Predikbeurten. Pustsfijsn. Stafen-Seneraal. Binnenfapd, Kerknieuws. Onderwijs. lometers ran de Froidmont-hoeve tot ten (Oosten ran Craonne hebben de Franschen de Noordelijke hellingen ran den Chemin des Dames afdalende, de Duitsche posities bezet orer een diepte, welke op som- imiee plaatsen meer dan een kilometer bedraagt. De dorpen Gonrtecou, Cerny en Laon- nois, Ailles en Chevreux zijn door de Franschen bezet. De Frarrsche patrouilles, die contact houden met de Duitschers hebben de Ail- lette bereikt tusschen Braye en Laon- uois en Cerny". ëe ramp te Antwerpen. Een N. R. C. correspondent rerhaalt Van den luchtraid der geallieerden op 28 October Ik heb er dicht bij! gestaan, en op en kele roetstappen ran mij a£, op den hoek der Broderodestraat, tuimelden ze vermorzeld neer, de ongelukkigen die aan hun deur te praten stonden over den groo ten knal en den afschüwelijken brand ginds in de Montignystraat! Er werden in onze stad een veertigtal onschuldige menschen gedood, op den slag, of be graven onder puinen en langzaam ver stikt of verplet, vrouwen, kinderen, man nen, oude en jonge; terwijl ze wandelden, of terwijl ze rustig1 aan tafel zaten, een oude vrouw die op haar mau wachtte, allen goede mcnschjes, die broers of zo nen aan 't front hebben, Belgen, die hun vaderland lief hebben, en er voor stier ven, door welke moorddadige hand? De eerste bom, een geweldige, dio heel de stad deed opspringen, viel te kwart over achten. Weldra zag men den hemel in lichter laaie aan den Zuidkant, den steeds beproefden Zuidkant. Idqt was ver moedelijk op het Zuidstation gemunt, maar er wasi een diepe kuil gegraven in ide Montignystraat, een eind verder, en hui zen werden verpulverd met man en muis een jongen, die aan de piano zat, lag vermorzeld; het huis "Delhaize, het So cialistische Hulp en Onderstand in puin, al de huizen heel de lei en 't omliggende, één glasscherf en overal kreten van ge wonden, geweeklaag en gesclirei. De vlam men stegen op, nadat de .gasleiding ont ploft was, en laaiden hoog boven de huizen. Maar, wat infernaal mag heeten, toen de brandweer juist was opgetrok ken, \om den brand te blus'schen, en van he'nde en verre de menschen wa ren toegestroomd, uit nieuwsgierigheid, om te zien of er bijv. aan het Museum niets was miskomen, of om een hel pende hand uit te steken, toen viel', te midden van de menigte, waar ik mij met een bevriend kunstenaar onder be vond, een nieuwe bom en doodde er leen tiental' op den slag! Bebloede hoofden, gekneusde ledematen, verscheurde 'kleederen, was al wat men zag. Ontzind vlood men om 't lijf te berden, Üe een links; de andere rechts. Toen ik de boulevard ten einde was geraakt, op de hoogte van de Keijserlei, hoorde ik opnieuw eén knal ,en wederom e'en schelle klaarte naar den Scheldekant toe; pok daar was' het bloedig spel aan den gang. lOp de Paulusplaats, hoorde ik later, was een heele steeg', door arme memsch- jeiS bewoond, geheel in puin geslageln, de bewoners1"gedoodMaar daarmede was 'tniet uit! Wat had Antwerpen dan mis daan, dat ze ons heelemaal wilden ver nielen? Aan den kant van 't Middensita- tion en den Dierentuin was het nu te doen. En ik vernam, dat in de Peli kaanstraat in een Poolsch cafeetje, eein Vrouw was gedood, dat een stuk van de Diamantclub was getroffen, nog een man gedood, dat er zes bommen terecht waren gekomen in den Dierentuin, erï daar in 't omliggende al de ruiten en i't glaswerk hadden verbrij'zeld. Daarmede was 't niet uit. Toen wij1 te gen elf uur trachtten den vriend op te sporen, dien wij (ten onrechte, gelukkig!) dood waanden, hoorde wij' op de St. Ja- cobsmarkt, vlak bij den kerktoren, bo ven onze hoofden 'l onheilspellende ge- fenor, een vlammetje glom, en pang een ijselijke bof klonk weer: ditmaal in de richting van de Falcoukazerne, of, zooals later bleek, in die