Saipliioge Weiland Telegrammen. louw- en Na®!! e® Sprak, Rechtszaken. Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. 1. BOGAARDS Wzn., Wijnhandelaar, lerseke. Veiling te Koüdaksrke. Donderdag 25 October 1917, Leestafel N,V. Zeetiwscfoe Appelstroopfabriek en Droqeri] te Goes. op Dinsdag 23 October 1917, WS E (in m!) in het openbaar anbieden publiek presenteeren te verkoopen fluitketel er voor in de plaats1, 't Gaat prachtig al' duurt het wat langer dan op het komfoor. Te Noordwijik is het lijk' van een zeeman aangespoeld. Het hoofd en de handen ontbraken. i Te Nijmegen is een gehuwd© vrouw lijdende aan nekkramp. i Nabij de strandbatteriji te Scheve1- ningen "isf gisteravond een mijn aange spoeld. Bij een warmoe zenier te Rotterdam, zijn van één stronk aardappelen 65 groo- te en 80 pooters en kriel' gerooid. Het loof was 2 meter lang. De nieuwe rijweg langs /den Wa- .terlandschen dijk is nabij Uitdarni ver moedelijk tengevolge der vele1 regenbuien over een lengte van 100 Meter 5 M. idiep verzakt. P& 65-jarige S. uit de Vledder (Gron.) is! verdronken. Door inkl'inrming hebben zich 'die ven toegang verschaft tot de woning v. P R. te Ouddorp en daar ongeveer f400 gestolen Maandag isi ,.uit 'het gebouw van den Hoogen Raad een overjas! van den vice-president van dat college ontvreemd, vermoedelijk door een persoon, die zich Idaar had aangemeld, zeggend© dak hij voor het Bureau van Consultatie kwaimi. Deze persoon, die naar men meende .op 'te merken, onder den invloed van ster ken idrank verkeerde of zich al's1 be schonken voortdeed, werd door den cön- cierge in een wachtkamer gelaten en zou! zich van (daar, naar men vermoedt, toe gang hebben verschaft tot de kleedka mer, vanwaar hij, na de jas1',te hebben aangetrokken, vermoedelijk langs! een an deren weg dan hij gekomen wasihet gebouw heeft verlaten. De jasi' is terug gevonden bij ee.n opkooper aan de Ge dempte Gracht te 's-Gravenhage' 'en de politie is, naar men meldt, den da.de'r op het spoor. Bij een landbouwer te Haarleiumer- toieer is! gisternacht niet minder dan 500 K.g. haver gestolen. i Arr.-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds gemelde zaken betreffende poging tot verboden uit voer, verboden vervoer en nederlage, waarbij o. a. zijn veroordeeld: M. D., 35 j„ Goes, L. J. B„ '34 j„ C. d. B„ 32 j., ■ien II. V., 24 j., allen Middelburg, E. C. T. v. M., 22 j., Axel' allen tot f25 b. s. 25 d. h.I. ,T. T., 18 j., Vlissingcri, f 10 jb. s. 10 d. h. Vrijgesproken: A. G., 31 j., Neuzen. „Ons B e g i n s e 1", Maandblad van den Jongelieden Christen Geheelonthou ders Bond, komt ditmaal in 10 pagina's uit. Zo bevatten, o.m. keurige opstellen van dr. de Moor, Scheps en v. d. Vv een treffende schets van Hugo Kingmans te Westkapelle, getiteld: „Fatsoenlijke ar moe. Dit steeds goed verzorgde or gaan is en blijve een onvermoeid en krachtig strijder voor de geheelonthouding. Oude Paden, .'weekblad voor de be reiding der Geref. Beginselen, onder red. van ds. J. J. Knap te Groningen (uitgave Kok te Kampen) begon zijn derden jaar gang). Zij die dit blad lezen, zijn al zoo ver, dat zij het niet gaarne meer zouden willen missen; dat is een goed teeken. Daarbij komt, dat de hoofdredacteur in het le nommer een reeks opstellen opent over het duizendjarig