Telegrammen. Semengd Nisuwa. laatste Berichte. iSoiip yeriflopiiip, aaoteeip m Briefwisseling. BïirpHijke Stand fdarktberichfan. Uit ik» Pers, om te gaan, en in gekeren zin toch, Voedselvernietiging te plegen, te minder Haai- de aardappel' wellicht andere voe dingsmiddelen zal moeten vervangen. Dat doet men door nu reeds aardappelen te „hamsteren." Wie thans reeds aardappelen inslaat, loopt vrij groote kans, dat wel 50 pet. van den ingeslagen voorraad be derft. Eerst over 14 dagen, 3 weken zul len de aardappelen geschikt zijn voor in slag;. Sr is m net geheel geen reden, gezien den gunstigen oogst; om nu reeds' miet zenuwachtige haast voor raden in te slaan, waarbij mien dan re kent op wegrotten, dus bewust voedsel- rernietiging pleegt. Krachtvoeder. In het laatst verschenen orgaan der Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantkunde, ves tigt het hoofdbestuur dier Mij. er de aan dacht van bezitters van l)uitenplaatseni en tuinen, kweekers en particulieren op, dat eikels, paaxdenkastanjes, beukennoot- jes, zonnebloempitten en lupinenzaad, alsmede brandnetelbladeren, distelblade ren, erwten, boonen- en zonncbloemeri- etroo een uitnemend krachtvoeder vor men voor paarden. Het dringt er bij al len op aan deze te doen verzamelen en op te zenden aan het Nationaal Paarden Steuncomité, Nieuwe Haven 73, Den Haag, waarvoor een doelmatige verdeeling er van onder de werkpaarden zal worden gezorgd. Eiken, kastanjes en beuken vindt men bijna in iederen tuin, Zij dragen dit jaar rijkelijk (vrucht. Zonder God. Het Centrum schrijft: Werden de Staten-Generaal persoonlijk dooi' Hare "Majesteit de Koningin geo pend, dan placht z'ij' steeds de Troonrede met een bede tot God te sluiten. Thans nu de opening plaats \*o ad door «ene Commissie, samengesteld uit de hee- rem Ministers, bleef zulks achterwege. Toch was meer dan ooit juist in deze febó sombere Openingsrede plaats, om de afhankelijkheid, van God ppenlijk' te betuigen en Zijn hul'p en bescherming in te roepen. Het liberaal Kabinet oordeelde blijk baar anders, hoogmoedig zelfs in dezen tijd. De Regeering acht onmisbaar samen werking van allen, zonder onderscheid Van klasse of stand; Gods hulp kan naar haar oordeel in den komenden winter wèl worden gemist. Moest yde Regeering dus spreken of liever dusi zwijgen om te behagen aan kle ultra-vrij zinnige socialistische groepen, w.aarop ze steunt? .Wij zullen er ons niet in verdiepen. Ons volk echter zal, wij: zijn er Zeker van, deze droeve houding der Regeering niet wijten aan de Koningin, die het ge noegzaam kent en waardeert als bChris- ten-Vorstin. Integendeel, de overgroote meerderheid, van ons volk, overtuigd, dat steeds, zeer zeker nu, aan Gods zegen alles gelegen, is, zal met de Koningin hartelijk bid den en blijven 'bidden in deze benarde tijden voor Volk en Vaderland, ook omi laan God genoegdoening te geven voor het opzienbarend ergerlijk verzuim; door de Regeering in de Openingsrede ge pleegd. Be geest des tijds. „De Residentiebode" maakt de volgen de rake opmerkingen: Een voorstelling in het circus Carré te Amsterdam, waar o.a. Louis Davids het publiek vergastte op zijn platte grol len, werd, volgens pen verslaggever van een plaatselijk blad, nu en dan verstoord doorhet geschreeuw van zuigelingen. Onder de toeschouwers, die zich, ge lijk iederen avond, verdrongen hadden, om in het groote circusgebouw nog een plaatsje te bemachtigen, bevonden zich dus moeders met zuigelingen. (Wat een diep-droevig beeld van den .geest deS tijdsmoeders, genot zoe kend in wufte theatervoorstellingen. Mat is de Christelijke levensernst in deze rampzalige, steeds meer dreigende noodlotsdagen nog ver te' zoeken! De bezoeking Gods slaat de wereld, ook ons; land, met steeds feller' rampen, met dood en vernietiging, met nameloos leed en droefenis, met ontbering pn el lende. Maar in schandelijke .loszinnigheid en gedachteloosheid gaat een verdwaasde we reld voort met haar onstuimige jacht naar genietingen en vermaken. De geest des tijds is een ergerlijke lichtzinnigheid' 1 en genotzucht, die een scherpe tegenstelüing vormen met den waarachtig-christelijken geest, welke in deze dagen van beproeving aanzet tot ontzegging [Van vermaken, tot levens ernst, tot gebed en boetedoening. Alle Koningschap bedreigd. De Standaard schrijft: Uit niets volgt, dat het koningschap (de eenig goede en bruikbare vorm yan regeering zou zijn. Eer met David het koningschap onder Israel in eere kwam, had ook Israel on der Mozes, onder Jozua en onder de Rich ters een meer republikeinschen regee- ringsvorm doorleefd. Griekenland heeft gebloeid meer nog in Athene dan in Sparta, en het koning schap bleef aan de Atheensche koloniën vreemd. Ook in Rome trad al spoedig ©en republiek op. En toen ons eigen land Spanje afzwoer, dankte het wel zijn schoo- no kans aan de Oranjes, maar tot in 'te ind der 18e eeuw bleef 't een Gemeene- best. Het gaat daarom niet aan, voor liet monarchaal gezag als eenig goeden re- geeringsvorm partij te kiezen. Heel anders echter komt 't te staan, als men de monarchie per se gaat ver- oordeelen, in de monarchie de bron van alle politieke ellende Zoekt, en den gte- meenebestelijken regeeringsvorm als den eenig goeden en door God gewilden gaat voorstellen. Dit doet men thans in Amerika. Prin cipieel „yerpest men daar thans de Monar chie. Amerika aclit zich daarboven ver heven. Alleen in Europa werkt dat oude zeer nog na. En op alle manier predikt men thans daar ginder de fatale leer, dat de Duitschers goed zijn, dat ook de •Oostenrijkers goed Zijn, dat op zich zelf alle volk goed is, maar dat 't de Hohein- zollems en de Habsburgers zijn, die hoe eer hoe beter van het tooneel hebben te veidwijnen. Wat men ondernam is niets minder dan een principieele aanval tegen het monar chale stelsel. Deze fatale gedachte werkt thans in alle landen door; en de Socialisten heb ben ook ten onzent reeds voor jaren hel monarchale stelsel hardhandig ver oordeeld. Niet dankbaar genoeg kannen we daar- 'om zijn, dat Nederland thans zich ge lukkig mag prijzen 'in liet bezit van een Koningin, die niet aHeen in heel Euro pa, maar zelfs in Amerika neg gedurig toegejuicht en als op 't schild gedragen wordt. .Maar toch. verais u niet Kweek de liefde voor onze Vorstin steeds op alle wijs, die u ter beschikking staat, aan. 'Ook bij ons toch gaat 't volstrekt niet aHeen om wie thans de Kroon draagt, maar .om 't erfelijk karakter, dat ook onze Monarchie, denk aan Polen, niet derven kan. Aangespoeld. Bij den Hoorn te Texel is het lijk aangespoeld van een onbekend manspersoon. Do odel ijk ongeluk. Bij hel bo- ren van schietgaten in Öe mijn Laura en Vereeniging te Eygelshoven, is de mijn werker Lochtman, van Kloosterbosch, door een schot in hét middenlijf getrof fen, zoodat "de dood onmiddellijk intrad. Vervalsching. Een paar Boer- tanger smokkelaars, die extra winst wil den maken en daartoe de thee, die ze Over de grens brachten met waardelooze bijmengsels hadden vervnlscht, werden aan de andere zijde der grens door de Djiitscheim gevangen genomen en vast gehouden* i k e 1 o o g st. Te Putten wordt een reusachtige handel gedreven in eikels. Tal van opkoopers trachten op groote hoe veelheden tegen fabelachtige hooge prij zen beslag te leggen. Tot 7 cent per pond wordt thans reeds betaald. Tal van gezin nen kunnen met het rapen een dagloon maken van f 25 en meer. Te Amersfoort is uit de Lange Gracht opgehaald het lijk van J. van S. De on gelukkige, door de duisterins te water geraakt, heeft niet eens om hulp kun nen roepen, want hij was doofstom. Het zoexen naar eikels heeft gis termorgen aan de 40-jarige weduwe Z.W. te Deventer het leven gekost. Zij trok met eenige buurvrouwen naar den Gros- selschenweg om