van het Stui- Venberg-station. En alle doelen gemist! Deen enkel militair zelfs ma,ar geraakt! Korte oorlogsberlchtan. De Engelschen hebben thans de po sities, die Bir-es Seba van het Noorden uit dekken. Duitsche vliegeskaders hebben da vesting en de werven van Duinkerken, alsmede militaire doeleinden achter het Vlaamsehe front gebombardeerd. Men verwacht te Washington tenge volge van de financieel® hulp, die aan Italië verleend is, de oorlogsverklaring van Oostenrijk. De beweging voor militairen dienst plicht is( in verscheidene staten van Aus tralië herleefd, Venizelos is in Rome aangekomeln. Keizer Wilhelm hoorde eergisteren het rapport van veldmaarschalk von Hin denburg; deze is gisteren in de vroegte te Berlijn aangekomen. De doodgravers te Moskou hebben een staking afgekondigd. Naar uit Stockholm aan de „Frank furter Zeitung" wordt geseind, zullen de soldaten van het garnizoen te Helsing- fors een eigen regiment vormen, dat in Finland een blijvende standplaats zal hebben. Uit het Weensche .oorlogsperskwar- tier wordt d.d. 1 dezer gemeld: Grado (bij de uitmonding van den Isonzo) is jgLsterenoclitend vroeg door een landings- hfdeeling der marine en van de tirailleurs uit Triest bezet. De gelande troepen zijn door de bevolking met gejuich en klok gelui begroet. Tweede Kamer. De landarbeiderswet De eigendomsvorm gehand haafd. Alle wijzigingen onaannemelijk. Bij het ontwerp landarbeiderswet re gende het amendementen, doch die re gen had niet veel invloed op het unini- steriëele werk. Artikel 1, zooals het aangenomen is met 51 tegen 10 stemmen, luidt, als volgt: „Den landarbeider, die aan de gestelde vereischten voldoet, wordt overeenkomstig de bepalingen dezer wet gelegenheid ge geven om land met woning in eigen dom of los land in pacht te verkrijgen". Tien socialisten, die van den eigbn- domsvorm niets moeten hebben, stemden tegen. Nog steeds zijn de socialisten bang, dat de eigendom van vast goed de men schen ontoegankelijk maakt voor de roode propaganda. Daarom kwam de heer Scha per te berde inet een amendement ont alleen maar de pacht van plaatsje of van los land mogelijk te maken. Het had echter geen oogenblik kans van slagen. Artikel 2 bevat de definities van land arbeider, landarbeid, plaatsje en los land. 'Ook bij de verdere behandeling hoeft de minister zijn zaak met succes bepleit. Ten einde een plaatsje in bezit of los land in pacht te verkrijgen, zal de land arbeider zich eerst clan miet zijn aan vrage tot het college van dagelijkSch be stuur van de betrokken gemeente kunnen wenden, als in den omtrek nog geen vor- eeniging o(f stichting ad hoe te vinden is. ^Omtrent die speciale lichamen geeft art. 6 eenig licht. „Terbereiking van hef door deze wet beoogd© doel wordt me degewerkt door: a. rechtspersoonlijkheid hebbende ver- eenigingen en stichtingen, uitsluitend ter bevordering' van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders werkzaam, mits zij als zoodanig door Ons, Gedepu teerde Staten gehoord, toegelaten zijn; b. de gemeenten". In de behandeling' van de artt. 4 cn 5 is men blijven steken. Art. 4 bepaalt: Het plaatsje moet voor hel doel geschikt zijn en mag, met inbe grip van de eerste noodige verbeteringen aan bestaande gebouwen en land, niet meer dan f 4000 kosten. En 5 luidt aldusHet losse land moet in de nabijheid van de landarbeiderswo ning gelegen en ook overigens voo,r het doel geschikt zijn. De jaarlijksche pacht prijs mag niet meer dan f50 bedragen. Een reeks amendementen is hierbij inge diend. doch we stellen ons van het resul taat daarvan niet vee! voor, want de mi nister sprak over nagenoeg alle wijzigings pogingen het „onaannemelijk" uit. L. S. Het zij ondergeteekende vergund, hier mede openlijk zijn. dank te betuigen aan allen, die op 29 October j.l. hem de eere ^aandeden van hunne zoo gewaardeer de