Leestafel Wetenschap en Ktmsi Telegrammen. Laatst® Berichte, Burgerlijke Stand Marktfrerictitmi. AflvQrt8f!tiën. II op den 13den Nov. zijn 70stsn Ge- f|j boertsdag te herdenken, 1 varenden van een verongelukt Britsch schip. Bovendien kende de Board of Trade hem. nog 3 pd.st. toe. De imijlnwerker .v. d. H. tut 'Schin1- hen geraakte -op de Staatsmijn Einma te Hoensbroek onder neervallend gesteente en werd levensgevaarlijk verwond. De ver ongelukte is naar het hospitaal vervoerd. "Een Hervormd predikant in de pro vincie Groningen vraagt geregeld weker lij'ksche administratieve werkzaamheden. Een hakker in den Haag deed bij de politie aangifte, dat brooden uit zijn bakkerswagen zijn gestolen. De beeldhouwer A. D. L. te Rot terdam is aangehouden als schrijver van een brandbrief aan de firma H. H. en Zonen, op. diet Haag|sohveer aldaar. In den brief dreigde hij1 de firma met het in 'brand isteken van haar huis, indien hem niet op een in den brief aang'eduide' plaats een zeker bedrag aan geld werd over handigd. Vrijdag heeft zich de 1000ste in zender voor de Tweede Jaarbeurs te opgegeven. In hun antwoord ö-p het afdeelingSi- verslag over :de gemeentebegrooting bei- toogen B. enW:. van Utrecht, (dat het jgewènscht is een zesden wethouder te benoemen en dat voor die functie in! aan merking dient te komen een vertegen woordiger van een zeer groot deel der bevolking, dat ook in den gemeenteraad reedis een niet gering aantal woordvoer ders heeft! (Bedoeld wordt hier de soc.- 'dfem. raadsleden.) Het zal zegt D e Telegraaf wél een unicum zijn in. ons land, dat een gemeentebestuur, waarbij glocialistische neigingen niet veel te bespeuren is den gemeenteraad om een soc.-dem. wethouder vraagt. Nieuw onrecht.. Reuter ver neemt, dat Groot-Brittannië en de Veir- eenigde Staten met verschillende neutra le mogendheden onderhandelen, ten ©in de te geraken tot een bevredigende rege ling van den uitvoer van producten uit die landen, welke deze Noordelijke neu tralen no'g steeds naar Duitschland zien den. Er wordt op gewezen, dat het geens zins een aangename taak voor de gealli eerden is, om den handel van de Noor delijke neutralen af te snijden, maar zij hebben g:een andere keus, tenziiji er eein bevredigende oplossing wordt gevonden, 'Commissies van deskundigen te Bonden en Washington, dien nauwe connectie met elkaar staan, hebben alle kwesties, die imet de blokkade verband houden, be handeld. Moordaanslag te Abcoude. Donderdagavond heeft te 4h-oude een laffe moordaanslag plaats gehad. Een daar wonende boer, die zich dien avond met zijn vrouw en tienjarig dochtertje in de huiskamer bevond, werd door iemand uit zijn huis gelokt, onder het voorwend sel, dat een zijner koeien in de sloot was! geraakt en dat men nu bezig; was het dier er uit te halen. De boer nam .een lantaarn in de hand en begaf zich daarmee in de donkere .straat, waar hij plotseling hevig met een schop werd aan gerand. Hij! liep verscheidene bloedende verwondingen over het geheelei lichaam op, maar wist, door zich te verweren, ook verscheidene klappen te ontloopeni en vervolgens zijn huis, binnen te vluch- ten, waarna hij de deur sloot en de da der heensneldc. Doordat de (man tot nog toe zivarö wondkoortsen had, kon hij nog; niet wor den verhoord, lntusschen heeft de A'ml- sterdamsche politie in een verdacht huis op de Gelderschekade den ongeveer 21- jarigeti G. aangehouden, op' wien