Binnenland. list de Provincia. Kerknisisws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. Gsiwrnd Nieuws omwonden verklaren, dat het België op zou geven en vólkomen herstellen zou. En zelfs ging Smuts er toe over bedrei gingen uit te spreken, als Duitschland niet gauw tot den vrede zou overgaan: de geheele oeconomische toestand van Duitschland zou dan tvorden gecompro mitteerd. Maar wat baat deze taal, als1 straks Lloyd George weer begint te schetteren en te toornen? Korte oorlogsberichten. Een onbekende heeft aan den Pram schen minister van marine 25000 francs gegeven voor de bemanning van het eer ste Fransche koopvaardijschip, dat een vijandelijke duikboot na 15 October 1917 in den grond zal boren. Volgens het ,,B. T." heeft de Rus sische regeeringscommissaris, die naar Tobolsk gezonden is, voorgesteld .de ver blijfplaats- van het gezin van den tsaar over te brengen naar een meer verwij derde plaats. Een groote menigte bele gert n.l. onafgebroken zijn woning, zingt en prevelt gebeden. Het wegvoeren van den tsaar zou ook noodig zijn wegens de onbetrouwbaarheid zijner bewaker^. Berlijn heeft zijn toestemming ^ge geven voor de 'benoeming van Tarnowska in Polen tot minister-president. Smuts gaat binnenkort weer naar Zuid-Afrika terug. Beuter meldt, dat een groot aantal daden van persoonlijken moed bijl het laatste offensief getoond, reeds aan da hooge legerleiding gerapporteerd is. E'en hooggeplaatst officier verklaarde: „Men zou voor sommige van deze manschappen kunnen knielen." De Russische minister van oorlog beeft bevolen, dat behalve de lichtingen ^an 1895 en 1896, ook die van 1897 wordt ontslagen. Uruguay zou nu aan Duitschland den oorlog verklaard hebben. De Ver. Staten hebben Engelland een nieuwe leening toegestaan van 30 millioen dollars1. De Duitsche terugtocht, die hoofd zakelijk ten Noorden van Friedrichstadt plaats had, bedraagt in twee dagen on geveer 30 wersten. Het schijht, dat het Duitsche leger zich achter de Duna Zal terugtrekken en den rechteroever der ri vier louter als verdedigings-zónel voor Riga zal houden. De centralen kunnen den buit,* be haald op de Italianen, nog niet over zien. Van den winter zullen in Engeland geen wedrennen gehouden worden. Een tegenbezoek van. den sultan van Turkije aan keizer Wilhelm s'chijnt aanstaande te zijn. Naar de Roe koje Slowo verneemt, is er onder de tartaren van het gouver nement Tobolsk en twee andere een be weging gaande om den gewezen tsaar weder ten troon te verheffen. De voor naamste oorzaak daarvan schijnt te schui len in de vree® der tartaren, dat de nieuwe regeering hun het land zal ont nemen, hetwelk ze door beschikking van Nikolaas II ontvingen. Tweede Kamer. Aan de orde was gisteren de stemming over het amendement Snoeck Henkëmans op art. 1 van het wetsontwerp betref fende het bouwen van een brug voor gewoon verkeer over den Gelderschen IJssèï nabij het Katerveer. Het amende ment strekt om inplaats van een vaste een beweegbare brug te bouwen. Het werd verworpen met 52 tegen 9 'stem men. Het wetsontwerp werd vervolgens z. h. 8. aangenomen. De eindstemming over het wetsont werp betreffende een testamentregister zal op een nader te bepalen dag geschieden. Dr. A. J. de Sapper en 8 anderen wer den genaturaliseerd, waarna werd over gegaan tot behandeling van het wetsont werp, houdende maatregelen tot het ver krijgen van een juiste statistiek van voort brenging en verbruik. Een amendement-van BeiesteynMar- chant, waarbij bepaald wordt, dat in bij zondere gevallen de minister den Dir. van het "Centraal Bureau voor de Sta tistiek, alsmede de door dezen aange wezen ambtenaren cn deskundigen kan machtigen inzage te vorderen van boe ken en bescheiden, werd met 28 tegen 27 (let op de waarde van één stem!) 