Onderwijs. conclusie trekken, dat beiderzijds niet al leen de goede wil, .maar reeds eensge zindheid over den vrede bestaat. Onzei vijand in het Westen zal alles doen, om den vrede met Rusland te verhinderen. KEULEN, 17 December (0. V.) De „Köln. VolksztgJ." schrijft: „Met groote: vreugde ontvangen wij de goede Kerst boodschap uit het Oosten, maar vrij van te groote verwachtingen van overdrijving met versterkt vertrouwen. Maar niet min der vastbesloten gaan wij de taak van de naaste toekomst tegemoet. De eerste vredesduif zweeft over de wateren. Moge zij spoedig „met de olijftak "terugkeeren. In het Westen wil de verbitterde vijand zijn spel nog niet als'verloren opgeven. Korte oorlogsberichten. De Fransche bladen vernemen uit Kopenhagen, dat Siberië weigert met de Centralen en Turkije een afzonderlijken vrede te sluiten, doch zijn troepen van het front zal terugnemen, omdat zij daar thans niet meer noodig zijn. Volgens de „Lanterne" zou Clemen- ceau in de parlementaire legercommissie verklaard hebben: Wanneer men ons vre- desaanbiedingen doet, en ik die voor ern stig houden kan, zal ik ze in overweging nemen". Toen Krylenko, de tegenwoordige Russische opperbevelhebber, onlangs met een trein aan een wisselstation aankwam, waar een nieuwe locomotief aangespan nen zou worden, wilden een aantal sol daten met dien trein mee. De roode garde hield hen tegen en zeide, dat Krylenko dien trein zelf gebruikte. De soldaten ant woordde toen: „Alleen bourgeois reizen in zulke rijtuigen, en jelui Krylenko is niets dan een bourgeois. Zeg hem, dat met hem binnen vijf dagen hetzelfde zal gebeuren als met Doechonin". (Die ver moord zou zijn). De Daily Mail verneemt uit Tokio, dat de Japansche regeering ontkent, troe pen geland te hebben te Wladiwostok. De Russische spoorvvegb'ond ontving een telegram uit Tobolsk, waarin het be richt van de vlucht van den ex-tsaar Nikolaas Romanof uit Siberië, wordt te gengesproken. De staat van oorlog tusschen de republiek Panama en de O.-H. monarchie is afgekondigd. Naar de „Köln. Ztg." mededeelt, ver raste de Italiaansche Onderstaatssecreta ris van Oorlog kortelings te Rome een priester, met name Carmelo Gianelli, juist op het oogenblik, dat deze onder een plak kaat, waarin tot voortzetting van den oor log werd aangespoord, de woorden schreef: „Leve de vrede!" Naar de Itali aansche bladen thans melden, heeft de krijgsraad dezen priester, die verklaarde het Pauselijk vredeswerk te willen steu nen, tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Tot de gevangenen, door de Duit- schers 12/ Dec. gemaakt bij het in den, grond boren van "het Engelsche konvooi behoort ook luitenant Grey, een neef van den voormaligen Engelsclien minister. Hij liet zich volgens een Wolff-bericht hoogst bevredigend uit over de behandeling, die hem van de zijde der Duitschers was te beurt gevallen. Sinds drie dagen worden te Petro- grad de wijnkelders geplunderd. Een on bekende heeft de leiding. Het revolutionnaire oorlogscomitó treft maatregelen om allen wijn in 'Petrograd te vernietigen. Patrouilles rijden overal in gepantserde auto's rond. Er moeten meer dan 700 magazijnen met wijn en andere alcoholische dranken- in Petrograd zijn, ter waarde van meer dere millioenen. Het gerechtshof te Essen heeft twee Belgische arbeiders, Erdveldt en Kodat, die den len November den Belgischen arbeider Gurts vermoord en ongeveer 700 mark gestolen hebben, ter dood veroor deeld. In een onderhoud met den directeur van het Wolffbureau verklaarde de Rijks kanselier: Lloyd George heeft in zijn jongste rede ons misdadigers en ban dieten genoemd. Voor ons zijn onder handelingen met. mannen van zulke gezindheid uitgesloten. Machado en zijn gezin z;ijn te Ma drid aangekomen. De Russische generaal "Nowitsjki, bevelhebber van het Noordelijk front, is in hechtenis genomen en naar de Peter en Paulsvesting gevoerd. De Russische volkscommissarissen hebben een besluit uitgevaardigd, waar