BlnfieriSaoc!, Uit da Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Predikbsurten. Gemengd Ntauws. Rarfotszaksm. Ingazonden Stukken. De Koning van Italië heeft 50.000 lire geschenken voor de vluchtelingen uit de vlakte van Friul. Zal Duitschland de Ameri- kaansche hulp ver ij delen? Naai de ..Frankfurter Ztg." via Bazel verneemt, wordt aan de „Times" uit Washington geseind, dat de Amerikaansche regeering bewijzen meent te hebben, dat in Duitsch land onderzeekruisers van een nieuw ty pe worden gebouwd. Een Franseh marine officier 'die zich te Kiel als arbeider heeft, laten aanstellen, heeft medegedeeld, idat deze binnenkort voltooid zullen zijn. Men vreest in Amerika dat het aan deze onderzeekruisers zal gelukken de blok kade te verbreken, en dat ziji dan op de vrije, oceaan als spookschepen groote scha de zullen aanrichten. De correspondent der Times voegt er nog aan toe, dat men van meening is1, dat een aanzien lijke vermeerdering der torpedeeringejn, Üe plannen der geallieerden, het transport vpn het Amerikaansche leger en de le vering van levensmiddelen en munitie aan de geallieerden ernstig zou kunnen bedreigen. De brandstoffen voorziening. Het Bureau voor Mededeelingen inzakie de Voedselvoorziening meldt: De door de Rijkskoleadistributie aan de verschillende brandstoffencomimisisiiiets voor de maand November toegewezen hoer veelheden brandstoffen zijn zoodanig, dat voor ieder .gezinshoofd, van Welke klasi- se ook, zes brandstoffeneenheden beschik baar zijn. Deze zijn gedeeltelijk verstekt, gedeeltelijk in voorraad. De Rjjkskolendistributie heeft aan de brandstoffencommissie aanbevolen voor de gezinshoofden behoorende tot de'klas- een I, 'Ia, II en Ila, (dat zijn zij, dia 1 of '2 haardsteden hebben en al idan niet op gas koken), althans een gedeelte "in voorraad te houden; noodig is het echter volgens de Rijkskolendistributie aan de gezinshoofden, behoorende tot de lilde en hoogere klassen, deze zes brandstoffenr eenheden in ieder geval vóór 1 Decem ber te verstrekken. Bovendien kan aan deze gezinshoofden boven de genoemd© Izies eenheden nog een hoevteelheid op hun rantsoen worden verstrekt, welke is bepaald op drie brandstoffeneenheden. Dit mag echter alleen geschieden on der voorwaarde, dat daardoor de hoeveel heid van zes brandstoffeneenheden voor de klassen 1, 'Ia, II en Ila niet in ge- .vaar wordt gebracht. De brandstoffen-commissies behooren er voorts nauwlettend voor te waken, dat in geen geval iemand behoorende tot de Ille of een hoogere klasse de extra drie brandstoffeneenheden of ean deel daar van ontvangt, indien hij daardoor op zijn' brandstoffenrantsoen in .totaal -meer dan negen eenheden zou hebben verkregen. Aan hen, die behooren tot klasse VIII, dat zijn zij, die een centrale verwarming hebben, mag door de brandstoffen-com missies tot 1 December in geen geval meer dan 40 pCt van het hun toegekende rantsoen worden verstekt. Onder een brandstoffeneenheid wordt verstaan 1 H.L. anthraciet, kachelkoleif of eierkolen, of de daarmee gelijk gei* Stelde hoeveelheid cokes, briketten of harde turf. Arbeidsbeurs 29e district. Overzicht October 1917. werkz. werkg! Ingeschreven op 1? Oct. 33 1 Ingeschr. verslagmaand 62 36 95 37 Geplaatst 23 23 Vervallen 19 7 Saldo 53 7 Geplaatst één geïnterneerde te Nieuw- dorp. Tevens ingeschreven 169 werkne mers die 1 of 2 il. p. w. werkloos jZijtn en 7 Belgen. Bieden zich aan Timmerlieden, schil ders, opperlieden, chauffeur, drukker, con troleur, kellners, Jroks. Gevraagd worden: wagenmakers, hout- draaiers, electro-monteur, smid, kantoor bediende. Dir. Distr. Arbeidsbeurs, B. Kruze. Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van L. la Porte, te Middelburg diei van J. W,. v. d.. Garde en te Vlis- singen die van C. G. Baert. De commandant der stelling van de Monden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft een verorde ning uitgevaardigd, waarbij1 hij, overwe gende, dat het wenschelijk is in het be lang van 's Lands defensie bepalingen in het leven te roepen ten aanzien van het behoud van bosschen en andere hout- opstanden, wordt vastgesteld, dat voor Izooverre voor zijn gezagsgebied of gedeel ten daarvan krachtens de wet van 30 Augustus 1917 (Nood-Boschwet) door den Minister van Landbouw, Handel en Nij verheid geen algemeene of bijzonder ver bod tot het vellen van bosschen en andere houtopstanden is uitgevaar digd of mocht worden uitgevaardigd, dan wel voor zooverre zulks door deze auto riteit niet voorwaardelijk is toegestaan of mocht worden toegestaan, het vellen van bosschen en houtopstanden verboden js anders dan met toestemming van den commandant in Zeeland. Dit verbod is niet van toepassing op bosschen en andere houtopstanden welke Rijks eigendom zijn of mochten worden. Overtreding der verordening wordt ge straft overeenkomstig de bepalingen ver vat in hoofdstuk IV der wet van 23 Mei 1899. „De vier linden". In verband met het pas gepubliceerde kapverbod van de bekende „vier linden" aan den provincialen weg van Goes naar 's Gravenpolder schrijft men ons van ge achte zijde: Deze 4 boomen zijn een sieraad voor het landschap, hun rooien zou slechts wat minderwaardig brandhout opleveren en zij kunnen nog best eenige eeuwen staan. De vier linden zijn geplant op de uiter- fete zuidgrens van het oude graafschap Holland en Zeeland, zooals dit in den leenbrief van Dirk I van Holland is uit gegeven tot Fortrapa. Dit Fortrapa later Voortrappen, thans Voortraphoek is de zui- lijkste punt van het oorspronkelijke Zuid- Reveland (de R. W. B. .Y) en misschien zijn indertijd de vier boomen er wel ge plaatst als herinnering aan dit merkwaar dig punt. Gewoonlijk plant men als grens scheiding slechts 1 of 2 boomen. Het punt wam de golven van het Zwake de grens van bet Oude Graafschap vorm den mag wel met piëteit warden be waard. Verpachting vischbestuur 29 en 30 Nov. aanwijzing Zandkreek om half 9; 3 en 4 Dec. Oosterschelde W. D. om half 10; 5 en 6 Dec. Ham men 11 uur. Middelburg. Gisteravond werd door het hier vertoevende militair zangkoor een uit voering gegeven in het Schuttershof voor een stampvolle zaal. Het afwisselend pro gramma, dat begon met het Wilhelmus, had groot succes. Gom. Op de Donderdagavond gehou den vergadering van de Ver. van agen ten van Y'erziekerings-Maatschappijen „Ons Belang" werd breedvoerig gesproken, over den 'duurte-toeslag, welken slechts enkele agenten gemeten, en is de wensclielijk- heid uitgesproken, dat alle agenten duur te-toeslag verkrijgen. Besloten werd het hoofdbestuur van den Bond van Vertegen woordigers van Verzekerings-Maatschap- pijen op haar verzoek te berichten, dat van de hier vertegenwoordigde Maat schappijen slechts twee duurte-toeslag a,an hun vertegenwoordigers geven. Benoemd werd tot lid van den Bondsraad met op één na algemeene stemmen de heer M. Hillebrand. Verder kwam ter tafel een voorstel, om het bestuur te machtigen middelen te beramen tot het tegengaan van wanbetaling onder de verzekerden. In de week van 10 November tot en met 16 November is bij de winkeliers beschikbaar Op Bon no. 54 K.G. aardappelen. Op Bon no. 62 ons rijst. lOp Bon; no'. 