LOOP DER BEVOLKING. Ken. L'trechï, '1 VUmPïien, ft I betuigen wij onzertbartel; Middelburg. De politie alhier heeft een inval gedaan in een café, waarover reeds klachten van ouders waren inge komen, dat daar door jeugdige personen vrij grof om geld werd gespeeld. 13ij den inval werd "een viertal dezer jeugdige personen spelende aangetroffen en naar het bureau medegebracht, terwijl thans tegen den caféhouder procesverbaal is opgemaakt wegens het geven van gele genheid tot hazardspel en tevens wegens Overtreding der drankwet. Door de politie te Middelburg is in beslag genomen een baal met 375 knotten regeeringssajet; als verdacht van dezen diefstal werden aangehouden twee bestellers van Van Gend en Loos, waar van een hekende den baal uit de goe-t perenloods aan het station te hébben; ontvreemd. Eveneens werd aangehouden een koopman, die dezen baal heeft geJ kocht. Tegen hen werd procesverbaal' wej gens heling opgemaakt. Op verzoek van de politie uit Mid delburg is te Nisse aangehouden èen deserteur van de infanterie, die zich "te Middelburg had schuldig gemaakt aan verduistering van zijn militaire kleeren. De man werd naar Middelburg overge bracht en na verhoor ter beschikking van de militaire overheid gesteld. Tegen een koolpman, die de militaire kleeren voor burgerkleeren ruilde, werd verbaal Opgemaakt wegens-het feit, strafbaar ge steld bij artikel 439 wetboek, van straf recht, waarin het inruilen van militaire! kleeren zonder toestemming van den com mandeerenden officier verboden is. De politie heeft in beslag genomen een rijwiel' dat voor eenigen tijd hier werd ontvreemd. De aanhouding van den vermoedelijken dief, een soldaat, is gelast. Aangehouden is een man, die zich" aan diefstal van koper heeft schuldig gemaakt, welk' koper in beslag is ge nomen. Door een kolenhandelaar is aangifte gedaan van diefstal van steenkolen uit !ztjn pakhuis. (Dom. Donderdagavond hield de Ver- eeniging van Vertegenwoordigers van Ver zekeringsmaatschappijen ,,Ons Belang" in fle melksalon van den heer Van Doese laar haar eerste jaarvergadering. Door den secretaris werd verslag uitgebracht, waar in hij kon oonstateeren, dat de bij de oprichting toegetreden leden nog lid zijn, en dat het bestuur hetzelfde is gebleven. De penningmeester deed verslag over de ontvangsten en de uitgaven, waaruit bleek, dat de rekening sloot met een klein batig saldo. Biji de verkiezing voor een bestuurslid wegens periodieke aftre ding van dhr. F. J. Thiery (voorzitter) werden op den aftredende 6 stemmen uit gebracht (één blanco), zoodat hij herko zen werd. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor de week vail 14 Janu ari tot 20 Januari: Maandag Roode Kool, Aardappelen, Vleesch en Boter. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Knolrapen, Aardappelen, Vleesch en Boter. Donderdag Zuurkool, Varkensvleesch. Vrijdag Havermout, Melk, Suiker. Zaterdag Groentensoep. Tegen intrekking van de bons: Voor Maandag 1 kilo Aardappelen.» Voor Dinsdag bon no. 47 1 ons Erwten. Voor Woensdag 1 kilo Aardappelen. Voor Donderdag 1 kilo Aardappelen. Voor Vrijdag bon no. 46 1 ons Havler- mout. Zaterdag vrij. Zij. die" geen gebruik maken van de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te staan. Distributie. Van 12 Januari tot en met 18 Januari is verkrijgbaar: op Bon 46: Havermout 1 ons. 47: Erwten 1 ons. 48: Capucijners (of groene erw ten) 1 ons. 49: Bak en Braadvet 1 ons. Aardappelen1 