bij de scheiding van Kerk en Staat wordt uitgesproken en tevens de bezittingen van kerken en kloosters, waar onder ook het goud, zilver en de edel gesteenten der mij-ter, bisschopsstaven en kruisen geconfiskeerd worden. De gees telijken worden gedwongen, dienst te ne men bij de non-combaltanten-afdeelingen van het leger. t In sommige Grieksche provincies weigeren groote massa's recruten op- te komen. Generaal Tscherbatscheff heeft ta Focsani tusschen het lloemeensche leger op het Roemeensche front en de cen tralen een voorloopigen wapenstilstand gesloten. Het „Journal" verneemt uit Milaan, dat het Vaticaan den wensch te kennen gegeven heeft, een station voor draad- looze telegrafie op den koepel van dia St. Pieterskerk op te richten, om tmet het buitenland in telegrafische verbin ding te kunnen blijven. Het voorstel, dat dezer dagen ia de Fransche Kamer werd aanhangig ge maakt, beoogt nög meer ingrijpende be perkingen voor het papierverbruik in Frankrijk. Oplagen van couranten en tijd schriften worden met 50 pet. verminderd. Uitgaven van nieuwe hoeken etc. en de verspreiding van prospectussen en cata logussen voor reclamedoeleinden is ver boden. De '„Matiq."- van 3 December be richt „De Fransche krijgsraad veroordeelde twee Annamieten, waarvan een ter dood en een tot tien 'jaren dwangarbeid. Deze twee stonden aan het hoofd van een bende van 2 lot 300 hunner landgenooten, die te St. Médard en Jalles een patrouil le hadden aangevallen die uitgezonden was om een einde te maken aan een strijd tusschen Senegaleezen en Anna mieten". Arm Frankrijk, dat thans 'binnen fcijn grenzen zulk een afschuwelijk leger van wilden en half-beschaafden herbergt. Toen de nieuwe maximalistische bur gemeester ten stadliuize te Petrograd Ver scheen, verlieten, volgens lleuter, al ld leden van den Raad de vergaderzaal en onder protest tegen het onwettig inaxi- malistisch bewind. Bij de verkiezing van de stedelijke Doema te Petrograd hebben, naar het P. T. seint, de Bolsjewiki 20 van de 188 zetels gekregen. Tot burgemeester werd een arbeider, Kaledin geheeten, go- kozen. Stefani meldde uit Rome: Teneinde de verovering van Jeruza lem te vieren heeft zich op initiatief van den rector der universiteit op het Venetiaansche plein een indrukwekkende stoet gevormd, waarin alle scholen van Rome met vlaggen en muziek vertegen woordigd waren. Onder het spelen van vaderlandsche wijzen trok de stoet naar den door Torquato Tasso, den dichter van Jeruzalem 'bevrijd, geliefden eik. Bij den eik wachtten overheidspersonen, mi nisters, de burgemeester van Rome, Fran sche autoriteiten. Er werden redevoerin gen gehouden, waarin de beteekenis van de' verovering van Jeruzalem uiteengezet werd. In de kerk van het Heilige Kruis van Jeruzalem is een plechtige dank dienst gehouden en van half twaalf tot twaalf uur heeft de groote klok van het kapitool, hebben de klokken van alle ker ken van Rome feestelijk geluid. De keizer van Oostenrijk heeft te Olmüt vertoefd ter inwijding van de „gar nizoenskerk," en te Czernowiez, waar hij een bezoek heeft gebracht aan het sol- datenkerkhof, waar meer dan 2000 O. H., Duitsche, Turksche en Russische sol daten begraven liggen. - Tot nu toe zijn bij' het offensief in Palestina 12030 man door de Engel- schen gevangen genomen van wie 562 officieren; 428 officieren en 8851 man schappen zijn niet gewond. De Rijkskanselier heeft de leiders der Rijksdaggroepen tot een bespreking op Donderdag 20 Dec. uitgenoodigd. Van het resultaat zal afhangen of en wan neer de hoofdcommissie zal samenkomen. «I-I........ Binnenland. De scheepvaart. Naar het Ned. Corr.