'aangenomen, waarop het wetje z. h. 3. werd goedgekeurd Een breed en diep debat volgde over een aanvulling van de Indische G'omptai- biliteitswet. Bartimeus. 1 Wij verzuimden gisteren de namen van do bestuursleden van Bartimeus te re- ïeveeren. Zij zijn: Ds. J. Vonk, te Maas sluis, voorzitter; ds. 3. D. Wielenga te Middelburg, secretaris; ds. H. Fejjlkes to Dordrecht, J. Dienske te Maassluis, pen ningmeester en J. Donner te Goes. De broodkaart voor de 31ste week loopt van 27 Oct. tot en met 6 Nov. De O' ve ree n komst met Duitse h land De „Norddeutsche Allgemeine Zeitung" schrijft, dat de tussclien de Duitsche en Nederlandsche gedelegeerden geslo en han delsovereenkomst bekrachtigd is gewor den. Met de uitvoering daarvan isl reeds door beide partijen esn aanvang gemaakt. De eigenlijke inhoud is de volgende: Duitschland heelt aan Nederland voor zijn behoefte o.m. den uitvoer toege- staan in hoofdzaak van Duils he en Bel gische kolen, ijzer en staal. Nederland daartegenover heeft als con tra-prestatie op zich genomen de leve ring van levensmiddelen, voornamelijk kaas en boter. Eon Duitsch bank-consortium ontvangt een valutai-crediet op langen termijn, dat tot dekking der betalingsbalans bestemd iS en hiervoor voldoende zal zijn. Het moet erkend worden, dat deze na moeilijke en lange onderhandelingen tot stand gekomen overeenkomst aan de recht matige belangen van beide landen beant woordt. De overeenkomst is voorloopig voor zes maanden tot einde Maart 1918 ge sloten. De export van Engeland naar Nederland. Het „Vaderland" berichtte: Uit de ontvangen Engelsche post blijkt dat de Engelsche regeering geen enkele Lisence (vergunning) van export naar Ne derland meer geeft. Het is een maat regel, welke door Engeland tegenover bij na alle neutrale landen wordt toegepast en in geen enkel verband staat met de tusschen Engeland en Nederland gere- 'zen bekende zand- en grintkwestie. Duurdere tabak. Naar wij vernemen zullen alle tabak soorten op 1 November met 30 ct. per pond worden verhoogd. (Msb.) M ij n e n. Te Katwijk zijn 2 mijnen aangespoeld waaronder een Engelsche van buitenge wone grootte. Socialistische methode. Ee Tribune, het orgaan der zuivere Marxisten, schreef onlangs: „Onzerzijds worden eischen gesteld aan den Staat die deze wel kan maar niet zal inwil ligen, tenzij de onderdrukte klassen zelf de macht grijpen, zooals dat in Rus land begonnen is, en als zoodanig hun eigen levensbelangen doorzetten, om zoo doende de baan vrij te maken voor het socialisme." De Ned. merkt naar aanleiding hier van op Dus: eischen stellen al weet men dat ze niet kunnen worden ingewilligd. Dit noemt de "heer Vliegen in Het Volk, terecht komedie. Maar hij vergist zich als hij meent dat dergelijke komedievertooningen in dé S. D. P. alleen worden gegeven. Op het congres der S. A. P. in 1913 te Zwolle gehouden, zeide een der redenaars: „Wij stellen toch ook jn de Gemeenteraden vaak dingen voor, die wij weten dat verworpen zullen worden, maar dan kunnen wij tot de arbeiders zeggen: Ziedaar wat voor kerels!" Die het zeide was de heer J. E. IW. Duys. Het staat te lezen in Het Volk van 11 Aug. 1913. v. tl. B er ch v. Heemstede. Te 's-Gravenhage is op 57-jarigen leef tijd overleden de beer jhr. I. B. D. v. d. Berch van Heemstede, oud-lid van de Tweede Kamer voor Oosterhout, welk di strict hij van 1891 tot 1916 vertegen woordigden (Hij was de zoon yan nu wijlen het anti rev. Kamerlid voor Lei den, jhr. mr. L. W. Cremer v. d. Bercli van Heemstede, en ging indertijd als stu dent tot de Rooms'che kerk over, welk voorbeeld later door twee zijner broe ders gevolgd werd. Apotheken. Zondag zal te 'Goes geopend zijn de