Kerknieuws» Ouderwijs. Pr sdiktiiurts it Gamsngd Nfauws Zending i elearamm Laatste Berichten. te boven te komen. Ingekomen is van Ged. Staten kennisgeving, dat zijl hun beslissing op de begrooting voor 1918 hebben verdaagd tot 1 Aprila.s. Een verzoek van J. de Schipper om onthef fing van het betalen van hondenbelasting en een van A. Vleugel Mzi. om ontheffing van het betalen van schoolgeld van 1 kind over 8 maanden worden toegestaan, terwijl op een verzoek van F. van Driel om ontheffing der hondenbelasting, af- wijizend wordt 'beschikt. Van Ged. St. is bericht ingekomen dat zij de verordening regelende de jaarwedden van het onder wijzend personeel niet kunnen "goedkeu- Besloten wordt aan de opmerkingen te gemoet te komen. Op een verzoek van Jacs. Ko-le om verhooging van jaarwedde wordt afwijzend beschikt en besloten voor 1918 een duurletoeslag te verlee- nen van f 50. Het in de vorige verga dering genomen besluit tot het aangaan van geldteeningen ten behoeve van de gasfabriek wordt ingetrokken en besloten eene leening aan te gaan van 13000 af te lossen in 3 jaren tegen een rente van ten hoogste 5 pet. en een leening van f 7000, ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld tegen een rente van ten hoogste 5 pet. Tot leden van het stem bureau voor de a.s. verkiezing van een lid van Prov. Staten worden benoemd. A. Dominicus, en H. Kosten, tot plaats vervangend voorzitter A. Dominicus. Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van de Tweede Kamer Adr. Do minicus, H. Kosten en J. A. Dominicus. Aan den rijksveldwachter L. van Koe- veringe, wordt op voorstel van den voor zitter eene gratificatie verleend over 1917 van f 12,50. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat klachten zijn ingekomen aangaande de gymnastiekvereen. wat betreft onor delijke handelingen in en buiten het lokaal. De Raad machtigt B. en Wi. zoo noodig 'in te grijpen en het gebruik van het schoollokaal verder te ontzeggen. Kruiningen. Met Febr. zal te Kruinin- genHansweert een centrale keuken wor den geopend. Krabbendijke. Onder voorzitterschap van dhr. C. P. Vogelaar vergaderde Vrij dagavond de antirevolutionaire kiesver- eeniging. Ingekomen stukken werden voor gelezen en besproken. De bestuursleden C. P. Vogelaar en C. van Boven werden herkozen en een afgev. benoemd voor de verg. van Woensdag. De penningm. deed verslag van den toestand der gol den. De toestand is gunstig. Dhr. C. Haverbock hield eon lezing over het onderwerp: „Getrouw aan het oude vaandel" waarop heel wat bespre king' volgde, in verband met den nieu wen toestand. Het geheel'e bestuur was aanwezig. Het aantal' leden bedraagt 34 en daarvan was de meerderheid aanwezig. Domburg. In de gistermorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier, werd allereerst door den Burgemeester de gebruikelijke Nieuwjaarswensc'h uit gesproken. Daarna werd de heer P. Wis se, aftredend lid v. h. Burgerlijk Armbe stuur, als zoodanig herkozen. Dr. Vaan drager werd herbenoemd tot geneesheer belast met de doodsehouw. Een' adres Van het gemeentebestuur van Noordwij-k houdende verzoek aan den Mi nister van Financiën, om te bevorderen, dat onder de wetsontwerpen tot verrui ming van het belastinggebied der gemeen ten worde opgenomen een ontwerp tot ■heffing van bijdragen van hea, die als tijdelijk verblijvende logeergasten langer dan 3 dagen in een hotel of pension of gemeubileerde inrichting vertoeven, Word met 4 stemmen voor instemming