Karkmeuws. Predikbeurta n. Reclames De verzekering tegen do ziekte. L&ttcfiöuw en Veetmlt Gsme ?gd H'mrn In hst sootela hoekje, in. Rechtszaken Ingezonden Stukksn. sseüüö. Posterijen. Laalstg Vlissingen. Gisterenmorgen is een werk man ongemerkt van een vlot in de bin nenhaven gevallen. De man werd een kwartier later levenloos opgehaald. lerseke. Benoemd tot boekhouder aan de „Vermos" Coöperatieve ver. tot ver koop van Zeeuwsche mosselen te Ier- teeke de heer W. Bogaards Wzn. alhier. Schore. Door den gemeente-veldwachter werd Vrijdagmiddag een wagen geladen met steenkolen aangehouden; de steen kolen werden in beslag genomen. De wa gen kwam van Hansweerd en de steen kolen waren bestemd voor Heinkenszand. Gisteren zijn de steenkolen reeds te Schore gedistribueerd. Colijnsplaat. Gisteren had de timmer mansknecht C. Anemaet het ongeluk met zijn voet in een grooten spijker terecht te komen, die uit een 'balk stak. De spijker drong door zijn schoen en ook door zijn voet heen, zoodat hij niet in staat was om te loopen en per as thuis gebracht werd. Souburg. De uitslag der stemming voor een lid van den Gemeenteraad op Vrijdag 16 November was de volgende: Stemdistrict IAantal kiezers 560. Uit gebrachte stemmen 327. Van onwaarde 11. De heeren J. Bosschaart Wz. (s.d.a.p.) 37, M.. Dorleijn Jz. (a.-r.j 54, W. N. Jobse (vrijz.) 126 ,P. Kooie 6, A. Pouwer (c.-h.) 93 stemmen. Stemdistrict II: Aantal kiezers 183. Uit gebrachte stemmen 116. Van onwaarde 8. De heeren J. Bosschaart Wz. (s.d.a.p.) 15, II. Dorleijn Jz. (a.-r.) 22, W. N. Jobse (vrijz.) 48, P. Koole 6, A. Pouwer (c.-h.) 17 stemmen. Herstemming tusschen dhrn. W. N. Jobse (174) en A. Pouwer (110). Westkapelle. Gisteren vergaderde de Raad. Inzake een schrijven van het Be stuur van het vreemdelingenverkeer over tollen op Walcheren, meent de raad dat het niet in het belang der gemeente is, om 1/4 der kosten te helpen dragon, als niet alle gemeenten hieraan mee doen. Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur werd benoemd de heer A. Min- derhoud JKz. in de plaats van P. Min- derhoud Jz. die bedankt had. De heer P. Hendrikse verkreeg 3 stemmen. Een schrijven van den Algemeenen Ned. Po litiebond om het traktement van den veldwachter opf 800 te brengen, werd voor kennisgeving aangenomen. Naar aan leiding van een schrijven van Gedep. Sta ten werd het salaris van den gemeente ontvanger gebracht op f 400. Op verzoek van de maatschappij 'de Schelde om steun voor de wierkloozenkas, wordt af wijzend beschikt, aangezien van West kapelle maar enkele personen werkzaam •'zijn bijl de maatschappij. Wegens vertrek naar elders wordt aan het Hoofd der Christ. School, den heer W. v. d. Berg; eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Wegens gebrek aan verlichting zullen de lesuren voor herhalingsonderwijs el- ken avond van half vier tot half yijlE worden gehouden. Op oen verzoek van het Kerkbestuur om een schoollokaal af te staan tot het geven van godsdienst- onderwijl, daar de consistorie door de militairen in beslag is genomen, werd gunstig beschikt. Tot eerstenvervanger van bet huiptelegraaf- en telefoonkantoor werd aangesteld 'dhr. W. Iiuijbregtsen. De vroonrekening gaf een eindcijfer in uitgaaf van f 2192,83V2. De kosten zijn voor de beweiders. (als volgt, onder na dere goedkeuringéén koe volle weitijid f 19,54V2, een koe tweede weitijd f 7,82, één paard volle weitijd i20,54V2, 'een paard-eerste weitijd f 12,321/2, één paard tweede weitijd f8,22.'Alsnog werd be- fe'proken om een instructie vast te stel len voor de eerstvolgende beweiding, te beginnen 1 Mei "1918 voor de beweiders tvan het vee op de vroonen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Steeuwijk J. do Jong te Jutfaas. Beroepen te Kampen C. B. Holland te Raamsdonk; te Wierden N. v. d. Snoek