WonlHiibouw It toes. Polder Walcheren. i Mittofl to Gerei. M te Goes. «V Ie Dinsdag den 25 September 1917, Eene partij Mealiilairs Gosdereii, Burgerlijke Stand Advartentiën. Te pacbien voor don lijd van zeven jaren: Landbouw m Veeteelt. Rechtszaken. Laatste Berichten. marktberichten. I aiearamnièfi. Getrouwd: Algemeene Vergadering De Vereeniging Woningbouw vereniging „NIEUW GOES", gevestigd te Goes, noodigt in verband niet haar bouwplannen, gegadigden voor een woning in huurprijzen van f 3.25 tot f 5.per week, uit, zich schrif telijk aan te melden bij baar Secretaris, den beer Mr. J. H. M. STIEGER, vóór 1 October e.k. Teekeningen te bezichtigen en inlichtingen te verkrijgen bij den Architect den heer E. G. 0. ROTHUIZEN dagelijks tusschen 1 en 2 uur 's n. m. Aflossing van Obligatiën. Donderdag 27 September a. s. zal nogmaals bij de Wed. A. GABR1ËLSE, Café „Eendracht" het adres ter teekening liggen voor Grondeigenaren die bezwaar hebben tegen de oprichting van een Stoomgemaal in den Polder Walcheren. M te GOES. Groote voorraad: Emaille en Gegalv. Huishond- Artikelen, Electrische zaklampen, Carbidhuislampen, nieuwe Rij wielen met prima Engelsche banden tegen oude prijzen, bij L. B O O S E, Koudekerke. Dubbelhuis met Schuurtje en Tuingrond, twee perceeien Bouwland, verkoopen: I. Een Woonhuis en Erf, met Tuin en 2 Kippenhokken II. Een Huis en Erf, met Tuingrond, III. Een perceel Weiland een offerstok, opgetrokken uit Belgisch graniet en van boven voorzien van een uit ifzer gesmede bus. Op deze bus zul len de woorden prijken: „Voor de Ar men," terwijl het benedengedeelte ver meldt: „God behoede ons land voor oor log." tiet denkbeeld en de uitvoering van dit monument gaan uit van den ar chitect (Koster; de kosten worden ge dragen door den heer Walther Philips', directeur der C. V. Gebrs. Philips. Het Gem. bestuur aanvaardt deze schenking. Vereeniging van Nederland- sche Akkerbouwers. Afdeeling Walcheren. Onder voorzitterschap van den heer A. de Feijlter werd gisterenmiddag in het Schuttershof een algemeene vergadering gehouden van bovengenoemde afdeeling. De voorzitter zeide, dat reeds een zes tigtal personen als lid zijn toegetreden, terwijl voor een afdeeling slechts 15 le den noodig zijn. De voorzitter zette in het kort nog eens het tot standkomen en het doel der vereeniging uiteen. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd door enkelen gebruik gemaakt. Een der aanwezigen vroeg of niet be ter is een algemeene Bond van allen, die bij landbouw en veeteelt betrokken zijn. De voorzitter wees op het bestaan van de federatie vah Bonden van Melkvee houders, die reeds met succes optrad bij' de regeering. Ook wees de voorzitter er op, dat de Landbouwmaatschappijen meer actief zijn geworden, na de oprichting der vereeni ging van Akkerbouwers. De heer Nelissen, lid van het voorloo- pig comité, vroeg of wel noodig is een afdeeling op te richten, nu de Z. L. M., 'en 'ook het Nederlandsch Landbouwcomité actiever zijn geworden. Als er fusie komt tusschen de landbouwmaatschappijen zal er strijd blijven als ook deze vereeniging blijft bestaan. De voorzitter gelooft niet in een fusie. Als nu werd overgegaan tot het