r 1 Binnenland. Predikbeurten. 0* Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Landbouw Reel 1 0 d v V 1 telingen een onderdak moet vinden, kan men zich moeilijk voorstellen, want elK gaatje en elk hoekje in Rusland en Si berië is volgestopt. De meesten behooren tot de- gegoede klassen, maar ook vele arbeiders maken zich gereed tot het ver trek. De massavlucht heeft zijn goede zijde, want vooral de laatste dagen is de verzorging veel slechter geworden. De massa's die queu maken voor brood, vl'eesch, unelk, suiker, thee, tabak en andere levensbehoeften, groeien met het uur. De militaire gouverneur Wylsikowski Spoort de bevolking aan, kalm1 te blijven. Nieuwe wagens vierde klasse werden voor het personenvervoer gereed gemaakt en hun aantal zal nog vergroot worden. De val van Riga wordt door velen niet geloofd, en beschouwd als een truc van de regeering. De afgevaardigde Wolff is met 80 par- tijgenooten in hechtenis genomen. Korte oorlogsberichten. Naar de Matin meldt, heeft het militaire bureau van de vesting Keulen bekend gemaakt, dat jonge lieden, van 15 jaar kunnen dienst nemen. Volgens een bericht uit Petrograd aan „Le Petit Journal" heeft de regee ring van de Russische republiek beslo ten den Tsaar en de Tsaritsa gratie tel schenken en in vrijheid te stellen, zoo- dra de wetgevende vergadering den nieu wen Russischen staatsvorm heeft goedge keurd en alle mogendheden den nieuwen Russischen regeeringsvorm hebben er kend. Volgens Fransche berichten heeft de Duitsche Keizer een belooning uitgeloofd van 300 Mark en 3 weken verlof aart hem, die den eersten Amerikaanschen soldaten gevangen neemt. Naar Fransche bladen uit Petrograd vernemen, besloot de Ministerraad de Doemia te ontbinden. t 'De Italianen melden, dat in de maand Augustus de Oostenrijkers meer dan 1000 luchtgevechten ondernamen aan 't Isonzofront. Er werden daar 438 lucht- gievechten geleverd. Naar de Times uit het Roemeenscho hoofdkwartier verneemt, trekken de cen traler! in de Boekowina aanmerkelijke strijdkrachten samen. De verllesiijsten in de Engelsche bladen van 14 en 15 dezer vermelden! de namen van 124 officieren en 10,010 manschappen. Roosevelt heeft in een vliegtuig ge zeten, dat 160 K.M. per uur vloog en 1 a 2000 M. hoog. Nieuw-Zeeland heeft tot dusver 86402 -man naar het front gezonden. Gisteren is door de Ver. Staten 50 millioen dollars leeningsgeld aan En geland uitbetaald en 20 millioen aan Frankrijk. De eerste zending van Amerikaan- sche burgerdokters kwam in Engeland aan, om dienst te doen in de hospitalen te Londen en in de provincie, terwijl nog vele andere zullen volgen. Deze ge- neesheeren zullen voornamelijk hun aan dacht wijden aan gewonde soldaten en daarbij het werk verrichten van de En gelsche bxtsen in de hospitalen, wier aantal' 'zeer is verminderd, doordat zij bij het leger noodig waren. De Amerika nen zullen aldus vooraf ondervinding op: doen, om later Amerikaansche soldaten te kunnen behandelen, wanneer bij do Amerikanen op het front verliezen begin nen in te treden. De Fransche bladen berichten, dat het Fransche oorlogsbrood uit klei be staat, het Engelsche brood blijkt thans uit voornamere bestanddeelen te zijn sa mengesteld, namelijk uit gips. De „Pall Mall Gazette" schrijft daar over: „Het is steeds een gevaarlijke zaak, wanneer men een zakenman toestaat zijn waren te vervaischen. Daarom verrast het ons niet te vernemen, dat Engelsche bak kers het niet voldoende achten het ge oorloofde afvalmateriaal in ons .oorlogs brood te bakken, maar er zelfs nog gips aan toevoegen. Tot onze vreugde zien wij echter, dat de overheid aan deze ver- valsching een einde maakt en de over treders zal straffen metéén shilling