te Ameide. Bedankt voor Gameren door J. H. Koster te 's Grevelduin-Capelle; voor Zeerijp door C. Sundermeijer te Lellens. Geref. Kerken. Bedankt voor Wilnis door K. v. d. Veen te Gasselternijeveen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Lemmer M. Hofman, cand. te Beekbergen. O Sf$ Geslaagd op het examen Krank zinnigenverpleging, de candidaten uit Mee- renberg: C. A. M. Brandenburg, M. J. Wisse, voor het 2e gedeelteen II. G. van Antwerpen, M. Visser, G. v. d. V liet jen T. de Waard, voor het 3e. Geslaagd te Rot'erdam pp het exa men'vrije- en orde-oefeningien der .gynir nastiek de damesW. F. C. Plagge te KoudekerkeM. van Harst en M. A. Hom burg, beiden te Middelburg; en de hee ren: A. Crucq en J. J. Jouwerda, beiden te Middelburg. Geslaagd aan de Rijkskweekschool te'Rotterdam voor Kraam-diploma mej. F. Polderman, geboortig van Wol- phaartsdijfc. Ned. Herv. Kerk. Zondag 18 Nov. Goes, 9.30 uf ids. Homburg, 2 u. dis. de Vries, Cat. Zond» 45. bed. H. D., 6 u, ds. Steinz. Hansweert, 9.30 u. ds. Wijngaarden, bed. H. Av. Sedert langen tijd zijn de wetgevers van plan een .wet te maken opi de be roepsziekten, maar de i'ioeilijkheden om er toe te 'komen zijn talrijk. - In de eerste plaats, waar begint de beroepsziekte? Men vreest door haar te bepalen, onwillekeurig jammerlijke uit sluitingen te maken en ook de deur voor zekere misbruiken open te ztefein. Indien men echter niet nauwkeurig do beroepsziekten kan bepalen, zoo kan men ten minste verzekeren, dat men als oor sprong van de meeste hunner vindt een verslapping van het bloed of een ver zwakking van het zenuwstelsel, veroor zaakt door de vermoeienis, de ongezond heid van het weer en verschillende ver giftigingen. Vandaar de gevallen van bloedarmoede en van neurasthenie, die men zoo dikwijls in de werkmanswereld aantreft. De werklieden toch al mochten dan ook de bloedarmoede en de neurasthenie in zekere gevallen als beroepsziekten wor den beschouwd zullen verstandig han delen door zich altijd te wachten voor hunne aanvallen en hiertoe met zorg de zuiverheid en den rijkdom van hun bloed, zoowel als den. goede» staat van bun zenuwslels^ te «derl»uden. Het boae Vndeïioud van het bloed en der zenmf krachts bestaat hierin: op ge zétte tijden o*er bijzonder bij "de sei- zoensverwisselingén een kuur met des Pink Pillen te doen. Deze pillen zuiveren het bloed en ver meerderen zijn gehalte aan roode bolle tjes. Zij vormen levens een krachtig ver sterkingsmiddel voor de zenuwen. 'Om zich van de werkidadigheid der Pink Pillen te overtuigen als herstellers van het bloed en versterkers der zenuwen, is 'het voldoende le verklaringen te le zen, die in de dagbladen voorkomen en die getuigen van hunne krachtige wer king in alle aandoeningen, die een ver slapping van het bloed of een verzwak king van liet zenuwstelsel tot oorsprong hebben. De Vink Pi:Jen zijn ^erkiijgbaar a fl.75 pet doos wni'9 per zes auuzei.. ijïj net iïoufddeyöt tiór riuk I U;9S Xasba.ikade 314, Aüi-!.er.i».;ii Verxrtjgtnai voor Ziarürzee en oineueken bij WGudde, te Goes bij Gebr. Muider, te 'iktoien D,J W. kotter, ApotUeter, btoufsfiaal. Kr- verder in a i.i roV'O apotheken eu Dro gisterijen. De Tuinbouw in Zeeland ■een aanhangsel van den lancj- houw? Aan een artikel in ,,De Tuin bouw" is het volgende ontleend: De Maatschappij tot bevordering' van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, meer algemeen bekend onder den naam „Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij," heeft ernstige plannen tot reorganisatie M ij Zouden daarvan geen melding ma ken, indien dit lichaam zich niet wilde gaan bewegen op een gebied, dat wel allerminst tot het terrein behoort, bin nen welks grenzen een landbouw-maat- schappij nuttig werk te over kan vin den om tot een krachtige organisatie te komen en