Binnenland. at da SnderwHS. wordt medegedeeld, dat <le Regoering geen belang heeft bij' Java-suiker, aangezien deze suiker onmogtelijk zou kunnen aan komen vóór den aanvang' van den nieu wen suikeroogst in Ciiba, welke ruime voorraden voor de behoeften van het volgend jaar zal verzekeren. ,'A nï e r i k a en onze voedsel voorziening. Uit Washington wordt geseind De onderhandelingen tusschen de Yer- eenigde Staten, Noorwegen en Neder land betreffende de voedselvoorziening, zijn ten einde gebracht. Van bevoegde zijde wordt verklaardAmerika verk rijgt de beschikking over 400.000 ton neutrale seheepsruimte als tegenprestatie voor voedselzendingen. Nog eenige te bepalen punten betreffen de vaststelling der te exporteeren levensmiddelen eo waarbor gen tegen bevoordeeling van Duilschland door deze transactie. Japan heeft toegestemd in verkoop; eencr aanzienlijke hoeveelheid seheeps ruimte in ruil voor staal. De meeste Nederlandsche schepen, die ter beschikking gesteld zijn zullen vermoe delijk Argentijnsche en Australische tarwe en Javasuiker naar Amerika vervoeren. Men verneemt echter ,dat eventueel de geheele Nederlandsche vloot gebruikt zal worden om voorraden naar Amerika te brengen en vrachten vandaar naar Ne derland. De Vereenigde Staten hebben be sloten, dat geen Amerikaansch veevoeder naar Nederland gezonden zal worden, zoo lang de zuivelproducten van Nederland hun weg vinden naar den vijand. Balans-verloven. Ten behoeve van verloven voor inven taris- en balanswerkzaamheden kan door compagnies- (eskadrons, batterij--, fort,- detachements-) commandanten, gedurende 1de maanden December en Januari be halve over de beschikbare ruimt© in de 17 pet., (pok worden beschikt over de aanwezige ruimte in de 3 pet. genoemd in de 2de alinea van punt1 9 van tie gewijzigde L. O. 1916, B. 131. Deze vérloven, waarvan de tijdsdiiuir voor eiken dienstplichtige ten hoogste drie weken mag bedragen, mogen worden ver leend aan: a. de bij die werkzaamheden betrokken categorieën van personen, genoemd in punt 3c van de gewijzigde L. O. 1916, B. 131, aan wie wegens overschrijding van de grens van toelaatbare afwezigheid (17 pet.) geen verlof op grond van punt 6 dier legerorder kan worden verleend; b. boekhouders, en c. accountants. Monopoliseering der verzeke ringsbedrijven, Naar van betrouwbare zijde vernomen wordt is de Staatscommissie voor de mo nopoliseering van het brandassurantiebe- drijf, waarvan iuir. Tak voorzitter is, he den met de vaststelling van baar rapport inzake' de Staatsmolestverzekering gereed gekomen en zal dit waarschijnlijk in de eerste dagen van December aan den Mi nister van Financiën worden aangeboden. Een der leden dier commissie zal wel licht gebruik maken van zijn recht tot indiening eener afzonderlijke nota. De., werkzaamheden der Levensverzeko- rings-commissie vorderen flink, en niet onmogelijk is het, dat reeds in de beL ginmaand van het volgend jaar haar ad vies zal verschijnen. Dat ter commissie voor de Brandas- snrantie zal wat meer tijd eischen, aan gezien weinig statistisch materieel voor handen is en dit vooraf i worden verzameld. Tegen luchtaanvallen. Te Vlissingen is men aan de Kon. Maat- schapij „De Schelde" bezig de zinken daken van de macliineloods in de na tionale kleuren te schilderen, teneinde vreemde vliegeniers te waarschuwen, dat zij boven neutraal gebied zijn. Ook te Sas van Gent worden maat regelen getroffen om de vliegers te waar schuwen. i De suikerfabriek heeft voor