betuigd. Kwam tér tafel een verzoek' van A. Francke Pz., behelzende aankoop van gemeentegrond. B. en W. stelden voor •gul'ks tegen f 1,50 vierk. M. in te wil ligen, welk voorstel werd verworpen; waarna op voorstel van van Sluij's de prijs op 1 gïd. de vierk. M. werd be paald. Nog werd goed gevonden op1 een verzoek van S. de Pagter, timmerman, 'een trottoir aan te leggen voor de in aanbouw zijnde woning voor Dj. Salo- monsen. Na besprek'ng werd beslo'en een bijdrage te verleenen voor verple- gingskosten aan Job. de Voogt. Op een verzoek van Ged. Staten tot het aanbrengen van wijzigingen in de verordening op de verhoog ngen der on- derwijzersjaarwe.lden werd met 3 voor en 4 tegen verworpen. Voor stemden: ■VV. Kesteloo, P van Sluijs en J. P. Al- mekinders. De houder van het telefoon kantoor verzocht, voor. zijn kan'oor van gemeentewege v^rij vuur en licht. Daar de wet zulks toelaat, werd tot weüer- opzeggmgs toe, door den raad hiervoor f 100 toegestaan. Bij rondvraag werd door den heer P. van Sluijs voorgesteld een toeslag op gasverbruikers van 5 cent per kub. M. te geven tot een yerbru'k van ten hoog ste" 20 kub. M. per maand en 19 cent voor iederen liter pet'npeum, tot eien in komen van f OO.p en minder voor beide verbruikers, voor hel tijdvak Januari Februari en Maart en dat belrag te vin den door den Hoofd, omslag met f 500 te verhoogen. Na eomge bespreking werd dit voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Nog werd door van Sluijs besproken om van gemeentewege stappen te doen tot het vrnk-ij en van goedkoope klede ren van het Nationaal steuncomité. Dhr. Elout besprak, om bij voorkomende ge vallen, de vuile boel op de straten ver oorzaakt door de sneeuw, door de we-rk- loozen der gemeente te doen opruimen. St Maartensdijk Bij beschikking van den Min. van binnenï. zaken is 'met in gang van 16 Jan. benoemd als apothe kers-assistente aan 's Bijks krankzinnigen gesticht te Woensel bij' Eindhoven Mej. Si. Jansen, geboortig van St.-Maartensdijk'. Ttrneuzen. De Mannenvereeniging Matth .18:20 zal deze maand bét '16- jarig bestaan herdenken. Door 'den Burgemeester alhier, is tegen 12 Jan. een Raadsvergadering uit geschreven, waarvan de agenda belang rijke punten bevat. Behalve een tweetal bouwverguniiingovereenkomsten en de be noeming van een leeraax aan de H. B. S., zal ook beslist moeten worden over het aankoopen van grond voor het bouwen van woningen, voor zooverre dit verband! houdt met de onteigening der gronden ten name van de gemeente. De boot. van Hansweert naar hier kon gisteravond van genoemde plaats niet vertrekken, door de in de Schelde aan wezige mijn, die |zliteh ter hoogte van, de Griete inoet bevinden. Tot heden is de overtocht met da Prov. Booten nog regelmatig geschied zonder gevaar voor mijnen. Wij hopen, dat daarin geen veran dering mag fooien. Axel. Alhier vervoegde zich deze week op het distributiebuïeau een arbeider met verzoek hem een bon te verstrekken om- met zijn geit naar den hok te gaan. CM. C.) Failliet verklaard P. v. Langevelde, koopman. Curator mr. F. B. Evers te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Sprang door S. C. Groeneveld ,cand. te Gasteren. Bedankt voor Brakel, Blauwkapel, Rens- woude, Hagestein en Moerkapelle door S. C. Groeneveld, cand.; voor Har derwijk door P. JSteenbeek te Nijlkerk. Namens het Comité, tot Gebedsge meenschap voor den vrede heeft, zoo wordt aan de Nederl. gemeld, dr. M. Balt te Ede onderstaand telegram verzonden aan den President der Vereenigde Staten van Amerika „Het Comité lot Gebedsgemeenschap voor den Vrede smeekt in den Naam' van Jezus Christus den President der Ver eenigde Staten van Amerika toch wel aan de vredesonderhandelingen te willen deelnemen en vraagt alle oprechte Ame- rikaansche geloovigen met ons naar Matth. 