Uit de Provincie. Geniesd Nfsuws de Noordelijke kust van Ierland gewor pen en vernield. De geheele bemanning is omgekomen. In Denemarken- zullen ijzeren mun ten in omloop worden gebracht. Het gerucht wil, dat graaf von Hertling ziek js. Er zijn eventueel in de komende dagen belangrijke verande ringen te Verwachten. Zou hij heen gaan? Naar aan de Köln. Ztg. uit Zurich wordt geseind, beoordeelt het Entente- gezinde Journal de -Geneve de verklarin gen Van Wilson pessimistisch. Het blad schrijft dat het vredesprogram van Wil son zeer ver van dat der M tddenrijkën verwijderd blijft. De vrede, die in den laatsten t ijd op zichtbaren afstand naderbij was getreden, blijkt een fantoom geweest te zijn, meent het blad. Caillaux is gistermorgen gearres- teerd en /naar de Santé-gevangenis te Parijs overgebracht. In den ochtend van den 6en Janu ari, aldus, een Wolff-bericht, wierpt een vliegtuig, met schending van de Zwit- sersche neutraliteit, versoheidene bonimeni bij 'het station van Kaïlnacih aan den spoorweg SoiothurnMurten. Een ondier- zoek door de Duitse he autoriteiten wees uit, dat evenais d.en 6en December t'e MenzS'ken en Muttehz, ook voor het wer pen van bommen bij' Kalina ch, geen Duit- sche vliegtuigen in aanmerking komen. Het „Berncr Tagtebiatt" verneemt uit 'Londen: In Engelsche financiëele kringen ver spreidde zich de tijding', dat in het dis trict Tabora in' Dui.lseh-Oost-Afrika steeds nog weerstand geboden wordt en dat de inboorlingen opgestaan 'zijn. De tijding werd door den censor niet doorgelaten. Het tarief voor het sleeploon op een traject van het Rhein-Weser-kanaaï is met 100 pet. verhoogd. In Pruisen heeft de Joodsche gees telijkheid de ingevoerde kotliesurrugaten voor maalgebruik verboden wegens do vermenging met ongeoorloofde vetstoffen. Centraal Bureau van de vei lingen. Aan de Mededeelingen van het Centraal Bureau van de veilingen is 't volgende ontleend Tot en met 19 Januari zijn da prijzen voor: 1, uitsch.ot roode kool 68 .ct„ dito gele 57 ct., stortgoed '(minder dan K.g. geheel' voor export) 8 ct. per K.g. 2. Groene savoye-koot kwaliteit A 1^2, ct., B 6 c„ C b}ji c., uitschot 3V2 c. Uitschot kan geheel geveild worden voor de drogerij. 3. Witte kool (fabrieken, „overzee" en „overland") kwaliteit A 14,50, B f'4,10, G f3,70, uitschot f2,503,50, alles per 100 K.g. Op de markten, te Broek-op-Langendijik, Nooid-Scharwoude, Warmenhu zen en Öb- dam kan voor prima partijen tot f0,50 per 100 K.g. boven den voor de A kwa liteit vastgestelden prijs besteel worden. De overige vrcteger meegedeelde bepalin gen (uitschot thans niet boven f3,50) blijven .alle van kracht. 4. Uien kunnen met ingang van 15 Januari weder geveild" worden, mits van leverbare kwaliteit, A-kwaliteit 17I8V2 ct., B 15I6V2 ct., uitschot 811 ct. per K.g. 5. Knolselderij (zonder groen) 20 ct. per K.g. Drogerij 50 pet. Duitschland 50 pet. 6. Prei (verpakt) 2025 ct. per K.g'. verdeeling als bij''selderij. 7. Schorsene-erenle soort A 2628 ct., dito met voor de helft waterzieke punten 2325 ct., Ie soort B 2225' ct., met waterzieke punten 2022 c., 2e soort 1216 ct., resp. 1014 c., p, K.g. Dunnere soorten, echter geen uitschot halve prijzen; grovere soorten iets min der in verhouding tot de kwaliteit. 