K®?kniauws Hst Purs. Gemoftqd Ingezonden Stukken Leestafel Financisaie S richten ii fiuris-R. P O L I T I E. propageeren in een landsdeel dat o, zoo weinig voor beginselen voelt. Het zal een lange weg zijn die 'tot dit doel voert. Moge de redactie op dien weg den zegen Gods en de genegenheid onzer Zeeuwsch- Vlaamsche antirevolutionairen ondervin den. Middelburg. Er is op Nieuwjaarsdag vrij druk schaats.engereden op de verschillen de vesten rond onze stad, het ijs was niet heel best door de verleden week gevallen sneeuw. Dat liet ook nog -niet overal sterk genoeg was, bleek des mid dags op de Vest tusschen de Koe- en V.eersche poort, waar achtereenvolgens vijf personen tot de schouders toe in het ijs zakten, waarvan twee meisjes »\et eenige moeite door een soldaat ge- r.ed werden, terwijl ook de andere be houden op het droge kwamen. De in specteur van politie le klasse gelastte hierop ontruiming van deze vest. Onze vroegere stadgenoot, de heer !mr. dr. J. J. Boasson, thans hoofdcom mies ter gemeente-secretarie te 's-Graveg- hage, is met ingapg van 1 Januari be noemd tot referendaris. (M. C.) Door de politie uit Vlissingen weid gisteren naar „Kinderzorg" alhier terug gebracht een daar verpleegde jongen, die te Vlissingen nieuwjaar liep te wen- schen. Goes. Door een agent van politie uit Goes werd gisteren op het politie-bureau te Middelburg gebracht een zekere De W., die te Goes was aangehouden, daar hij gesignaleerd stond, omdat hij nog 10 dagen hechtenisstraf moet ondygaan. Soes. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand December 1917 Telegrammen: verz 2270; ontv. 1539, overgen 3568, totaal 7377. Gesprekkenverz. 3318 ontv. 3917, overgen. 12249. Totaal 19514. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld: Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot. Baailand 15 44 59 Biezelinge 5 18 23 Borssele 49 74 123 Colijnsplaat 104 120 -- 224 Driewegen 24 45 69 Ellewoutsdijk 40 54 94 's Gravenpolder 67 91 158 'sHeer Arendskerke 67 104 171 's Heerenhoek 70 75 145 's Heer Hendriksk. 4 18 22 Heinkenszand 33 81 114 Hoedekenskerke 33 81 114 Kamperland 68 86 154 Kapelle 88 170 258 Kats 16 36 52 Kloetiuge 31 115 146 Kortgene 96 105 201 Krui mngen 193 189 382 Kwadendamme 21 50 71 Nieuwdorp 61 89 15(1 Nisse 32 47 79 Oudelande 12 40 52 Ovezande 13 56 69 Rilland 181 192 373 Schore 78 92 170 Waarde 71 79 130 Wissenkerke 39 68 107 Wolfaartsdijk 101 134 235 G e s p r e k k e n. Kantorgn. Vera. Ontv. Loc. Tot. Baarland 26 28 54 Biezelinge 27 13 40 Borssele 76 45 5 126 Colijnsplaat 155 165 320 Driewegen 101 73 1 175 Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 131 84 215 171 169 340 's-Heer Arendskerke 130 166 5 301 's-Beerenhoek 171 118 289 Heinkenszand .37 43 80 Hoedekenskerke 85 100 185 Kats 47 14 61 Kamperland 118 56 174 Kapelle 239 210 449 Kortgene 297 178 33 508 Krumingen 370 415 57 812 Kwadendamme 67 47 114 Nieuwdorp 152 180 20 352 Nisse 95 90 35 220 Oudelande 31 29 60 Ovezande 101 57 2 260 Rilland 395 229 19 613 Schore 171 109 280 Waerde 174 125 3 302 Wissenkerke 72 51 1 124 Wolfaarixiijk 170 91 25 286 Blijkens de G. C. bestaan er plan- nen door liet organiseeren van een vlie ger wacht een herhaling van het gebeur de van 22 December j.l. te voorkomen. Door een bekend organisator is het denk beeld geopperd en de noodige fond sen zijn daarvoor reeds beschikbaar uit en door de burgers een organisatie in het leven te roepen, die verdwaalde vliegers op duidelijke wijze 'kan waar schuwen, dat zij zich boven neutraal ge bied bevinden en dus hun bommen of granaten binnen booird moeten houden. Goes, als centrum van Zuid Beveland, als voornaamste plaats met de g'rootstei bebouwde oppervlakte en dus met dia meeste trefkans, dient allereerst be schermd te worden. Daarom zal de