Telegram men. Gemengd Nieuws LeestafaS Laatste Benefits Allerlei. Burgerlijke Stand en Veeteelt. Marktberichten. dankte den heer Dop uiteenzetting en wek- erdeuken van het ge- Iburg der Z. L. M. slot.) dat men blijkbaar [verleden jaar wegens iolderdijk zegt, dat er cl degelijk beroep is [is der Koningin, ledeeld een schrijven. van 'landbouw aan Is, waarin opgemerkt peü medewerkt "bij de bij eventuteele klach- afdeelingsbestuur in Inemers zijn, zal een [ennis worden aange- i zond nog een schriji- [dt opgewekt uit Wal- ngpn naar dé Land- |e Goes te zfenden oprichting van het toes aan de ordei De en Kakeb'eek© k.och- maar will an gaarne, kr maatschappij wordt, temen door de Deden Ideelen van 100 en bedcagi van £20,000, op ieder aandeel 4 gelost, voor het tferst De voorzitter wekte Ideelen te nemen. 1st op de gelegenheid jol vragen te stellfen. zitter miededieelen.dat I© regeering om: het |ier ligt te bederven, en resultaat heeft ge- een partij van 800,000 Iwil 't echter niet la- vragen van den mi- 1, dat een landbou- lt K.g, tarwe minder li dat het gewemscht I burgemeesters zich [ie van landbouwers pc heer A. Gescliiere eelden, waaruit blijkt, degelijik voor reden Ir gat wol te zenden, lig en kreeg het. Een lens rechtstreeks aan Itroleum en kreeg ze I i I [ïan meent, dat men afregelen zal nemen, Jan artikelen minder distributie zal an- Met enkele andere) At eens, dat men nog Deren. dat hier ook nog [ardappelmeel ligt te kan meent, dat men oordeelen over za- volkomen bebeerscht. Jroorraden opslaan te- lorjaar, en dan is het dat wel eens iets an betreuren het zeer, Igen te bederven. [dijk meent, dat men It onderzoeken of het 1 alvorens dit te schrij- volstaan met er op I hier nog ligt. |k westie. vageirman werd toe- lis de melkproductie Walcheren geduren de landbouworgani- lelkpróductie wel wat Tg onderdeel van het lehandeld. alleen reeds 5200 kosten van de melk- eland, waar men ger jefts zeer lastig. Toch jen berekeningen ge werd f5.50 per 100 ij 915 stegen de kos- |L6 tot boven de f9, Zij, die dit niet wil- spr. op de houding de prijs met meer bgde. In komt tot dè con- luctie niet rendabel Iers vereenig:en zich Iemand verzette zich vraag of de boeren ensgezindheid voor opgekomen, beant- |er ontkennend. En zeide, dat de mi- Imien, dat dan de vinst gemaakt werd. [l de productieprijs |r wijst op de op» [uwschen Bond van Ir ook daarbij slo otten aan, ear tpen waarschuwing geen en, zonder overleg deu Bond. Ir. was bij het on- elkkwostie met dir. Ide, dat men liever B boutwveree nigingen, an melkveehouders!, lij! de reorganisatie j-ekening gehouden1 ehouders. De heer Zwagerman zeide, dat het in het voor nemen ligt het mogelijk maken van aan sluiting der dorpsvereenigingen, en daar- Idoor alle groote en kleine landbouwers! bij do maatschappij in te lijven en dan commissies van voorlichting van verschil lende onderdeelen aan te stellen, dan zul len afzonderlijke belangenb ouden en ver- eenigingen niet mieer noodig zijn. Ook de derde vraag ,of de plaatselijke autoriteiten voldoende hebben mede ge werkt oirf de bedoelingen van den mi nister goed uit te werken, beantwoordde Üe voorzitter beslist ontkennend ten zei- do, dat burgemeester en wethouders van Middelburg alles gedaan Hebben oml de boeren hun toeslag te