Uit de Provincie. Zending. Leestafel Verwarming van treinen. De Leeuw. Crt beweert, dat de-trei nen van 15 Dec. tot 15 Februari: ver warmd zullen worden. Melk. Het centraal bestuur uit de Bonden van Melkveehouders heeft minister Pos- thuma verhooging van den melkprijs ver zocht Fuykschot op de tribune. De „politicus" van de «Haarl. Courant schrijft een en ander over de tribunes voor het publiek in Ihet gebouw der Twee de iKamer (/de voormalige danszaal van stadhouder Willem V, den betovergroot vader onzer Koningin.) Over de rol, die Fuykschot (de bekende oud-Goesenaar), op de gereserveerde tribune vervult, laat Politicus zich aldus h/ooren: In den regel is het er leeg op de gereserveerde. Slechts is sinds veld jaren op zijn post de kleine grijs aard, met het witte baardje, ook wel Sinterklaas genoemd. Hij slaat geen zit ting over, ook niet de onbeduidendste en allervervelendste. Heer Fuykschot is pre sent. Hij weet zich steeds een kaart te verschaften en alle partijen zijn voor hlem gelijk. Zijn leuze is: „Je prends mon bien oü je le trouve". Mits hij slechts zijn onmisbaar toegangsbewijs heeft. Een half uur vóór don aanvang der zitting is Fuykschot die zijn „campagnejaren" op de publieke tribune achter zich heeft dikwijls present. Zit z'n pijpje genietend te converseeren met de be ambten der Kamer; "kiest op drukke da gen zijn hoekje vlak bij den toegang naar de tribune. Doodsbang, dat hij' zijn „staan plaats" in het uiterste hoekje zal ver liezen. Hij licht nieuwelingen in. Zorgt als galant man dat dames vooraan komen te zitten. Dut soms even in, knik kebollend over een exemplaar van het Kort Verslag. Geniet, als men hem raad pleegt; vertrouwend op zijd' grondige ken nis van de „faits et gestes" der Kamer. Durft politieke prognose aan. Neemt soms. als vrijwillig bode, het ceremonieel waar; Zoodra het belletje „tot dien aanvang" noodt, plechtstatig roepend: „Alsjeblieft, heeren Wanneer Fuykschot er niet is, de aan (de Kamer verslaafde, dé haar aanbid dende, de niet zondier haar kunnfende leven trekt het die aandacht. Het schijnt Wejj,'. dat er altijd zoo'n „oerstamklant" van het Huis is. Jk hew inner me van wel meer dan dertig ja ren geleden een voorganger van Fuyk schot. 'tWas een oud-onderwijzer lange figuur met grooten witten baard. Brandstoffen. Begin Nov. werd medegedeeld dat aan de B rands taffen co m tn i ssi e was toegestaan aan hen die behaoren, tot de klassen Ui en hooger (drie en meer haardsteden) yóór 1 December zes brands toffeneenh»- Öen ,te verstrekken en bovendien nog «itrie eenheden, alles in mindering van (hun rantsoen, de laatste drie echter on der beding, dat doordoor de hoeveelheid van zes brandstoffeneenheden voor 'de klassen I, Ia, II en Ila niet in "gevaar weiden gebracht. De klassen II! en hoo ger zouden aldus in totaal voorshands negen brandstoffeneenheden ontvangen!. Thans is de tijdige levering van de minimum rantsoenen van de brandstof feneenheden voor de klassen I, én Ia Kn 12 voor de klassen II en Ila en hooger, in ieder geval verzekerd, terwijl de distributie moeilijkheden zou gaan on dervinden, wanneer te veel kolen worden opgehoopt. Daarom zijn de brandstoffen- tommissies nu door de Rijkskolendistri- butie .aangeschreven om„ voor zoover daaraan nog niet mocht zijn voldaan, on middellijk aan klasse III en hooger op haar rantsoen de drie 'brandstoffeneen heden te verstrekken, die zij