Vrijdag IS October 191? 32é Jaargang iW 11 De Groofe Oorlog. Samsenteraad van Goes. Uitgave van tissual. Venn. LTJCTÜK ET EMERGO, gevestigd ie Goes. Hoofdbureau ie Goes: LüSGE VORSTSTRAAT 219 Bureau te Middelburg: 2IRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Brakke re; $?os Ier baan Le Coinire, Goes. De Zeeuw In verband met de wederom verhoogde exploitatie-kosten van ons blad zal met ingang van 15 October a.s. de advertentie prijs gebracht worden op 2 0 cent per regel. Ook de contract-prijs wordt in overeen stemming hiermede voor nieuw aan te gane contracten verhoogd. Ziting van Donderdagavond. Voorzitter de 'heer J. B. de Beaufort, burgemeester. Afwezig de heeren Risch, v. Dissel met kennisgeving, en de Paauw. Na goedkeuring der notulen der laat ste twee vergaderingen wordt voorlezing gedaan van de navolgende ingekomen stukken I. Goedkeuring raadsbesluit dd. 30 Au gustus, houdende wijziging der begroo ting voor 1917. 2. Bericht van het Cen traal Bureau voor verificatie en finan- cieele adviezen der vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten, betreffende con trole van het Gasbedrijf over 1916. 3. Ged. Staten, bericht ontvangst verorde ning tot wijziging der verordening be trekkelijk de straten, enz. 4. Goedkeu ring raadsbesluit dd. 30 Augustus, be treffende het aangaan eener geldleeming ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kasgeld. 5. Goedkeuring raadsbe sluit 'dd. 30 Augustus, houdende afkoop van jachtrecht aan Joh. Kosten. 6. Jaar verslag omtrent den toestand van het Waterschap „de Breede Watering bewes ten Ierseke" over het dienstjaar 1916 1917. 7. "Dankbetuiging van den heer P. Kakebeeke voor zijn benoeming; als! tij delijk leeraar in het lijnteekenen aan de Avondschool voor Ambachtslieden. 8. Adres van de vereeniging „Handelsbe langen" betreffende eene verordening op winkelsluiting. 9. Provinciaal blad No. 70, betreffende verhooging van het ma ximum van den hoofdelijken omslag. 10. Missive van Ged. Staten van Zeeland betreffende het gebruik van kunstlicht voor avond- en herhalings onderwijs. No. 8 wordt in handen van B. iWi. gesteld en naar aanleiding van no. 9 verzoekt de voorzitter machtiging om nu reeds! een verhooging van den H. O. tot 180,000 aan te vragen. 'Dhr. v. d. Bout zegt, dat fameuse uitgaven, meerendeels in verband met de distributie, telkens verhoogingen noodig maken. In andere gemeenten wordt geen som maar een percentage bepaald. Laten wij1 dit ook doen, opdat we niet telkens een verhooging van den H.O. behoeven aan te vragen bij de Kroon. De raad blijft natuurlijk de beslissing behouden. Laat men ons machtigen tot 8 pet. te gaan. Dhr. Brants wil dan f150000 aan vragen in plaats van f80000. De voor zitter zegt, dat motiveering gevraagd Wordt, zoodat de voorkeur te geven is aan een vast percentage. Dit behoeft niet gemotiveerd te worden. Besloten wordt een vast percentage (8 pet.) aan te vragen. II. De volgende afschrijvingen worden goedgekeurdP. Paardekoper, 4 mlaan- den schoolgeld f 10; M. den Boer, 5. maanden schoolgeld "f3; J. J. P. 'Mos, 6 maanden H. O. f3,211/2. III. De begrooting van het Gasthuis- bestuur voor 1918 (in ontvangst en uit gaaf f 27691,18V2, onvoorziene uitgaven f3127,781/2) wordt z. h. s. aangenomen, nadat den heer Hol'mann een inlichting! gegeven wordt, welke de begroeting als zoodanig niet raakt. IV. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur (in ontvangst en uitgaaf f 68962,21, onvoorziene uitgaven f 7284,95) wordt z. h. s. -goedgekeurd. V. Het voorstel tot verhuring van heit huis aan dhr. J. P. Magielse, School straat 'A 64a wordt besproken. Dhr. Dekker vraagt of men niet ■in conflict komt met de Huurcommissie- wet? Laat ons geen antecedent scheppen. De voorzitter: Er is héél wat aan het huis gedaan. Dhr. Fransen van Putte: De huursomi was abnor maal laag. Dhr. Dekker: Diat kan de eenige grond voor een dergelijk ■''bestuit zijn. Het voorstel wordt z. h. s. aan genomen. 