apotheek van G. v. d. Hoek; te Middel burg die van fa. J. C. v. d. Harst; te Vlissingen die van A. J. v. Ocken- burg Jr. De cadetten uit het. eerste studie jaar van het wapen der infanterie hier te lande J. G. Wisse en D. J. G. van Dijk zijn nader bestemd voor het wapen der artillerie hier te lande. Tot ordonnans-officier van H. M. de Koningin is benoemd jhr. J. P. de Savornin Lohman, le luit. bij het reg. grenadiers. De heer Lohman is een zoon van wijlen jhr. mr. W. H. de Savornin. Lohman, kantonrechter te Groningen neef van ons Goesclie Kamerlid, en kleinzoon van wijlen den burgemeester van Zie- rikzee mr, B. C. Cau. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot lid der gezondheids commissie, zetel Kruiningen, dhr. W. N. Moree, arts .te Rilland-Bath en is door Z. H. E. G. in die commissie tot voor zitter aangewezen dhr. M. v. Harmeien te Ierseke. Door den Commissaris der Koningjini is benoemd tot zetter voor 's Rijks direc te belastingen in de gemeente Ritthem, dhr. C. de Visser, ter vervanging van dhr. P. Willemse, die overleden is. Met 1 Nov. is voor de lichting 1918 eervol ontslag verleend aan den gepens. luit.-kolonel E. A. Umland, als plaatsverv. voorzitter van den eersten keurirvgsraad in Zeeland en is benoemd tot plaatsven", voorzitter van den eersten keuringsraad in Zeeland de luit.-kolonel miütie-commiis- saris W. "N. Roldanus. Goes. Naar aanleiding van het door de Middenstandsvereenigingen te Goes verzonden verzoek aan de directie van Staatsspoorwegen te Utrecht, waarin de groote noodzakelijkheid bepleit weid om den sneltrein no. 101, die 11.43 hier aan komt, ook te doen stoppen te Rilland- Bath en Krabbendijke, en mede naar aan leiding van het request aan lieeren Ged, Staten van Zeeland, hetzelfde onderwerp betreffende, ia welk request de medewer king ran genoemd coLeg?' werd verzocht, werd door Z.Ex. den heer Com missaris der Koningin in Zeeland audiën tie verleend aan een deputatie van liee ren uit Goes, bestaande uit den voor zitter der Vereeniging Handelsbelangen, den secretaris der Vereeniging de Hanze., en den heer J. A. van Heel. Uit deze conferentie, en ook uit een onderhoud met den secretaris der pro vinciale Root-Gommissie bleek ten dui delijkste, dat noch bij Gedeputeerde Sta ten, noch bij de Boot-Commissie bezwa ren bestaan, om voormeld verzoek aan de Directie van Staatsspoorwegen krach tig te steunen, en werd door Z Ex. toe gezegd, dat alle pogingen in het werk zullen gesteld worden, om het welsla gen van dit plan zooveel mogelijk te be vorderen. Dat deze actie, die zoowel de waar deering verdient van den handeldrijvenden middenstand uit Goes ais van de inwo ners van Oostelijk Zuid-Beveland, en waardoor beider belangen zoo zeer zou den worden gebaat, met goed succes wor de bekroond. Zij, die een bon zullen ontvangen voor regeerings-zoolleer, kunnen zich aan melden op het Distributiebureau eiken Maandag- of - Woensdagavond van 8 tot 9.30 u., om deze bon te laten invullen. Aanbeveling verdiént het num mer der schoenen op te geven. Viissingen. fn een vergadering van de ver. „Gemeenschappelijk Belang" alhier is besloten B. en W. te verzoeken geen regeeringsart.ikelen te verstrekken aan het comité Belgisch Voordeel. De gewezen rechercheur van politie alhier, de heer T. van der Wal, die in Juni werd benoemd tot inspecteur van politie te Gorinchem, is benoemd tot inspecteur van politie te Arnhem. De armenraad heeft zich tot de burgerij gewend met het dringend ver zoek noch aan kinderen noch aan vol wassenen aalmoezen aan de de deur te- geven of door het koopen aan de deur de bedekte bedelarij1 in de hand te werken. Hierdoor worden kinderen in bedelarij opgevoed en de armen die het werkelijk noodig