voorloopdg boven de reeds verstrekte hoeveelheid in mindering van hun rantsoen mochten ontvangen. ui i i 1 i Uit Walcheren: In den aan staanden winter zullen er meer boomen gerooid worden, dan op andere jaren. De hooge prijs van het hout doet me nig eigenaar het besluit nemen de hoo rnen te verkoopen, of ze rijip zijn of niet. Gelukkig dat van rijkswege eerst toestemming tot rooien moet worden ver kregen. Er zijn anders in Walcheren al eenige honderden boomen ten doode opgeschre ven. Wij noemen b.v. een groote partij (100 boomen) onder Nieuw en St. Joos- land, een gelijke partij onder Seroos- kerke (Rijkebuurt), verder te Souburg, (Noordbeek) enz. Dit zijn alle groote hoo rnen, in of om weilanden. Zij geven aan 'tlandschap een bekoorlijk aanzien en Zoo er geen jong plantsoen voor in de plaats 'komt, zal de omgeving er niet schooner op worden. Op de buitenplaat sen „Overduin" en ,,'tHuis ter Duinen" onder Oostkapelle zullen echter eenige gemeten bosch in bouwland worden her schapen. Hier is dus de kans op aaa- planting geheel verdwenen. Zoo verliest Walcheren, Zeelands tuin, langzaam maar zeker zijn lommerrijk hout, dat aan alles zoo'n bekoorlijk aanschijn schijn geeft. De heer F. Q. den Hollander te 's-Gravenhage is gesteld ter beschikking van derri Gouverneur-Generaal van Ned. Indië, om daar te lande te worden be noemd tot adspirant-adjunct-afdeelingschef bij den dienst der Staatsspoorwegen. Mlüde burg. De St. Vincentius vereeni- ging, die ook kookt voor armen van an dere gezindten dan katholieke, heeft drin gend versterking van hare finantiën noo- dig en zal ten eerste daartoe, een ljjfet bij de ingezetenen doen cireuleeren, maar tevens zullen enkeft dames zich bij de stadgenooten aanmelden met verzoek een of ander voorwerp, waaraan men zelf geen behoefte meer heeft, af te staan voor een .op 3, 4 en 5 Februari a-s. te houden fancy-fair. Zaterdagavond is een jongeman door een sergeant mishandeld, waarbij hem een blauw oog werd geslagen. De man kwam te vallen en hierdoor werd ook zijn tweede oog geheel' opgezwollen. Het „cherehez la femme" is aan dezen twist niet vreemd. Oom. De burgemeester dezer gemeente, de heer J. R. de Beaufort, heeft tegen 15 Januari a.S. eervol ontslag als zoo danig aangevraagd. Wij \ernemen, dat den heer De Beau fort een handelsbetrekking te Amsterdam is aangeboden. De heer De Beaufort, destijds, si nils 1905, burgemeester van Renswoude, werd bij koninklijk besluit van 17 Juli 1911 benoemd tot burgemeester van Goes; den 21 Juli d.a.v. legde hij in handen van den Commissaris der Koningin den ambts eed af, en in de gemeenteraadszitting van 24 Juli d.a.v. werd hij geïnstalleerd. Vlissingen. Om 12 uur Zaterdagmid dag kwamen twee Duitschers te Vlissin gen aan van Breskens. Ze zijn per kabel ballon neergedaald te IJzendijke. Van (latende vertrokken, zijn ze door storm en wind op de Nederlandsche kust ge dreven.' Vrijdagavond zweefde hoven IJzendijke de ballon zeer laag, dan ging hij plotse ling weer de hoogte in. Hoewel ze lie ver niet in Nederland landden, moesten ziji ten slotte wel, daar de kabel brak, een schram veroorzakend achter het oor van een der bestuurders. Volgens hun beweren hebben zij lan gen tijd boven de wolkon gezweefd, zoo dat zij den koers kwijt geraakt zijn. Zij zagen er overigens goed uit Een luitenant begeleidde hen naar hun voorioopige in-, terneeringsplaats. Waarde. Vrijdagavond hield de vereeni- ging van oud-leerlingen der land- eru tuïm- bouwwintercursussen alhier haar jaarver gadering, die bijgewoond werd door 19 leden. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat was ontvangen f 217.79^2 en uitgegeven f 142.40, alzoo een goed slot van f 75.39 Vs. De aftredende bestuursleden de hom'11 Jan Bom en A. Verburg werden met groote meerderheid herkozen. Besloten werd weder een proefveld aan te leggen. Rilland-Bath. Vrijdag hield de Raad dezer gemeente een openbare vergade ring. Afwezig was dé'heer C. v. d. Werff, wegens ongesteldheid. Ingekomen was o.a. bericht van Mej- F. A. Fruit van Hertog, dat zij bedankt voor hare benoeming ais onderwijzeres hij het herhalingsondervvijé. De verordening regelende de jaarwed den der onderwijzers aan de openbare scholen werd 'gewijzigd in den zin als door Ged. Staten was aangegeven. Aan den heer C. v. d. Werff werd overeen komstig diens verzoek op de meest eer volle wijze ontslag verleend als ambte naar van den Burgerlijken stand. Ver volgens werd ingetrokken de regeling der Werkzaamheden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, en een nieuwe regeling gemaakt overeenkomende' mot do bestaande toestanden. Er wérden aange wezen twee bezoldigde ambtenaren, een uitsluitend belast met de voltrekking van huwelijken, en een verrichtende alle an dere werkzaamheden den Burgerlijken Stand betreffende, als zoodanig werden benoemd de heeren L. J. Lucasse, bur gemeester, en W„ Griep, gem.-secretaris. In de plaats van den heer v. d. Werff werd met algemeene stemmen benoemd de heer L. J. Lucasse. Als onbezoldigd^ ambtenaren werden benoemd de heeren J. Blok Jz. Jr. en F. M. Boot, de laatstq evenwel met het lot tegen den wethouder A. Blok Jz. öp een reclame van don Hoofdelijken Omslag van. M. de Hamer werd afwijzend beschikt, de wied. J. Hein sen werd wegens het overlijden van haar echtgenoot, teruggebracht tot de tweede klasse en aan de erven van mej. C. A. van Boven werd de gevraagde ont heffing verleend. Op een verzoek van den Centralen Bond van Bouwvakarbei ders in Nederland tot toe treding rege ling subsidie ten behoeve van werkloo- zen kassen werd afwijzend beschikt. Nog werd behandeld een verzoek van dé1- af- deeling Zeeland van den Algemeenan Po litiebond om de jaarwedden van cle ge meenteveldwachters te verhoogen. Dit ver zoek werd ingewilligd en dientengevolge werd het salaris van den gem. veldwach ter met ingang van 1 Januari a,.s. ge bracht op f800, met twee vijl'jaarlijikschö verheugingen elk van f 50 tot een maxi mum van f 900, dit echter met inbe grip van vergoeding voor woninghuur, kleeding en schoeisel. Wemeldinge. In de vergadering van den Raad op Zaterdag was afwezig zonder kennisgeving dhr. J. Lindenbergh. De no tulen worden gelezen en goedgekeurd. In gekomen is eene dankbetuiging van II. Mory, hoofd der bewaarschool, voor de haar toegestane verhooging van jaarwed de, die voor kennisgeving wordt aange nomen. Een verzoek van Anlh. Laven om afkoop erfpacht van een perceeltje grond dat aan he-m is uitgegeven. B. en Wi. stellen voor het verzoek in te willigen en de afkoopsom te bepalen op f 40. Va toelichting door den voorzitter wordt het voorstel aangenomen. Een verzoek van de afdeeling Zeeland van den Alg. Ned. Politiebond om de minimum jaarwedde van den gemecnteveldw. te bepalen op f 800 met toekenning van periodieke jver- hoogingen