Telegrammen. Kerknieuws.. Onderwijs. Het is beter te voorkomen dan te genezen. Ingezonden Stukken. Leestafel Laatste Berichte* Oele, vr. v. J. Swart, zonder beroep, naar Kruiningen. (G. C.) Heden met den trein van 11,43 •kwamen alhier aan 104 Duitsche kin deren. Zij werden door Mevrouw v. d. Have en de hoeren mr. Stieger, ds. Steinz 'en Dun op het perron in ontvangst ge nomen, en naar Het Slot Oostende geleid, waar een „dames-comité" bestaan de uit mevrouw Pilaar en de damesi v. d. Reit en Knitel, voor een goede tafel zorgden en de kleine reizigers van brood-' jes en melk voorzagen. In 't geheel wa ren 143 kinderen afgezonden; 39 waren reeds aan station Vlake uitgelaten; 9 bleven hier omi 'morgen naar Zierikzee te worden verzonden. De overigen werden door mr. Stieger naar het station terugge leid, om per trein naar de plaats' hun- -ner bestemming te reizen, behoudens degenen, die per rijtuig naar de dorpen niet aan de lijn gelegen, werden wegge bracht. Po kinderen zagen er over het algemeen vrij goed uit, op de aange zichten van sommigen stond de ontbe ring duidelijk te lezen. Zij hadden echter in geen twee nachten behoorlijk gesla pen. Dank zij de goede zorgen van ge noemde dames' en heeren liep alles or delijk van stapel en genoten ook deze Franki'ortertjes, evenals hunne Coblenz- sche voorgangertjes volop van de 'over vloedig aanwezige spijs en drank.. Voor een zeer talrijk publiek (do nateurs, kunstlievende leden en génoo- digden) gaf de Orkestverceniging „De Symphonie" gisteravond in de grooto zaal der Sociëteit V. D. V. een goed geslaagde uitvoering. Een achttal num mers wei-den onder leiding van den heer F. X. Mannhardt uitgevoerd. We kregen den indruk, dat het orkest deze stukken oVer 't algemeen goed weet te beiheer- schen. Zelfs het werk van Schubert en Wagner ongetwijfeld de mooiste num mers van het programma Werd niet onverdienstelijk vertolkt. Strijk- en blaas instrumenten werkten goed 'samen lot Verkrijging van het 'noodige effect. Het concert werd o.a. door den bescherm heer, den Burgemeester, en mevrouw de Beaufort bijgewoond. Ellewoutsdijk. Hier is een vat met 300 liter wijn aangespoeld. Kruiningen. Met ingang van 1 Jan. wordt G. F. Weber, thans klerk 1ste klasse ter gem.-secretarie van Haarlem, 'bevor derd tot adjunct-connnies ter secretarie aldaar. (K. C.) De heer P. Stellingwerf, goederen klerk stations-assist ent aan het station Kruiningen-Iersekc, wordt met 1 Nov. overgeplaatst naar Oisterwijk, terwijl de klerk-telegrafist L. .1. Nebbelink van Ois terwijk naar Kruiningen-Ierseke is over geplaatst. (Kr. C.) Heinkenszand. De 11-jarige C. M. alhier, bij den landbouwer B. behulpzaam zijnde bij 't malen van mangels met een ros molen, werd gistermiddag door het rad gegrepen en een paar keer rondgeslin gerd, waardoor hij een ernstig beenkwet suur en een armbreuk bekwam, zoodat heelkundige hulp moest worden ingeroe pen. Westkapelle. Gistervoormiddag om elf uur arriveerde hier de Koningin met ge volg tot het ipspecteeren van de hier vertoevende militairen. Dat ieder be nieuwd was om de Koningin te zien, bleek wel uit de groote opkomst van de burgers, die H. M. met een luid hoera begroetten. Na een verblijf van plm. een kwartier is H. M. week vertrokken. Souburg. Vrijdag had een vergadering der Ouderen-vereeniging, waarvan dc