-bureau meldt, heeft de jongste verklaring van de Duit- sche regeering betreffende de belemmer- ringen der scheepvaart in de vrije zee, onze- regeering aanleiding gegeven tot een nieuw protest, met name wegens de be moeilijking van de vaart op Engeland. Koffie. De Minister van Landbouw heeft goed gevonden te bepalen le. de leveranciers van koffie aan de taillisten zullen in het tijdvak van 18 tot en met 28 December 1917 aan de taillisten koffie mogen afleverem en wel op een hun door een detaillist over ta leggen bon no. 8 eener koffie- en theey kaart 0,05 K.g.koffie; 2e. gedurende het tijdvak, aanvangende 24 December en eindigende o-p 31 Decem ber 1917 zal door detaillisten aan ver bruikers mogen worden afgeleverd op bon no. 26 eener thee- en koffiekaart: een half ons k'offie. T w e e d e-K a in e r v e r k i e z i n g e-n. Naar de „Tel." verneemt, heeft de af gevaardigde voor Loosduinen, dr. A. Brummelkamp (a.-r.), den wensch te ken nen gegeven voor een herkiezing niet meer in aanmerking te willen komen. B. J. Gerretson is door de Chr.-Hist. Kiesvereeniging voor de Prov. Staten, district Rotterdam II, candidaat gesteld. Volkstelling. Ingekomen is bij do Tweede Kamer een wet tot wijziging van de wet van 22 April 1879, tot het houden van een tien jarige algemeene volkstelling. In de Memorie van Toelichting wordt er op gewezen, dat volgens de boven staande wet in 1919 weder een tienjaar- lijksche algemeene volkstelling zou moeten worden gehouden. Het is evenwel raad zaam, aansluiting te zoeken bij de meeste andere landen, waar zoodanige telling wordt gehouden op of dicht bij het eind van de jaren, eindigend op een 0, of in het begin der jaren, eindigend op 1. Daarom wordt voorgesteld te bepalen, dat bedoelde telling in 1920 en vervol gens telkens na tien jaren zal worden gehouden. Militaire bezoldigingen. Da minister van oorlog heeft gisterna middag in een der zalen van zijn de partement de staatscommissie, aan welke is opgedragen te onderzoeken, in hoe verre de bezoldiging van het militair per soneel van land- en zeemacht bij1 een behoorlijke werkverdeeling aan billijke eischen voldoet en in hoeverre daarin wijziging zal dienen te worden gebracht, geïnstalleerd. Zijn réde werd door den voorzitter der commissie, 'den heer A. W. F. Iden- burg, beantwoord. De brandstoffenprijzen. Het Bureau voor Mcdedeelingein om trent 'de Voedselvoorziening kan omtrent de nieuwe regeling der brandstoflenpriji- zen nog het volgende berichten Gelijk reeds werd gemeld, blijven,.de eerste 10 brandstoffeneenheden hetzelfde kosten als in de afgeioopen maanden.- Die prijs is belangrijk beneden den k os tendon prijs. Daarentegen worden de hoeveelhe den, die boven het minimum van 10 H.L. worden verstrekt berekend naar tien kostenden prijs. Het is niet mogelijk op te geven, zoo als in verschillende bladen is gevraagd, hoe hoog precies die prijs zal worden. Immers de prijzen die door de brand stoffen-commissie aan de afnemers in re kening worden gebracht, loepen plaatse lijk uiteen, in verband met het verschil in transportkosten van dc mijn nkar den afnemer. In het algemeen kan slechts medege deeld worden, hoeveel de prijken onge veer hoo-ger zullen worden, dat is dan circa f3.50 per H.L. anthraciet, f2.70 per H.L. kachelkolen en 13.50 per 100 K.G. gietcokes. Aangezien de prijs van anthraciet nu ongeveer £2.50 bedraagt, zal die dus voortaan ongeveer 6 zijn. Deze regeling is uniform gemaakt. Zij geldt dus yoor alle klassen en groepen gelijkelijk. Extra verhoogingen worden niet geheven. Voor vroeger geleverd© hoe veelheden zal niet worden nagevorderd. Alleen zullen voor de groepen B, C en D (magazijnen, kantoren, openbare ge bouwen voor publieke vermakelijkheden e.d.) de nieuwe prijzen van 1 Decem ber af. in rekening' worden gebracht, om dat men daarbij' te doen heeft met gro-o- tere bestellingen, die ten defele nog in levering zijn. Voor gascokes blijft bestaan de regeling van 5 December 1.1. Intus- schen is het onjuist, gelijk -tegen die re geling is aangevoerd, dat daardoor de in de Memorie van Toelichting op heft 170 millioen-ontwerp- geopperde vooruit zichten worden weggenomen. Of het moge lijk zal zijn een zoodanigen toeslag op cokes te geven, dat daardoor de prijs van voor -den oorlog benaderd wordt, hangt