18:19 te zamen te willen stemmen in het gebed om verootmoediging en om Gods genade voor de wereld, opdat een rechtvaardige en gezegende vrede tot kome." Een telegram van gelijken inhoud is ook verzonden aan den minister-presi dent Lloyd George 'in Engeland en aan den President der Fransche Republiek. amjymwwsas rvypm III i ngawaHianaa De heer Th. Runia te Ovezand deelt ons mede, dat zijn benoeming,te I.Tnmiden niot geldt een tijdelijke betrek king bij de distributie, doch een „vaste betrekicing, echter wel buiten het on derwijs." De gezondheidstoestand, van Prof. Sitlevis Smit is weder niet zoo gunstig. Deze week heeft zich de kwaal, waar aan Prof. Sillevis Smitt leed, weer ge openbaard, zoodat hem volslagen rust is voorgeschreven. De heer A. II. v. d. Weel', o-nderj wijzer aan de o. 1'. school te Ivloetingo is benoemd tot leeraar Fransch 'M. O. bij de Ver. Opleidingsschool te Groningen. In een vergadering van Chr. school besturen in den Gelderscnen Achterhoek is in beginsel besloten de noodige maat regelen te nemen voor oprichting van een Chr. hoogere burgerschool in den Gelderschen Achterhoek. Red. Herv. Kerk. Zondag 13 Jan. •Goès, 9.30 u. ds. Steinz, bed. II. A., 2 u. ds. Homburg', bed. H. A6 u. ds. de Vries, dankz. Lokaal 9.30 u. ds. Homburg. ifga .!Cjai!^aawaea!»y«CTj!aHg'g."S!;'g^CT De politie te Barneveld heeft groote partijen kwattachocolade, benevens een paar vaten lijnolie in beslag genomen. 'Men ïneld't uit Dru tenBij twee slagers zijn door den inspecteur der vleeseh-vereeniging een aantal hammen in beslag genomen. Ze "hadden de dis- stributiewet overtreden door vartóens- vle-esch (geen regeeringsvarkens) te ver knopen voor zeer boogie prijzen. Door de politie te Tilburg' is in sainenwerking met de distributie-contro leurs ten huize van den herbergier P. beslag gelegd op een groote partij' zeep, chocolade en kaas ter waarde van f 1C00. Gisternacht is een mijn bij' Dijk- sterburen onder Kingswerd gesprongen. Tal van woningen werden deerlijk ge havend. Ook bij Harlingen dreef sedert eergisteren een mijn, bij het naburige R-optazijl een torpedo. Een Lobitsche doauneboot heeft op de rivier aangehouden het klipperschiiijt Johanna, met 96 kisten 'harde zeep. Da schipper J. v. is in arrest gesteld- In Duisburg drongen midden in den nacht drie individuen de woning van den voerman Janssen binnen, waar ze de bewoners wekten en zich als detectives voordeden. Met een revolver op hem ge richt, noodzaakten ze den man,, wiens vrouw ziek 'te bed ligt, mede te gaan om het huis te doorzoeken. Al zijn bare geld (130 Mark), zijn porteinonnaie met 11. Mark, zijn horloge en eenigc busselt groenten namen ze medé. Ze verboderi de mcnschen vóór den volgenden mór gen buiten te komen en werkelijk bleef een hunner nog geruimen tijd voor het huis op post staan. De kerels maakten' den indruk van intelligente lieden en waren goed gekleed. W. aar deering. Men schrijft aan de Ned.In de laatstgehouden raadsver gadering te Purmereml werd gesproken; over de hoogere klasse-ijlde,eling door Ge-de-p. Staten, waardoor de burgemees ter £650 meer salaris zal ontvangen. Wethouder De Vries