. lupinenzaad te verwerken of te doen Ver-werken of als grondstof voor de be reiding van levensmiddelen of voedeimid- delen voor 'dieren te gebruiken of te doen gebruiken II. lupinenzaad voor een ander doel Ban den zaai te gebruiken of te doen gebruiken. Uien en kool. Het vervoer van uien en kool uit eenig 'deel van de provinciën Zeeland, Noord- Brabant en Zuid-Holland naar alle andere deelen van het Rijk, hetzij in of buiten die provinciën gtelegen, is verboden. Hei. verbod is ,niet van toepassing; op het vervoer van uien en kool, gedekt door 'een vervoerbewijs, afgegeven door de Rijks-Commissie van Toezicht op' de Ver. Groenten-Centrale. Nederl'ander in Frankrijk ge fusilleerd. Uit Berlijn seint het W.olff-bureau Volgens een bericht uit Genève beeft de krijgsraad te 'Lyon den Nederland- schen onderdaan Otten, die onder merk waardige omstandigheden in handen der Fransche grenspolitie gevallen is, ter dood veroordeeld en doodgeschoten. Otten is 3 Maart 1880 in Nederland, afs Nederlandsch onderdaan geboren; hij was koopman te Hamburg en reisde vaak naar Zwitserland. ;Zijn Nederlandsch staatsburgerschap heef t bij niet verloren, en hij is nooit een Duitscher geworden. De arrestatie van Otten door de Fran sche grenspolitie had aldus plaats: pp 1 Augustus 1917 verdween Otten spoor loos uit Genève. Het bleek spoedig, uit nasporingen door zijn vrouw ingesteld, dat Otten op een motorboot, door Fran sche politieambtenaren, 'met chloroform verdoofd en bewusteloos door Fransche gendarmes in Hermoes, over de grens werd gebracht. Hij werd eerst in de ge vangenis te Thonon, later in die te Lyon opgesloten. i Hij werd ter dood veroordeeld en is thans gefusilleerd. (Hbld.) D e „Ni e u w - A m s te r d am". Eergisteren en gisteren hebben gedeel ten van de equipage van het stoom schip „Nieuw-Amsterdam" gelegenheid gekregen hun gezinnen te bezoeken. Gister kregen ook de passagiers vergunning om, voor 'zoover zij dit wilden, zich eenig&zins aan land te kunnen vertreden. Zij moésten evenwel des avonds 6 uur aan boord terug zijn. Of er dan gevaren zal wor den. is niet bekend. Er zijn reeds enkele passagiers, die hun koffers hebben gepakt en voorgoed vertrokken zijn, in ae overtuiging, Hat het schip niet varen zou. Intusscben is dit maar een kleine minderheid. De rest hoopt nog met de maatschappij. Wij vernemen voorts, dat het reetds was uitgemaakt, dat het schip na aan komst te New-York voor den tijd van 8 imaanden door het Amerikaanscihe gou vernement gecharterd zou worden. Hier tegen verzetten zicli de Duilscliers. (Hbld.) f Fiedeldy Dop. In 46-jarigen ouderdom is te Amster dam overleden de heer M. H. G. Th. Fiedel'dy Dop, een der voornamen op het gebied van middenstands organisatie. Hij behoorde tot de vrijziunig-dcmocratlschoi partij. B ondsring „Serooskerke en Omstreken." Bovengenoemde ring heeft Donderdagavonu m de Ger. Kerk te Oostkapelle haar negende jaarverga dering gehouden. Klokke half zeven opende de ringvoor- voorzitter vr. A. J. Huijsman deze bijeen komst door te Men zingen Ps. 103:9, voor te gaan in gebed en te lezen Ps. 103. Vervolgens sprak hij ook een kort openingswoord. Onder het zingen van Ps. 461 en 2 beklom jiu den kansel dr. A. A. van Schelven van Vlissingen, teneinde zijn rede uit te spreken, getiteld: „Het we zen der Kerkhervorming." Spr. herdacht het feit van 1 Nov. 1517, vroeg verder in 't bijzonder de aandacht voor: Het instrument waarmee God zich bediende bij de hervorming; ten tweede: de weg waarlangs ze gekomen is, en ten derde: de grondbeginselen waaruit ze is geboren. Maarten 'Luther, de man die als in strument jn de hand Gods, den eersten stoot aan de hervorming heeft gegeven, werd arm geboren, werd opgevoed als een echte zoon der Katholieke, kerk, was op leeftijd gekomen