hebben en niet bede len, worden tekort gedaan. Men geve lie ver aan de bekende instelling, van lief dadigheid of wende zich tot den armen raad om advies over de personen die vragen. Souburg. Door de gemeentepolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen 2 perso nen wegens diefstal van lood. dat zij op de algemeen e begraafplaats, achter de kerk, van verschillende graven hadden ontvreemd en bij, een opkooper verkocht. Het lood, ongeveer 5 K.G. is in beslag genomen, Stavenisse. Alhier is een mijn aange spoeld in den Schelschepolder, zij wordt door de politie bewaakt. Hontenisse. Do heer K. J. A. G. baron Collol d'Escury is met 1 Nov. herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijdel J. de Jong te Jut faas; te Loppersum (toez.), J. J. P. Heeringa te Niehove. De herdenking der Kerkhervorming zal te Middelburg plaats hebben op 30 October in de Waalsche kerk, waarbij alsls prekers zullen .optreden ds. J. de Visser, en dr. J. P. Cannegieter. Uitge voerd zal worden de hervormingscantate van Bach: Ein feste Burg is unser Gott. Heinkenszand. Gekozen tot leden van 't kiescollege de hoeren A. van der Does en C. IJzerman resp. in de plaats van .J op 'tHof die overleden is eui M. Paau- we, die tof diaken verkozen werd. Kapelle. Op Donderdag heeft plaats ge had de stemming tot verkiezing van drie gemachtigden in het kiescollege, wegens de periodieke aftreding op 31 Dec. a.s., van de br. Johs. Baas, L. Oele en J. A. Nijssen, welke met groote meerder heid der stemmen zijn herkozen. »■- - WtM 'liJJ Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Horst mej. S. M. Alme- kinders te Veldwijk. Geslaagd te Rotterdam voor de vrije- en ordeoefeningen de heeren A. Gouds waard en jP. J. ten Haaf te Zierikzlee en de dames A. van Hoorn te Vlissim gen, C. E. de Koster en H. Zietse, bei den te Middelburg. En te 's-Gravenhage voor het macihinistenexanien diploma A de heer J. Barentse te Vlissingen. Te Groningen is bevorderd tot arts de heer G. A. B. Fijnvandraat, geb. te Stavenisse. Met 23 tegen 19 stemmen is in den Amstcrdamschen Raad besloten, dat de hoofden der o.l. scholen voortaan een eigen klas moeten hebben, dus is het ambulantisme afgeschaft. Te Utrecht is onder voorzitterschap van den heer A. Jonkman van Amster dam, een buitengewone algemeen© ver gadering gehouden van de Ver. van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ne- derland en <ie Koloniën, ter bespreking van de salariskwestie. De voorzitter wees op den noodtoe stand der onderwijzers. De Ghr. onder wijzers dienen als één man op te treden. Er heerscht bij ialloozen geldnood. Spr. hoopte, dat de Kamerleden hun actie zullen voortzetten, totdat zal zijn verkregen een noodwet en een organie ke wet als gevolg van het nieuwe arti kel 192 le adinea, welke wet den nood die om bevrediging schreeuwt zal leni gen. Als sprekers traden vervolgens op de Kamerleden Van der Molen en Ger- «retson en de heer "Wirtz uit Groningen. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin besloten wordt tot het voeren eener krachtige actie. Zondag 28 Oclober. Ned. Herv. Kerk. Cp Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. en 2 u. ds. Mantz. Borssele, 9,30 u. en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, 9.30 u. en 2 u. ds H. L. A. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Driewegen. 9.30 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nm, ds. Gen-etsen. Hansvveert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners, vm. lied. H.A., nm. dankz. en bed. H.D. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, vm. geen dienst, nm. ds. Jonker van Ovezand. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. 