71 ons erwten. Op Bon no. 81 ons bak- en 'braadvet per persoon. Op het bord van het Gem. Distributie- Bureau is vermeld bij welke Winkeliers het vet alsnog verkrijgbaar is. Gisteravond is in een bijeenkomst in de {Sociëteit V. O. V. opgericht de zangvereeniging „Excelsior", met aanvan kelijk 36 leden. Het initiatief daartoe was genomen door de heeren Huijsse, G-eense en (Oosterkerk. Tot directeur werd be noemd. de heer F. X. Mannhardt. V Vlissingen. Ilier zijn twee Duitsche de serteurs van het Vlaamsche front aan gekomen. Hansweerci. Douanebeambten hebben a. h. van de „Wuta" smokkelwaar ont dekt, besteiqd voor Antwerpen. De ma chinist is naar Middelburg vervoerd. Arnemuiden. Hier zijn als strandgoed geborgen 2 vaten olie en vet, wegeb de elk 200 kilo. Souburg. Donderdag had eene alge meene vergadering plaats van de „Ver- eeniging tot stichting en instandhouding van eene School met den Bijbel" onder leiding van ds. Kerkhof. De secretaris .A Melis' deelde in zijn verslag mede, dat alles op school een geregeld verloop heeft gehad', hij wees op de sparende hand Gods _en wekte op om toch vooral in dezen tijd in gebed en gave voor de school niet te verflauwen. Hierna bracht de penningmees-ter K. Wielemaker verslag uit over de financiën. Tot lid yan het suppletiefonds weid gekozen P. Vreeke in plaats van I. Bassie, die door om standigheden bedankt had. Het bestuurs lid J. Sturm eindigde met dankzegging. Terneuzen Had de Commissie voor de Centrale Keuken gehoopt a.s. Maandag voor de eerste maal warme spijzen te kunnen leveren, dit kan niet geschieden, wijl de herstelling aan de keuken niet gereed is gekomen. Voor het overige is de arbeid in vollen gang, zoowel be treffende de inrichting der keuken als de organisatie en de uitvoering. De hoofdcommissie, ouder leiding van den heer burgemeester, is gesplitst in vier subcommissies, n.l. een financieele-, kook-, inkoop- en pro-pagamdacommissie. Het ligt in het voornemen nog vóór de opening der keuken een distributie-cou rant te verspreiden. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Vlissingen: S. F. II. J. Ber- kelbach van der Sprenkel te Purmerend, J. II. Buinink te 's Heerenhoek, J. AAL P. le Roy te Sloterdijk en F. Postma te Koudekerke. Bedankt voor Putten, door P. Kuijl- man te Lunteren; voor Delft, door B. Batelaan te De Bilt; voor Si^nt Annaland, door J. Severijn te Wilnis. Ds. A. Adriani 'te Serooskerke (Sch.), die een beroep naar Rekken aannam, zal Zondag 2 December afscheid nemen van zijn gemeente. Goes. In de gisteren gehouden verga dering van het Kiescollege, is de heer P. Verburg herkozen als ouderling, en zijn als zoodanig gekozen in de vacature AAL S. Duvekot de heer A. L. van Melle en in de vacature Ij. van "Bruggen de heer Jacohus de Graaff. Als diaken is herkozen de heer W. F. den Herder en als zoodanig gekozen in de vacature G. Chr. Dun de heer Jac. van Riet. Geref. Kerken. Bedankt voor Donkerbroek, door J. E. Westerhuis te Asperen; voor Bloemen- daal, door J. C. Brussaard te Meppel. Daar de. Doener te Breda zich niet beroepbaar stelt heeft de kerkeraad van Vlissingen het tweetal ingetrokken. Goes. Het Bestuur der Chr. School (Wijngaardstraat) heeft tegen Donderdag 13 December een Ouderavond belegd. Geslaagd te Rotterdam voor de vrije- en orde-oefeningen de dames J. de Later te Ouwerkerk en J. H. Fritzius te Oos- terland. Het was dezer dagen '200 jaren geleden, dat in Pruisen de algemeene leer plicht. werd ingevoerd door Koning Friedrich, Wilhelm I. Aan de uitvoering van deze verordening heeft de eerste hon derd jaar nog veel ontbroken, maar toch is het opmerkelijk, dat de leerplichtge dachte reeds zoo- oud is. Veil'ingsvereeniging Wal cheren. Gisterenmiddag werd de ver leden week Donderdag geschorste verga, dering van de' Veilingsvereeniging Wal cheren voortgezet. Voortgegaan werd met de verkiezing van een nieuw bestuur. Bij eerste stem ming werden 83 stemmen uitgebracht en werden gekozen de heeren C. Maas met 62, A. de Snridt met 51 en Chr. Ver- hage met 43 stemmen. Herstemming moest plaats hebben tussehen de heeren A. Breel, P. Dekker Hz., A. Abrahamse en C. Matthijsse. Gekozen werden nu de heeren A. Breel met 50 en P. Dekker Hzn. -met 48 stemmen. De heer Zwagerman deed nu het voor stel om de