Kna- penvergadering Timotheüs uitgaat, plaats in de consistorie der Ger. Kerk. Uit het verslag van den secretaris M. C. van de Putte werd vernomen, dat enkele artikelen gewijzigd zijn. Het Bestuur is lid gewor den van den Bond van Ger. Knapenlciders in Nederland. De heeren I. Leenhouts en P. Luteijn hebben als leiders hun eerste jaar doorgemaakt; een woord van dank mag hun gegeven worden voor hun arbeid. De knapenvergadering begon met 9 leden en telt thans 24 leden. De penningmeester A. I. Haartsen deelde mede, dat de ont vangsten en uitgaven over het afgeloopen jaar bedroegen f 85,55 en f 74,40. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren J. Huson, M. C. v. d. Putte en J. de Rijcke. Dhr. I. Leenhouts eindigde met dankzegging. Stavenisse. Op het havenplein had eer gisteren het zesjarig dochtertje van een in de haven liggenden schipper het on geluk, dat een achterwiel van een ledigen bietenwagen haar over de borst reed. Ook een armpje is gekwetst. Do toestand van het kind moet zeer ernstig zijn. Boschkapelle. Een paar bietenstekers uit hetzelfde gezin, die ruim een uur ver gaan wérken, nemen des morgens gekookt eten in eene hooikist mede, en hebben zoodoende des namiddags een maaltijd, die nog zeer voldoende warm is. (Zei.) Ned. Iierv. Kerk. Beroepen te Rhenen J. G. Hooijfer te Ankeveonte Delft B. lïatelaan te De Bilt; to Metslawier H. A. T. J. (Westrik te Siirhuisterveen. Gercf. Gemeenten. Beroepen te Leiden G. v. R'eenen te Gouda. De Clir. Pbilantr. Inrichtingen te Doetinchom ontvingen een gift van f 100'). Geslaagd té .Botterdam voor de vrije- en orde:oefeningen dhr. J. A. Witte te Goes en mej. J.' G. M. Meijers te Nisse, En te 'èGraVenhage voor de wiskunde 1. o. de Jheer A. de Bruijne, gemobili seerd. En voor het stuurliedenexamen de heeren W. J. Brandsma, J. C. P. A. v. d. Garde én J. de Vries, voor le; M. Dub- blinga voor 2e; H. Vriens voor 3e stuur man.-^- r~ Er bestaan te Huizen (N.-H.) plan nen voor de stichting van een vierde Chr. school. De onderwijzers der Herv. Gemeente scholente Utrecht ontvingen een buiten- gcwonéli toeslag door uitkeering van een dubbel maand-salaris. Het nieuwe lokaal, bijgebouwd aan de Chr. school te Nieuwveen, zal 1 Nov. in gebruik worden genomen. Naar het „,Utr. Dagblad" verneemt, is in de "gisteren gehouden vergadering van curatoren van het Chr. Gymnasium met daaraan verbonden internaat te Zet ten, definitief besloten deze inrichting van onderwijs, benevens het internaat over te brengen naar Zeist. Predikbeurten. Zondag 21 Oct. Goes, 9,30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. Hom burg, Cat. Z. 42, bed. H. D„ 6 u. ds. Bo-issevain. Landbouw au Veeteelt. Naar de M, C. verneemt is de uit slag d.er deze week te Hulst gehouden conferentie van de commissie tot reor ganisatie der Zeeuwsche Landbouw,maat schappij met liet Dag. Bestuur en den Geestelijken adviseur van den R. K. Boe renbond van Oostelijk Zceuwsch-Vlaan- deren van dien aard, dat nauwe aan eensluiting op economisch gebied groote kans van slagen heeft. Reclames Wacht niet met u te behandelen, tot de ziekte u ter neer geworpen heeft, Aarzelt niet alles krachtig te Jjestrijden, wat u hare nadering doet vermoeden. De ziekte heeft dit g,oeds, dat zij niet uitbreekt, zonder dat mejrjndt. gen wei nig oplettendheiih^WzK^fkmmi/, jla.nr