daar met het eikel rapen een dagloontje te verdienen. Langs de tramhaan zoekend, merkte de doove vrouw de naderende tram .niet op; ze werd Gloor de machine gegrepen en ge dood. Gewond. Blijkens van den resi dent der Westerafdeeling van Borneo, bij het departement van koloniën ontvangen bericht is de civiel-gezaghebber C. J. Külrr bij een poging om twee twistende per sonen te scheiden, ernstig aan de borst gewond. Aardbeving in Indië. In Soemba hebben ernstige aardbevingen plaats gehad. De grootte der aangerichte schade is nog niet hekend. Er worden nieuwe aardbevingen verwacht. Gasbesparing. Een lezer schrijft het volgende aan de „Avp.": Zonder gevaar kan men met 59 pet. gasbesparing toch goed licht branden. Ziehier de eenvoudige methode: Men knipt 1/5 of 1/4 van de lengte van het nieuwe kousje weg en behan delt dit als de gewone kousjes. Na eerst met geheel' open kraan de lamp te heb ben aangestoken, draait men langzaam de kraan dicht, totdat slpchts een klein blauw vlammetje in het kousje over blijft. Dan legt men een plat blikken of gla zen schijfje (b.v. 'n deksel van een jam- flesch) boven op het lampeglas, zoodat dit volkomen is afgesloten, en regelt daarna de helderheid van de vlami door voorzichtig de kraan ietwat te verstellen. Ambtenaar van den Burger lijken Stand of van de Bank Van Leening? In een der groote plaatsen van Gelderland vervoegde zich dezer dagen een vader op het gemeente huis, om zijn kind aan te geven. De man had echter geen getuigen medegebracht. Geen nood. Volgens gemeentelijke veror dening zijn 'deze ten allen tijde ten ge- gemeentehuize voor dit doel bes h kb aar. Erg veel haast met het bijeenroepen der getuigen maakte men intusschen niet, maar enfin, na anderhalf uur wachten kreeg de man 'ze. Denk nu niet, dat de aangifte spoedig geschied was. 0 neen, eerst moest de man zijn getuigen beta len, voor ieder 10 cent, en die had hij niet. Zeker in zijn blijdschap niet aan geld gedacht. Toen vroeg de ambtenaar van den Burgerlijken Stand, of hij geen voorwerpen van waarde bij zich had, om te kunnen dienen als pand voor de richtige nabetaling van de vereischte twee dubbeltjes. Jawel de vader had een gou den ring en een horloge. De eerste, zijn trouwring wilde hij niet missen, zoodat het horloge als! pand werd aangeboden en als zoodanig in bewaring genomen. Hierna geschiedde de aangifte en kon de man vertrekken. Zóó werd bet ge meentehuis een bank van leening. Ondankbare passagiers. Gis teren keerde de oudste zoon van den stalhouder, den heer J. v. Versendaaï te Barneveld, met zijn ledig rijtuig huis waarts, toen eon aantal van verlof terug- keerende militairen hem verzocht, hen tegen flinke betaling naar hét kamp te brengen. Hoewel' de avond reeds! begon te vallen, was de 15-jarige koetsier be reid en lustig reed het groote gezelschap kam'pwaarts. Nog voor het Remonte-Depót echter geheel' bereikt was, sprongen alle soldaten uit het voertuig 'en gingen er pijlsnel zonder te betalen vandoor. Zich geen oogenblik bedenkende, reed de knaap toch zonder militairen naar het kamp, vroeg den majoor te spreken en deelde dezen zijn wedervaren mede. Onmiddel lijk moesten nu de van verlof terugge keerde jongens' aantreden, waarna de jeugdige koetsier aan het verzoek van den majoor 0111 zijn passagiers aan te wijzen, zonder de minste aarzeling vol deed. Natuurlijk waren nu dezen wél be reid het verschuldigde' te betalen, waar na de officier den fermien knaap com plimenteerde met zijn kranig optreden. „Eigen" broo d. Nu de brood kaartenperiode van 9 op 11 dagen is uitgebreid, voorzien zeer veel gezinnen, die met het regeeringsrantsoen niet kun nen rondkomen, zich op andere wijze van brood. Bijzonder talrijk zijn de broo- den die de bakkers, vooral in volksbuur ten, te hakken krijgen van arbeiders vrouwen. Het door deze vrouwen vervaar digd brood blijkt voornamelijk