af van het toestaan der daarvoor noodige credietien. Door de thans inge voerde regeling, zoo min als door die van 5 December kan daaromtrent wor den beslist. Er blijkt ook eenige twijfel te bestaan -omtrent den prijs, die zal gel den voor de drie eenheden, welke thans beschikbaar woiden gesteld voor hen, die op meer dan 10, resp. 12 H.L. aan spraak kunnen maken. Deze drie eenheden komen niet in mindering der 10, resp. 12 H.L., maar zijn als het ware een voorschot op de meerdere hoeveelheid, waarop men recht heet. Het spreekt dus vanzelf, dat daarvoor de verhoogde prijs geldt. Duurtetoeslag aan notaris klerken. Het Hoofdbestuur van den Bond van Notarisklerken in Nederland heeft aan alle notarissen een circulaire gezonden, waarin wordt gevraagd om aan gehuw de klerken van het personeel e;en duur tetoeslag van 40 pot. over het jaarloon en aan ongebuwden van 25 pet. te wil len toekennen. De heer Duymaer van Twist. Het lid der Tweede Kamer, de heer Duymaer van Twist, die sedert eenigö maanden lijdende was aan een ontste king, is Vrijdag overgebracht naar Bro- novo, ten einde een operatie te ondier gaan. Do -operatie is goed geslaagd en ld© toestand van den patiënt is bevredigend. Kerstverloven. Bij gelegenheid van de a. s. feestdagen (Kerstmis en Nieuwjaar) heeft de opper bevelhebber van land- en zeemacht mach tiging verleend om de bewegingsvrijheid voor de militairen uit te breiden. Bedoelde üilbreiding zal voor hen, die per spoor reizen, in dier voege behooren te geschieden, dat de aantallen der aldus reizenden gelijkelijk over de Zon- en feest dagen van 23 dezer tot en met 1 Januari worden verdeeld. De beide Kerstdagen worden samen voor één gerekend', terwijl voor de hier- bedoelde per spoor reizenden uitsluitend in aanmerking worden gebracht degenen, die in het tijdperk van 19 (resp. 22) dezer tot en met 1 Januari niet voor periodiek verlof aan de beurt komen. Aan hen, die ver af wonen, kunnen faciliteiten worden verleend ten opzichte van het tijdige vertrek daags te voren en terugkomst per eerste gelegenheid van den dag na den betrokken Zon- of feest dag. Voor de leerlingen van de militaire on derwijsinrichtingen, de cursussen der in fanterie en de scholen der genie voor zoover zij niet bij de korpsen zijn gedeta cheerd en voor het daarbij dienstdoend personeel, zal voor zooverre de belangen van den dienst zulks toelaten, het verlof worden geregeld volgens de ter zake be staande reglementen, eiï voorschriften. Voor de leerlingen van de scholen voor verlofsofficieren en verdere opleidingen, alsmede voor het daarbij dienstdoende personeel kan verlof worden verleend van Zaterdag 22 dezer 12 uur 's middags tot Woensdag 2 Januari; terugkomst per eer ste gelegenheid. Dit verlof komt echter in vervanging van het in December of Januari te genie ten periodiek verlof. g-JL..UJSÜJgl»J. IL 'II' "IBi -J.J. 1.J.II Uli flp Provincie. Met ingang van 16 Dec. zijn de commiezen H. Wegman van Woonsdrecht en A. van de Vijver van Ossendrecht verplaatst naar Völckcrdorp (Zuid-Bevel.) De politie heeft een bewoner der Kinkerslraat te Amsterdam aangehouden, die aan het Duitsche consulaat aldaar had aangeboden belangrijke mededeelin- gen te doen betreffende militaire wer ken in Zeeland. Bondsring „Serooskerkeen O m s t r e k e n." De derde vergadering in deze campagne van bovengenoemden ring, staat gehouden te worden op Don derdagavond a.s. in de Ger. Kerk te Veere. Werden op de vorige verga|lte- ring actueele onderwerpen behandeld, niet minder belangrijk zijn ze voor ueze sa menkomst. Een lid der Vereen, van Vrouwepoldor, zal, aan de hand van Prof. Bavinck's jongste bondsdagrede, spreken over: De Jong. Vereen, en hare beteekenis voor het sociale leven, voorwaar een onder werp voor .onzen tijd, de behandleling Overwaard. Na de pauze zal een lid der Vereeni- ging van veere een inleiding leveren over Ons Bondsorgaan." Ook dit referaat belooft veel goeds en wekt "nieuwsgierigheid en