Telegrammen. Laatste Duitse he kolen. Ten bewljjzio, dat de Duitsche Regee- ring zeer geneigd is om tot overeenstem ming te komen met 'Nederland ten aan zien van de levering van kolen, moge dienen, dat zij, nadat haar voorstel door Nederland van de hand is gewezen, heeft aangeboden om een van den kant van Nederiand te doen voorstel in overweging te nemen. Er is toen een "Nederlandsch voorstel geformuleerd en aan de Duit sche vertegenwoordigers voorgelegd. Daar over wordt tharik geregeld geconfereerd. En 'tis dus thans niet meer een Duitsc.h, maar een Nederlandsch voorstel waarover de onderhandelingen loopen. Hbl. HET GEBEURDE TE SLUIS. (Van onzen Middelburgschen corresp.), Gisteren hebben wij een bezoek ge bracht aan het geteisterde oud-Zeeuw- sche stadje bij de Belgische grens. Al is "hier te Sluis de omvang van de ruïne minder, dan te 'Zierikzee, de plaatsen die getroffen zijn, geven een, niet minder droeven aanblik en bet is wel zeer te verwonderen, dat geen menscbenlevens te betreuren zijn, dat geen verwondingen zijn te jpelden. Het was tegen tien uur, toen had een deel zich reeds ter ruste begeven, an deren stonden buiten te kijken naar de vliegeractie boven België, weder ande ren hadden een napretje volgende op de door het militair muziekkorps gegeven uitvoering. Zooals zoo (dicht bij de grens zeer dikwijls gebeurt, vernam men .plot seling het geronk van een vliegmachine, blijkbaar met zeer zware motoren en even later klonken zeer kort achter elkaar twee hevige ontploffingen, die vooraf waren gegaan door een sissend geluid. Het bleek maar al te gauw, dat door die ontplof fingen rustige burgers, die juist te bed la gen, opgeschrikt waren en dat hulp direct noodig was. Het meest noodig was dit zeker bij den schoenmaker Heirman in de Nieuwstraat. Man en vroqw sliepen in de voorkamer en kwamen met den schrik vrij, maar toen zij' naar achter holden in hun nachtgewaad, ontdekten zij, dal hun twee kinderen, een meisje van 12 jaar en een jongen van 8 jaar, onder een zeer grooten stapel' puin be dolven waren. Zij riepen om hulp, maar de troostwoorden van den vader bracht hen tot rust en het meisje beschermde haar broertje, dat kort geleden aan een zijner beentjes geopereerd is tegen het vallende puin. De vader begon direct met het wegruimen van dakpannen,* en ge holpen door toegeschoten huren en mili tairen mocht het na eenigen tijd hard werken gelukken de kleinen, wonder bo ven wonder ongedeerd te voorschijn te halen. In hetzelfde pand woont ook nog een vrouw met twee kinderen, die ge lukkig te Vlissingen vertoefden, waar de man in dienst is. Waren zij thuis geweest, het was zeker niet goed afgeloopen, want hunne woning ligt geheel in puin. Ook de familie Versluis, bakker in ^de Capellestraat, is als door een wonder er goed afgekomen. De man was van een vergadering thuisgekomen en geluk kig had men in afwijking van anders gegeten voor de vergadering. Had mten dit niet gedaan, dan hadden man en .vrouw en dochter zich zeker bevonden in de keuken, die thans ook een groote puinhoop is. Nu waren zij juist in bed op de boven-voorkamers en dit is hun geluk geweest.. Het dak van de bakkerij lag in het hof achter hiet huis van Aer- nauds, waar evenals bij de buren aan de andere zijde der woning, Mathijsse, veel' schade is aangericht. Tal van daken, vele ruiten droegen dan ook de téekenen van het gebeurde. En wat nu de oorzaak betreft het vol gende. Dank zij de welwillendheid van den kapitein Lamour, garnizoenscomman dant, kunnen wij melden, dat de gevon- -den en ons ook vertoonde stukken zoo goéd als zeker niet van bommen, doch van granaatkartetsen afkomstig zijn o.a. was er een tempeeringstuk onder de ge vonden stukken van de projectielen. Dit gevoegd bij het