elegrammen. Kerknieuws. Predikbeurten. Uit m Nrs. Het laatste hulpmiddel. Rechtszaken. Leestafel Allerlei. BurgsrSyke Stand 6gr* uit den boomgaaixl ontvreemd van een landbouwer bij vvien genoemde arbeider in dienst was. Na afgelegde bekentenis werd hjerna proces-verbaal opgemaakt. In het bureau van den militairen commandant en in het cantinegebouw te Aagtekerko heeft men gisterennacht ingebroken. In beide kamers >verd alles onderzocht, doch niets van beteekenis medegenomen. De dader(s) zijn onbekend. Terneuzen. Benoemd tot lsten ambte naar ter secretarie te Berkhout, dhr. W. A. Kaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Burg op Texel, Wi. Kroese te Vrouwepolder; te Schoonho ven Ph. J. Vreugdenlhil te Sprang; te Harderwijk F. Kijflcnbelt te Leerdam; te Brakel J. Ronge te Hoogblokland; te Wierden Ph. .T. Vreugdenhil te Sprang; te Elburg H. v. Paddenburgh te Staphorst. Aangenomen naar Groningen door J. Langman te Staphorst. Bedankt voor Kampen door dr. J. D. de Lind van Wijngaarden te Feijenoord; voor Bensdorp door A. C. Enkelaar te Jaarsveld. Krabbendijke. Gekozen tot lid van het kiescollege de heer Joost Vergouwen, in de plaats van den heer Jac. Smit, die niet meer in aanmerking wilde komen. Geref. Kerken. Beroepen te Wormervear H. Brouwer te Schoondijke; te Zwammerdam J. J. Berends te Maasland. De Vereeniging van Predikanten der Geref. Kerken in Nederland, heeft, naar de „St." meldt, voldoende aan de op dracht der jongste algemeene vergade ring de Geref. predikanten, die lust gevoelen mee te werken aan den voor- arbeid voor de herziening onzer Bijbel vertaling, uitgenoodigd hun namen bij haar bekend te maken. Het is de ibe- doeling, deze broeders tot elkander te brengen, over de wijze van arbeiden te doen samenspreken, en tot een systema tische verdeeling van den arbeid te ge raken. Zierikzee. Ds. .1. Sybesma denkt Zon dag 11 Nov. a.s. afscheid te nemen van de gemeente alhier on 18 Nov. d. a. v. intrede te doen te Koudekerk a.. d. Rijn na bevestigd te zijn door zijn vader ds. G. Sybesma te ijhe, Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen M. Hofman, cand. te Beetbergen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Utrecht L. de Bruijne to Zaamslag. Ds. A. E. K. Pols te Noorddijk is benoemd tot voorganger der vrijzin nig-hervormden te Groningen. Ds. |G. A. Wumkes te Sneek heeft te Boztim een godsdienstoefening in de Friesche taal gehouden. Het baste adres ven»* Maniifartiiron i« rwiss. Geslaagd te Delft voor mijningenieur de heer M. .J 'F. \V. G. Polderdijk. De Uniecollecte heeft dit jaar op bracht te Hoek bij Terneuizen f 135,50 en te Terneuzen f 132,28. Het bestuur der Bijiz. Prot. Timo- theusschool te Enkhuizen heeft alle be sturen van bijzondere scholen in Neder land uitgenoodigd, zich, liefst vóór 15 Oct. a.s. met dit bestuur in verbinding te stellen, ten einde en bloc bij de 're- geering aan te dringen op het uitvaardi gen eoner noodwet, waardoor de bestu ren der Bijz. Scholen in staat gesteld Worden, in den geldelijken nood hunner onderwijzers te voorzien. Te Utrecht is bevorderd tot tand arts mej. W. S. C. Hoorweg; en is ge slaagd voor het le gedeelte van het arts examen de heer