Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Uit ds Pers. Leestafel Gemengd Niauws. volhing moeten oproepen, daar onder do 1.374.000 man, die oorspronkelijk waren opgeroepen, niet voldoende soldaten te vinden waren. Kerenski heeft als opperbevelhebber een dagorder tot legger en vloot gericht, waarin hij er den vinger op legt, dat Kor- nilof's oproer het gewone leven aan hot front heeft ontredderd en o.a. bepaalt: 1. Elke politieke twist in het leger moet ophouden en met alle middelen moet men streven naar de wederopbeuring yan de strijdvaardigheid daarvan. 2. Volgens het bevel van het opper- kommando moeten de troepentransporten worden hervat. 3. De officieren mogen niet in hech tenis worden genomen. Alleen het gerecht en het O. M. hebben daartoe het recht. 4. Kommandanten mogen niet worden afgezet. Uit üldenzaal wordt aan de Zw. Ct. gemeldEnkele dagen geleden is in de onmiddellijke nabijheid onzer grens, hij de Poppe in de Lutte, een Duitsch grenswachtsoldaat door een Duitsch do serteur doodgeschoten. Thans wordt de grens aldaar zeer streng bewaakt, waar bij ook een paar bloedhonden dienst doen. Het organisatiocomité van de con ferentie te Stockholm heeft een manifest uitgevaardigd aan de internationale aan gesloten partijen, waarin het verklaart, dat het plan om in Stockholm een in ternationale socialistische conferentie bij een te rpepen noch opgegeven is, noch opgegeven zal worden. De conferentie zal plaats vinden, zoodra de passenkwestie geregeld is. Een Fransche patrouilleboot js bij een aanvaring gezonken. De kapitein en 19 man zijn verdronken. Zaaien van eigen graan. De Regeeringscommissaris heeft de bur gemeesters gemachtigd den landbouwers eenige hoeveelheid van hun eigen oogst te laten, voor het bezaaien van door hen te bebouwen grond, doch slechts een hoeveelheid die aannemelijk lijkt, o.a. wintertarwe 2}!a H.L. per H.A., zomer- tarwe en winterrogge 3 H.L. pe'r H.A., Zomerrogge 4 H.L., gerst 2Va H.L., haver 3 H.L. boekweit 1 H.L. Waalsche boo- nen 6 H.L., duiven- en schapenboonpti 21/s H.L., sïerboonen 4 H.L., stamboonen 2 H.L., erwten 3 H.L., kanariezaad 0,60 H.L. Het vertreksein voor treinen gewijzigd. Met "ingang van 1 October a.s. zullen de stationschefs in ons land met een vertrekstaf gewapend worden, evenals dit reeds lang in Duitschland het geval is. Deze vertrekstaf bestaat uit een kleine groene schijf met witten rand aan pen steel. Deze staf wordt als sein voor ver trek van den trein door den stations chef omhoog gehouden. Des avonds zal het vertrekken door den stationschef wor den gegeven door het op en neer bewe gen van een groen licht. De bekende, fluitspinen vervallen der halve en aangezien het door den chef gegeven signaal met de' vertrekstaE tevens voor den machinist geldt, zullen ook "de hoofdconducteurs voortaan geen fluitsig naal meer behoeven te geven. Prijs van lijnkoeken. De prijs van Amerikaansche lijnkoeken, die in September worden toegewezen, zal zijn f 25 per 100 K.G. basis onbepaal de merken van La Platazaad geslagen, bepaalde merken en soorten, ook schil fers naai' de gewone verhouding. Benoemd tot reserve-tweede-l'uite- nant bij hun tegenwoordig corps de vaan drigs: A. de Regt Van het 3e neg. infv J. £r. G. F. Schroder en S. J. Koers van het 14e reg. inf. Overgeplaatst hij het reg. jagers de le lhit. J. K. de Visser, van het 14e> r. inf. Mldde'h