Kerknieuws. Posterijen. leestafel Rechtszaken. standen misstanden zijn, die door Let drankgebruik nog worden verergerd voorts dat men aanvankelijk voor de matigheid ijverde, doch deze bracht geen afdoende hulp, zoodat wij thans hebbeen te ijveren voor „Geheelonthouding." Op tal" van gronden werd aangetoond, Üa't het onze plicht is et'n ieder te waarschuwen voor het gevaar van clpn drinkdwang en de macht van het alco holisme. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tholen J. Kraaij te Go- rinchem; te Boven-Smilde W. L. Her- manides te Uitwijk. Als 'n bijzonderheid in de Ned. Herv. Kerk zij vermeld, dat dr. A. H. de Har- tog te Amsterdam, geen toga draagt. De Pruisische regeering heeft goed gekeurd, dat de theologische Candida- ten, die, voordat zijl een beroep hadden kunnen aannemen, in krijgsdienst gegaan zijn, den duur van hun krijgsdienst of vaderlandsche hulpdienst niet het oog op hun latere bezoldiging en pensioenen als dienstjaren irnee mogen rekenen. Wemeldinge. In het Kiescollege der Herv. Gemeente te Wemeldinge zijn her kozen de heeren: W. Bras, F. Burger, H. Karstanje, L. Oele en Jan de Schip per Az„ en is in de vacature-Jacs. Wa- beke voor 't eerst als gemachtigde ge kozen de heer A. Vleugel Jz. Geref. Kerken. Ds. G. Elzenga te Kampen, voorzit ter van het Curatorium der Theologische School, is vrij ernstig ongesteld; zijn toe stand haart zorg. De Unie-collecte bracht te Terneu- z,en op f 138,40. Geslaagd aan de Technische Hoo- geschool' voor het propaedeutisch exa men voor civiel-ingenieur de heer J. Joos- se, en voor electrotechnisch ingenieur de heer D. A. de Neve. Tot leeraAr aan de Ambachtsschool te Zaandam! Isi benoemd de heer J. K. Harlaar, leeraar aan de Ambachtsschool te Oostburg1. Het personeel der Chr. School te Lochem, kan onbezorgd den komenden winter tegengaan, daar het door .zijn Bestuur werd vei*blij,d met een duur- tetoeslag' over 1917 van f10, welke 'zal' worden uitbetaald in 4 maandelijk- sche termijnen van een rijksdaaalder. (Ned.) Door vele o.uders van leerlingen der Chr. School te Leerdam (Bergstraat) ist _het schoolgeld vrijwillig verhoogd. Een voorbeeld, slat navolging verdient. De heer Brij, directeur der nieuwe schoolvereeniging te Amsterdam, deelt me de, d,at het Departement van Financiën heeft bevestigd, dat schoolgeldkwitanties zoowel voor bijzonder alsi voor openbaar onderwijs, volgens de nieuwe zegelwet vrij van zegel zijn. Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije en orde-oefeningen de damesJ. M. J. van Beers, M. J. van Beers, bei den Koudekerke (Z.); M. W. de Veij, te Vlissingen en de heeren: N. A. Dek ker, Middelburg, A. de Pagter, Ritthem. Geslaagd aan de Theologische school te Kampen voor het candidaatsexamen le gedeelte de heer B. Wentstel van Kampen. Geslaagd te Groningen voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer E. Huizinga,. Tot leeraar aan het Willem "Lode- Wüjk gymnasium te Groningen is be noemd de heer J. J. Koopmans, doet in de letteren, thans leeraar aan het geref. gymnasium te Kampen. Zondag 7 October, v Ned. Herv. Kerk. Op Zusd- en Noord Beveland. JBaarland, 2 u. ds. Kloek. Biezelinge, 9.30 u. en 2 u. ds. Mantz. Borssele, 9,30 u. en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, 9.30 u. en 2 u. ds. H. L. A. Feijk'es. Cortgene, vm. en nm. ds'. Lijisen. Driewegen, 2 u,. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm. ds. Bins. 'si-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hans weert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lens velt. Heinkenszand, 9.30 en 2 u. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. VHeerenhoi'k, 9 u ds. Buinink. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. v Hoedekenskerke, vm ds. v. Essen, nm. g d. Ierseke, 9,30 u. en 2 u. dhr. Sandee. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andrae. Kloetinge, 9,30 en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 u. en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 u. en 2 u. ds. Steen- beek. Nieuwdorp (be vaarsch.) 2 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9,30 u_ ds. Kloek, 2 u. ds. v. Essen. Ovezand, 9,30 u. ds. Jonker. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, 9,30 u. en 2 u. ds. Klomp. iWaarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. vm. voorber. H. A. Wemeldinge, vm. en nm. ds. Drost. WUhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Linde. Wolphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste- genga. Op Walcheren. Arnerauiden, 9,30 u. leeskerk, 2 u. ds. Mulder. Biggekerke, 9,30 u. ds. Schuurmans Stek hoven, nm. geen dienst. i Domburg, v.m. en nm. ds. Koldewijn. vm. 9,30 u. bidstond voor den vrede en collecte Z. H. D. I. 2 u. bed. H. D. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke, 9,30 u. en 2 u. ds. Vaan drager. Kleverskerfce, vm. 10.30 u. ds. Mulder. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, bed. H. A. 2 u. ds. Postma, dankz. Meliskerke, nm. 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. N. en St. Joosland, 9,30 u. en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, 9,30 u. en 2 u. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 u. en 2 u. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vm. en iim. ds. v. 'tHoff. O. en W. Souburg, 9,30 u. pn 2 u. 'ds. Terneden. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese, H. A. en dapkz. Veere, Vm. dr. Weijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. en 2 u. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. v. Emlpel, 2,30 u. ds. Voorhoeve. Geref. Kerken. Wemeldinge, '9,30 en 2 u. ds. Meijer van Ierseke, vin. bidstond. Geref. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vm, nm. en av. ds. v. Oordt. Goes, 9.30, 2 en 6 u. as. Fraanje. DE PR0V. STOOMBOOTBiENST OP DE 00STER SCHELDE. Enkele dagen geleden is gemeld, dat uit Zierikzee een verzoek tot Ged. Staten wias gericht om wijziging in dezen dienst. Men wenschte, dat de boot van Zierik zee naar Kortgene heen en weder zou varen en men meende, dat dan iedereen in beide lichtingen aan elk deel van Zee land op één dag heen en weder een bezoek zou kunnen brengen. Deze zaak is Maandag 1 October j.l. te Zierikzee besproken door de commissie van toezicht op de Prov. Stoomboot- diensten met de leden der Staten uit Schouwen en Duiveland. Daar is men algemeen tot de overtuiging gekomen, dat, met de tegenwoordige omstandigheden en den treinenloop op de Zeeuwsche'lijn, de stoombootdienst wel NIET anders kon worden geregeld. Op den voorgrond moet worden ge steld, dat de provincie den dienst heeft moeten inkrimpen. Terwijl in gewone om standigheden de provincie voor al hare stoombootdiensten ongeveer 700 ton steen kolen per maand gebruikt, werden haar voor elk der maanden Augustus en Sep tember niet meer dan 400 ton toege wezen. Er moest nu een keus worden gedaan. Daarbij heeft de overweging gegolden, dat een groot deel der post van Holland en een deel van Zeeland naar Zierikzee wordt aangebracht met de boot, welke ongeveer half elf 'des voormiddags tc Zierikzee aankomt. Het adres vraagt verbinding van Zie rikzee met Katsche Veer en Kortgene v.v. ter wille van het belang van de reizigers tusschen Zierikzee en Noord- en Zuid- Beveland. De commissie van toezicht op de Stoombootdiensten heeft de oplossing in die richting gezocht en een dienst regeling ontworpen. Het ligt voor de hand, dat veranderin gen in dien dienst, die aan bezwaren eenerzijds tegemoet komen, bezwaren aan de landere zijde scheppen. Dit is ook hier zoo. Werd echter aan het verzoek gevolg gegeven, dan zou de dienst minder ge riefelijk warden of geheel vervallen voor 11460 passagiers MiddelburgZierikzee v.v., 5250 MiddelburgKortgene v.v. en 7000 MiddelburgVeere v.v., samen 23710 passagiers. En wie zouden er bij gebaat worden? 