wordt op voorstel van B. en kV. aangehouden. .Aa® J. Droniors en-J. Hardenberg wordt op: hun verzoek ont heffing verleend van het betalen van schoolgeld voor 1 kind over 8 maan den. De regeling van de jaarwelden van het onderwijzend personeel is door Ged. Staten terug gezonden met verzoek die te wijzigen overeenkomstig de gemaakte opmerkingen. Besloten wordt de aanvhngs- jaarwedde van de hoofden der scholen te bepalen op f 1200 met 3 tweejaar- lijksche verhoogingen tot een maximum van f 1500, de aanvangsjaarwedde voor de onderwijzers van bijstand op f 700 met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100, tot een maximum van f1100. De be looning voor het bezit der hoofdrang te bepalen op f 150, op de verhooging der tegemoetkoming in de huishuur en de belooning voor het geven van onderwijs buiten de schooluren niet in te gaan; art. 3 te laten vervallen,, art. 6 opnieuw te redigeeren, een bepaling op te nemen betreffende verlof aan gehuwde onderwij zeressen, die hunne bevalling tegemoet zien en art. 10 eenige woorden te liften vervallen. Aan den vasten arbeider wordt op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1918 een verhooging van jaarwedde toegestaan van f 34 en de jaarwedde gebracht op f500. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1918 wordt op advies van de- commissie van onderzoek goed gekeurd op f 19149,89i/2- De rekening van de gasfabriek dienst 1916/17, wordt op verzoek van B. en W. aangehouden tot eene volgende vergadering. Aan de afgevaardigden van de N. V. Waterleiding-mij. Z.-B. was opgedragen op 6ene vergadering de wenschelijkheid te bespreken om den prijs va nhet water le verhoogen. Nu is van. de maatsch. het initiatief uitgegaan de prijzen te ver hoogen met 10 pet.,, de voorzitter stelt voor de afgevaardigden van de opdracht te ontheffen, welk voorstel wordt aan genomen. De voorzitter vraagt of Domi- nicus zich heeft gehouden van zijn op dracht te onderzoeken of de 'hinderen van F. Bolle en J. Minnaard de school hebben bezocht. Deze antwoordt toestem mend en verklaart dat de school door hen niet is bezocht. Alsnu wordt be sloten de gevraagde ontheffing te ver- leenen. Hierna wordt de vergadering ge sloten. Schore. De slagers R. en K. zijn voor- toopig uitgesloten van den verkoop van varkènsvl'eesch, in verband met bij hen: geconstateerde kleine voorraden. '8 Heer Abtskerke. In de raadsvergade ring van 8 dezer is het tractemenl van het hoofd der sc.hool nader geregeld van f 1050 tot f 1350. en van. de onder wij Zeres van f 600 tot f 1000. Tot l'id van het Burg. Armb. is herbenoemd de heer I. Luteijn. Souburg. Hier is opgericht een Chrisi- telijke Bestuurdershond, waarbij aange sloten zijn de afd. Souburg van „Patri monium", Chr. Nat. Werkmanshond, Roomsch-Kath. Volksbond „Si. Martinus" en Chr. Melaalhewerkersbond. Het bestuur bestaat uit: J. C. Smits, yoorz., J. Suurrnond, secr., L. Davidse* P. Roelse en J. Stockx. N. 6K St. Joosland. Einde der vorige week kwam de landbouwer Siinon Janse tot de ontdekking dat uit zijn. welput staande achter zijn schuur, ongeveer 3 Meter lengte looden buis was ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Even eens kwam de landbouwer van N. alhier tot de ontdekking dat bij een zijner paar den, loopende in een weide, de staart gedeeltelijk was afgesneden. Ook hier is de politie bezig de(n) da- der(s) op te sparen. In Middelburg is ten