zïware- verdenking rust. G. is vroeger iri dienst geweest van de vrouw van het slacht offer, toen zij nog weduwe was. Men vermoedt, dat het de bedoeling' van G. is geweest, iden boer ie dooiden of al thans onschadelijk te maken, om vervol gens diefstal 'te plegen. De schop1 bleek bij een verderop wonenden boer gestolen te zijn. De aangehoudene ontkent'tot dus ver alle schuld. Men leze het, en leere er Kinderbescher ming uit, onder anderen ook hierin be staande dat men „de luie bezigheid of bezige luiheid, die men vergoelijkend le zen belieft te noemen, door herhaalde controle en verstandig dieet in de eigen kinderen bestrijde". Erfgenamen van wijlen de heer mr. F. N. v. d. Bilt, te Middelburg, hebben aan het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen aangeboden een model van een fregat onder vitrine. Over Kinderliteratuur. Onder dezen titel is in de Bibl. voor Bijbl. Opvoedkunde een vlugschrift verschenen van de hand des, heeren P. Oosterlea; welk geschrift wij. zeer aanbevelen ter kennismaking van onderwijzers en ouder wijzers. K. Vink legde bij v. Bottenburg te Am sterdam ter perse een vlugschrift over het kiesrecht voor de ongehuwde vrouw en de weduwe. De schrijver houdt zich aan Gods Woord en de geschriften van a.-r, leiders,, vooral van dr. Kuy- per, en vraagt het kiesrecht voor hoven- genoemden (gezinshoof denkiesrecht) In de broehurereeks „Ons Arsenaal" Verscheen bij' v. d. Brink Co. te Zut- phen nq. 2 „A pos tollsche n", door ds. v. Dijk. Er bestaat een lijvig boekwerk over de Apostolischen, van dr. J. N. Koh ier, destijds pred. te Ravenswaay; maar wie leest nog, zulke uitgebreide werken 1 ln dat boekske van ds. v. Dijk krijgt tnen een duidelijfcen kijk op deze sectie, haar geschiedenis, leer en dienst, en het verschil tusschen de Oud- en Hersteld Apostolischen. Van Huwelijksgeluk, wegwijzer voor verloofden en gehuwden door pas tor Funcke, is bij' H. A. v. Bottenburg te Amsterdam de tweede druk verschenen. Funcke geeft hier tal van wenken en vermaningen in aangename n vorm vol hu mor, geluk wie Funcke kent verstaan zal. Het is een nuttig boek om den jongge huwden bij den Bijbel ais gids door het leven mee te geven. BERLIJN, 11 Nov. (Officieel.) Uit het Groote Hoofdkwartier: Westelijk oorlogsi- tooneel: Leg.ergr. Kroonptr. Rupprecht Het trechtergebied tusschen Poelca,pellö en Pasischendaele was gisteren weer het toon eel van verbitterde gevechten. Vers'che divisies werden door de Engelschen ten strijde, gevoerd, om het hoogtegebied ten No-orden van Passchendaele te winnen. In hef midden van het aanvalsfront dron gen zijne regimenten in onze afweerziöne binnen en bestormden de verlangde hoog ten. Daar ontmoetten zij; den tegenstand der Pommersche en West-Pruisische ba- taillcns, die ze terugwierpen. Vijfmaal herhaalde de vijand zijne aanvallen. In de afweer door onze artillerie vielen de meesten voor onze l'iniën. Waar de vij and gebied won, sloeg hem de infanterie mejj (het blanke wapen neer. Brandenburgs'che troepen vielen den vijand ,aan en ontnamen hem- gedeelten van zijne uitgangstellingen. De artilleriestrijd hield tot den avond aan en trad ook op de aan het aan- vaï'svel-d grenzende stellingen actief op. Een in den' avond ten Oosten, van Zon- nebeke ondernomen Engelsche aanval mislukte,. De slag in Vlaanderen kostte den vij and izware verliezen; 100 gevangenen bleven in onze handen. Bij een door ons