boete 1" De afsluiting van de Italiaansche grens is opgeheven. Een Reuter-telegram uit Petrograd meldt, dat de Raad van Arbeiders en j Soldaten in Moskou een eigen schouw- burg heeft ingewijd. De „Times" meldt, dat ten gevolge van den oorlog de belangstelling in den Bijbel in de Ver. Staten is herleefd. De persen werken van 15 uur tot 18 uur per dag en zijn nog vele weken ten ach ter bij de ontvangen bestellingen. Volgens een bericht uit Rome aan 1 de „Daily Mail" heeft tu-sehen den Paus en Wilson e -n uitvoerige telegrafische ge- dachtenwisseling plaats g-ha<1. De Paus zou zeer tevreden zijn over het resultaat. Zijn omgeving verond rs e t, dat verdere belangrijke stapp-n in zake den vrede te verwachten zijn. Hoe snel de Brilsche luchtvloot in omvang toene mt, blijkt uit het feit, dat één enkel numm r van de „London Ga- zette" de namen bevat van nie minder dan 252 kadetlen, die tot offi ier bij het vliegerkorps b- nocmd zijn. Kerenski, de tegenwoordige dictator in de Russische repuoliek, -en man dn n men reeds een* paar maanden ge eden voor een ongeneeslijken kranke ve-sleten heeft hij lijdt zegt men, aan tuber u- lose! s deze1' daren hertrouwd met een dan e e- aan de opera to Petrograd, a»kp 1 e.. n «nie Ilei huwelijk -m dezen socialist werd met keizerlijke praal voltrokken in het Winterpaleis van den Tsaar. De slag in Vlaanderen is op het aanvalsfront der Engelschen van Lange- marek tot Hollebeke nog in vollen gang. Om het voorste stuk der Engelsche af- weerzone wordt sinds gisterochtend ver bitterd en met afwisselenden uitslag ge vochten. Op het Engelsche front zijn meer dan 50 tanks in gebruik. Men meldde uit Oostburg aan de N. R. C.: Wat er nu gebeurt aan het westelijk front in België schijnt wel zijn toppunt te hebben bereikt. Sedert Zondag dondert hetgeschut in al zijn hevigheid voort, maar 'zoo erg als Woensdag is het in dezen oorlog aan dit front nog niet ge hoord. Nadat reeds in den voorgaandén nacht het geschut telkens in roffelvuur was overgegaan, begon 's ochtends ook het geschut op de Belgische kust mede te spreken. Onderwijl rolde steeds da donder uit de richting Yperen in alle hevigheid voort. Daartusschen werden vaak zware ontploffingen gehoord, die ver moedelijk veroorzaakt werden door het werpen van zware projectielen uit vlieg tuigen. Het Roemeensche kamerlid, Pafras- canu, doet in het blad Lumina, naar het Kon. Bur. seint, 'mededeelingen over een onderhoud, dat Lord Grey en Take Jo- nescu vóór 'het begin van den wereld oorlog hebben gehad. Grey zeide 'ge zijt een welvarend volk. Roemenië is echter slecht gelegen, omdat Rusland in den weg ligt. Ge moet er dus in berusten, dat ge te gronde zult gaan. Overigens zijn kleine naties niet in overeenstemming te brengen met de beschaving. Zij zijn als .eksteroogen, men moet ze uitroeien. Gisterochtend om twee uur heeft een brand in 'n fabriek te Stratfort (Óost- Londenj een ontploffing veroorzaakt. De heele fabriek, die een halve are besloeg, is vernield. De belendende fabrieken en honderden huizen zijn beschadigd. Daar het vroeg in den morgen was, is er nie mand bij omgekomen. DoneutraleschepeninAmerika. Naar aanleiding der mededeelingen van vice-president Stevers van de Shipping Board der Vereenigde Staten, dat de Ame rikaansche Regeering erkent geen bevoegd heid te hebben tot het requireeren en onder Amerikaansche vlag plaatsen van neutrale schepen, doch de neutralen be reid zouden zijn hun tonnenniaat te ge bruiken Ivoor vervoer tussehen Ameri kaansche havens, verneemt het Persbu reau Vaz Dia» het volgende uit scheep vaartkringen Van eenige officieele mededeeling van wege de Amerikaansche Regeering is geen sprake. De erkenning van het