Staters-Generaal. Uit de Provincie. Kerknieuws. i Chr. Geref. Kerk. Beperkte dienst! Uit d Zaai zaad reveling. Op vroeger vermelde vragen van het lid der Tweede Kamer den. heer Anker- man heeft de minister van landbouw het volgende geantwoordi lo. Meerdere provinciale landbouwmaat- schappijen hebben een dienst tot het keu ren van gewassen te velde ingericht, met de bedoeling den landbouwers zekerheid te verschaffen, dat zij zich niet slechts zaaizaden van goede qualiteit, doch ook van goede afstamming zouden kunnen aanschaffen. Daardoor wordt tevens be reikt, dat de landbouwers zich, meer clan voorheen, op de verbetering van de cul tuurgewassen toeleggen. Het is mij be kend, dat door een tweetal landbouwmaat- schappijen verkoopbureaux zijn opgericht, toet het doel den afzet van die zaai zaden te bevorderen. Aangezien de bovenbedoelde landbouw- toiaatschappijen als bij uitstek deskundigen op dit gebied zijn te beschouwen, zijn' haar ook de keuringen van het zooge naamde partijenzaad opgedragen. Dat dit tot minder gewenschte toestanden aan leiding zou kunnen geven, wordt dezer zijds niet ingezien. Het partijenzaad wordt niet door de bovenbedoelde landbouw- toaatschappijen verhandeld. 2o. In de vergaderingen van de ver tegenwoordigers "der landbouwmaatschap- pijen,, welke met de distributie van zaai zaden belast worden, met den secreta ris van het Nederlandsch Landbouwco- toité en een hoofdambtenaar van mijn departement, is uitdrukkelijk vastgesteld, dat de zaaizaadregeling nimmer tot mis bruiken ten nadeele van de zaaizaad handelaren aanleiding zal kunnen geven. Vrees, dat de handelaren door die re geling verdrongen zullen worden, behoeft dus niet te bestaan. 3o. Het is mij "bekend, dat de land- bouwmaatschappijen ten opzichte van de keuringen van gewassen te velde uiteen- loopende eischen stellen. De eischen ten opzichte van de keuringen van het par tijenzaad loopen echter niet uiteen en het is dan ook niet mogelijk, dat daar door den. handelaars'de kans op het ma ken van winst afgesneden zou worden. 4o. De maximumprijzen voor zaad van uitnemende qualiteit, 'dat bij partij is goedgekeurd, waren 'te laag gesteld. Bij toijn beschikking van 4 September zijn die prijzen verhoogd. 5o. Het "is mij niet bekend, dat door landbouwmaatschappverhinderd wordt, dat handelaren zaaizaad, afkomstig van te velde goedgekeurde gewassen, verhan delen. 60. Een tweetal 1 andbouwmaatschapp -heeft, als een gevolg van de organisatie .van de keuringsdiensten van gewassen te velde, zooals "bij punt 1 reeds is op gemerkt, den handel in zaaizaden 'gedeel telijk tot zich getrokken. Daarin is door de vastgestelde regeling geen verandering gekomen. 7o. Voor de vaststelling van de zaai- zaadregeüng is dpor mij advies ingewon nen bij het Nederlandsch Landbouwco- toité, lief 'Rijksbureau voor de distribu tie van graan en meel ..en de provin ciale landbouworganisaties. Bessensap. a. de aflevering en het daarmede in verband houdend vervoer van bessensap toet een extract-gehalte van minder dan 8 pet. is' "verboden. b. voor bessensap met een extractge- halte van 8 pet. of meer worden vast gesteld de volgende maximumprijzenpr. van 1 flesch bessensap door den fabri kant franco laatste spoor of veer af te leveren aan den winkelier f0,38, idem Ivan f/a flesch f0,20, prijs van 1 flesch .voor den consument f 0,45, idem "tyg flesch f 0,23. Als staangeld voor de flesch mag door den verkooper ten hoogste 8 cent wor den berekend, welk bedrag bij franco teruggave moet worden gerestitueerd. De winkelier zal aan den consument geen kosten van thuisbezorging in re kening mogen