rijk; zoodat deze lezers met belangstelling de volgende nom- mers tegemoet zien. In het no. dat men ons heden toezond trok ons ook aan de verhandeling over het vrouwenkiesrecht in de kerk. Een nieuw feuilleton „Jonker -van Sterrenburgh", van Idsardi, belooft weer wat goeds te worden. Middelburg Aan het gebouw van het provinciaal' bestuur te Middelburg werd heden aanbesteed: het schoonmaken, on derzoeken en herstellen der reservedeu- ren van de groote sluizen van het kanaal door Walcheren met bijkomende werken. 'Raming f 9450. Jps'chrijvers de heeren P. Dekker, Veere f13,700; H. Jansen Jz Middelburg, f13,500; A. van der Straa- ten Jx. Ilansweert, f 12,700 en A. van der 'Graaf, Sliedrecht f 12,690. 's Gravenpolder. Heden werd alhier, ten overstaan van den notaris H. Wi. Neer voort, in het openbaar verkocht een woon huis met tuin en erf te 's-Gravenpolder, groot 1 A. 54 c.A. Kopper werd dhr. Joh. Meijaard alhier voor f 780, onver- Iminderd f 10 voor accessoiren en 8J/2 pet. voor onkosten. BERLIJN. De onafhankelijke soc.-demo craten hebben .de volgende resolutie in gediend. Het uniforme werk in het le ger moet zich tot militaire zaken be perken. Ieder politiek onderricht over loorlogsi- en vredeskwesties door lioogen in rang moet verboden worden en het tegenwoordig© informatiewerk moet ter fiitond worden afgeschaft. LONDEN. De „Times" meldt, dat de sultan van Egypte, Hussein Kamel is over leden. Hij wordt opgevolgd door zijn broeder Ahmed Fua. LONDEN. Vijandelijke tegenaanvallen werden afgeslagen, behalve aan den spoor weg ten Z, van Staden, waar onze voor uitgeschoven troepen over een front van 2000 yards een weinig terugtrokken. ROME, 9 Oct. De oorlogscorrespondent van de „Corriere d' Italia" zegt, dat de nationaliteit van het Oostenrijiksche leger aan de Ispnzo aldus zijn vertegenwoordigd 44 pet. ISlaven,. E8 pet. Duitschers, 18 pet. Magyaren, 8 pet. Roemeniërs en 2 pet. Italianen. PARJS, 9 Oct. De Franschen verover den, na over Porrenheek Broeck 'te zijn getrokken, vijandelijke verdedigingswer ken over een front van 2500 M. en een gemiddelde diepte van .twee K.M., waar onder de (Dorpen St. Jean, Mangelaere en Veldboek, alsmede een groot aantal hoeven en blokhuizen. Zij bereikten den Zuidelijken zoom van het Houthulsterbosch. 300 Gevangenen werden gemaakt, waaronder 12 officieren. Aan het Aisne-front artillerie-gevocht. LONDEN, 9 Oct. Tien arbeiders zijn overleden aan de verwondingen tenge volge van de ontploffing in een munitie fabriek in' Noord-Engeiand op 2 Octo ber 1.1., waarvan vroeger reeds melding werd gemaakt. PETROGRAD, 7 Oct. (Vertraagd.) Op het Roemeensch front trekken de Duit- Schers terug', blijkbaar om betore stel lingen in te nemen in de lijn, gaande langs den Westelijken over der rivier Mlynyi over Tiret en Raokowsky. In de streek van het dorp Malinzfe in Galicië heeft de Fransche luitenant Laquemen't zijn tweede vliegtuig doen dalen sedert zijn aankomst op het front. Tengevolge van het herhaalde aanvallen hébben de Russische vaartuigen het verkeer der Tur ken tusschen Constantinopel en Anato- lie geheel doen ophouden. (PETROGRAD, 7 Oct. Den '25en Sep tember (R?T) zal de gouverneur-generaal Nekrassow aankomen en deelnemen aan de vergadering der Voorloopig© Regeering, waarin het plan der Finnen zal worden behandeld, om een republiek uit te roepen. 