zijnde een forsohe gestalte, een indrukwekkende figuur, zon der hem hemelhoog, te willen verheffen, moet getuigd, dat hij is geweest: een groot man,een mensch met een groot geloof, maar ook met groote gebreken, Door hot genie van Luther is de Jier- vorming begonnen, -door het genie van Calvijn heeft zij vastheid verkregen, Lu ther was geen organisator, CalYijn daar entegen wel, die hield het verkregenel bijeen, zoo hebben de. hervormers elkan der aangevuld. De gebeurtenis v;)ui Wittenberg vtis Weldra allerwegen bekend, in Duitschland, in Europa, bok Nederland nam er met graagte kennis van, hier vonden de her vormingsideeën een vruchtbren bodem, in 1523 den tsten Juli, werden reeds de eerste twee slachtoffers ten brand stapel gevoerd, dit voorbeeld schrok ech ter niet af, hoe meer druk, hoe .meter groei. Luther kende zeer goed den brief aan de Romeinen, waarin wel duidelijker dan ergens anders, het verschil in uitkomst tusschcn bet Verbond der Werken en bet Verbond der genade, niet naarïetze? den afLaatkramer, maar naar hel kruis van den Middelaar, door Go Is genade daarin bestaat, dat Hij ons rechtvaardig verklaart op grond van wat Christus voor ons hoeft gedaan. Helaas is deze grondwaarheid niet door iedereen vastgehouden, ook niet door Erasinus, den .Rotterdamschen geleerde, den voorstander van liet humanisme. Lu ther brak met hem, toen Erasmus zijn geschrift: „Den Vrijen wil," de wereld instuurde. Luther zeide: het geloof is van God, God roemende. Weer een andere richting was die van Karlstad en Munster, welke zeiden: weg met het Woord, de Geest moet ons lei den, geen vrijheid. En hoteve'e richtin gen zouden er niet zijn? Daarvandaan bij de herdenking van deze Reformatie, die veelvormigheid, zoo velerlei inzicht, zooveel' verschil. Wij als Gereformeerden, willen staan op het standpunt Van Luther en Cal vijn en eeren hen als helden, maar bo venal danken wij onzen God, dat Hij zulke groote mannen ons in het ker kelijk 'leven geschonken heeft. Voor debat gaf' zich op vr. A. J. Da- vidse van Vrouwepolder, welke nog een nader verschil vroeg tussphen Hervorming cn Humanisme, tussehon Luther en Cal vijn en ook ©enige verklaringHoe liet kwam dat de Jezuïeten met hun tegen- reformatie zooveel invloed lieten gelden. De vragen werden door den Referent op zeer bevredigende wijze beantwoord. Dr. van Schelven eindigde nadat nog een psalmvers gezongen was, het eerste deel dezer vergadering met dankzegging. Na de pauze- begon de huishoudelijke vergadering, waarin do secretaris zijn jaarverslag uitbracht, waaruit vernomen werd dat door den Ring zes open hire vergaderingen zij'n gehouden, plus een openluchtsameukomsl, welke allenge slaagd mogen he-stén. Het bestuur en modera.men vergaderden zevenmaal' dit jaar en gaf voor zooveel mogelijk' lei ding in het belang van den Ring en aangesloten vereenigingen. Ook de penningm. vr. B. Wattel'bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat ook financieel -de ring een goei jaar' heeft gemaakt, daar na de vele uitgaven, nog een beteekenend saldo overblijft. De Voorz. zeide, wegens voorgenomen huwelijk het tot zijn plicht te rekenen als voorzitter te bedanken, dankzeggende voor de aangename samenwerking en on- dervondene vriendschap. De secretaris was daarna aller tolk om den scheidenden vo-orz. Tof toe te brengen voor het vele, in het belang vaa den Bondsring door hem gedaan. Actief en tactvol wist hij op te treden. Niets meer te behandelen zijnde, sloot vr. Wi, de Ruck dei vérga- dering met dankzegging. De uit Oost-Indië teruggekeerde off. machinist der 2de klasse G. C. Carrière is te Vlissingen geplaatst. Middelburg. De burgemeester van Mid delburg maakt bekend, 'dat tot en met Zaterdag 2 .Februari verkrijgbaar zal zijn op bon no. 24: 2 (twee) ons rijst, gort of havermout; 2 (twee) ons erwten -of boonenT1/2 (anderhalf ons zeepen op bon 119. 