brengen of hem den aan koop van andere artikelen als voor waarde opleggen. Maximumprijzen. De Minister van Landbouw heeft met ingang van heden vastgesteld de navol gende maximumtusschenhandelprijs voor Iregeeringsbloem f30,50 per 100 K.g., ter wijl de maximum-kleinhandelprijs van 37 cent per 'K.g. blijft gehandhaafd, en ver der de navolgende maximumprijzen: I. J>fauwmaanzaad f60 per 100 K.g., Dederzaad f35 per 100 K.g., boterzaad if 65 per 100 K.g. lijnzaad (slagzaad) f40 per 100 Ti.g., zaaizaad, (nader vast te •stellen.) Aardappelen voor veevoeder. De Minister van Landbouw heeft be paald, dat het vervoederen van voor de consumptie geschikte aardappelen aan het vee, met .uitzondering van zg. kriel, verboden js. V eevoeder. Art. 1. Het is met ingang van 25 Sept. verboden voedermiddelen voor dieren af te leveren of te vervoeren in anderen Idan in ongemengden toestand, en onder andere namen dan de werkelijke (natuur lijke.) De meelfabriekeu te' in den lande overwegen concentratie der bedrijven. Een boosaardig gerucht. Tot de campagne, door zekere kringen tegen de Tweede Kamer gevoerd, behoort ook de bewering, dat de buitengewone Kitting van JuniSeptember voor de scha deloosstelling aan de leden als een zitting jaar wordt berekend. Nu ons dit ter oore kwam, willen wij om te voorkomen, dat dit wapen zou worden gebezigd tegen de Tweede Kamer, het even vermelden, om er bij te kun nen voegen, dat daarvan niets waar is. (Nieuwe Ct.) De Koningin bracht heden een bezoek aan de prov. Utrecht. Vermalen van granen enz. Het is verboden granen, mais of peul- Vruchten te vermalen of te doen verma len. Het verbod is niet van toepassing op: a. molenaars die ingevolge de distribu tieregeling van brood, bloem, meel en pogge van de Regeering grondstoffen ter vermaling ontvangen, voor zoover betreft de ingevolge deze regeling verstrekte grondstoffen b. molenaars die voor de vermaling van andere dan onder lid a bedoelde (grondstoffen vergunning kregen van den Regeerings-commissaris voor de Rijks- jgraanverzaineling van de provincie hunner inwoning. Het is aan de molenaars verboden gra nen, peulvruchten en mais of maalproduc- ten daarvan in voorraad te hebben, wel ke niet tevens gedekt zijn door een fac tuur als bedoeld in artikel 3 of welke niet zijn ingeschreven in 't molenaarsre- gister als bedoeld in artikel 4. Het is aan de molenaars verboden een maalloon te heffen anders dan in geld. De Pauselijke nota en de Neder- landsche Regeering. Op desbetreffende schriftelijke vragen van het Kamerlid Dresselbuis heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken ge antwoord De Nederiandsche Regeering heeft van de op 19 Augustus door den Paus tot de oorlogvoerende regeeringen gerichte nota kennis gekregen, doordien op den 12en dier maand de kardinaal-staatssecre taris aan den Nederlandschen tijdeüjken gezant bij den Pauselijken stoe! mede- deeling van die nota heeft gedaan. De Regeering heeft niet de overtuiging ver kregen, dat het voor de bereiking van het beoogd doel dienstig is harerzijds bijzondere stappen te doen ter ondersteu ning van de poging van den Pauselijken Stoel. Eerste Kamer. Beëediging dr A. Kuyper. Dr. Kuyper, die nog niet beïedigd was, legde 'in handen van den voorzitter de bij de wet vereisehte eedien af, waarna hij door den voorzitter wordt geluk ge- wenscht. De voorzitter deelde hierna mede, dat is ingekomen een schrijven meldende het overlijden van het lid der Kaïner, den heer H. L. Drucker. De voorzitter zeide, dat met den heer Drucker een rechtscha pen mensch en heider denker is heen gegaan. Zijn woorden getuigden van be zadigdheid en bekwaamheid, zciodat zijn dood voor deze kamer een groot .verlies is, en zijn nagedachtenis zal hier steeds in eere blijven. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Cort v. d. Linden, sloot zich namens de regeering bij de woorden van den voorzitter aan. Daarna worden tot leden van de Com missie voor de verzoeks chriften benoemd, de lieeren Van Holtlie tot Echten, Co- lijn en Diepen. Herkozen worden de aftredende leden van de gemengde commissie voor de Stenographie en van de Huishoudelijke commissie. Na het trekken der afdeelingen, verga derden de secties tot het kiezen van voor zitters en ondervoorzitters. De openbare vergadering werd daarop gesloten. Tweede Kamer. Voorzitter was de heer A. F. de Sa- vornin Lohman. De Voorzitter wees er op, dat dit jaar waarschijnlijk het laatste is, dat de Ka mer i n deze samenstelling bijeen is. Door de 400.000 nieuwe kiezers welke dan aan een nieuwe verkiezing zullen mede werken, zal de nieuwe Kamer waarschijn lijk een geheel ander aanzien krijgen. Spre ker hoopt, dat die nieuwe Kamer dan met waardeering zal mogen terugzien op datgene, wat door deze Kamer is tot stand gebracht. Hierna verklaarde hij de zitting voor geopend. j j De Minister van Financien bood daar na de Kamer de Staatsbegrooting aan, vergezeld van een nota betreffende den toestand van 's lands financien. Hierna wordt overgegaan tot het op maken van een nominatie voor het voor zitterschap. Als nummer 1 werd gekozen de heer Fock met 63 stemmen, 1 op den heer Schaper en 1 blanco. Als nummer 2 de heer Schaper met 47 stemmen, 8 op den heer Ruys de 'Bee- renbrouck, 1 op den heer Troelstra en 1 op den heer Duymaar van Twist en 5 blanco. Als nummer 3 werd gekozen de heer Ruys de Beerenbroeck met 60 stemmen, 2 op den heer Kolkman en 2 blanco. De voorzitter (deelde mede, dat H. M. de Koningin verhinderd is de commis sie te ontvangen, zoodat de voordracht schriftelijk aan H. M. zal worden aange boden. Hierna werd de vergadering ver daagd .tot vanmiddag 3 uur. Bij het 6e regiment inf. zijn o.a. benoemd tot le luit. de 2e luitenants W. P. A. Steyn, G. Minderhout en J. v. d. Ploeg,, van het korps. De eerste dag van den nieu wen dienst. Het was gisteren te Ber gen op Zoom, aan het station der S. S. een opeenhooping van reizigers. Vooral was dit h«t geval om 1,59 bij den trein uit Zeeland in de richting Roosendaal. Deze trein kwam reeds met vertraging aan als gevolg der opheffing van de markttreinen naar Goes en de samen voeging der treinen 10,52 en 2,28. Rei zigers 'met eerste klaskaarten moesten zich tevreden stellen met eene staan plaats of plaats nemen in de bagage wagens. O. i. was het aantal wagens waarujt deze trein was samengesteld veel te gering en had me n op de plaats van samenstelling van den trein (Vlissingui) toch kunnen voorzien, dat d ruimte onvoldoende was voor het verkeer. De verbinding met Hulst vindt via VlakeHanswe?rdWalsoorden dagelijks nog viermaal plaats en wel v.m. van Vlake .8,06, 11.30, mm. 2.40 en 5,40, aankomst Hulst resp. v.m. 10,15, nm. 1,30, 4,45 en 8. Vertrek Hulst vm. 7,55, 10,50, ntn. 2,20 en 5,50, aankomst Vla ke 'resp. v.m. 9,50, nm. 1,10, 4,50 en 8. (Zoom.) Bij Kon. besluit is W. F. Stoei, c.