den nacht electrische booglampen in nationale kleu ren laten aanbrengen, om de veiligheid en de rust te helpen bevorderen. De pest op Java. Officiëel. Volgens van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-lndië ontvan gen telegrafisch berient, is tengevolge van Üe uitbreiding van de pest te Ambarawa en omdat de opsporing van pestgevallen te Salatiga dit noodig maakte, de geheele residentie Semarang bij het pestgabied ingelijfd. De Middelburgsche Courant met schorsing bedreigd. In de Middelburgsche Courant van 9 de zer kwam een ingezonden stuk voor van een soldaat, waarin deze er zich over beklaagt, dat hij, om dien dag voor een dokter in hot hospitaal te Middelburg te kunnen verschijnen reeds den vorigen dag uit Breda had moeten vertrekken en toen hij te 6.26 te Middelburg aankwam in de kazerne geen voeding of slaapgelegen heid kon krijgen, niettegenstaande er zeker 20 onbeslapen stroozakkon waren. Ten slotte zou de man genoodzaakt geweest zijn naar het politiebureau te gaan om als een bedelaar nachtverblijf en voedsel te vragen, wat hem daar door tusschcnkomst van den commissaris van politie werd verstrekt. De redactie der „Midd. Crt." plaatste onder dit stuk een onderschrift, waarin zij zegt, „dat dit ergerlijke geval werke lijk niet het eenige is van dien aard", en waarin zij verder de houding der mi litaire autoriteiten wraakt. Haar artikel heeft de groote ontevreden heid van de militaire autoriteiten opgewekt en de redactie is op het garnizoensbureau ter verantwoording geroepen, waarbij de garnizoenscommandant met „schorsing van het blad dreigde". In een nader artikel over deze kwestie deelt de redactie nu mede, dat volgens de inlichtingen van de militairen de bedoelde soldaat zich niet had moeten aanmelden bij de kazerne, maar aan het hospitaal, waar hij den volgenden dag om elf uur moest zijn, en 'waar voor zulke gevallen slaapgelegenheid is. Ook werd opgemerkt, dat de militairen, die zich te Middelburg moeten bevinden en geen onderdak hebben, zich daarvoor aan het garnizoensbureau kunnen melden, welk bureau dan voor onderdak zorgt. Ten slotte werd opgemerkt, dat solda ten, die te Middelburg aankomen en ver der moeten naar andere plaatsen op Wal cheren, waarheen geen reisgelegenheid meer is, te voet moeten gaan en dat zij, die uit die plaatsen komen, moeten wach ten op een reisgelegenheid. Zij, die zich daaraan niet houden hebben geen recht op onderdak .te .Middelburg. Benoemd tot raad van den polder Walcheren, H. W. .1. Callenfels, te Middel burg en J. do Visser te Aagtekerke; tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Nieuw-Neuzenpolder, C. Wolfert Hz. te Terncuzen. Tot. sub-ontvanger der accijnzen te Koudekerke is benoemd de heer G. van de Voorde Jr. aldaar, ter vervanging van wijlen den heer G. A. Roose. Tot sub-ontvanger der accijnzen te Oost en West-Souburg, ook voor Ritthem, is benoemd de lieer W. Antheunisse aldaai', ter vervanging van L. Braam, aan wien op zijn verzoek eervol ontslag als zoo danig is verleend. De heer G. J. Fabius is erkend en toegelaten als consul (generaal) van Zweden te Rotterdam, voor N.