33 van hel distributieboekje voor erwten of boonen 2 (twee) ons bak- jen braadvet. Twee maal in beslag geno- m e n. Een paar maanden geleden werd alhier, zooais destijds werd gemeld, in beslag genomen een kist met zeep en kwatia bestemd voor vervoer naar Aar denburg en verder voor uitvoer naar België.' Toen werd door de politie pro cesverbaal opgemaakt tegen den koop man J. v. O. alhier;; wegens verbaden nederlage. De kantonrechter heeft v. O. thans veroordeeld tot f NO boete. In hel vonnis wordt echter de teruggave bevo len van de opbrengst der inmiddels ver kochte zeep en kwatta, een bedrag van f 94,881/2. Intusschen is evenwel de per soon gearresteerd, die de zeep en kwat ta bij O. had opgeborgen en die reeds eenige pogingen had aangewend om hoe veelheden over de grens te doen brengen, wat echter mislukte. Het was C; J. A. K. uit Hoorn, een sergeant niet onbe paald klein verlof. Deze man zal dus voor den krijgsraad moeten terecht staan. In verhand hiermede werd gisterenmor gen door een Inspecteur van politie ten kantore van den ontvanger der Registra tie alhier beslag op het geld gelegd pin te voorkomen, dat het aan K. zou wor den teruggegeven. Heden is de haan van de Langejan, die ongeveer drie maanden geiteden van zijn hoog standpunt naar beneden werd gebracht, na verguld te zijn weder naar boven geheschen. Hier is gisteren op 68-jarigen leef tijd overleden de heer jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje. Do overledene, die 2 November 1849 te Middelburg geboren werd, promoveerde op 25 Juni 1875 te Leiden tot meester in de rechten en ves tigde zich 7 September daaraanvolgende als advocaat in zijn geboortestad. Hier zou .hij echter niet lang blijven, want 6 Maart 1876 werd hij benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Hein- kenszand, om echter reeds weer bij de reorganisatie der rechterlijke macht, 15 Mei 1877 naar Middelburg terug tekee- ren en wel' als substituut griffier 'bij de rechtbank aldaar. 27 Juni 1892 volgde zijne benoeming lot griffier. Tegen 1 October werd hem op verzoek eervol ontslag verleend. De heer Hurgronje had van 1887 tbt 1913 zitting in den gemeen teraad van Middelburg, waar hij tot de gematigd vrijzinnigen behoorde, verder heelt Jiij in tal van vereenigingen als bestuurslid zitting gehad en daaraan zijn krachten in tiet belang van het algemeen gegeven. Thans was hij o.a. nog com missaris van den polder Walcheren §n voorzitter van de Nutsspaarbank. Goes. Gisteravond vergaderde onder voorzitterschap van den heer A. S. J, Dekker de A. R. Kiesverèeniging „Voor Nederland en Oranje", alhier, ter bespre king van de candidaa'tstelling voor 'de Prov. Staten (vacature wijlen Wondergem). Betreurd werd, dat de vrijzinnigen het op een stembusstrijd met al de kosten en moeiten van dien laten aankomen. Immers, de Cpntrale Vrijz. kiesvereeni- ging te Goes besloot met een eigen can- didaat uit te komen en stelde den heer Jac. Welleman te Krabbendijke candidaat. Mr. J. W. Goedbloed en mr. C. Ml- 'Kegge hebben zich bereid verklaard als sprekers op cursusvergaderingen der Kiesvereep. op te treden. Eerstgenoemde zal 18 Februari" a. S. spreken over E. V. Het overleden lid, de heer Jac. Visser werd met enkele zeer waardeerende woor den door den voorzitter herdacht. De heeren J. Buijse, A. M, Vertregi en .1. de Jonge Jz. werden herkozen als bestuursleden, terwijl in de steeds nog voortdurende vacature wegens vertrek van den heer K. Ie Cointre, gekozen werd de heer K. Brants. De vergadering was goed bezocht en kenmerkte zich door een geest van opge wekt politiek medeleven. Huurcommissie. Naar de N. Z. C. verneemt zal het nog wel eenigen tijd duren vooraleer de