8. Bamenas 35 ct. per K.g. Tabaksprijz-en. Naar verluidt zullen de tabaksprijzen binnenkort wederom een' aanzienlijke ver hooging ondergaan. Vliegmachine. Gistermiddag bewoog zich boven Maas tricht een vliegtuig, 'koersende1 in Z.Wi richting. Door de enorme hoogte wa's "niet waar te nemen van weikei natio naliteit het vliegtuig was. Uitgewisselde k r ij' g s g e- v a n g e n e n. Wij vernemen, dat onder dé zusters, die. de uitgewisselde transporten gewonden pver zee vergezelden, wederom vier der fees verpleegsters waren van de Nedor- Ïandsch-Servische ambulance, die zich in do gebombardeerde stad Monast r zoo heldhaftig hebben gedragen. (N. R. C.) Inwisseling pasmunt. Als kantoren waar de- Ned. pasmunt, mits Vocfr niet minder' dan vijftig gu den voor de zilveren en tien gulden voor de nik kelen en bronz'en, kan worden ingewis seld 'tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens, zijn aangevezen: a.. de Ned. Bank te Amsterdam, b. de kantoren der betaalmeesters; c. de navolgende kantoren der directe belastingen in de provincie Zeeland Axel, Goes, Hansweert, Heinkenszand, Hontenisse, Hulst, Oostburg, Sas van Gen*, IVlissingen (directe belastingen en accijn zen), Vlissingen (invoerrechten ein ac cijnzen), IJzendijke, Zierikzee. Voorts het kantoor der reg. en domei nen te Oostburg. De reserve-officier van gezondheid 2e kl. P. H. Eykman, van het militair hospitaal te Utrecht, is overgeplaatst bij de troepen in Zeeland. Middelburg. Zaterdagavond circa 7 uur was de hemel aan de zijde van de algem. begraafplaats rood gekleurd, hetgeen op brand wees en wij dachten dan ook dat weBicht een hofstede achter de begraaf plaats in vlammen stond. Het bleek ech ter gelukkig van minder grooten omy vang. Een daar staande woonwagen was vermoedelijk door baldadigheid in brand geraakt en het bovendeel ging geheel verloren. Nadat men zich door een deel van den wagen af te trekken, overtuigd had /lat zich geen levende wezens in den wagen bevonden, werd door polities en personeel van de stadsschuur de brand met emmers water gebluscht. De eigenaar van den wagen, die- alhier woont, heeft binnenkort nu twee keer groote schade, daar hij' kort geleden voor een andoren wagen werd opgelicht. Zaterdagnacht is door middel van inklimming uit een militaire "hulpkeuken alhier een hoeveelheid vleesch ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De politie hield een man aan, diet nog 14 dagen gevangenisstraf moest on dergaan, hem opgelegd voor een hier gepleegde diefstal en die deswege gesigna leerd stond in het algemeen Politieblad. Goes. In 1917 zijn de haven van Goes binnen gekomen 857 schepen met een inhoudsmaat van 88890 ton, en uitge varen 853 schepen met een inhoudsmaat van 87356 ton. Het vorige jaar bedroe gen deze cijfers respectievelijk 950 en 101.057 en 948 en 100.879. Bestellingen van winkeliers voor distributiekaas worden uiterlijk Woensdag 16 Januari ingewacht op het distributie- bureau. Bij Kon. besluit van 10 dezer is, op zijn verzoek, met ingang van 15 -dezer, eervol ontslagen de heer J. B. de Beaufort, als burgemeester dezer gemeente. Heden Dinsdag vergaderde de Yer- eeniging van Oud-leerlingen der Rijks- landbouwwinterschool alhier, onder voor zitterschap van den heer J. Welleman. De voorzitter roept de aanwezigen een welkom toe, en drukt zijn spijt uit, dat uit Schouwen en Duiveland meerderen niet aanwezig kunnen zijn, wegens de moeilijke gelegenheid op een Dinsdag; waarmede in het vervolg rekening zal worden gehonden, en spreekt den wensch uit, dat een volgende vergadering mag gehouden worden onder omstandigheden van vrede. Spr. heet ook welkom de