9 en 2 u. ds. Koene- koop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andrae. Kloetinge, 9,30 en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller, bed. H.A, en dankz. Kruiningen, 9.30 u. en 2 u. ds. Steen beek. Nieüwdorp (bewaarsch.),. 9.15 u. ds. Bui nink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. ds. Meloen v. Baarland. Ovezand, 2 u, leeskerk. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, vm. en nm. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wissenkerke, 9.30 en '2 u. ds. v. d. Linde, vm. bed. H.A., nm. dankz. WoJphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste- genga. Op Walcheren, Arnemuiden, 9,30 en 2 u. ds. Mulder, vm. bed. H.A. en nm. dankz. Biggekerke, 9.30 u. ds. Schuurmans Stek hoven, nm. g. d. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn, vm. bed. H.A., nm. dankz. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, 9,30 u. ds. Vaandrager, 2 u. leeskerk. Kleverskerke, vm. 10,30 u. Koudekerke, 9.30 u. ds. Voorhoeve, 2 u. g. d. Meliskerke. nm. 2 u. ds. Schuurmans Stek hoven. N. en St. Joosland, 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, 9,30 u. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. ten Hove— Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 't Hoff. O. en W. Souburg, 9,30 u. ds. Terneden, 2 u. ds. Tjebbes. Vrouwepolder, vm. ds. Kroese. Veere, vmi. clr. Weijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 2 u. ds. Krijkamp. 'tZand, 10 u. ds. Jonker, 2,30 u. ds. Vaandrager. Geref. Kerken. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Trenning van Olst, vm. bed. H. A. Ierseke, vm. en nm. ds. H. S. Bouma van Hooge veen. Geiref. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vmnm. en av. ds. v. Oordt Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij o.a. zijn ver oordeeld wegens: diefstal: C. J. L. 31 j. werkman, Middelburg, tot 6 m. gev. s(traf; N. H. 18 j. koopman, Goes, tot 2 m. voorw. gev. straf, met een proef tijd van 3 jaar, en A. G. 22 j., A.. B. 24 j. werklieden, K. V. d. V. 54 j. schip per, A, H. 40 j. A. v. d. V. 39 j. en J. J. ,V. 33 j. werklieden, allen Katten dijke, ieder tot f5 b. s. 5 d. h.; poging tot diefstal: M. v. d. B. 20 j. F. G. 24 j., veldarbeiders, Vrouwepolder, iéder tot 1 w. gev. straf, met een proeftijd van 1 jaar; strooperij: L. K. 48 j. en J. Ij. 34 j. spoorwegarbeiders, Kloetinge, ieder tot f7 b. s. 7 d. h. en W. Wi. 16 j. scheepmakersleerling Vlissingen, tot f5 b. st 2 w. tuchtschool; niet voldoen "be vel1 ambtenaar: J. S. 22 j. (scheepsbe vrachter, Wemeldinge en B. G. 25 j. koopman, Breskens en M. G, 18 j. werk man Veere, allen tot f 10 b. si.' 10 d. h.; mishandeling: A. v. d. B. 29 j. tim merman, Goes', tot f 7 b. s. 7 d. h. en J. L„ 30 j., werkman, Middelburg, tot 6 m. góv. straf; plegen van ontuchtige handelingen: I. P. J. v. d. V. 15 j. zonder beroep, Vlissingen, tot 6 mnd. tuchtschool en C. O. 18 j. veldarb iden 's Heerenhoek, tot 2 m. voorw. gev. stray met een proeftijd van 3 jaar. Vrijgesproken: D. v, V. 23 j. kantoor bediende. Maassluis, beklaagd van niet voldoen be'rel ambtenaar. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was heden die tegen J. B. uit Rosendaal en D'. 