1 VI. Het voorstel betreffende verlenging van. den termijn betreffende jngebruik- geving van een gedeelte van deWest- vest aan S. v. <1. Peiil, wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Dhr. Brants dringt er op aan, dat de hand zal worden gehouden aan het contract, hetgeen belooid wordt. v II. B. en W. stellen een wijziging voor in de verordening inzake de afkon diging van plaatselijke verordeningen en1 bekendmakingen. Hierbij wordt bepaald, dat ze geschieden door middel van de Goesche Courant, door aanplakking door een 'bode der gemeente of een hem ver vangend 'gemeente-ambtenaar, daartoe door B. en W. aangewezen, aan het gem. aanplakbord dat zich aan het ge meentehuis bevindt. In spoedeischende gevallen alleen door aanplakking. Wanneer de verordeningen of beknd- makingen te uitgebreid zijn om in hun geheel te 'worden aangeplakt, bepaalt de a'anplakkking zich tot de bekendmaking van de krant, in welke ze zijn opge nomen. Aldus goedgekeurd. VIII. Aisnu is aan de o-rde de wijzi ging der verordening op het brandwezen. De heer Donner kan maar eensdeels meegaan met het voorstel. Spr. wil de bepaling ook -toepassen óp de andere kerken .en het Postkantoor. De voorzitter zegt, dat alleen ge bouwen van architectonische waarde' .in aanmerking komen. Dhr. Fransen van de Putte: 'tls: uitsluitend bescherming! van architectonisch schoon. De zorg der regeering beperkt zich tot wat niet ver vangen kan worden. Dhr. Donner hand haaft zijn voorstel en wil de bepaling toepassen overal, waar 'de eigenaren dit begeeren. De heer Dekkerënde voor zitter merken op, dat we dan een beroeps-brandmeester noodig hebben. Des heeren Donner's voorstel 'wordt niet on dersteund. waarop B. W's voorstel' z. h. si. wordt aangenomen. IX. De wijziging der verordening re gelende het o.l. onderwijs' wordt z.h.s. en zonder discussie aangenomen. X. Het voorstel tot verhooging van het salaris van den directeur van het le- vensmiddelenbedrijf tot f125 per maand wordt nu behandeld. Dhr. Hollmiann zegt, dat hij zich op de hoogte geisteld heeft van de werkzaamheden van dien directeur. Hij heeft den indruk gekregen, dat de verhooging alleslzins gewettigd is. Wijl hiji eerst bedenkingen, geopperd heeft, wil hij nu zijn stem motiveeren. B. en W's voorstel wordt .daarop z.h.s. aan genomen. XII. Het voorstel inzake het verzoek van W. J. M. Bitter c.s. om bestrating te mogen aanbrengen op perceel D 2606 en om een uitgang naar de Adolf v. Wester wij-ksb.uurt door de gemeentegang no. 26, Is nu aan de orde. Dhr. "Kakebeeke wijst er op, dat een volledig plan niet is overgelegd. Hij wil niet Janger concessies verleenen bij dergelijke aanvragen. Wordt het verzoek toegestaan, dan krijgen wijl een straat, welke op een trechter lijkt. Laat men nu een volledig plan overleggen, opdat mem kan beoordeelen, of een practischei weg geschapen wordt. -Spr. stelt voor het verzoek ter zijde te leggen en een nieuw volledig plan over te leggen, dat een fatsoenlijk geheel waarborgt. De voorzitter wil' het besluit zoo danig wijzigen, dat aan dit bezwaar wordt tegemoet gekomen. (Verbreeding en ver harding van den weg.) 1 De heer Dekker verzet zich hier tegen. 't Is duidelijk te zien, dat een. behoorlijke uitweg gemaakt wordt. Spr. ziet niets van de bezwaren, welke de heer Kakebeeke ziet. 