te Goes te vormen organisatie zich in ver binding stellen met vertegenwoordigers in gemeenten, die op Zuid Beveland in een kring rond Goes liggen, namelijk Wil- helminadorp, Kaltendijke, Wemeldinge, Kapelle, Biezelinge, 's-Gravenpo.der, K oo- tinge. Nisse, 's-Heer Abtskerke, 's-Hoer Arendskerke en Wolfaartsdijk. Het beste waarschuwingsmiddel het af steken van vuurpijlen, raket.en of licht- kogels, b.v. in de roode en witte kleur. De straatlantaarns worden reeds met wit doek omwonden, opdat ze niet te veel licht verspreiden. Met haxtelijiken dank ontving de wijkzuster f 5 voor verleende hulp. Distributie. In verband met de ,,Gem. Centrale 'Keuken" te Goes, zijn de Aardappelen voortaan alleen ver krijgbaar op de vroegere Aardap pelen - b on boek j es. Deze kunnen a.s. Vrijdag! ~4i Janauri worden afge haald aan het Gem. Distributie-Bureau tusschen vm. 101 uur en 25 uur n.m. Aanvullingsboekjes 5 cent. De algemeen© vergadering van de vereeniging voor Oud-leerlingen der R. L. W. S. zal plaats hebben op 15 Janu ari a.s., om 12 uur. O.a. zal de lieer Stevens, Rijkslandbouwleeraar, spreken. Blijkens in dit nummer voorkomen de advertentie is 'de uitgestelde soiréej van den R. H. B. S.-,Bond thans op morgen 3 Januari bepaald. Kattendijke. De bevolking' dezer gemeen te bedroeg op 1 Jan. 1917 605 m., 595 vr., totaal 1200. Ingekomen zijn 33 ,m., 35 vr., totaal 68. Vertrokken zijn 37 m., 55 vr., totaal 92. Geboren zijn 22 m., 17 vr., totaal 39. Overleden zijn S m., 4 vr., totaal 12. Dus de bevolking op 1 Jan 1918 bedroog; 615 m., 1588 vr., totaal 1203. Huwelijken 9. HaiiawearÉ. De douanebeambten hebben op het schip Elisabeth een partijl smok kelwaar ontdekt, bestemd voor uitvoer naar Antwerpen. De vrouw van dein schipper is gevankelijk' naar "Middelburg gebracht. Door uitsnijding van een ruit is ingebroken bij Mej. Van L, 'Door hot rumoer, dat daarbij werd gemaakt, werd de juffrouw wakker en ging naar don winkel'. De 'inbreker koos het hazenpad. (K. C.) De koopman E. had het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij een been brak Geneeskundige hulp werd verleend. Colljnsplaat. Een zoon van dhr. P. Snoep had het ongeluk met cle hand in een snijmolen te geraken en een lid van zijn vinger afgesneden te worden. Kats. De salarisregeling voor het on derwijzerspersoneel alhier is voor de twee de maal door Ged. Staten niet goedge keurd. Souburg. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de cantine der militairen op het Oranjeplein te Souburg. Vermist wordt een bedrag van ongeveer 30 gulden en een aantal sigaren. De politie stelde direct Zondagmorgen een onderzoek in. De voetstappen in de sneeuw in den tuin van den heer M., grenzende aan be doelde cantine, zullen vermoedelijk aan leiding geven tot aanhouding van den dader. (VI. Ct.; Aardenburg. Een Duitsche tweedekker vloog eergister over Aardenburg en St. Kruis. Hij vloog laag en werd aan St. Kruis beschoten. 8t-Jansteen, Door de gladheid kwam Zaterdag een ongeveer 8-jarig ventje Van de Block te Kapellebrug te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat het kind een been brak. Naar het R.K. Liefdehuis te Hulst overgebracht, overleed het kind nog denzelfden dag. (N. Z. C.) Sas van Gent. Bij resolutie van pen Minister van Financiën is bij den Bur gerlijken Pensioenraad, den Militairen Pensioenraad en den Pensioenraad voor de gemeente-ambtenaren benoemd tot tij delijk schrijver F. Hamelijnck te Sas van Gent. Huist. Alhier is zeker© Frans Dooge, een vader van zeven kinderen, vermoord. Het slachtoffer werd de hals afgesneden. Een viertal personen moeten in deze zaak betrokken zijn, terwijl zekere üverweel den moord moet hebben gepleegd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwvliet, M. Pol te Horsten. Aangenomen naar