Gemengd Nieuws Binnenland. Uit de Provincis, Kerknieuws. Onderwijs. De „Kölnische Zeitung" meldt uit Stockholm, dat, volgens de ,,Roeskoje Wolja", het vrouwenbataljon des doods is ontbonden. 'Er zou in het bataljon een bloedige twist zijn ontstaan, waarbij de aanvoerster, Oskajewa half dood werd geslagen. Een heel regiment was noodig om de orde te herstellen. De Belgische minister van justitie heeft, de volgende verklaring over de no ta der centralen afgelegd: ,.Van al het buitengewone wat de oorlog te aanschou wen heeft gegeven, is de vermetelheid of onbenulligheid van die nota's niet het geringste. Ik sta er versteld over als ik eraan denk, dat de mogendheid, die dat neerschrijft dezelfde is die, na gezworen te hebben, dat zij de onafhankelijkheid en onzijdigheid van België zou bescher men, alle rechten van ons land heeft geschonden". Keizer Wilhelm bezocht 25 dezer, den eersten verjaardag van de gevechten bij Hermannstadt, de slagvelden van die streek. Enver Pasja bezocht het Duitsche hoofdkwartier. De beroemde Fransche vlieger, ka pitein Guynemer, wordt vermist. De heer Bonar Law, kanselier van de schatkist, heeft, meldt het Hbld., be richt ontvangen, dat opnieuw een zoon van hetm vermist wordt; dit is kapitein J. R. Law, R. F C.., zijn oudste zoon. Zijn tweede zoon is gevangen in han den der Turken, zijn derde heeft zich juist bij een nieuw regiment aangesloten, als soldaat. Korniloiff en de andere officieren, beschuldigd van rebellie, zijn naar Byk- hoff in de provincie Mohileff overge bracht, waar zij in arrest zullen blijven tot het proces begint. Soechomlinoff is tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Mevrouw Soe chomlinoff werd vrijgesproken. Fitzgerald, lid van het Amerikaan- sche congres en tegelijkertijd correspon dent der Budget-commissie heeft de be- grooting tot 1 Juni 1918 bekend gemaakt. Deze bedraagt ongeveer 85 milliard Dol lar. Alleen voor het bouwen van vlieg machines zijn reeds 3.2 milliard uitge geven. De Ver. Staten zullen volgens deze berekening 250 millioen Dollar dagelijks voor den oorlog uitgeven. Het Berlijnsche avondcommuniqué meldt. De slag in Vlaanderen tusschen Langemarck en Hollebeke (HV2 K.M.), duurt nog voort. Hier en daar is de vijand tot een K.M. diep in onze gevechts zone gedrongen, waar verbitterd gevoch ten wordt. Lloyd George is Maandagnacht naar Frankrijk vertrokken. Den 24sten 's avonds hadden Duit sche torpedobooten op de Vlaamsche kust een vuurgevecht met vijandelijke torpedo jagers en vliegtuigen. Gedurende het ge vecht werd een vijandelijk vliegtuig neer geschoten en de bemanning, twee En- gelscbe officieren, gevangen génoanen. Eergisterenavond werd opnieuw een luchtaanval gedaan op Londen en En- gelsche kustplaatsen. Beiderzijds van het Kanaal werden hommen geworpen op Ramsgate, Margate, Dover, alsmede op Boulogne. Calais, Gravelines en Duin kerken. Branden werden waargenomen. Een Duitsch vliegtuig is niet teruggekeerd. Zeven personen zijn gedood. Volgens de Berliner Zeitung a. M. meldt de Neue Zuricher Nachrich ten, dat een hoog ambtenaar van het Vaticaan heeft verklaard dat, nu Duitschland ziel) heeft uitgesproken ten gunste van een wederzijdsche ontwapening en van de instelling van Scheidsgerechten, het waan zin en een misdaad zou zijn om |den oorlog nog langer voort te zetten. In de Matin toont Edmond Théry aan, dat Frankrijk op het oogenblik een voorraad zilver in metaal bezit van 4 milliard 300 millioen francs, hetgeen ge middeld 110 fres. per inwoner is. De Westminster Gazette hamert er nog eens op, dat de Belgische kwestie de toets is ter beantwoording van de vraag, of de Duitsche regeering ten aan zien van vredespogingen te goeder trouw is en dat de Êngelschen op dien weg niet kunnen opschieten, zoolang ze niet weten, of de tegenpartij hem te dien op zichte geëffend heeft. Boven Grathem (Limburg) heeft gis- terrrMdag een vliegtuig van