K.G. per persoon op de 12 Januari gestempelde bon. De Brandstoffencommissie te Goes (in hel Brandstoffendistrict Zuid- en Noord-Beveland) heeft dd. 9 Jan. aan den "Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel het volgende adres gericht: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, de Brandstoffencommissie voor Zuid- en Noord-Beveland, gevestigd te Goes, dat zij met ingenomenheid heeft ken nis genomen van den inhoud der circu laire H. No. 229 dd. 5 Januari 1918 der Rijkskolendistributie, waaruit mag blijken, dat de volle rantsoeneering voor huis brand kan worden toegezegd; dat intusschen naar haar oordeel de gebruikers, vallende in klassen 1 en la daarmede niet voldoende zijn geholpen: dat toch bij velen binnen kort hun 10- tal eenheden zal zijn verbruikt, zonder dat zij in staat zullen zijn te doen, wat de grootere gebruikers kunnen en ook in derdaad doen, nl. het slechts gedeeltelijk gebruik maken van hun aantal schoorstee- nen en het aanschaffen van brandhout. Reden, waarom zij zich veroorlooft Uwe Excellentie eerbiediglijk te verzoeken om in overweging te willen nemen het aan tal eenheden voor de klassen 1 en la van 10 tot 12 te verhoogen, zoo mogelijk tegen de oude detail-prijzen. 't Welk doende enz. De Brandstoffencommissie te Goes, I. D. FRANSEN VAN DE PUTTE, Voorzitter. S. H. BONTHUIS, Secretaris. (Adhesiebetuiging is verzocht aan alle Centrale Brandstoffencommissiën in Ne derland.) Aan den Raad dezer Gemeente is de volgende dankbetuiging verzonden: Ond erge teekenden, respectievelijk voor zitter en secretaris van de afdeeling Go.es van den Nederl. Bond van Werklieden in openbare diensten en bedrijven, be tuigen namens bovengenoemde organisatie hun dank voor de gedeeltelijke vervulling van hun wenschen, neergelegd in heft door hen aan den Raad gericht adres. Met verschuldigden eerbied teekenen zij, namens hunne organisatie, W. VAN GINKEL, Voorzitter. A. VjEIJS, Secretaris. Vlissingen. Kort geleden werd gemeld, dat hier diefstal van een portefeuille met een belangrijk bedrag aan geid had plaats gehad, waarvan een officier werd ver dacht. Thans is de portefeuille met yi- houd terug gevonden in de woning van dengenen, die aangifte deed valh de ver missing, zoodat in dezen van diefstal geen sprake is. Wemeldinge. In het afgeloopen jaar werden op de weegbrug „de Bonzijbrug" alhier gewogen: Beetwortelen 2.578,645 K.g., Aardappelen 836,748 K.g., Ajuin 22,977 K.g., ïiooi 14,852 K.g., Pulp 986,293 K.g., Vee 5,885 K.g., goederen van allerlei aard 1,851,794 K.g. Bcrsaele. In de Donderdagmiddag ge houden Gemeenteraadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De notulen wer den voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De regeling tot het nazien der onderwijzerstractementen heeft niets op geleverd. De raad besloot den toestand te laten zoo die voorheen was. Dus geen verhooging van tractement. Wel werd de post H. O. verhoogd met f 1140, zoodat ze gebracht werd op f9540. In hel stem bureau voor de aanstaande verkiezing hebben zitting: Plaatsverv. voorz. dhr. C: v. d. Velde. Twee leden stembureau: dhr. C. Rottier en W. de Regt. Bij de buslichting zal nog aanwezig zijn dhr. P. Dekker. Dhr. Dé Regt vindt het ver schrikkelijk dat in dezen tijd de kinde ren dei' Openbare school in school al tijd op de kousen moeten loopen. Waar dit in de Bijzondere school' niet het ge val' is, zoo vraagt de Regt of daar niéts