Telegram». Uit de Provincie, Kerknieuws. Onderwijs, Predikbeurten. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Leestafel $tanrf laatste BerichtsM*. kers ook slechts bloem zullen krijgen tegen een evenredige hoeveelheid brood bons. De Directeur der Districts-Air- beidsbeurs te Middelburg, B. Kruze, gehooid klachten van arbeiders, die op mondelinge afspraak naar het buitenland' waren vertrokken, waarschuwt een ieder omi geen verbintenis aan te gaan, alvo rens inlichtingen te hebben ingewonnen bij hem of den ter plaatse wonenden Correspondent. Karnen en adressen zijn ten gemeentehuize bekend. Werknemers, Saldo op 1 Sept. 43, In geschreven 173, Totaal ?19. Patroons-aanvragen. Saldo op 1 Sept. 6, Ingeschreven 13, Totaal 19. Voldaan 9, Vervallen 9, Saldo 1. Geplaatst werd 1 geïnterneerde. Bij Koninklijk Besluit is bevorderd met 1 Januari a. s. tot technisch ambte naar 3e kl. bij 's Rijks Waterstaat de heer W. E. Coumou, geboren te Zierikzee. Naar de Kampioen meldt, is- het diploma le "klasse voor de door den A. N. W. B. uitgeschreven stationsversiering toegekend aan de stations 'sH. Arends- kerke en Goes. Benoemd tot griffier bij het Kanton gerecht te Zierikzee, mr. C. F. M. de Witt te Groningen. Goes. In de twee helft van Septem ber'1' zijn in deze gemeente Ingekomen: J. de Kool, boekhouder uit Zwijn- drecht, Turfkade 22 bov.; J. J. van den Berg, arts uit Bruinisse, Groote Kade 37; Ga. C. A. Hess, schrijfster uit Mid delburg, Smallegangeshuurt 62i; D. den Dekker, wagenmaker uit Kattend ijke, Nieuwstraat 191/192; W. Snoep, mole naarsknecht uit Goedereede, v. d. Gocs- kade 160; L. J. vBlankenbijl, techn. ambt. R. W. S. uit Winschoten, Oostsingel 262; Th. J. Willems, onderwijzer uit IJzen- Üijke, v. d. Spiegelstr. 237; D. Wille- boer, boomkweeker uit Veendam, ,s-Heer Hendrikskinclerendijk 265; A. P. de Jon ge, onderwijzer uit Kruiningen, Turfka de 30 bov.; J. E. Harthoom. onderwijzer uit Kapelle, St. Jacobstr. 47 Joh. Zwarte- poorte, veldarbeider uit Kloetinge, Voor stad 108. Vertrokken: R'. J. van Dorsselaer, slagersknecht naar Honlenisse; H. Bartelse, loodgie tersknecht naar Roosendaal R. F. Sturm; tandarts naar Arnhem; Ca. J. Sturm, tandarts naar Oostburg; J. W, van der Staaij. gezelschapsjuffrouw naar Hees; J F. Hofman, onderwijzeres naar Hoorn; H. Van den Ende, schipper naar Rot terdam»; J. Bouterse, zonder- beroep naar Rotterdam. De Stct. no. 233 bevat de statuten van de Ver. van Brandstoffenhandelaren „Ons Belang", alhier. Vlissingen. Gisterenmiddag werd alhier door een torpedoboot aangebracht een buiten drijvende gevonden lichter, ge merkt S 120, welke blijkbaar gediend heeft voor vervoer van vee of paarden, de heele bouw wijst* daarop en ook liggen verschillende matten in het schip. Dc lichter, die van onbekende nationaliteit is, ligt gemeerd in de buitenhaven. De perinybootjes zullen Zondags voorloopig niet meer varen. Krabbendijke. De veiling en aflevering van zeespinazie (lamsooren) 'voor "het buitenland is eenige dagen gestaakt ge weest. Er was toen van het begin af voor f30.000 geveild. Deze week jsweer lie veiling voortgezet. Daar de prijzen eiken dag dezelfde zijn, wordt hiervan geen opgaaf in de krant gedaan. Hier zijn ook 'een drietal soldaat- kommiezen ingekwartierd en wie, vooral 's avonds, met een pakje loopt, heeft kans aangehouden te worden. Na- zonsonder gang mag in de winkels niet meer ver kocht worden, zoodat de meeste win keliers, zelfs Zaterdagavonds, rrtaar geen licht meer in den Winkel branden. Vrijdagavond sprong een eind voor het station een soldaat uit den trein Van half negen uit de richting Goes. Nasporingen hieven vruchteloos, zoodat hij er waarschijnlijk .zonder ongelukken afkwam. Vrijdagavond vergaderde de gemeen teraad ter behandeling; der begrooting voor 1918. AHe leden waren tegenwoor dig. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van ruim f44000. De salarissen van het per soneel der openb. school werden vast gesteld met algemeene stemmen, volgens de voorgestelde nieuwe salarisregeling, wat aan de gemeente f 2500 meer kost. De ambachtsschool te Goes krijgt £50 subsidie. Bij de rondvraag vestigde het nieuwe lid A. Weststrate er de aandacht op, dat er bons voor levensmiddelen verval len, zonder dat mien er wat op heeft kunnen krijgen, zooals b.v. de vorige week met havermout, toen lang niet al len hun b,as 'in de winkels ivoor ha vermout wisselen konden. De burgemees ter antwoordde, dat de regeering te wei nig zendt. Kapeüe. Hier heeft zich een commissie gevormd, die wil trachten electrisch licht te krijgen. De directie der jamfabriejk heeft zich bereid verklaard den stroom te leveren. Dp commissie zal de zaak verder onderzoeken en zich daarna in verbinding stellen met den raad. Wissenkerke. Benoemd tot bestuurslid van den Bond van muziekgezelschappen in Zeeland, dhr. C. Flipse, alhier. lerscke. Gister vergaderde de gemeen teraad. Het voorstel om de gasprijzen te brengen op 21 ets. voor meter en 22 ets. voor muntgas is met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag bracht Westdorp een gevaarlijk stuk sloot on der B. en W.'s oogen, sprak D. Schipper over den petroleumnood en vroeg Poleij om eenige inlichtingen over gas en toe gang van groote schepen in de haven. Wemeldinge. De Stct. 233 bevat de sta tuten van de Ver. „Willen is kunnen", alhier. Reeds eenigen tijd werden in deze gemeente een categorie personen, voor namelijk meisjes, door een onbekend per soon met niet nader te noemen bedoelin gen lastig gevallen. Thans is het de po litie gelukt den dader ,een zekeren W., varensgezel, op te sporen en hem tot be kentenis te brengen. Kruiningen. De Stct. 233 bevat de sta tuten van de Veilingsvereeniging Kruinin genlerseke en Omgeving. 0e gezondheid hangt veel meer af van de voorzorgen dan van de middelen. Het is zeker dat de meeste ziekten zouden vermeden worden, indien wij min der onvoorzichtigheden begingen en in dien wij iets meer de regelen der hygiëne betrachtten, vooral der inwendige hygiëne, te weten van het bloed en der zenu wen die, men bedenke dit wel, de twe.e factoren van het lichaamsevenwicht zijn. De seizoensveranderingen, de groei, de keer der jaren, het overweirk, de zor gen oefenen dadelijk hun invloed er op uit. Men bemerkt het aan de ongemak ken die mien ondervindt, waaneer een dier oorzaken zich voordoet. Qie onge makken verraden een bederf van het bloed of een verzwakking van het ze- zenuwstelsel, die, wanneer zij erger wor den, langzaam op bloedarmoede en neu rasthenie uitloopen. .Die verschillende on gemakken en huiiiie igeabjgen zouden in het geheel gee/ vajt cm/ons hebben, indien wij de vooraf namen regelmatig een kuur met de Pink