vast stellen van een huishoudelijk reglement voor de afdeeling', waarin o.a. bepaald werd, dat bet bestuur uit minstens 5 leden zal bestaan en dat buiten het be stuur een bezoldigd secretaris kan wor den aangesteld. Het vereenigingsjaar zal loopen. van 1 October tot 30 Sept. Tot leden van het afdeelingsbestuur werden gekozen de heeren A. P. van Nieuwenhuijze, Oostkapelle; N. J. Nelis sen, Nieuwland; Abr. Janse, Biggekerke; J. J. Mesu, Ritthemn en J. C. de Vlieger, Vrouwepolder. Het bestuur verdeelde de functies als volgtvoorzitter dhr. Mesuvice-voorzitter dhr. Nelisse; penningmeester dhr. Van Nieuwenhuijze, terwijl dhr. A. de Fedj- ter tob secretaris buiten het bestuur werd benoemd. Fruit ex port. Wij hebben gemeld, dat („Bureau Haack" voorloopig geen fruit voor Duitschland meer betrekt. Wij kunnen hier aan toevoegen, dat 'onder- handeld wordt over de wijze van beta ling door dit Bureau. Verwacht mag wor den, dat over 'n dag of tien weer voor Duitschland geveild mag worden. Genoemd bureau heeft toestemming ver leend 'tot doorvoer van Ned. fruit naar Denemarken, Zweden en Oostenrijk. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, "deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij1 o.a. zijn ver oordeeld wegens: diefstal: P. d. R., 22 j., varensgezel, Vlissingen, gedetineerd, tot 4 m. gev.- straf, met aftrek voorarrest en tot 2 m. gev.-strafJ. J. H., 59 j., Oostburg, tot 2 m. gev.-straf en S. A., 49 j., dagloo- ner, en P. 0. Dh., 22 j., sjouwerman^ beiden Hulst, beiden tot f10 b. s. 10 d. h. en J. D., 15 j„ en F. d. N., 17 j., beiden varensgezel, Neuzten, ieder tot Ï5 b. s. 2 w. tuchtsch.beleediging ambtenaar: J. Mj. v. A., 45 j., hvr. v. F. K., zonder beroep, Neuzen, tot f10 b. s. 10 d. h.; poging tot verboden uit voer: M. M., 27 j., werkman, Rilland- Bath, en M. J. W., 31 j., koopman; en W. C. B., 19 j., opperman, beiden Goes, allen tot 6 w. gev. straf, allen als ge detineerd met aftrek voor-arrest, en over treding distributiewet: M. C. v. L, 32 j., broodbakker, Neuzen, tot f25 b. s. 25 d. h., G. J. W., 52 j., tuinier, Axel, tot f20 b. 9. 20 d. h., A. V., 58 j., winkelierster, Neuzen, tot f 15 b. s. 15 d. h., en A. M. H., 35 j., hvr. v. M. C. v. L., zonder beroep, M. B,, 57 j., hvr. v. A. S., en J. J. d. B., 39 j., hvr. v. F. J. y. d. P., allen Neuzen, en E. d. H., 46 j., hvr. v. I. S., winkelierster, Cadzand, allen tot f10 b. y. 10 d. h. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was heden die tegen P. M. uit Terneuzen, die bekende onder ben invloed van sterken drank een rijwiel te hebben ontvreemd. De eisch luidde maanden gevangenisstraf. Vervolgens werd behandeld de zaak te- fn, F' ,,T' Brf P' v- D. Cl S. uit xel, allen beklaagd van diefstal van peren. _Tefeb de beide eersten werd bij verstek f5 of 5 dagen en tegen S., die wel ver schenen was, f5 of een week tuchtschool gevorderd. De volgende bekl. E. V. te Biervliet beklaagd van diefstal van een zak gerst. Bekl. bekende een.zak te hebben weg genomen, waarvan hij niet wist of bijl van zijn vader of een ander was. De eisch luidde f20 of 20 dagen. Tegen E. v. A., eveneens te Biervliet, luidde de eisch wegens heling van den zak gerst