tegen te doen is, n.l. dat de kinderen hun klompjes of schoenen aanhouden. De voorzitter zeide, dat hij er met bet hoofd der school over zal spreken. Zoutelande. Op het strand alhier is gister uit zee aangespoeld het lijk van een onbekend manspersoon, lang "1,80 meter, eenigszins in staat van ontbinding verkeerende, gekleed in katoenen hemd, gebreide trui, molton onderbroek-, jas, vest en onderbroek 'van donker blauwe stof, zwarte kousen,, een sphoen én een zwemgordel om het lijf; benevens 4 gre nen balkeu en een rondhout. Domburg. Gisteravond vergaderde de antirev. kiesvereen. „Nederland en Oran je" alhier, onder voorzitterschap van den heer van Voorthuijsen. De altredende be stuursleden van Voorthuijsen, J. Minder- houd en J. de Visser Jz. werden her kozen.- De penningrn. bracht verslag uit; inkomsten en goed slot van 't vorig jaar f54,91, uitgegeven f9,55, blijft goed slot f 45,36. Als afgevaardigde naar de cen trale op 12 Jan. te Middelburg, wordt benoemd J. de Visser Sz. naar de bui tengewone te Goes J. Minderhoud. Na dat de voorzitter in korte trekken vér slag uitgebracht had van de Deputaten- vergadering en de omvraag niets belang rijks opleverde, werd de vergadering ge sloten. Westkapelle. Alhier zijn aangespoeld de lijken van twee Engelsche matrozen. De eene was gemerkt op de broek C. G. Cornes, en de andere S. J. Lee. Bij- hen is in hun zakken nog geld gevonden. Zij zjnllen naar de begraafplaats worden vervoerd om aldaar begraven te worden. Ook zijn nog aangespoeld een gedeelte van een mast, enkele balken en eene partij cacao boter, wat bij den strandvon der is opgeborgen. Breskens. Alhier is opgericht een ven nootschap, ten doel hebbende het berei den van een plantaardige brandsto-f, yol- gens een bepaalde methode, benevens den handel in aldus bereide of soortge lijke brandstollen. Msb. Teraeuzen Bijl het in concept brengen van de Nieuwe Kiezerslijst voor deze Gemeente, is gebleken dat het aantal kiezers wegens de nieuwe wet 2105 be draagt. Onder de oude kieswet, dat wil zeggen, op de kiezerslijst die het vorige jaar was opgemaakt, bedroeg het aantal kiezers nog geen 1500. Door de ver meerdering van het aantal kiezers zal een splitsing, of althans een wijziging in de stemdistricten noodig zijn, daar h- t zich laat aanzien, dat b.v. in stemdi- strict I meer dan 1000 kiezers moeten stemmen. Kloosterzande. Als men met de tram» van het stadje Axel naar lie dorp Kloos terzande rijdt, ziet' men nabij de open bare school van dit laats-ie plaatsje reeds geruimen tijd een woonwagen staan, waar in gehuisvest iseen onderwijzier van die school. (Vad.) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Oost-Vlieland door J. Poort, cand. te Harlingen. Bedankt voor Zetten door P. Zandt te Ede. Chr. 'Geref. Kerk. Bedankt voor Rijnsburg en voor Har lingen door H. Biesma, cand. te Sneek. GEMEENTE 1 Januari 1917 Geboren Gevestigd Hu wel. I Overleden Vertrokken 1 Januari 1918 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Vlissmgen 10589 11090 21679 251 198 449 739 871 1610 117 106 223 728 908 1636 10734 11145 21879 's Heer Arendskerke 1765 1728 3493 46 45 91 78 106 184 28 19 12 31 88 86 174 17S2 1781 3563 'sHeer Abtskerke 175 193 368 5 3 8 5 5 10 0 1 2 3 5 14 19 179 185 364 St. Maartensdijk 1427 1452 2879 40 38 78 54 49 103 24 23 20 43 73 63 136 1425 1456 2881 Westkapelle 1090 1013 2103 15 17 32 19 24 43 9 10 13 23 14 16 30 1100 1015 2115 I Naar het N. v. d. D. verneemt, worden er onder het onderwijzend perso neel in Friesland pogingen aangewend! om bij de a.s. Kamerverkiezing eigten candidaten te stellen. Men zal probfeeren) samenwerking te krijgen tusschen heft personeel van Openbaar én Bijzonder Onderwijs. Voor het examen radio-telegrafist! 