-Brabant, Zeeland, Zuid-Holland en Limburg. Goes. Terwijl heden in het distributie lokaal goedkoope klompen voor vrouwen en kinderen verkrijgbaar «waren, zullen Zaterdagmiddag van 4 uur af mannen- klompen a 50 ct. per paar verkrijgbaar gesteld worden, uitsluitend op vertoon van domiciliekaart. Heinkenszand. Het bericht van de be noeming tot kapelaan van dhr. Busch bleek ten ©enenmale onjuist. De haer Busch vertoeft" hier slechts in verband met zijm geschokte gezondheid. Hansweerd. Hedenmorgen zijn door de Rijksambtenaren op het stoomschip Aequador alhier een aantal smokkelwaren ontdekt en in beslag genomen. De schip per werd naar Middelburg overgebracht. Morgenmiddag 3 uur wordt op de werf Zeeland te water gelaten de daar gebouwde schoener „Martha". Ellewouisdijk. Aangesteld is tot onbezol digd Rijksveldwachter-jachtopziener dhr. P. J. van der Bliek alhier. Nisse. In de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering waren alle leden" aanwezig. De volgende zaken waren aan de orde: Het. tractement van den ge meente-ontvanger werd verhoogd met f 25 en alzoo gebracht op f 250. Benoemd werd tot lid van het burgerlijk"" armbestuur M. Nieuwonhuijse, in plaats van Johs. Kloos terman. Aan B. Nieuwenhuijse werd we gens vertrek hit de gemeente twee maan den ontheffing verleend in den hoofde- lijken omslag. Veere. Benoemd tot burgemeester de zer gemeente de heer M. Q. Buys Ballot. Vrouwepolder. Benoemd tot burgemees ter dezer gemeente de heer J. Louwerse. N. en St. Joosland. Het was gisteren in deze gemeente een zeer drukke be weging bij de installatie van den Ed. Ach tb. heer J. Polderdijk als Burgemees ter deze gemeente. Te ongeveer half een uur kwam Z.Ed. Afchtb. 'bij1 de z.g. .oude tol aan den Nieuwlandschen dijk in een open rij tuig, waar hij werd opgewacht dooreen eerewacht te paard, bestaande uit 2 he rauten met de wapens van Nieuw en St. Joosland en Zeeland, een commandant, 2 ondercommandanien en 65 ruiters. Verder een rijtuig met het oudste raads lid en den Secretaris; een rijiuig met den Kantonnements Commandant van de alhier ingekwartierde militairen, Eerei- Voorz. der feestcommissie, de Voorz:., Secret, en Penn. dier commissie en 3 rijtuigen met de andere le len. derzelve commissie. Nadat het rijluig van den Burgemeester had stil gehouden, tra 1 do de Voorz., flr. de Weerd, naai' voren om hem ongeveer als volgt toe te spreken: Het zij mij vergund hier eenige woor den tot u te richten. Als voorzitter van de feestcommissie, die hier geheel' te genwoordig is, valt mij de groote eer en onderscheiding te beurt u het wel kom toe te roepen, nu u weldra de grenzen van uwe gemeente zult over schrijden na uwe beëediging, die olfici- eel de stempel op uwe benoeming zet. Ik doe dit met des te meer gmoegën, omdat ik niet spreek alleen uit naam van die commissie, maar van geheel de- burgerij. Toen het in onze gemeente: be kend werd, dat u tot Burgemeester was benoemd, werd dit bericht met algemeene ingenomenheid begroet, daar wij over tuigd zijn dat u, daar u Nieuwlander zijt vanaf uwe geboorte, uw jarenlang lidmaatschap van den raad, het daar door kennen .van, de behoeften en de belangen der-gemeente en geméenteaaren, die belangen in geen beter handen kun nen worden toevertrouwd als de uwe. Y\ e izijn er H. M. de Koningin dank baar voor dat zij ons verzoek heeft in gewilligd, toen we een request in lien- den om de rechte man op de recht© plaats benoemd te- krijgen, en ik spreek hierbij de vvensch yjt, dat liet u gege ven moge zijn nog vele, vele jaren uw tijd en werkkracht ten dien-te te stel len van uwe gemeen'e, tot heil en voor spoed van N. en St. Joos'anl, en eindig ik met een. waarmee allen volgaarne zullen instemmen: Lang leve onze bur gemeester, hoera. 