niet be voegd zijn tót het requireeren en onder hare vlag plaatsen van neutrale sche pen, indien de heer Stevers ten deziein gemachtigd is voor zijne Regeering te spreken, was te verwachten. Tegen schen ding van de desbetreffende bepalingen zou weinig zijn te doen, doch de Nedi. scheepvaart verwacht van de Regeering te Washington geen terzijdestelling der bestaande internationale verdragen. Wat de kustvaart betreft, het daarover mede gedeelde is een bericht op zichzelf. Of neutrale schepen bereid zijn voor Ame rikaansche rekening in kustvaart te char teren is hier onbekend. Evenmin staat vast dat Nederlandsche schepen daartoe bereid zijn. JTorpedeering onzer zeven schepen. Naar 'het Persbureau Vaz Dias ver neemt, vorderen de onderhandelingen, tan doet hebbende een aanial in onze Indi sche havens opliggonde Duitsche sche pen, af te staan ter compensatie van de verloren gegane laadruimte bij de torpe deering onzer 7 schepen bij de Scilly- eilanden uiterst langzaam1. De erkenning der verandering van vlag zal wel van de geallieerde regeering n, die tot elen zeer .tegemoetkomende houding bereid zijn, Worden verkregen. Echter kunnen daartoe eerst dan de noodige definitieve stappen worden gedaan, wanneer de com pensatieschepen zijn aangewezen. Daar in ligt voorloopig de moeilijkheid, omdat door het jarenlang stilligg-n in de tro pische wateren, de Duitsehe schepen be langrijk in zeewaardigheid zijn vermin derd. De verwachting, dat de onderhan deling tot een bevredigend resul aat zul len leiden, schijnt dan ook vooreerst niet te zullen worden verwezenlijkt. Drogen van boerenkoop Door de Rijkscommissie van Toezicht op de Groenten-Centrale mag, met toe stemming van den minister, voorloopig vergunning worden verleend tot het vei len van boerenkool voor de drogerijen, af komstig van: a. pat tijen boerenkool in het bloembollendisti iet, die p.aats moe ten maken voor andere producten; b. par tijen die door het waler geleden hebben. Van nu af mogen Meiknollen nie. meer voor het buitenland of voor de droge rijen worden geveild. Uitbreiding van den Landslorm? In een te Leeuw a' den gehouden verga dering van Iandstoni.plichtigen heeft de heer D. van ,i en. voorzitter van de iSederlandscl.e Vereeniging van landstorm- plichtigen ge/e een- wetsvoorstel gereed ligt, om Ie mannen tussehen 3ü en 40 jaar vooi den lands orm te kun nen onmene.i Uitvoer van paarden. We meldden vorige week reeds dat over den uitvoer van paarden wordt onder handeld en jonge ruins waarschijnlijk voor zouden gaan. Van Duitsche zijde wordt ons medegedeeld dat eerst Üe oude paar den gevraagd zullen worden. Zijn we goed ingelicht, dan zal de paardenuitvoer wel eerder zijn beslag krijgen dan die van rundvee naar Duitse hland. („Vee- en Vleeschhandel".) Bakproeven. In verband met de moeilijkheden, welke vooral de kleinere bakkers ondervinden bij het bakken van brood uit meel van een samenstelling, welke voorheen niet gebruikelijk was, is besloten door bemid deling van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen gratis advies te doen uitbrengen aan kleinere bakkers, die niet in staat zijn zich tegen betaling door het Station voor Maalderij en Bakkerij voorlichting te doen geven. Op een daartoe strekkend verzoek zul len in een gemeente bakproeven worden gehouden, onder leiding van een deskun dige. Aanvullingsbroodkaart. Aangezien is gebleken, dat bij de uit reiking van een eerste aanvullingsbrood- kaart aan vrouwelijke inwonende dienst boden niet door alle gemeentebesturen hetzelfde standpunt wordt ingenomen, deelt de minister mede, dat slechts dan tot uit reiking kan worden overgegaan, wanneer van zwaren lichamelijken arbeid sprake is en de werkgevers