gehoorde geluid doet' den ken aan het schieten van de Duitschers op. de vliegmachine, die een geallieerde moet zijn geweest, omdat bij' het afgeven der seinen aan de grens, dat men op neutraal gebied komt, zij. niet terugkeerde, wat de Duitsche wel doen. Intusschen is dit zeker een roekeloos bedrijf, dat nu wel geen menschenlevens •heeftjgekost, maar toch zeer veel schade heeft aangericht, want de commissie door den kapitein benoemd en bestaande uit den burgemeester, vier burgers en een militair deskundige,; had Dinsdagmiddag reeds voor f55.000 schade geschat. Er zijn onder de slachtoffers van het gebeurde menschen voor wie een direc te hulp zeker gewenscht is. Aan het Vaderland wordt nog gemeld: Omstreeks halftien vielen kanonschoten, voorafgegaan door verschillende lichtko- gels, zoodat mem vermoedt, dat aan de kust een aanval op Zeebrugge plaats vond. -Langs de geheele kust werden zoeklichten gezien. Het aantal vliegtui gen, dat aan de raid deelnam1, moet zeer aanzienlijk zijn geweest, waarvan ééh, naar wij konden opmerken, zich al vech tende in 'de richting van Slüisi voort bewoog, waar het om kwart voor tien boven de gemeente verscheen. Het was duidelijk waarneembaar, dat het gevecht boven 'Sluis plaats vond. Drie zware islagen werd-m toen waargenomen. (Met het bekende gevolg.) Aan het Hbld. wordt nog gemeld, dat in het huis naast de bakkerij' in de Ka- pellestraat de trap werd weggeslagen, zoo- |dat de menschen met een ladder uit de I bovenverdieping moesten gehaald worden. Het andere projectiel viel in de Nieuw straat achter het huis van een schoen maker, dat geheel vernield is. Het sloeg een gat van anderhalven meter diep en twee meter breed. De balken lagen op de straatsteenen. De kinderen moesten uit het puin te voorschijn worden ge haald. De terreinen zijn door de militairen afgezet. Een onderzoek wordt ingesteld naar den aard en de herkomst der pro jectielen. Daar er te gelijker tijd een vliegmachine boven Sluis vloog, dacht men eerst aan bommen, maar anderen hebben duidelijk het fluiten van grana ten gehoord. De Zoo m1 weet nog te- melden Als 'n bijzonderheid wordt nog vermeld, dat bij de familie Amaudts 'n kastje werd opengerukt en vele voorwerpen werden verbrijzeld .terwijl op het schouwstuk een beeld van het H. Hart omgeven door broze vaasjes, waarvan eene Gods lamp ongeschonden bleef. Op de erven komit men eerst oprecht tot de wetenschap welke ruïne in een korte stonde is gemaakt. De geheele in boedel der getroffen families ligt daar rond de breede put die beide bommen! hebben veroorzaakt. De aanblik isl ont zettend en hoe meer men de toestand thans .overziet, destemeer komt men tot de ervaring onder welke diverse omstan digheden de gemeenten verkeeren die in het bezette gebied zijn gelegen en in welk voortdurend groot gevaar zij Zei ven en hunne eigendommen verkeeren. Op 5 October zullen schietoefenin gen gehouden worden in Roompoot en Veeregat. Middelburg. De vergadering voor be spreking van de oprichting eener Mid- denstandscredietbank is uitgesteld tot he denavond, omdat de spreker treinaanslui- 'ting heeft gemist. Goes. Men deelt ons mede, dat het> vertrek van de thans hier verblijvende Duitsche kinderen de volgende week zal plaats hebben op een rï a d e r te be palen dag. Maandagavond vergaderde onder voorzitterschap van den heer "E. C. van Dissel de Woningbouwvereeniging „Nieuw Goes." Naar aanleiding; van de oproe ping van hen, die in principe bereid' zijn een der nieuw te bouwen woningen te huren, waren 30 a 40 brieven in gekomen. Op grond hiervan besloot het bestuur tot den bouw van 36 woningen over te gaan. Aangesteld als controleur aan het Gemeentedistributieburea.il alhier met in gang van 1 October 1917 de heer J. M. van