1 waarna a'sdan een driewerf „Leve de Burgemeester" werd aangeheven. Vervolgens jsprak i'e com mandant van de eerewacht Z.Ed.achtb. toe namens d.'e eerewacht on sprak daarbij o.a. de bedewenschen uit voor, den jubilaris. Nadat de Burgemeester zijn hartelijkón dank had betu.ud voor de feestelijke ontvangst, en de verzekering) had gegeven dat het zijn voornomen was, om de belangen der gemeente en do ingezetenen zoo goed mogelijk te behar tigen, en dat hij zal trachten niet al leen een Burgemeester, maar ook een Burgervader te zijn, werd, na een drie werf hoera, de stoet in beweging ge steld naar de gemeente. Bij het café „de roode Leeuw" stond Jiet fanfare corps opgesteld en sloot zich aan bij den langen stoet om een ommegang le doen 'door de kom der gemeente. Voordat de stoet „de roode Leeuw" had bereikt, word de kfofc eenigeri tijd ge luid. Een ontzaglijke menschenmassawas op de been, w.o. ook vele uit naburige gemeenten. Na afioop der ommegang werd halt gehouden voor de secretarie, waarvoor een mooie eerepoort was geplaatst, met het woord „Welkom" er op. De Secre tarie zeif was mooi versierd met plan ten en bloemen. Nadat de Voorz. zit ting had genomen, opende do weth.Me u de raadsvergadering, waarna de secre taris voorlezing deed van de benoeming van den Burgemeester. Weth. Mesu sprak daarop ZEd.Achlb. toe. Hij wenschte hem o.m. geluk met deze onier-chei- .ding, zeide verheugd te zijn over hqt resultaat dal de commissie hal gehad met het zenden nalar H. M. van een verzoek om deze benoeming, Wees hem op de zware taak, die den Burge meester wachtte, vooral in deze abnor male tijden, en hoopte dat hij de ge meente nog vele jaren tot heil en zogen der ingezetenen moge rege-eren, waarna hij hem den ambtsketen omhing; endaar- mede bet teeken van tie aanvaarding zijner betrekking. De Burgemeester betuigde o.m. zijn dank aan Id. M. de Koningin voor de benoeming, en Z.Ex. den heer Commis saris der Koningin voor de medewer king, aan den weth. Mesu voor do tot hem gerichte woorden. Hij 'hoopte aan de verwachting der ingezetenon te kun nen voldoen, riep daarvoor de mede werking in van de raadsleden en den secretaris, en h#opte dat de goeie- ver standhouding die thans onderlipg bestaat, moge blijven bestaan. De secretaris riep de medewerking in van Z.Ed.Achtb. om gezamenlijk de uitvoering der werkzaam heden zoo aangenaam mogelijk te doen, en zegde zijnerzijds gaarne toe, daaraan het zijne te willen bijdragen. Hierna sloot de Burgemeester de vergadering, en werden de aanwezigen een verver- sching aangeboden. Buiten den raad wa ren velen aanwezig. Daarna had een zeer druk bezochte receptie plaats van alle rangen en ge zindten kwam men Z.Ed.Achtb. feliciiee- ren. Namens' de ingezetenen werd aan mevrouw Polderdijk een bouquet aange boden door de jongejuffr. Nelissc. Verder gingen de Burgem., zijn echtgc- noote en de genoodigden naar de school, waar -de kinderen vanwege Z.Ed.Achtb. werden gelractecrd. Hier werden enkele welkomstliederen gezongen Moor de kin deren en werd de jubilaris aangespro ken door het Hoofd der School. Deze s'prak zijn blijdschap uit over de be noeming, omdat hij weet dat de Burge meester de belangen der Op. L. schooi steeds heelt, voorgestaan, en overtuigd is dat hij dit za.1 blijven doen. Stavenisse. In de gisteren gehouden ge meenteraadszitting verden, naar aanlei ding van de bekende missive van Ged. Staten, de onderwijizersjaarwedden gere geld als volgt: aanvangsjaarwedde hoofd der school f 1200 met 5 driejaarlijkschë verhoogingen van f 75; onderwijzers- (essen) aanvangsjaarwedde 