Binnenland. Kerknieuws. Landbouw m Veeteelt. Rechtszaken. Posterijen. H. M. de Koningin voor den e z! e 1. Men meldt uit Rijswijk aan de Stand.: Het overigens eenvoudige, maar aardig gelegen dorp Rijswijk (Z.-H.) schijnt vele Bchoone plekjes te bezitten, die waard zijn door een kunstenaarshand op het doek gebracht te worden, getuige daarvoor de vele kunstschilders, die hieir wonen. Dleza week genoot ons dorp zelfs de hooge eer een paar maal H. M. de Koningin hier te zien schilderen, die op den Vliet- weg gezeten, een gezicht op de overzijde van de Vliet door haar penscel aan de vergetelheid ontrukte. Met onbepaald klein verlof. Door den Opperbevelhebber van land en zeemacht is "bepaald dat de dienst plichtige onderofficieren en manschappen der lichting ,1912 van de infanterie, ves tingartillerie, genie, pontonniers^ alsmede de dienstplichtige onderofficieren en man schappen der lichtingen 1911 en 1912 der pantseri'ort-artillerie en der torpedis- ten, op ,30 ovember e.k.de dienst plichtige korporaals; "en manschappen der lichting" 1914 van de infanterie, ponton niers, pantserfort-artillerie en torpedis- ten, op 21 December e.k. "in het genot van onbepaald klein verlof zullen worden gesteld. Het vervoer der op 21 December ver trekkende verlofgangers kan om opeen- hooping op de spoorweglijnen te voor komen, over 18, 19, 20 en 21 December worden verdeeld. Tweede Kamer. Gisteren is bij de algemeene beschou wingen over de Staatsbegrooting voor' 1918 het woord gevoerd door de heeren Visser van IJzendoorn, Snoeck Henke- mans, van Raalte en Marchant. De vergadering is ^verdaagd tot Dins- dagjmiddag half één. Plaatsgebrek noopt ons beschouwingen over dit debat voor- loopig in de pen te houden. Nederland en de entente. In het Engelse he Lagerhuis heeft King gevraagd, of in het jongste geheime ver drag, gesloten door de tsaristische regee ring tusschen Rusland en Frankrijk, bet- paalde vergoedingen na den oorlog aan België zouden worden gedaan ten koste van Nederland en of hij den argwaan bij de onzlrjdigen kan bedaren door met nadruk te verklaren, dat dit land daar aan niet op de hoogt© is en in geen geval iets) dergelijks zal gedoogen. Lord Robert Cecil, onder-secretaris, ant woordde voor zoover ik weet, isl er niet de minste grond voor het bericht, dat er eenig verdrag is gesloten, en ik houd het voor een verzinsel van den vijand. King vroeg, of als' er geen verdrag bestaat, het ministerie van buitenland- sche zaken iets weet van een schikking of vergelijk in dien trant. Cecil antwoordde met nadruk: neen, mijnheer. Suiker. Naar „De Tel." meldt, zijn tusschen Üe regëering en de suikerlabrika.ulen on derhandelingen gevoerd over den hieu wen isuikeroogst. Naar het blhd Ver neemt isl als gevolg van deze onderhan delingen eerlang het besluit te verwach ten, dat door de regeering de geheelfa oogst zal' worden overgenomen en tegen normalen prijs voor binnenlandsche con sumptie beschikbaar zal worden g'esteld. Een eventueel overschot zou door de regeering kunnen worden uitgevoerd. Uit da Provincie Aan een der suikerfabrieken te Sas van Gent was een monteur uit Gent werkzaam. Zijn aanwezigheid moest lun ger duren dan het hem door de Duil- schers toegestaan verlof. Dit werd ver lengd, doch hij moest 'zich om de 2 dagen aan de grens presenteeien. Toen hij deze week weer aan de grens' kwam, werd