in verband met hun maatschappelijken welstand niet in staat zijn op andere wijze in de voeding van hun personeel te voorzien. Graanprijzen oogst 1917. De minister van landbouw deelt mede, dat in de prijszetting van de granen van den oogst 1917 'een zoodanige wijziging zal worden gebracht, dat voor graan van redelijke kwaliteit, omvattende het groot ste deel van het gewone marktkoren, een prijs zal worden betaald als door den minister tot nu toe was vastgesteld voor graan van goede kwaliteit, terwijl voor de betere partijen een bijslag zal wor den gegeven van ten hoogste 100 ets. per 100 K.G. voor de allerbeste kwaliteit. Paarde irb rood. Voorde maand September is de verkoop prijs van paardenbrood te leveren door de bakkers is vastgesteld op f 19.50 per 100 K.G., exclusief zak, af fabriek. De kolenvoorziening. Het Hbld. meldt nader-. De prijs van f 135 is inderdaad betaald voor een lading Engelsche steenkolen van een der laatst aangekomen schepen. Als een maatgevende prijs kan dit echter niet beschouwd worden, het bedoelde schip had lang moeten liggen en er waren bij zonder hooge kosten op gekomen. Ge woonlijk is in de laatste maanden niet meer dan f80 per ton betaald. De aardappeloogst in Zeeland. Men schrijft ons Had aanvankelijk de hoop bestaan, dat wij dit jaar in onze provincie een zeer goeden aardappeloogst zouden hebben, In- tegenstelling met verleden jaar, toon het slecht was te noemen, de hevige regens in Augustus hebben vooral aan de late soorten veel kwaad gedaan. Toch is de schade door die regens aangericht, niet zoo groot, of er kan nog van een goed beschot worden gesproken en zal de op brengst dit jaar middelmatig kunnen worden genoemd. Apotheken. Zondag zal te Goes geopend zijn de apotheek van J. B. v. Kaimthoutte Middelburg die van fa. J. |C. v. d. Harst en te Vlissingen die van S. J. Engering. De Prov. Stoombootdienst op do Ooster-Schelde is heden hervat. Middelnur* De heer L. Boer isi be noemd tot directeur van de zangvereeni- ging der Vrijzinnig Hervormden, in de plaats' van dhr. Anderson te Goes, die in verband met den beperkten treinen loop de functie moest opgeven. Naar wij vernemen, zal het kantoor van de firma v. d. Kreke, de Kan Co. met ingang van 1 October a.s. overge nomen worden door Nationale bankver- 'eeniging, terwijl de heer D. J. Kousemaker - tot mededirecteur is benoemd. Goes. Gisteravond vergaderde do Wo- ningbouwvereeniging „Nieuw Goes", al hier, en hedenochtend had een oonfe- rentie plaats tussehen het bestuuislid mr. J. H. M. Stieger en den architect F. G. C. Rothuizen, en vertegenwoordigers van de hier verschijnende bladen. Bij dit onderhoud zijn enkele plannen medege deeld, welke men binnen afzienbaren tijd hoopt te verwezenlijken. Geb'eken is, dat de Woningbouw vereeniging niet stil ge- zelen heeft, al werd haar arbeid weinig of niet besproken. Het Bestuur kent den omvang van den woningnood en beijvert 'zich zeer, om daaraan zoo spoedig moge lijk een einde te maken. Op 'toogenblik huizen 1800 gezinnen in ruim 17Ó0 hui zen. Dat is een toestand, die niet langer bestendigd kan blijven. Voorloopig is het pian 30 a 35 woningen le bouwen op een gedeelte van het terrein, bestemd voor bouwplan l, tussehen Voorstad en Stationsweg. Zeer waarschijnlijk zul'en de onderham eiingen over aankoop van dit eileelle geel en vlug slagen. Echter zal eerst tno'b'n blijken of er behoefte aan miii.cn is welke van f3.25 tot f5 buur .1 Daarom rept het bestuur eerst p advertentie gegadigden, op, die in principe bereid zijn straks een wo ning van het nieuwe plan te huren. Men zie de oproeping in dit nummer. Door izich op te geven bindt men zich niet zonder voorbehoud. Moge blijken, dat