urn Het postpersoneel alhier wordt van af heden in nacht- en dagploeg verdeeld, in verband met de groote post, die door het uitvallen van den trein van kwart over negen, met den laal.slen trein zal' medekomen. Tevens wordt dan door den nachtploeg de post van den eersten trein gereed gemaakt. Goes. Tegen hedenochtend 10 uur was in de sociëteit V. O. V. vanwege de commissie voor de oprichting van een Ver. voor Vreemdelingenverkeer op Zuid en Noord-Beveland een vergadering be legd, in welke de heer W|. H. J- Dicke, propagandist van de A. N. V. v. V. den werkkring en het nut van een zoodanige Vereeniging zou uiteenzetten. Van de commissieleden waren aanwe zig de he nen Waghto, Wabeke, Richel! en mr. Fransen van de Putte. Aan de bestuurstafel v had ook plaats genomen de hen Tj. N. Adema. De heer A. Th. A. Waghto opende de bijeenkomst en heette de weinige aan wezigen welkom. De voorzitter releveerde hoe inen tot de pogingen kwam, om op Zuid-Beveland de aanlacht te vestigen. Na overleg en besprekingen kwam fnon tot de samenstelling van de voorloopigo commissie. Spr. gelooft, dat een V. voor Vr. hier alleszins red< n van bestaan heeft. De he >r Dicke begon met te zeggen, dat 'tgeen uitvoerig betoog behoeft, dat een V v. V. groot nut verricht. Van Vreemdelingenverkeer hangt veel af Vroe ger werd het beschouwd als .een zaak voor menschen die slechts een pretje beoogden. Doch er is meer aan verbon den. Voor welk doel wordt al niet get- reisd! Ook ons land weid in de laatste jaren vóór den oorlog druk bezocht door buitenlanders. Ons land wordt alora met eero genoemd. Laat ons .deze belangstel ling levendig houden. De macht der re clame kan ons daarbij helpen. Bezoek van vreemdelingen levert groote voor deden op. Spr. noemt enkele cijfers, wel ke daarvan getuigenis geven. De voor deden liepen vaak in de millioenen. Die bijdragen komen onder de menschen, on der hoteliers, allerlei leveranciers van: verbruiksartikelen en ambachtslieden. Al die klassen profiteeren direct of indirect van het vreemdelingenverkeer. Uitgevers van boeken en dagbladen niet het minst. Vreemdelingen verkeer is derhalve een algemeen belang. De kosten bedragen over 't algemeen 1/10 der inkomsten. Naar mate men meedoet aan de reclame, zul len Üe baten binnenkomen. Spr. rele veert een vergelijking tusschen de voor- deelen uit tabak en reclame, welke in het voordeel van de reclame uitviel. De bevordering van V. V. is, een taak, die men krachtig dient aan te pakken, op dat het land steeds meer aan belangstel ling winne. Steun van belanghebbenden en belangstellenden is daartoe noodig. In 1913 is door de regeering een proef genomen op dit gebied, deze proef is tot aller tevredenheid geslaagd. De f 110,000 subsidie is met groot succes aangewend. De spoorweg- en stoomboot maatschappijen, vele gemeentebesturen steunen nu de A. N. V. v. V. Er kan niet te veel geld voor deze zaak be steed worden. Groote steden kunnen na tuurlijk tmeer doen dan kleinere, als Goes e.a. Daarom: dienen kleinere ge meenten zich tot districtsvere'eniging ie combineeren. Elke gemeente, elk persoon, elke industrieel, enz. dient haar of zijn taak te begrijpen, en dit algemeen belang te bevorderen. Vervolgens werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Op een vraag van 'dr. Folmer, antwoordde de heer Dicke, dat de A. N. V. v. V. de aan dacht op