nadeele dezer gemeente de vorige week een vaatje zeep ontvreemd, bestemd voor de distributie; de 'zeep was opgeslagen bij de aanleg plaats van de Middelburgsche boot. Aardenburg. Een vischhandelaar uit Breskens werd aan de grens aangehou den. pnder de visch werd een partij zeep en kwatta gevonden. Een en ander benevens paard en wagen zijn in beslag genomen. De smokkelaar is in verzekerde bewaring gesteld. K»rksïi®uws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mijdrecht J. H. Koster te 's Grevelduin-Capelle; te Moerkapelle J. Bus te Enter. Aangenomen naar Terhorne door F. Mooi te Tricht. Bedankt voor Papendrecht door G. Be- nes te Delft. Ritthem. Als ouderling is herkozen dhr. J. Breel en als diaken is gekozen in de plaats van dhr. I. de Visser, die bedankte, dhr. A. Poelman. Kloetinge. Dhr. G. Harinck is herkozen als kerkvoogd, terwijl in de plaats van den heer C. van Iwaarden, die voor een herbenoeming niet moer in aanmerking wrensehte te komen, is gekozen de heer J. van Liere Wz. Veere. Bij de stemming ter vervulling der vacatures In het kiescollege zijin de heeren J. de Bree, J. W. Markusse, J. W. Perrels en L. Slabber her kozen. Als notabelen werden her kozen de heeren J. VV. Markusse. J. W. Perrels en Wi. Rouw en gekozen de heer P. de VoQgd. Als kerkvoogd werd her benoemd de heer M. J. v. 'Beveren eö benoemd de heeren A. C. Cuveljé en J. W, Markusse. Tengevolge van deze benoemingen zijn waer twee vacatures ontstaan', zoodat nog een stemming voör twee nbtabélén m(tel gehouden worden. (M. C.) Geref. Kerken. Tweetal le Tholen VV. "Weener te Vi- anen en II. Dekker te Venlo. Beroepen te Tholen H. Dekker te Venlo. Bedankt voor Deventer door II. P. Ing- wersen te Berlifcum. De collecte op Dankdag, gehouden in de Ger. Kerk te Brouwershaven bracht op f 410, plus nog f 69 voor de Christe lijke school. In de Ned. lezen wij een Rooinsch 'oordeel over Luthcr. De Duitsehe Dom deken F. X. Kief! schreef in „Hochland" een artikel' over „Martin Luther's reli giose Psyche." en erkende, dat Luther hein geldt als „de man met een diep religieus gemoed, die zoo edele parelen in zijn liederen en geschriften heeft ver strooid, de man niet den geweldigen wil, de man met het grootsche laaltalent, die tot de werkelijke taalscheppers onzer na tie behoort." datorwlffe. De heer VV. L. B. J. Dekker te Schiedam Ls daar door den Raad be noemd tol lid der Commissie van Toe- zacht op het Lager Onderwijs. Geslaagd voor het voorloopig diplo ma machinistenexamen te 's Gravenhage de heer G. Nustelijn te Vlissingen. En voor het examen lager onderwijs acte U (Handelskennis) de heeren II. Brugge- man te Rotterdam, M. Brouwer te 's-Gra venhage en J. A. v. Doeselaar te Hoek bij Terneuzen. H.' 1.ULÜ...IIUIIJLI Middelburg. Zaterdagmiddag hield de VValchersche Zenclingsvereeniging in her Militair Tehuis haar algemeene jaarver gadering. In zijn openingswoord wees de voor zitter dhr. A. Petermeijer er op, dat in dezen oorlogstijd aan geen zending schijnt te moeten gedacht worden. Door baidb oorlogvoerende partijen is aan de Zen ding veel afbreuk gedaan. Ziende echter op de jongste opwekkingen, zooals b.v. ■'t laatst op Nias, dient de Zending ge steund te blijven worden, wetende dat God achter ons staat. Na lezing der no tulen geeft de secretaris een keurig ver slag van den arlieid der Gemeentelijke Zendingsraden o-p Walcheren. De algemeene penningmeester