hier ingestelde huurcommissie met hare werkzaamheden een aanvang zal nemen. Onder de benoemden toch zijn er ver schillende, die in de" kwaliteit waarin zij benoemd zijn vol'gteiis de huurcommissie- wet geen zitting mogen nemen. Men zal dus moeten wachten totdat de huurcom missie in overeenkomst mot de huur- commissiewet is samengesteld. De. loco-burgemeester maakt bekend, dat aan de Goesche Stoomzuivelfabriek (Lange Vorststraat) verkrijgbaar is: Karne melk k 7 ct. per Liter, eiken werkdag van 1012 uur en 1.305 uur; Tapte melk a 7 ct. per Liter, dagelijks tot 12 uur. In de heden in de Melksalon van den heer v. Doeselaar gjehouden verga dering van de Provinciale® Centrale Anti revolutionaire Kiesvereeniging in het dis trict Goes, is tot candidaat der Kiesver eeniging geproclameerd de heer K. Brants, districts-schoolopzienerIn de daaraan volgende breede besprekingen werd de actie vastgesteld, cn werden de verschil lende functiën verdeeld. Tevens werd, in verband mei de nieuwe districten!udeeling ten gevolge der jong ste Grondwetsherziening, de Provinciale Centrale ontbonden verklaard, en de nieu we naam aangenonien Centrale Kieskring Goes. Met algtemeene stemmen werden, tot voorzitter en secretaris der nieuwe Centrale Gekozen de heeren A. S. J. Dek ker en J. Buijse. Daar- iedere Centrale drie leden van liet Provinciaal 'Co mité benoemt, en de heer Dekker reeds in de vergadering van genoemd Comité benoemd was, moesten nog twee leden benoemd worden voor het district Goes, waartoe werden aangewezen bij eerste vrije stemming de heer ds. J. L. Klomp van Schore, en bij tweede vrije stemming de heer I. Willemsen, van Ierseke. Bij Koninkl. besluit van 29 Decem ber 1917 is dhr. P. M. van Haarst alhier, benoemd tot scheikundige le klasse aan het l^ijkslandbouwproefstation alhier. Benoemd met ingang van 16 Fe bruari tot acLstistent ten Postkantore al hier de heer J. de Leeuw, thans brieven besteller 'te Delft. Vlissingen. Benoemd tot directeur van de muziekvereeniging „Volharding baart Kunst' 'de heer M. Delfleur. Rilland. In de gisteren gehouden raads vergadering waarin alle leden tegenwoor dig waren zeide de voorzitter, dat hij in het begin van 1917 hoopte, dat de normale toestand spoedig weder mocht terugkeeren. Deze wensch is niet in ver vulling gekomen. In 1917 hebben We, vervolgde de voorzitter, zeer hard moe ten werken, vooral de levensmiddelen en brandstoffenvoorziening, eischte veel tijd en veel werk. Meer en sneer worden de behoeften grooter en de te verstrekken hoeveelheden geringer. Wellicht geeft dit bij dezen of genen teleurstelling doch daar is niets aan te doen. Zooveel in ons vermogen is zal evenwel in 1918 getracht worden aan de behoeften der bevolking te voldoen. Na den gebruikclijkcn Nieuwjaars- wensch werd medegedeeld, dat bericht was gekomen, ,dat door Ge-deputeerde Sta ten "de beslissing der begrooting verdaagd was doch eenige dagen daarna, dat de begrooting voor 1918 was goedgekeurd. Vervolgens, dat van de commissie tot wering van schoolverzuim het. verslag over 1917 is ingekomen (commissie te Bath) dat, willen alle rekeningen, kolen, de vergoeding voor de militie enz. op tijd worden betaald er kasgeld zal moeten worden geleend. Met algtemeene stemmen wordt beslo ten een Teening ter voorziening in kas geld aan te gaan van ten hoogste f 1600U of zooveel minder als zal blijkep noodig te zijn tegen een rente van hoogstens 6 pet. waarvan de eene helft af te lossen vo-or of uiterlijk *t Juli en de andere helft voor of uiterlijk 1 December aan staande. Denheer J. Nieuvvdorp, gemeenteopzich ter, met vertel' te Anna Pauwlowna, werd op zijn verzoek eervol ontslag Verleend onder dankbetuiging voor de bewézfen diensten. Besloten werd nog geen vas ten gemeen Leopziehter te benoemen, doch