vroeg: Is de bur gemeester dat. salaris waard? Ik heb van hem steeds den indruk o-ntvange^i dat hij' absoluut niet op de hoogte van de exploitatie der gemeentebedrijven is, evenmin als van het marktwezen. Do voorzitter'Daarover kunt u niet oord-celen. Ik heb steeds getracht er mij in te werken. v De heer Middelhof!' wil voor de gp- meeiité meer zeggingschap bij het be noemen yan haren burgemeester. Voor een gemeente als Puxmerend hadden we beer zeker een sterkere kracht als hoofd kunnen krijgen. Wethouder De Vries zeide nog: Wat u beweert, mijnheer de Voorzitter, heeft werkelijk geen cent onn 'het lijf. De Voorzitter: Dank u. De Baad besloot daarop bezwaar te maken legen de iioogere klasse-indeeling; Waarop de Voorzitter zeide: Wie zullen toch wet worden gedwon gen, enfin het laat mij! ko.ud, ik ben geen gcldjager. (Waarop het raadslid Dc Vries (s. d. 'a. p.) zeide: Omdat n er van overtuigd bent, dat wij voor Ged. moeten zwichten,. Te Gro-uw zijn de 65-jarige V. en de 45-jarige B.,,3ie winkelwaren bijl de boeren rondbrachten, met de slede door het ijs gezakt en verdronken. Een' goud- en zilversmid te den Haag ontving dezer dagen een bestel ling van gouden gordijnringen-, met do meuedeeling, dat in eiken ring een dia mant moest worden gezet. Men meldt dat uit de Groninger veenkoloniën per spoor de laatste dagen wagonladingen eetaSJxlappeien naar de groote steden in Holland worden verzon den in Speciaal daartoe verwarmde wag gons. In iederen waggon is een kolom kachel geplaatst, teneinde bevriezing te voorkomen. Te Zoelerwoude zijn in 1917 door nalatigheid 'geen Hel as ting tul j e tten voor den Hoofdelijken omslag uitgereikt. Een flinke arbeider te Winschoten gaat tot 1 uur 's middags uit werken naar Westerlee voor 20 cents per uur en brengt 's Zaterdagsavon Is f 7,20 thuis. Zijn buurman, die liever niet werkt, brengt Zaterdagsavonds f9 tehuis van... 'het steuncomité 1 Naar de N. II. Ct, verneemt is de toestand van den heer L. FL Duymaer van Twist vooruitgaande. Hij, heeft reeds een 'kleine wandeling in den tuin ge maakt. De Red. Ver. van Electro,-techni sche Werkgevers Heeft tot den Minister van Waterstaat het verzoek gericht de invoering te bevorderen van zoogenaam de bliksemgesprekken- bij de Rijkstele foon, naar aanleiding' van het feit, dat intercommunale teefoongesprekken reeds sinds langen tij' 1 bijna uitsluitend als dringende gesprekken moeten worden ge voerd, om nog eenigszins kans van sla gen te hebben, en omdat het léggen van meer telefoonkabels, waardoor verbetering in den toestand zou kunne.x worden ge bracht, met liet oog op den oorlogstoe stand niet doenlijk is. Voor die z'.g. „blik semgesprekken," waarvoor uit den aard der zaak een hoog tarief zou moeten worden betaald, zouden dan alle andere verbindingen, ook dringende, gesprekken moeten worden afgebroken. De maximum kleinhandelprijs van zuivere gele bijenwas, is f6.per kilo, over toonbank, tot een hoeveelheid van hoogstens een pond. Gistermorgen had de 18-jarige stoker der R. T. M., W. Vroegindeweij te Middel- harnis het ongeluk, tijdens het rangee- ren op de haven van Middelharnis van de buffers van den ariiteruitrijdendeA trein te vallen, met het ongelukkig ge- 'volg, dat hij onder den trein geraakte. Drie wagons gingen over hem heen. Ern stig gekneusd werd hij opgenomen, doch was bij aankomst te Middelharnis reeds overleden. -.l. jee. BLii'JLi'LiJ'-'ieai'i>.iu LB» Arr.-Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg wer den Vrijdagmiddag nog een. IVtal zaken behandeld, allen in verb ind staande met 'belasting overtredingen en weigering om zich te doen visit-eren. In de esrsie zaak was bekt. B. J. V. t). zonder bekende woonplaats alhier, voor wien mr. J. Adriaanse als g mach tigde optrad. Bekl; kwam met een re- liefschip te Sas van Gent en daar werd bevonden, dat een der bouten niet mede verzegeld was, de zegels waren echter ongeschonden. De Rijksadvocaat, mr. van Raalte pit Botterdam zeide, dat deze zaak in ver band staat met eren vermoedelijk geval van diefstal uit het bedoelde schip, wel ke diefstal echter niet kon worden be wezen en eischte tegen bekl'. een boete van hoogstens £400, waarbij de officier van justitie zich aansloot, vragend een subsidiaire hechtenis. De gemachtigde gelooft niet, dat bekl. sch,uldig is, maar de rechtbank heeft niet veel aan dit geloof, wel echter aan het feit, dat het ten Taste gelegde, liet ver breken van hot zegel, niet bewezen is. De zegels waren alle ongeschonden en dat er een bout niet mede gezegeld was, pooals de rechtbank zelve kortgeleden in een soortgelijke zaak ook aannam. Wat betreft de vermoedelijke diefstal, wijst mr. Adriaanse erop, dat deze ook niet be wezen is, en dat het békend ïs, dat zooveel hij' het laden der reliefscbepen tusscben 'kade en schip terecht komt. Spr. vertrouwt op vrijspraak voor bekl. Tegen den landbouwer L. de C. uit IJzendijke, was een vervolging ingesteld wegens het doen brengen van zijn kleien van Belgisch op Nederlandsch grondge- zondei' de daarvoor v.ereischie vergunning. Bekl'. heeft weiden op, Belgisch en op Nederlandsch gebied en liet zijn koeien overdrijven. I)o eisch luidde f50 boele hoogstens. Do verdediger, mr. Groot, zeide, dat er voor de dieren geen eïen in "België was en bekl'. zijne vergunning aange vraagd had, 11iji kon de dieren toch niet laten verhongeren. Togen den slager J. L. uit W.emeldinge, die vleesch afhakte van een uit nood geslacht rund, alvorens de commiezen er hij waren geweest, luidde de eisch minstens 110 en hoogstens 1150, met verbeurd verklaring of uitbetaling van het rund tot een som van f 40. Tegen M. S. uit Wemeldinge werd we gens het te weinig aangeven van een kachel voor de pejjgonee.e belasting hoog stens flOO gevorderd. De overige zaken betroffen allen per sonen, die reeds voor verboden uitvoer ol' vervoer hebben terechtgestaan, en die zich nu wegens het wegloopen of door rijden bij het aanroepen voor visitatie hadden te verantwoorden. Tegen epn vier tal luidde de maximum boete f 100, te gen de overige f.50. Uitspraak in al deze zaken 25 Jan. U p n i e u w in rouw ged o m- peld. De zendeling-weduwe mevr. A. P. van de Loosdrecht te Rante-Pao (Cele bes), wie slag op slag trof, is opnieuw in rouw gedompeld. Verleden jaar April •stierf te Rotterdam haar moeder, ..mevr. P. J. Sizoo1Van Need. In Juli van dat jaar werd zij door moord van baar echt genoot, den zendeling A. A. van de Loos» drecht. beroofd. En. eergisteren overleed, naar de Roti. meldt, te Rotterdam haar vader, de heer (L J. Sizoo,. In haar laatste publiek schrijven, dat wij1 in ons blad afdrukten, deelde mevr. Van de LoosdrechtSizoo mede, «lat, nu haar man haar was ontnomen, zij; sterk verlangde met haar kindertjes weer naar het vaderland terug' te keeren. Doch als zij binnen afzienbaren tijd •repatrieeren mag, welk een aankomst en ontmoeting met 'de familie zal dat zijn! In 'Augustus 1913 aanvaardde het pas