W. C. Verheijien. En te 's-Gravenhage voor het sluurlieden- examen g'roote stoomvaart, koopvaardij, P. J. Polö en A. v. d. Putte voor eerste en B. Poppe en G. F. v. d. Laan voor 3e stuurmanen voor het voorloopig diploma van 'het machinistenexamen de heer F. J. v. Dierendonck te Vlisteingen. Met ingang van 22 October a.s. zul len de Openb. Scholen te Nijkcrk (G.) teneinde de 25 pet. kolenbesparingte verkrijgen, op Maandagen en Zaterdagen gesloten zijn. Ned. Herv. Kerk. Zondag 14 October '17. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, bed. H. A., 2 u. ds. de Vries, bed. H. A., 6 u. ds. Steinz, dankz. (coll. Zending). Lokaal Wijngaardstraat, 9.30 u. ds. de Vries. Britsche represaille. Naar aanleiding van het bericht, dat fle Britsche regeering onze handelstele grammen ophoudt, schrijft de „Nieuwe Courant": Een duidelijker blijk an wantrouwen in de volstrekt correcte onzijdigheidspo- litiek der regeering, lan deze „repre saille" is moeilijk denkbaar; de Brit sche regeering straft het NedcrlanJscha publiek, omdat zijn regeering niet bereid is ter wille van Britsche wenschen haar plichten als onzijdige te verzaken en siert dit te eeenenmale onrechtvaardig optreden met het woord represaille, dat den indruk wekken moet, dat van Ne- derlandsche zijde onrecht zou zijn ge pleegd. \Waar op de meest angstvallige wijze gewaarborgd, dat de doorvoer in qoaestie geen militair transport is, kan de Britsche regeering zich verzekerd hou den, dat niemand in Nederland, behalve Wellicht "haar dienaren in de Amlster- damsche pers, hen met hun aanhang van beursspeculanten, niet duizendmaal Lever deze „straf" zal oudergaan, dan haar regeering gedwongen zien af te wijken van den door haar gekozen weg van het recht. Inzooverre is deze represaille a pri ori gedoomd werkeloos te blijven. mes De bloedarmoede maakt daarom zoo veel slachtoffers, omdat de personen, die er doorjjzijn aangetast, meestentijds eerst dan hun toevlucht tot ;de Pink Pillen nemen,' nadat zij zonder succes alle be- handelMgen hebben gevolgd,' die hun waren aangeraden. Hoeveel verstandiger ware het toch reeds bij de eerste ver schijnselen van het kwaad zich tot de Pink Pillen te wenden. Doordat zij ge- wa'cht heeft dit te doen, heeft mad. De noyelle, 15, ;iVoute d'Asnières te Paris- Olichy, zoovele pijnlijke uren doorleefd. „Sedert een jaar was ik erg ziek, schrijft ons mad. Denoyelle. Ik was uit geput door het zoogen van mijn jon gentje. Hoewel ik vele versterkende mid delen gebruikte, kwam mijn gezondheid 'niet terug. Ik gevoelde mij al zwakker en zwakker; ik had steken in den rug. ik sliep bijna niet meer en mijne maag krampen deden mij te zeer lijden om ie kunnen eten. Eens, dat ik naar de Mu tuality Maternclle te Clichy ging, waar ik dikwijls kom, maakten de dames van hól bestuur zicih onjjèiist, oyqtf -inijn blèekheid en mijn zwa&W. l*o^fi zjf ver manen, dat niets mij hap :;<-L»64peiir raad den zij mij aan de Mnk pil lei y te ne mén. Ik nam er een proef mcy en was wat in mijn schik te bemerken, dat ik vanaf de eerste doosjes vooruit ging. Ik ben fegelmaLig met de behandeling voort gegaan en nu genezen. Mijne steken zijn verdwenen. Ik slaap goed en ik heb