'PETROGRAD, 9 Sept. Het Centraal-Co- mité van den Bond van spoorwegbeamb ten weigerde de staking, 'die 23 Septem ber begon, te doen eindigen. Het Comité van den Kaukasus-spoor- weg en dien van den Oeral protesteeren tegien de staking. f ,DEN HAAG. In aansluiting aan het communiqué van 30 Sept. pn ter weder legging van het Duitsche bericht, wordt bevestigd, dat' de plaats waar de beide Duitsche vliegtuigen 25 September in de Wielingen weiden aangehouden, ver bin nen ons territoriaal -gebied wak Deze 'grens is aangegeven door 3 gekleurde boeien met de Nederlandsche vlag. Het Duitsche vliegtuig, dat wegens een mo tordefect moest idalen.' werd ten anker liggende aangetroffen tot 2900 M. binnen nen deze grenslijn; het tweede vliegtuig, dat zonder noodzaak daalde, werd aan gehouden op 3500 M. binnen deze grens lijn. Peilingen geven daaromtrent zeker heid. Stormtroepen. De opperbevel hebber heeft ter kennis gebracht, dat er overwogen wordt aan het personeel, ge plaatst bij de stormsectiën, een onder- s-cheidingsteeken te geven en geldelijke belooningen' bij wijze van prijzen (een bedrag voor het werpen met handgrana ten 'is reeds aangevraagd op de begroe ting Red'.). Vooral militairen in het bezit van het vaardigheidsdiploma moeten er bij geplaatst worden, de sterkte be hoeft ecjrber niet bereikt te worden door toevoeging van ondergeschikten. Zoo spoe dig mogelijk zullen deze sectiën voorzien worden van helmen en dolken. Een ongevraagd ontslag. Naar het „Nederlhndsch "Landbouw weekblad" verneemt is het eervol ont slag bij Kon. besluit van 2 October 11. met ingang van dien datum aan den heer G. Kruseman te Halfweg (N.-H.), voorzitter van 'de Vereeniging van Koo- pers onder Algemeen© Handelsvoorwaar- den verleend als voorzitter van de bij Kon. besluit van 2 Augustus 1915 inge stelde commissie niet verleend opver zoek. De Vrije Universiteit en de H e r v. Kerk. Tégen de bewering in de „Waarheidsvriend", dat heel de V. U. voor ons Christenvolk verloren is, komt thans de „Heraut" op. Een bepaling, dat alle hoogleeraren lid moeten zijn van de Gereformeerde Kerken, bestaat niet. Al leen is er een contractueel verband met die Geref. Kerken ten opzichte van haar theologische faculteit. En alleen voor de hoogleeraren in deze faculteit geldt dan ook de bepaling, dat zij; lid moeten zijn van de Geref. Kerken. Maar die bepaling bestaat niet voor de andere hoogleeraren. De V. U. zou volkomen vrij zijn, om, wanneer in de Herv. Kerk eminente juristen, literatoren, medici of natuurkundigen waren van Ge reformeerde belijdenis, dezén tot hoog leeraar aan haar school te benoemen. En nog veel meer minder wordt van de studenten het lidmaatschap van de Ge reformeerde Kekken -gieëischt, zlelfs niet van de theologische studenten. Ieder, die wil, kan aan de V. U. als student wor den ingeschreven; onder onze theologen hebben - we zelfs jaren lang: -een student gehad, die tot de Baptistische gemeente behoorde. AMSTERDAM. Het Gerechtshof heeft vrijgesproken G. A. M., boekhouder van „De Toekomst", die tot 3 m. wajs ver oordeeld wegens diefstal van stukken en papieren. 