ondernomen verkenningsaanval tear Zuiden van Richebour weird 1 officier en 10 Portugeeizen gevangen genomen. Gevechten op het voorterrein in Ar- toiis en bij, St. Quentin waren voor ons succesvol. Legergroep Duitsche KroonprinsAan het Chaume-bosch 'bleef bet vuur gedu rende den dag; levendiger. Het aantal der op 9 November daar gemaakte gevangen Franschen is tot 8 officieren en 280 man gestegen. Legergroep Hertog Alb'recht: Onzeaan- valstroepen brachten door een geslaagde onderneming aan den Hartmannsweiler- kopf 31 Fransche jagers binnen. Luite nant Wusthoff behaalde zijne 20e lucht overwinning. Italiaansche front: Sterke Italiaansche strijdkrachten vielen de over de Asiaigp Oostwaarts voortdringende afdeelingeln aan. Bellunia is door de verbonden troeL pen genomen. Aan den Beneden-Piava heeft zich de vijand tot den strijd opge steld. KOPENHAGEN, 11 Nov. (part.) 'De Ko ning van Zweden is hier ter stede aan gekomen, teneinde aan het Detnsche, ko ningspaar een bezoek te brengen. Gedu rende het galabanket hield Koning Chrisj tiaan een toespraak, Wkarbij' hij verklaar de in het bezoek van den Zweeds'chelh monarch de bevestiging en voortzetting te zien van het gemeenschappelijk arbei den der beide landen. Hij1 verklaardle overtuigd te zijn dat hieruit zoowel'voor het heden als voor de toekomst geluk kige, resultaten voor de beide landen zul len voortvloeien. De Koning van Zwe den dankte in zijn antwoord voor de hartelijke ontvangst en -verzekerde, dat elk streven voor een verder samengaan! van Denemarken en Zweden krachtig, zal worden gesteund. Zaterdagavond keerde Koning Gustaaf naar Stockholm terug'. MUNCHEN, 11 Nov. "(part.) De benoem ming van Von Damde!1 tot Beiersch minis ter-president is door alle partijen met vertrouwen begroet. PARIJS, 11 No v. (part.) Gemeld wordt, het derde en vierde Italiaansche leger corps zich vereenigd hebben. Dank /ij de krachtige maatregelen van de Entente wordt het. Italiaansche leger opnieuw uib nemend toegerust. Volgens de laatste in gekomen berichten houdt het Italiaansche leger aan de Beneden Piava Jen opmarsteh van den vijand tegen. PARIJS, 11 Nov. (part.) Volgens tele grammen uit Madrid deelen Portugeesche bladen mede, dat de Amerikanen een vlootsteunpunt inrichten op de Azoren. LONDEN, 11 Nov. (V.D.) In de afgei- loopen weeik bevatte de, vleeschaanvoer op de Centrale markten eene lading TIol- landsche schapen- en kalfsvleesch, waar van een groot,deel niet verkocht werd. De hoedanigheid; van het vleesch js goed. Het Holla,ndsche kalfsvleesch kostte 9,5 penny per pond, terwijl de groothandel- prijis van het schapenvleesch 11,5 penny bedroeg!. i LONDEN, 11 Nov. (VD.) D-e Chinee- sche Regjeering heeft de Engelsche Re geering eenige moeilijke kwesties voorge legd in verband met de inbeslagneming van waardevolle Duitsche consessies in China. Deze kwestiën hebben betrekking op het onderhoud en de inkomsten van Spoorwegen en mineralen bevatten le, lan den. Men verwacht, dat de Engelsche Re- geering binnen een week of tien dagen har© meening' zal te kennen geven, waar na de regeering té Peking zal handelen. BREEDE WATERING BEW IERSEKE. GOES. Hedenmiddag is de algemeens vergadering gehouden van ingelanden van het Waterschap „de Breede Watering be westen lerseke", onder voorzitterschap van den heer J. Oele Hz:n., dijkgraaf. Tegenwoordig zijn 52" leden, uitbrengen de 105 stemmen. Tot leden der commissie