mijn eetlust weergekregen. De Pink Pillen heb ben bij mij werkelijk een wonder ver richt". Wij hebben later van de directie der Mutualité .Maternclle te Cüchy .de beves tiging der genezing van mail. Denoyelle ontvangen. Dit voorbeeld bewijst, dat men met de Pink Pillen nooit aan de genezing moet wanhopen. Maar het is natuurlijk altijd te verkiezen zijne pijnen te verkor ten, vooral wanneer dat zoo gemakke lijk ein zoo weinig kostbaar is.' De Pink Pillen zijn altijd het krachtdadige mid del in alle gevallen van bloedarmoede, .bleekzucht, neurasthenie, zienuwziokte, maagpijnen, algemeene verzwakking. Zij herstellen het bloed, versterken die ze nuwen, prikkelen de natuurlijke functies. De f'ink Dillen zijn verkrijgbaar a f 1.76 per •ivoa en f9 per zes door-en. hij hef Hoofddepd? der Pink !en, Kaseaakade 3i4, Amsterdam Verkrijgbaar ynnr Zierikzee en omstreken bij W. Gudde, te Goes bij (fehr. jVir ldor. te i'-ioleo bil VY. Potter, Ap tinker, Hloofstrae'. Ba verder oy ver&cbiiieodn Apc'-botirp er eoedei Drogisten. Rechtbank te Middelburg. (Slot.) Do officier achtte het opzettelijk on juist aangeven bewezen; en vroeg eene boete van f500 of drie maand, hecht. Dc tweede, S. W. uit Wissekerke zou over 1915 f 13000 verdiend hebben, al thans belangrijk meer dan f2002, zoo- ala "hij 'erkent te hebben verdiend. Hij weigerde alleen invulling van het biljet. Bekl. zeide geen boek te hebben gehou den,, maar f13000 is beslist veel te hoog. De eisch luidde ook ia deze zaak f 500 of drie maanden. De 'derde P. Z. uit Kats, heeft op gegeven een inkomen te hebben gehad over 1915 van f 3938,81, terwijl hij f 14,000 verdiend moet hebben. Bekl. erkende, verzuimd te hebben het geld dat hij verteerde, op ie geven; hiji heeft geen hóek gehouden. De president zeide: Dan moet gij1 maar boekhouden. De inspecteur zeide, bekl. in 1914 reeds te hebben voorgelicht hoe de bil jetten ingevuld moesten worden. De officier zeide, dat hier toch zeker wel onwil en opzet in het spel is en vorderde weder f500 of drie maanden. In de vierde zaak was H. v. d. M. uit Kats beklaagde, die opgaf £9120; terwijl hij f 16000 verdiend moest hebben. Het bedrag van f9120 was volgens beklaagde hetgeen hij overgehouden heeft, het totale inkomen kan wel f 16000 zijn hij heeft het per ongeluk, niet met opzet gedaan. Waar het verschil tusschen opgave en werkelijk inkomen minder grool is, luid de de eisch f400 of drie maanden. De volgende bekl. was W, de J. uit WiSiSenbjerke, die een inkomen van f3000 opgaf an minstens f 8800 zou "hebben verdiend. Bekl. heeft ook zijn leeftocht niet opgegeven, en ook had hij Ï5000, die 'hij afloste, niet opgegeven. Eisch f500 of drie maanden. De laatste be- rloT wo n I C BiUSCDP t«. lasting^aak was die tegen J. P. v. 0. uit Kortgene, die f 7603,08 opgaf, ter wijl dat minstens f 16980,87 had moe ten zijn. Beklaagde bekende geweien te hebben, dat hij' te weinig had opgegeven. De getuige, deskundige, de heer A. Verhage Leeraar te Zierikzee, heeft uit de boe ken van dezen beklaagde diens verdien sten kunnen vaststellen. De inspecteur verzachtte de schuld van dezen man zeer, wat aanleiding was tot een veel minderen eisch. namelijk van f 50 of een maand. Als nu stond terecht G. D. uit Mid delburg, beklaagd van het toebrengen van eenige steken aan den soldaat S. Hen- drikse op 29 Juli. Eisch 6 maanden met een proeftijd van drie jaar.' Mr. Adriaanse pleitte oplegging van een geldelijke boete, althans mildere straf. Tegen den schipper II. C. de V., die te Hansweert tal van artikelen, waar van de uitvoer yerbo.len was, aan boord had, die hij in België zou verkoopen, luidde de eisch zes maanden gev.