7320 passagiers ZierikzeeKatsche Veer v.v., 2500 ZierikzeeKortgene v.v., en 560 passagiers ZierikzeeWolphaartsdijk v.v., samen 10380. 10380 passagiers zouden dus winnen, 23710 zouden verliezen. Men veelt, dat dat alleen reeds een overwegend be zwaar is. Maar aangenomen, dat men* daarover heen stapt, dan rijst de vraag, of de aangegeven dienstregeling uitvoerbaar zou zijn. Dus verviel het geheele plan. De Commissie heeft toen getracht, er op andere wijze in te voorzien. Zij heeft aan de Toewijzingscommissie alweder ge vraagd om benzine, om daarmede' de auto, die reed tusschen Wolphaartsftijk en Goes een paar ritten te laten doen van Kat sche Veer op Goes v.v. Zij heeft er op gewezen, dat er olie vrij kwam, doordat een motorboot, welke in den zomer voor goederenvervoer op de Wester-Schelde was gebruikt, door een wijziging der dienst regeling aldaar kon worden gemist, zoo dat een zekere hoeveelheid olie elders zou kunnen worden gebruikt. Het resul taat wasnul op het request. En aangenomen nu al, dat de voor genomen dienstregeling in October had kunnen worden uitgevoerd, dan zou zij in November zichzelf verboden hebben. Immers, in verband met zonsopkomst en mijnengevaar kan in den winter niet vroe ger van Zierikzee gevaren worden dan op zijn allervroegst om 7 uur; men is dan in station Goes, als alles meeloopt, om 9 uur, en de trein naar Middelburg gaat om 8.27. Is er dan niet een andere oplossing? Men zou de cene week de boot van Middelburg naar Zierikzee v.v. kunnen laten varen en de andere week van Zie rikzee naar Middelburg v.v. Vergaderin gen, zaken doen enz. zouden dan gere geld kunnen worden, zooaLs dat het beste uitkomt. Ook daarover is gesproken. Maar ook dat had bezwaar. De postambtenaren in de treinen weten al van Amsterdam, Utrecht, Arnhem af, dat de post een ze kere vaste route neemt (in dat -geval over G'OesKatsche Veer) en rekenen daarop bij de distributie der brieven. Wordt, de vaart der booten ongpregeld, dan bestaat er alle kans, dat het bestuur der Posterijen alleen de vaste route over Steenbergen verkiest en van de boot in het geheel geen gebruik meer maakt. Dan krijgt Zierikzee dus nog minder postver binding dan nu, enz, Eén troost blijft er voor de bewoners van Schouwen over: zij zijn niet alleen. Als zij weten, dat men bijv. van Bres- kens niet naar Goes op één dag heen en weder kan, zal hen dat wellicht een weinig met hun isolement verzoenen. Veilingsvereenig'ng Walcheren. Bovengenoemde vereeniging hield gis terenmiddag in het Schuttershof een bui tengewone algemeen vergadering, aanvan kelijk onder voorzitterschap van den heet1 J. Polderdijk, later onder leiding van den heer P. Ton Jr., vice-voorzitter. De heer Polderdijk zeide in zijin openingswoord, dat deze vergadering is belegd, omdat den laatsten tijd meermalen klachten dooi; het bestuur werden gehoord, en men thans de leden in de .gelegenheid wilde stel len die hier te berde te brengen en toe te lichten. Het zou ons veel te ver voeren dlle besprekingen in deze vergadering op den voet te volgen. Wij willen daarom de belangrijkste aangevoerde punten naar voren brengen. Een der bezwaren was, dat het be stuur ook statiegelden liet betalen voor manden, die eigendom der inbrengers zijn. en wel Va cent per K.G. Het be stuur erkende gaarne, dat dit ten onrech te is geschied,, maar gezien het geringe bedrag werd besloten deze zaak z-oo te laten. Verschillende bezwaren werden gehoord, tegen hetgeen bij de verzending van groenten voor het buitenland plaats heeft. De wenken van den teler-voorman, des kundige op het gebied van den export, werden volgens vele, niet voldoende door het