Zaltbommel, door 1). Bins te Ellewoudsdijk. Bedankt voor Oosterwolde, door W. M. Bosch t,e Geesteren; voor Moerkappelle door J. Bus fe Enter. Oudejaarsavond was het de beurt van dr. J. P. Cannegieter, om in de Ned. Herv. Kerk te Middelburg dc gemeente toe te spreken. De orthodoxe collega's van dr. Cannegieter hadden veel moeite gedaan om ook hunne geestverwanten onder de leden der gemeente te kunnen toespreken. Eerst is getracht, daarvoor de kerk der vrijzinnig hervormden te krijgen en later de Waalscbe kerk? maar beiden zijn geweigerd. Een tweede godsdienst oefening in een der kerkgebouwen van de Ned. Herv. Kerk was in strijd met de synodale regiementen, en daarom heeft men inu in de Koorkerk, daartoe dooi de kerkvoogden afgestaan een bijeen komst" onder leiding van ds. De Ligt gehad. (M. C.) Geref. Kerken. Beroepen te IJssehnonde, W. van 't Sant fe Voorthuizen; te Waardhuizen, J. E. Westerhuis te Asperen. Bedankt voor Haastrecht, door J. A. Verhoog te Reeuwijk. Dezer dagen vierde de eineritus- pred. ds. A. Brammelkamp, te Apeldoorn, zijn jubileum. Hij is een kleinzoon en naamgenoot van nu wijien prof. A. Bram melkamp, van Stroobos. Een eigenaardige bijzonderheid is, dat Ds. Brammelkamp, te Deventer huwende mei mej. Smitt, een kleindochter van den ouderling Smitt, die in de geschiedenis der Afscheiding bekend gestaan heeft on der den naam van Luitenant Snsitt" (een titel, dateerend uit den Belgischen veld tocht), door zijn hujwelijk een verbindings schakel vormde tusschen de beide frac- tiën, die in de geschiedenis bekend staan, als dn Afgescheidenen" en ,,Kerk onder 't Kruis". In de Nederlander geeft ds. G. H. van der Braggheti; eenige geboden voor idé Kerk. Eigenlijk; zijn het er elf. In verkorten vorm luiden ze aldus: 1. Gij zult voortaan twee deuren van alle kerken overdag open laten. Dat die vele, dure, ruime, schoone gebouwten! slechts (een paar uren per week wor den gebruikt ,is bespottelijk en een er gernis. 2. In alle kerken zuilen voortaan alle plaatsen bij den dienst vrij zijn. 3. Overal zullen de collectestakkeri worden verbrand. Op geschikte plaatsen worden houten bakjes aangebracht met het opschrift „voor de kerk" of: „voor de armen". 4. Alle voorlezers worden bedankt, en van de voorzangers worden alleen Bol bekwamen behouden, aan wie vooral in dorpen tevens de leiding wordt opge dragen van zanggezelschappen tot- ver betering van liet. kerkgezang. 5. De kansels worden overal ontslo ten voor dc prediking, door vrouwen, die daarvoor een universitaire opleiding' heb ben ontvangen of van nature daartoe geestelijk zijn aangelegd. 6. Christus moet bij de prediking rneer op den voorgrond treden, en geregeldje voorlezing van de Wet moet worden bui tengesloten'. 7. Het verstand moet worden opge helderd aangaande' de Zondagsrust. De stemming op Zondag moet niet anders zijn dan in de week, en men moet op eiken werkdag in Zondagsstemming ver- keeren. 8. De gemeente moet onderling meer omgang hebben. Daarom moet de dienst om half elf eindigen, en het overblij vende halve uur worden gebruikt voor onderlinge kennismaking onder een wan deling door het kerkgebouw of in de aangrenzende consistorie, catechiseerka- mers ;enz. Nog beter is hel, daarvoor een namiddagsamenkomst te houden, waarbij do leeraar, liefst nis leek, aan wezig is, tusschen 2 en 5 uur. 9. Ieder zal .met werken in cle kerk wachten, totdat hij cle gave des heili gen geestes heeft ontvangen. 