-straf In de des middags voortgezette zit ting weid behandeld de zaak tegen E. de L., uit Sas van Gent en F. J. L., uit Terneuzen, die trachtten zeep te smok kelen, hetgeen zij bekenden. Aan den eersten beklaagde was tevens poging tot omkooping van de verbaliseerende com miezen ten laste gelegd, hetgeen hij ech ter niet bekende. De eisch luidde voor de L. zes weken en van L. een maand met aftrek van het voorarrest. De beide volgende beklaagden S. en B„ uit Hulst, ook gedetineerd. De eisch luidde wegens een smokkelpartij voor ieder twee maanden, met aftrek van het voorarrest. Nog werd een uitvoerzaak behandeld en wel tegen F. Th. uit Honlenisise, even eens gedetineerd. Deze zaak werd geschorst tot "26 Oc tober, intusschen zal onderzocht worden of bekl. werkelijk milicien met klein ver- lolf js. De volgende bekl. F. S. uit Hatisweerd stond terecht wegens diefstal van een plank. Bekl. ontkende. Eisch f 10 of 20 dagen. Tegen J. de J. uit Hoedekenskerke werd wegens afkeuring van rogge, bet geen in strijd is met de distributiewet, luidde de eisch f5 of 10 dagen. Tegen P. 0. te Kloetinige werd wegens eep- zelfde overtreding eenzelfde straf gevor derd. i Tegen A. P. M., zonder bekende woon plaats, werd wegens belfcediging van twee maréchaussee's f 10 of 20 dagen gevor derd. Tegen M. G., J. v. V. en W. K.„ allen te Krabbendijke, werd bij verstek voor ieder f 10 of 20 dagen wegens dief stal gevorderd. Wegens strooperij in vereeniging, het weghalen van zeewier met een vaartuig, luidde de eisch tegen C. F. K. en J. H. uit Zierikzee, f 10 of 20 dagen voor ieder. Verder stond terecht J. A. S. uil Vlissin- gen, die terecht stond, omdat hij niet zou hebben voldaan aan een aanroeping van den veldwachter van Axel, om van zijn rijwiel af te stappen, toen hij zonder licht reed. Bekl. zeide, dat hij dacht, dat het een grapje van een burger was. Eisch f 10 of 20 dagen. Uitspraak 19 October. Landbouw en Ve8tesSt Naar we vernemen geldt het verbod voor het vervoer van suikerbieten per spoor niet'voor de treinen in Z.-Vlaan deren. Op Maandag 15 October zal' te Goes een buitengewone vergadering van het hoofdbestuur der Z. L. M. worden gehouden, o. m. ter bespreking van het nemen van een aandeel in de Export- Centrale. Te Tilburg is het „Nieuwsblad van het Zuiden", van den toevoer van gas afgesneden, tot het oververbruik is in gehaald. Te Krommenie was na 4 raadszit tingen geen wethouder te vindien. In het „Weekblad voor Krommenie" van Woens dag komt nu de volgende advertentie voor „Gegadigden gevraagd naar de vacan te betrekking van Wethouder te Krom menie. Zij, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, gelieve zich onder opgave van referentiën te wenden tot het gemeentebestuur