andere punten der agenda toch aan de orde te stellen. De heer de Lange bestreed dit voor stel, daar op de vorige vergadering is beslist, dat uitsluitend de bestuursver kiezing op de agenda had moeten voor komen en geen andere voorstellen en bovendien het nieuwe bestuur geen ge legenheid heeft gehad over deze voor stellen te raadplegen. De aftredende voorzitter, de heer J. Polderdijk, dit gevoelen deelende, richtte alvorens de vergadering te sluiten, een woord van afscheid tot de leien. De vice-voorzitter, de heer P. Ton Jr., dankt den heer Polderdijk voor al het geen hij voor de vereeniging heeft gedaan en wenscht hem geluk met zijne benoe ming tot burgemeester van Nieuwland. Hierop werd de vergadering gesloten. - De afd. Goes der Z. Li M. ver gadert Dinsdagochtend te Goes. De volgende Hoofdbestuursvergadering, waarin zal beslist worden over het Ont- werp-Statuten en het Huishoudelijk Re glement, zal gehouden worden op 22 Nov. te Goes. Zondag 11 November. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9,30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. en 2 u. ds. Mantz. Borssele, 9,30 u. ds. Buinink. Colijnsplaat, 9.30 u. en 2 u. ds. H. L. A. Fejjkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijisen. Driewegen, 9,30 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins. 'a-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gen-etsen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9,30 u. leeskerk, 2 u. ds. Jonker van Ovezand. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. .'.s-Heerenhoek, 9 u. leeskerk. 's-H. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Essen, lerseke, 9,30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. 9 en 2 u. ds. Koene koop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Rats, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, 9,30 en 2 u. ds. Meloen. Rrabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 u. en 2 u. ds. Steen beek. -Nieuwdorp (bewaarsch.) 2 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9,30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. leeskerk. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. iWaarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Weoueldinge, vm. en nm. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Bois88- vairi. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linde, Walphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste genga. Op Walcheren. Vlissingen (Nieuwe Kerk) 10 u. ds. Ter neden. Arnemuiden, 9,30 en 2 u. ds. Mulder, Biggekerke, 9,30 u. en 2 u. ds. Schuur- mans Stekhoven. Domburg, 9,30 en 2 u. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. voorber. H. A. nm. bijbellezing, ds. Maas. Grijpskerke, 9,30 u. en 2 u. ds. Vaan drager. Kleverskerke, vm. 10,30 u. Koudekerke, 9,30 u. en 2 u. ds. Postma. beide keeren oogstcoll. Meliskerke, 9,30 u. ds. Voorhoeve. N. en St. Joo'sland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, 9,30 u. ds. Krijkamp, 2 y. ds. Krop van Rotterdam, "ïlervormings- re-de. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. ds. Krop (Herv.-rede) nam. geen dienst. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 'tHoff. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Talma, 2 u. ds1. Terneden. Vrouwepolder, nm. ds. Kroese. Veere, vm. dr. Weijland. 'Weetkapelle, vm nm. ds. Miiller. Zoutelande, 9,30 u. en 2 u. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. dsi. V. Empel, 2,33 u. ds. Norel, beide keeren oogstcoll. Geref. Kerken. Wemeldinge, 9,30 en 2 u. leeskerk. lerseke, vm. en nm. ds. Meijer. Veere, vm. en nm. ds. Scheele, nm. af scheid. Geref. Gemeenten. Middelburg, S eg eerstraat, vm-, nm. en av. ds. v. Oordt. Gees, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Te Amsterdam is een 7-jarig knaapje door een beladen wagen overreden en gedood. Naar wij vernemen moeten de sta tionswachtkamers, waarin de restauratie is 'gevestigd, ingevolge nadere beslissing van den Minister van Waterstaat, tot.no- der order worden verwarmd. De- politie te Zutphen heeft bijeen grossier groote voorraden goederen in beslag genomen, n.l. 350,000 doosjes lu cifers, 3400 pakjes zeeppoeder, 8000 dwei len, alsmede groote partijen schoencrême, poets-goed, borstels en bleekpoeder, sa men twee sleeperswagens vullende. De gros'sier had voor deze partijen inslag biljetten van de kommiezen. Woensdag is te Leeuwarden in het Nieuwe Kanaal de jonge vrouw van schipper N. van het vaartuig gevallen en verdronken. Te Oudewetering: is bij eenige han delaars in beslag genomen: 4 vaten ca cao, een groote hoeveelheid losse cacao- 7 kisten lucifers, verschillende pakken lucifers; 4 vaten kaneel, 50 vaten teer en 3 'vaten carbonileum. De landbouwer J. H. te Tjuchem (Gr.) in zijln nachtrust gestoord, ontdekte 3 inbrekers. H. bedacht zich 'niet lang, greep zijn geweer en schoot op do die ven, met het gevolg, dat één direct lig gen bleef, voor wiens1 Jeven gevreesd wordt. De anderen ontkwamen. De politie te 'Delft heeft procesr verbaal opgemaakt tegen den winkelier N., die cigaretten aan een jongen van 13 jaar had verkocht. Goed af geloop en. Het doch tertje van ds. Hermanides te Uitwijk viel deze week /il spelende uit een zolder raam, van een hoogte van 7,25 M., kwam op de steenen neer en kreeg ..geen letsel. Te Rij'sivijfc is in een g'ezin het 18de kind geboren. Het oudste is 21 jaar. Er zijn nog 15 kinderen in levOn. - Door en voor verschillende gemeen ten in de omgeving van Eindhoven wer den de laatste maanden groote partijen briketten vervaardigd. Het rijk heeft nu de geheele brikettenindustrie genaast. Te Steenwijk is een 4 jarig knaapje door een wagen overreden en direct ge dood. Prins Hendrik is vandaag weer voor een paar dagen naar het Loo vertrokken. Te Roermond zijn bij een caféhou der eenige duizen den kilo's, tabak in be slag genomen. Te Hasselo is gisternacht een boer derij afgebrand. Door een hulpkeurmeester te Vel- sen werd geconstateerd, dat van drie door een onbezoldigd rijksveldwachter geslach te varkens één tuberculeus en voor het gebruik ongeschikt was. Een nader on der onderzoek van het vleesch zou in aJIarlem geschieden, waarheen het van ken zo(u worden vervoerd. Toen de keur meester echter kwam was het varken ver dwenen. De justitie bemoeit zich thans met die plotselinge verdwijning. Volgens De Tijd is het Eerste Ka merlid van den üie-en Woensdag voor zien van de laatste Sacramenten. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, doe-d bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn ver oordeeld wegens Diefstal: J. P. 12 j., A. d. V. 14 j. en F. d. J„ 13 j„ allen zonder beroep, Vlissingen. De le tot f 10 b. s. 3 w. tucht school, de 2e lot 2 m. eu de 3e tot 1 m. tuchtschool, en J. G. 14 j. en AY„ D. M. .14 j. beiden zonder bejoep, Krab- bendijke, ieder tot f5 b. s. 2 vv. tucht school; strooperijW. N. 12 j. land bouwersknecht, Wemeldinge. tot 1 m. tuchtschool, en K. C. J. 15 j.. zonder beroep, Hanswperd, tot f3 h. s. 1 w. tuchtschool; misdrijf tegen de zeden: K- J. J. 42 j. bvr. van D. v. d. H. zonder beroep, Vlissingen, gedetineerd, tot 6 m. gev. straf, met aftrek voorarrest; over treding rijksinkomslenbelastingJ. A. C. 54 j. Commissionair, Rilland-Bath, en J. G. d. G. 31 j. caféhouder en koopman, Goes, de le tot f400 b. 's. 2 m. Ji. en de 2e tot f303 b. si. 2. m. li.; brand stichting: J. L. 60 j. zonder, beroep, Vrouwepoldeiy tot 9 m. voorw. gev.