gehuwde echtpaar Van de Loosdrecht Sizoo de gïoote reis met verlangfen in den Zendingsarbeid op Celebes te mo gen ingaan. Mevr. Van de Loosdrecht keert straks als weduwe terug en vindt haar ouders niet weer. Markies Crewe heeft zijn bekende^ mooie huis in de Curzon-straat, te Lon den, aan de regeering aangeboden, om daarin het hoofdkwartier in Engeland te vestigen van de Britsche missie in de Ver. Staten. Het is een der histo rische Londensche stadshuizen en staat in een mooien tuin. «T KEULEN. De Berlijnsche correspondent van de Kölnische Zeitung meldt: Vol gens aanduidingen van goed ingelichte zijde zijn de uitzichten voor de z. g. 'Oostenrijksche oplossing der Poolschci vraagstukken in hot geheel niet zoo gun stig als aangegeven werd. ZURICH, 11 Jan. Volgens bericht uit Weenen wordt thans de lichting 1900 geneeskundig onderzocht. ZURICH, 11 Ja.n. Naar uit Krakau gemeld wordt, wordt aldaar het orgaan van Trotzky de Prawda in het openbaar voo-r tien heller verkocht. KOPENHAGEN, 11 Jan. Helsingisfors vlagt uit vreugde over de erkenning van de onafhankelijkheid van Finland. De so ciaal-democratische partij' wil een feert- vergadering beleggen, waarop de dank aan de Russische partij-genooten, wier vertegenwoordigers uitgenoodigd zullen worden gedemonstreerd zal worden. De revolutionaire rechtbanken zijn wet telijk ingevoerd. ROME, 11 Jan. Minister Nitti, die. uit Parijs is teruggekomen, heeft den presi dent van den ministerraad Orlando de lesultaten medegedeeld van de econo mische conferentie, wat betreft Italië's belangen. Er zullen voortaan iedere maand inter-geallieerde bijeenkomsten worden gehouden. De volgende bijeenkomst zal einde Januari te Londen worden belegd. BERLIJN, 11 Jan. Uit Midden- en Zuid-Duitschland zoowel als uit Oost- Pruisen komen berichten over hevigjen sneeuwval en koude. In geheel midden- Duitschland heeft een sneeuwstorm ge woed, waardoor de sneeuw een vierde meter hoog lag en het verkeer ten zeer ste werd bemoeilijkt. In het Zwart© Woud woedde een sneeuwstorm, geweldiger- ^an in de laatste tien jaar is voorgekomen. In de provincie Koigsberg zijn 19 personen in de sneeuwstormen doodgevroren. In. het Wychselgebied heerschte 14 graden Celcius vorst. UITVAART L. VAN BRUGGEN. Goes. Onder veel deelneming werd he den het stolfe'iijk overschot van den heer L. v. Bruggen, in leven directeur dei- Rijks Hoogere Burgerschool ter aarde besteld. Velen stonden rondom de groeve en langs den Kerkhofweg geschaard om getuige te zijn van de droeve plechtig heid. Een zestal kransen, n.l. van de familie, de leeraren, de leerlingen, de oud-leerlingen, den H. B. S.-bond eneön vriendenkring, dekten de lijkkist, welke op het kerkhof gedragen werd door le den van den Kerkeraari, der Kerkvoogdij en der Commissie van Toezicht. Toen de kist in den grafkuil was neergelaten, trad 'ds. Homburg naar voren, om den dank aan God te vertolken voor het vele goede in den overleden© aan de ge-meente en den kerkeraad geschonken, en voor de genade die in het leven van Van Brug gen was verheerlijkt. De lieer 'Van Dijk sprak namens den heer Inspecteur' van het 1W. O., die ver hinderd was tegenwoordig te zijn, en na mens de leeraren een woord van dank bare herinnering aan den gestorven direc teur en vriend, wiens laatste woorden bij het s erlaten der school tot de leeraren waren: ik kan niet meer. Op 1 Dec. had de nu overledene bet nog geprobeerd, doch hij gevoelde: het ging niet; doch nu geniet hij