'Dhr. Kakebeeke zegt, dat hij vele jaren geleden reeds' dit standpunt innam. De onderhavige aanvrage bedoelt niet simpel een uitgang, maar 't is de voor bereiding voor een te exploiteeren bouw terrein. De voorzitter wil dan bepalen, dat z'oodra een "Straat wordt a,ang,etegd en huizen worden gebouwd de' verdere ver plichtingen omtrent breedte en hardheid worden opgelegd. Dhr. Dekker protesteert er tegen de uitdrukkking „in de fuik* laten loopen." Hiervan is bij' spr. geen sprake'. Spr. hoopt, dat de heer Kakebeeke dit, bij vergissing misschien geuite woord, zal intrekken. Dhr. Kakebeeke zegt, dat hij geen persoonlijke aanmerking1 bedoelde te zeg gen. Op een vraag van dhr. Hollmann, zegt de hee'r Kakebeeke, dat de weg niet zonder veel' kosten voor verbree ding vatbaar is. Dhr. Fransen van de Putte: "B. en W, hebben zich be perkt tot wat gevraagd wordt. Zij be hoeven zich voor de toekomst tot niets anders te binden. Dhr. 'K.akebeeke: 'tBUjkt nu, dat de aanvrage geen verband houdt miet bouwplannen. Maar heeft het perceel niet reeds een uitweg naar "de "haven? Spr. acht het tegen het belang der ge meente op het verzoek in te gaan. B. en W'sl voorstel wordt met 1 stem tegen aangenomen. XII. Voor de volgende ge ra -aan bet aren worden de pensioensgrondslagen vastge steld: J. M Meijlev, ambtenaar ter se cretarie f290; Joh. Lodder, commies f1100; W. Hijina, leeraar aan de avond school voor ambachtslieden f 900. XIV. De "bouwverordening wordt zoo danig gewijzigd, dat alle woningen,^waar van de bouw is'aangevangen na. den 1 Augustus 1917, en welke minder dan 100 M. verwijderd zijn van de wa terleiding, daarbij moeten worden aan gesloten. XV. Benoeming van esn onderwijzer in het Fransch aan de Mulo-school. De arr. schoolopziener en het hoofd der school hebben geen bezwaar tegen de aanbeveling ,van alleen dhr. C de Vrie- se. Er waren geen andere sollicitanten De. heer C. de' .Vriese wordt benoemd, met algemeene (10) stemmen. Centrale keuken. XVI. Het voorstel, inhoudende een aan vrage van een crediet voor een gemeente lijke centrale keuken geeft aanleiding tot debat. De heer P1 a z i e r vraagt, of de op zet voor Goes niet te groot is. Goes is maar een stadje en de o.pzet is groot- siteedsch. Ware het niet gemakkelijker te beslissen, indien B. en W. eerst geïnfor meerd hadden of het Steuncomité wel 3/4 voor zijn rekening neemt. Spr. be spreekt het voornemen om twee soorten van spijzen te koken, en vraagt welke kosten de hoogere klasse betalen moet, pan te maken, dat de kleine man goed koop© porties kan bekomen. De heer Dekker: Er moet iets ge daan worden. De hood wordt zoo groot, d;at vele menscben geholpen moeten wor den. Hoe groot beginnen wij: nu? De Oec. Spijisuitdeeling zou ons, dunkt mij, wel kunnen helpen, 't Is mij niet duidelijk, waarom de lokaliteit van die Ver. niet geschikt was. In Amsterdam zag ik de noodkeuken. De aardappefcchilniachines werken niet kwaad, doch zeer duur. Een centrale keuken zal heel veel geld kos ten. Dit bevestigde o.a. ook mevrouw Tel- legen. Dhr. Brants wraakt het, dat de fin. commissie niet gehoord is in deze zaak en vraagt opheldering. De voorzitter zegt, dat een crediet gevraagd wordt, onder voorbehoud ten aanzien van de beslissing van het Steun comité; dat naar schatting 'n 400 porties van de goedfcoopere menu's en van de duurdere, 'n 300 porties bereid zullen wor den. De kosten van de laatste vergoeden Ihet tekort van de eerste. Het Steuncomité zal wel adviezen geven aangaande de aanschaffing van machines. Het doet spr. leed, dat de zaak zoo spoedig behan deld moest worden, waardoor geen ad vies van de fin. commissie gevraagd kon worden. iDhr. Donner acht de schatting van den voorzitter te gunstig. Bovendien hangt 't zooveel van de