hee- ren Stevens en Hoogland, die een be langrijke lezing zullen houden. Na lezing en goedkeuring der notulen deelt de Voorz. mede ,dat de Vereen, thans telt 138 léden. Aanwezig zijn 30 leden. De Voorz. prijst de jongere leden voor hunne geregelde aaixwezigheid ter vergadering en stelt hen aan de oudere leden ten voorbeeld. Voor gelezen wordt een schrijven van de Yer- eeniging van Nederlandsche Landbouwstu- denten te Wageningen, verzoekende een of meer lam nar de gelegenheid te ope nen oxxx zich in de praktijk te oefenen, daar zij geen examen mogen doen, zon der vooraf in de praktijk werkzaam te zijn geweest, waartoe onderdak bij liefst ontwikkelde praktische boeren gevraagd wordt. Tevens verzoekt de Veieeniging onx ontvangst en voorlichting bij een voorge nomen excursie naar Zeeland. De Voorz. beveelt beide verzoeken aan; de vergade ring vereenigt zieh er mede. Adressen zullen verkregen worden door aan elk dér leden een rondschrijven te dier zake tc doen toekomen. Aangeboden worden adviezen in ditzelfde ""schrijven in geval van scheu ring van grasland. De Voorz. is van meening dat door die scheuring geen meer graan zal gewonnen worden. Spr. ci'itiseert het oppervlakkig advies van stedelingen onx de landbouwers te dwingen graan te ver bouwen.- Er kan nog meer graan ver bouwd worden, doch niet op die voorge stelde wijze, en zag gaarne in dio rich ting de regeering geadviseerd. Tot be stuursleden worden gekozen de heer D. W. Lindenbergh, secretaris, en (in de va cature Bouman) tot commissaris de -heer K. van Langeraad met 25 st. tegen 4 op dhr. J. J. Stols, en 1 blanco. De heer Snoeck brengt verslag uit omtrent den stand der bibliotheek. Besloten wordt eenige boekwerken aan te koopen en tot aanschaffing van een boekenkastje. De Voorz. dringt aan op meer gebruik ma ken van de Bibliotheek. Voox'gelezen wordt 'het verslag van de Algemeene Vergadering en Algemeenen Bond. Als plaats voor de zomervergadering wordt (wanneer die gehouden wordt) aan gewezen Zierikzee; op welke vergadering zal worden behandeld de vraag of er een excursie zal gehouden worden. De Voor zitter vestigt de aandacht op Utrecht, in verband met plannen die in de lucht hangen omtrent een op te richten coö peratieve lijnkoekenfabriek. Door den lieer J. Hoogland wordt een referaat gehouden over Landbouwkund ga rentabilïteitsberekeningen en door den heer C. Stevens, Rijkslandhouvvieeraar; over Erfelijkheidsleer in verband melde keuring van gewassen te velde. (De vergadering duurt voort.) Vli-ssingen. De officier-machinist 2de kl. G. C. Barrière wordt 22 dezer ta Vlissingen geplaatst. Donderdag zal ds. Ne'e'enbos voor de Chr. Jongel. Ver. Gelijk aan het Mosterdzaad" optreden met het onder werp: Tijd en Eeuwigheid. x.Rilland-Bath. Wegens- onttrekken van koffie aan de distributie, zijn de winke liers M. Wi. en de Wed. C. A. alhier op last van den minister voor een maand, ingaande 15 Januari a.s. uitgesloten van de distributie van koffie en thee, er» is het hun verboden gedurende dien tijd koffie of thee te 'verkoopen. Wolfaarts'dijk. Als bewijs dat de hond die hier zooveel schade aanricht door het dooden van 'konijnen, nog vrij rond loopt, kan dienen, dat in de afgeloopen week bij den landbouwer W. Wisse 12 vette ganzen, bij den landbouwer L. Over- beeke een prachtige pauw en bij den landbouwer J. M. Mol gevogelte op de zelfde manier werden afgemaakt. (M. C.) 0- en W. Souburg. Op 1 Januari 1916 bestond