bestuur opgevolgd. Verder bleek, dat bij het afleveren der waren aan het sta tion door verschillende personen bonjs werden afgegeven, die niet aan den man, belast met het bijhouden van de lijst van verzending werden getoond, waar door dikwijls groote verwarring ontstond. Het ergste was echter, dat daardooii ook de finantiön dei' vereeniging niet meer te overzien waren, de ambtenaren der vereeniging waren niet meer tegen het werk opgewassen en eerst werd aan geboden hulp geweigerd. Thans is ech ter ingegrepen, maar de zaken zijp nog niet geheel uitgezocht en geregeld en dit zal wel niet voor 1 November het ge val zijn. Er gingen nu in de vergadering ver schillende stemmen op, die het bestuur althans een deel daarvan verweten niet voldoende de zaken der Vereeniging te hebben behartigd en bet slot was, dat een voorstel werd gedaan om het be stuur uit te noodigen zijn mandaat ter beschikking der vergadering te stellen. Dit voorstel werd wel aangenomen, maar bij aanwezigheid van te weinig leden, en bovendien had het reglementair niet in stemming mogen worden gebracht. Het bestuur, dat zelf voor het voor stel stemde, omdat men weten wil, of men het vertrouwen nog heeft der le den, zal nu zeker toch binnenkort een vergadering uitschrijven, waarin bet zijn mandaat ter beschikking zal stellen. Aan het slot der vergadering wees de heer Zwagerman erop, dat deze vereeni ging evenals andere vereenigingen op landbouwgebied een lijd doormaakt, dat men de zaak, waar voor men staal, niet meer beheerscht en Man heeft men een ccntroleerend bestuur, maar tevens een goed ambtenaar noodig, die ter zake vol komen deskundig is. Dit laatste beaamde de heer Ton volkomen en het bestuur is dan ook reeds aan het maken van plannen in die richting bezig, maar wil eerst zekerheid hebben of men dit bestuur nog vertrouwt. De heer Bloemsma wees nog op de wenschelijkheid, dat het veilingsbestuur alleen uit kweekers bestaat en ver wees naar zijne brochure over dit punt. Hje ngs t e n v e re e n i g i n g. Gis terenmiddag werd in het Schuttershof te Middelburg weder eene vergadering ge houden van de in wording zijnde heng sten vereeniging voor Walcheren, orader voorzitterschap van den heer Mesu. Mcdedeeling werd gedaan van bezoe ken van leden der voorloopige commis- sip aan hengstenkeuringen te Oostburg pn Huist en verschillende daar beoor deelde hengsten besproken. Daar mien nog niet het dier gevonden heeft, - dat men het liefst voor Walcheren zou heb ben, werd aan de commissie» opgedra gen haar pogingen voort te zetten, ter wijl aan de aanwezigen werd aangeraden eens enkele dieren persoonlijk te gaan bekijken. Men meldt uit ValkenswaardIn 14 dagen zijn voor zoover hekefod is, zeven personen door den stroom gedood. Eergisteren is het lijk van den jonge ling H. uit Bergeyk gevonden en giste ren dat van een knaap uit Achel, die in de weteringen der Paters van de Abdij te Achel 'don dood vond. Gistermiddag werd te Zuilen (Utr.) het 2V2-jarig zoontje van E. vermist. Men dregde de sloten af en vond het- lijkje van den vermiste. Er hebben in Eindhoven e. o. tal- looze invallen van de politie plaats in korenmolens en de buit is niet zelden groot. Reeds een groote massa rogge ligt ter verzending naar Den Bosch gereed. Te Aalten is ingebroken in het tramstation, de bureaux van den cheï zijn opengebroken. De buit bedroeg slechts f 44. De daders zijn nog onbekend. Op de Markt te Prinsenhage is een bedelaar uit Breda, onder een goe derenwagen van de stoomtram geraakt, waarop hij 'te Breda ongemerkt had plaats genomen. Kort na zijn overhanging in het gasthuis te Breda overleed hij. Op de werf „Vooruit" te Enkhuizen is Woensdag een stalen logger in het midden op de stuiken losgemaakt met het doel' over een lengte van 5,65 jM. een nieuw stuk in te lasscben met 13 spanten teneinde