hij door den grensolfioier in het wachtgebouwtje geroepen en later ■zagen de Nederlandsche soldaten, dat hij geboeid werd weggeleid. De Duitse he grensofficier trachtte zich ook meester te maken van 's mans rijwiel, dat op Nederlandsch gebied was blijven staan. (Er ontstond zelfs tusschen hem en den Nederlandschen grensbewaker een wor steling die daarmede eindigde, dat deze zijn geweer op den indringer aanlegde, waarop deze zich terugtrok, Met Stct. 275 zijn verzonden ge wijzigde statuten van de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. De minister van waterstaat heeft H. van Rooijcn te Middelburg benoemd tot buitengewoon opzichter bij do wer ken van het Kanaal van Terneuzen. Middelhuru. Gisteren weid door de rijkspolitie bij een firma hier ter stedb in beslag genomen een partij van 300 flesschen van een niet juist bekend vocht. Dit, was getapt uit een vat, dat door een [Veer se hen visschcr was opgevischt, die het echter niet bij den strandvonder bracht, doch het aan een inwoner van Veere verkocht, die het op zijn beurt weer aan de Middelburgsche firma ver kocht. De inbeslagname geschiedde op last van den rechter van instructie. Door de politie te Middelburg fs aan boord van een beurtschip een kist in beslag genomen, welke bestemd was voor een persoon in Aardenburg en wel ke volgen- .opgaaf koek zou Inhouden. Bij opening der kist bleek e liter dat deze inhield 624 stukken harde zeepen 776 stukken kwatta chocolade. Tegen ver schillende personen is procesverbaal op gemaakt wegens' verboden nederlage, ver boden vervoer en valsclie aangifte, ter wijl het onderzoek naar den afzender wordt voortgezet. Goes. Arbeidsbemiddeling. Gis teravond trad in de „Prins van Oranje" voor een klein gezelschap, meerendecls werknemers, op de heer P. Wi. Kruze, directeur der Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg, met liet onderwerpDe wer king der Arbeidsbeurzen in het belang van patroons'""en werklieden. De heer F. G. C. Rothuizen, de cor respondent der Arbeidsbemiddeling te de zer stede leidde de vergadering. Na de aanwezigen welkom gehee'.en te hebben, sprak hij een openingswoord; waarin hij er op wees, dat, terwijl vroeger nimmer arbeidsbemiddeling noodig was, in fle laatste jaren de toestand zoodanig ge- wijlzigd zijn, dat een Arbeidsbeurs nut tig werk kan verrichten. Eerst in 1915 was hier in Goes sprake van werkloos heid, gevolg van den oorlog. Doch wel dra herstelde zich de normale toestand weer. Thans echter ziet de toekomst er niet rooskleurig uit, vooral voor de ar beiders in de bouwvakken. Wanneer vrtraks niet meer of weinig gebouwd kan worden, dreigt een groote werkloosheid. Ook de onderhoudswerken worden met den dag minder, daarom is het goed, dat het vraagstuk der werkloosheid ern stig- onder de oogen gezien wordt en dat werkgevers1 en werknemers tot el kander gebracht worden. De heer Kruze, het woord verkrijgen de, 'begon te herinneren aan vroegere tijiden, met name aan den toestand van malaise na den oorlog van '70, welke toestand zich bijj het begin van den hul digen oorlog herhaalde. De regeering vond hierin aanleiding de arbeidsbemiddeling te propagecren, om het werkend dee? der mensehheid en de industrie van dienst te zijn. Grootere steden hadden reeds een arbeidsbeurs. De dagbladen doen ook goed werk om arbeider en werkgever tot elkander te brengen, doch