voor de no tulen worden benoemd Joh. Pilaar, I. D. Fransen van de Putte en A. Arnoldi. Als leden van de commissie voor stem opneming wonden aangewezen de heeren Schouten, Q. Trimpe en F. Wabeke. Ingekomen zijn o.a. de goedgekeurde notulen, benoemingsbrief van M. Vermue en proces-verbaal van zijn beëedigingrap port van den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat; goedkeuring van. grondruiling; twee prov. bladen, en proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt, dat in kas was f 2814.19. Het rapport van de najaarspeilirag is ingekomen en wordt door den waterbouw kundigen ambtenaar voorgelezen. Uit dit rapport blijkt, dat de oever niet in die mate is achteruitgegaan, dat bijzondere maatregelen noodig zijn. Alle stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Vervolgens komt in behandeling het voorstel van de commissie uit ingelan den inzake een vaste regeling van de instructies, jaarwedden en pensioenen der ambtenaren met praeadvies van het be stuur. De voorzitter brengt namens het be stuur hulde aan de betreffende commis sie voor haar arbeid. 'tWas een Zeer omvangrijke arbeid. Spr. hoopt, dat dit moge leiden tot een billijke salarisregeling en tot verbetering van de rechtspositie. Het Bestuur gaat in hoofdzaak mede met het voorstel der oommissie. Alleen in zake de opklimming der salarissen ver schillen bestuur en commissie. Dhr. Fransen van de Putte dankt (na mens de commissie voor den gebrachten dank en releveert kortelijks de motieven, die tot het voorstel hebben geleid. Goede salarissen moeten een waarborg zijn, dat we goede krachten aan het Waterschap kunnen verbinden. Bij de instructies is pok met de belangen van het Waterschap goed gerekend. Spr. verzoekt als leiddraad bij de besprekingen het 'praeadvies te ge bruiken. Dhr. Dekker vraagt een inlichting om trent het pensioen van weduwen en wee- zen. Spr. heeft niet gezien de bepaling, hoe hoog dit pensioen totaal mag zijn. Verder vraagt spr. of de uren welke de klerk van den ontvanger na de vastge stelde uren in den dienst van het Wa terschap besteedt, ook onder de rechts positie vallen. De voorzitter zegt; dat deze klerk privé- werkzaamhèden verricht na 1 uur nam. Daarmede heeft het Waterschap niets te maken. 'Dhr. Fransen v. d. Putte zegt, dat er eerst weezen zijn, als de weduwe is over leden. Beider maximum-pensioen is be paald. Dhr. Harinck vraagt nog of de klerk slechts tot 1 uur ambtenaar van den Pol der is. Zoo ja, dan vindt spr. dit- een vreemde verhouding. De voorzitter licht dit nog nader toe. Voor bode en machinist heeft de com missie geen instructie voorgesteld. Ze stelt Voor den bode als aannemer te beschou wen voor het schoonhouden der kantoren, bnz. Ze wil de instructie voor den klerk door het bestuur en den griffier latera vaststellen. Het Bestuur stelt voor den klerk en den machinist door het bestuur te laten benoemen en te ontslaan.' Beiden 'zullen dan .als beambten aangemerkt worden. De commissie legtzich hierbij gaarne neer, waarop dit punt door dei vergade ring; wordt goedgekeurd. Het bestuur vindt de maxima van den winterbouwkundigen ambtenaar en .den griffier ad f 2400 te hoog, en wil die op f2200 stellen. Het bestuur wil He minama van de commissie overnemen. Dhr. Harinck wil' het maximum yoor den klerk brengen van f 650 op f 750. Dhr. Fransen v,an de Putte verdedigt het voorstel der commissie. Dhr. W,. Kake- beeke