-straf met een proeftijd van 3 jaar; Overtre ding distributie wetJ. W. M. 49 j. mo lenaar, Veere, tot 130 b. s. 1 m. jh„ A. P. G. 29 j. koopnjan. Middelburg! tot f200 b. s. 3 m. h„ K. M. 30 j. landbouwer, Westkapelle, tot f40 b. s. 40 d. h., J. K. 39 j. werkman, Koude kerke, tot f10 b. s. 10 d. h„ M. Gh. 41 j. landbouwér en koopman, Hoede kenskerke, tot f 15 b. s. 15 d. h. pn W. W. 43 j. aardappelhandelaar, Kou dekerke, tot f10 b. s. '10 d. h.; be schadiging: W. N. 12 j. en P. N. 12 ,j. landbouw ersknechls, Wemeldinge, de lo tot 1 m. tuchtschool en de 2e tot f10 b. s. 3 w. tuchtschool; niet voldoen be vel ambtenaar: A. v. d. C„ 33 j. pol derwerker, Wemeldinge, tot f 10 b. s. 10 d. h.; Vrijgesproken: J. T. 25 j., bak kersknecht, Vlissingen, beklaagd van over treding' distributiewet. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Poging tot moord. De eerste zaak, welke beden behandeld werd„ was die tegen P. F. de S„ uit Graauw, beklaagd van poging tot moord op A. van Rijk, vrouw van Bisschop, caféhoudster aldaar. De officier van justitie, mr. van der Feltz, ging in het kort de verstandhouding tussehen bekl. en de eerste getuig© na, en zeide, dat bekl. in overspannen toe stand verkeerde. Dit wil spr. in rekening nemen; maar hij acht de bedoeling tot dooden vast staande. Spr. eischt ander half jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger inr. II. C. J. Zaaijer, bepleitte clementie voor bekl. Wegens beleediging van H. ltoe> luid de de e'isch tegen E. v. N. uit Koel- wacht f 10 of 10 dagen gevorderd. AVegens diefstal van 35 K.G. derrie, luidde de eisch tegen A. M. uil Terneuzen f 10 of 10 dagen. AVegens desertie- luidde de ©iseh. Ijjj verstek te-gen C. uit Bare-ndrecht, die te Baltimore- het schip „Elizabeth" ui|lj Terneuzen verliet, 1 maand gevangenis straf. Eveneens hij verstek luidde de eisch tqgen 0. M. te Sluis wegens mis handeling fö of 5 dagen geëischt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Zoudt u voor onderstaand ons een plaatsje in uw blad willen afstaan? Wij1 willen ,nomaals .opwekken 'tot lid maatschap van „de Jonge Gard e." In de aideeling Aliddelburg zijn twee omL_ derdeelende Kampeerclub en de "Re citeer- en debatclub. Hoofdzaak echter blijft de eerstgenoemde, welke niet ten onrechte wel betiteld is geworden als „Christelijke Padvindersclub." De-s- zo-JÉers worden elke week oefenin gen buiten de stad gehouden, dezen win ter leggen we ons toe op verbandenleg gen, etc. om te kunnen dienen als „Eer ste Hulp bij Ongelukken." De reciteer- en debatclub vergadert nu elke week in de» consistoriekamer van een der kerken, waar uitsluitend improt- viseeren, voordragen, memorisee-ren e.d. beoefend worden. Vergaderingen worden bezocht door een commissie v. Toezicht Evenals dezen zo-me,r te Waalwijk is pns plan, 'tzij' in Zeeland of Walcheren, 'tzij daarbuiten, te gaan kampeeren. Ziji, die lid wenschen te worden moe ten minstens bijna 12 jaar zijn. De Kam peerclub is verdeeld ia een groep jon gere en oudere leden. Zij allen kunnen toetreden, die van „Christelijken huize" zijn, wier ouders lid zijn der Gereformeerde of Herv-. Kerk. Zij betalen wekelijks een contributie vani 5 cent. Vrij-delling, geheel of gedeeltelijk^ wordt hiervan Verleend aan minvermo genden. Men isi gJs lid verplicht toe te .tre den tot de Kampeerclub, eik ander on derdeel -der aideeling echter is men niet verplicht te bezoeken. Nieuwe leden kun nen zich opgeven bij den leider J oh. J Schuman, K o r e n d ij1 k 78, Mid delburg, -die ook gaarne mondeling verdere inlichtingen verstrekt. Zij, die den leeftijd van 16 jaar nog niet bereikt hebben, moeten een bewijs (schriftelijk) geven van ouders of voogden, dat zij lid mogen zijn. Met dank aan de Redactie voor hare welwillendheid, Het bestuur. (Gaarne steunen wij dit streven. Wan neer velen zich aanmelden, heeft dezej jeugdige organisatie voor de jeugd wek een toekomst. Red.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2