aan komst bemerkt. E/rst Yuwim mien een vertraging, een scwrl van tra/ghedd dar organische functip waar, daarop doen zich ongemakken voor,die eerst goed aardig zijn, maar die spoedig verergeren. Men heeft hoofdpijnen, maagpijnen, men verteert slecht, de slaap blijft uit en men ondprvindt dikwijls een gevoel van groote afmatting. Men kan zich over den aard dezer verschijnselen niet vergissen. Zij vormen, om z,oo te zeggen, de be- naderingswerken der ziekte. Verdrijf ze terwijl het nog tijd is-, en maak daartoe gebruik der Pink Pillen die u krachtig zullen helpen. Door aan "het bloed zijn bedorven rijkdom en zuiverheid weer te geven, door uw zenuwstelsel te verster ken en door uwe organische functies te prikkelen,J zullen de Pink Pilletn spoedig de ongemakken waardoor gij zijt aange tast, cjpen verdwijnen en uw lichame^ lijk evenwicht herstellen. Da Pink Pillen ujn verkrijgbaar tl fl.75 par eu f 9 per zea tioozen, bij het HoofddepAt der Pink Pillen, Naseaukade 314, Amsterdam Verkrijgbaar voor Zierikzee eu omatre&en bi] J. W. öudd.e, te Goes bij Gebr. Melder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, 8toofstraat. Eu eerder bij verschillende Apothekers en goade Drogisten. Uit de Pers. Eenzijdig voor 't materi*ele. De Standaard schrijft: In de ruim drie jaren, dat de oorlog reeds voortduurt, erlangde het stoffelijke, het materieele belang steeds meer over wicht. En zulk vpn twee kanten tegelijk. De 'geldman zon er rusteloos op, om van den toestand partij' te trekken, opdat zijn geldschat mocht vermeerderd worden. Aan zijn God denkt hij daar veelal niet bij. Het ging niet om God, maar om 'tgoud, en schatten werden opgestapeld. Zelfs de liefde voor den vrede leed hier onder. Neen, de oorlog mocht nog niet eindigen. Nog lang niet alle winst was binnen. En tegenover die sc hatverzamel aars staat nu de veel breedere schare, die op rantsoen gesteld wordt van voedsel, brand en licht, en in de hoogste verlegenheid eich afvraagt, hoe er mee door te ko men. Vooral voor de mingegoeden is die benauwdheid pijnlijk. Niet alsof de rij- iken ook niet mede lijden, maar hun ver legenheid nijpt to-cli niet zoo bang. Gevolg Van die tweeërlei bemoeiing van schier een ieder met het materieele le ven, is nu helaas maar al te vaak, dat de ernstige beteekenis van de bange da gen die we doorworstelen, niet doorzien en niet ge'voeld wordt. Beluister de gesprekken, hoor de klach ten, lees- dé epistels maar, en ge ontwaart 't telkens weer, hoe schier aller geest bijna uitsluitend vervuld is met de be klemmende zorg voor den materieelen kant van 't leven. Daar denkt men aan, daar zint men op, daar is men mee doende, en daarin loert men letterlijk op verzachting of op uitkomst. Dit nu mag, en het zou zelfs onna tuurlijk zijn, indien de huismoeders, en zoo ook de meeste huisvaders er niet druk mee doende waren. Wat alleen ergert, is, dat maar al te velen zich tot dit materieele in hun doen en spreken beperken, en dat de ernstige taal die uit dezen wereld nood ons te- ge-nklinkt, zoo weinig luisterende o-oren vindt. Zelfs over wat ook voor ons eigen land uit dezen nood kan voortkomen, spreekt men weinig. Het is en blijft een beu zelen over keuken en kachel. En wat nog droever stemt, zelfs de ho-oge, hei lige beginselen, die bij dit alles om ge hoor vragen, kloppen wel