Rhee te Rotterdam. Gisterenavond omstreeks half zes reed de heer N. van Kamperland met zijn motorfiets door de Nieuwstraat. Hij reed met zeer groote snelheid, toen bleek, dat de remimen niet meer werkten. Aan het einde der Nieuwstraat vlogen rijwiel en berijder tegen de woning van dien heer B. aan. De mlan sloeg tegen dfem grond en liep vrij ernstig© wonden aan een der handen op. Overigens kwam hij wonder boven wonder met den schrik vrij. De motorfiets' was zwaar bescha digd het voorwiel geheel vernield en de lantaren verbrijzeld. De banden waren alle gesprongen. Onder hen. die getuigen waren van dit on geluk, werd schrik en ontsteltenis teweeg gebracht. Men had niet verwacht, dat de berijder er nog. zoo goed af z,ou komien. De commissie inzake de levsnsmid- delendistributie wendde zich dezer da gen tot de brandstoffencommissie, met de mededeeling, dat, waar door den om roeper bekend gemaakt was, dat ieder tot 3 H.L. cokes "op bon no. 10 kon verkrijgen, niet iedereen (zelfs een bescheiden burgerman niet) direct f4,50 voor brandstoffen kan missen, en deze menschen toch gaarne ook iets hadden ingeslagen, waarop als antwoord werd ontvangen, dat men deze 3 H L. ook per kleinere hoeveelheid kan opdoen, het ontvangen van 3 H.L. op één bon behoeft geen bezwaar te zijn, daar van ieder nauwkeurig wordt aangeteekend hoeveel iefder heeft ontvangen, zoodat van bevoorrechting van meer gegoeden geen sprake kan zijn. Opgdmerkt zij nog, fiat bezorgloon in den prijs inbegrepen is. Verder vernam de commissie, dat be houdens onvoorziene omstandigheden bin nenkort zal worden overgegaan tot dis tributie van zoolleer. Teneinde nu een ieder dit gemakkelijk te maken, zijn door B. en W|. enkele personen welke zich daartoe bereid verklaarden, aangewezen de namen in te schrijven van hen die ^ulks verlangen. Deze inschrijving1 zal zijn opengesteld van 410 October op werkdagen van 79 uur; de namen en plaatsen waar men 'zich kan opgeven zullen dezer dagen door B. en W„ worden hekend gemaakt. Bij 't opgeven van den naam moet men meedeelen: lo. nommer van 't bonboekje; [2e. de na^m van den man en 't aantal per sonen van 't gezin, welk© er voor in aanmerking wenschen t© komen; 3e. of men zelf reparateur is, dan wel of men deze door tusschenkpmist van een schoen maker wenscht te betrekken, in 't laatste geval ook den naam van den schoen maker. yerder kwam de commissie ter oore, dat nog steeds slagers voortgaan met vet fe verkoopien, waarvan zij we ten, dat het buiten de; sfad wordt gp- voerd; zij raadt daarom den slagers, die fcich aan deze handelwijze schuldig ma ken, aan hiermede te breken, daar zij niet schromen zal hun naam bekend te maken, opdat 't publiek we te, hoe zij dergelijke slagers moet behandelen (als Vast kan aangenomen worden dat l'J. Zaterdagavond nog 25 pond vet door een slager werd afgeleverd aan een op- koopefDat deze waarschuwing genoeg 'moge zijn. Kruiningen. Bij K. B. van 22 Sept. is aan deze gemeente een voorschot uit 's Rijks kas verleend ten behoeve van woningbouw. St.-Philipsland. Aan deze gemeente is voor het 1. o. een buitengewoon sub sidie verleend van f2570. Stavenisse. Aan C. de Vos, onderhou der van de begraafplaats, is een pen sioen verleend van f8 's jaars. Hansweerd. De douane-beambten heb ben op de sleepboot Wolter Alberts een partij smokkelwaar ontdekt, bestemd voor uitvoer naar Antwerpen. De boot is aan gehouden en de geheele bemanning ge vangen naar Middelburg gebracht. Veere. Gisternacht is door de politie en door militairen een complot van bur gers en militairen op heeterdaad betrapt bij het stelen van groote vaten benzine uit de „Steenen beer." Bij het niet vol doen aan "de bevelen van de politie isl bij het overzwemmen der vast een mi litair