0. S., 16 jaar te Axel, die zich te Axel tegen de politie zouden hebben verzet. Alleen S. was ver schenen en ontkende, hetgeen niet. be lette, dat tegen beiden f 10 werd gevor derd respectievelijk te vervangen door 10 dagen hechtenis en twee weken tucht school. Wegens diefstal van gerst stond terecht J. V. d. G. uit Rilland, thans gedetineerd, dat hij weghaalde bij J. v. Steverink. De eisch luidde drie maanden met af trek voorarrest. Wegens poging tot uitvoer naar Bel gië van verschillende zaken stond terecht de schipper J. uit Dordrecht. De eisch luidde zes weken met aftrek voorarrest De volgende beklaagde P. J. de Lobel uit Sluis,'stond terecht wegens huisvrede breuk, beleediging van en verzet tegen de marechaussees Dekker en van Huick. (Wij komen op deze en andere zaken nader terug.) Tc Wadenoyen is een postbode door een trein gegrepen en gedood. Te Aalten zijn reeds 15 gevallen van dysenterie voorgekomen, waarvan eenige met doodelijken afloop. Door den storm heeft gisteren tot 2 uur de tramdienst van Alkmaar naar Haarlem niet kunnen plaats hebben, doordat de pont over het Noordzeeka naal met de rails geen aansluiting kon krijgen aan de rails op het land. Te Hoogebeintum is een boeren- diensfbode te water geraakt en verdron ken. i Tegen morgen is' aan het personeel (400 man) van 3e diamantslijperij van van Dam te Amsterdam ontslag gege ven. De bedrijfstoestand is geheel onze ker, door het ontbreken van handelste- légrammen. Te Monster is eergisteren de cen trale keuken opengesteld. De mijnwerker Joh. S. is in de staatsmijn Wilhelmina bij Heerlen onder het gewicht van een Tilt verpletterd. Te Maastricht ontdekte een rijks ambtenaar in de Kommen een smokke laarsbende van 8 personen. Hij loste een' schot, waarbij hij: "zekeren H. Poelman, gehuwd en wonende te Maastricht, in! de borst trof. Het slachtoffer was on middellijk dood. Twee anderen werden aangehouden. f i De politie te Nijmegen heeft Zeke ren A. P. aangehouden, een 23 jarigleïT Duitseher, oud-leerling van de Politech- nische school te Straatsburg. De jonge man, gedeserteerd Duitsch officier en te Nijmegen verblijvende, werd verdacht al daar inbraak met diefstal van f 700 aan papier te hebben gepleegd bij den heer C. een Belg'. P. heeft bekend. Ten postkantore te Beekbergen is de brandkast gestolen cn na in oen Schuur te zijn gebracht, met behulp van dynamiet geopend. De inhoud bedroeg enkele centen, daar 'de gelden iederem avond aan het hoofdkantoor Apeldoorn worden afgezonden. t - Te Alkmaar heeft de politie in be slag genomen 23,520 K.g. draadnagels, 10,000 K.g. cacao, 10 heele en 5 halve vaten cacao, 1750 K.g. plantenvet en 50 kisten zeep. - i Door den hevigen wind werd te Alphen aan den Rijn een zij-gevel om- vergerukt van het nieuw in aanbouw zijnde groote kaaspakhuis van den héét W. R. aldaar. Met donderend geraas stort te de muur met bintlagcn incluis naat beneden. De schade wordt geschat op circa f 2000. Door den hevigen Westerstorm woei te Oostvoorne een voorgevel om van een voor "drie jaren nieuw gebouwd huis!. Men melldt aan de „Rott.," uit Har derwijk, dat geruchten gaan, volgens wel ke de onlangs door den trein overre den Belgische militair zou zijn beroofd en vermoord. Vervolgens zou men hel lijk op de spoorbaan hebben gelegd- Bij Terapel is uit het water opge- vischt hét lijk van een soldaat. Het lijk vertoonde messteken. Twee personen zijn gearresteerd. Een met suikerbieten geladen schip van Oude Tonge opweg naar Stampers* gat ds bij Dintelsas gekapsijsd en ge zonken. In de gemeente Emmen komen meer dan zestig gevallen van typhus voor. Te Alphen (Gciderl.) brandde gister middag het boerderijtje van Antoon van Geffen tot den grond af. Een driejarig zoontje kwam in de vlammen om; de tachtigjarige moeder en de huisvrouw, die den vorigen dag was bevallen, wer den met moeite gered. r Te Hoogezand is de H. 0. verdub beld en op 2 ton gebracht. Te Druten zal binnen enkele dagpa de bloeiende scheepswerf der firma P- en A. van Gelder in het naburige Deest bij gebrek aan ijzer waarschijnlijk wor den stopgezet, waardoor tientallen van arbeiders werkloos worden. De meesten hunner hebben reeds passen voor Duitsch land aangevraagd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2