onthouden. De heer Zwagerman zeide, dat demi- nister bedoelde den producent behoor lijk te betalen, en den consument niet te veel te laten betalen. Van den toeslag tooest de gemeente 10 pet. voor haar rekening nemen. Dat laatste nu hebben B. en W. van Middelburg steeds tegen gehouden, dit is pen fout, die de pro ductie van melk doet verminderen. Bij de verdere discussie deelde de heer Ton mede, dat de heer Swaving gezegd heeft, dat de burgemeesters niet gedwon gen kunnen worden, was dit wel zoo dan zou de toeslag wel gegeven worden. De neer Verhage zegt: daarom' moeten 'de burgemeesters er buiten gehouden worden. De heer A. de Feijter deelt mede, dat de Federatie van melkveehoudersbonden onderhoud met den minister heeft gehad en nog zal hebben -en dat er nog wel jverlioiogdng van den melkprijs te ver wachten is. De heer Ton wees er oip, dat de com missie van bijstand rekening houdt met productie-rekening van verleden jaar en niet met de nieuw ingedeelde productie- rekening. De voorzitter stelde voor namens de afdeeling cle melkveehouders te waarschu wen geen contracten voor don a.s'. win ter af te sluiten, en via het hoofdbe stuur aan den minister te verzoeken toe slag toe te kennen; en hem te vgrzloe- ken niet naar adviezen van burgemeesters en wethouders te luisteren en het taan die adviezen te onttrekken. Dhr. Ton berekende den productieprijs der melk op 12 ct. zoodat 13 ct. geen iO. W. is. In de commissie voor de ontsmetting van zaaizaden werden benoemd de heer J. A. Gescliiere. Franse en Dommisse. Bij de rondvraag deerde de heer .Zwa german een en ander mede over de ïioter- iproductie. De bedoeling is het opstape len van boter tc .voorkomen ©n om te weten te komen hoeyeel boter er in iedere gemeente is. -Oorspronkelijk moest iedere boterprodu- cent en bolerhandelaar zich laten inscbriji- ven en wekelijks opgaven doen wat "men maakt of verhandelt. Het is de commissie duidelijk gemaakt, dat dit voor de gewone producenten niet wel uitvoerbaar is. Nu is bepaald, dat enen hoogstens 5 K.G. mag vervoeren zonder ingeschreven te zijn, om meer te vervoeren of af te leveren moet men als bereiden of verkooper zijn ingeschreven en is er een .geleidebiljet no-o-dig. Meer dan 10 stukjes mogen alleen aan gros siers of boterhandelaren of aan combi naties van dezen geleverd worden. De heer Zwagerman zeide nog, dat de bepaling van 'het geleidebiljet eerst tover 14 dagen ingaat, de producenten behoeven -gee-n boek meer te houden van het geproduceerde, zooals eerst was bepaald. De heer Ton meende, dat er thans geen bepaalde reden is o-m' "thans stap pen te doen, maar wel van dankbaarheid aan den heer Zwagerman, die krachtig mede hielp aan het wijzigen de'r bepa lingen; en vroeg hem verder de belangen der boterproiducenten aan te bevelen. Hiermede vereenigde de vergadering zich door applaus. Een der aanwezigen vroeg of men de Zeeuwsche blauwe aardappelen weer tot Jan. zal moeten bewaren;, hij acht dit 'zeer lastig. De heer Zwagerman zegt dat de mi nister terecht meent, dat de boeien het best de aardappelen tegen bederf kun nen bewaren. Hij is overtuigd, dat alles gedaan zal worden om de boeren z'oo spoedig mogelijk van de aardappels af te helpen én geld te bezorgen. De heer van de Putte meent te kun nen mededeelen ,dat