600 met 5 driejaarlij,ksche verhoogingen van f 100 en een tegemoetkoming in de woninghuur voor onderwijzers f 75. Het handwerkon- derwijs buiten de gewone schooluren wordt vergoed met f 0.60 per lesuur. Voor acte Fransch, Engelsch of Duilsch wordt f 100 jaarlijks verleend, indien in deze vakken schoolonderwijs moet worden go- geven en anders f50. Voor de hoofTacte wordt f 150 verleend, voor de verplichte hoofd acte f250. Deze regeling treedt 1 Jan. 1918 in werking. Aan Ged. Stalen zal worden voorgesteld de jaarwedde van den gemeente-ontvanger met f 75 be verhoo- gen. Vervolgens worden tegen 1 Januari a.s. de volgen le jaarwedden verhoogd: die van den gemeente-veldwachter van f 450 op f 550, den- gemeente-bode van f 100 op f 1.25, den gemeente-opzichter van f 100 op f 125, den gemeente-werkman van f 360 op f 450, den klokluider van f 60 op f75, de telefoon houd stier van f 35(5 op f400, -de tclegrambestelster (binnen de konr) van f 75 op f 90, de gratificatie an den Rijksveldwachter f: o op f50. Aan C. de Rooi c.s. werd vergun ning verleend tot plaatsing van palen voor de electrische centrale. De tijdelijke (ce lling in verband met de waterleiding werd met een jaar verlengd. De hoofdelijke omslag werd in verband met de ver hoogde uitgaven voor distributie en jaar wedden van f5500 op f9000 gebracht. Op het verzoek van den heer C. L. Dorst om ontslag als lid van het Burg. Armb. zal in een volgende vergadering worden be slist. De heer L. Hage, periodiek aftre dend als lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim, wordt als zoodanig herbenoemd. De rijksambtenaren uit St.-Maartens dijk hebben hier aangehouden een partij van 9 balen B.U.K. en karnemelk zeep, met de Middelburgsche boot meegebracht en geadresseerd aan zekeren De „Winter alhier, die hier echter onbekend is. De waren zijn hier opgeborgen. Sluis. Onder deze gemeente is een Duitsch deserteur in uniform over do grens gekomen. Hij had den versperrings draad doorgeknipt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dedem.svaa.rt F. V A. Korft" 'te Hoogersmildete lï jetster- zwaag (toez,.) Y. Kalina to Oud-hoorn. Aangenomen naar Nijiand door C. E. F. de Vries te Heeg. Bedankt voor Wij kei door J. de Jong le Jutfaas; voor Maassluis door flr. W. Lodder te l.Tlst. Geref. Kerken. Drietal te Rotterdam: G. R. Kuvpor to Alblasserdam, A. Hocneveld te ij- kerk op de Veluwe. en J. G. Meynen te Baarn. Beroepen te Koudum A. .1. de Boer te Garrel'sweer; te Domburg F. J. v. d. Ende te We-tkanelle. (De gemronte van Domburg zal met die van West- kapelle worden gecombineerd.) 11 November was liet 25 jaar gele den, dat Prof. dr. A. G. Honig, thans hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen, door prof. dr. A. Kuyper be vestigd werd als predikant te Oudshoorn. In de Synagoge. Ds. II. Bakels is lang geleden op een Zaterdagmorgen te Amsterdam in de synagoge geweest en vertelt er nu van in de Hervorming, Wij nemen er iets uil over: Wat kijk ik mijn oogen uit! Deze kolos sale ruimte zwart van druk bewegende mannen. Geen enkele vrouw. Is 'thier beurs? Of kerk? Of wat is hier te doen? En welk gezlwatel van stemmen! Maar 'tvreemdste is: al die heeren in 'tzwart en met hooge zijden; ja klaarblijkelijk in 't zwart. Maar dat zie je niet goed. Want allen hebben een zwart withouten omslagdoek oni. En z,oo krioelen ze door elkaar. Men spreekt met' elkaar. Enke len. bidden. Maar de algemeen,' indruk is: 'tls bier eep beurs-van-gezelligheid, op