aangeschoten. Verscheidene perso,- nen zijn in voorarrest gesteld. Een der Duitsche watervliegmachi nes, die in Vlissingen waren binnenge sleept, is hier aangebracht. Westkapelle. Gisteren vergaderde de raad. Een aanvraag van de Export-Cen trale om deel te nemen aan gezamenlijken inkoop wordt niet 'ingewilligd. Een schrij ven van Baron Van Doorn, waarin wordt medegedeeld, dat genoegen wordt geno men met de vroonpacht voor 1918, zoo dat. deze van f 50 op f 60 gebracht is. Wordt besloten de salarissen van onder wijzers en onderwijzeres met f 100 te ver heugen ingaande 1 Januari 1918. Hiervan is uitgesloten het hoofd der school en de jongste onderwijzer, dus zijn er drie onderwijzers en de onderwijzeres die ieder bovengenoemd bedrag ontvangen. Met in gang van 1 Januari 1918 wordt des graf delvers jaarwedde verhoogd met f20 en alzoo gebracht op f 60 per jaar. Op een aanvraag van het bestuur der Christelijke bewaarschool om subsidie, wordt afwij zend beschikt. Op verzoek van den Mil. Commandant wordt een schoollokaal afge staan, met de verplichting;, dat !de comman dant zelf voor licht en brandstof zal zor gen. De begrooting 1918 wordt aange boden in ontvang en uitgaaf op f22241.93, met een post van onvoorzien van f6II.271/2. De H.O. zal voor 1918 .weer met f 1000 moeten worden verhoogd en gebracht op f6500. Aan den ambtenaar belast met de distributievverkzaainheden wordt geen verhooging toegekend, wat in een vorige vergadering was aangehouden. Domburg. Maandagavond zijn twee ar restanten (militairen) verdacht van dief stal J.e Domburg, uit de cel onder den toren pntsnapt. In de gistermorgen gehouden ver gadering van den gemeenteraad, waarin de ..gemeentebegrooting 1918 werd be handeld, .werd bij' den post onderwijs met. het oog op de verhooging der jaar wedde van het onderwijzend personeel1 van gedachten gewisseld. Een voorstel om de jaarwedden van het gehuurd personeel met 75 gulden en de ongehuwden 50 gulden om do twee jaren 'te verhoogen, \verd met al gemeens stemmen aangenomen. De heeren G. de Pagter en P. van Sluijs bespraken de nevenbetrekkingen van .den veldwachter, waarbij! de heer Elout de opmerking "deed, dat voor deze gemeente het noodzakelijk was, den veld wachter alleen politiedienst te laten doen. Hij wilde diens jaarwedde zoodanig ver- hoogen, dat hij een flink bestaan had, 0mi onafhankelijk op te kannen treden. De burgemeester was het 'hiermede eens. Nog besloot men machtiging te vragen aan de Koningin tot de heffing van een maximum f6000 voor den H. O. 'De begrooting werd in ontvangst en uitgaaf op f 16,150,11/2 vastgesteld. Dinsdagmorgen werd ter hoogte van iWesthove het paard, waarop Majoor Vet- hake uitreed, schichtig en had de berij der het ongeluk van zijn ros te vallen. Majoor Vethake werd zwaar gekneusd, buiten kennis pn bloedende opgenomen' en voorloopig vervoerd naar het pension !,,Zonneduin" te Domburg, waar hij lo geerde. Later bij' kennis gekomen, voel de hij erge pijnen en haalde moeilijk adem1. Waarschijnlijk heeft de majoor een of meer ribben gebroken, zijn 'on dergeschikten hebben innig medelijden met hem, de majoor is erg bemind. Reeds vroeger had hij ook een ongeval met zijn paard. Zaamslag. Omstreeks 9 uur gistermor gen is brand ontstaan in de schuur van den landbouwer M. Dekker op den Reu- zenhoek. De schuur en liet wagenhiuis zijn geheel verbrand. In de vlammen kwa men om 5 varkens, 3 stieren en 4 veu lens. Geheel de oogst werd vernietigd; waaronder 47 zakken gedorschen graan! gereed voor den zaai. De brandweer was om 5 uur den brand meester. Oorzaak onbekend. L. et E. Melis- en Mariënkerk, door J. A. A. Ouwe jan te WaveTveen. Geref. Kerken. Beroepen te Haarlem, R. E. van Ar- kel te Soest; te Drachten. K. van Anken