liet plan is zoo weinig mogelijk aardappelen te vervoo tren; en de Zeeuwsche aardappelen in Zeeland te doen blijven; zulks ook met jhet oog iop de kotensehaarsebte. |De heer Zwagerman zegt, dat dat dui delijk in de aardappelregeling staat. De vraag werd behandeld of men aard appelen naar een opslagplaats mag ver voeren in een andere gemeente. Hierop kon geen beslist antwoord ge geven worden, al meende men van wel. Uit de discussie bleek, dat boeren aard appelland aan particulieren verhuren en de aardappels dan bij den huurder thuis Iripeten komen. De heer Dingemanse meende, dat dit verhuren toch nergens verboden is. De heer ,Ton zegt, dat de landbouw organisaties gekend worden bij! de hooi- Vorderin-g en zij moesten ditzelfde vra gen. voor de aardappeldistribuüe; hij ge looft, dat, als men normaal liet koop-en, er in het voorjaar totaal geen aardap pelen zouden zijn. Nog werd gevraagd er op aan te drin- g'en, dat Zcc'and ook een persen age van den uitvoer van \£e zal krijgen. 'De heer :de Fefjtcr meent dat men wel leveren kan uit Zeeland maar dat er alleen in Zeeland geen markt is aange geven. De Noord-Brabantsche Christelijke Boe renbond heeft zich tot den Minister van Landbo-u-w gewend met een adres, waarin het o.mi. dank zegt voor de getroffen maatregelen, waardoor het besloten heeft de boeren niet meer te advis'eeren an dere gewassen in plaats van TOgge en tarwe te verbouwen. Het hoofdbestuur verklaart echter te leurgesteld te zijn, dat: la. de prijs der rogge niet is gesteld op f 25 de 100 kilo 2a. niet toegez'egd is, dat de prijs der kunstmeststoffen zal worden verlaagd, en 3o. niet een -deel van den oogst vóór eigen levensonderhoud aan de boeren is gelaten. Het hoofdbestuur verzoekt alsnog deze verlangens "in te willigen. B-" 'J o I1 ii Naar wij vernemen zal de bieten campagne dit jaar veel korter duren dan in andere jaren. Vooreerst zijn er minder bieten gezaaid dan gewoonlijk en boven dien is de hoeveelheid steenkool zóó ge ring, dat hij verbruikt zal wezen vóór de bieten vermalen 'zijn. Echter het ver bod, dat „peeën" per spoor vervoerd mo gen worden, zal licht aanleiding geven tot stagnatie in het bedrijf. Naar v,(Iet Volk" verneemt is te Rotterdam de hoofdagent B., Verdacht van het verleenen van spionnendiensten aan oorlogvoerende mogendheden, uit den politiedienst ontslagen. De havenstoombooten van Amster dam naar Schellingwoude en Nieuwen- 'damj 'hebben wegens kolen gebrek den dienst gestaakt. Vooral in het melkver- voei' geeft dit groote vertraging. Een typhoon van tot nu toe on gekende hevigheid heeft Maandagmorgen Vroeg Tokio geteisterd. Honderdduizend personen zijn dakloos, honderden .zijn ge dood of gewond of worden vermist. Gistermorgen passeerden te Olden- 'zaal 10 (vliegmachines afkomstig uit Duitschian-d, bestemd vo-o-r Nederland, on der geleide van luitenant-vliegenier Ver- steeg'h. D-e- machines vertegenwoordigen een waarde van f300.000. In dp tram naar N.