te bestaan uit eigen gemalen rijst, gruttemeel, haver mout enz. In de Groninger Veenkoloniën ver dienen gezinnen thans meer dan f 100 per week met aaxdappelrooien. Te Gorinchem zijn 1000 H.L. aard appelen van soorten, die niet vervoerd mochten worden, in beslag genomen. De aardappelen waren per schip aangebracht. Iemand met bezigheden. Een man, die zijn tijd niet in ledigheid door brengt, /ijs1 de plaatselijke postbeambte van het Engelsche stadje Shoeburyness, die onlangis, naar wij'in de* „Morning Post" van 8 September, lezen, voorwaar delijk werd vrijgesteld van dienstplicht op grond van zijn werkzaamheden voor de nationale z!aak. Deze 41-jarige postbeambte is gehuwd en vader van vijf kinderen. zoodat hij vermoedelijk ook nog wel eenige huiselijke plichten ook zal hebben te vervullen. Intusschen is hij 'in den vrijen tijd, dien hem zijn plichten bij' de post laten, ook werkman alsassistent bij een boekver- kooper en vervult verder de volgende eerebaantjes1: voorzitter van 'den gemeen teraad, van het comité voor oorlogsschar de en van die voor oorlogsbesparingen, van den nationalen dienstplicht, voor de gezondheid der kinderen, voor de ouder domspensioenen, van de gemeentelijke commissies van financiën, gezondheid, gebouwen, wegen, brandweer en het zie kenhuis voor besmettelijke ziekten, van het comité voor stadsaanleg, van dat van onderwijs, van de gas- en landbouwcom- missies, voorzitter en secretaris van het comité voor de levenstniddelencontröle, lid van de commissies voor hospitaalbri gade, van de oorlogspenisoenen en van de ontslagen soldaten, secretaris van de couilmissie voor oorlogsherdenking, van het Shoeburyness tuinbouw-comité, van de vereeniging voor athletieke sport en van den plaatselijken armenraad. Het is\ voor Shoeburyness te hopen, dat deze geen soldaat moet .worden, want wat zou er dan van al die baantjesl terecht kp- men? PETROGRAD, '19 Sept. De laatste Rus sische militaire communiqué's constateer ren, dat over de geheele uitgestrektheid van het front wordt stand gehouden. Vol gens een mededeeling van den commis saris Muntz organiseeren de Russen zich op duet Noordelijk front op nieuwe ver overde linies en gaan aanhoudend tot het offensief over. Bij het veriaten der dorpen steken de Duitschers deize in brand, terwijl zij de mannelijke bevolking medevoeren. Bewoners, door de Duit schers geplunderd, begroeten de Russi sche troepen als redders. Aan den ho rizon wordt men het schijnsel van bran den gewaar; dit ïS| de wraak, die de Duit schers nemen, alvorens te verLrekkem, KOPENHAGEN, 19 Sept. De dreigende massa-staking van Deensche en spoorweg werkers tot den len Januari neemt een steeds grooteren omvang aan. 'De post en telegraafbeambten hebben zich bij do beide spoorwegvereenigingen aangesloten en dreigen eveneens tot staking, indien de noodzakelijke duurtetoeslagen niet toegestaan worden. Thans bieden ook de Zweedsche en Noorsche spoorwegwerkers hun steun aan. De staking wordt volkomen ingeval 3/, der leden van de Spoorwegwerkersveri eenigingen ervoor stemmen. De stemming, die reeds begonnen is, zal nog eenige dagen duren. Hoogstwaarschijnlijk zal men kunnen rekenen op het ingrijpen der re geeringen, daar anders het geheele Deen sche verkeersleven zial gestremd" worden, BERLIJN, 19 Sept. Naar het „Berli ner Tageblatt" uit Karlsruhe verneemt, zouden volgens berichten uit Zwitserland op Vrijdag en Zaterdagavond te Turyn, Milaan en Florence een groot aantal po litieke arrestatie hebben plaats gehad. Dit zou zelfs eenige honderden bedragen hebben en in verband staan met een ontdekte vredesbeweging op het front. LONDEN, 20 Sept. Wij hebben op het front ten O. van Yperen met succes aan vallen gedaan en reeds belangrijke stel lingen veroverd. BUENOS-AIRES, 20 Sept. De Senaat van Argentinië heeft zich met 23 tegen 1 stem verklaard vóór het afbreken van de