dit groote bedakle plein-zonder-stoelen. En kijk, daar komen nog meer menschen binnen en gaan naar den zijmuur der kerk, halen er uit kistaehtige kas'en ook hun omslagdoek, slaan hem handig om en mengen zich met-den-hoed-op onder de schare. O, aandoénlijk schouwspelAl deze bal lingen van dil edele ras,, dat zoovele ede len voortbracht. Ballingen uit dat edele Land. Dal wijndruiven voortbrengt. Waai de hemel fonkelt van blauw en van oog- verplettend licht. Ballingen uit dat Licht- land, van r^E hun bergen gehaald. En hier nu al siuds vele eeuwen in dit mod- drig Amsterdam op dezen druilerigen Novemberdag hier in deze synagoge. Maar met ongeschonden levenskracht. Nog even taai hier in modder en mist als Ginds op berg en in zon. O aandoenlijk gezicht! De ballingen, hier vergaderend. Hier elkaar versterkend aileen al door 't elkaar-spréken. Hier lig gen mode de grondslagen van de Besten diging van hun fas. Ja waarlijk, dat is niet alleen een Gods-huis, maar ook een Ras-huis. Zie, hoe ze elkaar zoeken. Zie, hoe ze zich tot elkaar wenden. Welk een gezwalel van stemmen. Doch daar zwijgen plots alle synagoge bezoekers. 'De eigenlijke dienst begint. Eén deur opent zich. Daar komen priesters aan; éen draagt er een gekroonde pop. Wat? Een pop? Een bééld in den tem pel van Jehovah;? Ja toch. Een pop. Wat prachtigen jnantel draagt, hij! En zie, daar stroomen alle aanwezigen naar de processie die midden door de kerk gaat. Vele knapen en mannen naderen tot benauwens toe. Ze raken met hun omslagdoek den mantel der pop aan en kussen hun doek op de plek waar hij |den popmantel raakteAch wat? Js hier afgodendienstMaar voor ik tijd heb verder na te denken, komt de stoet aan een bree.l en liooj; spreek gestoelte, een echihe rostra, vrijwel mid den in de kerk. De priesters bestijgen haar roet de Pop. Ik zie ademloos toe. Men ontdoet het Beeld van mantel on kroonEen zucht van verlichting ont snapt mij. Het is geen pop, maar..., de groote Wetsrol in haar foedraal. Nu wordt zuj' uitgerold tot de paraasj (lecs- afdeeling) van den datum. En de pries ter begint er uit te zingen als een pas toor. Hebreeuwsch. Voor mij onverstaan baar. En daar het 'lang duurt en 'k me beg'in te vervelen, verwijder 'k me stil A c t i e i n holland van Axel. Onder leiding van het moderamen van het schoolbestuur te Neuzen, werd ene vergadering van voorzitter? van school besturen in het land van Axel gehouden. In deze vergadering werd beslo'en het navolgende schrijven te richten aan den gedelegeerde v. d. Schoolraad in 'Zee- j land en Noord-Brabant. (J. F. Heemskerk j te Middelburg): Voorzitters van Schoolbesturen in het j hind van Axel vertegenwoordigende de besturen van Neuron (kom) Neuzen (Drie wegen) Neuzen (Sluiskil), Axel, Zaa,in slag (kom), Reuzenhoek en Othene, Axel (Spui), Hoek (kom) Hoek (knol) beden in vergadering te Neuzen bijeen, bespra ken. het ontwerp der regeering betref fende de jaarwedden lèr onderwijzers aan hunne scholen, erkennende de goede bedoeling van het wetsontwerp, meenen evenwel dat dit ontwerp nog niet verre genoeg gaat. spreken de wens Gelijkheid en de noodzakelijkheid uit dat onze af gevaardigden in de Tweede Kamer het daarheen lelden dat het aanvang-minima voor alle onderwijzer aan b'jzondere scholen (verhoogd wordt tot f 70'J en dal gclijdelijike verhoogingen worden toe gekend na 3. 6, 9 en 12 jaren van respectievelijk 100. 