-i.. hoofdingenieur van den Rijkswater staat, vroeger te Goes, benoemd tot lid van de Staatscommissie met opdracht om een onderzoek in te stellen omtrent de oorzaken van de buitengewoon hooge wa terstanden tijdens den stormvloed van 1314 Jan. 1916, voorgekomen op de in Zuid-Holland gelegen benedenrivieren, meer bepaaldelijk op den Rotterdamschen Waterweg. Middelburg. Gisteren liep een koe. die van de eene stal naar de andere zou worden gebracht alhier in de Gracht. De eigenaar van de koe durfde het dier niet uit het water halen, maar een viertal andere slagers traden beter op. Zij bon den het dier, om verdere ongelukken te voorkomen, in het water en brachten het toen op het droge. De koe kon toen naar de andere stal worden overgebracht. Goes. De liberale kiesvereeniging „Vooruitgang" besloot tot de Liberale Unie toe te treden. Om de rij der zomer-concerten te sluiten wil „Euphonia" bij gunstig weder a. s. Vrijdagavond nog een volksconcert geven in de tent op de Groote Markt. Met dit concert zal de harmonie in 't ge heel 10 zomer-concerten gegeven hebben, die allen meer of minder begunstigd zijn geworden door goed weer, geen één con cert is door slecht weer behoeven uit gesteld te worden. Het corps was door de mobilisatie zelden voltallig. Toen dezer dagen de commissie van toezicht op de levensmiddelen-distributie zich bij B, en W. vervoegde, om den vetnood waarin Goes den laatsten tijd verkeert, onder de aandacht van boven genoemd college te brengen, vernam zij 't volgende Door de Regeering wordt bak- en braad vet verstrekt aan gemeenten die dit aan vragen, doch deze aanvraag moet geba seerd zijn op de gezamenlijke aanvragen, der winkeliers. In Goes verkoopen slechts ^nkele win keliers bak- en braadvet, zoodat uit den aard der zaak de bestelling der gemeente Goes niet zoo groot is als de Burge meester voor de bevolking wel zou ,wen- schen. Om deze reden geeft de commissie den huismoeders den raad, dit zoo noodige volksvoedsel van hun winkeliers te vra gen, en indien deze geen bak- en braad vet verkoopt de boodschappen slechts 'te betrekken bij hen, die dit nuttige volks voedsel wel verkoopen, dan zullen onge twijfeld die winkeliers zich haasten de huismoeders ook hiervan te voorzien. Verder werd op een vraag van de com missie of de Burgemeester indien de sla gers het vleesch (in verband met de dalende veeprijzen) te hoog in prijs hou den, genegen zou zijn op 't marktplein een gemeentelijke vleeschhal op te rich ten, geantwoord, dat, indien zulks noo- dig mocht blijken gaarne een en ander zou worden overwogen. Laat daarom 't spreekwoord „een ge waarschuwd man geldt voor twee" den slagers in de ooren klinken. Vlissingen. De heer J. G. van Niftrik, die thans weder lid van den raad en ook wethouder is geworden, heeft de afdee- ling financiën op zich genomen. St. Laurens. Bij de gister gehouden verkiezing voor een lid van den gemeen teraad, vacature wijlen den heer A. Francke, is bij enkele candidaatstelling gekozen de heer J. Francke. Zoutelande. Op het strand onder deze gememte is gisternacht aangespoeld eren groote Engelsche mijn, welke onder mi litaire bewaking is gesteld. Veere. Alhier heeft een groote koper en looddiefstal plaats gehad onder zeer eigenaardige omstandigheden. Het lood werd grootendeels ontvreemd van de groo te kerk, die thans als hospitaal is in gericht en waar tevens de militaire wacht is gevestigd en steeds een wacht in het geweer dienst doet, terwijl tot een paar weken geleden ook een wacht in het ge bouw liep. Het koper komt grootendeels van het eveneens steeds bewaakte mari- nevaartuig „Prins Hendrik". Reeds heb ben eenige arrestaties van verdachten plaats gehad en werd bij verschillende opkoopers een deel van het gestolene in beslag genomen. De gemeente- en rijks politie zet het onderzoek voort. Zierikzee. Dinsdagmorgen toen J. van Westenbrugge op een ladder stond ter reparatie van tien gevel van het huis van den heer Jongmans, Oude Haven, schoot de ladder uit. Hij viel met een Immer