diplomatieke betrekkingen met Duitsch- land. Het besluit zal ter kennis worden gebracht van de Kamer van afgevaardig den. LONDEN, 19 Sept. Verscheidene mijn- bouw-maatschappijen in Noord-Engpland zijn voornemens bijzondere inrichtingen te vestigen tot het vervaardigen van bij producten van kool, met het doel om na den oorlog met Duitschland te con- curreeren op 'chemisch gebied. Naar men verneemt zullen verscheidene millioenen ponden hiervoor besteed worden, inzon derheid te Manchester, Wigen en Bol ton. Reeds zijn goede resultaten verkre gen in sommige fabrieken te Lancashire door het vervaardigen van bijproducten. LONDEN, 19 Sept. Het „Central-News"- Agentschap verneemt uit diplomatieke bron, dat de Japansche Regeering over weegt eerstdaags sensationeele documen ten te publiceeren waaruit zal blijken, dat de Duitsche intriges er naar streefden Japan op verschillende tijden sinds 1904 in conflict te brengen met China, Ame rika, Mexico en Engeland. De publicaties zijn tot nog toe uitgesteld om klaarblijkelijke redenen, maar de deel neming van Amerika en China aan den oorlog, gepaard met de verbeterde posi tie van Mexico veranderden den toestand. Met het oog op de publicatie van de tele grammen tusschen den Keizer en den Tsaar en de intriges in Argentinië en Mexico, zijn de diplomaten van meening, dat de onthulling verdere soortgelijke han delingen van de Duitsche diplomatie voor don oorlog bewijst, hoe zeer de belangen der neutrale naties hiermede gemoeid zijn. PETROGRAD, 19 Sept. Ter gelegenheid van de beëindiging van de zaak-Korniloff, heeft de voorloopige Regeering een de creet uitgevaardigd, waarin de rol ver meld wordt, vervuld door de legercomi- té's, die de Regeering merkbaren steun verleenden ter oplossing eener moeilijke crisis zonder dat ér bloed vergoten werd. Op hqt huidige oogenblik, nu de op standelingen zich hebben overgegeven aan de Regeéring en voor de Rechtbank zul len verschijnen, nu de orde hersteld is en de machts'organen versterkt uit de cri sis zij ngetreden, erkent de voorloopige Regeering in naam der geheele natie de groote verdiensten van de comité's en is voornemens zich te onthouden van alle willekeurige handelingen, die de Republiek zouden kunnen schaden en tegen welke de Regeering beslissende maatregelen zal nemen. Bi i*|jf li® KEULEN, 19 Sept. Uit Berlijn wordt aan de „Kölnische Zeitung'" geseind:: In de „Vorwarts werd beweerd, dat de door de 1A1-Duitschers geëisoMe agitatie tegen de Rijksmeerderheid officieel voorbereid wordt en dat er propaganda gemaakt wordt tegen het sluiten van een „lau- en Frieden". Ook zou het zijn voorge komen, dat suprieuiren van hunne onder geschikten verlangden, dat zij in de nieu we „Vaterlandspartei" zullen treden. Het „Berliner Tageblatt" had beweerd, deze verklaringen te kunnen bevestigen. De beweringen van beide bladen zijn evenwel onjuist. Er wordt officieel geen propaganda gemaakt, noch voorbereid. (Ongecorrigeerd.) Koninklijk bezoek. Men seint ons uit HeerlenGistermiddag Tracht H. M. de Koningin onverwacht een bezoek aan de staatsmijn „Emma". Na penige arbeiderscolonies beztocht te hebben, waarbij .H M. in een paar woningen bin nenging, daalde Zij omstreeks "half vier in de mijn af. Z.Exc. Minister Fosthuma vergezelde de Koningin. De Eransche regeeringsver- klaring. BERLIJN. De avondbladen steHen in een bespreking der re(h> van Painïevé vgst, dat het hoofd punt daarvan Elzas Lo tharingen is en de aansporing tot de ge allieerden om hun krachtsinspanningen aan het "Westfront hater te verdeeïen. De beschimpingen van Duitschland zijn meer dan anders achterwege gelaten en Frankrijk'» eischen blijkbaar geringer ge worden. De „Rundschau" is van oordeel', dat het algemeen karakter van de "Fransche minister-verklaring betreffende de huiiten- landsche politiek in hoofdzaak hetzelfde blijft. £00 als Ribot sprak, spreekt