plaats, af. Velen zullen niet te bewegen zijn naar het gebouw van de 'Oec. Spijisuitdeeling te gaan. Overi gens juicht spr. toe, dat iets gedaan wordt voor hen, die gebrek aan voedsel of brandstoffen hebben. Laat men zorgen, dat de personen, vooral de werklieden die weinig tijd hebben vlug geholpen wor den. De voorzitter: De ketels van de Oec. Spijsuitdeeling deugen niet voor dit doel. Althans niet voor stamppot. Daarom moet de proef onder zoo goed mogelijke omstandigheden geschieden, waar b.v. on der stoom gekookt kan worden. Het ge bouw in het eind van de Bleekerstraat lijkt heel geschikt. Voor vlugge distribu tie zal worden gezorgd. De heer Dekker zegt, dat de beste methode is, de aardappelen door vrouwen te laten schillen en pitten. Wat het eten van de Oec. Spijsuitdeeling betreft, zelfs dames als mevrouw De Beaufort hebben het goed bevonden. Men behoeft zich niet ite schamen aan dit gebouw eten te koo- pen. Onze klanten zullen met graagte ko men, als de nood maar nijpt. Spr. gelooft intusschen, dat het getal van deelnemers niet zoo heel groot zal zijn. De midden standers adviseeren toch ook een proef te nemen met de keuken van de Oec. Spijsuitdeeling. ■Dhr. Brants vindt het een moeilijke materie. We moeten wat doen, dat staat vast. Wordt de nood zoo. hoog, dat al len naar de centrale keuken komen, dan houdt alles op, dan kunnen wij geen an deren weg inslaan. Niettemin ontving ik op talrijke vragen nog geen antwoord. De meergegoeden zullen, vrees ik, op den duur niet blijven komen. Zou er niet een poging gewaagd kunnen worden om de hulp van het Burg. Armbestuur te verkrijgen, wijl de kosten zoo hoog zijn. 'Blijft de gemeente later wel eigenares van de keuken en de inrichting. Worden vele winkeliers niet benadeeld door een centrale keuken? Wie zullen de ingrediën ten leveren? Ik vrees, dat vele dingen door het rijk gedistribueerd worden met t uitschakeling van de Goesche leveranciers. Bovendien vele gezinnen hebben nog een beetje proviand voor den winter. Voor hen is 12 ct. voor een portie eten te veel. Kunnen hun voorraden niet over genomen worden door de centrale keu-J ken.? Tenslotte, z,al aan de deelnemers j nog een gelijk aantal levensmiddelenbons j verstrekt worden? De heer De Miranda j heeft betoogd, dat men geen twee menu's moet maken. Het verwondert spr., dat dit nu toch voorgesteld wordt. De heer Dekker vraagt of een con ferentie gehouden is met de heeren van de Oec. Spnisuitdeeling. Spr. zegt, dat het verkeerd is, dat zeer vermogende men- schen van de centrale keuken geen ge bruik maken. /De heer v. d. Bout merkt op, dat het Burgerlijk Armbestuur wel wil steu nen, als dit op haar weg ligt, maar 'tis de vraag of die steun goedgekeurd zal worden. Intusschen zal het B. A. niet stilzitten. Het zal trachten gratis hout te verstrekken, en het zal alles doen, wat er gedaan kan worden. Het kan b.v. ook extra-kaarten verstrekken voor de cen trale keuken. Be Oec. Spijsuitdeeling zal doorgaan met de bedeeling, dus zou ze niet geregeld voor de centrale keuken kunnen zorgen. Dhr. II ollmann onder- fechrijft dit laatste, 't Is derhalve onmogelijk daar een proef te nemen. Spr. wil nog eens in de krant oproepingen .tot deel name plaatsen, opdat 'men wete, boevelen er gebruik van zullen maken. Dhr. Fr an sen van de Putte bevestigt, dat een proef op kleine schaal in de Oec. Spijs uitdeeling geen effect sorteert. (Dhr. Dek ker: als er maar gebrek is!) Dhr. Putte: Er moet een volledige proef genomen wor den. Spr. betoogt, dat de kosten voor de gemeente niet te drukkend zijn. De installatie blijft het eigendom van de ge meente. Spr. gelooft, dat voorloopig slechts één menu gegeven zal worden, en