-Amsterdam leg de een (militair-kommies beslag; o-p 70 stukjes kwatta, 'die een „dame" .o-nder haar kleeren verborgen had. Een postbode te Oosterveld, reeds lang verdacht, is door soldaat-kommiezen gearresteerd, toen hij gisteren 48 stuk jes Sultana-zeep in zijn postzak vervoerde. Naar de „Zutph. Ct." meldt, wor den er voor Duifcsche .invalide krijgsge vangenen, die uit "Engeland naar o-nS| land zullen worden overgebracht, kampen te W.olfheze, Ilattem en Dieren ingericht. Naar Dieren wordt de officierenbarak van Urk overgebracht; ze komt te staan aan den "Weg naar Laag Soeren. Verder zal men trachten een aantal officieren en minderen, benevens burger lijke .geïnterneerden, in te kwartieren in verschillende gemeenten, behooren-d-e tot het z.ig. rayon Zutphen. Dat loopt van Zutphen tot en met Velp. Allen staan onder de krijgswet, zoowel militairen als burgerlijke geïnterneerden; zij moeten zich dus joegen naar de m-i- litaiare discipline, 'gelijk die gertegefd is in de wetten voor het krijgsvolk te land'. Generaal-majoor Boellaard tot Her- Wijnen heeft naar aanleiding van zijn oproep om aan sergeant Lok een her innering te geven aan het neerschieten- van een vreemd vliegtuig ,voor dat doèl f818.90 ontvangen. De sergeant heeft ge kregen een gouden horloge met inschrift' en pen gouden ketting en venter ,©err be drag van f 646.70. Het geschenk "f s bij eengebracht door ongeveer 1225 perso nen. Gisteren zijn bij' Sittard zes uit Duitschland ontvluchte Russische krijgs gevangenen over de grens gekoimien. Te Herkenbósch zijn gisteren vier uit Duitsche krijgsgevangenschap ont vluchte Russen over de grens gekoimen. Door den Rijkscontroleur werden 177 zakken rogge in beslag genomen bij den' molenaar F. te Strijp en bij een molenaar te Son eveneens- een flinke hoeveelheid, welke gereed lag om gemalen te wor den.' Des! anderen daags zou1 de voor raad worden verzegeld. Des nachts kwa nten echter dieven (vermoedelijk dei eige naars, van het graan, die het ter maling gebracht hadden) en namen ieder hun graan mede. Wel' kwam een politiedie naar te Sta -den molenaar des nachts waarschuwen, dat de deur van zijn mo len open stond, doch wat baatte het, bijna de geheel© voorraad wast spoorloos verdwenen. .Hetzelfde voorval speelde zich te Son af. Te1 Groesbeek is gisterenavond de boerenhofstede van Leenders op den Boksheuvel afgebrand, de geheele inboe del' en rogge-oogst ging verloren. Een ■varken moest men doodschieten, twee, die gewond waren, slachten. Alles wafe laag verzekerd. Gisteren hebben zich, naar de Tijd meldt, honderden mijnwerkers, bij den bur gemeester te Maastricht vervoegd, om hem mede te deelen, dat ze niet aan het Werk konden gaan wegens, gebrek aan brood. In de Lucas van Leydenstxaat te Leiden isl ..hedenmorgen een anderhalf ja rig meisje Maria E,. in een onbewaakt oogenblik voorover in een emmer met water gevallen en gestikt. Te Amsterdam is aangehouden een 24-jarige zadelmaker wonende te Arn hem, wiens opsporing de politie aldaar had verzocht, daar «leze hem verdacht van diefstal1 van f800. Te Amersfoort is een hulpbesteller bij de posterijen gearresteerd wegens het in een riool werpen van een groot deel van zijn avondb es telling. Een arrestant van de provoostbarak in het kamp Vlasakkers te Amersfoort, heeft zich naar buiten weten te werken: en wierp zich vervolgens op de wacht, waarvan hij een der manschappen over de hand sneed. Getroffen door bajonet steken viel de woesteling zwaar bloe dend neer. Te Strijp bijl Eindho-ven is op het oude kerkhof ide girafzerk, waarin het stoffelijk overschot van den Pastoor rust, totaal