zal wel een drukke 'bespreking uitlokken. Er wordt op gerekend, dat alle leden der' aangesloten vereenigingen dien avond naar de oude stad zullen optrekken, nie mand mankeore dan ook onwettig. Ook wordt er een beroep gedaan op alle oud leden en op allen, die de Jong. Yereen. liefhebben of willen leeren kennen, om deze samenkomst bij te wonen. Het gaat om propaganda voor een goede zaak. Goes. De collecte voor de militairen, gehouden door de Jongelingsvereeniging op G. G. Openbaring 3:11b, heeft opge bracht f 74. Vlissingen. Het ontwerp gemeentebe- grooting is in de afdeeling van den ge meenteraad behandeld en naar aanleiding van de rapporten dier afdeelingen hebben B. en W. een memorie van antwoord ingezonden, waarin zij o. a. voorstellen de jaarwedden van de wethouders te ver- hoogen van f 500 op f 1000, verder om aan de raadsleden een presentiegeld toe te kennen van f 3 .per zitting. Door B. en W. was een nieuwe salaris- regeling voor de hoofden van scholen voorgesteld, tegen welke regeling in de afdeelingen bezwaar werd gemaakt, omdat het verschil tusschen de jaarwedde van een hoofd en van een klasse-onderwijzer op die wijze wel -tot f 800 kan klimmen, terwijl f 400 tot f 500 door de bevredi gingscommissie voldoende werd geacht. B. en W. handhaven hun voorstel en zeggen, dat een verschil van f 250 zooals nu mogelijk is, veel te laag is. In verhand met het niet verder ver krijgen van toestemming voor het heffen van plaatselijke accijns op het gedistil leerd, vervalt de post daarvoor ad f 15,613,221/2- B. en VV. stellen voor dit tekort te dekken door het heffen van nieer opcenten op de personeele belasting, waarvoor f5613.221/2 wordt geraamd en door verhooging van het bedrag voor de plaatselijke inkomstenbelasting met f 10.000. Terneuzen. Gisteren werd alhier een openbare vergadering gehouden, waarin uiteengezet werden de beginselen der Ger. Ver. voor Drankbestrijders. De voorz. dhr. N. J. Acker opende deze vergader.ng met gebed na lezing van 1 Peir 4. Als spre ker trad op de heer A. F. de Jonge van Ginneken en behandelde het onder werp„Luctor et Emergo," wijzende op de vele ellende die voortvloeit uit het drankmisbruik, en wekte, allen op, zich hij deze beweging aan te sluiten. Van de gelegenheid lot het doen van vragen, werd door 'n tweetal aanwezigen gebruik gemaakt. De spreker beantwoord;le hen en weerlegde hunne bezwaren. De afdee- had een goeden avond, want wij mogen aannemen dat ve'.en der aanwezigen zich zullen laten inschrijven, Wij hadden het met de klompen- distributie niet ge makke', ij;. De klompen makers stelden blijkbaar twee sporten prijzen, want zij lieten de bonhouders een jioogeren prijs betalen. In een gis teren met hen gehouden vergader.ng heeft de commissie met de distr.but.e beiast, dit kwaad aangetoond, en hun gevraagd de prijzen niet hooger te stellen, dan tot heden het geval was. liet was moeilijk om tot een verge lijk te komen, zoodat de comm ssie heeft besloten andere maitregeeu te nemen, misschien zelve klompen aan te schaden Vlake. Vrijdag arriveerden aan het sta tion Vlake uit Vlissingen een wagon steenkolen, afgewogen ïn pak en van 60 K.g., voor het personeel van het station. Zaterdagmorgen b eken 4 pakken te zijn gestolen. Reeds eerder b eken steenkolen in belangrijke mate te zijn vermist. (M. Ct.) Kir nienwri Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoorn door W. Klaassen te Tilburg. Bedankt voor Hoogeveen (vac. D. Plan- kerk aan de EJsel; voor Vlissingen door S. F. J. H. Berkelbach van der Sprenkel te Purinerend. Colijnsplaat. Door het kiescollege werd benoemd tot ouderling in de plaats van S. v. d. Peijl, die bedankte, dhr. G. de Smit; ;ils diaken weid herbenoemd dhr. Ph. v. d. Moer en in de vacature A. de Pree werd tot diaken benoemd dhr. P. de Smit Jz. Geref. Kerken. Aangenomen naar Heemstede door H. Brouwer H.Mzn. te Schoondijke, die be dankte voor Giessen-Oudekork en -Nieuw- kerk en voor 'Naarden. Bedankt voor Vlissingen door dr. G. Keizer te Tiel. Volgens de Standaard heeft de Kerkeraad der Geref. Kerk van Middel burg het door het lid dier Kerk, Dr. C. M. Buizer, ingediende gravamen tegen art. 2730 onzer Belijdenis, ontvankelijk ver klaard en in behandeling genomen. Een voorstel om het te steunen kon echter geen meerderheid verwerven. Wel heeft de Kerkeraad er zich bij neder ge legd, dat Dr. Buizer zich met zijn be zwaar tot de classis wendt. Ds. H. Brouwer H.Mzn.