10. Gij zult allen, on vooral hen, die zich met u in hetzelfde kerkverband be vinden, verdragen. De ware lileftte be- (dekt, hoopt, gelooft, verdraagt alle din gen. 11. De kerk moét zoeken naar nieuwe middelen en wegen, want het allererg ste is, dat de grodte stroom van Prote stanten of g'cdooptén haar voorbijgaat of slechts komt bij bijzondere gelegenheden. En als de kerk eun al te onbeweeglijk lichaam is, niet in .staat zich te herzien, dan moge zij iujhaar tegenwoordigen vorm te gronde gaan. om plaats te ma ken voor iets beters, dat niet zal uit blijven. uï i Het Comité voor Gemeenschappelijke Salarisactie heeft aan de Tweede Kamer een adres verzonden, waarin van het Wetsvoorstel der Re geering betreffend-a de vei'hooging der onderwijzersjaarWed- den gezegd wordt, dat het in slechts zieer onbeteekenendie mate teg'eimoiet komt aan de reeds zoo herhaaldelijk geuite wen- schen der onderwijzers betreffende de verbetering hunner jaarwedden. Voornoemd comité spreekt als zijn mee ning uit, dat in afwachting vn een af doende verbetering Mier salarieering, het ontwerp eenigermalp zou kunnen' si.rek- ken tot leniging van den nood der onderwijzers, wanneer het een wijzi ging onderging, /.ooils in het adres nader wordt aangeduid. -ter3?-. De B o 11 e r d a m m e r merkt terecht op: Het wekt rechtmatige ergernis, dat nu weer bommen zijn geworpen op een plaats in ons land IJ,et moest nooit voorkomen, dat zlu.k ,een verdeii'aanbrengend slrijdm ddel' ais het werpen van bommen u.t vliegtuigen anders geschiedde, dan met de stipste voorbehoedmiddelen, dat ze niet neer komen waar men ze niet bedoelt neer te werpen. Reeds in den strijd tusschen de oorlogvoerende volken onderling is dit strijdmiddel zoo hatelijk, omdat mees tal niet ol niet alleen de militaire ver sterkingen, die1 men op het oog heeift, worden getroffen, maar woonnuizen en verkeerswegen, waardoor reeds meerma len honderden Van onschuldige burgers, onder wie tal van 'vrouwen en kinde ren, zijn omgekomen. En nu spreke men niet van een on gelukkige vergissing, die zou moeien wor den verschoond. Met een vlak aan de grens gelegen plaats zou dit een enkele] maal kunnen voorkomen, maar eerst Zie- rikzee en n'u weer Goes liggen zó ver van do grops af, dat voor zulk ©en ver gissing geen pleidooi te geven is. Wat hier nu weer geschiedde, geeft .dep in druk, dat men er maar roekeloos op ios gooit, in de gedachte: als het Neder land raakt is 'hel nog z.oo erg niet, die kan toch niets doen. Roekeloosheid en onverschilligheid zijh hier aan het woord, en dal woord spreekt een te doodelijke taal, om er zoo lan ger met een gelegenheidsprotest over heen to loo pen. Het wordt zaak, dat onze Regeering eens ernstig optreedt, en dit moordend bedrijf althans doet beperken tot wat metterdaad excusabel is, door gebrekkige techniek of 'dergelijke oorzaken. En dat is wat nu 'te Goes gebeurde, beslist niet. I BI ■ILII1M.IIMI» Prins Hendrik zal einde Februari een beizoek brengen aan de Bredaschd padvinders. Een 14-jarige dieps (.bode te Botter dam viel van een balcon en kreeg'eejn hersenschudding. Een meisje van de carlonnagefa- i/riek aan de Colijnstraat te Amsterdam had het ongeluk met het haar in een machine te komen, waardoor dit .bijna geheel' werd atgerukt. Nabij de grens te Aalten is eon 19-jarige smokkelaar doodgeschoten. Een achtervolgde smokkelaar liet zich van dep pl.m. 60 .meter lioogen Sint-Pietersberg vallep. Ernstig aan het hoofd gewond werd de man .naar het ziekenhuis gebracht. - Bij het -rangeeren van .een goederen trein te Lichtenvoorde bemerkte men, dat de rangeerler Oi.li.nk bewusteloos on der de koppeling lag die door hem was vastgehaakt. Bij onderzoek' bleek, dat de koppeling gebroken was en dat de ar beider zijn rechterarm op drie plaatsen gebroken had. Ilij werd naar Jiet gasthiué te Groenlo overgebracht, waar hij' da delijk overleed. Hij' was gehuwd en 62 jaar oud. Tijdens afwezigheid der ouders ge-"" raakten de klee leren van het dochtertje! (Ier echtelieden P. te Stein, dat zich bij de kachel' verwarmde, in brand. Het arme wichtje bekwam daarbij zoodanige ver wondingen, dat het spoedig daarna over leed. De schade bijl het derallieeren van een 20-tal kolenwagens op het spoorweg emplacement nabij Staatsmijn Emma te Hoensbroek, wordt op ruim 20.090 g'ld. geraamd. De „Geusau" van Enkhuizen naar Urk is nog niet uitgevaren. Het Krabben- gat is vof ijs. Waarschijnlijk varen de veerbooteu op Stavoren vandaag voor het laatst. 