de rust en laat de herinnering ha van een goed en edel mensch. De heer Al. H. Harinck herdacht- den overleden vi e e - pre side n t - se ere tari s kerk voogd, met wien hij veertien jaren in liefde had saam gewérkt, wiens advie zen, ook in de Commissie van Toezicht op het Beheer der Kerkelijke Goederen steeds 'Zoo recht werden gewaardeerd. De heer ds. do Vries sprak namens het inoderamen van het classicaal .be stuur, welk moderamen niet tegenwoor dig kon zijn, een woord van herinnering aan .menigen goeden raa i door" $en over ledene in de classis ten boste gegeven. Zijn heengaan is een groot verlies voor zijn gezin, -dfe gemeente en de classis. Hij had een open oog voor de belangen der kerk die hij' 'liefhad, en diende God .met geheel' zijn hart, en was in alle kringen; met welke hij' mee leefde ten zeerste bemind. De lieer Brants herdacht naméns een inliemen vriendenkring de zen gestorvene, aan wiens ziel, zoodra spr. en hij elkaai- hadden leeren kennen, sprekers 'ziel' verDon-de^ was geworden. De overledene, aldus spr-, had. de gave van- vredestichter. Dat gaf een gevoel van vrede en rust, en Werkte weldadig in eiken kring, waar hij zich bewoog. Tot een onedele daad achtte: spr. hém niet ih staat, verdriet als het den over ledene deed, wanneer hij iels onedels hij anderen opmerkte. Spr. dankt God voor de vriendschap van dezen broeder, wiens stof wel' in de groeve rust, doch die zelve reeds juicht voor den troon, en eenmaal' verheerlijkt opgest ian naar ziel en lichaam eeuwig God zul dienen. Aiogen wij, moogt gij; zijn© k n ieren, al dus besluit spr., getuige zijn van die gelo-ofsve-rvulling. De oudste zoon dankte diep geroerd, v oor zoo menig blijk van deelneming, bet- welk wel niet de smart verdrijft, doch zijne moeder en hen allen, die bedroefd zijn, heeft verkwikt. Tal van leerlingen en oud-leerlingen, dé leeraren der II. B. S., de leden der Com missie van Toezicht op- het M. 0„ dé burgeiheèsler, de wethouder Fransen v. d. Putte en andere autoriteiten en vele kénnis'sen woonden de plechtigheid bij. Menigeen, vooral onder de ion geren, weende. SINT KRUIS. Donderdag weid bij 'de grens een Belg door de. Nederl. milit commiezen aangeroepen. Hij liep door, waarna men schoot. Hij. werd in den nek getroffen en overleed spoedig. De man, afkomstig uit St. Laureijns, woon de met vrouw en 2 kinderen in St. Kruis. S'mokkelarij moet de oorzaak Zijn van het ongeval. De 'melkrijder P. v. Zel'nge teZnn- derdorp is 'met zijn geladen wagen in een sloot gereden. Het paard verdronk, terwijl v. Z. inwendig gekneusd, bewus teloos uit de sloot gehaald word. Vrijgestelde dienstplichti gen lichting 1918. Bijl Alinisterieele beschikking omtrent ten onrechte huis waarts zenden van vrijgestelde dienst plichtigen der militieJich ing 1918 wcxrdt gezegd Het he-ell de aandacht gelrokken dat sommige dienstplichtigen der lichting 1918, 'die in October j.l. bij de 1st© ba taljons -der regimenten in'an'erle zijii in gelijfd en aan wie vrijstell'ng wegens broederdienst was verleend, op grond, van deze vrijstelling door ds korpsen huiswaarts zijn gezonden. De-ze handelwijze is onjuist omdat vrij stelling als hier bedoeld, eerst ingaat o.p oen nader te bepalen tijlstip. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van de vorige oplaag opgenomen. PARIJS, 10 Jan. Avondcommun qu& De wederzij'dsehe artilleriën beloonden, in Champagne, zoowel als in de streek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2