daarnaast kunnen de districtsarbeidsbeur zen met effect werkzaam zijn. Spr. zette nu uitvoerig uiteen hoe de werklooze aan werk komt, hoe de werk gever arbeidskrachten krijgt. Het loon wordt daarbij' door de Beurs volstrekt niet gedrukt. Er wordt met de verschil lende loonstandaards terdege gerekend. De dagbladen zullen geregeld mede- deeling doen van den stand van vraag en aanbod. "Een arbeidsbeurs heeft een bestuur, bestaande uit drie werkgevers, drie werknemers en een onpartijdig voor zitter. Steeds1 wordt door 'de arbeids beurs aan partijen mededeeling' gedaan van stakingen en uitsluiting, zonder dat ze zich partij stelt, want de beurs moet immer strikt neutraal zijn. Spr. verklaar de verder wat de commissies van ad vies en de correspondenten 'doen, óm aan vraag en aanbod te voldoen. Alle aanbiedingen en aanvragen worden steeds met den meesten spoed behandeld, zon der flat kosten ontzien worden. Voor arbeiders en werkgevers wordt alles kos teloos gedaan. Alle kosten worden door het rijk en de gemeente betaald, zelfs het benoodigde drukwerk. Met het Kon. Nat. Steuncomité is een regeling getroffen, inzake steunverlening. Deze regeling geldt ook voor Goes. Waar de Beurs "niet helpen kan, is eventueel steun van het Kon. Nat. Steuncomité te verkrijgen. Verlaten arbeiders hun gezin om elders' werk te vinden, dan kan hun vrouwen een toelage verstrekt worden zoo lang de mannen elders in dén kost moeten zijn. Ook in Obcrhausen (Duilschland) is een Ned. arbeidsbeurs. Dus men wil ook arbeiders' helpen, die naar het buiten land willen gaan, ofschoon men niet ver zuimt op de economische toestanden in den vreemde (de aandacht te vestiglen, hetgeen zoo onpartijdig mogelijk geschiedt. Geïnterneerden worden eerst dan (ge plaatst, als er geen aanbod van Hol landers is, en behoudens goedkeuring van de militaire autoriteiten. Spr. ein digde met een opwekking, om van da Arbeidsbeurs gebruik te maken, steeds waar dit noodig is, Na een korte pauze werd gelegenheid gegeven om vragen "te stellen, van welke gelegenheid door ver schillende personen gebruik werd ge maakt. De neer Kruze lichtte verschil lende zaken op duidelijke wijze nader toe. O.m. werd nog opgemerkt, dat de Arbeidsbeurs zich niet met collectieve overeenkomsten bemoeit, doch voor gé 'interneerden wordt slechts bemiddeling verleend, als een behoorlijk minimum loon gegarandeerd wordt. Nemen vraag en aanbod in Goes in groote mate toe, dan kan het gemeentebestuur besluiten hier ookeen plaatselijke arbeidsbeurs te vestigen. Dhr. Rothuizen toonde met cij>- fers aan, dat tot nog toe in weinige gévallen bemiddeling is gevraagd. Ne men die gevallen zeer toe, dan zal hij bij B. en Wj. op het instellen van een commissie aandringen. Vermoedelijk zul len reeds de volgende maand op het hord bijl liet Politiebureau lijsten met aanvragen van personeel gehecht iwor- den. Dhr. Kruze deelde nog mede, dat in Goes de commissie! voor de werk loosheidsverzekering wel gecombineerd kan worden met de commissie voor de arbeidsbemiddeling. Nader vernemen wij, dat de opening van het Landbouwhuis der Z. L. M. zal plaats hebben Maandag 26 'November, des nam. 3 uur. Het is nog niet zeker, dat minister Posthuma bij. deze plech tigheid zal tegenwoordig kunnen zijn. Z. Ex. had slechts een voorwaardelijke toe zegging gedaan. Naar verluidt hebben Ged. Staten het