75, 75 en 75 gul den, zoodat. na 12 jaren dien T het ma ximum worde bereikl, meenen verder de aandacht te mogien vragen voor eeno mildere bijdrage inde kosten van stichting,-"onderhoud en ex ploitatie. Waar in den tegenwoordigen tijd de besturen zuchten om hunne ex ploitatie recht te houden, on het moei lijk valt zelf door buitengewone bijdra gen de budgetten kloppende te houden, is dit o.i. eene urgente zaak. Immers voor de benoodigde brandstof, het aanschaffen van leermiddelen, hene vens het meubilair en de kosten van noodwendige herstellingen, welke alle op zijn minst gereken I met 40 pet. Zijn verhoogd, meenen wij dat bij de behan deling .van het wetsontwerp voor de salarissen het alleszins aanbeveling ver dient dat onze afgevaardigden met klem deze zaak bij de regeering aanhangig maken en door middel van een afzon derlijk voor-tel of bij amendement trach ten te verkrijgen, dat ook voor exploi tatiekosten meerdere" subsidie worde ver kregen, (redenen waarom wij ons tot UEd. Ge trenge wenden, met he beleefd verzoek dat alle pogingen door u wor den aangewend met onze rechts lie Ka merleden in verbinding te komen, oin voor en aleer deze zaak ter sprake komt, hen op de hoogte te brengen van den nood der besturen. We vertrouwen dan ook dat u 'zoo spoedig mogelijk deze zaak zul! brengen Ier plaatse waar het behoort en vragen beleefd uwe welwillende medewerking. Mogen we tevens omgaand antwoord of u aan ons verzoek wilt voldoen. Met de meeste hoogachting liebhen we de eer te zijn. Uw Dw. Dn. Namens de vergadering van voorzit ters van Schoolbesturen in hel land van r i I Axel. Het moderamen van het beduur van Neuzen, J. J. DE JAGER, Voorz. IJ. ld. LITTOOIJ Az., Secret. H. D. BOL, Penningmeester. Gedaagd te 'sGravenhage voor eer ste stuurman J. Feringa; voor 2e stuur man S. Bakker, N. S. Bus en .1. Wi. de Boer; voor derde stuurman S. C. Abrahamse. J. G. Andriesen, S. Auer, C. J. de Bruin en B,. .T. Dijikdrenth. Ter feestelijke huldiging van prof. dr. Il.ugO' de Vries, hoogleeraar aan de universiteit van Amsterdam, die in Fe bruari ,1918 70 jaar wordt, bereiden vrienden en vereerders d-> uitgave voor van de verzamelde geschriften van den jubilaris. Het werk za.1 ongeveer 6 doe len van 550 pagina's groot zijn. Bij Koninklijk besluit zijn wijzigingen gebracht in de door den raad der ge meente Middelburg vastgestelde verorde ning tot \r;egeling der jaarwedden enz. van het onderwijzend personeel aan de openbare scholen. O.a. is voor het hoofd der Meisjesschool G voor M. U. L. 0. het bedrag der jaarwedde verhoogd, en vastgesteld op f2000, met twee 3-jaar- lijksche verhoogingen van f 100 en met vrije woning of een vergoeding daarvoor van f 300 's jaarsen zijn voor de hoof den der o. scholen A, B, C, I, J en K de jaarwedden verhoogd en vastgesteld op f 1600, met twee 3-jaarlijksche ver hoogingen ad f 150 en mei vrije wo ning of vergoeding daarvoor ad f 300 's jaars, terwijl verder ook "billijker bepa lingen zijn gemaakt voor onderwijzers, die onder de wapenen verblijven. De Unie van Christelijke Onderwij zers en Onderwijzeressen in Nederland hoopt haar algemeene vergadering te hou den op Vrijdag 28 December a. s. te Utrecht. Benoemd tot onderwijzer aan de ('hr. Mulo school (Wilhelmiuaschool) te Vlaardingen dhr. J. Jonkheer le Grijps- kerke. Van den landbouwer M. G. uit Klundert is op de veemarkt te Rotterdam een koe ontvreemd. Te Barneveld is op ruim 80-jari- gen leeftijd overleden de arbeideT T. Schuit. Onder den naam Schuit is> .hij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2