vernield. Ook eenige ijzeren krui sen zijn beschadigd. Aan het Korten Bosch te den Haag is een 11-jarig meisje uit een raam van de eerste verdieping gevallen; het bei- kwaam een kneuzing aan het linkerbeen. Een 14-jarige jongen heeft een koolstruik tegen het hoofd gekregen. Hij bekwam ver moedelijk een hersenschudding1. Een I1/2- jarig kindje is in de van Ostadestraat in .een emmer met kokend water geval len, waardoor het verschillende brand wonden aan ([ret rechterarmpje kreeg. De herinnering aan 'Leidens ontzet is te Leidén eergisteravond ingeleid dooi' de Christelijke Oranjevereen. in een féest- vergadering in de Stadsgehoorzaal waar da. Punselie een rede hield. Gisteren werddoor een kinderkoor do cantate „Leidens strijd en Zegepraal" in de Stads gehoorzaal uitgevoerd. Op den Rijpersweg onder Gastel is het huis van J. K. door onbekende oor zaak afgebrand. Te Barneveld werden door particu lieren gemiddeld per week 40 a, 50 koei en .geslacht, waarvan het vleescli ve'rkoehlt wordt vanaf f0.30 per pond. Naar aan leiding hiervan heeft een der grootste! slagers aldaar den prijs van het ründ- vleesch verslaagd tot f0.20 pefr pond. Te Haarlomi is'.een gasprijsverhoo- ging te verwachten van 7 op 13 ct. (gev wone meter) en van 8 op 14 ct. (munt- gaslmeter.). Onder de vlag van Jan Pz1. Coen, door L. Penning. Den Haag, D. A. Daamen. Dat 'dit mooie verhaal nu reeds! een tweeden druk beleeft, behoeft, niet te verwonderen. Coen blijft de held die alle eeuwen idoor tot de verbeelding: onzer jongeren en tot de consciëntie van Oud- Nederland blijft spreken. Daarbij! komt dat Penning op 'de hem eigen wijze de zen held voor zijn lezers leven doet, en miQtrigë pakkende bijzonderheden (uit zijn jeugd! en uit zijn latere bijzondere en <¥penba.re leven naar voren brengt; terwijl IsingiS voor pakkende illustraties in den tekst heeft gezorgd, 'hetwelk al les 'te zaam dit verhaal zoo bijzonder in den s'maak doet vallen. SLUIS. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de scherven, welke gevonden zijn, van bommen afkomstig waren. LONDEN. De minister van nationalen dienstplicht zeide, dat vijandelijke buiten landers werk zullen móeten verrichten in het belang van het land. Weigeren zij: dit, dan worden ze geïnterneerd. LONDEN (V.D.) Te 6 uur vielen de Engelsche troepen aan op een breed front bij Yperen, waar zij bevredigende vorde ringen maakten, Een aantal gevangenen viel reeds in onze handen. BERLIJN. Met liet inzetten van sterke aanvallen op het Ypereofrottt is de strijd in Vlaanderen opnieuw ontbrand. BERLIJN. De „Germania" ontvangt be vestiging van het bericht" omtrent een direct vredesaanbod van den Paus, doch meldt, dat Berlijn nog geen officieels be vestiging gaf. LONDEN. De „Times" zegt, dat het vredesaanbod van den Paus, indien het ingekomen is, onaannemelijk is, en dat geen 'ouderhandelingen niogelijk zijn. PETROGRAD, 3 Oct. (V.D.) Volgens ide Birvjet hebben de militaire overheden bericht ontvangen waaruit blijkt, dat te Kosllow pogroms hebben plaats gevon den door uit gevangenkampen ontvluchte Duitschers. LONDEN, 3 Oct. Het „Central-News:"- agentschap verneemt van zeer bevoegde «ijide, dat 'het oorlogskabinet besloot om ae politiek van repressailles te aanvaar den naar aanleiding van "de luchtaanval