1 l 1 I De fabriek van de- firma J.,T. Ro'zendaal en die van de Twentsche Tex- tiel'-Maatschappij. te Enschedé zijn we gens kolengebrek stopgezet. De burgemeester van Zwolle heeft bevorderd tot brigadier den agent S. Visser. Als een bijzonderheid kan de „Zvv. Ct." hierbij vermelden, dat lie zie politie agent juist dezer dagen slaagde voor het examen M. 0. Staatsinrichting. Hij ver wierf de schoolakte. (Buiten verantwoordelijkheid der Iledactie.) Mijnheer de Redacteur! Dat de tijden thans donker zijn be hoeft wel geen nader betoog, daar -zul len de werkgevers ook wel van overtuigd zijn dunkt piij! En wat de arbeiders be treft, zeker de loon stand aard is tot 20 pCt. gestegen, doch gas van 20 cent en kolen van 5 gulden, dat is ook wat, zon der van kleeding enz. maar niet te spre ken. Dan heeft ©en landarbeider altijd ook nog z.g. verlet, heerlijke Kerstdagen, doch niet des Zaterdags, want dan ont vangt hij 2 dagen minder loon.. Zonder blind te zijn voer al het goede, dat de Wilhelminapolder biedt, zooals lage wo- nimghuur, goedkoope melk, ziektegeld, ouderdomsgeld enz., moest toch, in deze benarde tijden zeker, geen verlet gegeven worden, anders dan voor uitgaan, ik eisch dus geenszins vrije uitgangsdagen. Ik maak me sterk of heeren aandeelhouders zouden hiermede instemmen. Ook de ge wone l'O'ons'tandaard moest altijd bovenaan staan, er zou dan nooit gebrek aan ar beiders zijn en vesl van wat- thans door gebruik van machines verloren .gaat, ik bedoel al het graan en de aardappels, die thans ondergeploegd worden, konden dan verkocht worden en kwam een groot deel der meerdere uitgaven toch weer binnen. Ik herhaal hel, nogmaals, M. d. R„ ik ben geen oproerige, niet blind voor het goede van den Wilhelminapol der, maar toch nadat liet geheel en al een luxe polder is, moest er steeds be ier loon gegeven worden dan elders. En naar liet schijint wordt juist het omge keerde gedaan, er wordt geïnformeerd wat b.v. de W'OlfaarLs'dijiksche boeren betalen, wat mijns inziens niet goed is. Laat de Wilhelminapoiider' •■door be tere loonen te geven desnoods 2 pCt. min der uitkeeren, wat beteekent dat voor die enkele rijke aandeelhouders en de werkman heeft er een beter bestaan door. Mijnheer de Redacteur ik dank u zeer voor de plaatsruimte, in de hoop dit schrijven haar nut zal doen, verblijf ik hoogachtend, Een getrouw medelezer uit den polder. 31 December 1917. De Centrale Raad van Beroep (On gevallenverzekering) deed uitspraak in zake hooiger beroep van V. H. v. d. T., ijzerwerker te Krabbendijke, tegen de uit spraak van den Baad van Beroep te 's-Hertogenbosch, houdende bevestiging der beslissingen van de Rijksverzteferings- bank, waarbij hem renten zijn toegjekend resp. van f0'.86 en 10.26 per werkdag naar 50 en 15 pet. inv, ingaande de tweede 28 Mei 1917, tei' zake van eert ongeval, waardoor 'zijn rechter- middel vinger ernstig werd verwond. De Cen trale Raad bevestigde dé uitspraak. Het Brood des Levens door Dr. J. R. Callenbach, prod, te Rotterdam. Dit bij Callenbach te Nijkerk versche nen prachtwerkis het eerst verschenen nummer is de Ver. Chr. Bib!'