te Pernis. Studie noodzakelijk. Ter aan beveling van eon boekwerk van Prof. Ba- vinck schrijft de heer J. C. Wirtz in een recensie „In mijn jeugd bob ik een predikant gekend, die ieder kwartaal f200 salaris ontving; hij nam er steeds f25 af voor hoeken en gaf het restje aan zijn vrouw, die daarmee voor al het overige moest zorgen. De dominéé is later professor geworden en ook na zijn dood hebben velen geoogst van hetgeen hij heeft ge zaaid". (Rott.) Ned. Herv. Kerk. .Beroepen te Peperga, Chr. Boerendonk te Oudendijk©, Bedankt voor Dedems vaart, door J. P. van Leusden te Minnertsga (Fr.); voor In no. 284 van „De Zeeuw" kwam onder den titel: „Een exceptie" een stukje voor, waarin gehandeld werd over de salaris-verhooging van 't hoofd dei' Chr. schooi te A. De schrijver van dit stukje erkent, nader ingelicht over den finan- cieelen toestand van bedoelde school een ietwat eenzijdige voorstelling der dingen gegeven te hebben. Bovendien ontsierde genoemd schrijven een persoonlijke aanval op een der leden van 't schoolbestuur, dien hij eveneens intrekt. Wij' vernemen, dat de heer W. 't Hooft te "Westmaas reeds begin Decem ber zijn betrekking als hoofd der Herv. School te Goes hoopt te aanvaarden. Geslaagd te Breda voor boekhou den mej. M. v. d. Walle te Hulst. Tér verkrijging van het diploma voor drogist zal door de Examen-Commissie van den Ned. Drogistenbond op 4, 5, 8, 11, 12, 15, 18, 19 en 22 December a.s. te Amsterdam gelegenheid gegeven worden tot het afleggen van het examen voor drogist. Het examen omvat de vak ken natuurkunde, scheikunde, la.tijn, wa renkennis, algem. ontwikkeling, practisch werken. Aanmelding vóór 2 Nov. Volkert Swier, Postbox 400, Amsterdam. Geslaagd te Botterdam op het exa men vrije- en ordeoefeningen de heer H. A. J. van Berg te Kloetinge. Geslaagd te 's Gravenhage op het machinistenexamen (voorloopig diploma) J. "VVieringa te Vlissingen. De Schoolraad voor de S. m. d. B. verwacht mededeeling van gevallen, waarin scholen in moeilijkheden verkee ren doordat het hoofd voor den Land storm werd opgeroepen. In de volgend jaar te houden alg. vergadering van de Ver. van Chr. On derwijzers zal de heer K. Wielemaker inleiden: „De oorlog bij1 ons Geschiede- nis-onderwijis" en prof. mr. P. A. Die penhorst: „Wording en toekomst van ons Chr. Onderwijs". Benoemd tot onderwijzer aan de Herv. School te Zeist, dhr. G. N. v. Zoest te Veenendaal. -Geslaagd op het toelatingsexamen tot de R.-K. Landbouwschool te Boxtel A. Temmerman te Westdorpe. Óp vragen van den heer Van der Voort van Zijp betreffende de voorziening in de behoefte aan petroleum ten behoeve van localiteiten voor onderwijs heeft de minister van landbouw geantwoord: De voorziening in' de behoefte aan pe troleum voor verlichting van de localitei ten voor herhalingsonderwijs, de normaal lessen en het vakteekenonderwijs in die genieenten, waar niet over ander kunst licht kan worden beschikt, had en heeft steeds de volle aandacht van den onder- gefeekende. In verband evenwel met de nijpende schaarschte van petroleum en volslagen onzekerheid omtrent nieuwe aanvoeren, is een sterke rantsoeneering noodzakelijk. Met het oog daarop zal het 'avondon derwijs zooveel als ©enigszins mogelijk is, moeten worden afgeschaft of zooveel doenlijk beperkt, of op andere uren moe ten geschieden. Indien ©enigszins doenlijk zou in strikt noodzakelijke gevallen petroleum ten be hoeve van herhalingsonderwijs e.d. worden verstrekt; in verhand hiermede kan nog worden medegedeeld, dat bereids in over leg met de rijkslandbouwleeraren petro leum verstrekt is, al is deze aanzienlijk lager dan in het vorige jaar werd ver bruikt.' De arbeider K. te Leeuwarden is in een landslootje, dat hij schoonmaakte, te water geraakt