Pillen te doen, want deze kuur vormt de krachtdadig ste maatregel van hygiëne voor het bloed en het zenuwstelsel. De Pink Pillen zui veren en verrijken het bloed en onder houden den weerstand der zenuwen. On afhankelijk van haar altijd weldadige wer king, heeft een kuur fnët de Pink Pil len dit waardeerbare voordeel, geen bij zonder regiem' te vereischen en weinig kostbaar te zijn. De Pi*iV PHl*?n jijfn verkrijgbaar fl.75 per doos en f9 par xef doozen, bij h*»t Hoofddepftt der Pink Pillen, Naseaakads 314, Amsterdam Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken l ij J W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholes bp W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Dropten Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessendam P. de Looze te Barneveld; te Leerdam Ph. J. Vreug- denhil te Sprang; te Zwolle C. D. v. Noppen te Nieuwe Pekela; te IJsel- monde F. Kijftenbelt te Leerdam; te Steenwrjk W. Lodder te IJlst; te The- singe K. Hendriks te Aduard; te Eext F. Tammens te Zuidbroek. Aangenomen naar Sappemeer door A. H. Wefers Bettink te Oosthuizen. Bedankt voor Nijega door J. Tichelaar te Wilsumvoor Zevenhuizen door G. Alers te Goudriaan; voor Oostzaan door A. H. Wefers Bettink te Oosthuizen. Oud Geref. Kerk. Beroepen te Rotterdam J. J. Otte, cand. te Rotterdam. GEREF GEMEEJÏTE. Aangenomen naar Nieuw-Bcijerland door A. Makkenze te Ridderkerk. Biggekerke In plaats van Mej. C. H. Ludikhuize, vertrokken naar Ede, is als surnumeraire onderwijzeres aan de Chris telijke (School alhier benoemd: mej. N. P. van der Welle te Middelburg. Naar de V. C. meldt, heeft de com missie van toezicht op het lager onder wijs te Vlissingen, in verband met de lichtbeperking, aan de hoofden der scho len verzocht het huiswerk te beperken of "af te schaffen. Per circulaire is aan de hoofden van alle gein. openbare ge bouwen ^medegedeeld, dat in verhand met de kolenschaarschte de kachel in het a.s. winterseizoen des morgens slechts aangemaakt mag worden,.als de thermo meter minder dan 50 gr. Falir. aanwijst. Benoemd tot hoofd der R. K. Jon gensschool te Groenendijk, A. Schelfout te St.-Jansteen. Prof. G. Mannoury, benoemd hoog- lceraar in de Wiskunde aan de Gemeen telijke Universiteit te Amsterdam, hoopt zijn ambt Maandag 8 October a.s. te aan vaarden met een rede in de aula. Op 20 October zal door prof. dr. Sillevis Smitt het rectoraat aan de V. U. worden overgedragen aan prof. dr. Gros heide. Geslaagd te Rotterdam voor de vrije en ordeoefeningen de heer J. P. Waga te Sluis, mej. E. 0. Prey te Oost burg en mej. H. M. Hofstee te Ecde. Geslaagd op het machinistenexarnen (voorloopig diploma) {le heer J. Vlas blom te Vlissingen en de heer B. den Engelse te Rotterdam. Aan de Duitsche universiteiten stu deerden in het afgeloopen zomersemester 17 (prot.) meisjes in de theologie. Door het overlijden van prof. dr. J. jWoItjer. moest een hoogleeraar aan (de Vrije Universiteit benoemd worden. Naar wij vernemen, komt voor deze va cature zeer .ernstig in aanmerking dr( J. Lakke, rector van het Gereformeerd Gymnasium te Amsterdam. Naar aanleiding van het bericht in de Chr. Amsterdammer ,als Zou |e verwach ten rijn, dat aan de faculteit der rechts geleerdheid een professor wordt toege voegd, kunnen wij nader mededeslen, dat als candidaat voor dezen leerstoel wordt genoemd mr. W. Zevenbergen, te Rot terdam. (Tel.) Ned. Herv. Kerk. Zondag 7 Oct. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, 2 v. ds. Homburg, Cat. Zondag 41, bed. H. D., 6 u. ds. Steinz, voorber. H. Av. Souburg ,9.30 u. ds. Terneden. 2 u. ds. van Enipel. Rechtbank te Middelburg. Tegen de S.uit Oost burg is wegens medeplichtigheid bij uitvoerpoging 6 wje- ken met aftrek van voorarrest geëischt. Uitspraak in alle éaken 12 Oct. Te Spaarndam heeft men 's nachts van een groot gebouw een bliksem afleider gestojen. In verband met de tegenwoordige schaarschle aan brandstoffen, voor ver lichting en verwarming, is de maatregel getroffen om met ingang van 8 'October a.s. alle postkantoren in ons land uiter lijk des avonds te 7 uur 30 min. voor het publiek te sluiten. In den nacht van Maandag op Dins dag is te Brussel een der groote opslag plaatsen van liet Nationaal Steun- en Voedingsc omi telt in lichterlaaie geraakt. De heele loods, die een oppervlakte van ongeveer vijf aren besloeg, is met al de levensmiddelen, die er zich In be vonden, in de aseh gelegd. De brand, omstreeks middernacht ontstaan, duurde den heelen nacht. Zóó ontzaglijk was "de brand, dat de kranten dien in de huidige moeilijke omstandigheden, een ware ramp noemen. De afgebrande magazijnen waren vol spek jsn reuzel, mondbehoeften, die met het oog op den nakenden winter daar waren opgestapeld. De schade wordt berekend op ruim één millioen franken, Vermoord. Te Campina (Rume- nië) is de heef Richard Middelberg, onder directeur van de Haagsche petroleum - maatschappij „Astra Romana", j.l. Dins dag vermoord. De heer Middelberg was een zoon van wijlen het a.-r. Kamerlid Middelberg, en een broeder van dr. W. Middelberg te Terneuzen. Een zijner broe ders, te Batavia, is do schoonzoon van oud-minister Idenburg. In verband met berichten over slech te bedrijfsuitkomsten in bakkerijlbedrijven, is sinds eenigen tijd door het Centraal Broodkantoor in het leven geroepen ©en subcommissie in zake gemeentelijke moel- prijzen., welke is samengesteld uit vak kundige leden, met het doel oen onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid van uniformeering der meelprijzen in de verschillende gemeenten. Aan deze com missie is daarna ook opgedragen een on derzoek naar den toestand van het bak kersbedrijf. Zekere mevr. E. te Nijmegen had haar dienstbode wegens het te laat thuis komen op staanden voet ontslagen. Deze stelde daarop de politie in kennis van het feit, dat haar voormalige mevrouw 200 H.L. cokes in voorraad had. De brand stof werd in beslag genomen, zoodat het ontslag van haar dienstbode mevrouw ji. duur komt te staan. In Grevelingen en Zijpe zijn in het derde kwartaal totaal 79 zeehonden als gedood aangegeven, waarvan 52 door een persoon uit St.-Filipsland. Eergisteravond is te Haarlem pp de Nieuwegracht. de 21-jarige student in de rechten J. A. Montijn, zoon van ds. A. J. Montijn, met zjjln fiets te' water geraakt en verdronken. Re jongeman leed aan duizelingen eu is daardoor waarschijnlijk overvallen. Te Grathem is een militair bij het zwemmen in de Peei verdronken. Uit Lobith wordt gemeld, dat de minister van landbouw heeft goedgevon den, idat de naar Duitschland varende schepen meenemen een half ons koffie of thee en een half ons cacao voor ieder van de bemanning en van het gezin van den