Nederland vestigt en dat de plaatselijke Ver. voor de eigen plaats spe ciaal de aandacht vraagt. Dr. F. vindt dit zeer moeilijk, omdat 't natuurschoon zoo afwisselend is. doch dhr. Dicke gelooft, dat hier veel blijvend schoons is, ouidd boerderijen, "kleedend nachten enz. Dr. Jenny Weijerman verwacht, dat de bui tenlanders wel voor een paar dagen naar Zeeland te lokken zijn, vooral in samen werking met Walcheren. De oeververde- diging is zeer bezienswaardig. Dhr. Dicke wijst nog pp de schoonheid van W.emel- dinge, vooral als er de vruchtboomen bloeien. Vanaf den Vliedberg heeft men, het schoonste uitzicht. Dhr. F. Wabeke merkt op, dat de fruitboomgaarden steeds mooie schoiOingezdchten opleve ren. Hier is zelfs meer variatie dan in de Zeister bosschen. Dr. Folmer heeft kun nen constateeren, dat de pracht van den boomenbloei op Beveland dien van de Betuwe nog overtreft. Dhr. Hajenius kent geen sahooner land dan Zuid-Beveland. Men moet het schoone leeren kennen. Ds;. Bins wijst op het belang van do verheffing van het volk door aanraking met menschen uit andere streken en lan den. Het onderwijs in vreemde talen zal er door bevorderd worden, kortom de geheele beschaving van de dorpsbewoners. Alle aanwezigen slemden in met de oprichting van een Ver. voor Vr. voor Zuid- en Noord-Beveland. De voorloo- pige commissie zal' nu statuten en re glement opmaken. Later zal in een le denvergadering een bestuur benoemd wor den. 't Is! de bedoeling' „een geïllustreer- den Gids uit te geven, met kaartjes aan gevende rijwegen en ook voetpaden. Dhr. Adema is reeds met de voorberei dende werkzaamheden daartoe begonnen. Vlissincen. De directie der Kon. Maat schappij „de Schelde" te Vlissingcri heeft vergunning aangevraagd tot het oprichten van een scheepstimmerwerf, bestaande uit twee scheepsbouwloodsen, drie overdek te hellingen voor den aanbouw van on derzeebooten, een helling voor aanbouw van groote schepen en een el'eetrische kracht- -'"en lichtstroomcentrale op het z.g.n. ,Eiland aldaar. Kattenaijke. Maandag werd de heer J. A- van der Kemp beëedigjd eh geïn stalleerd als raadslid. Tot wethouder werd benoemd de heer G. M. Timmer man. De Burgemeester riep J. A. v. d. Kemp ter verantwoording naar aanlei ding van een stuk als zou de burgemees ter geen maatregelen willen nemen ter verkrijging van schoeisel, sajet en klom pen. jHij leest voor wat in deze' is ge daan, wat hij ook van der Kemp des tijds heeft gezegd en vraagt van der Kemp of hij wil .verklaren dat wat „Het Volk" schreef, geheel huiten de waarheid is. Van der Kemp bevestigt dit en zal „Het Volk" verzoeken een rectificatie te ge ven van dit bericht, niet kunnende be grijpen hoe de redacteur dat kon schrijd ven, daar dit niet medegedeeld is. Nis.ie. Maandagavond keerde de knecht van den landbouwer J. V. alhier huis waarts met paarden en rolslee. Het paard schrok van een voorbijfietsenden jongen en ging op hol. Op de rolslee bevonden zich benevens de knecht nog 2 kinderen. De laatsten kwamen met den schrik vrij, maar de knecht was zoodanig gewond en gekneusd dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. De eerste hulp werd verleend door dr. J. P. W. Geill uit Goes en zijn vader dr. W. Geill alhier. Na verbonden te zijn is de patient naar' zijn woning vervoerd. Zierikzee Opgericht is de Zeeuwschq Mosselvereenigmg, waarbij visschers uit Zierikzèe, Véere, Ouddorp, Tholen, Clin- ge en Ierseke zijn aangesloten, samein beschikkende over ongeveer 400,000 mos selen. De bedoeling is zich onder beheer of controle te stellen van den voorzit ter van de commissie van toezicht op de Zeeuwsche stroomen, in zake den mosselexport enz. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Groningen-: J. Langman te Harlingen, L. C. W. Ekering te Noord- wijk aan Zee, L. J. v. Leeuwen te Lisse en A. Graves van Willemswaard te Nieuwolda. Beroepen te Nijega J. Tichelaar te Wilsum. Aangenomen jiaar Wehe door P. E. C. Boonstra te Loppersum. Zondag was het voor de Ned. Herv. Gemeente van Biezelinge een blijde dag. Na een vacature van 13 maanden werd Ds. Mantz,, van Hall overgekomen, tot zijn dienstwerk ingeleid door Ds. J. Nau- ta, van Mijnsheerenland. Bevestiger had tot tekst Jesaja 62 vs. 6 en 7. Des namiddags hield ds. Mantz zijn intree voor een stampvolle kerk, waar onder de Burgemeester en vele predikan ten, naar aanleiding van Matth. 10 vs. 7. Aan het eind van den dienst werd de nieuwe leeraar door, den consilient Ds. Klomp, van Schore, toegesproken, die de gemeente verzocht den leeraar Psalm 20 vs. 1 toe te zingen. (Rott.) Geref. Kerken. Beroepen te Loppersum B. Steenhuis te IJsehnonde. Aangenomen naar 's-Hertogenbsch door S. Doornbos te D'oetinchem. Bedankt voor Nieuw-Vennep (Haarlem mermeer) door D. Hogenbirk te Charlods; voor Sliedrecht door H. v. d. Zande te Harmeien. Doopsgezinde Gem. Beroepen te O. en W. Graftdijk A. Keu ter, prop. te Utrecht. 4) De nieuwbenoemde directeur der Heldring-gestichten ds. 0. G. Heldring, is 'tot zijn arbeid aan genoemde gestich ten te Zetten ingeleid door prof. dr. P. D. Chantepie de la Saussaye. Ds. Hel dring sprak alle aanwezigen toe naar aan leiding van Joh. 13 vs. 14. De meisjes der stichtingen zongen een welkomstlied. Voor de verpleegden en leerlingen was het een feestdag. Ook op het Erasmiaansch Gymnasi um te Rotterdam heeft men rantsoenee ring van huiswerk toegepast. Geslaagd te Leiden, voor instrument maker de heer A. L. Ie Clercq te Aarden burg. Toegelaten tot eerstbeginnend glas blazer de heer A. A'. B. Gerritsen te Mid delburg. Geslaagd als candidaat Indisch-Amb tenaar de heer E. Th. J. Mudde, van Goes. Da houding van Amerika. Staatsraad Struyckan wijst er op in „Van onzen Tijd," dat wel is waar naar strikt volkenrecht Amerika niet verplicht is ons voedsel en grondstoffen te* leve ren, maar hij meent, 'dat aan een land als Amerika, dat zich op hoog zedelijk standpunt stelt en daarop ook staat, een hoogere maatstaf mag worden aangelegd. Het zou' toch met alle goede trouw in strijd zijn, indien Amerika thans plot seling alle van oudsher met ons bete taan de handelsbetrekkingen afbrak, op wier blijVend karakter door ons mocht wor den gerekend. Amerika kan en mag niet van ons vergen, dat wij' den handel met Duitschland zullen verbreken, voor zoo ver die voor onzen eigen invoer noodig is. En de schrijver besluit dan aldus: Men leze in voorgaande beschouwin gen niet de verwachting, dat Amerika bij' de regeling der uitvoeren naar ons land niet zoude mogen rekening houden met het feit, dat het met Duitschland in oorlog iS; in een oorlog als deze moeten de staten, dief neutraal' zijn ge bleven, met weinig tevreden zijn. Maar wel mag men hopen, dat niet het feit, dat Amerika, in den oorlog tredende' 'ter