'AMSTERDAM. In afwachting van de verdere beslissingen over de kolenlevci- ring worden tusschen Nederland en Duitschland onderhandelingen gevoerd over de levensmiddelenvoorziening. LONDEN, 9 Oct. De correspondent van de Times te Washington zégt, dat flfs regeering der Vereenigde Staten door liet vormen van een POolsch leger in Ame rika, dat in Frankrijk zal moeten vech ten, bewijst hoezeer het president Wil son ernst is met het verzekeren van Po- len's toekomst. a GOES. Geboren: 8, Jacobs. Suzanna, d. v. Janus Iioenraad Krijger en Cor nelia Strijd. Van 69 Oct. VLISSINGEN. Bevallen: M. Andriessen, geb. van Heese, z.; C. de Nooijer, geb. van Hemert, d.; M. .1. Burgmeijer, geb. van Beusichem, z.; C. .1. E. de Bruijne, geb. de Vos Burchart, d. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: ,4 Oct. Johannes Arie Cornells; Vertinde, 24 j. "jm. en Dina Cornelia van dei- Ho old, 20 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Oct. Ferdi nand Janssens, 23 j. jm. en Margaretha Verschelling, 27 j. jd. 4 Oct. Cornelis Joris Wieland. 21 j. jm. en Elisabeth Helena Verlinde, 21 j. jd. Geboorten: 30 Sept. Pieter Willem, z. Van Willem Frangois Riemens en Keeltje Henrietta Clarisse. 4 Oct. Nicolaas Johan nes, z. v. Nic'olaas Johannes Acke en Miaria de Fouw. 5 Oct. Adriana, d. v. Gelein Koole en Cornelia den Dikken. Willem, z. v. Ludovicus Franciscus Berk- ïüan en Janna Dieleman 6 Oct. Gerrit Petrusz. v. Govert Jacobus Kamerik en Cornelia Maria van Maèlsake. Eliza beth Jacoba, d. v. Reinier Harms en Mlaaike Kuine Doorns, Overleden: 6 Oct. Johannes, 2 ml. 'z. van Cornelis de Rijke en Maria Dieleman. (T. Ct.) Vlissingen, 9 Octöber 1917. Boter per halve kilo f L25 a f 0 - Eieren 104 stuks f 12.h t 'Veilingsvereeniging ,,'Zuid-Beveland". Goes, 9 'October 1917. Kleine Veiling. -Peren: Be si van Scho-nauwen f 12 f 16, Nouveau Poiteau f 8f 18, Joden- peren f 8f 10, Oranje Bergamotten f 11 f 12, Groene Chaumontel f 6f 9, Win ter Bergamotten f 8f 9, Tromphe de Jo- doigne f7f 12, Bruine Chaumontel f5 f8, Beurré Clairgeau f 7f 24/ Duchesse d'Angoulême f8—f 15, Maagdeperen f17, Comtesse de Paris f 12f 13, Calahasse Tirlemont f 12f 14, Bonne Louisise d' Avranches f 14f 15, Beurré de Mérode f 14f 15, Beurré -Durondéau f12f 18, Beurré Gris f 10, Peren zonder zaadhuis f 10f 12, Diverse 'handperen föf 10, Gieser Wildeman f5f8, ICIeiperem f.5 f7, Witte C-ozijn f9, Winterlouwtjes f6 f9, Diverse Stoofperen f7f10, Afval Peren f 3f 6, alles per 100 'K.G. Appels: Goudreinet f 11f 16, Zure Bellefleur f 10f 19, Sterappels f 15f 18, Courtpendu f 10f 13, Reinette Tulpa f8 f 11, Fransche Bellefleur f6f9, Fran sche Paradijs f 12f 14, Beauty of Kent f 14, Reinette d'Or f 7f 9, Praagische Reinette f 9f 11, Grofzuur f 10f 12, Zure Striepelingen f 8f 9, Groninger Kroon f 10f 12, Pïincesse Noble f 16, Celline f 10f 11, Ronde Ribbeling: f 11 f 12, Keizer Alexander f 15f 16, Bis marck f 14f 15, Cox Plomona f 17f 19, Honds-muilen f 10f 12, Diverse Zure ap pels f8f 10, Domme d'Orange f6f8, Zoete Campagner f 7f 9, Geldersche Ho- laart f 7f 10, Diverse Zoete appels f 4 f 8, Afval a'ppell f 3f 10, alles per 100 K.G. Diversen: Witte kool f 1.80, Roode kool f 3.50, Kleine Uien f 10, alles per 100 K.G. Noten 6078 ct. per 100 stuks. Botterdam, 9 October 1917. Veemarkt. Aangevoerd 94 paarden, 3 ven- len, ezels, 1857 magere en 725 vette run deren, 106 vette, 259 nuchtere un 439 