ondersteunt. het voorstel Harinck en vindt, dat de klerkensalarissen ïn Goes veel' te laag zijn over 't algemeejn. Terecht worden allerlei salarissen in de zen tijd goed "herzien. Ook de heer I. Willemsen adviseert dit voorstel over te nemen, waarop de heer Fransen van de Putte .zegt, dat de' vergadering geheell vrij; blijft, als ze meent het maximum te- moeten verhoogen. De heer Willemsen verdedigt nader het voorstel Harinck en doet een beroep op het billijkheidsgevoel van de vergadering. De commissie neemt daarop het voorstel' Harinck over, wat nu zl. li. s.. wordt aangenomen. De heer Putte verdedigt nu het voor stel der commissie inzake het maximum voor den ontv. griffier. Dhr. F. Wabeke wil zich ook aan f 2400 houden. Spr. wijst er op, dat voor allen de levens standaard is verhoogd. Dhr. Willemsen sluit zich hierbij aan. De voorzitter wil het voorstel gelijk in stemming brengen met de vraageen- of tweejaarlijlksteho verhoogingen. Dhr. Fransen van de Putte verdedigt het voorstel om de verhooging jaarlijks toe te s'tiaan en niet telkens na twee jaar. Daarpm ook houdt het vast aan het ■maximum van f2400. (Thans zijra er 53 personen aanwezig, uitbrengende 106 stemmen). Het voorstel om het maximum voor den griffier op f2400 te brengen wordt met 58 tegen 48 stemmen aangenomen. Het voorstel om het maximum voor den waterb. ambtenaar op f 2400 te stellen wordt op advies van de heeren Fransen van de Putte en Willemsen door de meerderheid van het bestuur over genomen. (Applaus). Bij stemming wordt het met 76 tegen 29 stemmen aange nomen. Het bestuur wil tweejaarlijksche in plaats van jaarlijksche verhoogingen, ge lijk de commissie voorstelt. De voorzit ter beroept zich daartoe op salarisre gelingen voor andere ambtenaren. Spr. staat pertinent tegenover het voorstel der commissie. Dhr. I. Willemsen acht de gronden voor het commissievoorstel on houdbaar. Een ambtenaar moet zich eerst goed in de zaak ingewerkt hebben ee.r hij: zijn maximum krijgt. Dhr. Putte ver dedigt het voorstel der commissie, doch wil haar tegenstand opgeven. Het be stuursvoorstel (tweejaarlijksche verhoo gingen) wordt nu aangenomen. Deze sa larisregeling heeft terugwerkende kracht tot 1 Mei 1917. Op een vraag! van den heer P. Lim- denbergh antwoordt 'de voorzitter, dat zich reeds 12 machinisten aangediend hebben op het vastgestelde salaris, zon der dat er een oproeping is gedaan.- De tegenwoordige zal nog aanblijven. Vervolgens wordt de pensioenregeling behandeld. De commissie en het bestuur willen alle pemsioiensLortingen door de ambtenaren doen ophouden. Dhr. Dekker toont aan hoe er tegelijk een weduwe fen weezen van een ambtenaar Hommen zijn. De oommissie stelt nu een redactiewijzi ging voor, waarop de geheeie pensioen regeling z. h. s. wordt goedgekeurd. De instructie van den griffier en in verband daarmede wijzigingen in het huis houdelijk regiem, worden nu goedgekeurd ©n vervolgens ook de instructies van de anddre 'ambtenaren en beambten. Op voor stel van dhr. Harinck wordt bepaald, dat de klerk in Goes of in een .omliggende .gemeente moet wonen. De voorzitter meent,- dat Kloetrnge toch door Goes ge annexeerd wordt(Gelach). De begroeting wordt overeenkomstig de 'gewijzigde salarisregeling gewijzigd. De 'griffier dankt voor de verleende verhooging, in 't bijzonder dhr. Arnoldi. Ook de waterbouwk. ambtenaar en de klerk betuigen hun dank. Daarna wordt overgegaan tot benoe ming van twee leden van den dijkraad voor den Calamiteuzen Willem-Annapol- de-r in plaats; van tde op 1 Nov. af getreden heeren J. Oele Hzn. en J. A. Nijissen. Deze heeren worden bijl acclamatie; herkozen. Dhr. Poleij wijst op den treurigen toe stand aan den Ouden Dijk. 