vreemde na tionaliteit in zuid-westelijke richting ge koerst. Twee Duitsche vl'iegtuigenaan- g e h o ud en. Aan de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen deed eergisteravond een Duitsch water vliegtuig in de Wielingen, binnen ons gebied, een noodlanding, vlak bij het daar aanwezige Nederlandsche pa troel je- vaartuig, waarbij zich spoedig een tor pedoboot voegde. De beide inzittenden iwerden op het eerstbedoelde marinevaar tuig overgebracht. Toen eenige andere Duitsche vliegtui gen boven onze territoriale wateren ver schenen om te trachten het gevallen vlieg tuig alsnog mede te krijgen, heeft onze marine met gebruik van de vuurwapens, onze neutraliteit doen eerbiedigen; en werd een tweede watervliegtuig tot dalen genoodzaakt; een der inzittenden wasern- gtig gewond. Beide vliegtuigen werden naar Vlissin- gen gesleept. j Ook 'de Duitsche aviateurs werden naar Vlissingen gebracht; de gewonde werd na geneeskundig behandeld te zijn naar het St. Joseph Ziekenhuis vervoerd; de drie anderen onder bewaking gesteld in het hotel Zeeland," in afwachting van het verder onderzoek in deze neutrali- teitskwestie. Nader vernemen wij Den geheelen Woensdag is de belang stelling voor dq bij de sluizen gemeerde Duitsche watervliegtuigen, die door onze marine uit de Wielingen hier werden bin nengebracht, zeer groot geweest, velen begaven zich in een roeiboot om de vlieg tuigen van meer nabij te bezichtigen. De toestand van den gewonden Duitschen officier was Woensdagmiddag iets beter en is niet direct levensgevaarlijk. De drie andere Duitschers, een officier en twee onderofficieren, zijn Woensdag naar het interneeringskamp 0vergebracht Broodbesparing. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening vraagt aandacht voor het volgende ongehoorde nieuws Tengevolge van een betreurenswaardig misverstand bij den samensteller dezer mededeelingen is eenige dagen geleden aan de bezoekers van j-estau rants den raad gegeven zelf wat brood of beschuit mede te brengen, indien zij op het ge bruik daarvan bij den maaltijd prijs stel len. In werkelijkheid ys het tegendeel voorgeschreven. Elk gebruik van brood bij de maaltijden is in restaurants strikt verboden, en aan de gemeentebesturen wordt dan ook verzocht, daaraan streng de hand te houden. Wie een schotel of een meer uitgebrei der! maaltijd wenscht te gebruiken, moet zich van broodonthouden. De restau rateur mag in dat geval geen brood ver strekken. en evenmin toelaten, dat de bezoeker zelf brood meebrengt. Tenslotte wordt nog eens aangespoord tot 'de. grootste zuinigheid. Kaarsen. De Minister van Landbouw heeft onder wijziging in zooverre van zijns beschik king van 20 April 1917, I. bepaald dat de maximumprijs voor kaarsen in den kleinhandel a f 0,50 per pak van 300 gram netto niet zaJ gelden voor was- en vetkaarsen; H. vastgesteld een maximumprijs in den kleinhandel voor waskaarsen ten be drage van a. Ie kwaliteit f 2,25 per halve K.g.b. 2e kwaliteit f2,20 per halve K.g.; c. 3e kwaliteit f2,15 per halve k.g. III. vastgesteld maximumprijzen in den kleinhandel voor vetkaarsen van f 1,70 per K.g.; IV. vastgesteld een maximumprijs voor- was, benoodigd voor de vervaardiging van kerkwaskaarsen voor den tusschenhandel ten bedrage van a. Ie kwaliteit f 1,90 per halve K.g.; b. 2e kwaliteit f 1,85 per halve K.gj.c. 3e kwaliteit fl,80 per halve K.g'. De k o 1 en v 00 r z i e n i n g. Het Persbureau Vaz Dias verneemt: Ofschoon de benoodigde scheepsruimte voor het halen der door Engeland toe gezegde 100.000 ton kolen is gerequi- reerd, zal eerst dan voor de Regeering worden gevaren, ,als Duitschland een vrije vaargeul voor den kolenaanvoer heeft toegestaan. Dat was heden (Woensdag.) nog niet het geval, zoodat ook niet is te zeg gen, .wanneer deze schepen in ballast Zee zullen kiezen. De gemiddelde prijs der Engelsche ko len bedraagt thans f.o.b. Londen 30 sh. per ton. Naar het