de bevolking uit 1999 m. en 19148 vr. 3938 personen. Gedurende 1917 vermeerderde zij "door vestiging en geboortei met 256 nx. en 297 vr. 553 personen. "Door vertrok on overlij den verminderde do bevolking met 256 m. èn .270 vr. 526 personen Op 31 December 1917 bestond de bevo'k'ng dtis Uit 1990 in. en 1975 vr. 3965 per sonen. Er werden 'in 1917 27 huwelij ken voltrokken. Souburg. Maandagavond had een alge meene vergadering plaats van de kolen- vereeniging „de Hoop" in het café ,,de Zwaan". Na opening door den voorzitter A. Arendse, bracht de secretaris A. Melis verslag uit. Hij deelde nxede, dat 1917 ■voor de kolenvereeniging „de Hoop" niet zonder beteekenis is geweest. Zoodra de reserve-voorraacl was verwerkt, was dit ook spoedig merkbaar. De distributie gaf minder kolen, de leden moesten op de leerschoql en bij oogenbükken scheen „do hoop" er uit te zijn. Door gebrek aan voldoende brandstof werd een groote par tij hout aangekocht, welke wekelijks aan de leden wordt afgestaan. Hadden we 13 Januari 1917 een reserve-voorraad van kolen en turf, nu, 14 Januari 1918, heb ben vVe een groot gebrek. De leden wor den er op attent gemaakt, dat wekelijks hout te verkrijgen is. De penningmeester J. Louwersc deelde mede, dat de ontvang sten en uitgaven over 1917 bedroegen f 4655 en f 4506,75, zoodat ei' een goed slot is van f 148,25. Bovendien heeft het materialenfonds een goed slot van f54,7 5. Van het hout. is geleverd voor f 287.021/s- Tot kasopnemers werden benoemd de hee- ren A. de Buck en I. Kluijfhout. Westkapelle. .Vanaf Zaterdag zijn al hier 4 lijken aangespoeld. Van twee per sonen is nog niets vast te stellen, doch van twee wel. De eene had op den broek B. Rowles en de andere it. A. Fx-ancis. Zij werden allen naar dc begraafplaats vervoerd» Ze waren vermoedelijk allen van Engclsche nationaliteit. Oud-Vossemeer Benoemd tot dijkgraaf yan den Sluispolder (Tholen), M. C. Pol derman, alhier. Haamstede. Hier zijn twee lijken van Engelsche zeelieden aangespoeld. 21ezijn reeds begraven. 91- Matrteesdifk Gisterenmiddag werd hier grafwaarts gevoerd het stoffelijk over schot van den heer J. A, Broekers, in leven predikant bijde Ned. 'Hex-v. gem. alhier. De ingezetenen gaven blijk varx groote belangstelling. Aan het graf werd achtereenvolgens het woord ge voerd door ds. Steenbeek van 'Scherpenisse. Ds. En klaar van Tholen, Ds. Verschoor van Poortvliet, de burgemeester van St.-Maar tensdijk, de heer Hage, voorzanger bij de Ned. Hex-v. gem. De heer F. Gelok, ouderling alhier, Ds. Kamsteeg van Sta- venisse, terwijl ds. Steenbeek van Scher penisse nog een woord van dank sprak namens de familie. De overledene had den ouderdom van 47 jaren bereikt ecg laat een treurende weduwe en 2 doch ters na. Zijn zwakke gezondheid belette hom, vooral, in den laatsten Jij 1, zijp ambtswerk geregeld te vervullen. Terneuzen. De Jongelingsvereen. op Geref. grondslag „Onze hulp is in den Naam 'des Heeren" alhier, hoopt D. .V. Dondei-dag 7 Februari hare jaarvergade ring te houden. Behalve de gewone ver slagen, zullen er ditmaal een tweetal be langrijke referaten worden gehouden en eenige voordrachteij. Een beslissing om trent het doen houden van eene rede door een spreker van elders, werd niet genomen. Onzen stadgenoot, den heer K. v. T. trof gister te Hulst ©en ernstig onge luk. Een wagen geladen met sparreaii kwam in zijne nabijheid, en waarvoor hij niet genoeg kon uitwijken, zoodat hij onder den