zich te ontplooien en dat rechtens toekomt aan een tak van be drijf, die in vroeger jaren wel eens als een aanhangsel van den landbouw werd beschouwd, doch zulks sedert jaren niet meer is en als zoodanig ook nimmer meer wenscht aangezien te worden. De Z. L. M. wil zich toch gaan omzetten in een lichaam, dat zi'ch ook op het gebied van den tuinbouw zal bewegen. De Voorzitter der Statuten-Commissie het ontwerp toelichtende, legde er den nadruk op, dat voor hem en zijne me deleden het groote punt van uitgang was geweest, te komen tot een „krachtige or ganisatie," waarbij getracht moest wor den te vereenigen, wat nu lo? van el kander staat. Daartoe zou het noodig zijn alles wat in Zeeland zich op het gebiel van de bodemcultuur beweegt, in één bond on der te brengen en dat zijn dan: a. de dorpsvereenigingen. gegroeid en opgekomen uit behoehe. Gemeenschappe lijke aankoop van kunstmest bracht de menschen, de boeren bij elkander en juist daarin ligt hun kracht; dat veld is uitgebreid en zal en moet nog meer uitgebreid worden; b. de organisaties, die kwamen op plaatsen, waar de Z. L. M. weinig aan hang had en die zich op principieelen grond vereenigden (Boerenbonden); c. een Z. L. M., die een en ander meer in het groot tracht te bereiken; d. eene organisatie van den tuinbouw; De Voorzitter der Statuten-Commissie voegde er aan toe, dat het wenschelijk was reeds nu een conferentie met vertegen woordigers uit den tuinbouw te hebben. „Het wordt lijd, dat deze afdeeling krach tig „georganiseerd wordt. Zuivere tuin- bouwvereenigingen zijn er maar weinige, meest heelt men hier g 'mengde verceni gingen. Als deze laatste meegaan, zul len de eerste vanzelf den drang daartoe gevoelen." Wat moet nu op dit alles het ant woord van de Zeeuwsche tuinbouwers zijn? Wij hebben hun stem in die ver gadering niet gehoord en daarom is "Tiet zéker wel eens gewenscht in het offi- ceel orgaan van den Ned. Tuinbouw- raad, dat antwoord te geven en dan wel allereerst op de opmerking, die „sommigen" meenden te moeten maken, naar aanleiding van de plaats die de tuinbouw in de nieuwe organisatie zal innemen. r Die plaats moet toch niet zijn eene op voet van gelijkheid met de dorps- landbouwvereenigingen, ook niet .een hoofdplaats, maar in het geheel geen plaats, want de tuinbouw is zelfstan dig feu hoort niet thuis in eene organi satie als in Zeeland wordt voorbereid Het verwondert ons geenszins, dat de overgroote meerderheid van hen. die deze buitengewone Hoofdbe.tuurs vergadering de Z. L. M. bijwoonden, zoo weinig op de hoogte is van de geschiedenis en de beteekenis van onzen tuinbouw wij tuinbouwers zijn dan 'ook .niet van landbouw en veeteelt maar wel heelt het ons bevreemd, dat de Voorzitter dier Maatschappij, die in ons vak werd opgeleid, blijk heeft gegeven die betee kenis over het hoofd te zien en dig geschiedenis te hebben vergeten, nu het er om gaat van de Z. L. M. een orga nisatie te maken, die meer dan tot dus verre het geval schijnt geweest te zijn, op krachtige wijze de belangen van den landbouw zal bevorderen. En met hoeveel vreugde wij de tot standkoming eener krachtige organisatie van den landbouw in Zeeland, onder de energieke leiding van Jhr. van Vre- denbureii zouden begroeien, wij achten het voor zijne plannen jammer, dat hij een groot deel van de kracht, die van het nieuwe lichaam mo'et uitgaan, a pri ori wil onlleenen aan den tuinbouw. Wat men in Zeeland wil gaan doen is geen vooruitgang, maar "achteruitgang voor de tuinbouwers! Waardoor is de tuinbouw zoo krachtig geworden? In de eer le' plaats door zich vrij te maken van den landbouw, welksf bijwagen hij tot in het .begin van deze eeuw was en dit kon, omdat de tuin bouwers lang en lang vóórdat soortge lijk besef bij: de landbouwers begon door te dringen begrepen hebben, dat