aan de deur van 't hart, maar worden zoo zelden bin nengelaten. Zelfs wie anders zijn plaats hij het altaar had, ontwaart thans nauwelijks meer de geur die van dit altaar op hem aandringt. Gömesigcl Nieuws In Inkoopseombinatie adviseert de gemeentebesturen de met visch gevoer de „regeeringsvarkens" te weigeren. De papieruitvocr uit Japan naar Ned. Indië is verboden. De kermis te Oude-Pekela gaat niet -door. Van een ;ifsluiting der Belgische grens is bij den Duitschen gezant te den Haag is niets bekend. Boeken mogen weer per spoor ver zonden worden. Ook kramerijen en win kelwaren. Bij een ingezetene jyan Strij'p zijn ongeveer 10.000 nikkelen stuiverstukken in beslag genomen. Te Nieuwersluis is men Donderdag tot de -ontdekking gekomen' dat er in de concistoriekamer der Ned. Herv. Evan gelisatie is ingebroken. De collecte- en catechisatiebussen zijn gestolen. Te Rij-senburg heeft een eigenaar van een mooie laan, een paar dagen vóór de Boschwet werv aangenomen, de boo- men zóó ingekort, dat ze dood moeten gaan. De Minister heeft nu toch een kap- verbod op deze bo-omen gelegd. Te Meethuizen gem. Delfzijl is da gehuwde arbeider v. d. B. te water geraakt én verdronken. Gisteravond is te Finstenvo-lde de ruim zestigjarige arbeider A. B. van een lurfwagen gevallen en doodgereden. Een handkoffertje werd achtergela ten in den trein te Amersfoort. Een mi litair, die te Amsterdam instapte met be stemming voor Gorinchem via Rotterdam, zag het valies in den treinloop wel staan, maar meende, dat het toebehoorde aan een reiziger in een der compartimenten, alhoewel hij het zonderling vond, dat iemand zoo maar nonchalant een kof fertje in de gang van een trein liet staan. Te 's-Gravenhage zag hij, hoe het vali-es nog steeds bleef staan, in Rotterdam ide-m, hoewel daar alle passagiers de con- pé's van dit compartiment verlieten. Toen begreep hij, dat het koffertje moest worden beschouwd als verloren voorwerp en hij nam het mede naar zijn woon plaats, Alblasserdam. Toen hij het daar opende, bleek hém uit de papieren w'ie de eigenaar was; een predikant te Utrecht. Hij zond direct een telegram met bericht, dat hij in het bezit van het valies was. De Utrechtsche eigenaar is 'naar Alblas serdam gereisd en heeft daar het koffer tje met. de f 16.000 inbond als zijn eigen dom herkend en weer in bezit ge-nomen. Aan don inhoud ontbrak niemendal. Dr. J. J. Halhertsma te Amster dam verklaarde o.a. vernomen te hebben, dat bij de samenstelling Van ons brood, een veel hooger aardappelmeel-percenta- ge dan tot dusver gebruikt zal worden. Van welingelichte zijde wordt deze me- dedeeling thans bevestigd. De verhoo ging van het aardappelmeelgehalte staat inderdaad spoedig te wachten. Te Tzum is het zoontje van den heer ..T 1)., in een sloot geraakt en ver dronken. Te Dordrecht is de weTkman J. S., op de boterfabriek bij het smeren tus- sclien de ijsmachine gevallen ten gevolge waarvan ibj een ernstige vleeschwondq bekwam en het rechterbeen boven dé knie brak. Te Gorsel geraakten de arbeider II. W. en een met hem werkende knaap te water. Beiden werden op het droge) gebracht, maar de hoogbejaarde werk man had zoodanig letsel bekomen, dat hij hedennacht overleed. Te Almelo ontstond er brand in brand in de teekenzaal der school voor m.u.l.o. De brandspuit werd terstond ge alarmeerd en