bescherming van het door Duitschland zoo grovelijk geschonden recht, de'n 'oor log (voortzettende ter verzekering van een vrede, gebouwd op den eerbied voor de izwakkeretn, de gelijke Vrijheid van alle volken, als eerste gevolg met zich zal' brengen, dat kleine staten als wij nog meer in de verdrukking worden ge bracht dan tot nu toe. De schoone toe- komistaccoonden van goede trouw, vrij heid en recht, die ons uit Wilson's nota's tegemoet klinken, zullen zeker aan be koring winnen, wanneer zijne daden in dezen oorlog daarmede geheel harmoni eeren. Timotheus, red. J. N. Voorhoeve. Zwolle, La Rivière Voorhoeve. Met 1 Oct. a. begint de 23e Jaargang. Twee vervolgverhalen: in het hoofdblad: Jaar Starbeim, door W,. Schippers; in het bijblad H.et Noorderlicht door Elisabeth Ginade, vertaald door A. Lukkien. Een breede rij van medewerk(st)ers van naam stelt :zich voor als vaar ouds degelijke lectuur te leveren, nieuwe medewerker is o.a. K. Wielemaker. De redactie 1 reeft in het Bijblad van het no. van 1 Oct. op elk der 4 bladzijden ee'n woord, be- hoorende tot een tekst uit het 0. T. en betrekking hebbende op Vrede. Bij de oplossing (voor 15 Nov.) geve men aan waar op de bladzijden van dit Bij blad toen de woorden heeft gevonden, alsmede de Bijbelplaats. Voor de' goede oplossers zijn 25 prijzen elk ter waarde van f 2,50 beschikbaar, waarvoor men naar keuze bij de uitgevers boeken, ka lenders1 of platen bekomen kan. Als gra tis premie ontvangen de abonné's, ook de nieuwe, een prachtgravure „Een groep aan de waschkolk bij Nunspeet." een pen dant van de bekende lichtdrukgravure „Houtsprokkelen." G e sn a p t. Een lange stoet van vrouwen en meisjes, die te Gronau gaan werken en gewoonlijk 's morgens half ze ven te Glanerbrug de grens passeeren, moesten Zaterdagmorgen aldaar voor het douanekantoor wachten, om te worden gevisiteerd. Het was den rijksambtenaren n.l. ter oore gekomen 'dat velen zich iederen morgen met nieuwe onderkleeren over de grens begaven, om die te Gronau met groote winst van de hand te doen. Ruim 30 arbeidsters bleken nieuwe 011- derkleeding te hebben, ami die over de greins te smokkelen. Zij moesten haar tas.sehen fafgeven en zullen voorloopig niet meer naar Duitschland kunnen gaail werken. De Boschwet. Het landgoed „Het Enzerinck" te Vorden is eenigen tijd ge leden in andere handen overgegaan. Naar de „Zutph. Ct." verneemt is ten aan zien van Idit buiten voor 't eerst de Boschwet toegepast, om te beletten, dat het schoone landgoed zijn tooi van forsch geboomte gebeel zou verliezen. Hoe de aardappelen ver dwenen! In een der kazernes ,te Utrecht had het de aandacht getrokken, dat do hoeveelheid aardappelen, welke te schil len werd gegeven, steeds gr00ter was dan de hoeveelheid, die in de keuken werd opgeschopt. Daar werd oyer ge peinsd, daar werd naar gegist, maar men peinsde en giste tevergeefs. Eindelijk is het raadsel .opgelost. üe aardappelen werden geschild door een negental vrouwen. Deze werden nu eens aan den lijve onderzocht en toen bleek, dat ze allen een massa aardappe len in hun onderkleeren "hadden verbor gen. Ze werden alle negen naar het po litiebureau gebracht en daar leeggeschud. Ze hadden met z'n negenen een mud bij zich. Proces-verbaal volgde. De vrouwen bekenden, dat ze zulks reeds jaren had den gedaan. Op deze wijze namen ze ongeveer 350 mud per jaar mee. Ze