in de hand op de straat, zoo dat de hamer met de punt in zijn oog drong. Hevig bloedend en buiten bewust zijn werd hij bij ,zijn ouders thuis ge bracht. Zijn toestand is erg. Men spreekt van hersenschudding. Gistermorgen werden wij opgeschrikt door een vreekelijken slag, wegens het springen van een mijn tegen de steenen van den zeedijk alhier. Er werden vele huizen in den omtrek beschadigd aan daken en ramen. Oud-Vossemeer. Benoemd tot wethouder in de vacature Ampt, de heer M. C. Polderman. Stavenisse. Met de pas ingetreden be perkte dienstregeling op de S Spoorwegen komt hier de nachtpost uit Bergen op Zoom ongeveer te 10 uur aan en mag eerst te 1 uur 59 retourneeren. Waar toe, zoo vraagt men, daar in dien tus- schentijd het kantoor absoluut stil ligt en het voor de beide betrokken postbeambten jmoeite en geld zal kosten voor de tus- schenuren geregeld een onderdak te be komen! Ziedaar weer een van de gehei menissen van den administratieven romp slomp Terneuzen. De actie voor een Centrale Keuken in deze gemeente neemt steeds toe. In de gehouden bestuursvergadering werd besloten om tot uitbreiding der com missie over te gaan. Vastgesteld werd. dat er een openbare vergadering Zal wor- dèn gehouden, waarin een der bestuurs leden als spreker zal optreden, om de werking nader uiteen te zetten. Inmiddels zal een commissie worden samengesteld om gelden in te zamelen, opdat spoedig kan worden begonnen met liet verstrekken van warme spijzen. Bruinisse. De 72-jarige P. v. G. is tengevolge van hartverlamming onder zijn werk plotseling doodgebleven. Ned. Herv. Kerk. Drietallen te Amsterdam: N. A. Becht te Arnhem, H. G. W. Brie,ié te Franeker en B. Gijzel te Rhenen. En H. E. Gravemeijer te Steenwijfc, M. M. den Hertog te 's Gra- venhage en G. W. C. Vunderink te Haar lem. Beroepen te Klundert, J. Tichelaar te Wilsum; te Zevenhuizen, G. Alers te Goudriaan; te Oosterwolde, M. A. G. Vorstman- te Watergang; - te Almelo (toez.), A. C. Enklaar te Berkhout. Geref. Kerken. Tweetal te Haarlem. R. E. v. Arkel te Soest en A. M. Boeijenga te Koog- Zaandijk. Beroepen te Dussen, dr. H. W. Smit te lerseke. (Rotterd.); te Ter Aar, H. v. d. Zanden te Harmeien. Bedankt voor Veenendaal, door G. R. Kuijper te Alblasserdam. Beroepen te Groningen, J. W. Polman te Hoogeveen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Barneveld, J. R. v. Oordt te Middelburg en J. Fraanje te Goes. Doopsgez. Gemeenten. Aangenomen naar Baard, door mej. M. F. Gerritsma te Oranjewoud, die bedankt heeft voor Mensingaweer. In de gisteren te Utrecht gehouden Centrale Diaconale Conferentie werden twee inleidingen gehouden over het on derwerp: „De eisch der geheimhouding van de namen der ondersteunden, mede ook in verband met onze deelneming aan den Armenraad". Inleiders mr. R. v. Maare B.Jz. van Arnhem en mr. R. Rensma van Gouda. Een schrijven der diaconie van Goes, waarin gevraagd werd om de volgende vergadering op Glindhorst te houden, werd in handen van het comité gesteld. Goes. De heer A. J. M. van Kalmthout, alhier, is benoemd tot tijdelijk leeraar in de Hoogduitsche taal aan de Middelbare Handelsschool met 4-jarigen cursus te Bergen op Zoom. Geslaagd te 's Gravenhage voor de hoofdacte de heer J. Labruijère te Kou- dek erke. Ongelukken. Te Amsterdam is een 14-jarige jongen door de tram) ge dood. Een 35-jarige vrouw is) in do Kinkerstraat aldaar üTt een tram geval len,. met het gevolg dat ze een been brak. Voederbieten. Het bestuur van den Bond van Coöp. Landbouwvereein. ontving, van het Min. van Landbouw be richt, dat spoedig maximumprijzen voor voederbieten vastgesteld