aldaar". Te Tuil en 'tWaal is een koe aan miltvuur gestorven, i De Tilburgsche tandartsen besloten hun tarieven tijdelijk te verhoogen. I Nabij Schokland heeft een Urker visscher uit zee opgehaald 'het lijk van een blijkbaar Duitsch vlieger. Het lijk was nog in goeden staat en werd te Urk aangebracht. Te Sappemeer is een schaap van den arbeider J. S. in de weide ge slacht. De ingewonden en de huid werden o«p liet veld gevonden. In verband met deze zaak is een fabrieksarbeider ge» arresteerd. De proeven, met den tabaksbouw in Drenthe genomen, zijn in alle opzich ten gelukt. Thans bieden verschillende) landeigenaren perceelen voor dezen ver bouw aan. Een boertje te lieerde, zoo very .telt de „Zw. Ct." had bij (zijn bakker de broodkaarten in ontvangst genomen en deze in den zak van zijn jas gesto- «4* 11 ken. In halfdonker thuis komende wilde hij nog even, alvorens licht op te ste ken, zijn geit melken, waarom ljij' zijn jas uittrok en haastig ophing, doch on gelukkigerwijze onder het bereik van de geit met het gevolg, dat de sik onder het melken de broodkaarten oppeuzelde, waarmee haar meester 44 dagen had moe ten doen. Tenzij de aanvoer aanzienlijk ver meerdert, zullen te Leeuwarden geen brandstoffen voor openbare vermakelijk heden worden verstrekt. Do 'llengelosche Borttweverij lieeft haar bedrijf wegens kolengebrek stopgezet. Bij Öinxperlo is een smokkelaar uit Gaanderen door koininiezen doodge schoten. Wegens gebrek aan grondstoffen zijn do .Groninger koekfabrikanten genood zaakt hun bedrijven stop le zetten. Te Appingedami is _een der twee papierbanen der cartonfabriek „De Een dracht" stopgezet. Men vreest voor al- geheele stopzetting en werkloosheid. Nu dezen zomer op de Rijksgronden te Bergen op Zoom, d e anders ais exer citieterrein dien-it doen, gek week le gewas sen gerooid weiden, blijkt dat de 7 Hec taren '50,000 K.G. uitstekende aardappe len en 6000 'K.G. witte boonen opgele verd hebben. Deze terreinen, die door het 'Rijk voor drie jaar aan de gemeen te zijn afgestaan, zullen nu met voe- dergraau nezaaid worden, dat aan vee houders in het voorjaar zal worden ver strekt. Nood der. tijden. In een der Haagsche bladen wordt geadverteerd Wie helpt een Gouden Echtpaar,, wier bruidsdagen 12 October in gaan, aan een weinig Petroleum, opdat, ze deze dagen niet in de duisternis moeten doorbrengen., („Ned.") Geen L a t ij n a. u. b. i Op het schouwvenster van een bloemenwinkel in de Breedslraat te 's-Gravenhage kan men lezen: Mulh-flora. Waarschijnlijk, merkt de „NcJ." op, heeft de schilder een t en oen i voor een h aangezien. („Ned.") Tijdens afwezigheid der bewoners is brand uitgebroken in het Belgische motorjacht Aegir te Alphen. De brand, die op het tusschendek ontstond, nanni weldra een zoodanigen omlvang aan, (lat het meerendeel der appartementen door hel vuur werd aangetast, en dan ook grootendeels ernstig werd beschadigd. De aanwezige benzine gaf voorts aan het vuur gretig voedsel. De oorzaak .is on bekend. 