door het actief optreden van de brandweer was het vuur spoe dig gedoofd, zoodat de schade gering is. Twee dienstmeisjes hebben een aan tal brieven weggenomen uit de bui/ten- postbus van het postkantoor te Gronin gen, met bet doel er minnebrieven uit te halen, die ze echter niet vonden. Brie ven van zakenmenschent welke ze er uitgehaald hadden, werden niet door haar terugbezorgd. De politie heelt procesver baal tegen de beide meisjes opgemaakt. Maatregelen zullen worden genomen om herhaling te voorkomen. Een van de twee heeft zich boven dien schuldig gemaakt aan diefstal van een gouden ketting ten nadeele van den heer V., bij wien zij in dienst is ge weest. iZrj is ter beschikking; van do justitie gesteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie! Nu men van alle kanten op bezuini ging aandringt kan ik niet nalaten de aandacht van bet publiek, kon het zijn die van bevoegden tot ingrijpen op on derstaande te vestigen. Ter wille der .plaatsruimte ben ik zeer kort en noem slechts feiten en wensclien. Iedereen op Westelijk Zuid-Beveiand weet. dat de afwatering op „de Piet" omgebouwd wordt. Velen weten, dat de werkzaamheden volgens hun idee slecht opschieten. Zij, die er bij betrokken zijn voelen dit in de eerste plaats, de land- homvers in de achterliggende polders. Zij weten, dat als dat werk aan „de Piet" niet spoedig klaar is, het voor lien een tamp wordt, gelijkstaande met gedeeltelijke overstrooming hunner landerijen. De aard appelen zijn bij sommigen voo-r 't grootste gedeelte verrot, de bieten volgen en van 't bezaaien van die gedeelten kan niets komen, het land drijft. Bekijk met mij de achterliggende polders, eu zin of ik overdrijf. En nu de vraag, wat wordt eu wat zal daar nog voor een schade door gele den worden? Moet hier worden ingegre pen? Of dient niet te worden onderzocht waar de -oorzaak Jigt, dat het werk zoo lang duurt en het water niet wordt afge voerd? Billijk wane, dat door bevoegde autoriteiten -de zaak werd onderzocht of hier niet een onverantwoordelijk verzuim begaan is, do-o-r niet genoeg met het wa ter te rekenen en voor den geregelden afvoer zorg te dragen. Zooals het. nu en ïeeds langen tijd al is worden Hectaren land waardeloos gemaakt. Meer dan ooit dienen we daar voor te waken. Landbouwers, wien het aangaat, hoe denkt gij- er over? Hoogachtend, J. HEIJNSDIJK, Landbouwer. A\ olphaarts-dijk (Westkerkepolder): (Hier wordt met de grootst mogelijke bescheidenheid van een diep treurig,en toestand gewaagd. Er zou nog heel wat .meer van te zeggen zijn. Laten echter de autoriteiten eerst maar eens spreken. Red.) Homoeopathisch Maandblad beslaat dit maal slechts 4 bladzijden druks, en be vat o.a. het slot der artikelen „Suiker ziekte wij herhalen onze opmerking der vorige maal (den uitgevers bekend) dat in de lijd der hom-oeopathische art sen ontbreekt de naam J. J. v. d. Berg, arts, Kade, Goes. Onze neutraliteit en zedelijke fac toren in den wereldoorlog, door prof. mr. J. de Louter. Utrecht, G. J. A. Buys. Dit is no. 2 -der Kleine geschriften, uitgegeven door den wereldbond -der ker ken tot het bevorderen van een goede verstandhouding tusschen de Volken. De hooggeleerde schrijver gaat in het eerste onderwerp na de plichten en de rech ten der neutral-en; en toont, met dc fei ten aan, waar er vertreding van rech