den tijdel ijken opzichter nog voor een jaar als zoodanig! aan (e stellen met kans ■om definitief benoemd te worden wan neer dit jaar voorbij is. Tot afgevaardigde- naar de N. V. Water leiding Mij. „Zuid Bevcland", werden her benoemd (de heeren L. J. Lucasse en J. Blok Jz. Jr. en tot plaatsvervangers de heeren A. Blok Jz'. en F. M. Boot. Vervolgens zegt de voorzitter, dat er door hem in 1917 en ook niet minder door ilen gemeentesecretaris veel werk is moeten verricht worden. Hij had ge hoopt, dat Gedeputeerde Staten hiervan overtuigd zijnde traktementen van de Burgemeesters en Secretarissen zouden hebben verhoogd en deze op zijn minst ge lijk zouden gesteld hebben met die der hoofden van scholen. Dit nu is niet ge beurd, de begroeting voor 1918 is goed gekeurd en van een wenk 0111 de trak tementen dier titularissen te verhoogen is niet de minste sprake. Een duurteloie- slag van het Rijk wordt evenmin toege kend niettegenstaande veel voor het Rijk vfordt verricht. Hij vraagt daarom hoe de Raad er over denken zou om den Burgemeester en den secretaris een duur- tetoeslag te geven. De wethouder Butijn verklaart daarvoor te zijn, doch had lie ver gezien, dat deze vraag niet zoo on verwacht gekomen was. Niettegenstaande dat, doet hij een voorstel om den "Bur gemeester en 'den Secretaris elk een duur- tetoeslag toe te kennen van f 250. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan Gedeputeerde Staten van Zeeland zal worden voorgesteld dit als een tijdelijke tiaktementsverhooging te willen beschouwen en daarop de Ko ninklijke goedkeuring te willen vragen. De Voorzitter zeide daarna, dal hij in zijn openingswoord had melding gemaakt I dat de gemeente in zielental achteruit is gegaan wel niet veel maar toch wat (22 personen.) Hij' schrijft, dit toe aan den woningnood. Zooals de heeren weten is door den architect een plan gemaakt tot I het bouwen van vier arbeiderswoningen ten behoeve der volkshuisvesting!. Hij legt daarvan de plannen en tee- I keningten -over en geeft, in overweging I tot aanbesteding over te gaan. De heer I Butijn vond het b.ouwplan wel wat lucra- I lief en 'is de meerling niet toegedaan, I dat woningnood hier de oorzaak is van I de vermindering van de bevolking. De I jongelui gaan in hun jongelingsjaren uit I de gemeente, worden ambtenaar bij du I posterijen, 'bij .de belastingen, tramcon- I ducteur, marechaussee, agent van pok I tie, sergeant of zoo meer. Het trekken I uit de gemeente zit er' reeds van jaren I her in. Bovendien gelooft hij niet, dat I een arbeider geregeld f 2.50 huishuur in I 4e (week kan betalen. Hij wil zich .even- I wel niet tegen den houw der huizen ver- I zetten. Feitelijk was het heter er 10 01 I 15 te houwen, doch daar zij'n de tijdsom- I standigheden niet naar. Mel.algemeene, .stemmen wordt besloten ten spoedigste tot aanbesteding over le gaan. Wolfaartsdljk. Alhier zijn in de afgte" loopen week bij den landbouwer S. Klomp© 60 kippen en hij den landou we r van Liere 30 kippen afgemaakt door een hond (sommigen spreken ook vaa een vos.) (M- W Biezelinge. Met ingang van 1 Februari a.s. aangesteld tot Rijksveldwachter, 1®' gadier-lilulair A. Ganseman, thans RjF' veldwachter Jachtopziener Brig.-tit. Met hartelijfcon dank ontviag wijkzuster f 2,50 voor de vereenig®? wijkverpleging alhier. Waarde. Maandagavond hield de Ku' l'envereen. „Algemeen Belang" alhier baar 1 jaarlij'ksche vergadering onder voorzitter- I schap van den heer J. J, Mol /te bijgewoond door 63 van de 117 led6® Uit de rekening van den penningm. ueJi heer M. de Leeuw bleek, dat was vangen f7854,10 en uitgegeven f7685, alzoo een goed slot van f 168,99. Aaog voerd zijn 2185 H.L. steenkolen, 60^8 H.L. eierkolen, 258 H.L. anthraciei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2