zij sterk genoeg waren 0111 op eigen beene 1 te staan en geene inmenging in jjnnne za ken meer duldden van personen, die bui ten bet vak stonden. De tuinbouwers zullen nooit vergeten, wat zij in deze aan den heer Lovink, als Directeur-Generaal van den Land bouw te "danken hebben en liet was vooral daarom, dat zij er in 1909 op stonden los van don landbouw en los van elke andere talc van bodemcultuur, diens 'bewindsman bij zijn ver!rek naar Indië, geheel zelfstandig, te huldigen, om dat op die wijze alleen tot uiting kon komen, hoezeer men het op prijs stelde, hem voor zijn grootste werk voor den tuinbouw te danken, t.w. de vrijmaking van den tuinbouw. Vóórdien waren ook ta! van tuinbouw- vereenigingen bij het N. L. T. aangeslo ten, maar de belangen van den. tuin bouw? kwamen daar niet op die wijze tot hun recht, als wel wenschelijk Was voor de landelijke en plaatselijke orga nisaties, die in hun samen Telling er meer en meer naar streefden, wat ook thans op landbouwgebied zelfs nog dik wijls niet liet geval is, zich los te ma ken van de inmenging van buitenstaan ders in oeconomische belangen van het bedrijf. Reeds in den Nederlandscheiii Tuinbouwbond, den voorlooper van den N. T. R. vond een deel der tuinbouw- vereenigingen, zij, het dan niet ten volle; hetgeen ze zochten, maar de oprichting van laatstgenoemde organisatie bracht hare wc-nschen tot bevrediging en was het niet leekenend, dat de heer F. B. Löhnis, aan den maaltijd, die hem bij zijn aftreden als' Inspecteur van den Landbouw, werd aangeboden, er op wees, hoe de landbouw, wat organisatie aan ging, nog wel .eens in de leer kon gaan bij het jongere zusterbedrijf, den tuin bouw (Wordt vervolgd.) Naar wij vernemen wordt in Januari te Ter Neuzen een cursus begonnten voor onderwijzers, ter opleiding voor de lagere landbouwacte. Geen fruit voor buitenland. Met ingang van lieden", 17 November, mogen geen appelen en peren meer voor 't buitenland geveild worden, ingevolge be richt der „Frnit-Centrale". Te Nijmegen is uit de Waal liet lijk opgehaald van een onbekend persoon,, vermoedelijk een Duitscher. Te IJmuiden is bericht ontvangen, dat da logger Jacoba YM. 205 gister nacht op 16 mijl uit de kust in den grond geboord is en dat alle opvarjnden ver dronken zijn. Een partijtje peren (Dol'enné de Cornice) is op de veiling teiTiel ver kocht voor 90 ct. per kilo. Toen gisterenmorgen de chauffeur van den heer Bertels do autolgarage te Schiedam binnenging, kwam hjj tot de ontdekking' dat inbrekers er ha! len huis gehouden. Van een En.gelbrechta.uto wa ren alle onderdeelen afgenomen ,of Lever afgerukt en gebroken, b nnen ei buiten banden van rijwielen afge-ne-deil en me degenomen. De inbrekers .schijnen allen tijd voor hun werk gehad te hebben, doch zijn in weerwil daarvan met de grootste ruwneid te werk gegam. De politie is de dalers op h<; spoor. De maximumprijs voor Heinrich Rieseboonen is f50 per 100 K.G. De stoomloodsbool no. 9 te Hoek van Holland, bracht een zwartgeverfde reddingboei aan, gemerkt U. M. S. P. 23. Terwijl de wed. P. van S., te Spij- kenisse, haar avondeten nuttigde, werd zij plotseling onwel. Eer nog de mede aan tafel zittende huisgenooten van den schrik bijkwamen,, was de- vrouw over leden. Bij het lossen van een wagon steen kolen gisterenmorgen aan het station te Cuyk, bestemd voor de gemeente Grave, kiwam plotseling twee Fransche soldaten onder de kolen uitgekropen. Zij hadden drie dagen niets te eten gehad en ont- zettenden dorst gelaten, om uit hun krijgs gevangenenkamp te ontkomen. Ten stadhuize te Schoonhoven zijn in een oude kast, in een muur aange bracht, belangwekkende slukken 'ontdekt, voornamelijk uit do 15de ca 16de eeuw ten uit den tijd van de Fransche over- heersching. Materialistisch? Niet zelden hoort men het verwijt, dat aan