Rott. Nwbl. verneemt, heeft de Duitsche regeering de route Neder landEngeland (Huil en New-Castle) voor het vervoer van kolen, in beginsel vrij gegeven. Spoorlooze dagen. De maatschappijen zullen hun uiterste b|est doen, heet het in de couranten, om te verhinderen, dat het tot een alge- heele stopzetting van het treinverkeer komt. Men stelt voor, alleen locaal trei nen te laten rijden, van Leiden naar iclien Haag, van Leiden naar Haarlem, van Haarlem naar Amsterdam enz. Zoodoende zou men om van Amsterdam naar Rot terdam te komen, viermaal moeten over stappen en een half etmiaal noodig: heb ben. Veel practischer schijnt het ons, eeni ge dagen per week vast te stellen, waar op niet gereisd mag worden. Waarom zouden er geen spoorlooze dagen inge voerd kunnen worden, b.v. Zaterdag en Zondag? Dit zou bovendien aan de voor standers van Zondagsrust aangenaam zijn. Het reizend publiek zou zich er dan aan moeten wennen, alleen öp bepaalde da gen der week te reizen. Vele hoogst on- noodige uitstapjes, en familiebezoekjes zouden op deze wijze achterwege blijven. De uitvoer van 1 Va-jarige ruins is zeer spoedig te verwachten. S miker. Er bestaat blijkbaar eenige ongerust heid onder het publiek over de suiker. Daarvoor is inderdaad geen enkele aan leiding. Met stelligheid- kan worden ver zekerd, dat 'er voldoende suiker is voor de behoefte en dat aan veriiooging der winkelprijzen niet wordt gedacht. Inlijving li ch ting 1918 en uit stel van eerste oefening. In het tijdvak van 2226 October 1917 zal worden ingelijfd 1/4 gedeelte van de getallen der dienstplichtigen van de lich ting 1918, toegewezen aan de regimenten veld-artillerie en aan het korps rijden de artillerie. Ten aanzien van dienstplichtigen van! vorige lichtingen, die uitstel of verlen ging van uitstel van eerste oefening heb ben tot het tijdvak waarin de dienst plichtigen der lichting van 1918, toege wezen aan de regimenten veld artillerie en aan het korps rijdende artillerie, moe ten worden ingelijfd, wordt dit uitstel of deze verlenging van uitstel geacht te zijn verleend tot het tijdvak, waarin het over schietend gedeelte van de dienstplichtigen dier lichting, toegewezen aan vorenbe doelde korpsen, zal worden ingelijfd. Nader zal worden bekend gemaakt het tijdvak waarin deze inlijving zal geschie den. (S.ct.) GASRANTSOENEERING TE GOES. Door Burgemeester en Wethouders en de Gascommissie is de volgende regeling getroffen voor gasrantsoeneering geduren de de maanden October 1917 tot en met Maart 1918, welke is gebaseerd op eene totaal-gasaflevering gedurende die maan den van 499.361 kub. Meter, welke hoe veelheid door de Rijkskolendistributie is toegewezen. De gasrantsoeneering van het geheele land is opgemaakt naar een kolen- aanvoer van 80.000 ton per maand en kunnen derhalve onderstaande kub. Me ters gas ook slechts dan worden geleverd als geregeld kolenaanvoer plaats heeft. Het rantsoen van iederen particulieren gasverbruiker wordt vastgesteld op 65 pCt. van het verbruik iu de overeenkom stige maand van het vorige jaar voor de maanden October en November en van het voor-vorige jaar voor de maanden December, Januari, Februari en Maart, met dien verstande, dat als minima gel den de minima, volgens de Rijkskolen distributie (circulaire d.d. 1 September 1917) waarvan onderstaand een uittrek sel) en als maxima tweemaal deze minima. Voor nieuwe verbruikers gelden als rantsoen de minima der Rijkskolendistri butie. De industriegasverbruikers ontvangen 75 pCt. van het verbruik in November 1916, overeenkomstig voorschrift R.K.D. Voor winkels, werkplaatsen enz. kan een toeslag worden gegeven, waarvoor schriftelijke aanvrage aan de gasfabriek moet"* worden ingediend. Aan inrichtingen, waar geene gedwon gen rantsoeneering kan worden toegepast'' (gevangenis, station, post- en telegraaf kantoor enz.) wordt verzocht het gasver bruik te beperken tot de strikte behoefte. Bij