raadsbesluit 'betreffende de leening van f 60,000 voor gascokes niet goedge keurd, hetgeen Wel tengevolge zal heb ben. dat dó gaSprijs zoodanig verhoogd moet worden, dat 'de ontvangsten de uitgaven dekken. De burgerij kan er dus wel op rekenen, dat de gasprijis te Goes niet minder dan 20 cent per kub. me ter zal worden; te Kloeting© en Wilhel- minadorp derhalve nog hooger. Vlissingen. Op de reede zijn weer enkele drijvende mijnen vernietigd. Dhr. W. A. Kloosterboer; commies P. en T. 2e klasse alhier, is benoemd tot directeur van het poat- en telegraaf kantoor te St. Annaparochie. Hansweerd. De douanebeambten heb ben op de sleepboot Succes een partij vet en zeep ontdekt, bestemd voor frau deleuzen uitvoer naai' Antwerpen. De Stuurman is gevankelijk naar Middelburg gebracht. Veere. Do alhier thuisbehoorenda stoomboot „Bastiana" heeft heden een in verren staat van ontbinding verkefet- rend lijk aangebracht, hetwelk vervoerd is naar 't lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats. Door Veersche schippers zijn weer verscheidene vaten olie opgepikt on bin nengebracht. In aanmerking genomen, dat den aanbrengers de helft der opbrengst wordt uitgekeerd, alsmede de thans gel dende hooge olieprijzen, is dit voor hen een niet te versmaden voordeelt je. Souburg. De anti-rev. kiesvereeniging koos tot bestuurslid A. Arendse Pz. in- plaats van P. Vreeke, die bedankt had. Ten opzichte der herstemming tusschen de heeren W. N. Jobse, vrijz. en A. Pou- wer c. h., werd door de aanwezigen de volgende motie aangenomenDe anti-rev. kiesvereeniging in aanmerking neibendo de wijze, waarop dhr. Pouwer door Chr. Historischen candidaat is gesteld tegen over onzen anti-rev. candidaat, zonde'r zelfs met het Bestuur der anti-rev. kies vereeniging te raadplegen, adviseert zich bij de aanstaande herstemming) te ont houden. Wemeldinge. Vaandrig E. M. P. Drost is tot 2e luitenant aangesteld. Axel. Donderdag verscheen alhier voor den ambtenaar van den burgerlijken stand op het stadhuis een paartje om in den echt te worden verbonden, doch moest terugkeeren, zonder dat de verbindende knoop gelegd was, doordat de moeder van den bruidegom achterwege bleef, di© blijkbaar geen toestemming wilde geven. T. C.' IJzendijke. Door de smokkelaars is een nieuwe truc uitgevonden, waardoor do bedriegers bedrogen worden. Een paar hunner stollen zich verdekt op, wach tende het voorbijgaan hunner beladen collega's. qZoodra deze een eindzijn gepasseerd lossen de verdekten uit hun ne revolvers een pilar scholen, waar door de eersten het .hazenpad kiezen met achterlating der smokkelwaar 'die soms niet onbeduidend is. De verdekten ver zamelen den buit, brengen die zelf naai de grens en strijken het geld op zonder dal zij één cent hebben uitgelegd. Het bevel1' tot. inlevering' van allerlei sloort wapenen is voor de smokkelaars als niet geschreven, van smokkelaar tot moordenaar is dientengevolge de afstand •niet groot. (Zei.) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Foudgum en Raard, P. Beijer te Rotlevalle. Bedankt voor Benschop door N. v. d. Snoek te Ameide; voor Blauwkapel, door F. de Gidts te Goedereede. Geref. Kerken. Beroepen ie Vlissingen dr. G. Keizer te Tiel; te Heemstede H. Brouwer H.Mz. te Schoondijke. Bedankt voor Witmarsum door J. Dou- ma te Ambt Vollenhove. Ds. F. J. v. d. Ende, te Westka- pelle, die het beroep naar de Geref. Kerk van Domburg aannam, zal D'. V. Zondag 25 November a.s. bevestigd worden door (ds. C. J. de Kruyter van Oostkapellq in.de naniiddaggodsdienstoefening, terwijl de intrede bepaald is op Zondag 2 Dec. d.a.v. in de voormiddaggodsdienstoefe ning. Ondarwïja. Krabbendijke. In de plaats' van het benoemde hoofd van Westkapelle, dhr J Kooiman, werd tegen 1 Januari 1918 uit 5 sollicitanten de heer C 'Jansen, te ZaamsTag" benoemd als onderwijzer aan de Chr. school alhier. Benoemd tot onderwijzer aan school A te Biervliet J. J. de Vogelaar, onderw. aan de Drieweegsclie school' aldaar. Benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Hoek de heer J. J. Bliek te Bolnes). r'f') Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije- en ordeoefeningen de heieren A. C. Kwaak en J. Hendrikx/ heiden te Middelburg. ür 9 d ik b e u r t q ra. Ned. Herv. Kerk. Zondag 25 Nov. Goes, 9,30 u. ds. de Vries, 2 u. ds. Steinz, 6 u. dst Homburg. 'Coll. voor School. Het Hoofdbestuur van den R. K. Boerenbond van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren besloot met algemeene stemmen om niet toe Ie treden tot den nieuwen Zeeuwschen Land- en Tuinbouwbond. (M. C.) A a r d a p p e 1 p r ij z e n. De Minister van Landbouw heeft de navolgende prijzen voor aardappelen vast gesteld I. Inkoop-prijs gemeente: zand- en veen- aardappelen (Eigenheimers, Groninger Kronen, Roode Stars en daarmee gelijk te stellen soorten f690. per 10,000 K.g. klei-aardappelen Borgers of Eigenheimers en Industries f 770 per 10,000 K.g. II. Verkoopprijs, welke aan de gemeen ten in overweging wordt gegeven: zand en veenaardappelen (Eigenheimers, Gro ninger Kronen, Roode Stars en daarmee gelijk le stellen soorten)a. aan gros siers f3,55 per 1000 K.g., b, aan détail- listen f4 per 100 K.g.; klei-aanlappelen (Borgers of Eigenheimers en Industrie) a, aan grossiers f 4,55 per 100 K.g., b, aan détaillisten fó per 100 K.g. Gemarld Nieuws Vlieger van der Drift is Donderdag omstreeks half twaalf te Antwerpen neer gekomen. Hij is ongedeerd. Vermoedelijk zal hij spoedig terugkeeren. Wegens gebrek aan pelro'eum voor verlichting zal de gierpont te Druten des avonds niet meer overvaren. Prins Hendrik "gaat morgen weer naar het Loo. Een soldaat, wonende in de St. Laurensslraat te Rotterdam, is gisteren avond bij' een vechtpartij op den Schie- damschen dijk uit minnenijd door een los werkman met een mes vrij ernstig aan het hoofd verwond. De soldaat is naar het ziekenhuis vervoerd. Bij' de arrestatie van den dader heeft, het publiek verzet gepleegd, waarbij één agent in de hand gebeten is. De Nederlandsche stoomvaartmaat schappijen (h(ebben voor tijdens den duur van den oorlog .besloten maandelijks 50000.frs voor het nationaal steun en vocdingscomité te Brussel beschik baar te stellen, als blijk van sympathie voor de Belgische noodlijdende bevol king. Het draadloosstation Scheveningen heeft een draadloos bericht opgevangen van het op de thuisreis zijnde oorlogs schip „Tromp". De drie daders van den moord op den marechaussée Molenaar uit Heetzle, welke moordpartij te Geldrop hoeft plaats' gehad, waren tijdelijk op vrije voeten ge steld, omdat er geen plaats meer in d!e gevangenis was, izóoals het gerucht toen wilde. Thans .zouden zij weer gevangen gezet worden, om hun straf te ondergaan. De heeren zijn echter verdwenen