2e klasse is geslaagd P. C. de Vries, leerling van den ctirsus-Frelier te Vlisl- singen. Benoemd bij K. B. 'Lot lid van het college van curatoren aan de veeartsenij- lcundige hooge school te Utrecht mr. H. J. 'Dijck mees ter, Comm. der Koningin in Zeeland, te Middelburg. Zondag 13 Januari. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Riezelinge, 9,30 u. en 2 u. ds. Mantz. Borssele, 9,30 en 2 u. ds. Elenbaas. CoJ^nsplaat, 9.30 u. en 2 u. ds. 1L L. M. Fejjkes. Cortgen®, vm». en om. ds. Ljjsen. Driewegen, 9,30 u. ds.. Jonker, voorb. H. A. coll. Chr. school. Kllewoutsdjjlk, vm. ds. Rins. 's-Gravenpolder„vm. en nm. ds. Gerretsen. HansWeex-d, 9,30 en 2,30 u. dhr. Len»- veJt. Heinkenszand, 9,30 n. en 2 u. ds. War ners. 's II. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's II. Arendskerke, vm. en nm. ds. dia Voogd. 's-Heerenhoek, 's 11. Hendrikskinderen, vm. en 'nm. ds. Stcenkamer, vm. voorber. H. A. Moedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen, vm. voorber. II. A. Ierseke, 9,30 en 2 u. ds. Boer. nm. voorber. H. A. Kamperland, vm. 9 en 2 u. ds. Koene koop. Kapelle, 9,30 u. en 2 u. dr. Schmidt. Kots, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae* Kloetinge, 9.30 u. en 2 u. ds. Meloen, vm. bed. II. A., „u. dankz. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. llilland-Bath., 9.30 en 2 u. ds. Visser. Kruiningen, 9.30 u. en 2 u. ds. Steen beek. Nieuwdorp (bewaarsch.), Nisee, vm en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. ds. Jonker, coll. Chr. scheol. Schore, 9,30 en 2 u. ds. Klomp, vm. bed. „H A v., nm. dankz. Waarde, 9,30 u. en 2 u. dhr. Sandee nm. voorber. H. A. Wemeldinge, 9,30 u. en 1,30 u. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. ds. de Vries, voorb. H. A., nm. g. d. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linda, WoJphaartsdijfc, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste- genga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 u. en 2 u. ds. Mulder. Biggekerke, 9,30 u. en 2 u. ds. Schuur- mans Stekhoven. Domburg, 9,30 en 2 u. ds. Kolde wijn. vm. bed. H. A., nm. dankz. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, 9,30 u. en 2 u. ds. Vaan drager. Kleverskerke, vm. 9.30 u. Koudekei'ke, 9,30 u. en 2 u. ds. Post- ma, bed. H. A. en dankz. Meliskerke? N.,en St. Joosland, 9.30 u. en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, 9.30 eu 2 u. ds. Krijkamp. Ilitthem, 9.30 u. en 2 u. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St.-Laurens, vm. en nm. ds. van 'tllofï. O. en W.-Souburg, 9,30 u. ds. de Vis ser en 2 u. ds. Ternelen, voorb. H. A. Vrouwepolder, vm. ds. Kroese. Veere, vm. dr. Weijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9,30 u. en 2 u. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Tjebbes, 2,30 u. ds. Norel. Geref. Kerken. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. 5.30 u. ds. jScheele. Kapelle, vm. en nm. ds. A. Schaele. Geref. Gemeenten. Middelburg, S eg eerstraat, vmnm. en av. ds. v. Oordt. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Praanje. Door de Ned. Pomologische Ver. zal' nabij Utrecht een Cen rale Proeftuin voor fruitteelt worden opgericht. Te Woudrichem is door aanvaring een 27-jarige scheepsventer overboord ge raakt en verdronken. Wegens gebrek rum meel voor het bakken van brood en wittebrood in Eind hoven en omgeving kunnen de bakkers geen brood leveren zoodat vele inge zetenen broodlooze dagen beleven. Te Loon op Zand is de landbou wer IT. v. R. ten gevolge van de glad heid zoo gevallen, dat hij kort daarop overleden is. -- In een bui van dronkemanswaan zin heeft M. J. te Hapert (N.-B.) vijf personen aldaar met een mes deerlijk toe getakeld, zoodat enkelen niet geheel bui ten gevaar verkeeren. Te Steenbergen is de vrouw van den op Oudejaarsavond 1916 vermoorden v. G. opnieuw in verhoor genomen. Vijf melkslijters zijn te Zutfen be keurd wegens het inleveren van valscha lijsten voor den melk-bijslag. Zij zullen worden vervolgd wegens valschheid in geschrifte. Doordat het bekend was, dat de veldwachter naar een bruiloft was, heb ben opgeschoten jongelingen te Noord- wijkerhout als vandalen huisgehouden. In dé kom van het dorp- zijn ruiten ver brijzeld, en massa's .sneeuw "zijn 'bij de winkeliers in de étalages geworpen. üe drie veroordeelden uit de be kende Geldropsche moordzaak zijn gelijk men weet, gevlucht. Thans heeft de politie een der drie n.l. zekeren Cox uit Eersel bij Eindhoven gearresteerd en naai- 'de gevangenis overgebracht. -g- Te Borgharen gleed een jongen van een trede van een rijtuig, en geraakte onder den wagen. Later is hij aan de bekomen verwondingen overleden. De uitvoer van hop- is verboden* - Deze week wordt te Zutphen een vleeschkaart aan de verbruikers toege zonden. Bij hel verplaatsen iter schipbrug) wegens het vele drijf ijs, bekwam B. v. de II., werkman le Vreeswijk .zulk een slag van een lier op zijn achterhoofd1, dat hij in zeer zorgvollcn toestand werd opgenomen. De gemeenteraad van Rotterdam beeft gisteren mét 24 tegen 16 stemmen verworpen artikel 1 van de ontwerp-ver- ordening op de winkelsluiting, waarmee deze zaak, voorloopig, geheel van de baan is. Want van de vergadering uit is reeds kenbaar gemaakt, dat men een nieuwe ontwerp-verordening zal indienen. De arbeider H- te Weerdinger- veen, die op 7 Mei 19L7 als getuige voor de rechtbank 'te Assen werd ge hoord, is thans ter zake van een val- schen eed gevankelijk naar Assen over gebracht. Zekere V. uit Bingelrade werd bij poging tot verboden vervoer door een Rijksambtenaar aangeschoten en moeslt zich onder geneeskundige behandeling stellen. De bij het leger genomen proef met het gebruik van houten schoenzolen hee:t niet voldaan. De verstrekking zal dus worden gestaakt, als de voorraad opge bruikt is. Een dame, die een wollen, jakje wilde koopen, had in verschillende win kels .daar vruchteloos om gevraagd. Zij waagde nog een poging en als antwoord op haar vraag zeide de juffrouw (een naïef nieuwelingtje) O, nee mevrouw, die zijn allemaal bo ven opgeborgen, want ze zullen nog veel duurder worden! Men schrijft aan de Avp.Kort ge leden vervoegde zich aan de kazernewaeht in een onzer garnizoenen in het zuiden een heer, die verzocht, „den inwonend officier" te spréken. De commandant van de wacht verzekerde, dat nimmer een officier in de kazerne logeerde, hetgeen bevestigd werd door den inmiddels ver schenen adjudant-onderofficier. De be doelde heer vroeg daarna den corpscom- manidant te spreken en maakte zich be kend$ls Me; Minister van Oorlog) Tableau! Sedert