overschrijding der rantsoenen met niet meer dan 10 pCt. wordt voor het meerdere per kub. Meter f0.25 toeslag berekend, terwijl bij meer-verbruik de aan sluiting kan worden afgesneden. (Art. 14 der verordening, regelende de voorwaar den, waarop gas door de gemeente Goes geleverd wordt). Aan iederen gasverbruiker zal een rant- soenkaart worden toegezonden, inhouden de de bepalingen der rantsoeneering en het rantsoen voor elke maand. Eventueele reclames of bezwaren tegen de uitvoering van vorenstaande rantsoe neering worden behandeld in vergaderin gen van Burgemeester en Wethouders en de Gascommissie samen. UITTREKSEL uit de ALGEMEENE GAS- EN ELECTRICITEITSRANSOENEERING. (1 October 1917—31 Maart 1918). 's Gravenhage, 1 Sept. 1917. De Rijkskolendistributie heeft voor de rantsoeneering van gas voor het tijdvak van 1 October 1917 tot en met 31 Maart 1918 de volgende regelen vastgesteld. Gas. Aan alle particuliere verbruikers moet worden verstrekt: I. als minimumrantsoen: a. voor verlichting in October 16 kub. M. November 22 December 26 Januari 24 Februari 19 Maart 13 b. voor bij-koken (waterverwarming enz.) 10 kub. Meter per gezin per maand, vermeerderd met 2 kub. Meter voor elke persoon, waaruit het gezin bestaat. II. als vast rantsoen voor verwarming 180 kub. Meter voor eiken door de Brandstoffencommissie geboekte gashaard, waarvoor van het brandstoffenrantsoen 6 H.L. steenkolen wordt afgetrokken. Bovenstaand minimumrantsoen is de gemiddelde behoefte van de kleinere ver bruikers in de groote steden, zoodat, mits de uiterste Zuinigheid wordt betracht, met dit rantsoen wordt toegekomen. Elke gemeente moet eeji zoodanig stel sel van gasrantsoeneering invoeren, dat elke verbruiker zijn minimumrantsoen ont vangt. Model rantsoenkaart. No... GASRANTSOEN October 1917Maart 1918 jvooir Wijk.No. Mits op geregelden kolenaan voer kan worden gerekend, mag uw gasverbruik bedragen in de maanden: October 1917 kub. M. November 1917 December 1917 Januari 1918 Februari 1918 Maart 1918 Bij overschrijding der rantsoenen met niet meer dan 10 pCt. wordt voor het meerdere per kub. M. f0.25 toeslag bere kend, terwijl bij meer-verbruik de aan sluiting kan worden afgesneden. (Art. 14 der verordening, regelende de voorwaar den, waarop gas door de gemeente Goes geleverd wordt). G e mee n te-Ga sfab rie k Goe s. De Directeur-Boekhouder; S. H. BONTHUIS. Pensioen verleend f 735 aan Mevr. M. Grijns, wed. A. Tukker, ontvanger re gistratie en domeinen. Bij K. IB. zijn benoemd bij de infanterie tot tweede luitenant o.a. de sergeants M. G. Meeuse, P. Kramer. J. Baurdoux, J. Jonkers, W. A. Almekinders, C. Jan sen, .1. Bongerd. F. H. Zegers en R. W. B. Muller. Door Gedeputeerde Staten zijn ter vervanging van de heeren H. J. van Poel- voorde te Vlissingen en C. N. van der Ideijde te Wissenkerke. die voor hunne benoeming bedankt hebben, benoemd tot lid der .Commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, respectievelijk in de inspectie Vlissingen "(standplaats aldaar) en inspectie Middelburg (standplaats Kort- gene). de heeren J. G. van Niftrik te Vlissingen en J. S. de Regt te Kats, Naar wij vernemen zullen de zaken van de ,,N. V. Crediet-Bank en Handels- vereeniging te Oostburg en IJzendijke in liquidatie vanaf 1 October a.s. in dezelfde gebouwen worden voortgezet door Hen- drikse en Co's Bankiers en effectenkan toor te Middelburg. Middelburg. Gisteren geraakte bij de stationsbrug een jonge stier los van zijn begeleider, hij ging op eigen houtje de Loskade op, verschillende personen trachtten tevergeefs het dier te grij pen; zelfs maakten een paar hun ner daarbij kennis met de straatstee- nen en werd een der toeschouwers door het dier op een schip geworpen. De los- gebrokene ging de brug over en kwam op het stationsemplacement terecht, waar de jacht werd voortgezet en waar o.a. een rijwiel van een inspecteur' van po litie de lucht inging