zonder nader adres achter te laten. Te Almelo is gevankelijk binnen gebracht J. H. Jansen, kommies-dienst- geleider te Tubbergen, verdacht van ge legenheid verschaffen tot het bevorde ren van verboden uitvoer. In de tijdelijk onbewoonde villa on der Bloemendaal van mr. Van der Mersch, oud-kantonrechter te Haarlem, is inge broken. Eenige kleedingstukken en een klók zijn gestolen. Als vermoedelijke da der is aangehouden een zwerver, bijge naamd Joop de Amsterdammer. Hij be kende. Te Enumatil is de boerderij van den heer A. Smit geheel afgebrand. Oor zaak onbekend. In verband met het spionnagegeval te Dordrecht is te Amsterdam aangehou den A. J. B., caféhouder, al'si yerdacht van medeplichtigheid. Hij1 is ter besehïk- van de politie te Dordrecht gesteld. De 30-jarige landbouwer Beugelers uit Langenboom (gem. Escharen), die na afloop van de Cuyksche veemarkt op Dinsdag 1.1. bij' een twist met de ge broeders v. d. H., van wie een te Beers en een te Gasset woont, zeer ernstig inet een mes verwond werd, is Donder dag aan de bekomen verwondingen ge storven. Minnenijd schijnt de oorzaak van de mishandeling geweest te zijn. De groote sigarenfabriek der firma Hoekx en Maas Je Valkenswaard is gis teren met inboedel en voorraad tabak en sigaren geheel afgebrand. Men meldt uit Leiden: Het gilde der kwartjesvinders schijnt zijn werk zaamheden weder te "hebben opgevat. Gisteren ter gelegenheid van den markt dag bewogen zich weder een aan'al van de heeren in de treinen tusschen Rot terdam en Amsterdam ter uitoefening van hun bedrijf. Een buitenman kwam zlioh op den middag bij de Leidsche politie beklagen da.l hem een vrij aanzienlijk bedrag was afgezet met het beruchte kaartspel, een twee, drie klaveren aas. De Stellendamséhe blazer S. L. 6 met suikerbieten geladen is bij de sui kerfabriek te Dintcloord ten gevolge eener aanvaring volgeloopen en gezonken. Te Terapel (Gron.) zijn gearresteerd J. en. L. Gr. van Scheemdermeer, die Zaterdag inbraak pleegden in de boer derij van Muntinga te Midwolda. Een pistool en twee revolvers zijn in beslag genomen. Een advertentie in de Wieringer Courant: „Laster. Degen, ik weet wie, die de lastertaal verspreidt van mijndorsch- machine, wordt beleefd verzocht eerst eens naar zijn eigen te kijken, daar dit dok wel' iets' te wenschen overlaat." Volgt onderteekening van een bekend ingezetene, oud-Weth. van Wie ringen. Rechtbank te Middelburg. Nadat tegen Th. v. d. V. en E,. v. C. wegens poging tot uitvoer 2 maanden met aftrek van het voorarrest en tegen N. de V.. wegens terugkeer na uitzetting een maand was geëischt, werd behandeld de zaak tegen J. M., J. v. C. en J. C. de K. uit Vlissingen, beklaagd van dief stal van lood van de Kon. Mij. ,,de Schel de" en de eerste bovendien van de gas fabriek. De eisch luidde tegen M. 1 maand, tegen C. voorwaardelijk een maand gevan genisstraf met 3 jaar proeftijd en tegen de K. f 10 of drie weken tuchtschool. 