heeft min der ontvangen dan 't vorige jaar. Een dei- oorzaken is, dat de penningmeesters der G. Z. II. niet altijd voor 't eindigen van 't boekjaar het geld overdragen. De aftredende leden van den Cl. Zen dingsraad: Ds. Maas, Gapinge; Ds. Voor hoeve, Vlissingen en dhr. van D-runon, Middelburg werden herkozen, en gekozen werden dhr. J. Goedbloed, Sorooskerké, Ds. Krijkamp, Oostkapelle en Ds. Vaan drager, Grijpskerke. Verder hield de heer K. VVdelemakér een lezing over: „Bijbel ten Zending." De Noord-Duitsche missie, waar van verschillende zendelingen, bij de troepen in Togo in 1914 in Fransche gevangenschap zijn gekomen en wier op de Goudkust werkzame dienaren in 1916 door de Ëngelschen zijn uitgewezen, klaagt thans ook over de verdrijving van verschillende zendelingen uit Togo, waar zij tot dusverre gearbeid hadden. Vol gens een in Bazel ontvangen tijding zijn de zendelingen Well brok .,e'n Tunke met, zijn vrouw op 11 October plotseling naar Engeland gevoerd. De zendelingen Batz en Linder met zijn vrouw zul'len volgen. Van de missie die vóór den oorlog 15 Europeanen sterk was, zijn nog slechts vier gehuwde zendelingen eu twee zus ters in het land, waar de Duitsehe mis sie zoo zegenrijk heeft gewerkt. Van de Katholieke missie werden 20 missiona rissen naar Engelland gevoerd. Kool. Het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland heeft voor het tijdvak van 1015 December de volgende prijzen vast gesteld 1. Glaskoolrabi 24 cent, 2e soort V2 1 cent; 2. Uitschot róode en gele kool 35 cent. Het z;.g. stortgoed 8- cent, alles! per K.G. Het uitschot roodc kool mag niet door de zouters worden gekocht. In afwijking van een vroegere regeling kan het fabriek,sgedleelte, zoowel van uitschot ro-ode kool als van uitschot gele kool geheel geveild worden voor de dro gerij. 3. Groene savoye kool A-kwaliteit T/2 ct„ B-k,waliteit 6 cent, C-kwalileit V2 c., per K.G. Uitschot 3V2 ct. per K.G. Het mtschot kan geheel geveild worden voor do drogerij. .4 Witte kool (fabrieken, „overzee" en „overland") A-kwal. f 4.5, B-kwal. f 4.10, C-kwal. f3.70, uitschot f2.50f3 50 per 100 K.G. Voor uitschot Decnsche witte kool 4 cents per K.G., echter niet, wanneer ze geheel opengesprongen is. Voor deze waar geldt de prijs van het uitschot der ge wone witte kool. De prijs van 4 cent per K.G. geldt alleen voor Jiet uitschot Decnsche witte, niet voor soorten als Keu 1st.he witte e. kL Voor luit ZLg. doorschot van Decnsche witte kool kan, behoudens tegenbericht, een prijs besteed worden van V2 cent per K.G. (echter ook niét voor andere soorten). Het fabrieksgedeelte van gewoon uit schot Decnsche (jvitto en ook het z.g, „doorschot." wordt voof 20 pet. toegey wezen aan de zouterij^n en 40 pet. aan de drogerijen. Turfstrooiselpaardenmest De heer D. Bloeinsma te Middelburg vestigt in een artikel in de Midid. Crt.. de aandacht van tuin- en landbouwers iu Zeeland op de gelegenheid om thans turf strooisel paardenmest van de legerstal- len te Serooskerke aan te koopen door z ij n e tusschenkomst. Dit $0 P®rs. Studiën nn Sch#t««n. Aan de Decemberaflevering van Stu diën en 'Schetsen van Prof. Fabius onl- leenen wij deze twee stukjes: EEN GESCHENK. Bijzondere beteekenis heeft het ge schenk. dat Neerlands Koningin aan den Minister van Staat en oud-Minister van Binnenlandsehe Zaken, Jhr. Mr. de Sa- vornin Lobman, bij gelegenheid van diens 80steil verjaardag