belangstelling in de viering van zijn Tachtigsten Jaardag, hetzij door persoon lijk .bezoek, hetzij schriftelijk of langs telegrafischen weg, te doen blijken. Tot zijn leedwezen is hij- door de gevolgen van het hem onlangs overkomen onge luk nog huiten staat, om persoonlijke con- trabezoeken af te leggen, of op elk be wijs van deelneming, dat hij ontvangen mocht, zijnerzijds te antwoorden. KUYPER. Den Haag, 30 October 1917. Onze positie. Dr. Kuyper merkt in een Standaard driestar op De toestand, waarin we verkeeren, is daarom veel gevaarlijker dan de meesten inzien. Maar al te velen stellen 'zich aan, alsoif fle eenige levensquaestie* .voor hen was ,hoe aan gas en kolen te komen, en aan brood er bij. Daar hebben ze 'tover. Daar zijn ze mee bezig. Dat neemt al hun zinnen en peinzen in. Maar dat we ,eer we een maand verder zijn, in oorlog kunnen we zen, komt biji hen niet op. Juist daarom is het zoo dienstig, dat de pegeering steeds meer open kaart speelt. Alarmeerend bericht. In Antwerpen liep de vorige week het hardnekkkig gerucht en werd zelfs ge- bullitineerd, dat Engeland een ultimatum aan Holland gezonden had. Djt bericht bracht onder de duizenden bewoners) wier families in ons land vertoeven, le grootste beroering te weeg, 'zoodat eene officieele Weerspreking van den Neder landsehen consul noodig was om de ge moederen eenigs'zins te bedaren. (Grvvt.) 'De V. S. en de Neutralen. Reuter seint uit Washington d.d. gisterenNaar gemeld wordt is een over eenkomst getroffen tusschen de Vereier nigde Staten en Noorwegen, krachtens welke twee van de Noorsche schepen, in Amerikaansche havens vastgehouden, vrijgelaten zullen worden, onder voorwaar de, dat zijl één reis doen en onverwijld terugkeeren. Verder verluidt, dat dit een weg zal banen tot soortgelijke beperkte overeenkomsten omtrent andere neutra'e schepen, die hier vastgehouden worden. Ons telegrafisch verkeer met Engeland. Naar aanleiding van de geruchten dat de zand- en grintkwestie zou zijn opge lost en het telegrafisch handelsverkjofer met Engeland dientengevolge zou wor den hersteld, verneeml de Londenscha correspondent van het Persbureau Vaz Dias van het Britscbe Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken, dat de schorsing van dit verkeer nog steeds van kracht blijft. Verminderi ng werktij1 d. Op de werf der Kon. Mij. „de Schef- de," te Vli.ssingen, wordt wegens gebrelk aan materialen en olie, met ingang van Maandag 5 November een werktijd in gevoerd van 40 uren per week. Er wordt gewerkt van des morgens 7 tot 12 uur on des middags van 1,30 tot 4.30 uur. Do werklieden ontvangen 54 uur loon per week. Zij, die ia gemeen ten wonen, waar door den gemeente raad geen toeslag op het loon is toe gestaan, ontvangen slechts 48 uur loon per week. j On ze verliezen ter zee. Uit een artikel van den heer P. v. Hulzen in ,,fn- en Uitvoer" blijkt dat van het begin van den oorlog tot einde 1916 in 't geheel 66 schepen zijn gezon ken, '26 beschadigd, 33 gestrand, 29 ver mist en 11 wrak geworden mot een to talen inhoud van 121,452 bruto register- tonnen. In dien tijd gingen 447 mcnsichen- levens verloren, waarvan er 284."tot de visschersvloot behoorden, terwijl 85 zee lieden verwond werden; 2073 maal heb ben onze koopvaardijschepen, mijnen en duikbooten ten spijt, in g;eno ?md tijdperk een fading uit Engeland aangebracht. Onze gezamenlijke zee en ku-tvisschers- vloot lelde in 1915 5879 vaartuigen. Het aantal malen, dat een Nederlandse h vis- si'chersvaartuig de veilige haven verliet en zee koos, moet in de tienduizenden loopen. De 21,573 opvarenden onzer visschersvloot brachten in 1915 totaal 211,247,103 K.g. visch binnen, die meer dan 56Va millioen gulclen opgebracht; in 1916 234,110,277 K.g. ter waarde van 83,4 millioen. fjft il.e Prmïmte Belooningen. Te Vlissingen is aan 17 ambtenaren en