1 [Vervolgens stonden terecht J. H. v. d. B„ 16 jaar ©n P. de P., 18 jaar, beiden te Souburg. Zij hebben samen te Ritthem bij J. Hubregtse erwten wegge nomen. Beklaagden bekenden, zij wareq zonder werk. Wegens strooperij luididid de eisch f 7 boete, voor de eerste, te ver vangen door twee weken tuchtschool, voor den tweeden dcor 14 dagen hedh- tenis. De beklaagde B. de V. uit Koewacht was in verzet gekomen van een vonnis van Maart j.l. daarbij wegens poging tot 'uitvoer gepleegd, werd veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. De eisch luidde bevestiging van heft; vonnis. Behandeld werd nu een zaak tegen J. K. te Domburg', beklaagd van diefstal Van rhum of althans gedistilleerd uit een te Domburg aangespoeld vat. Daar de eerste .getuige niet te berei ken is en de tweede, de burgemeester- standvonder verhinderd was, werd vrij spraak gevraagd. De volgende beklaagde was H. v. d. W. te Domburg; tegen wien wegens dief stal van een aangespoeld vat vet, de eisch f 10 of 20 dagen luidde. Wegens diefstal van zink luidde de eisch tegen L. L. te Vlissingen drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Vervolgens stond terecht J. L. te Mid delburg, wien ten laste was gelegd, dat hij hout, dat hij yervoeren moest van onder üostburg, heeft weggegeven ,aan I. Leenhouts, te Oostburg. Deze ver klaarde, dat iliij wel 25 stukken heeft gehad. Bekl. zeide, dat het er hoogstens 2 waren en zijn knecht La.bruijère wist- slechts van één. Nader ondervraagd, zégt Leenhouts, dat bekl. zelf slechts 2 stukken heeft gen geven. De officier zeide, dat deze zaak, voor al op de izitting, steeds in belangrijkheid achteruit 'i'.s gegaan en vroeg f5 of 5 dagen. Wegens diefstal van een briquet, toe- behoorende aan den staat, luidde de eisch tegen L. de K. te Vlissingen f5 of 5 dagen. Vervolgens stonden terecht L. de R. en C. M. uit [Souburg, wegens diefstal •van hout, de eisch luidde één week ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Wegens diefstal van zakken ten nadelete van C. Rottier, werd tegen P. B., uit Goes, die bekende, f 15 of 20 dagen ge vorderd. Wegens diefstal van 2 schapen, uit een schapenkooi onder Schore, stond terecht A. v. K., aldaar, op een nacht warem alle 82 schapen uit een kooi verdwel- nen. Er werden er 80 direct teruggevon den, twee werden niet gpvouden. Bejkl, zeide de schapen op den weg gevonden te hebben en (ze toen verkocht te hebben. De eisch luidde 4 maanden voorwaar delijk met 3 jaar proeftijd. Wegens het toevoegen van zleer helee- digende woorden aan den rijksveldwach ter C. Westrate ,werd tegen J. M. de V„ uit Kortgene f25 of of 20 dagen gevor derd. Wegens verboden vervoer en poging tot omkooping luidde de eisch tegen P. de H. uit St. Laureijns een maand ge vangenisstraf. Tegen M. R. v. E. te Zuiddorpe, die een liter melk verkocht voor 15 cent, toen de maximumprijs 11 cent was, luid de de eisch f 10 of 10 dagen. Wegens het koopen van boter, vet, vloesch en kaals, afkomstig1 uit de carni tine der soldaten, stond terecht J. A. K., uit Kruiningen. De eisch luidde zes maanden. De verdediger, mr. H. J. C. Zaaijer, be pleitte clementie voor beklaagde. In al deze zaken uitspraak '30 No vember. Staande de zitting werd P. D., wegens landlooperij, gepleegd te Middelburg, ver oordeel J tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending. Brievenposterij'. In gebruik blijven of worden gesteld: „postzegels van 1/2, 1, 2, 2 Va, 3, 5, 71/2, 10, 121/2, 15, 171/a, 20, 221/a, 25, 30 en 50 cent, f 1.f2.50 en flO; „postzegelboekjes; „postzegelrollen; „postblatien, voorzien van een zegel- afdruk van 3. 5 of I2V2 cent; „briefomslagen, voorzien van een neb gelafdruk van 5 of 121/2 cent; „enkele en dubbele briefkaarten, elke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2