gras- kalveren, 30 schapen of hun., 15 varkens, 183 biggen, 1 bokk of geil. Kooien 40 tot 55 'a60 c., ossen 45 tot 50 a 55, stieren 35 tot 40 a 45 e., vette kalve ren 45 tot 60 a 80 u., voor export, tot e., varken 0—0 00 0 -0 ct., lichte varkens 0—0 ct., alles per halve kilo. Melkkoeien f 175 a f385, iralfkoeien f 170 a f370, stieren f 125 a f475. pinken f85 a f135, graskalveren f 30 a f 50. vaarzen f 130 a f185, alles mager vee biggen f4 a f'2i, slachtpaarden f100 a f 225, werkpaar den f 400 a f 600, hitten f 200 a f 350. Nuchtere kalveren: fok- f 28 a 32. slacht- f9 h f 14. Biggen f 1.20 a f 1.60 per week. grtrewwnc wmmiupjub mrwrwau 1 mnvwro TELEGRAFISCH WEERBERICHT. van 10 Oct., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt- Hoogste barometerstand 755.7 te !Ha- paranda, laagtste 740.0 te Skagen. Verwachting tot den avond van 11 .Oct.: Matige, tijdelijke wellicht krachtige Zui delijke tot Westelijken wind, zwaarbe wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. Heden overleed op het aller onver wachtst in het Gasthuis te Middel burg, onze geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgzame Vader ABRAHAM BESUIJEN, in den ouderdom van 47 jaar. Sterke de Heere óns in dit voor ons smartelijk verlies. y/Üit aller naam, F/BESUIJEN—Huijsman J. BESUIJEN. C. BESUIJEN. J? H. BESUIJEN. Grijp sterke, 5 October 1917. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die deelneming betoond hebben tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LEUNTJE MAASin het bijzonder aan de zuster van het Groene Kruis teKou- dekerke voor hare liefderijke veprleging. Uit aller naam,' W. CORBIJN. BiggekeiJ^é, 10 October 1917. Hiermede betuigen wij onzen hartelij ken dank voor de vele blijken van be langstelling betoond op 4 October. M. MARINISSEN en Echtgenoote. Grijpskerk/. J Ondergeteekenden betuigen hun har telijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling zoo wel van hier als elders bij hun 25 jarige Echtvereeniging onder vonden. W. VERHAGE. O M. VERHAGEvan den Driest. Zoutelande, 10 Oct. 1917. Bij akte den 26 Mei 1917 voor den ondergeteekenden Notaris te Goes verleden, gewijzigd bij akte den 1 Augustus 1917, mede voor ondergeteekendenNotaris verleden, waar op de Koninklijke Bewilliging is'verleend bij Besluit van den 24 Augustus 1917 110. 8, is opgericht de Naamlooze Ven nootschap H ■j V w tf gevestigd te Goes. De akten van oprichting en wijziging met het Koninklijk Besluit van Bewil liging zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 8 October 1917 No. 235, Volgnummer 1723. E. C. VAN DISSEL, Notaris des namiddags te half drie uur, in de Sociëteit „V. O. V." te Goes. De Voorzitter van den Raad van Commissarissen, Dr. J. W. JENNY WEYERMAN. prijs stelt op een uitstekende flesch W IJ M, dié aan alle eischen voldoet, vrage om gratis inlichtingen aan DE MINISTER VAN FINANCIËN vestigt de aandacht op het volge_fcd| j' I. Van elke verkooping van roerende zaken, welke bij inschrijving gehou den wordt, moet ten minste 24 uur vóór de verkooping door denverkoo- per schriftelijk aangifte worden ge daan ten kantore van registratie, binnen welks kring de verkooping gehouden wordt. Onder zoodanige verkooping is ook begrepen die, waarbij ingevolge aan kondiging b.v. in nieuwsbladen personen