zullen worden. Niet bakken! De bakkers te Medemblik besloten één dag per week ('s Woensdags) niet te bakken Zij blij ven weigeren klein brood te leveren. Over de grens gekomen. In de afgeloopen week zijn te Holten twoc, te Borne één. te Den, Ham twee Russen aangekomen en te Almelo twee Fransche krijgsgevangenen Zwendel. De firma A. van Of ferden. drogiste te Tiet, kocht bij een Rotterdamse he firma 100 vaten öarbid. Dadelijk werd de helft van de koopsom voldaan. Bij ontvangst bleek, dat de helft van het (gezondene bestond uit basalt. De politie is van de praktijken dezer firma op de hoogte gesteld. Bij het diepgraven te Oegstgeest op een tuin van eenige H.A. groot, werd een dikke laag veen gevonden. Vele ar beiders zijn nu te werk gesteld met turf graven. Het veen is van zeer goede hoe danigheid. De gemeentepolitie van Maastricht heeft een 40-jarig Belg op heeterdaad be trapt, terwijl hij van een in het kanaal liggend schip een tros staaldraad ont vreemdde. De man gaf voor dat hij dron ken zijnde, in slaap was gevallen, en toen hij wakker werd die tros naast zich had vinden liggen. Uit het onderzoek bleek dat echter ook nog andere getuigen had den gezien, dat hij met iets onder zijn pnn van boord gesprongen was. Het ge- stolene had een waarde van ruim 100 gld. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Eenige handelaars trachten op het oogenblik zooveel mogelijk oude koffie- mogens op te koopen. Er is groote na vraag op de dorpen naar dat artikel. De boeren probeeren de rogge te malen met een koffiemolen, om de regeerings- maatregelen te kunnen ontduiken. (Tel.) Warmwatervoorziening. Na dat men te Dordrecht eenige dagen proe ven heeft genomen met het gratis ver strekken van warm water aan de gas fabriek, is men nu aldaar begonnen met het verkoopen van bons, tegen inruiling waarvan men water kan betrekken bij enkele particulieren en aan de gasfabriek. De prijs voor een halve emmer is 1 en voor een heelen emmer 2 cent. Niet aangenomen. De leden vergadering der Reedersvereeniging vooir de Nel. Haringvisscherij te 's-Graven- hage gehouden, heeft besloten de door Engeland voorgestelde visscherijovcreen- komst niet aan te nemen. Daar het contract was aangeboden aan de beide vereenigingen gezamenlijk,, is door het thans genomen besluit het ge- heele voorstel van de baan. Doodelijkpngeval. Terwijl de vr.-rijder E. te Nijverdal twee achterelkaar gekoppelde- wagens met turf vervoerde,, is een-5-jarig jongetje van O onder het laatste voertuig geraakt, met het gevolg dat de dood onmiddellijk intrad E. reed heel langzaam, maar bemerkte het ongeval eerst, toen het al la .laat was. Vermoe delijk is het 'kind aan den wagen gaan hangen. t 1 Vischexport. Een veertigtal vischhandelaren te IJmuidcn, meest klein handelaren, heeft aan de Ministers van Financiën en van Landbouw verzocht, den export van visch op te nemen in de Export-Centrale. Zij gronden dit ver zoek op de overweging, dat zij nagenoeg geheel zijn uitgesloten van den export van visch naar Duitschland, welke ex port plaats heeft door een 25-tal groot handelaren, die voor de overige hande laren slechts 10 pet. van den export overlaten, terwijl zij zelf de overige 90 pet. exporteeren. 