'tWar© in) het belang van de-n Polder daar nü eens' een kijkje te nemen. Ook andere wegen bij' lerseke liggen er treiurig bijl. De voorzitter roept een gezworene, die van dhr. Poleij zegt., dat hij liegt, tot de orde en belooft een onderzoek. De ma- cadamkwestie is echter een "groote be lemmering'. Dhr. Pilaar constateert met vreugd, dat de voorzitter weer hersteld is na zijn verblijf te Domburg en hoopt, dat hij nog lang dijkgraaf moge blijven. De voorz. dankt voor dezen wensch en beschouwt nu de waterkwestie. Meti klaagt over te hooigen waterstand, doch dit hangt af van voorraden olie en andere materialen. Van daag is echter weer eenige olie aange komen. Met steenkolen staat 't er niet zoo gunstig voor. Men vraagt niet minder dan f90 per ton, d.i. f7.50 per mud. De stoommachine kost per uur bijkans f 10. Nu wordt gemaald om het water o-p zo- merpeil te "brengen. Dhr. W. Kakebeeke, ook bij dergelijke kwesties betrokken, meent, dat bij een sneeuwval beslist gemaald moet worden, wil men het land niet laten verdrinken. Op 'too'genblik kan nog iets bezuinigd worden Sluiting. Een eeuw geieden en nu. Het terrein,* benoorden de Aisne in Frankrijk waar thans Franschen en Duit- schers den kamp voeren, was ook een eeuw geleden het tooneel van een Fransch- Duitsche worsteling. Het is namelijk het zelfde terrein, waar den 9en en lOen Maart 1.814 de stag van Laon plaats vond, waardoor Napoleon I tot. den terug tocht op Soissons gedwongen werd. Hij had den tegenstander aan beide vleugels omvattend, willen verslaan, doch zijn plan werd verijdeld door den stoutmoedigpn nachtelijken aanval van den Duits'chen held York op Marmont volgens1 het oordeel van Napoleon de beste veldheer van het eerste- keizerrijk die van Cor- bény oprukte. Het voordeel van den tactisclien toestand werd door de Bond- genooten niet benuttigd en het isi het onderwerp van een langen wetenschap- pelijken strijd geworden, waarom Gnei- s.enau, die in plaats van den zieken Blücher het bevel voerde, hier niet zijin gewone koene voortvarendheid getoond heeft. Uit een studie over deze zaak blijkt het onderscheid, dat tusschen de positie van den chef van den genenden staf in dien tijld en tegenwoordig bestaat. De bevelhebbers zooals York bogen wel voor den wil van den veldmaarschalk Blücher als opperbevelhebber, maar wil den de orders, welke Gneisenau uitva,ar- digide, zelfs als deze door Blücher ge- teekend waren, niet erkennen, wanneer in dit geval de opperbevelhebber (door ziekte verhinderd was, zijn invloed per soonlijk te doen geiden. Eerst Moltke heeft den chef van den genera,len staf in het Pruisische leger de positie ver schaft, die hem toekomt. GOES. Geboren: 11, Maatje, d. v. Fran cois Pieter Jacobus Polderman en Dina Jobse; Margaretha Pieternella, d. v. Jakob Rijn en Maria Meeuwse. Van 6—10 Nov. VHSSINGEN. Ondertrouwd: E. P. Kaam, jm. 23 j. en K. Heijnnans, jd. 17 j.; J. van den Honert, jm. '28 j. en M. H. Asa:ert, jd. 27 j.; ,A, A. 