ten door de oorlogvoerenden heeft plaats gehad. In het tweede opstel, een onuit gesproken rede, doch niet minder be langrijk, wijst de schrijver -d-e volken op den 'zedelijken ernst van het recht; en vraagt met de voorbeelden aan de hand wat de verzaking dezer zedelijke facto ren Duitschland door vertreding van België; Italië door woordbreuk; Enge land door de blokkade; Oostenrijk door afwijzing van de arbitrage; (Rus-land met zijn te vroege mobilisatie; mogen wij er wel bijvoegen; blijkbaar wist de schrijver toen hij zijn opstellen schreef Juli j.l. hier nog niet van) ge wonnen hebben? En 'tantwooid is: niets; integendeel. Groote dogmatici, door dr. A. H. H'. de Hartog. Ritschl'. Baarn, Holiandiadrukkerij De Arbsterdamsche prediker toe komstig hoogleeraar, wie weet! gaat uit van de gereformeerde stelling: de theologie m-oet zich richten op de ver schijning van J. Chr.., naar de oorkonde der -Schrift... maai' hij verzwakt die gereformeerde these weer door de ethi sche toevoeging: in verband met de ge tuigenis der Gemeente. Daarbij, zet de- schrijver het standpunt uiteen van Ritschl aan de hand van diensDie chrisUiche Lehie van der Recht fertigung und Versöhung." In 36 bladzij den geeft hij' een uiteenzetting van Rit- schl's dogmatische grondstellingen (die o.i. lang niet allen zuiver zijn) en vat in nog 12 bladzijden beknopt saam wat deze vader der ethische dogmatiek l'eert aangaande de leer van het Godsrijk, de Verzoening, het Chr. leven, enz;, enz. Morgenlicht; korte overdenkingen voor eiken dag des jaars, door dr. M. M. den Hertog. Utrecht, G. J. A. Ruys. De 4e aflevering is verschenen, en hiermee js deze uitgaaf compleet. Het doel .van den schrijver met deze uit gaaf is, om- aan ons .volk, te midden van zooveel drukte en sleur, waartoo het altijd bezige leven zoo onrustbarend medewerkt, een oogenblik van stilstaan en nadenken op den weg te verschaf fen; een kort woord van vermaan of van troost mee te geven voor heel den dag; zulks aan de hand van een Schrift woord. i i Jte mïmmi aateiediup m. Meliskerke. Gisternamiddag is verkocht de hofstede met bouw- eu weilanden van dhr. Js. Simonse alhier, in massa, voor de som van f21025, aan dhr. A. de Visser, alhier. WASHINGTON, 20 Oct. De regeering der Ver. Staten bevestigt het voornemen om Nederland en de Scandinavische rij ken geen hulp te verleenon, indien zij voortgaan de centralen te helpen door uitvoer. BERLIJN, 19 Oct. Een onzer onder zeeërs heeft op 2 October den Engel- schen pantserkruiser „Drake" (14300 ton) door een torpedoschot tot zinken gebracht. Verder werd door onderzeeërs in den Atlantisclien Oceaan 16000 ton tot zinken gebracht. Deelen van onze torpedo strijd krachten hebben in den nacht van 18 op 19 October een aanval gedaan op Duin kerken en 200 springgranaten op de ha venwerken geworpen. Het vuur werd door de landbatterijen eu de vijandelijkè zee strijdkrachten beantwoord. Deze werden eveneens met zichtbaar succes bestreden. Een Engelsche monitor werd ernstig be schadigd. Onze torpedobooten zijn behou den teruggekeerd. LONDEN, !9 Oct. Naar bericht wordt is het mogelijk, dat Winston Churchill zal aftreden als minister van munitie om een ambt te aanvaarden aan het departe ment van vliegdienst. LONDEN, 19 Oct. Sir Arthur Yapp, directeur van de voedselvoorziening, con stateert, dat