het vaartuig in een gaffelschoener te veranderen Na het los maken ging de achterhelit, op slee lig gend en in een dubbele lcimbedding zich langzaam yerplaatseri, gehouden door 2 lieren, totdat de'gewenschte opening was verkregen Door zorgvuldige voorberei ding -vlotte het werk best. Te Dongens-che vaart is de 20-jarige schipper P. Blok verdronken. Al spelende is gisteren een ruim 2-jarig kind van den heer A. Witte te Ouddorp in een tobbe water gevallen en jammerlijk verdronken. Het Scheveningsche visschersvaar- tuig Sch. 435 is gisternacht benoorden IJmuiden gestrand. -Op twee plaatsen te Amsterdam zijn uit onbeheerd staande broodkarren totaal 62 enveloppen met nieuwe brood kaarten ontvreemd. Te Made is een boerderij geheel afgebrand. De Koninklijke Weefgoederenfabriek te Hengelo is1 wegens kolengebrek stop gezet. De onderhandelingen met Duitsch- land over kolenlevering zijn afgebroken en zullen hopelijk over een paar we ken worden hervat. Te Reiderwolderpolder (Gron.) kan de aannemer der werken tot verzwaring der dijken geen werkvolk meer krijgen. In de aardappelrooiperiode wordt gemak kelijker en meer verdiend. Het werk ligt stil en wordt opgeschort. Omtrent het droevig ongeval dat gis ternacht in het Scliulpengat plaats vond. en waarbij de luitenant ter zee der 2e klasse J. A. de Jongh hij zijn poging tot redding van een schepeling het le ven verloor, wordt nader nog het vol gende vernomen. Tengevolge van hooge zeeën sloeg een milicien van de torpedoboot „Pangrango" overboord. De luitenant ter zee J. A. de Jongh sprong irnet een reddingboei 'dien milicien on middellijk na. Hij had het geluk den milicien te grijpen en bij de reddingboei te brengen. Te zamen konden zij de tor pedoboot bereiken. Tijdens het binnen boord halen van den milicien zag men plotseling, dat de zeeofficier de boot los liet, vermoedelijk tengevolge van uitput ting en in de diepte verdween. Het mocht tot gisterenmiddag niet gelukken zijn lijk te vinden. De tha'ns afgeloopen broodkaarten- periode zoo schrijft men van de Veluwe, heeft duidelijk doen zien, hoe eenerzijds met de. voorschriften omtrent de brood verstrekking nog gesold wordt, anderzijds, dat het verkrijgbare rantsoen absoluut onvoldoende is. Tal van gezinnen, zoo is bij gehouden controle gebleken, hadden bij het einde der 27ste periode nagenoeg alle bons van de 28ste periode reeds verbruikt en zaten nu de laatste dagenl, absoluut zonder. In een gemeente kwa men liefst een 40 dergelijke overtredin gen voor. De in de Noorder Haaks gestrande logger is de Suzanna (KW, 57). De beman ning is door een reddingvlet gered en te Nieuwediep geland. Een der opvarenden, C. van den Oever ,die overboord was gesprongen om zwemmende de kust te bereiken, is op zee door de reddingboot opgepikt en te Nieuwediep aangebracht, doch in het marine-hospitaal overleden. Door de hooge zeeën zit de logger on der water. Te Harderwijk is een Ned. militair aan nekkramp overleden. De schippiïrs, die naar Duitschland varen, moeten ti\ans te Lobitli hun kof fie, thee, olie, suiker, zelfs hun melk achterlaten. Bij hun terugkeer kunnen ze alles weer meenemen. Dieven hebben gisternacht uit de Kon. N'ederl. Grofsmederij te Leiden 500 K.G. ijzer ontvreemd. De politie is er in geslaagd de daders aan te houden. De Temps" van 12 September 1.1. I bevat een uitvoerigen brief van mr. Vail- lant alhier, waarin de arbeid van het Comité tot verzorging in Nederland van Fransche kinderen uit het bezette ge bied wordt uiteengezet. Dit werk van ons Nederlanders wordt blijkbaar in Frank rijk zeer gewaardeerd. In een Friesch blad leest men dei volgende advertentie: „Wie ruilt mijn piano voor brandhout?" In verband mot de heerschende kolen- schaarschte en met de noodzakelijke gas besparing zal het postkahtoor te Goes voor het publiek zijn opengesteld: van 815 Oct. van 8 u. vm.6 u. 