een maand gevangenisstraf. Alsnu stond terecht J. J., schipper te Dordrecht, thans gedetineerd, beklaagd van poging tot uitvoer van 60 K.G. harde zeep en 8 K.G. Kwatta. De eisch luidde twee maanden gevan genisstraf. Niet verschenen was F. K. uit Terneu zen. De eisch luidde bij verstek wegens diefstal van een tammen ekster f10 of 10 dagen. Evenmin was verschenen Justina A. uit Sas van Gent. Wegens diefstal van een badhanddoek luidde de eisch f 10 of 10 dagen. De volgende beklaagde L. B., vrouw V., uit Westdorpe, was wel verschenen; zij heeft volgens de- getuigen een buurmeisje zéér onwelluidende woorden toegevoegd; doch bekl. ontkende dit. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Ook wegens beleediging was gedagvaard J. K. uit Wemeldinge. Hij was niet ver schenen; hij heeft W. Nieuwenhuijze toe gevoegd: schurk en oplichter. De eisch luidde f 10 of 10 d. Wegens mishandeling stond terecht S. uit Middelburg. Toen getuige C. J. Bernard twee vechtende honden met een zweep wilde scheiden, gaf bekl. hem een klap in het gelaat. Eisch f 10 of 20 dagen. Tegen J. M. te Middelburg, die W. Kerkhove een klap gaf bij een buren- twist luidde de eisch f 10 of 10 dagen. Weigens wederspannigheid tegen een agent van politie luidde de eisch bij ver- Stek tegen L. 0. uit Terneuzen f20 of 20 dagen. Wegens' beleediging van en wederspan nigheid tegen den gemeenteveldwachter J. de Roos te Biervliet stond terecht J. B. C. uit Hoofdplaat. Eisch f20 of "20 dagen. Eveneensl wegens beleediging van een veldwachter luidde de eisch tegen B. F. v. O. te Hoek, 3ie zeide een andere •bedoeling te hebben gehad met z;ijlne woorden, f 5 of 15 dagen. De laatste zaak wias die tegen G. N. uit Hulst, die op 20 Augustus den ge meenteveldwachter Cortvriendt met een klomp in het gezicht sloeg. 1 Bekl1. ontkende. De eisch luidde een 'maand. Uitspraak in alle zaken 28 Sect. M r. P. B uijislf Gisternamiddag is in het Diaconessenhuis te Leeuwarden overleden, 53 'jaar oud, mr. P. Buys!, Sedert April' 1916 advocaat-generaal bij het gerechtshof aldaar. Mr. Buys was tevoren achtereenvolgens 'ambtenaar van het O. M. biji 'het kantongerecht te Alk maar, substituut-officier te Zierikzee en Asisen en officier van justitie te Win schoten. ny, die was voorafgegaan dooi- een hevige beschieting, is door ons vuur gestuit. Op het overig front het gewone kanon vuur. STOCKHOLM, 20 Sept. Uit Petrograd wordt gemeld, dat de voorloopige regee ring overwegende, dat de beweging Kor- niloff volkomen is onderdrukt en dien tengevolge de daardoor veroorzaakte bui tengewone maatregelen onnoodig zijn ge worden', besloten beeft tot opheffing van de post van 'militair-gouverneur van Pe trograd. Tot bevelhebber der troepen in het dis trict Petrograd is kolonel Kalkomnikov* benoemd. Deze is van uitgebreide machts bevoegdheden voorzien tot regeling 'der quaestien van de levensmiddelenverzor ging en het transportwezlein. FRANKFORT, 20 Sept. De Frankfur ter Zeitung verneemt uit Stockholm, dat volgens in Finland loopende geruchten aldaar- aan Russische soldaten benzinie en springmiddelen zijn versteekt, om, bij een Duitscben inval in Duitschland da bruggen en wegen te vernielen. BERLIJN, 