in de gelegenheid zijn ge steld te bieden of in te schrijven. Wordt aan dit voorschrift niet vol daan, '!an verbeurt de verkooper eene boete van ten minste honderd gulden II. Binnen tien dagen na eene verkoo ping als onder I omschreven, moet eene daarvan opgemaakte akte of verklaring ter registratie worden aan geboden. Op die akte of verklaring is verschuldigd een evenredig regi stratierecht van fü.50 van elke hon derd gulden over het gezamenlijk bedrag van de koopprijzen met de lasten. Bij niet voldoening aan dit voor schrift is verbeurd eene boete van ten minste twee honderd gulden. Zuiver plantaardig Versterkingsmiddel. Wanneer gij in deze zware tij den de verschijnselen bespeurt van anaemie en van neurasthenie, te weinig bloed en arm bloed, zenuw zwakte dan moet gij, nu vooral, bijtijds daar wat aan doen. Zijfc gij lusteloos? Uw eten smaaktu niet? Gij slaapt slecht inwordt wakker zonder uitgerust te zijnhebt hoofd pijn, suizingenzijt gedurig ver moeid? Dan is voor U de liet middel dat U spoedig de ver lorene krachten hergeeft en de zenuwen versterkt. Sanguinose wekt den eetlust op bevordert een die pen, gezonden, verkwikkenden slaap en grijpt met vaste hand in die reeks van treurige verschijnselen die anaemie (bloedarmoede) en neu rasthenie (zenuwzwakte) verge zellen. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. Sanguinose, kost per flacon f 1.50, 6 fl. f8.12 fl. f 15.— Sanguinose wonjt .veritoébf in alle apotheken en bij alW vóórna me drogisten, t WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Flesschen worden terug genomen. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Woensdag \1 Ocfober 1917, des namiddags om half 2 uur te Koude kerke, bij dhr. Jan Polderman, ten ver zoeke van de Erven van den heer 8. SIMOfcSE in de Gemeenten Koudelcerke, Biggekerke en Grijpskerke, bestaande in ter gezamenlijke grootte van 10.0080 H.A. (25 Gem, 151 R.) in 16 perceelen met verschillende samenvoegingen. Boekjes met kaart (tegen f0.20 voor de soldaten) met inlichtingen "verkrijgbaar ten kantore van den Notaris te Koudekerke. In de VEILING der Erven wijlen op 57 October a. ook geveild worden ten' verzoeke van Mej. de Wed. lACs. B00NE: 0.2530 H.A. (193 R.) te Koudekerke, aan den hoek van den Vlissingschen Kleiweg en den Bergweg. Terstond aan het gebruik. Nots. Mr. JAN LOEFF. De Notaris J. W. VERHULST, zal op des avonds ten acht uur, op de boven zaal van de Sociëteit „de Vergenoeging", op de Groote Markt te Middelburg, le. Een HEERENHUIS met SCHUUR TJE, ERF en TUIN, in de Lange Noordstraat en uitkomende in de Sint Jorisstraat te Middelburg, ge merkt L no. 112. 2e. Een HUIS en ERF met TUINTJE, in de Lange Nocyrdstra^t aldaar, gemerkt L no. 1L4. 3e. Een SCHUURTJE^ en terrein) in de Sük Jorisstraat aldaar. Samenvoeging der perceelen 2 en 3. 4e. Een HUIS en ERF, in de Lange Singelstraat aldaar, gemerkt N no. 189. 5e. Een HUIS en ERF, aan het oude Arnemuidsche voetpad aldaar ge merkt T no. 89. Voormelde onroerende goederen zijn daags vóór- en op den verkoopdag te zien des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur, op ver toon van een bewijs van toegang, met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notaris. -swu. =jpn in j^ome

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3