's av.'; van 16 Oct.15 Nov. van 8 u. vm.5 u. 's av. van 16 Nov. tot nadere aankondiging van 8 u. vm.4.30 's av. Goes, 5 Oct. 1917. De Directeur, RENTMEESTER. De directeur-generaal der P. T. heeft aan het bestuur van den algemee- nen bond van adsislenten, conducteurs der brienmalen en hoofdbestellers de linie toegezegd, -ook de hoofdbestellers die hun opleiding op den cursus hebben ontvangen, na gebleken geschiktheid tot adsistent te doen benoemen. Luther, door H. D. v. d. Mast Kampen. J. 11. Kok. De titel luidt: Herinneringen 'hij het vierde eeuwfeest der Kerkhervorming. De s'chrijver geeft eerst een overzicht van de Middeleeuwen als inleiding; behan delt dan het leven van den grooten Re formator, van zijn jeugd tot zijn einde; en besluit met een beschouwing over Luther in zake de opvoeding en Lu ther als) dichter. Het boek laat zich aan genaam lezen en is voorzien van een portret van Luther met de doctorshoed op 38-jarigen leeftijd. Troostwoorden en raadgevingen uit de ervaring. Kampen, J. H. Kok. Dit zijn troostwoorden „uit het dag boek eens bedroefden," met een voor rede van professor Beek. Alleen de aan beveling vair dezen vromen Tübigschen hoogleeraar, wiens geschriften een halve eeuw geleden grooten opgang maakten, zou 'voldoende zijn onr met déze uit gave veel1" op te hebben; maar de in houd dezer troostwoorden ,,uit de er varing" 'zegt nog meer. Bedroefde en beproefde zielen, die uit en naar het Woord wenscht te leven en 'te lijden, hier is een broeder die er van rnecf spreken kan. Het zij u een genot naar hem te luisteren. Reeds in 1847 schreef Vinet, blijkens de voorrede, er vanEr is niets in .dit werkje, wat niet wer kelijk in het Evangelie staat. Bij de op gisteren door notaris Struve te Middelburg gehouden veiling werden verkochtLandbouwerswoning met schuur, erf en tuin wijk B. no. 151 te Buttinge, gemeente Grijpskerke aan J. de Buck aldaar voor f 1520. Huis en erf op het 'dorp aldaar aan A. Flipse aldaar voor f 1279. 83 aren bouwland aan de Katrienwegeling te Oostkapelle aan J. Sanderse Hz. aldaar voor f1690. 43 aren 40 c.A. bouwland te Oostkapelle aan A. Willemse te Aaglekerke voor f989. 42 aren 90 centiaren weiland aan Reijerswegeling te Ritthem aan J. Maas te Middelburg voor f 683. 1,3570 hectare weiland aan den Schroeweg aan J. Hm bregtse aldaar voor f 1000 Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens: diefstal: J. K„ 11 j„ zonder be roep, Goes, tot f 10 b. s. 3 w. tuchtsch., en J. D„ 77 j„ dijkwerker, Zoutelande en J. W„ 52 j„ veldarbeider, Ellevvouts^ dijk, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h.po ging tot diefstalJ. P. K„ 24 j„ scheepsklinker, Rotterdam, tot f 10 b. s. 10 d. h.verboden vervoer in een vis- schersvaartuigF. S„ 36 j. schipper, Ier seke, tot f 10 b. s. 10 d. h.verboden nederlage: C. S., 35 j., fabrieksarbeider,, Koewacht, gedetineerd, tot 3 m. gev. straf met aftrek voor-arrest en oplichting: C. 0., 40 j„ handelaar, Breslcens, tot 1 jaar en 6 m. gev. straf. 'Vrijgesproken: A. M„ 48 schipper, Wemeldinge, beklaagd van overtreding distributiewet. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was heden die tegen P. K. te Westdorpe. Bij verstek werd tegen haar wegens beleediging van een andere vrouw f 10 of 10 dagen hoch-' tenis. Eveneens bij verstek werd tegen S. de W. uit Westdorpe wegens mishandeling van R. Mol f 10 of 10 dagen gevorderd. "Wel verschenen was J. B. uit flock. hem weid mishandeling van A. Drabbe ten laste gelegd. De eisch luidde fö of 5 dagen. De volgende beklaagde 'C. v. B. uit Biervliet had de reis over de Schelde niet gemaakt Toch werd zijn zaak behan deld en vroeg de officier voor hem, we genis het toebrengen van een klap, aan J. Bakker f5 of 5 dagen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2