werklieden der Kon. Mij. „de Schelde" de gouden me daille met bijzondere gratificatie! voor 40- jarigen dienst uitgereikt. De zilveren medaille met bijbehoorende gratificatie voor 25-jarigen dienst, werd Uitgereikt aan 2 ambtenaren, en de zil veren medaille met vereerend getuigschrift van de Maatschappij van Nijverheid en gratificatie van de Mij. „de Schelde'" voor 25 jarigen dienst, aan 18 personen. De uitreiking der medaillelsl en getuig schriften geschiedde door de dire 'tie met een toespraak in tegenwoordigheid van' verschillende ambtenaren, bazen en werk lieden. Middeibura. Tot inspecteur van poli tie tweede klasse alhier is benoemd 71e heer A. Nieburg thans adjunct-inspecteur te Hellevoetsluis. De benoeming gaat in 8 November. Ch r. Kweek'elingen Ge h. Onthoudersbond. (Afd. Middelburg). De vergadering werd geopend met het zingen van Gez. 264 vers 1 en 4, waar na de voorzitter voorging in gebed. Hier na las de secretaresse de notulen voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Nu kwam het referaat van dhr. de Booij aan de beurt, getiteld: „Het Beginsel der Geheelonthouding". Spreker trachtte hier bij de aanwezigen ,die nog geen lid waren, te overtuigen van de noodzakelijkheid der Geheelonthouding. Geen der aanwezigen kon er echter reeds toe hesluiten lid te worden. Allen beloofden nog eens terug te komen op de volgende vergadering. Nadat we gezongen hadden Ps. 84 vers 1 en 6, eindigde dhr. de Booy niet dank zegging. Hedenmorgen is een muur van een pakhui's aan den Kinderdijk, toebehooren- de aan den graanhandelaar, den heer Iv. ingestort en in den tuin van den heer M. terecht gekomen, mede kwam daar een groote massa regeeringsbruineboonen te<- rechtwaarvan een deel, dat op den grond kwam en dat vertrapt werd verloren zal zijn. Met grodten spoed werd aangevan gen van de boonen te redden^ wat te redden was. door ze in. zakken te doen en weg te brengen. Steeds, schoven ech ter uil het pakhuis boonen bijl den hoop. Gelukkig) dat jiet niet regende aqders waren zeker nog meer boonen bedorven. Door den Christelijken Bestuurders- bond is aan B. en W. verzocht ten spoe digste te beginnen met het beschikbaar stellen van goedkoop hout. In de gisterenavond gehouden verga dering van de afdeeling Middelburg van de vereenigin.g Onze Vloot'! werd tot bestuurslid gekozen inplaats van mejuf frouw J. P. van der Feen, die bedankt had. mejuffrouw W. Moerdijk en inplaats van den heer A. G. Touburg, die naar elders is vertrokken, de heer J. A. ilouta Voorloopig werd besloten op Vrijdag 16 November een lezing met lichtbeelden te doen houden door den beer W. J. Giel, gepensionneerd kolonel van de artillerie van het Leger in Indië, die zal spreken over „Het leven en werken van de Euro peanen in Ned. Indië,,. De heer Giel is hier geen onbekende, hij liield in den winter 1915—19.16 alliier een reeks lezingen over Indië. Goes. Teneinde sdioolgeldverhooging, welke noodig zou zijn opdat de sala rissen der .onderwijizers eenigs'zins kun nen worden verhoogd in deze moeilijke tijden, te voorkomen, namen enkele leden der. Christelijke school Wijngaardstraat, hot in datief door vrijwillige bijdragen, daarin te voorzien. Deze poging is met zegen bekroond. Dank zij fle offervaar digheid van de vrienden van het Chris telijk onderwijs "en den ijver van boven genoemde leden, werd ruim f 1000 aan jaarlijksche bijdragen "bijeengebracht. Gistermiddag was de werkman Ka- r.else aan het pulprij'den. Doordat hij te kort draaide of door de gladheid van den weg, geraakte de vol geladen wagen bespannen met twee paarden in de Wa terleiding aan den Kloctingschcn straat weg. De voerman bega/ zich tot den hals in het water en kon zoo de paar den lossnijden, waardoor deze kondein gered worden. Het voer pulp geraakte geheel' verloren. Gass. Het Rijkstelegraaf kantoor alhier behandelde in de maand October: Telegrammen verz 2464, ontv. 1584, overgen 2819, totaal 6897, Gesprekkenverz. 