. In uit voering is het gelijk aan „De opgang uit de hoogte" door Dr. .JE J. Wj. post humus 'Meyjes. Het werk van Dr. Cal lenbach staat op zichzelf; het bevat 12 schriftoverdenkingen bij platen van Wil liam Hole en schetst twaalf .yan de mooi ste momenten uit het gezegende léven van den Heiland (Lukas 7 tot 19.) On der de platen zijn merkwaardige mooie, natuurgetrouwe teekoningen, die de goede voorstelling omtrent 's Heeren omwande ling versterken en <le valsche \vegn.eimen(. Op boeiende wijze, in aangena.men stijl en vorm zijn de bijschriften geschreven. De uitgever heeft als altijd voor een on berispelijke uitvoering van deze pracht uitgave gezorgd. Da nieuwe jaargang der Ghr. B. is door zijne uitnemende zorg moedgevend ingezet. In de bijl dit werk ontvangen catalogus wordt nog vermeld wat de leden van de Vereeniging Christelijke Bibliotheek zullen .ontvangen, n.l. J. de Liefde in zijn leven en werken door S. Coolsma; De Boef door P. Keuning en Stormgetij door G. Schrijver. De keurig verzorgde en uitgebreide catalogus geeft alle ge- we nsch te inlichtingen. Van Bredee's prachtuitgave „Christen dom in Woord en Beeld", bewerkt door prof. dr. H. M. v. Nes, verscheen de 22e aflevering. In deze afl. worden be handeld Lessing, en Goethe, eerstgenoem de als rijsluiter van de periode der Auf- klarang, laatstgenoemde als een 'Ier he roën der eeuw van het rationalisme. Met hem worden o.a. Kant on Fichte, Schleier- maeher en Stein, Aandt en Bengel ge- teekend. Onder de voor ons Christenen moest aantrekkelijke figuren vindt men Peslalozzi en Oberlin. Zoo nadert deze uitgaaf de negentiende eeuw en hier mee het einde. De 'uitgever blijft, spijt- den papiernood, tot den einde aan zijn program getrouw: de uitvoering te als altijd aesthetisch onberispelijk. Een kerstsprookje, door _C. Wagner, schoon 'na Kerstmis door ons aanbevolen, on eveneens bij Bredee ie Rotterdam ver schenen, blijft ook na Kerstmis nog een treffende prediker van den vrede in den weg van gerechtigheid De uitgave werd bezorgd door ds. Krop. C h i' i s t e 1 ij J: Vrouwenleven heeft zijn eersten jaargang voltooid met eenige mooie artikelen in het December- nommer en zijn '.weeden jaargang geopend met een Janua.iinomtner, waar in schoone technische afwerking, in uitblinkt een „Kerstlied t" van Joost van den Vondel.- „O, wat zon is komen dalen in den Maegh- delijcken schoot!" Zeer lezenswaardig is, als altijd, de Kroniek, waarin ouder meer verslag gedaan wordt van een bezoek te Amsterdam in een winkel waarin voor werpen verkocht worden door Fransche gewonden, weduwen en weezen vervaar- -digd. Een belangrijk opstel is ,dat van Baronesse v. Zuylen v. Nyevelt over „Vrouwenbeweging en Vrouwenkarakter". Gevonden voorworpen. Aan het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekottnen omtrent de voor werpen, die in de maand December 1917 gevonden zijn, als volgt: Een mes, een mesaanzetter, een paar dameshandschoenen, een kinderhamd- schopntje, een kinderpantoffel, een paai' zwar.te handschoenen, een. boerenhoed, een medaillon, een kinderschortje, een koralen halsketting, twee huiss eutels, een handiSchoen, een dienst bouenjak, een- gouden damsring, een bril, een vrouwen hemd, een rozenkrans. Goes, 1 Januari 1918. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Alle aandoelen van de sloom tram- maatschappij HulstWalzoorden, die tot nu toe in handen van Belgen waren, zijn thans overgegaan aan de Zceuwsoh- VI aam se he T ram weg maatschp'pijL N. R. C. II mm» Vreemdeoogenzienscherp. Onder dit opschrift schrijft ds. Bouma het yolgende (n de „Z. Kerkbode": „Ren Japanees b'e o. ht voor eenigp ja- nan Europa en kwam ook naar Amster dam. Hij trof iemand aan die, bereid was hem de bezienswaardigheden'der stad te toonen. Met warme belangstelling nam hij al les op, wat zich op zijin gang door dte stad aain hem voordeel. Zoo zag hiji, hoe een melkverkoopcr door een. heer aangehouden werd, die mét verschil lende rins rumenton de melk onderzocht. Hel was een ambtenaar van de gezond heidscommissie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1918 | | pagina 2