'tls al een heel oude gewoonte, dat de garnalenpelsters in Stellendam haar werk niet kunnen verrichten, of ze moeten iets in haar mond hebben om te kauwen, zulks zeker in navolging van de bij vele mannen onmisbare ta bak. Vroeger hadden de pe'sters dan ook geregeld een stukje spek in haar mond. Daar dit laatste echter moeilijk te krijgen is tegenwoordig, is men naar andera kauwproduoten om gaan zien enheeft ook iets gevonden. Voor dat doel worden thans gebruiktwas kaarsen en schemerlichten. In een wijk nabij Terapel (Gr.) zijn twee menschen verdronken. Aan de Diedericksche grenzen on der do gemeente Herkingen zijn aange spoeld twee Engelsclie mjjnen. Tevens werd daar bij den strandvonder gede poneerd een op den Zeedijk gevonden kist met rubber. Gisteren zijn uit een weide onder de gemeente Roosendaal vijf jonge 'koeien verdwenen, welke vermoedelijk zijn ge stolen en over de grens zijn gesmokkeld. Te Rhenen zal op 15 October a.s. een zeldzaam jubilé herdacht worden door den nachtwaker B. van Dijk, die alsdan 50 jaren lang met zijn klepper des "nachts elk uur in het stedeke do ronde doet. Mr. J. II. Telders te den Haag is tot landsadvocaat benoemd. Onder de papieren van den te Tiel gearresteerden Pool zijn bescheiden ge vonden, die het vermoeden van spionage hebben doen rijzen. Een onderzoek in deze richting wordt tegen hem ingesteld. Eens beesten hart. Tijdwoord door us. J. J. Knap. Kampen, J. H. Kok. Ds. Knap is in den laatsten tijd meer en meer de vertrouwde raadgever en voor lichter gebleken, een boetgezant, naar wien het Nederlandsche volk gaarne luistert. In dit Tijdwoord, naar Daniël 4: 16, 27 ontplooit de schrijver oen ernstige waar schuwing tot bekeering tegen de zonde van Nebukadnezar, en een opwekking om als Nebukadnezar zich te verootmoedigen. Dit tijdwoord behoorde in alle Chr. krin gen en in de kerken gelezen te worden. Drage het bij tot veler bekoering! Voor verspreiding van 50 stuks en meer kost dit tijdwoord slechts tien centen. Wie voorziet zijn (haar) dorp er eens van? Onze boekhandelaars staan gereed. Timotheus van deze week bevat een treffende meditatie van generaal v. V. n. a.v. Joh. 11:25, 26; een „ter na gedachtenis", van den hoofdredacteur aan zijn broeder Samson, te Alphen aan den Rijn overleden, eenige uitspraken van be roemde mannen uit de vorige eeuw over den Bijbel; o.a. Peter Rosegger, Roomsch schrijver; Fechner, natuurvorscher; Sven Heddin, de bekende Zweedsche reiziger. In de belangrijke opstellenreeks van mej. H. S. S. Kuyper: „met de Nederl. Am bulance naar Hongarije" komen een paar photo's voor, op een van welke men de beide dochters van dr. Kuyper in func tie ziet. Beste soep! „Klachten, korpo raal?" vroeg de kolonel op een mor gen, een persoonlijke inspectie houdend. „Ja wel kolonel, proeft u dat eens?" zei de korporaal. De kolonel brengt de vloeistof aan da lippen. „Wel," zei hij, „dat is de beste soep, die ik ooit geproefd heb." „Ja 'kolonel," zei de korporaal, „maar de kok noemt dat koffie." Ovezand. Gisteren werden ten over staan van nfotaris Pilaar, publiek ver docht te. bouwland en zijkantweg in de gemeente Ovezand, in Middel-Blaze- kop, groot 88 A. 67 c.A., aan dhr. Jan van 't Leven Phzn. te Ovezand, voof f2850 per H.A. is f2527.10; 2e. ditofc aldaar, groot 93 A. 62 c.A. aan dhr. Adr. Slaalweg te Driewegen, voor f 2850 per H.A. is f2668.17; 3e. Dito, aldaar, groot 94 A. 09 