eerst dan twee, als de vraag groot is. De in grediënten zullen gegeven worden tegen intrekking van de boos. Van een dubbel gebruik kan geen sprake zijn. De vo.or- zitter zegt, dat aardappelen en groenten door onze winkeliers geleverd zullen wor den. De rijst zal wel dadelijk van het distributiebureau naar de centrale keuken gaan. Overigens zullen wij hij de uit voering voor de winkeliers doen wat we kunnen. Dhr. Dekker: Hoe gaat 'tmet de controle over een en ander? En kan men '2 maal per dag koken? Spr. dringt aaft op overleg met de Oec. Spijsuitdeef- ling. Dhr. Kakebeeke verzekert op ge zag van den heer v. Heel, dat de ketel niet deugt voor dit doel. Bovendien zal deze misschien 4 dagen in gebruik zijni voor de bedoeling. Dhr. Hollmann zegt, dat er niet 2 maal gekookt kan worden. Dhr. v. d. Bout: Ook de penningmeester van de Oec. Spijsuitdeeling ontraadde een dergelijke proefneming. De heer Dekker dringt niet langer daarop aan en zal voor B. en W'.'s voorstel stemmen. Dit wordt El. h'. st aangenomen. Dhr. Dekker zegt, dat 3 H.L. cokes beloofd is en dat velen veel minder gekregen hebben, sommigen maar ruim 2 H.L. De gascommissie dient hier in te grijpen. Ik hoop, dat nog re ductie gegeven kan worden op het be taalde. 't Is onverstandig, da,t het R. K. D. gewichtsbepaling eischt. Dhr. Kake beeke w;il slechts droge cokes doen distribueeren en de •mogelijkheid onder de oogen zien van teruggave van het te veel betaalde. Dhr. Hollmann: Kan ook heet water verstrekt worden door de centrale keuken? Dhr. Donner zegt, dat de heer v. Poelgeest wel heet water wil leveren, doch alleen aan bij de wa terleiding aangeslotenen. Men dient het op 3 of 4 plaatsen verkrijgbaar te stel len. Dhr. PI a zier: 'Ik heb er voor ge ijverd, dat ook de bakkers water blijve)rï leveren. Er is niets tegen dat ook de centrale keuken het doet. Dhr. Holl mann wil voortaan 's middags vergade ren om gas te besparen. Dhr. Dekker bestrijdt dit, en wijst er op, dat vele leden 's middags niet kunnen komen. Spr. wijst op de slechte reisgelegenheid in Zee land, zoodat al het vervoer naar Brabant geleid wordt, b.v. ook door den trein van 10 uur naar Holland. Laat ons ver zoeken den sneltrein van 's ochtends te doen Stoppen te Rilland en te Krabben- dijke. De S.S. schijnt wel te willen, maar anderen werken het tegen. Laten wijl nog eens een verzoek indienen. Dhr. Kake beeke sluit zich hierbij' aan. De be zwaren worden door de booten geopperd, doch niet terecht. De voorzitter zegt, dat een request naar de S.S. gezonden zal worden. De vo.or zitter zegt nog, diat de heer Van P'oeigeest nog een andere regeling voor de warmwatervoorziening kan treffen. Niet-aangeslotenen bij de wa terleiding zouden een hooger tarief kun nen betalen. Gisteren zou 'een vergade ring gehouden worden tus'schen dhr. v. Poelgeest en de hakkers-bezitters van VERSCHIJNT ELK EN WERKDAG* AbonBemeatBprqa: Per 3 maanden fr. p. post f 1.50 Lease nummer» - 0.(81 Prijs der AdvertentiSü. 14 regels f0.60, iedere regel meer 15 *t S-maal wordt 2-maaJ berekend. Hij abonnement voordeelige voorwaard®!, Bewijsnummers 5 cent. heete luchtovens. Het resultaat van deze bijeenkomst wordt nog afgewacht. jVIislukt dit overleg, dan kunnen geysers op ver schillende plaatsen gezet worden. Het be stellen van heet water ondervindt veel bezwaren. Het wordt te spoedig koud. Dhr. Donne r: Willen B. en W. niet bewerkstelligen, dat de lantaren bij Dhont in de L. Kerkstraat 's avonds brandt? De voorz it ter zal dit overwegen. Dhr. Dekker vraagt naar den prijs van het warme water, door hakkers te verstrek ken. Het meerdere geld, dat niet aange slotenen betalen, komt de Waterleiding ten