dien datum logeert steeds een officier in die kazerne. De Rotterdamsche politie heeft een drietal jongens van tien a vijf ien jaar aangehouden, die in de .Nieuwe Kerkstraat uit een pakhuis een slede en een paar dekens ontvreemd hadden. De slede had den ze op den Schiedamschen dijk van de hand gedaan. Toen men aan het bureau Witte die Withstraat den veelbelovendlen jongens de duimschroeven aanzette bleek, dat men met dit trio hpt bestuur te pakken had gekregen van een georganiseerde dieren bende, die den alleszeggenden naam voer de van Lord Lister. Een huiszoeking bracht een voorraad potlooden, papier, schroeven aan den dag, alles van diefstal afkomstig. In een hofje aan de Kruiskade bleek in een gat in den grond de safe der bende te zijn. Daar vond men o.a. een heele verzame ling valsche sleutels. Het vergaderlokaal der jeugdige boos wichten bevond zich aan de Binnenrotte •onder hel Viaduct. Van daaruit werden, strooptochten ondernomen. Vooral de Fransche bazar was meermalen het doel der ondernemingen. In de statuten van den bond was ook do bepaling opgenomen, dat zooveel mo gelijk detectiveromans zouden worden ge stolen, waarvan een bibliotheek moest worden gevormd. Waar de boefjes hun anti-sociale denk beelden vandaan haalden behoeft men dus niet te vragen. De schipper van den gistermiddag 1 in IJmuiden aangekomen zeillogger „Zijt je" meldde op zee des nachts te zijn beschoten. Nadat een schot was gévallen, werden de zeilen gestreken en als at ten- tiesein geflambouwd. Of men op het ma rineschip hierdoor wellicht zekerheid, kreeg met een neutraal visschersvaartuig te doen te hebben is niet vastgesteld' doch er viel nog een schot en vervol gens hoorde mexi niets meer. De zeilen werden dus wederom gehe- schen en de reis voortgezet. De politie te Waalwijk is een bende jongens van 14—19 jaar op het "spoor gekomen, die een reeks van diefstallen, bobben gepleegd. Leer. knoopen, lijnolie, terpentijn, enz. zijn door ben gestoten en vexkocht aan een zekeren B., die in arrest is gesteld. Te Waspik trok liet 7jarig kind van A. K. een 'koffiekan om en kreeg den inhoud over bet lichaam. Met zware brandwonden overdekt, werd de kléine onder geneeskundige behandeling gesteld. Men vreest voor het ergste. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens overtreding distributiewetJ. SL 53 j. landbouwer, Zaamslag, tot f25 b. s. 25 d. h.; eenvoudige beleediging: C. E. V, 18 j. werirman, Hulst, tot £7 b. s. 7 d. h. Vrijgesproken: J. F. d. R. 47 j. veldarbeider, Koewacht, beklaagd van mishandeling; M. O., 24 j. grondwer ker, Boschkapelle, beklaagd van bescha diging, en P. J.., 40 j, veldarbeider, Bier-, vliet, beklaagd van diefstal. Rechtbank te Middelburg. Heden werd tegen J. B. uit Heinkens zand wegens diefstal van hout 14 dagen gevangenisstraf gevorderd. Tegen C. V. uit IJzendijke, die na uit wijzing in Zeeland terugkeerde, luidde de eisch 2 maanden met aftrek voor arrest, daar hij al meer is teruggekeerd. Vervolgens werden eenige zaken met gesloten deuren behandeld, waaronder die tegen de 17-jarige jongens P. J. B. en J. F. uit Souburg, tegen beiden werd drie maanden gevangenisstraf gevorderd wegens diefstal van lood van de graven op het kerkhof. Tegen J. L. en J. J. L. uit Wemeldinge werd wegens ongedekt vervoer van steen kolen fö boete gevorderd, voor detn eersten te vervangen door 10 dagen hech tenis, voor den tweeden door twee we ken tuchtschool. Bij