c.A., aan dhr. Job Wa genaar te Ovezand, voor f 2850 per H.A. is f2681.57; 4e. dito, aldaar, groot 68 A. 44 q.A. aan dhr. M. van Gessel te Ovezand, voor f 2850 per H.A. is f 1950.54, voor klavers f'25; 5e. dito, aldaar, groot 72 A. 60 c.A. aan dhr. M. en D. van 't Westende te Ovezand, voor f2850 per H..A is f2069.10. voor mest f 15, samen f 11936.48. AMSTERDAM. Hot s.s. Krakatau is 1 Oct. te Naga Saki gearriveerd. BERLIJN, 13 Oct. Het Berliner Tage- blatt meldt dal nog geen enkele minis ter zijn ontslag heeft ingediend en dat de rijkskanselier zijn positie niet voor gesfchokt houdt. I NEW-YORK, 13 Oct. Amerika begroet de maatregelen van Engeland tegenover Nederland als een aanwijzing, dat de geallieerden beslolen een eind te maken aan alle practijken. welke de insluiting van Duitschland opheffen. OOSTBURG. Vanaf hedenmorgen wordt weer hevig geschutvuur gehoord uit de richting Yperen. LONDEN. 13 Oct. Uit llio de Janeiro': De regeering zal 3 scheepvaartlijnen in stellen met 42 geïnterneerde üuitsche schepen, onder Braziliaanschen vlag,'tus schen de Ver. Stalen en Europa en Bra zilië en 'Europa. BERLIJN, 12 Oct. De „Berliner 'Bör- senkurir" schrijft: „De positie van den Kanselier wordt niet meer als Zeker be schouwd. Staatssecretaris van Capelle zal de gevolgen van zijn op tref en moe ten dragen. Men is ervan overtuigd, dat de Kanselier door von Capelle is mede- gesleept, doch zulk een beambte is niet in staat de leiding van de Rijksdagen verder te dragen. i KEULEN, 12 Oct. De Kölnische Zei- tung" schrijft dat de Kanselier door Zijne houding de meeste schuld heeft aan het conflict en dat Von Capelle niet als zpn- debolc mag gebruikt worden. PETROGRAD' 12 Oct. De gouverneur- generaal van Finland, Nekrassow, heeft een rapport bij de voorloopige Regeering ingediend aangaande den zeer ernstigen toestand der voedseh oorziening in Fin land. PETROGRAD, 12 Oct. De Kuban-ko- zakken hebben de voorloopige Regeering voorgesteld een einde te maken aan de werkzaamheid der Sovjet, terwijl zij aan dringen op wederinvoering van een krach tig gezag. PETROGRAD, 12 Oct. Kerensky bracht een bezoek aan den gezant van de Ver- eenigde Staten, met wien hij een lang onderhoud had. Van 912 Oct, VLISSNGEN. Ondertrouwd,: Th. C. v. d. Vrie, 26 j. jm. en J. J. v. d. Steen, 25 j. jd. I Getrouwd: A. F. de Mooij, 25 j. jm. en M. C. Baan, 21 j. jd.A. Hoek, jm. 46 j. en A. W. Janse, 25 j. jd.B. R. Niemeijer, '31 j. jm. en A. C. de Kam, 30 j. jd. BevallenM. J. J. Hortelé, geb. Pycke- vet, Z. OverledenS. Jochmans, 74 j., wede. v. I. Pardon. Van 6—13 Oct. RITTHEM. Ondertrouwd: Roelof Min nes, 21 j. jm., Rotterdam en Cornelia Zwaantina Kruize, 20 j„ eesch. te Rit- them. Van 310 Oct. ZIERIKZEE. Bevallen: J. Itavia, geb. Berrevoets, z.; E. K. Klink, geb. Saman, Z.P. Bogerd, geb. Hendrikse, z.!C. J. Joingfaians, geb. Looijon, d.C. Wil- lemse, geb. Boot, z.; T. de Jonge, geb. v. Tatenhove, d.M. R. Peute, geb. Wet ting, z.; H. Willemse, geb. Logmans, z. G. W. den Dekker geb. Leijdekkier, z. Overleden: A. Weltevreden, 47 j. m. v. A. Nijveld; A. H. Stoutjesdijlk, 3 w. d.J. de Vlieger, 2 w.; G. Schouls, 9 j-, z.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2