zondeen exemplaar plaar van de „Archives ou correspon- dance iriédite de la JVfaison d' Orange- Nassau," met, gelijk „Mr. Lehman's feest," hl. 10, meldt, eene vriendelijke opdracht van Hare Majesteit. Te meer zegt 'dit geschenk, wijl dè keuze van het voorwerp niet aan den jubilaris was gelaten. Herhaaldelijk bleek, ook #jn de nameet aan Prinses Juliana gegeven, 'hoe onze Koningin leeft in de historie, en daar door gelijk dit trouwens voor ieder geldt zïchzelve leerde' 'kennen. Zooals Marjorie Bowen in „1 will main tain" aangrijpend schetst het bezoek van Prins Willem III aan het sterfbed van Trigland, wijl dezw predikant Hem )iad doen verstaan wat Oranje beteekent, en Hij zoo Calvinist was geworden. Er is iets zeer groots in den geestelij ken levensband, waarmee juist de laat ste der Oranje's teruggrijpt naar Prins Willem I,, den Vader des vaderlands. HET HEILIGE MISBRUIKT. „School en Huis," Maandblad der Afd. Amsterdam van den Bond van Nederland sche onderwijzers, bevatte 29 Juni Li. een opstel, onder den titel: „Laat de "kindetr- kens tot Mij komen." Opdat de kinderen tot Jezus komenj? O neen, ter aanbeveling van lichamelijke reiniging en voeding door de school. Terwijl het opstel nog wel- aldus aan vangt: „Dit bekende bijbelwoord wordt vaak gebniikt en misbruikt." De Harp, Maandblad ter bev. van de Toonkunst ouder de Christenen in Nederland. Het December-nummer munt weer uit door keurige bijdragen over alles wat den muziekliefhebber belang inboezemt, en met zorg bewerkte rubrieken met allerlei nieuws op het terrein van muziek en zang. Bijlage: Kerstlied van G. S. van Krieken G.Bz., voor gemengd koor. Mocht De Harp meer en meer het blad worden van onze muziekliefhebbers. Men meene toch niet, dat het enkel voor artistcn geschreven wordt. Timotheus van deze week bevat o.a. een meditatie van wijlen generaal Von Viebahn, n. a. v. het stervenswoord van Bugeaud, den overwinnaar van den grooten Abd el Kader: „Nu ben ik een verloren man"; Indrukken van den hoofd redacteur, een getuigen tegen de oorlog voerende machten Duilschland zoowel als Engelanden het vervolg van „De Engel en het Marmeren hoofd". De lezer neme den regel op blz. 78 bovenaan kolom 2 en lassche dien in op blz. 79 kolom 1 bovenaan. Het is een aangrijpend mooie parabel. Zaterdag is in den Ilaag een muur omgevallen. Twee werk beien geraakten er onder, met het noodlottig gevolg, dat een van hen, een 28-jarigen timmerman, de borst word ingedrukt. Hij was bij aankomst van den E. H. D. reeds over leden. De andere, een 40-jarige man, be kwam eenige kwetsuren aan rug en pols, en werd naar Zijn woning vervoerd., Nabij de vennen achter Luijksgestel is een Belgische vrouw met kind aaal den electrischen draaid gedood. Een looper van de Coop. Suikerfa- briek te Puttershoék had bij die Ineas- sobank te Rotterdam een bedrag geïnd van f 26.230 in klein bankpapier, hetwelk hij in een portefeuille geborgen had. Bij aankomst in de Rozestraat miste hij do portefeuille. Hij vermoedt dat zij hem op de brug over de Koningshaven ont stolen is. Vrijdagavond is voor het pakhuis van een manuiacturier te Rotterdam, een sleeperswagen voorgereden, waarop eeni ge pakken manufacturen tot een waarde van f3500 a f4000 werden geladen en moegenomen. Van de daders geen spoor. In het blad Peel en Maas, dat te Venray verschijnt, leest menNaar wij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2