4324 ontv. 4805, overgen. 14719 Totaal 23818. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld: Kantoren, Verz. Ontv. Loc. Tot. Baarland 18 58 76 Borssele 58 95 153 Colijnsplaat 66 116 182 Driewegen 22 58 80 Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 37 75 112 83 109 192 's lieer Arendsker ke 101 122 228 's Heerenhoek 87 112 199 's Heer Heiidriksk. 4 32 jü 36 Hoinken.szand 37 125 1 li 162 Hoedekenskerke 31 83 114 Kamperland 42 79 121 Kapelle 136 200 336 Kats 15 40 55 Kloeünge 38 115 153 Kortgene Kruimngen 87 125 212 211 231 442 Kwadendamme 19 54 73 Nieuwdorp 57 10u 157 Nisse 35 68 103 Oudelande 12 54 66 Ovezande 35 69 104 Rilland 183 212 395 Schore 82 95 177 Waarde 35 65 100 Wissenkerke 18 65 83 Wolfaartsdijk 119 153 272 Gesp rekken. Kantoren Verz. Ontv Loc Tot. Baarland 46 62 10S Borssele 101 42 4 147 Colrjnspiaat 186 200 386 Driewegen 58 57 B 118 Ellewoutsdijk 88 49 137 's-Gravenpolder 225 205 430 's-Heer Arendskerke 230 196 18 439 's-Heerenhoek 234 85 319 HeinlcenszaDd 71 58 129 Hoedekenskerke 144 91 235 Kats 30 7 37 Kamperland 106 54 160 Kapelle 381 301 682 Kortgene 329 201 33 563 Kruiningen 550 603 82 1235 Kwadendamme 40 23 63 Nieuwdorp 172 240 30 442 Nisse - 92 71 7 170 Oudelande 32 28 60 Ovezande 95 75 170 Rilland S74 461 29 1464 Schore 248 140 388 Waarde 261 195 n 4 463 Wissenkerke 86 49 1 136 Wolfaartsdijk 165 57 rr 4 229 lerseke. Zondag 4 Nov herdenk dr. J. G. van Klinkenberg alhiér dat hij' 25 jaar geleden tot arts werd bevorderd. Kortgene. Zijn de loopende geruchten juist, dan zal onze burgemeester, de hr. Danckaerts, tot spijt van de gansehe ge meente zijn ontslag .als zoodanig vragen tegen 1 Dec. a,s. (Z. N.) Serooskerke. Gisteren had alhier do begrafenis plaats van wijlen dhr. J. Lou- werse, gemeenteontvanger. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer Burgemeester Jhr. .van TeijUngen, die den overledene herdacht als; een trouw amb tenaar met wien hij een tiental' jaren genoegelijk had samengewerkt. Hij sprak de hoop uit, dat de overledene de rust moge gevonden hebben, waarnaar hij in den l'aatsten tijd zoo had verlangd- Domburg. De bouwvaklieden hebben ook op het uurloon opslag gekregen. Te beginnen met 1 Nov. j.l. werd zulks van 18 op 20 cent per uur gebracht. Ri!land-Bath. Gisternacht ontdekten de kommiezen in den Hogewaardpolder al hier twee smokkelaars, welke zij door het lossen van eenige schoten tot staan brachten. Een partij van 50 K.G. karne- melkzeep werd op hen bevonden en in beslag genomen. De verdachten H. H. en V. van A., beiden Belgische vluchtelin gen, zullen naar Middelburg worden over gebracht. In de Woensdag gehouden raadsver gadering waren alle leden tegenwoordig behalve de heer van der Werff, die .ver hinderd was. De Voorzitter deelde o.a. mode,,».dat met hei oog op vuur en licht de school tijden zullen worden verzet en wel van 8V2 tot 11 uur en van IV2 uur tot 3 uur. terwijl liet herhalingsonderwij's niet meer des Woensdags en des Zaterdags zal wor den gegeven, doch des Maandags, Dins- flags, Donderdags en Vrijdags van des namiddags 35 uur. In plaats van des Zaterdags school te houden zal die voor- middagscbooltijd worden verzet op ties Woensdagsmiddags zoodat des Zaterdags in ljet geheel geen school is en dan dé kachel reeds des Vrijdagsavonds uit kan; De jaarwedde van den gemeenteontvanger weid. verhoogd van f 425f 500, zulks naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten, van Zeeland. De jaar wedden van de hoofden van scholen en' van die der onderwijzers van bijstand wer den verhoogd overeenkomstig het dooi; Gedeputeerde Staten van Zeeland gezon den Provinciaal Blad. Tot het geven van herhalingsonderwijs werden te Rilland be noemd, de dames F. A. Fruijt van Her