het streven dergenen die de Chr. So ciale beweging bevorderen, alleen pen najagen der stoffelijke dingen ten grond slag ligt. Ja, zpo sterk heb ik het hooren uit drukken (zélfs wel van den kansel), dat leen Christelijk etiket, een leuze of naam, de vlag was, waarmede men de lading dekt. Nu is het gemakkelijker een al gemeenheid te zeggen ,dan iets met bei- wijzen te staven. Daarmede is natuur lijk onzerzijds ,niet uitgesproken, dat zulk een gevaar denkbeeldig is. Ook de Chr. arbeiders m.oe'en zi h (wa bten, dat zij do stoffelijke dingen niet op den voor grond .plaatsen en de taak van ieder die leiding geeft is, om met ernst te wijzen op de hooge roeping ook van den Chr. arbeider. Gelukkig is het te constateeren, dat zulks bij de vooraan staanden gedaan wprdt, en degenen die dergelijke dingen zoo maar losweg zeg gen. dienden zichzelven toch wel eens wat op de hoogte te houden. Laat ik slechts herinneren aan .onze Chr. Zee- visschers en mijnwerkers. Ofschoon ze reden tot klagen hadden en nog hebben, toch voelden zij: dat 't plicht was niet te staken, omdat de economische toe stand van ons land zoodanig, „is, dat 'het hun misdadig scheen den arbeid neer .te leggen. Hieruit sprak een .waarlijk Chr. beginsel, ten bate van de gemeen schap zichzelven opofferen. Plaats hier nu naast de- actie die pnlangs is ge- v.oerd "door 'de landbouwers. Niet dat deze ./mgelü'k had-jen In alios wat ze vroegen, doch de toon die overheerschend was op deze vergadering, was zeker niet die welke Christenen past: Hierbij moet dan niet vergeten dat onze landbou wers, al zijn de winsten iets minder, allerminst reden t.ot klagen hebben. Waar om hier deze dingen tegenover elkaar gesteld w.orden? Niet om die arbeiders te prijzen, en de 'landbouwers te laken, maar alleen om te laten zien, hoe een zijdig men dikwijls oordeelt. Laat ieder de hand eerst in eigen boezem steken, eerst eigen tuin wie len. Dit is juist het kardinale punt, de hoofdzaak, waardoor de Chr. Sociale actie zich gescheiden houdt van de mannen der S. D. A. P., dat in ae eerste plaats, ook in het werken op maatsehappe'ijk terrein, Gods eere gezocht wordt. Duidelijk is 'het uit gesproken in het statuut der verschil lende organisaties, wij' erkennen Gocls woord als het richtsnoer ook van het sociale leven. Op dit fundament kan men bouwen, ook tot verbetering 'dei- economische toestanden, zonder in de stoffelijke dingen ten onder te gaan, tot uitbreiding van Gods koninkrijk. W, H. Rechtbank te Middelburg. Voor do rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen M. C. en P. J. E. te Kattendijke. Tegen ieder hunner werd wegéns diefstal van paling een maand voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd .gevorderd. Tegen G. V., en H. M. te Arnemuiden luidde de eisch 10 of 20 dagen voor ieder, wegens strooperij. De volgende bekl. L. V. uit Goes, was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrechter aldaar, waarbij hij wegens dronkenschap bij achtste herhaling tot 3 weken hechtenis was veroordeeld Thans luidde de eisch 3 dagen hechtenis en drie maanden rijkswerkinrichting. Wegens overtreding der distributiew'et werd gevorderd tegen J. B., .Middelburg f 10 of 20 dagen, tegen J. d. H. te Oost,- kapelle f20 of 30 dagen. Verder tegen M. S. te Waarde, die 4600 K.G. aanlapt pelen vervoerde f 75 of 2 maandento gen M. W'., te Waarde, die 12O0 K.G. vervoerde f30 of 1 maancj; tegen C. B. te Rilland, die 1400 K.G. vervoerde f100 of 6 weken, en tegen J. R. to Waarde, die 2800 K.G. vervoerde f 25 of 25 dagen. Wegens verboden uitvoer had zich o.a. te verantwoorden P. V. uif St.