en verdronken. Gisteravond is een 77-jarig man te Utrecht op den Maliesingel te water ge raakt ,en verdronken. Bij een twist in een herborg werd te Nieuwenhagen de mijnwerker C. door een militair uit een naburige gemeente doodgeschoten. De dader is gearresteerd. Te Amsterdam is een 41-jarige koet sier aangehouden, verdacht van beroo- ving van een portefeuille, inhoudende M. 1200 .en f 300.' -Wegens gebrek aan steenkolen zijn de fabrieken van de naaml'. venn. Van Oerles' band- en damastweverijen te Box tel stopgezet. Ongeveer 200 werklieden zijn hierdoor werkloos. De firma Kraaijeveld k Noordenne, (aannemers te Sliedrecht, hebben, wegens kolengebrek, hun werken moeten stopzet ten, waardoor 50 arbeiders zijh ontslagen. De sigarenfabrikanten hebben be sloten den prijs 'der sigaren tot en met 8 cent met 1 cent per stuk te verhooged. Te Delfshaven heerscht eeu typhus- epddemie, welke zich nog eiken dag uit breidt. Na langdurige proefnemingen is het bij de Electriciteitsfabriek te Leiden ge lukt electriciteit op te wekken uit ko- lenafval, dat in overvloedige mate aan wezig is en door andere fabrieken niet kan worden gebruikt. Minister Posthuma heeft nog .eens verklaard, dat in hotels en sociëteiten geen brood op de tafels aanwezig mag zijn, ook al 'brengen de gasten dit in strijd met de bepalingen mede. Door ,de ïirma Philips te Eind hoven is ten bate der tuberculosebestrij ding f 3000 geschonken. - Gistermorgen zijn twee jeugdige Duit sche smokkelaars, ongeveer 14 jaar oud, door de soldaat-kommiezen bij Haanrado doodelijk getroffen. Ook te Amsterdam zal van gemeen tewege warm1 water verstrekt worden. Te Berkel (N.B.) is Maandag onder een heg een steenen kruik gevonden, be vattende 37 zilveren munten uit den tijd van 16901720 met de wapens van Zee land, Philips II en Matthias. Te Tegelen zijn naar het „Hbld." meldt in arrest gesteld 2 Duitschers, die zich uitgaven voor Hollandsche grenskomj- rniezen. Zij werden gesnapt nadat zij even! te voren vhn Duitsche kinderen de smok kelwaar en bovendien meer dan hou der Mark hadden afgenomen. Twee kom mies-soldaten namelijk, door de kinde ren ingelicht, gingen langs het punt waar d.e roovers zich hadden opgesteld. Zij gedroegen zich daarbij als smokkelaars, lieten de beide vreemdelingen op Zich aanstormen en betrapten hen aldus op de daad. In een café te Nieuwenhagerheide ontstond ruzie tusschen burgers en mili tairen. Een dezer laatsten ging in een vlaag van woede zijn geweer halen en ijlde toen weer naar het café terug. On derweg ontmoette hij zekeren L. Cr., die met de zaak niets uit te staau had, en lostte een schot. C. stortte doodelijk ge troffen op den grond. De dader, zekere B. uit Vaar, werd nog dienzelfden avond gearresteerd, en naar de gevangenis ver voerd. De getroffene laat een weduwe en een kind achter' Het bestuur van de vereeniging „Het Belgische Dubbeltje" te Havre, die acht duizend leden telt, zond Maandag een cheque van 50.000 frank naar Neder land. („N. R. C.") Te Udenhout zijn een landbouwer, diens vrouw en twee kindéren plotse ling ernstig ongesteld géwordén, naar men meent ten gtevolge van brood met vergiftige bestanddetelen. In eene te "Amsterdam gehouden vergadering, belegd door de Crisis-conir missie der Amsterdamsehe bakkerij, heeft de heer I. Zeehandelaar den heer L. Snapper, bakkerspatroon aldaar, verwe ten, dat deze hem een afnemer zou heb ben afgetroggeld, door dien afnemer brood te leveren, zonder dat daarvoor de be- noodigde bons werden ingenomen. De heer Snapper acht daardoor zijn eer en goeden naam' aangerand en heeft bij de justitie een klacht wegens smaad doen indienen. Een gezin in de kolonie Beersdal te Hoensbroek, dat kort geleden door een bezoek van H. M. de Koningin werd ver eerd, ontving dezer dagen van IJ. 