20 Sept. De Duitsche Tages- zeitumg" verneemt uit Stockholm, dat de Zweedsche stoomschepen ,,'Olof Vik" en „Jeus Wilson", beide op weg van Go thenburg naar Nederland door 'Eiigelsc.he marinevaartuigen zijn opgebracht. WASHINGTON, 21 Sept. President Wil son is gemachtigd de verbindingsmidde len tusschen de Ver. Staten en vreemde landen te censmeexen, om te beletten dat via Zuid-Amerika of andere neutrale landen berichten van militair belang naar Duitschland worden gezonden. LONDEN, 21 Sept. Uit Stockholm: Te Petrograd hebben onlusten plaats gehad. Kerensky was zoo goed als opgesloten in het Winterpaleis. Matrozen en arbei ders uit ICronstadt reden in auto's door de straten. Een poging om een onmiddel- lijken vrede af te dwingen is verijdeld. PETROGRAD, Bij Riga deden de Duit- schers een aanval ten 0. van Lernburg; ze werden onder zivare verliezen terug geslagen. De Roemenen bezetten vijan delijke stellingen ten Z. van Grozesti en namen 55 man gevangen. AMSTERDAM. Gisternamiiddag heeft men op het opgehoogd wordende terrein achter de de Laïresseslraat het lijkje op gegraven van den 8-jarigen J. Moes, welk knaapje sinds Dinsdagmiddag vermist werd. Het vermoeden, dat het kind be dolven was geraakt onder de lading ^rnd uit een der kipkarren, waarmede de op hooging geschiedt, is dus waarheid! ge bleken. Tegelijk met hem is nog een jongentje gedeeltelijk bedolven geraakt, maar dit kind is bjjtijds uitgegraven kunnen wor den. De Lokal-Anzeig'er laat zich ten op zichte van de Belgische kwestie als volgt uit: Voor Zoover wij ingelicht zijn, heeft in den laatsten tijd 'inderdaad de Engel- sehe voelhoren zich, met betrekking tot de Belgische kwestie gewend tot een be vriende mogendheid en in evenzteer tot niets bindenden vorm is daarop antwoord gegeven. Dat men zich bezig houdt met het Engelsche voorstel om het Belgische onderpand te ruilen tegen de Duitsch-Afri- kaansche koloniën, <rf 'bet antwoord in positieven of negatieven zin vervat is, of dat vooraf een verleening van vol doende waarborgen voor België geëischt is, behoort reeds tot 'het gebied van meer of minder juiste vermoedens, waarvan de openbare meening zich heeft meester gemaakt. Daartoe behoort ook de bewe ring, dat Engeland besloten is^ om onis een deel van het Kongo-gebied tegen, Duitsch Zuidwest-Afrika aan te bieden. Tot zoover zullen de zakea, gelijk wij meenen te weten, nog lang niet gevor derd zijn. In elk geval verdient het feit volle aandacht, dat de Britsche regée- ring haar voelhorens uitstrekt naar alle oorloge- en vredeskwesties. Goes. Gisteren werden alhier in de „Prins van Oranje", voor de erfgenamen van H. van Sprang, ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht de vol gende onroerende goederen m »de ge meente Goes 1. Een woonhuis en erf, aan de Sint Jaoobstraat, wijk B no. 133, groot 54 c.A. en 2. een woonhuis en erf, aan den O'ostwal, wijk B no. 135a, groot 21 c.A. aan dhr. Johs. Bakker te Goes voor f900; 3. een woonhuis en erf, aan den O'ostwal, wijk C no. 263a, groot 1 A. 10 c.A. aan dhr. Corns. Sinke te Goes voor f 1410; 4. een woonhuis en erf met kelder, op den hoek van den Oostwal en de Kleine Kerkstraat, wijk C no. 