goede. Na geheime zitting is aan de orde het adres van den heèr Wj. N. G. Coe- nen, arts, waarin deze een sornl van' f 350 eischt voor de waarneming van de practijk als gemeentegeneesheer geduren de 70 "dagen. B en W. stellen zich op het standpunt, dat het niet in de be doeling gelegen heeft hem anders te fta- larieeren dan overeenkomstig wat uitge trokken is voor den gemeente-geneesheer, terwijl' de verdeeling der werkzaamheden! en de daarvoor vastgestelde belooning geheel wordt overgelaten aan dhrn. Cioe- nen en van der Harst. B. W. stellen! voor hen beiden f 223,33 V2 ter beschik king te stellen. Dhr. Dekker legt zich bij deze re deneering neer, waar gesproken is van.' een benoeming „als zoodanig,"' wat z.i, insluit, dat dezelfde voorwaarden gelden. Dhr. Kakebeeke meent, dat dit niet öp gaat en dat de tijdelijk benoemde een;, bétere s'alarieering dient te hebben. B. Wi'S voorstel' wordt met 64 stemmen) aangenomen. TegenKakebeeke,Holl mann, von Schmidt en v. d. Leeufw. Tenslotte werd ."besloten een nieuiwe schrijfmachine (Oliver) aan te schaffen voor f300. De vredespogingen van den Paus. De „Daily Telegraph" uit Rome d.d. Woensdag In de kringen van het Vatikaan geeft men ernstige teleurstelling te kennen over het zwijgen van de entente naar aanlei ding van de pauselijke nota. Men verwacht niet langer eenig antwoord van de en tente. Dit verhindert den paus verdere stappen te doen. Ondanks de jongste gun stige kantteekeningen van de Osservatore Romano is de paus allerminst tevreden over de antwoorden der middellijken. Der halve is men van meening, dat het initia tief van den paus is doodgeloopen. Vredesbeweging in Amerika. De „Voss. Ztg." verneemt uit Genève, dat senator La Follette van verraad wordt beschuldigd en dat de Senaat een com missie van onderzoek daarnaar heeft be noemd. Le Follette verklaarde echter on danks, die beschuldiging zijn agitatie 'te gen den oorlog 'te zullen voortzetten. De Berner correspondent van hetzelfde blad. ontleent aan Amerikaansche bladen, dat de vredesbeweging in |de Vereenigde Sta ten toeneemt en dat met alle aandacht in beslag wordt genomen door de oor logstoerustingen „zooals Reuter aan Euro pa wil doen gelooven". Senator Stone, de vroegere president van Howard-univer sity Eliot-en auderen tonnen zich voor standers van een vrede door vergelijk. In tusschen worden overal in de Oostelijke) staten pogingen gedaan oonl pacifistische bijeenkomsten te verstoren. Korte oorlogsberichten. Een Siberisch blad deelt mede, dat het gezin van den voioirmaligen tsaar van Tobolsk, naar het klooster Abaiadsk, op een £0 werst van (Ttoh'otek gelegen, ia overgebracht. Er wasi in Tobolsk zoo'n toeloop yan .nieuwsgierigen, dat men moest besluiten de Ramanof's aan hun lastige belangstelling te onttrekken. Het Bulgaarsehe persbureau meldt, dat Sofia zich in feestdos steekt om kei zer Wilhelm te ontvangen- Bijl den ingang van de stad staat een groote eerehoog met het opschrift: „Welkom aan keizer Wilhelm, onzen grooten bondgenoot". De industrie-arbeiders te Solingen hebben weten gedaan te krijgen, dat hun oorlogstoeslag met ingang van 17 Octo ber met 15 tot 20 pet. verhoogd wordt. Het loon is dan 65 pet. tot 75 pet. bo ven dat in vredestijd, t Te New-York zijn drie mlannen ge arresteerd. Zij worden beschuldigd van aanslagen op schepen in de haven van) New-York in 1916. Een der gearresteerden zeide pochend, dat. hij 9 „sigaren" bij: bedoelde bom men aan boord had geplaatst. x Reuter verneemt uit officieele Bel gische bron, dat de Duitschers in België een nieuw beslluit hebben uitgevaardigd gedateerd Brussel 30 September en ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 1