op de horens van het dier. Ten slotte werd hij toch weer verschalkt en verder naar de plaats van bestemming vervoerd. Gelukkig was alles zonder ongelukken afgeloopen. Alhier bevond zich reeds eenigen tijd een jongmensch dat de a'andacht der politie trok. Toen hij werd aangehouden om te onderzoeken wie hij was, bleek, dat hij in het logement, waar hij ver toefde een valschen naam had opgegeven en ook op het politiebureau gaf hij steeds een andere naanr op. De politie heeft toen photo's van den aangehoudene la ten maken en rond gezonden. Thans is het gebleken, dat men te doen had met zekeren C. H. D., die te 's-Gravenhage woont en zich daar aan rijwieldiefstal len heeft schuldig gemaakt, hij is nu naar den Haag overgebracht. De 17-jarige P. M. uit Oostburg, die zich te Middelburg en Vlissingen aan verschillende oplichterijen heeft schuldig gemaakt, is thans naar het huis van be waring alhier overgebracht. Gebleken is, dat hij nog een winkelier alhier voor een rijwiel en een te Oostburg voor ©en jachtgeweer van f500 heeft opgelicht. Heden lag in café „De Eendracht" wederom het bekende adres ter treeke- ning tegen het stoomgemaal in den Pol der Walcheren. In verband hiermede mel den wij, dat dit alleen door grondeige naars ,en dus niet door pachters mocht worden geteekend. Goes. Daar gebleken is, dat door ver schillende ingezetenen geen gebruik ge maakt wordt van het hun toekomende rantsoen van Rijst, Gort en Havermout, verzoekt de Burgemeester dezer gemeen te hen, die om die redenen vrijwillig van hunne rantsoenen afstand weïischen te doen, dit schriftelijk aan hem mede te deelen of hiervan kennis te geven, aan het Gem. Distributie-Bureau, daar deze rantsoenen dan ten goede kunnen komen aan die gezinnen, welke ondanks de gewone rantsoeneering, voortdurend een te kort aan levensmiddelen hebben. Wissenkerke. In den Spieringpolder ge meente Wissenkerke is een Duitsche pa pieren luchtballon van 21/2 M. hoogte, neergedaald. Er stond op vermeld: kan vernietigd worden. 'sHeer Abtskerke. Vanaf 16 October krijgen de buitenwijken dezer gemeente 2 postbestellingen. lerseke. Tegen 1 Januari a.s. is door den heer W. Goedheer ontslag gevraagd als directeur van den gemeentelijken rei nigingsdienst. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is bij den heer Z. aan den Haven- dijk een belangrijke hoeveelheid steenko len ontvreemd. Daders natuurlijk onbe kend. Kerkwerve. Alhier is een vat, bruto wegende 252 K.G., aangebracht, dat ver moedelijk traan inhoudt. Ned. Herv. Kerk. Ds. Meerburg bericht aan de Ned. dat hij vooreerst er niet aan denkt eme ritaat te' vragen. Geref. Kerken. Middelburg. Gisterenmiddag werd inde GaSthuiskerk alhier een vergadering ge houden van afgevaardigden der Ger. Ker ken uit de classe Middelburg;. Deze ver- gjtdering, bijeengeroepen door een com missie van Evangelisatie, werd geopend door haar voorzitter Dr. Colder, waarna gezongen werd Ps. 6810 en gelezen de gelijkenis van den zaaier. Door Ds. Wielenga werd ingeleid het onderwerpDe kerk en de Evangelisatie. Inl'. stelt nader vast de begrippen kerk en "Evangelisatie, gaat daarna na het verband tusschen beide, om ten slotte aan te wijzen de roeping der kerk inzake Evangelisatie. Ds. Netelenbos refereert over „de methode van Evangelisatie." Hij spreekt als zijn doel uit een discussie uit te Jokken, die vruchten zal afwer pen voor de praktijk. Op b»ide referaten volgde een geanimeerde discussie. Jal van belangstellenden woonden de verga dering bij. Op de voordracht voor le -raar gym nastiek aan de H. B. S. te Vlissingen zijn geplaatst. L. v. d. Steen te Assen en A. C. Kiviet te Vlissingen. Geslaagd te Utrecht voor apothe kersassistente mej. A. M. Buskop te Vlis singen. Voor telegrafist zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames A. C. Andri essen en A. E. Yerhage en de heer A. Steve- ninck "te Vlissingen. De groote buitengewone vergade