'M. A. Valk, jm. 127 j. en J. C. Wj. J. Kentin, jd. 19 j.; II. J. G. Rietveld, jm. 25 j. en E. Roelofs, jd. 27 j.; L. Jacobse, jm. '22 j. en W,. F. van der Horst, jd. 20 j.; A. H. van Westen, jm. 30 j. eb S. M. J. Visser, wed. 31 j. Getrouwd: C. Wilt, jm. 29 j. en M. F. Jongepier, jd. 27 j.; D. Kuzee, jm. 26 j. .en P. Wolf, jd. 23 j.; D. F. varï Riet, jm. 26 j. en L. M. Sanderse, jd. 20 j.; C. Milot, jm. 25 j. en E. R. Cog- lie, jd. 29 j-1 WHuiszoon, jd. ,27 j. en ,C. C. C. Zielse, wed. 28 j.A. de Pagter, jm. '26 'j. en P. M. Labruijiere, jd. 125 j. BevallenG. Mulder, geb.- de Nooijër, d.; V. M. Back, geb. Dieleman, z'.Wl- Jonckman, geb. Frederiksen (tweelingen), d.M. Kemper, geb. van der Esch Jd. (Overleden: J. C. van der Meer, wed. v. J. de Roo, 85 j.A. J. van Boven', ongeil, d. 17 .j.; J. L, Schout, ongeh,. z. 27 j. Van 26 Oct.7 Nov. SOUBURG. Ondertrouwd: J. M. Flipse, 34 j. en J. H. C. Wijsveld, 24 j.; L. 'Steketee, 28 j. en E. Ovaa, 26 j. Getrouwd: A. Mieras, 27 j. eu J. C. de Kam, 23 j.; J. Huibregtse, 28 j. en M. Marinisse, 22 j. Geboren: Neeltje Jozina, d. v. J. Jon gepier en M. J. MarijsElizabeth Dina, d. v. T. Fag en S. de Rijckë. Y. C. Rotterdam, 12 Nov. 1917. Varkens. Aanvoer 953 stuks. Prijs 138 en 110 ct. Lichte 80 a 90 ets., alles .per kilo. Eieren. Zeeuwsche f 15 a f 17Over- maassche f 15 a f 17,50. Zaden. Karwijzaad f62 a f 63. Bruin mosterdzaad f61 af63. Geel mosterd zaad f 45 a f 48. Vlas. Aanvoer 3580 steen blauw, prijs f7 a f8; 4300 steen Gronings, prijs f7 a f8.50; 350 steen Holl. geel, meest on verkocht, prijs f7 a f 8.50. 950 steen wit prijs f'7 a f8.50, Veiliagsvereeniging Zuid-Beveland". Goes-, 10 November 1917. Kleine Veiling. Peren: Duchesse d'Angoulême f 36, Nouveau Poiteau f 7f 10, Groene Chau- montel föf7, Bruine Chaumo-ntel fö f 6, Broom-park f 10f 12, Gomtesse de Paris f 10f 13, Diverse tafelperen f 7, 12, Afval tafelperen f 2f 6, Kleipe- ren Ï6f9, 'Gieser Wildeman fö£11, Pondsperen f 6f 8, Diverse stoofperen föf9, Afval stoofperen f3f7, alles per 100 K.G. A p pels: Goudreinet f 14—f 18, Zure Bellefleur f 12f 15. Courtpendu f 913, Rambour Mortier 8f 12, Groninger Kroon £12f 14, Reinette d'Angletêre f9 £11, Diverse Zure appels f7110, Af val zure appels f 6110, Zoete Belle fleur f8f 11, Zoete Campagner f9— f 13, Pomme id'Orange f9f12, Diverse Zoete appels 'f 8f 10, Afval zoete appels f 4f 9, alles per 100 K.G. Diversen: Spruiten f 17, Roode kool f4.50, beiden per 100 K.G. Noten 6571 ct. per 100 stuks. Krabbendijke. 10 November. Ajuin fa briek, pver lanld en over zee f 12.50 f 13.50, idem- Scandinavië f 42f 48.90, alles per 100 [K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Raar waarnemingen in den mörgett van 12 Nov., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand. 766.8 te Maas tricht, laagste 746.2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 13 Nov.: Zwakke tot matige winden uit Zuide lijke richtingen nevelig tot liehtbewolkt, 'droog weer, waarschijnlijk nachtvorst. Wieinig verandering van temeperatuur overdag. W 1847—1017, D.V. hoopt onze geliefde Vader, |j Behuwd- en Grootvader, de heer CHR. VAN H0BTE, Zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en KI inkinderen. li Waarde, 8 Nov. 1917. Heden overleed na korte onge steldheid, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de heer PIETER CAUCUS, t lim 63 jajar. in den ouderdom van ruim Wed. P. CALJüUW—Joosse. M. M. CALIOUW. S. CALJOUW P. C. CAL OUW. C. J. P. CALIOUW. Middelburg, 12 November 1917 v

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3