wagen geraakte, die met c©n> der wielen gedeeltelijk over hom heen ging. Hij werd onmiddellijk opgenomen en naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Hoewel de toestand hoogst ernstfg was, is er hoop op herstel. Zaterdagnacht ontdekten kommiezen een aantal smokkelaars in de buurt van Hykant, gemeente St. Jan Steen, die bon nen in zakken naar de grens droegen. Zij maakten er jacht op, waarop- de moes ten met achterlating van hun vracht," wisten te ontsnappen. Een zekex-e Th. V., militair met verlof, nam1 blijkbaar een verkeerde richtingen kwam met den -electrischen draad in aanraking. Hijl we d door den stroom gedood. Voorts werden door de rijksambtenaren in deze buurt aangehouden 1009 K.g. boonen en een partij bokkingen, waarbij ruim 20 smokkelaars betrokken zijn. Een deel der smokkelaars wist door den electrischen grenslraai, die blijkbaar ontladen was, op Belgisch gebied te vluchten. Tegen den Nederlander, den heer B., consul voor Duitschland to Terneuzen, is, naar de „Tel." meldt een bevel van uitzetting uit Zeeland uitgevaardigd. Toen. men Zondag '6 Januari aan de woning van den heer B. kwam om dit bevel' te beteekenen, was* de heer B. uitstedig. Voor 't oogexxblik wordt het bevel niet uitgevoerd, daar een nader onderzoek gaande ds. De aanleiding tot dit bevel zou zijn de uitbetaling door den heer B. van bedragen aan veesmokkelaars. Het Duitsch consulaat te Terneuzen werd vrij' druk bezocht, niet alleen 'door Belgische vluchtelingen, die naai' hun land terugkeerden, maar ook in verband met den uitvoer van mosselen via Sel- za.te. De heer B. begaf zich zeer veel naar Gent, meestal per autoi. Men zal zich herinneren, hoe eens in den auto van dezen Duitschen consul ham ont dekt werd, bestemd om mee over da grens genomen te worden. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam N. A. Becht te Arnhem, H. E. Gravemeyer te Steenwijk en H. P. de Pree te Alkmaar. Beroepen te Oude Tonge F. F. Juv. d. Plassche te Den Ham; te Norg D. A. v. Krevelen te Deinum. Aangenomen naar Numansdórp de be noeming als hulpprediker door A. Heems kerk, cand. te Ter Aar. Bedankt voor Nieuwvliet door 51. Pol te Horssen. Ds. J. A. Broekers. f Te St. Maartensdijk is op bijna 48-jarigen leef tijd, na een langdurige ongesteldheid, overleden Ds. J. A. Broekers, pred. bij de Herv. Gemeente aldaar. De overledene stond achtereenvolgens te Molkerum, Vriescheloo, Nye-g'a en Elahuizen, Krim pen a. d. Lék en Tt. Maartensdijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Nieuwerbrug door A. J. de Boer te Garrelsweer. Na des morgens bevestigd te zijn door den consulent Ds. De Geus van De Lemmer, naar aanleiding van 2 Timotheus 4:1 en 2, verbond 'smiddags de nieuwe Ilexder en Leeraar Ds. A. .1. Fanoy, zich aan de Geref. Kerk te Oosterzeé rxhar aanleiding van Ps. 48:13—15. Op ver zoek van den Iverkeraad zong de Ge meente haren Herder en Leeraar toe uit Ps. 134 het 3e vers. Beide koeren was het kerkgebouw overvol. Chr. Geref. Kerk. Beroepen le Sliedrecht J. Jongeleen te Noordeloos. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen G. v. Reenen te Gouda. Goea. Benoemd tot leeraar gymnastiek aan de Mulo-school en school B de heer L. V. df- Steen te Vlissingen. Den laatsten tijd hebben we her haaldelijk melding gemaakt van klachten uit de kringen van leeraren bij het M. O. over de salarissen aan de Rijksscho len, waardoor het moeilijk wordt het onderwijs gaande te houden door erva ren krachten. Thans heeft de Vex'oeniging van le?r- ren bijf het. 51. O. aan allen, dia be- belang stellen in en belang hebben bij het middelbaar onderwijs een manifest gericht, waarin de- rechtmatigheid van de klachten wordt aangetoond. Op verzoek eervol ontslagen dr. M. Vissei', als leeraar aan de R. II. B. S. te Zierikzee. Te Leiden worden pogingen aange wend tot de oprichting van een Chr. H. B. S. Acte-examens onderwijzers. De examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77, onder a, der wet op het L. O., zullen clit jaar aanvangen op 5 April. Deze dag is bestemd voor het schrifte lijk gedeelte van het examen, op 15 April nemen 'de mondelinge examens een aan vang. Den candidaten wordt verzocht de stuk-" ken in art. 80 dier wet genoemd, vóór 1 Maart e. k. te doen toekomen aan den schoolopziener van het district waarin zij hunne woonplaats hebben. Zij, die na met goed gevolg dit examen afgelegd te hebben, in de gelegenheid gesteld wenschen te worden om bewijzen van bekwaamheid te geven óf in de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek, óf in de nuttige handwerken voor meisjes, óf in die beide vakken, behooren daarvan bij hunne aangifte kennis te geven. Door den hoogen stand van de Zuiderzee is de polder Ydoorn onder Ransdorp overstroomd. Te Rotterdam is uit het water van den Steiger het lijk van een 27-jarige vrouw opgehaald, 't Bleek een Belgische artiste te zijn. Aan generaal-majoor N. Bosboom, oud-minister van oorlog, is de rang van luitenant-generaal verleend. Ten nadecle van den heer Coenen te Boxtel zijn 200 jonge boompjes omgekapt. De dochter van een brievenlooper te Heede, die de vorige week een naald inslikte, is 11a hevige pijnen overleden. Te Nunspeet is op 67-jarigen leeftijd overleden G. L. Gratama, lid van Ged. Staten van Drente, oud-burgemeester van. Sleen. Er blijken langs de grenzen weder valsche bankbiljetten van 1000 mark te circuleeren. Nadat onlangs een ingezetene van Zevenaar er voor 1000 M. invloog, is tlians in het over de grens gelegen Bocholt eene vrouw slachtoffer gewor den, doordien zij twee zulke valsche bil jetten accepteerde. Zjj onderscheiden van de echte, doordien de kleur niet licht bruin, doch grijs is, terwijl zij gladder zijn dan echte. Te Heusden is een sergeant-kom mies wegens spionnage gearresteerd. Een sergeant van' de afdeeling ponton niers, wien cm afgifte van stukken ge vraagd was, gat hein deze en waas schuwde onmiddellijk de autoriteiten. Zoo liep de spion in de val. Zaterdagmiddag is de 8-jarige Har laar uit Soest,, dio te Baarn in het boscte van H. M. de Koningin-Jloeier hout sprok kelde, terwijl arbeiders in de nabijheid bozig waren benomen te vellen, ondereen vallenden boom terecht gekomen. Met zwai'e schedelbreuk werd het knaapje opgenomen en naar de ziekenverpleging vervoerd, ^ijn toestand is hoogst zorg wekkend. Te Amsterdam zijn in de buurt van den Zeedijk relletjes voorgekomen, welke door de politie onderdrukt werden. Herhaaldelijk voerden de bereden po litie en agenten te voet- met de blanke sabel charges uit. Nadat de menigte ver strooid was, verplaatsten de relletjes zich naar den Vijgendam en de Hoogstraat. Gok hier bleef het langen tijd rumoerig; opgewonden vrouwen begonnen telkens heftig tegen de patrouilleerende agenten te paard of te voe't te schelden, wat dan een oploopje veroorzaakte, hetwelk onder bedreiging met gummistok of sabel uiteengedreven moest worden. Er