ring, door de Vereen, van Chr. Onder wijzers en Onderwijzeressen in Nederland te houden in betrekking "tot de onder- wijzerssalarissen, zai Woensdag 24 Oc tober a.s. te Den Haag gehouden wor den. De Tweede-Kamerleden Van der Mo len en Gerretson zullen er optreden. De Chr. School te Zevenbergen wordt een Mulo-School. Besluiteloos. In het begin van 1916 vervoegden zich D. L. en C. v. R. aan het Raadhuis te Hilversum pm iu ondertrouw te gaan. T,oen de trouwplech tigheid twee weken daarna zou plaats vin den, liep cfe bruigom weg. In het be gin van dit jaar vervoegden beiden zich wederom aan het raadhuis met de bood schap, dat ze nu wel trouwen wilden. Daar gaf men hun echter te kennen, dat ze eerst weer in ondertrouw moes ten gaan, waartoe ze bereid werden ge vonden. De ambtenaar van den Burger lijken Stand, vreezende. dat er wederom een kink in den kabel mocht komen, deelde hun mede. dat zij een dag voor hun trouwen moesten melden, dat zij bij hun plan bleven; hij zou alsdan de ge zegelde stukken in orde brengen. De vrees van den ambtenaar werd be waarheid, want de geliefden verschenen' niet. Echter vervoegden zij zich j.l. Vrij dag ten raad huize met de mededeeling, dat zij Zaterdag d.a.v. wenschten te trou wen, dus nadat zij ten tweeden male een buitengewoon langen tijd in onder trouw hadden doorgebracht. Zaterdagmorgen te elf uur zou dan de plechtigheid plaats vinden. De ambtenaar van den Burg. Stand mocht echter tot half 12 geduld oefenen. Vóór het raadhuis toch op den z.g. Kerkbrink, had zich in dat. half. uur een scène afgespeeld, wijl de bruidegom niet naar boven wilde. Ten slotte liet hij zich bewegen toch maar te gaan. Den ambtenaar ziende, die hem aan zijn bruid zöu verbinden, maakte hij "ech ter rechtsomkeert, zijn aanstaande in hef tige gemoedsbeweging achterlatende. Tot heden is de trouwlooze niet teruggekeerd. Wie nu mocht denken, dat hier de jeugjd den menschen parten speelde, vergist zich deerlijkde bruigom is 45 jaar, de bruid 38 jaar. Een bewoonster van den Overtoom te Amsterdam heeft aangifte gedaan, dat door een onbekende inkt op haar klee- ren geworpen is. Den heer W. de Boer, beschuitfa brikant te Apeldoorn, is het na een paar jaren zoeken en probeererr gelukt een aardappelrooimachine te construeeren, die tot een der beste en meest practische uitvindingen op dit gebied mag wonden' gerekend. Gisteren zijn te Zwartemeer de vrouw en de 14-jarige dochter van den arbeider M. B. in een wijk geraakt en verdronken. De logger Y.M. 306 Noord-Holland uit IJmuiden heeft bij het Haakslichtschip een kist opgevischt, welke bij opening brandbommen bleek te bevatten. Uit vrees voor een ontploffing, zette de bemanning deze kist met gevaarlijken inhoud dade lijk weer over boord. Te Schiedam is een 15-jarige jon gen door een deksel van een ketel ge troffen, zoodat hij een hoogernstige her- senverbloeding bekwam. Bij een twist in een huis in de Conradstraat te Amsterdam, tusschen moe der, dochter, schoonzoon en nog enkel'e familieleden, kreeg de 70-jarige moeder, die zich zeer opgewonden had, een slag op het hoofd. In het O. L. Vrouwe-Gast- huis is de vrouw later overleden. Te Best brandden schuren en stal len af, in eigendom toehehoorende aan het R. K. kerkbestuur. Een groote voor raad ongedorscht koren, alsmede een rijr tuig, een kar en een 20-tal kippen ver brandden. - Te Nieuvveschans raakte een rem mer bij het rangeeren tusschen de buf fers bekneld. Zijn toestand is levensge vaarlijk. ,In deze maand zijn op het stati- onnement 's Heeremberg al reeds bijna 500 processen-verbaal wegens smokkelen opgemaakt. Eiken morgen, wanneer een troep arbeiders de grens overschrijden, om naar hun werk in Duitschland te gaan, vallen er „slachtoffers." Naar wij' vernemen, is door de di recties der Staats- en Particuliere mijnen beslóten, den duurtetoeslag, der mijnwer-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2