^ pred. der Geref. Kerk te Schoondijke (Z.), die het beroep naar Heemstede heeft aangenomen, zal evenwel, naar de Rott. verneemt, door de moeilijkheden van Zeeuwsch-Vlaande- ren, eerst na den winter zich aan zijn nieuwe gemeente kunnen verbinden. Zoo men weet, zal Ds. Brouwer van de nog kortgeleden geïnstitueerde Geref. Kerk van Heemstede, de eerste predikant zijn. - Wat domino van den preek stoel ziet. Ds. Gispen schrijft in het „Geref. Kerkbl. v. Dr. en Ov." het vol gende zinnetje „Het gehoor zelf bestaat voor een deel uit slapers, die naar een onlangs in een Kerkbode gegeven voorschrift naar vaste methode, met nimmer opgevende volharding moeten wakker gestooten en wakker gehouden wordeii, terwijl onder scheidene opzieners zulk een vertrouwen hebben in den man op den kansel, dat ze een oogje dicht doen en daarmee een goed voorbeeld geven aan de gemeente". Dominé ziet dus meer dan de meeste slapers wel vermoeden. Clir. Geref. Kerk. Bedankt voor Arnhem door L. de Bruijne. Een herinnering aan de Donderdag te Bergen op Zoom te houden Districts vergadering iji het twaalfde district yan den Schoolraad is misschien niet onge- w;enscht. Zooals men weet. zal de heer K. van der Graaf spreken over de zedelijke op voeding der rijpere jeugd, een zaak van hoog-ernstig en actueel belang, terwijl de heer K. Brants een ernstig woord zal spreken in verband met de toekomst. 't Belooft dus een belangrijke vergar dering te worden. Wij wekken allen, die maar ©enigszins de gelegenheid hebben een reisje naar Bergen te inaken, krach tig op deze bijeenkomst bij te wonen, opdat men straks ook met het oog op de groole opkomst kan zeggen: ,,'t Was een goede vergadering Benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Capelle aan de IJssel dhr. J. Verburg te Borssele. Dat er onrust heerscht in het kamp der voorstanders van openbaar onderwijs komt steeds duidelijker uit. Nu weer komt het Schoolblad met de vraag, of de onderwijzers en» de hoofden hun „natuur lijke vijandschap wegens tegenstrijdige be langen niet vergeten kunnen, als zij staan tegenover, gemeentebesturen. „Zouden ze zich niet één gevoelen in streken, waar de openbare school, hun school, wordt uiteengerukt? Het blad dringt op fusie aan, dat beteekent, „orde brengen in den heerschenden chaos, opleving van het ver- eenigingsleven, invloed bij autoriteiten, en als gevolg daarvan meerdere zorg voor het onderwijs". (Ned.) Benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. school Wouwerrnanstraat te Rotter dam mej. S. C. Muller te Zierikzee. Posterijen. Bij Kon. besluit van 10 dezer is, ge rekend van en met 1 Januari 1917, de hoofdcommies der telegrafie J. M. M. Bitter, op zijn verzoek, eervol ontslagen, en benoemd tot directeur der school tot opleiding voor commies bij den lndischen post-, telegraaf- en telefoondienst. Ghnw-od teï'W*. De rijksveldwachter L. te Bergeijk. is aangehouden. Hij had 100 stukke® zeep en 70 stukken kwatla bij zich voor de smokkelaars. Gistermorgen kreeg een bootwerker bij het lossen van postpakke;ten te Hoek van Holland u t het s s. „Princess Irma" een baal pakketten op het hoofd en be kwam een ernsLige schede b euk. Te Halsteren is het zoontje va® den heer Charles Buron door een bloten- tram overreden en gedood. Een boer Ie Heerenveen kocht ver leden week de boe.derij, d e hij tot nog toe pachtte, voor f 2.3030. Hij heef- haar nu weer ondershands verkocht voor 55000 gulden. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2