258, groot 60 c.A. aan dhr. Mars. Buitendijk te Goes voor f 1210; 5. een woonhuis en erf, aan de Kleine Kerkstraat, wijk C no. '257, groot 57 c.A. aan dhr. C. B. van Sprang te Goes voor f500 6. een woonhuis en erf, aldaar, wijk C no. 256, igroot ongeveer 53 c.A., en 7. een woon huis en erf, aldaar, wijk C no. 256!a, groot ongeveer 52 c.A. aan dhr. P. C. van Sprang te Goes voor f 1010; 8. een woonhuis en erf, aan de Korte Vorst- straat, wijk C no. 102a, groot 47 c.A. aan 'dhr. G. Boudens te Goes voor f800, voor ledikanten f 10; 9. een woonhuis ;en erf, aldaar, wijk C. no. 102, groot 44 c.A. aan dhr. G. Boudens, voornoemd, voor f700; 10. een woonhuis en erf, aan den Ouden Singel, wijk G no. 130, groot 89 c.A. aan dhr. Jb. Torbijn te Goes voor f1080; 11. een woonhuis met het erfpachtsrecht van den grond, aan de Adolf van Westerwijksbuurt, wijk D no. 63b, groot 40 c.A., aan dhr. P. C. van Sprang, voornoemd, voor f660; 12. een woonhuis met bet erfpachtsrecht van den grond, aldaar, wijk D no. 63c, groot 20 c.A. aan Mej. M. Driedijk, wed. M. Rijk te Goes voor f410; 13. een woon huis en erf, aan den West-Singel, wijk E no. 144a, groot ongeveer 2 A. 45 c.A. aan dhr. 'J. H. Nonnekes te Goes f 1760; 14. een woonhuis en erf, aldaar, vv'?jk E no. 144, groot ongeveer 2 A. 45 c.A. j aan dhr. Jobs. van de Repe te Goes voor f 1650; 15. een woonhuis en erf, aldaar, wijk E no. 140, groot 2 A. 63 c.A. aan dhr. J. J. A. Sandee te Goes voor f2630. Totale opbrengst f14730. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 21 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 22 Sept. Matige tot krachtigen, tijdelijk afnemende PARIJS, 20 Sept. Officieel.Een Westelijke tot Zuidelijken wind; zwaarbe- Duitsche aanval ten Zuid-Oosten van Cer- wolkt met tijdelijke opklaring; weinig of GOES. Geboren: 21, Jan, z. v. Willem de Bruijne en Leuntje de Back. Overleden: 20, Jacoba Poleij, 78 j., wed. van Jacob Kole. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 20 September 1917. Kleine Veiling. Appels: Goudreinette f8, Hondsimui- len f 7.50, Grofzuur f 7, Peperappel f 5.40, Princesse Nobel f6.20, Fransche Belle- S fleur f 5.30, 'Landsberger Rei nette f 5.60, j Slerappel f9, Afval appels f2f4.20, al- I les per 100 K.G. Peren: Maagdepeer f 8.25f 9.25, Puch. Williams f7.25, Witte Cozijin f4, Pondspeer f5, Jodenpeer f6.10, Curé f4.25, Rietpeer f5.25, Andere soorten f2—17, alles per 1ÖÖ K.G. geen regen in het ZuidQosten; in het Noordwesten meer kans op regen. Weinig verandering van temperatuur. ANTON M. SIMONS en MADELEINE M. Th. BORGHGRAEF, die mede namens familie hartelijk dank zeggen voor de blijken van belangstel ling bij hun huwelijk ontvangen. Goes. 20 September 1917. Heden overleed na een langdurig doch zeer geduldig lijden in den ouderdom van ruim 45 jaren, onze geliefde Echtgenoote en der kin deren zorgdragende Moeder, Be huwd- en Grootmoeder LEUNTJE MAAS. Uit aller naam, W. CORBIJN. Biggekerke, 20 Sept. 1917. Hartelijk dank aan allen voor de vele blijken van deelneming bij de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, ABRAHAM DE BREE. Namens allen, A. DE BREE. St. Laurens, 20 Sept. 1919. ZONDAG 23 SEPTEMBER. Voorm. half 10: Leeskerk. Nam. 2Idem. Avond 6: Idem. op Donderdag 4 October 1917, des middags om 2Vï uur, in het Schut tershof. Hef Bestuur. Het Polderbestuur van Walcheren breDgt ter kennis van belanghebbenden dat op heden zijn uitgeloot de navol gende Obligation ten laste van den Polder t.w. a. van die voortgesproten uit het Con versieplan van 3 Maart 1856 de nummers 100, 282, 396, 471, 518, 585, elk groot f 1000.