verstek werd behandeld de zaak tegen C. B. uit Middelburg, welke vtouw een meisje heeft mishandeld op den Mo lenberg alhier. Eisch f 10 of 10 dagen. Eveneens wegens mishandeling stond terecht C. Z. uit Ierseke, die wel versche nen was. Bekl. heeft een jongen mishan deld, die volgens hem en ook volgens ge tuige, Arena van Dalsum, zéér lastig is. Bekl. betuigt zijn spijt, hij is driftig ge maakt door den jongen. De eisch luidde f 50 of 10 dagen. Do volgende beklaagde was J. M. de J. uit W aarde, wegens ve/koopen van. vermicelli boven den maximumprijs, luid de de eisch f10 of 20 d. Wegens het te duur verkoopen van thee en koffie stond terecht M. V. uit Goes. Do eisch luidde 15 of '5 4 Niet verschenen was C. V. uit Bieze- l'inge, die zich te 's Heer Arendskerke heeft schuld g gemaakt aan welerspan- n'gheid tegen den rjksvedwa hterE ers- dijk. De eisch luidde f 20 oi 40 De laatste zaan was hedenmorgen die tegen J. J. B. te Vlïss.ngen, die in appèl was gekomen van een vonn.s van den kantonrechter te Middel urg, waarbij! bj wegens jachtwetover red ng veroordeeld werd tot f i of 1 dag. Bekl. zette in den breede uiteen wa»r- f om hij naar zijn meeniw gen op het land, waar 1 seerd. De officier wees er o ichtrechthebbende en r vergunning tot jagen mM de jachtwet en vorderde riging van het vonnis v rechter- Uitspraak in all n,uari. Leestaf Woord en Beeld bevat een photo van p een levensbeschrijving va in Israël, door Johanna doeld wordt de 86-jarige kort geleden te Rotterdai te een aangrijpend verb Timotheus bevat voor piano en zang geloc j^^ren", van ten Kate.^ Marmeren hoofd" begin! meerderen te intoregseer dig is ook „Bezuiniging' Westerbrink, en „de Sein 1 den en uitdrukkingen" d Stemmen des Tij Ruys te Utrecht) v bevat O.a. een opstel Uc Christengeloof, een lezn Zomer-Ooniéreniie in 191 Het interessante verbas Dussen" wordt door m< bents voortgezet. Petri aan de nagedachtenis v wer Rodin. Nog trekt Economische Kroniek di ner en Sehmoller, twee x Buiteche Staats-socialiste gedichten van Willem dt uitgebreide Leestafel. D.V. hopen onze geli< Broeder en Zuster PIETER KASTELEI1N en 1ÖHANNA SWENHEN Vrijdag 18 Januari 25 jarij», fdhlveroenlglno herdenken. Jf K A STjfl LEIJN. M A. P. SWENN Zaist, Molenweg 20 18 Januari 1918. Mej. de Wed. P, VERB' Tas der HkïIde teiGoeiR e deren, betiife;#u hun hart -dank voor de talrijke h^wijz t liefde eu deelneming, oijt jTbij het overlijden vanliun ge Echtgenoot en Vader. P) De ondergeteekendeu be hun kartelijken dank-vyoor d neming, betoond bij ■▼an hun geliefden Br huwdbroeder, den 1 BURG Az. WILFIa v, d. WÉ ER I Ve J. W. v.' d. WEERT JOHa A. VERBURl Goes, 11 Jan. 1918. P. J. VAN BOR1 Schoondijke, 9 Januari 19 1 Voor de vele blijken van stelling, ondervonden bij lie lijden van onzen geliefden B Behuwdbr,.etter, (Joh» en Bk «om, den Heer WIL! ,ES#'t\ASTE&EI 'betuigen wij onze Voor de hartelijke deeli ■ons b toond. bij het plo overlijden van onzen ge Broeder en rijtem WILI/IM Mjbj betuigen wij onf.cn ha riek] KT me Serooskerke (W Jan. 19D Voor de hartelijke deel, «ns betoond, bg het p] overlijden van onzen gel Broeder en Betiuwtjjbrocjler WILLËM ARflf. MEI, M. MEI JE ISerooskerke (W.i, Jan. 19R Voor de ve|e blijken vai neming, ons «bi toond bij lijden van obzéli f" Behuwd- en*Gfootv|dc KORNELIS DGMlIiL betuigeu wij onzen hartlij Nrtmens de L. DOMIMC 1 Wemeldinge, Januari 1918.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2