len op Londen. LONDEN, BOct. (V.D.) De Koninklijke Praelairiatiè, waarbij alle uitvoer vanuit het Koninkrijk naar de Scandinavische landen en Nederland verboden- wordt, ié met vreugde begroet. In welingelichte kringen gelooft men, dat vergunningen: zullen verleend worden van den uitvoer van onderscheidene levensbehoeften, in zonderheid aan Noorwegen. De procla matie heeft ongunstigen invloed gehad op de Scandinavische fondsen. PETROGRAD, 3 Oct. (V.D.) (Vertraagd.) Volgensi de gisteren ontvangen berichten brengen de Duitschers een groote hoe- I veelheid zware artillerie bijeen voor de verdediging van Riga. In de streek aan de mondingder Dwina is geen enkel militair gebouw waargenomen. In ide streek van Ring'muntshof, Lenewarden en Anenhof zijn vliegtuigen waargenomen en de opeenhooping van infanterie. Ook is groote activiteit merkbaarbijl Jelowka. In de streek van Jacobstadt worden door de Duitschers luchtverken- ningen verricht. LONDEN, 3 Oct. De tabakverkoopers scheppen genoegen in lie luchtaanvallen, omdat de verkoop van cigaretten bui tengewoon is toegenomen; de mannen rookeri aanhoudend gedurende een lucht aanval, om hunne zenuwen to kaimee- ren. NIEUWEDIEP. Hedenmorgen sloeg door een stortzee de milicien B. over. boord van een onzer oorlogsschepen. De luite nant ter zee J. A. de Jongh sprong over boord 0111 den .boei naar den drenkeling te brengen. Terwijl de milicien gered werd, is de luitenant verdronken. De leernood te Brussel. De prijs van het leder is tot 90 fr. het kilo igestegen. Men gebruikt nu ter vervanging van zoolleder „balata" en hout. Het ge meentebestuur van Brussel heeft nu be sloten 0111 gemeentelijke schoenwinkels te openen. Wie gemeenteschoenen wil koo- pen, moet vooraf kennis geven aan de gemeentemagazijnen en ontvangt daarna door bemiddeling der politie een oproe ping. Voorloopig zal slechts een paal schoenen per gezin verstrekt worden. Hongerstaking van S i n n - Feiners. Er is onlangs .melding ge maakt van een hongerstaking onder een gahtal in Ierland gevangen zittende Sinn Feiners. Thans wordt bericht, dat een dezer, Thomas Ashe, een man die groot aandeel had aan de Iersche rebellie, ten gevolge van de hongerstaking is gestor ven. Asha was indertijd ter dood veroor deeld, een straf die in levenslange ge vangenisstraf was veranderd, maar bij de amnestie van Juni werd hij vrijgelaten. Hij werd échter in Augustus, weder ge arresteerd wegens een oproerige redevoe ring. Hij. werd door den krijgsraad tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Met andere veroordeelden eischte 'hij een be handeling als krijgsgevangene, niet aljs gewoon gevangene en toen hieraan niet werd. voldaan ging hij met z'ijln makkers over tot de hongerstaking, die hij blijk baar niet Jieett Kunnen doorstaan. De lord-majior van Diublin had, zoo ver klaarde hij voor den coroner, Asha be zocht en trachten te. bewegen 'de honger staking op te geven, maar Ashe zeide: men heeft me gebrandmerkt als' een mis dadiger ,aJs ik nu moet sterven, sterf ik echter voor een goede zaak. 