tog, J. J. Hascher en C. Versprille be nevens de heeren J. C. P. M. Weststrate en A. A. Mol, de laatste tevens als hoofd hoofd en te Bath mejuffrouw J. II. West strateParlevliet en de heer M. Petri, eveneens als hoofd. Op een verzoek van den Ned. Timmer- liedenboijd inzake verzekering tegen wer keloosheid door de gemeente* werd afwij zend beschikt, terwijl ook afwijzend werd beschikt ,<jp verz,oei:en van de serge ants bij het 31e Landweer Bataljon om gebruik te mogen maken van een der schoollokalen tot het houden van zang oefeningen en van de gymnastiekvereeni- ging „Oefening kweekt Kunst" voor Gym nastiekoefeningen. De gemeentebegro-oting word vastge steld op een bedrag groot f 42848.44V2 met een post van hoofdelijken omslag groot f 19300, onderwijzerajaarwedden f9270; subsidie burgerlijk armbestuur f1200; post voor onvoorziene uitgaven - f 307.993/2. De heer C. van der Werft heeft be dankt als Ambtenaar van den Burgerlijken, Stand dezer gemeente. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Leerdam door P. J. Vreugdenhil te Sprang. Bedankt voor Leiden door L. J. v. Leeuwen te Lisse; voor Schoonho- van, Hoogeveen en Wierden door P. J. Vreugdenhil te Sprang; vo-o-r Brakel door J. Ronge te Hoogblokland. Kerkvoogden te Wildervank over wegen het plan 0111 de zitplaatsverhuring niet meer bij opbod te doen plaats heb ben. Gisteravond is ds. S. Monsnxa, uit Den Haag', voormalig predikant te Feijen- oord, op de Willemsbrug te Rotterdam in een wagen van de clectrische tram onwel geworden en bij aankomst op het Beursplein overleden. Geref. Klerken. Beroepen te Witmarsum J. Bouma to Ambt-Vollenhove,; te Hendrik Ido Am bacht M. 31. Horjus te Oud-Loosdrecht; te De Bilt dr. J. Hania te Steen wijk. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Vlaar-dingen P. de Groot te Rotterdam. De „Vrijzinnig Democraat" schrijft: „Uit gewoonlijk goed ingelichte bron vernemen wij, dat het voorstel, dat 'fle Regeering zal doen tot verhooging van de salarissen van onderwijzers een bedrag -'zou vorderen van I1/2 millioen gulden per jaar, dus de helft van hetgeen het voorstel-Marchant c.s. kan kosten. „Het bedrag zal waarschijnlijk iets an ders woruen verdeeld; zoo niet, dan zou dus de schriele honderd gulden nog wor den gehalveerd. „We hopen, dat lliet gerucht onjuist moge zijn". Door B. en W. van Middelburg is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan school 1 mej. C. J. Heijboer, te Kou- delcerke. Benoemd tot onderwijzer aan o.l. school te Watergang II. A. Appel te Kou- dekerke. Het onderwijzend personeel der o.l. schooi te Kloctingfe heeft zich, in ver band met de salaris wijziging tot Gejd. Staten gewend,, met het verzoek, de ger meentebegrooting voor 1918 niet goed te keuren. M. C. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 Nov. Goes, 9.30 u. ds. dt Vries, 2 u. geen dienst, 6 u. ds. Stegenga., Beide koe ren coll. Bijbelgenootschap. Zooals uit. een mededee'ing van den directeur-generaal blijkt, zullen thans alle kantoorknechten, bestellers en post boden nog dit jaar worden voorzien vrt een nieuwe uniformjas, pantalon cn De geheele verstrekking zal uiterli/te n 'Januari a.s. hebben plaats geW l( Voorts zullen deze kleëdingstuikett 1918 vernieuwd worden, zoodat m a.s'. jaar een regelmatige verslrekking kunnen plaats 'hebben. De directeur-generaal heeft aan üc bond de Post geantwoord, dat e - thans geen,aanleiding bestaat om over te gaan tot het houden van een referendum om trent de al' of niet afschaffing van de hoofdbestellers uniform. I De directeur van het po t- en tele graafkantoor te Zierikzee brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat met ingang van heden de in den namiddag van Zie rikzee vertrekkende en te Goes door den' omnihusdienst CatscheveerGoes op tleu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2