schipper boven '16 jaar. Petroleum mag er in 't geheel niet meegenomen worden. De heer H. C. Beïjen, te 's-Graven- hage, machinist bij het gemeentelijk elec- trisch bedrijf, iheeft een middel bedacht ter beveiliging .van rijmelen tegen hel) wegnemen door dieven, die het gemunt hebben op onbeheerd hij of aan den openbaren weg irieergeaette 'fietsen. De vinding, welke uitmunt, door eenvoud, berust op hei afnemen van. het stuur en het daardoor onberijdbaar maken van het rijwiel. De uitvinder heeft octrooi voor zijn vinding aangevraagd. De ververij der fa. Jas. Franken Donders te Tilburg is stopgezet wegens kolengebrek. Twintig man wordt hiermede werkloos. De wasscherij der firma werkt door. Te Appingedam is de bronsmotoren- fabriek wegens gebrek aan giétcokes stop- gezet. J.l. Donderdagmiddag brak brand uit op de boerderij van den heer Van der Hulst in den Middelpolder te Nieuwer- Arnstel. Aangewakkerd door den hevigen wind, sloegen de vlammen weldra overal uit het perceel. In minder dan geen tijd stond alles in lichte laaie.Ofschoon de brandweer spoedig aanwezig was, mocht het niet gelukken den brand te stuiten en brandde het geheele perceel uit. Op de VUehors te Vlieland is een lijk aangespoeld, waarvan het hoofd ont brak. Aan het Noorderstrand spoelen veel mijnen aan. —v Een inwoner van Koevorden zond in 1905 een briefkaart naar Amsterdam. Na een reis van 12 jaar ontving hij hem dezer dagen terug als „onbesteld". In den nacht van Woensdag op Don derdag hoorde een bewoner van Oud- Schoten een ongewoon gerucht in zijn tuin. Hij ging kijken en bemerkte iemand, die met paard en rijtuig door den tuin reed. Of de ongewone bezoeker door de duisternis iwas misleid of dat "Bachus de teugels hield is niet bekend, want de vreemde koestier ging er van door en liet paard en wagen achter. 's Morgens ging men den eenigen po- litie-agent van Oud-Schoten raadplegen, wat er imet het achtergebleven boeltje gebeuren moest. Doch. deze kwam.niet, want hij moest aardappelen rooien.... Een paard van den landbouwer Bier- ma sloeg aan den Oudendijk te 't Bildt op hol. De 26-jarige bestuurder v. d. M. geraakte onder den wagen en weid dood opgenomen, ilij laat een yveduvve met 2 kinderen na. De 60 jarige 'blinde man J. B. te Hallum was op den zolder bezig zijn winterturf in een hoop te zetten. Hij kwam te dicht bij het luik en viel naar beneden. Na eenige uren overleed hij tengevolge van schedelbreuk. Zeker landelijk dorp, aldus het „Hbld." had een fanfarecorps, dat mede door subsidie der gemeente in stand werd gehouden. Bij het een of ander plaatse lijk verzocht de burgemeester het korps tot verhooging der feestvreugde te wil len medewerken. Natuurlijk zou deze me dewerking gratis' geschieden. Alle leden stemden- dadelijk gaarne toe, behalve één lid. dat wist, éen van de weinige muzikale krachten te zijn. En op dien grond meende hij, er een slaatje uit te kunnen slaan. Hij beweerde, dat hij' wel f4 gemis van verdiensten had, wanneer hij dien dag zijn beroep niet kon uitoefenen, en vroeg daarom 14 vergoeding voor zijn medewerking. Noodgedwongen werd op zijn eisch ingegaan. Maar toen hij1 zijn aanslagbiljet voor iien „hoofdelijken omslag der gemeente" thuis kreeg, keek hij verbaasd, dat hij, die andere jaren naar een minimum-in- komen was aangeslagen, thans werd aan geslagen naar een