'Een torpedo met ooren. Het tijdschrift „Prometheus" vertelt van een (door een Zweedschen ingenieur gecon strueerde torpedo, die door zijn eigen 'gehoor bestuurd woirdt. Dit wapen moet in istaat zijn met behulp van twee elec- trisch© ooren automatisch het in bewe ging zijnde doel, het vijandelijke schip dus, te volgen. Men zou op deze wijze een trefzekerheid bereiken, waarmede geen ander stelsel te vergelijken is. Het oor van de torpedo is niets anders dan een microphoon,,! die in trilling woirdt gebracht dooi' de door de schroef van het varende schip verwekte en door''het water zich voortplantende geluidgolveh. Al paar de richting vanwaar deze geluid- golven de torpedo bereiken, wordt het lin ker- of het rechteroor in trilling gebracht. Daardoor ontstaat een stoomciïkelg'ang, die een ©lectramagneet in werking brengt, waardoor het roer naar den juisten kant van de torpedo getrokken wordt. Om de boot, die de torpedo afschiet, voor ge vaar te vrijwaren, treden de microphoneni van de torpedo, eerst op voldoenden af stand „van het vaartuig door een auto- motische inrichting' in werking. Po s t z e g e 1-d u. u r t'eDe verza melaars van o:uide postzegels moeten thans veel geld uitgeven omi hun verzamelingep te kunnen aanvullen. De algemeene prijs stijging heeft ziich ook bij de postzegels doen gelden. Oude uitgaven der Duit sche zegels behalen grijzen, die enkele jaren geleden nog onmogelijk zouden Zijn geoordeeld. Bij de verkooping die het Berlijnsche postzegelhuis H. Kohier de 'laatste dagen hield in het Künstlerhaus, bracht een omvangrijke verzameling in het geheel' 178,000 mark op. Bijzonder hooge prijzen werden betaald voor de volgende postzegels: Bergedorff j/2 sch. zWart-lila 2190 mark, Bergedorff lx/2 sch. geel' 1015 mark, Mecklenburg-Schwe- rin 44 s'ch. rood 1215 mark, Olden burg 1/3 groschen zwart op groen 2500 mark, Oldenburg V4 groschen blauw 1210 mark, Oldenburg j/2 groschen 1090 mark, Oldenburg 1 groschen blauw 1210 mark, Saksen 1850 3 pfennig rood 1880 en 1075 mark, Roemenië 1858 54 para 2125 mark, Zwitserland 21/4 rp. blauw-rood 1010 mark, Zürieh 4 rp. zwart 1100 mark 'én Zweden 1872 «misdruk 1410 m. Bevallen: A. Lahr, geb. Bosch, d A. C. Yersluijs, geb. Moens, d. Overleden: M. de Rijke, 70 1' vr. van H. Verhage. GT)ES. Getrouwd: 4, Robbert Marti- nus van den Boogaart, 30 j. jm. te Am sterdam en Helena Zuidweg, 24 j. jd. •te Goes. Over de maand Sept. 1917. 'sLHEER ARENDSKERKE. Geboren: 4, Pieter, Z. v. Marinus (de Keijker en Fran- cina van Vlaanderen; 7, Gillusi Marinus, z. v. Marinus' Hoogesteger en Pieternella Johanna Schaalje; 9, Machelina, d. v. Marinus' Hoogerland en Machelina Kaai- steker; 11, Jan, z. v. Adriaan Oosthoek en Tannetje Pieters; 10, Cornelia Maria, d. v'. Pieter van de Swafuw en Adriana Cornelia van Loenhout; 15, Johanna, d. v. Johannisi VViiskerke en Johanna Polder dijk; 16, Geertruida, d. v. Maarten Meeuw- se en Jannetje Steketee; 17, Hermanus, z. v. Jan van den Dries en Margrietha Pomlpernolle; 19, Cornelia, d. v. Jaco-. bu^ Oosthoek en Margaretha van de Pas!; 21, Maria!, d. v. Hendrik Francke en Apolina Nieuwdorp; 28, Cornelis, z: V. Johannes Koole en Lena Hoogerland. Over de maand Sept. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 29, Tan netje Hester Plietemella, d. v. J. G. Spring vloed en P. J. Vroegop. KRABBENDIJKE. Geboren1, Cornelia, d. v. Johannes Geense en Pieternella de Hamer; 10, 'Maatje, d. v. Willem Pie- tersmia en Anna Schouten; 19, Anna, d. v. Jan Plannekoek en Maatje van Krai- ningen. Overleden: 5, Hendrik, 6 mnd., z. v. Willem Koster en Maatje Slabbekoorn; 15, 'Maria, 5 mnd., d. v. Cornelis Lobbe- feioo en-Jannetje Iloogstrate; 15, Christiaan,, 25 j„ z. v. Adriaan Ilirdes en Maatje van 'der Est; 25, Izaak Omer, 3 j., z. v. Anthonij Sinke en F'rancina Schrier. HEINKENSZAND. Gehuwd: Franciscus Westdorp, 24 j. jm. en Maria van 't West- einde, 23 j. jd. Geboren: 17, Maria, d. v. Cornelis de Jonge en Jannetje van Dalen; 23, Maria, d. v. Marinus de Wilde -en Neeltje de Vos. f Overleden: 1, Achiel Franciscus, 31/2 mnd., z, v. Cyriel Edward Daelman en Elis. Corn.a Jansen; 11, te Rosmalen, Jan Traas, 43 j., ongeh.; 15, Maria Pieter nella, 7 j., d. v. Benjamin Weststrate en Celia Lokerse. Levenloos aangegeven15, een kind van Marinus van de Vrie en Catharina Pries ter. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: 3, Fran- cina La.ngebeeke, geb. Mesu, d.; 3, Jo hanna Kodde, geb. Louwerse, z.; 6, Catha rina Janse, geb. Kerkhove, d.; 9, Suzanna Wattel, geb. Boogaard, z.; 14, Elizabeth Bakker, geb. De Bruijne, d.28, Tannetje Wattel, geb. Davidse, d.; 29, Cornelia de Visser, geb. Goedbloed, d. Overleden: 27, Maatje Brand, weduwe v. P. Wattel, 67 j. Van 13 Oct. MIDDELBURG. Gehuwd: F. Pronk, 22 j. jm. en A. J. Vermeulen, 23 j. jd.; A. Corhijn, 40 j. jm. en J. Geerse, 26 j. jd. MIDDELBURG, 4 Oct. 1917. Boter 115 a 125 ct., Particulieren 125 ct. Eieren per 100 f 12. a f 0.—. Particuliei en f12.40. Regeeringseier'en f 0. Eieren Veilings Ver. f 11.20 a f 12.30. Eenden eieren f0.- af0. Ganzen eieren fa f— Kalkoen eieren f0.a f0. Poule Pintade eieren f0. Zwaaneieren f Zeeuwsche Bond van Eierhandelaren. Eieren f0.— per 100. Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f Patent olie f—Lijnolie f71,50 per H.L. a con tant per 6 w. fl hooger. Noteoring voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 3 October 1917. Groote veiling. Appels voor het buitenland f 10f 15, idem voor het binnenland f8f 16, bei den per 100 K.G. Kleine Veiling. Hondsmuilen f9f9.50, Fransche Bel lefleur f 8f 9, Sterappels f 12.50f 16, Pomme d'Orange f7.50f8, 'Groninger Kroon f5.50f7, Jacques Lebel f7.50 f8, Zoete Paradijsappel f8.25f9, Zoe te ..appels f 7.25f 8.25,. Bijenkorf f 8 f9, Campagne zoet f7f8, Goudreinettej f 10f 10.50, Peperappels f 7.75, Zoete lefleui' f6.50, Stoofperen f8f9, PondsL peren f 5.25f 6.25, Beuitré Clairgeau f 9 f9.25, Winter Vijgepeer f7f9, Win ter Cichorij f8f9, alles per 100 K.G. Vlissingen, 4 October 1917. Bij de gisteren gehouden groenten en fruitveiling werden de volgende prijzen böS"ti©0cL Kropsla 3145, Spinazie 23—38, An dijvie 1733, Zuring 2122 ct., alles per mand. Kervel 610 Pieterselie 1 —5, Veldsla. 11 ct„ alles per kleine mand. Selderie 1—iD/T Rapen 5—-61/2, Peen 6V2 7x/2, Kroten 5Va6, Prei 81/2 ct., alles per bos. Bloemkool öi/230, Roode kool 5.1/2HV2 'ct., beiden per stuk. Noten 6V2 ct. iper 100 stuks. Duchesse Wil liam 141/2, Soldat La.boureur" 11, Beur- ré Hardy lSVa, Beurré Antoinette 10 II1/2, Chaun^ontellen 81/2, Goudreinettem 121/2, Kattehollen 10i/2, Spruiten 13, Sui- kerboonen 13i/218, Uien 121/2, Princes1- seboonen 271/2, Wagenaars 151/2, Kool rapen 31/2 ct., alles per K.G. 1 I Hl I wf' •- - 6'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3