heeft één arrestatie plaats geluid Het gebeurde geeft sterk den indruk, dat het ditmaal geen ongeregeldheden wa ren, welke voortkwamen uit een geprikkel de stemming oixder het volk, maar dat het alleen het werk was v.an de bekende raaddraaiers en i'addraaisters, die weer eens wilden probeeren, hoever zij het krijgen konden, en daarbij eigenlijk slechts medewerking ondervonden van die ele menten uit dc Zeedijk-omgeving, voor wie elk straatkabaai een verzetje is. Noodlottig schot. Terwijl de rijksambtenaar 51., gestationneerd te Doenrade bij Sittard, bezig was zijn ka rabijn te poetsen, ging deze onverhoeds af, met het ongelukkig gevolg dat de amb tenaar door een kogel in het onderlijf werd getroffen. De verwonding schijnt van erns'tigen aard te zijn. Door onbekende oorzaak is de ka pitale boerenhofstede van den landbouwer Peters te Terborg een prooi der vlam men geworden. De. geheele graanvoorraad alsmede twee stuks vee gingen verloren. Een ingezetene van Utrecht, die meende, dat hem niet spoedig genoeg brandstof verstrekt werd en daarover naar zijn bewering, herhaaldelijk "bij de bi-andstoffencondssic had geklaagd, heeft gisternamiddag, toen lxij den lieer Kettlitz, 'wethouder dier gemeente» niet thuis f.rof, een paar groote steenen door de ruiten van diens woning! geworpen óm op <Be ®jzo de aandacht op zijai zaak 'te ves- ug'en. In een bijgevoegd briefje beklaag de deze persoon zich over de onvoldoen de brands t ofte ill ever i ng cn wel vennoie- dende, fdat jtiij den wethouder niet te spreken zou krijgen, zooals hij schi-eef, had hij maar besloten 0111 op deze mar nier met den wethouder te telefoneerera. De taan werd door de politie aange houden. Over de grens gekomen. Vo- ïige week zijn uit de richting Aken in Zuid-Limburg over de grens gekomen 10 Fxanschen en 6 Russen, die uit Duitsche krijgsgevangenschap waren ontvlucht. I11 de week van 6 tot 12 Januari zijn te Winterswijk over de grens gekomen 4 Fransche en 2 Engelsche krijgsgevange nen, alsmede een Duitsche deserteur. Ge- ddurende liet tijdvak 31 Dec.13 Jan. kwamen te Zevenaar en omgeving over de grens vijf Duitsche deserteurs. Een hunner bracht zijn vrouw mede. In dc afgeloopen week zijn te Denekamp vier Engelsche krijgsgevangenen over de grens gekomen. Gedurende de week van 7 tot 13 Jan. kwamen bij Enschedé een Engelsche en een Catiadeesche krijgsgevangene over de grens. De vorige week kwamen te Olden- zaal twee Duitsche deserteurs ower de grens. De juwelier Bouchette te Amster dam, is het slachtoffer geworden van de streken van een brutaal heerschap. Tij dens zijn afwezigheid, 's middags orn half vier trad een onbekende den winkel bin nen en vroeg aan de winkeljuffrouw in lichtingen over den koop van gouden en zilveren voorwerpen. Het meisje g'af dJen man den raad terug te komen, wanneer de juwelier weer thuis zou zijn.. De man verwijderde: zich, maar kwam later weer binnen, ditmaal met het verzoek 'een an der iglas op zijn horloge te zetten. Hij zou het (dan even halen. En voor den tweeden keer ging hij' naar de deur en opende deze. Het meisje vermoedde gtod kwaad, ook, omdat zij de i el van de deur hoorde aanslaan. Eenige oogenblik- ken later werd zij' door een voorbijgang- ster gewaarschuwd, dat iemand iets uit de etalage had weggenomen. Bij onder zoek bleek, dat honderdtwintig gouden ringen, ter waarde van ongeveer f 1000, vermist werden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2