inkomen van f1200. Hij dacht aan een vergissing en spoed de zich naar den burgemeester. Deze rekende hem even v oor, dat iemand, die volgens eigen opgave f 4 per dag verdient, in 300 werkdagen per jaar dus een inkomen moet hebben van 300 maal f4 of f1200. Zijn protest hielp niet; "hij bleef aange slagen voor f1200. In het vervolg zal hij nu wel weer gratis meeblazen bij gemeentelijke feesten. Voor het leven onzer 'Gereformeer de Knapenvergaderingen. De behan deling der Vaderlandsche Geschie denis. Uitgegeven door den Neder- landschen Bond van Gereformeerde Knapenleiders. Gaarne vestigen wij op dit geschrift de aandacht van belanghebbenden. Het wekt hen op om bij verhaal en bespre king zich aan te passen aan het instinc tieve leven. Het geschrift is vol voor beelden; waarvan wij er slechts een hier wenschen te releveeren. „Gij zijt toe aan de geschiedenis, waar in Prins Willem, de Vader des Vader lands, de hoofdpersoon is. Ge vertelt van zijn vrome moeder, Juliana van Stolberg, steeds bezorgd was voor den geestelijken en hoe uit haar brieven blijkt, dat ze welstand van haar jongens als naar hun lichamelijke gezondheid. Lees eens een van deze brieven aan de jongens voor, zoo je er de gelegenheid voor hebt. En wijs dan op den invloed, die er -van op den Prins- is uitgegaan in de moeilijke jaren van zijn leven. Ge zult zien, uw jongens worden stil, ge hebt relatie (aan raking?) met de diepte van hun ziel". Zoo is het. De Jonge man (Orgaan van do Amsterdarnsche Jongemannenvereeniging) deed goed werk .door met woord en beeld de tuberculose-bestrijding te bevor deren. Arts Wierenga te Oosterzee is er uitnemend in geslaagd den lezer een idee te geven van het moorddadig karakter der tuberculose, en hoe haar bestrijdinjg in ons land is ingericht. Ook het arti kel, waarin een en ander over het 1-evon van een Chr. jongen man in Ned. Indie geschreven wordt, Verdient zeer de aan dacht. Stemmen des Tijds besluit zijn zesden jaargang met een kalm en waar dig artikel van oud-minister Heemskerk over „de komst van het evenredig kies recht," waarop wij later hopen terug te komen. Prof. Slotemaker de Bruine wijdt een artikel aan den Zwitsersichen theo loog-socioloog Ragza. Schrijver hooide in de Münsterkerk te Bazel prof. Von Orelli preeken tegen al dat „sociale doen"; in die kerk "staat ds. Ragaz, dien hij tee kent als een zelfstandigen socialist, en wien hij zijn critiek niet spaart, over veel oppervlakkigs in zijn overigens miooi sociaal „gedoe" Vooral leze men van ds. Koffijberg „een stem uit Arme nië," waarin in warme taal deze vaar dige scribent de moorden en mishande lingen teekent, waaraan jong-Turksche ge zaghebbers .zich jegens deze arme Chris tenen hebben 'bezondigd. In de Buiten- landsche (Kroniek schetst Baarbé den strijd om de oude Bijbollanden in ver band met den machtshonger dor Engel- schen, en beantwoordt de vraag '„van het oogenblik wie straks over het Heilige L&nd het hoogste zeggenschap zal hebben, het streven der zionisten en de uitspra ken des1 Heilands en van zijne Apostelen. Van 35 ^October 1917. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. C. v. Dien, jm. 23 j. en P. Kortekaas "jd. 21 j. J. Cleton. jm'. 