ook Painlëvé tegelijkertijd van vrede zonder veroveringen en van desannexatie van Elkas-Lotharingen. Hèt „Berl. Tageblatt" meent: Daar het antwoord der entente aan den Paus ongeveer zal overeenkomen met de rede van Painlevé, moet het zeer ver schillen var. het antwoord dar centralen. Het is dus onduidelijk, waarop de opti- mistisnche opvatting van het Vaticaan. berust. iWEENEN, 19 Sept. (K.B.) De „Neue Freie Pressie" zegt over de regeerings- verklaring, Painlevé afgelegd, o.a.In de 38ste maand van den oorlog verlangt Painlëvé desannexatie van "Elzas-Lotha- ringen en schadeloossteUing voor schaden en vernielingen, dus overweldiging van. Duitschland en verbrokkeling van zijn gebied, om daarop na deze onmogelijk heden met een buiging naai' Amerika en na Amerika en Engeland aan de groote bloedoffers!qvan Frankrijk herinnerd te hebben ,van een vrede te snyeken, die neit een vrede van dwang, maar een rechtvaardige vrede zijn moet, welke ld© gemeenschap ider naties tegen een aan val beveiligt. (Ongecorrigeerd.) Baarland. Heden werd ten verzoeke van den heer J. Nijsse te Nisse, ten overstaan van notaris van Dissel, publiek geveild: 2.43.96 II.A. weiland en zijkantweg in Mazenhoek. Kooper voor f5719.64 dhr. A. Bruggeman alhier; en 1.80.40 H.A. wei land en zijkantweg in Tollioek. Kooper voor f3861.48 dhr. A. v. d. Hooft, alhier. A. M. te V. Blijf maar per eerste ge legenheid bericht sturen. Van 17—19 Sept. MIDDELBURG. OndertrouwdF. Pronk, jm. 22 j. en A. J. Vermeulen, jd. 23 j. Gehuwd: J. Vogel, jm. 24 j. en C. Tilroe, jd. 24 j. Bevallen: M. Marijs, geb. Bliek, z. Overleden: J. Witte, 62 j., vr. van D. Schipper. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 20 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand nabij 767.5 te Zuid-Duitschland, laagste 749.5 te Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 21 Sept.: Matige tijdelijke, wellicht krachtige Zui delijke tot westelijken wind; meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk nog regenbuien. 'Weinig veran dering van temperatuur. Stoombootdie 11 st ZIERIKZEE—ROTTERDAM September 1917. Zater. 1 10,— 11,30 Zond. 16 Zond. 2 Maan. 1710, Maan. 3 8,Dins. 1810,30 Dins. 411,30 Woenl9 7,30 Woen 5 8,30 Dond.20—9,30 Dond. 6 11,Vrijd. 21 8. Vrijd. 7 8,30 Zater. 229,30 Zater. 811,Zuid. 23 Zond. 9 Maan. 24 8,30 Maan. 10 8.30 Dins. 25 10,30 Dins. 11 11,30 Woen 26 8, Woen 12 10,Dond. 27 9,30 Dond. 13 10,30 Vrijd. 28 8,30 Vrijd. 1410,Zater. 299,30 Zater. 15 10,30 Zond. 30 Het eerste getal achter den datum is de afvaart van Zierikzeehet tweede getal is de afvaart van Rotterdam. STOOMBOOTDIENST Vlissingen-r-Middelburg—Rotterdam. en tusschen liggende plaatsen. September 1917. 22, 24, 27 en 29 Sept. afvaart van Vlissingen 7.15 uur, van Middelburg 9.15 uur. Op 22, 25, 27 en 29 Sept., afvaart van Rotterdam 9 uur. MIDDELBURG, 20 Sept. 1917. Op de graanmarkt was heden de aanvoer matig; de artikelen werden aan regeerings- prjjzen verkooht. Boter 118 a 128 ct., Particulieren 128 ct. Eieren per 100 f9.60 a f 0.—Particulieren f 10.—. Rageeringseieren f 0. Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f Patent olie f—Lijnolie f71,50 per H.L. a con tant per 6 w. fl hooger. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 19 September 1917. Groote Veiling. Appelen voor het binnenland f5f19, idem voor het buitenland f 15—f 22, Kroet- appelen ,yoor het binnenland f3f4.20, idem voor de fabrieken f2.80f4, Peren voor het binnenland f 5f 14, idem voor het buitenland f 7f 18, Noten voor het binnenland f 12, Witte kpol voor het bin nenland f2.10f3, idem voor het bui tenland f 3.50f 4, idem voor de droge rij f3.50f4, Sjalotten voor het buiten land f 18, Uien gebruikt voor zaadwin ning voor de Drogerij f7.90, alles pejr 100 K.G. Voorloopie wordt voor Duitschland geen fruit gekocht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3