de aardappeloogst dit jaar is gestegen met 3 milüoen ton, ongerekend de kleine oogst, geteeld in tuinen. Afge vaardigden, die 30.000 kleine telers in do streek van Londen vertegenwoordigen, zullen morgen eene vergadering houden, om tot. de regeering het verzoek te rich ten tiet aantal kleine stukken grond te vermeerderen en de bebouwers daarvan het bezit te waarborgen. PETBOGRAD, 19 Oct. De Duitschers hebben getracht een brug over de Dwina aan to leggen bij den spoorweg, die vroe ger door het Russische artillerievuur ver nield was. PETBOGRAD, 19 Oct. De volgende week zal nationale propaganda worden gevoerd voor de inteekening op de vrijheidsleening, welke van 12 tot 19 November zal plaats hebben in de steden en van 20 tot 26 November op het platteland. Den lOen October zal een bijeenkomst plaats vin den van vertegenwoordigers van alle de mocratische organisatiën, welke zich bezig zal houden met den toestand der financiën van het land en de noodzakelijkheid, om propaganda te maken voor de vrijheids leening. LONDEN, 19 Oct. Zeppelins vlogen hedenavond boven de Oost- en Noord- Oostkust en wierpen bommen uit. Daar na bewogen zij zich naar het binnen land, alwaar .eveneens "bommen werden geworpen. LONDEN, 19 Oct. Op het gevechts front gewone artillerie-actie, welke zeer levendig was in den sector van Zonne- beke en tegen het terrein achter het' Engelsche front bij St. Julien en Steen- beek. Do Engelsche artillerie voerde een concentrisch vuur uit op de vijandelijke stellingen. De vijandelijke artillerie was in de buurt van Arleux zeer actief. Ove rigens niets nieuws. LONDEN, 19 Oct. Engelsche vliegers deden gistermorgen bij eenig bewolkt weder verkenningen ten gunste van de artillerie; zij namen foto's en wierpen in den loop van den dag 21/2 ton bom men op een groot kanonempLacement bij Douai, op rangeerende treinen bij Gent en verschillende kwartieren van den vij and. Eveneens werd in den nacht een ton bommen geworpen op het station van Kortrijk en een Duitsch vliegkamp, in die buurt. In luchtgevechten werden zes vijandelijke vliegtuigen naar beneden geschoten en vier in "beschadigden toe stand tot dalen gedwongen; voorts werd een Duitsche machine door afweerge schut neergehaald. Wij missen zeven ma chines. GOES. De koepel van den groeten Stad huistoren is geschilderd en wel in het nationale rood, wit en blauw, zoodat vreemde vliegers, belialve aao de vlag, ook aan den koepel kunnen zien, boven; welk gebied zij zich bevinden. IJMUIDEN. Hedennacht bewoog zich een Zeppelin hoven de visschershaven, Noordzeekanaal en sluizen. Het gevaarte -werd zonder resultaat beschoten en ver dween 'in N. richting. DEN HAAG. Mét ingang van 22 Oct. wordt de max. kléinhandelprijs van bo ter bopaa d op f 1,22 per pond, en de m'aximu nprijs van groothandel en tusr s'chenhaudelin wit fust vau 50 K.G. resp. f3,25 en f3,30 per K.g.; wit fust 25 K.g., resp. f3,26 en f3,31; per 121/g K.g1. en 10 K.g. resp. f3,27 en f3,32; in Delft eh of Leidsch fust van 20 K.g. rep. f3,30 en f3,25, id. 10 K.g. ires.p. 13,31 eu f 3,26. NES 'AMELAND, 19 Oct. Er passeer den hedicn iiididag zeven luchtschepen en drie vliegtuigen benoorden Ameland, koer sende om de West. VLIELAND, 19 Oct. Tegen 4 uur he denmiddag passeerden eenige Zeppelin®

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2