40 j. en A. ,'E. ML Mcertens, jd. 39 j., F. P. Baljeu. jm. 31 j. fc-n M. Schout, jd. 34 j., H. Verbeek, jm. 26 j. en L. C. Klaassen, jd. 28 j. Gehuwd: G. J. Lambertz, jm. 43 j. en S. J. de Keijser. jd. 30 j. Bevallen: J. Hendriks, geb. Koster, d. A. Bal, geb. Witte, z. Overleden: J. Marijs, 16 d. z. Van 45 Oct. VLISSINGEN. Getrouwd: J. v. d. Beek, 30 j. jm. en A. M. Beijé, 29 j. jd.L. Brasser, 30 j. jm. 'en J. v. d. Eijk, 24 j. jd. Overleden: S. C. Garcia, 32 j. jd. IERSEKE. Ondertrouwd: Adriaan Goe man, jm. 31 j. en Krina van der Berge, jd. 30 j. Van 29 Sept.5 Oct. R1TTHEM. Bevallen: Levina Louwerse, geb. Pouwer, d. MIDDELBURG. Heden is ten stadhuize geïnstalleerd de commissie voor het uit geven van bons voor goedkoope schoenen en leder, klompen, sajet of breiwol; be staande uit J. Onderdijk, A. D. Littooij, J. C. Ludikhuize, S. Mendels en C. v. d. Weele. De Armenraad benoemde tot arm bezoeker J. P. Pieterse, Verplaatst de adjunct-commies bij de P. en T. de heer A. F. T. van Nieuwen- huijze van St. Maartensdijk naar Vlissin gen (postkantoor). DEN HAAG. Naar wij uit goede bron vernemen is gisteravond de overeenkomst met Duitschland over kolenlevering tot stand gekomen. Maandelijks worden ge durende 6 mnd. geleverd 200.000 torj Duitsclie en "50.000 ton Belgische kolen geleverd. De verlangde tegenprestatie is veel lager en is een onderdeel van een economische overeenkomst. Het toestaan van een vrije vaargeul naar Engeland is nog niet geheel van de hand geviczen. PETROGRAD. De spoorwegarbeiders besloten heden den arbeid te staken, om dat aan de nieuwe loonregeling te lang zaam gearbeid wordt. LONDEN, 5 Oct.Heden geen infante- Viegevechten van belangderhalve hadden onze troepen gelegenheid hunne stellin gen te bevestigen. Van de rest van het Engelsche front niets te vermelden. Sinds1 gisteren werden 4446 Duitschers gevangen genomen, waaronder 114 offi- officieren. Gisteren was het weer zoo slecht, dat het vliegen zoo goed als on mogelijk was. Onze vliegers waren T-ch- ter trots "dén regen, den nevel en. cüen buitengewoon hevigen wind op verken ning naar onze opnrarcheerende troepen, waardoor zij mededeelingen over hunne stellingen en de beweging van derL vijand konden doen. Eenige Engelsche patrouille-vliegers on dernamen aanvallen ap troepen- en ka- nonnentranspo-rten. Wij missen 1 machine. WASHINGTON, 5 Oct. Het Ministerie van Oorlog .deelt mede, dat op het oogen blik 20,000 vliegtuigen in Amerika in ■aanbouw zijn. W ASHINGTON, 5 Oct. Generaal Majoor Pershing is tot gen -raai bevorderd. GENEVE, 5 Oct. Naar uit Madrid ge meld wordt heeft de Krijgsraad, bestaan de uit zes kapiteins, gepresideerd door een luitenant-kolonel, de sociaJistschelei ders, Besteiro, Cabarello, Anguinao en Saborit tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, daar "bewezen was, dat zij getracht hadden opstand te verwokken onder de troepen tegen do Regeej-ing. Andere veroordeelingen varieerden tuis- sfchen 2 en 17 jaren gevangenisstraf. Twee vrouwen werden vrijgesproken. BERN, 5 Oct. Naar uit Geneve ge meld wordt, nam de politie aldaar eer gisteren den voormaiigen Oostenrijksch- Hongaarschen consul in hechtenis, die se dert het begin van den oorlog te Genèvë woont en van spionnage verdacht werd. Na een langdurig verhoor werd hij te gen eene borgstelling van 2000 fres. voor loopig vrijgelaten. LONDEN, 5 Oct. De „Globe" deelt mie- de, dat Von Kiihlmann de uiterste po-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2