1 Kras. Men deelt miede, dat thans niet alleen het kaf, dat vrijwel waarde loos is, doch zelfs het stof, dat bij bet schoonmaken van graan uit de machine komt, zou worden opgekocht tegen fl per zak om naar de Zaan te worden: vervoerd, ten einde te dienen tot het vervaardigen van veevoeder. Nekkramp. Te Middelharnis is een 17-jarig meisje aan nekkramp over leden. Duitsche vliegmachine.Gis terenmiddag vloog er een "Duitsche vlieg machine boven Cadzand. Door Ilollandsch afweergeschut werd pp de vliegmachine geschoten, evenwel zonder resultaat. Onder de zeer talrijke kransen op de begrafenis van Koningin Eleonore be vonden zich ook twee of drie van de Fransche en Engelsche krijgsgevangenen, die op die wijze getuigenis willen afleg gen van hun groote dankbaarheid voor de ijverige zorgen welke de overledene) vorstin overal en ten allen tijde aan den dag heeft gelegd, om het menschelijk lij den te verlichten. 'Aardverschuiving in I n- d i Door hengen regenval hebben in het Departement Tasihmalaja (Preanger Regentschappen) belangrijke aardverschui vingen plaats gehad. Groote schade werd aangericht in de dessa Tjocharighawat, twee dessa's zijn bedolven. Weinig on gevallen kwamen voor, 4 vrouwen en 3 kinderen werden gedood. Ben vergeten wethouder. Ln de 4 Sept. 1.1. gehouden raadsver gadering te Renkum heeft men vergeten, dat de wethouder J. Beelaerts van Blok land als zoodanig aan de beurt van af treden was; alleen wethouder Prins is toen herkozen. Men heeft thans dez© ver gissing bemerkt en 'zoo zal in de yacal- ture-Beelaerts 'thans in de eerstvolgende vergadering voorzien worden Spoorwegtelegraafkanto^ ren. De directeur-generaal der posterijen, en telegrafie maakt bekend, dat "de te- legraafkaantoren jn de spoorwegstations van de Staatsspoor, de Hollandsche Spoor tot nadere aankondiging, na 7,30 's avonds en de Centraal Spoor van 17 dezer af, voor den particulieren telegraafdienst zijn ■gesloten. (St. Ct.) 8.45 8.56 9.25 7.53 1.06 7.17 1230 6.40 9.36 6.53 10.56 7.57 12.20] 7.12 9.08] 8.27 10.21) 9.14 11.32? 10.03 3.25' 10.28 4.09] 7.00 10.41 4.30 7.23 10.59 4.51) 7.32 4.551 7.44 5.ia 7.50 5.ia 8.01 523 8 06 11.29 5.3i 8.17 5.4." 8.27 11.43 5.54 8.35 6 0| 8.42 6.H- 8.49 6. li 8 57 12.06 6.2(1 9.06 12.15 6.3" Volgen zij| Wij lezen in „D 1 de volgende „,aan(| derlander" Terwijl voor tvvel ten-staatslieden val meer nadert, dat| of langeren tocht duwen des doods! in één Vaderhuis J in één lied £1111 (prijzen, zijn er die zich politiek van elkander verwl fusie van de pari De vraag mag lieden de zaak of Een Enge'sch oc De Rotterdamse de „Daily Te leg n] aan de moeilijke in dezen oorlog <l tzijdigheid,, die hol haafd. „.Nederland is fcïjdige, het is de pemendheid. Tuss| voerende groepen evenwicht weten Van beiden ooit had, de schaal na overhellen. Vandal pen gelijkelijk vaf klaagd over begun van den tegenstar De schrijver bet -een deel der Eng<] beschuldigd den lengen door het en de were ld ram pl 'J>ron van voordeel land zeggen d<| testeert nu en dq maatregelen van Izet zich met wo| ken maatregel de] langen benadeelt, gen is gerechtvaa] Hij zet dat da] eerste plaats op politiek. „Natuurlijk land voedsel naar] biet alleen recht het moet het dc boodig voor zijn bog niet te sprekl en machines, waal geheel afhangt. Men dient in hij te Zien dat loopen jaar mee vensmiddelen na izonden. Duitschland jiec- heden tuinbouwpr geen ton meer da •was te zenden fle verdeeling genoegen hebben I Üe Entente en da Van het graan iNederland ingevoq Duitschland. Vee uitgevoerd, maar flat sedert het Veestapel van Nel toegenomen. De beschuldigi] begeerig naar Duf leigen bevolking g] is ai even onjui] landers op brood flat is uitsluitend] gekrompen invoe] is nooit een ton „Is het verwoiL schrijver, „dat Ni anti-liollandsche Van de Britsche schouwt Hom oe 0 pa tl Van deze maart Voorhoeve te ZwA Suikerziekte, Verl Slagaderverkalkinl. homoeopath ische in den naam vaè Berg, hom. arts tiaar, Kade B 31

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2