'M. een prachtige kinderwagen voor den jong ste uit het gezin, die eenigen tijd geleden geboren werd. 't Is te begrijpen, dat met trots en groote dankbaarheid het geschenk is aan vaard. OOSTBURG. Gisteren was in België? en ook in de lucht weer groote actie. Ook ons afweergeschut was gedurig in actie. 1 1 PET 110GR AD, 2 Oct. Maatregelen zijn uitgewerkt en genomen voor de lucht verdediging op Petrograd, hetwelk door verscheidene kringen van (hiervoor be- np'odigde werken omgeven is. PETROGRAD, 2 Oct, In den loop van den 16en September (R. T.) had een al- gemeene telling plaats met het doel bil jetten gereed te maken voor kiezers deir Constituante. BERLIJN, 2 Oct. De „Vossische Zei tang" verneemt uit Geneve, dat gedeel ten van het Amerikaansch spoorwegre giment, hetwelk zich achter hét Fransche front bevindt, tioor Duitsche vliegers met machinegeweren en bommen zijn aange vallen, waardoor eenige manschappen! we|rden verwond. Hier is dtis het eerste Amerikaansche bloed gevloeid. Een Amerikaansch soldaat, die een bom kort voor zij ontplofte opnam en in een rivier wierp, ontving als eerste Amerfi kaan het Fransche Kruis van Verdienste. SIDNEY. De arbeiders in de kolenmij nen zullen morgen het werk horvat tem. De kosten der staking beloopen waar schijnlijk 10 millioen pond. ROME. De Tribuna spreekt tegen, flat de Paus een tweede nota aan de En tente gezonden heeft. Het zenden vant een tweede nol a acht het blad echter niet uitgesloten. BERLIJN. De Pr zal heden over (Heerenhuis beraa bondsstaten hebber nieuwe indeeling stricten. Een ovc verkregen. De rijks tijleiders tot een Het Heerenhuis ko Men verwacht, dat een rede zal hou landsche politiek. LONDEN, 2 Oc Mesopotamië word van de uitgestrekt waarop de gevecht hadden, is het tot volledige opgave haaide buit. Even 13 kanonnen en 1 200 gesneuvelde <500 gewonden en vangenen zijn in onder deze laats officieren. li VAN DE GRE gevecht, dat gister Aardenburg plaats gehad, dat een Di beke moest dalen fnield. De bevolk ii bijzonder onder d« beurde; velen be; niet ter ruste, ter ter plaatse enoru Door den burger sie ingesteld voor nieling in de pen bestaat uit de he merman, J. F. D. 'de Smit, arcl nende te Sluis, burg. Zij vingen reeds aan. HAARLEM. De Holland kozen tot mer dhr. W. H. DEN HAAG. De eerdaags in werl Schen- en kleinha zen vastgesteld, handel op f 4 per talen voor leder ct. a BO ct., vr« manschoenen f 1 berekenen voor k vrouwenschoenen nen f 2.25, alles LONDEN. In d een besluit geput voer naar Zweden ken en Nederlaw alle goederen, wie niet verboden ,w; zijn uitgezonderd dommen, die doo meegenomen. Het October in werkii 't Projectiel, burg is gevallen, te zijn, gevallen die met een andc de Belgische gre Afdeeling Midd In de Sociëteit de alge.meene ver: vengenoemde afdi schap van den hi Onder de talrij waren verschilleni de verslagenm<B mededeelingen waaronder inzake Goes en een sul commissie van to station te Seroos Bij de stukken was een waarsch met vee verkoopt De heer A. Ges voordeel was hij De secretaris zeggen, dat dit dat als er uitvoer Zeeland zeker aü de lijst van prou voeren. Inzake het ver het geitenfokstati voor f 25 per jaar- opzegging, daar missie dit noodig De heer Van d men wel subsia vraagt, waarom ging te Veere si De voorzitter w betreft het fokst' provincie werkt; was, konden er w« vereenigingen aan Het bestuursvoa Naar aanleiding ven deelde de v taxateurs bij de noemd de heer en als plaatsverv. beeke te Middelt Medegedeeld w ren het hooi go« -goedgekeurd, dan het woord. De heer A. Ge; bezwaren bestaai De heer Melis roep is op de teurs. De heer J. H. bij slot van reken als men het opi Dé heer A. Ge:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2