de lust zoo groot is, dat alle bouwplannen, welke voor Goes van zooveel belang zijn, de uitvoering nabij zijn. Dhr. Rothuizen heeft een plan voor 120 arbeiders- en kleine burgerwoningen gemaakt, dat het geheele terrein I beslaat, daarna heeft de woningbouwver. door de architecten Ph. J. Hamers te Watergraafsmeer en Rot huizen te Goes een plan voor 51 wo ningen doen ontwerpen. Dit laatste plan nu staat geheel of gedeeltelijk ten uitvoer gebracht te worden. Als de ambitie on der de huurders groot is gaat spoedig een adres naar den Raad, na aanne ming en goedkeuring door Ged. Staten wordt rijksvoorschot en dekking van te kort gevraagd en als alles vlug in zijn werk gaat, zou reeds in Januari aan besteed kunnen worden. In Mei zouden een 30-tal huizen dan reeds bewoonbaar kunnen zijn. Het rijk verschaft der benoodigde gelden, de gemeente 1/4. Voor 51 huizen zouden de lasten voor Goes f750 per jaar beloopen. Na 1921 eerst zou overwogen moéten worden of de huurprijs voor verhooging in aanmerking aankomt, zulks in verband met de zilveren koorden tussehen Bouwver. en rijk en gemeente. De meeste woningen zullen f 3.20 a f 3.60 huur moeten opbrengen, enkele van f4 f6. Type A, het kleinste, bevat beneden kleine voorkamer, groote woonkamer, jkleine kouken, boven twee slaapkamertjes Bedsteden worden niet gemaakt. Van dit soort zijn de meeste woningen, welker gebouwd worden. Type E bevat beneden voorkamer, groo- tere woonvertrek, en grootere keuken; bo ven 3 slaapkamers. Bovendien wordt een klein aantal huizen gezet met 6 kamers en warande, w.o. 4 slaapkamers. Alle hui zen hebben een schuurtje, vóór en ach ter een tuintje, en zullen met hun kleine ruitjes en aardige gevels een rianten aan blik bieden. De architecten streven er naar een schoon geheel te geven bij groo te verscheidenheid van inrichting. De hui zen zullen geen gebrek hebben aan licht en lucht; ze zullen aan blokken van 2 tot 8 staan. Alle privaten zullen tot wa terclosets ingericht worden. Wij hebben den indruk gekregen, dat nieuw-Goes er keurig zal uitzien, dank zij de zorgen van de bekwame architecten, die op wo ningbouwgebied reeds naam gemaakt heb ben. De onderhandelingen over den gepro- jecteerden rijksverbindingsweg (door plan I) vorderen reeds goed. Tenslotte verwijzen we de ingezetenen van stad en land nogmaals naar de op roeping van de Woningbouwvereenigiing in dit nummer. Gisteravond verkeerde de familie J. |dö V. in de Bocht alhier in groote ongerustheid, daar het oudste zoontje nog niet thuis was en na lang wachten maar niet thuis kwam. Deu geheelen nacht door bleef hij zoek, totdat van morgen per eersten trein de bengel thuis werd gebracht. Het bleek, dat hij. gisteren naar zijn grootouders te 's-Heer Arendskerke was gegaan, zonder daarvan zijn ouders te verwittigen. Een en ander bracht een heele opschudding in dje buurt teweeg. Heinkenszand. De gemeenteraad besloot in zijn jongstleden gehouden vergadering o.m. een verzoek van onderscheidene Winkeliers om van 1 Oct. '17 tot 1 April '18 's avonds om 9 uur winkels en café's te doen sluiten, in te willigen en veror dening te maken. Stavenisse. De nieuwe en hoogst on- practische nachtdienst-regeling bij de post, die gisteren zou wordeu ingevoerd, is gelukkig voor de beide betrokken post beambten, reeds vóór hare invoering in getrokken en besloten is de thans gel dige regeling te bestendigen. Krabbenriiike. Op voorstel van het Be stuur der Chr. School' "besloot de leden vergadering om aan het personeel der school' f475 duurletoeslag over 1917 toe te kennen, verdeeld naar de behoeften. -Geslaagd te Amstordarn voor het candidaats-examen rechtswetenschap mej. I. Dentz.. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen 1'. o. Wiskunde de heer W. Nieu wenhuijze te Middelburg. Eu te Utrecht voor het poiitiediploma, gewoon diploma, de heer C. J. Reijnhoudt te Sluis. Geslaagd te Utrecht voor het exa men poiitiediploma, gewoon diploma de heer A. Meulenberg te Gorinchem. En ,te f's-Gravenhage voor het stuurlieden examen groote stoomvaart- koopvaardij Voor tweede A. v. d. Linden; en voor derde AV. L. Hoogvliet en P. C. de Klerk. De overdracht van het rectoraat van de Theologische School te Kampen zal plaats hebben op 6 Dec. (niet 6 Oct.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leerbroek (toez.) A. C. Enkelaar te Jaarsveld; te Sappemeer A. H. Weferts Bettink te Oosthuizen. Dinsdag 18 September IJ. vergaderde hot Provinciaal Comité voor Zeeland van „Aanpakken" in de consistorieka mer der Herv. Kerk te Goes. Daar het de wensch van het Hoofd Comité is, dat de collecte door geheel Nederland in de maand October gehouden zal worden, kwam het Provinciaal Comité nu sa men om de laatste voorbereidingen voor dit werk in onze provincie te treffen. Het Provinciaal Comité heeft zich, naar den aard van de provincie Zeeland, ver deeld in verschillende eilanden-c omiité's. Deze eilanden-comité's zullen zorgenvoor al de gemeenten binnen hun ressort. Een circulaire zal worden verspreid aan de huizen van afle leden der Herv. Kerk, waarin noodzakelijkheid en doel van het streven van „Aanpakken" wordt uiteen gezet en een week na het verspreiden van deze circulaire zal de collecte wor den gehouden. De arbeil is na verdeeld en geordend, moge nu in de maand Oc tober Hervormd Zeeland daadwerkelijk bewijzen, dat het mede wil helpen om aan vele schreiende nooden en verne derende toestanden in de p red.kan Is wereld een einde te maken. Geref. Kerken. Beroepen te Bloemendaal G. R. Kuy- per te Alblasserdam; te Terwispel (Fr.) cand. dr. H. W. Smit te lerseke. Aangenomen naar Kapel:e Liezelinge A. Scheele te Vecre. Zondag 23 September. Ned. Herv. Kerk. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baai-land, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. en 2 u. ds. Mantzt Borssele, 9,30 u. en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, 9.30 u. en 2 u. da. H. L. Ai, Fejjk'es. 1 Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsén. Driewegen, 2 u. ds. Jonker. Ellewoutsdijk, vm,. ds. Bins. 'si-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Garretsen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinken&zand, 9.30 en 2 u. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's-JIeercnlioek, 9 u. ds. Buinink. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en om. ds. Steerikamer. -v Hoedekenskerko vm. en nm. ds. v. Essen, lerseke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Klomp- Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Rats, 9.30 en 2.30 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, 9.30 u. en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, 9.30 u. en 2 u. ds. Steen beek, bed. H. A. en dankz. beide kee- ren coll. fonds geestel. behoeften. Nieuwdorp (bewaarsch.), 2 u. ds. Bui nink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. Jonker. Rilland-Bath, 10 en 2.30 u. ds. Visser. Schore, 9.30 u. en 6 u. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Wijngaarden. Wemeldinge, vm. en nm. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Linde. Wolphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. ds. Ste- genga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 u. en 2 u. ds. ^luider. Biggekerke, 9.30 u. g. d. 2 u. ds. Tjeb- bes. Domburg, v.m. en nm. ds. 'Koldewijh. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, 9.30 u. dhr. Calliber, 2 u. ds. de Visser. Kleverskerke, vm. 10.30 u. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 u. en 2 u. ds. Postma, Meliskerke vm.? nm. ds. Terneden. N. en St. Joosland, vm. da. Tak. Oostkapelle, 9.30 u. ds. K. .d©n Hollan der v. Amersfoort. Ritthem, 9.30 u. en 2 u. ds. ten Hove. Serooskerke, vm. en nm. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. v. 't Ho ff. O. en Wi. Souburg, 9.30 u. ds. Terne den, 2 u. ds. Voorhoeve. Vrouwepolder, nm. ds. Kroese. Veere, Vm. dr. Weijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. en 2 u. ds. de Wijk!, 't Zand 10 u. dis. Jonker, 2.30 u. ds, Talma. Geref. Kerken. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. R. J. v. d. Veen van Goes. Geref. Gemeenton. Middelburg, Segeerstraat, vm, nm. en av. ds. v. Oordt. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Ongelukken. Onder Nieuwolda is een arbeider tussehen een loomobiel en een dorschmachine doodgedrukt. Vermist. Sedert Dinsdag wordt te Amsterdam een 8-jarige jongen ver mist, nadat hij 's nvddags uil de school naar huis was weggeg ian M n vermoedt, dat het kind spelende op een open ter rein bedolVon geraakt is onder zand, dat daar uit kipkarren uitgedorl wordt. Nar sporingen met poLtiehonden en afgraving van dit gedeelte van het opge loopte fcerr rein zijn vruchteloos g-bleven. Een drooglegging. Aan Gcd. Staten van Friedand is het verzoek ge richt een waterschap op te r ch en, waar in is opgenomen de drooglegg ng van het meer „De Oudegaster Zan ing." De nieu we polder Is ruim 300 H.A groot; de kosten zijn geraamd op ruim f 50,000. Te Maastricht zal 30 dezer oen eigenaardig monum< n >vor ien onthuld een offerstok, op graniet en van uit ijzer gesmede len de woorden men," terwijl he meldt: „God behc log." Het denkl van dit monumen chitect Koster dragen door den directeur der C. Gem. bestuur aaij Vereeniging s c he Ak Afdeel ir Onder voorzit.t A. de. Feijter wer Schuttershof een gehouden van bc De voorzitter z tigtal personen terwijl voor een den noodig zijn. De voorzitter eens het tot st; der vereeniging Van de geleger len werd door ei Een der aanwd ter is een algeil die bij landbouw zijn. De voorzitter v de federatie van houders, die reed de regeering. Ook wees de Landbouwmaatsc geworden, na de ging van Akkerl De heer Nel is s- pig comité, vroei afdeeling op te 1 'en ook het Neder actiever zijn gew tussehen de land er strijd blijven blijft bestaan. D< in een fusie. Alsnu werd o stellen van een voor de afdeelir werd, dat het leden zal bestaa stuur een bezolt den aangesteld, loepen van 1 0 Tot leden va werden gekozen Nieuwenhuijze, sen, Nieuwland; J. J. Mesu, Ritth Vrouwepolder. Het bestuur v volgt: voorzitter dhr. Nelisse; p< Nieuwenhuijze, ter tot secretaris benoemd. Fruit ex p dat :„Bureau fruit voor Duits kunnen hier aa handeld wordt ling door dit Bu den, dat over Duïtschland gev Genoemd bure leend 'tot doorv Denemarken, Zw Arr.-Rechtba Deden, Vrijd1 rechtbank uitspr vermelde zaker oordeeld wegen; diefstalP. Vlissingen, gedi straf, met aftre gev .-straf; J. J. 2 m. gev.-straf ner, en P. G. beiden Hulst, 1 d. h. en J. D.. j., beiden varer f5 b. s. 2 ambtenaarJ. F. K., zonder b. s. 10 d. h.; voer: M. M„ I Bath, en M. J. W. C. B., 19 j. allen tot 6 w. detineerd met a treding distribu j„ broodbakker 25 d. h., G. J. tot f 20 b. s. winkelierster, I d. h„ en A. 1 C. V. L„ zond hvr. v. A. S., v. F. J. v. d. d. H„ 46 j., h Cadzand, allen Rechtbar De eerste za P. M. uit Tern den invloed var te hebben ont 6 maanden gev Vervolgens w gen F. T. B., Axel, allen be peren. Tegen de beic f 5 of 5 dagen schenen was, f gevorderd. De volgende beklaagd van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2