— f 6000.—. 347A, 347B, 651A, 651b> elk groot f500.f2000. Totaal f8000.—. b. van die voortgesproten uit het plan tot het aangaan van een geldlee- ning groot f80.000.d.d. 27 September 1900 de nummers8 en 25, elk groot f 1000. Totaal f 2000.—. c. van die voortgesproten uit de geldleening groot f 100.000.van I Juli 1910, de nummers 37, 43 en 96, elk groot f1000. Tezamen groot f3OO0.dat deze obligatiën, onder bijbetaling der verschenen renten over het loopende jaar 1917, zullen worden afgelost ten kantore van den Ontvanger des polders, voor "ooveel betreft sub. a en b na 1 Januari 1918, voor zooveel betreft sub c op den 31 December a.s. Middelburg, 20 September 1917. Het Polderbestuur voornoemd, A. W. BERDENIS VAN BERLEKOM, Voorzitter. H. J. VAN ADRICHEM BOOG VERT, Griffier. I Den leden wordt bekend gemaakt, dat het Comité Hoilandais op a. s. Woensdag 26 September Fruit wenscht te koopen op deze veiling. Voert flinke partijen aan. Het Bestuur: H. A. HANKEN, Voorzitter. A. VAN DER POEST CLEMENT, Secretaris. Zij, die hun gebouwen in .boven genoemde Vereeniging wenschen te verzekeren, kunnen zich hiertoe vóór 4 Oct. opgeven bp den Boek houder A. AARNOUTSE te Gaplnge. aan den straatweg naar Koudekerke, nabij het dorp, gemerkt ns. 7 en 8, groot 7 Aren (SS1^ Roeden BI.) benevens annex aan gemelden Straatweg liggende, groot 62.40 Aren (477 r. BI.) Afzonderlijk of gecombineerd te pachten. Bezichtiging eiken werkdag 's morgens 10 tot 12 uur. Inschrijvingsbriefjes in te leveren vóór 6 Ootober a.s. ten kantore van ISAAC DE WOLFF te Middelburg, alwaar nadere inlichtingen verkrijgbaar zijn. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op des namiddags te één uur precies, in het café van den heer A. Westdorp te Serooskerke, in het openbaar te Serooskerke, op het dorp, wijk A no. 186, groot 2 Aren 84 Centiaren; benevens het recht van Erfpacht tot 31 Maart 1998 op 49 Centiaren grond, liggende aldaar, dienende voor uitweg van den tuin. verdeeld in twee woningen, aldaar, aan den straatweg naar Oostkapelle, wijk A nos. 143 en 144 groot 3 Aren 17 Centiaren. aldaar, aan den Zoekweg III, groot 1,3710 H.A. of 3 Gemeten 148 Roeden. De gebouwen zijn te bezichtigen Maan dag 24 September a. s. van 1012 en van 24 uur, en op den dag van ver koop van 912 uur. En denzelfden dag des namiddags te twee uur, voor het eerste perceel op het dorp, wijk A no. 186 waaronder Tafels, Stoelen, een antiek eikenhouten Kabinetbureau, Linnen kast, Spiegels, Klok, Franklin, Para- pluistander, 3 Bedden met toebehooren, 3 Naaimachines, Tuingereedschappen, Koper-, Glas- en Aardewerk en meer andere Goederen. Te bezichtigen op den dag van ver koop van 912 uur. Gedrukte biljetten dezer veiling met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3