-Jansteen, die bovendien den verbaliseerenden com mies zou hebben mishandeld en die nu zeide juist door den commies te zijn aan gevallen. De eisch luidde f20 of 40 dagen. Nog weid tegen J. K. te Kloelinge, wegens diefstal van een afsluitboom f 15 of 30 dagen gevorderd en tegen H. J. te Arnemuiden eveneens wegens diefstal 3 maanden voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd. Uitspraak 23 November. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Ik dacht, stel dat ik de heeren Storm en Barbier eens antwoordde met gelijke munt en ik zou eens zeggen: Kookt het merk „Dekbeer," sigaren van uitnemen de kwaliteit, oud en droog, geschikt voor stormers en barbiers, doch dat Wil ik niet doen, M. de Bed. Ik wil aïlleen vragen aan de heerenworden uw gan zen al vet ot tob je met het voer? Hoogachtend, J. DE VRIEND. N.B. Wegens plaatsgebrek moesten het feuilleton, het vervolg van het verslag Z. L. M., en andere stukken wachten. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen 'in de le helft der maand November 1917. Brieven. Binnenland: C.amiel de Buck, Amersfoort; ,11. Meu- lendijks, Vrouwenpolder; J. W. Ph. v. d. "Wart, Amsterdam. Briefkaarten. Binnenland B. Bijman, Domburg; J. M. de Coo ker, Amsterdam; Mej. M. Rornijn, Sche- veningen; M. v. d'. Toorn, Scheveningen M. E. Verdaasionks, Middelburg'. S-gH LONDEN, 16 Nov. Uit Zurich wordt geseind: De „Zuricher Post": verneelmt, dat de Internationale Vredesconferentie den li)en November-'in Zwitserland zal plaats hebben. - Vertegenwoordigers der neutrale mo gendheden zullen eerst besprekingen hou den met die der Centrale Bijken en daar na met die der Entente. De vertegenwoordigers der Centrale Bij ken zullen den 18cn November in Zwit serland aankomen. ROME, 16 Nov. Uit alle streken van Italië hebben vele vrouwen een mani fest geteekend, waarbij het leger tot nieu we heldendaden en het volk tot weerstand wordt opgewekt voor de eindoverwinning. Het manifest is geteekend door al de vaders dier soldaten, die gesneuveld zijn. ROME, 16 Nov. Tengevolge van een oproep van den Minister van Munitie, dragen alle Italiaansche firma's eielmoe- dig er toe bij, om de vluchtelingen |te ondersteunen. Tot heden heeft men onl- (geveer 3 millioen ontvangen, om dep graanoogst tot het uiterste op te voeren. WASHINGTON. 16 Nov. Edison heeft een plan ontwikkeld, om twee millioen ton zeilschepen in stoombooten te ver anderen, door middel van tweelingsschroe- ven, waardoor de onevenredige druk wordt geëlimineerd, en een snelheid gegeviein van twaalf knoopen welke geschikt is voor convooien. BERLIJN, 16 Nov. Maandag* zal de Rijkskanselier, Graaf Von Hertling, te Berlijn terugkeeien om zijne functies te aanvaarden. BERLIJN, 16 Nov/ De sociaal-domocra- ten zijn van plan door het geheelo land meetings te organiseeren om te y'v'c!'en voor een spoedigen vredè. De „Vorwarts" zegt, dat de sociaal democraten zich solidair moeien verkla ren met de Russische partijgenooten, die direct vrede willen sluiten. DEN jJAAG. Hier is bericht ontvan gen, dat het. s.s-. De Dollard van Am sterdam door een Duitsche duikboot is getorpedeerd6 man landden te Figo. Men vreest, dat er drie zijn omgekomen. DEN HAAG. Uit Londen komt bericht, dat 3 Ned. visscfaersvaartuigen uil Sche- veningen naar Harwich zijn opgebrachti BERLIJN. Uit Stockholm: Woensdag is in Finland de algemeene staking afgeL konfligd. De socialisten namen het telev graafbureau en de openbare instellingen in bezit. Zij ontbonden den senaat en; den landdag. In den nieuwen senaat wer den geen burgers 'toegelaten. Er is geen rustverstoring van belang. De burgers on derwerpen zich aan de overmacht. GOES. Er is een regeling bewerkt tot verstrekking van goedkoop schoeisel. Schoenmakers, d,e op de voorwaar den gesteld door het Kon. Nat. Steun comité voor de levering van goedkoop schoeisel in aanmerking willen komen, gelieven zich vóór 23 Nov. bij. het Gein,, distributiebedrijf te vervoegen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2