gingen ook wel eens per tram huiswaarts. Het viel dan wel óp, dat ze erg ..voor zichtig en stijf gingen zitten, maar men lette daar verder niet op. '(Volk.) „Landelijke eenvoud" in Limburg. Men schrijft aan de Tel. In een gemeente van het Land van Kessel zijn twee wethouders, 'wier levens wandel vrij veel te wenschen over laat. Namen doen hier minder ter zake; noe men wij ze gemakkelijkheidshalve A. en B. Wethouder A. heeft in vijf jaren tijds tien processen gehad: zes wegens dron kenschap, een wegens vernielen van glas ruiten, een wegens wederspannigheid te gen de politie, een wegens mishandeling van de politie, een wegens bedreiging van de politie. Voor mishandeling: van de po litie onderging hij veertien dagen ge vangenisstraf. Tegen wethouder B. werd een viertal verbalen opgemaakt in een twee jaar tijd, o.a. voor verkoop van te licht brood (de man is winkelier ook), beleediging van de politie en huisvredebreuk. Hij verkocht wekelijks (in dezen tijd) een groot aantal brooden aan een ingezetene, die het brood als veevoer gebruikte. Die zaak is in den doofpot gestopt. De gemeenteveldwachter had er echter wel werk van gemaakt. De eerstvolgende raadsvergadering stelde wethouder B. voor, het salaris van dien veldwachter met vijftig gulden te ver minderen In den nacht, volgende op den dag, dat deze wethouder was bekeurd wegens verkoop van te licht brood, werden bij den veldwachter de ruiten ingegooid! Tot hoofd van de distributie is benoemd een zoon van wethouder A. De benoemde had vóórdien een eigen ziiak, maar ver waarloosde die zooi lang door café-be zoek e. d., tot hij failliet werd verklaard. Tot gemeentebode is aangesteld iemand, die zes maanden gevangenisstraf heeft ondergaan voor brandstichting en twee maanden voor diefstal. En zoo rolt het leven rustig daarheen in die gemeentel Geldregen. Vrijdagmiddag kwam de schilder M. de B., van de Markt te Steenbergen, juist terwijl de Postkar van Dinteloord door de straat reed. Hij zag dat er een pak van den wagen afviel en nu begonnende papiertjes te vlie gen, dat het een lust was. Het bleek, dat het vijf pakjes waren elk met 100 zilverbons, waarvan er een was losge raakt en de papiertjes door den wind ronddwarrelden. Door hard roepen wist hij de aandacht van den postiljon te trek ken, die eerst niets had gemerkt. Nu kwam hij rap terug en begon .men de papiertjes bijeen te zoeken. Gelukkig, dat de heer M. de B. het spoedig merkte, anders zou het allicht een leelijk schade- postje hebben kunnen worden. St. Crt. Nekkramp. Naar aanleiding van de mededeeling, dat bij behandeling van nekkrampgevallen in het Fransche leger succes was behaald met snelle toepas sing van het antimeningi lis-serum, wijst men er op, dat in het Militair Hospitaal te Amersfoort het gebruik ook goede re sultaten afwierp. Op de 25 gevallen van dit jaar kwamen slechts 7 sterfgevallen* Kolengebrek. De Bus-Stoom boot-Maatschappij heeft de stoomboot diensten van Amsterdam langs de Oost zijde van de Haarlemmermeer vermin derd. In plaats van dagelijks zullen de- booten driemaal per week varen. Spionnage. Zaterdagavond ont dekte, volgens de ,.N. R. Ct." de kust wacht te Noordwijk drie personen, die zich op verdachte wijze schuil hielden op voor het publiek verboden plaatsen. Bij nadering namen zij de vlucht. In middels uitgezonden patrouilles slaagden er in hen te arresteeren in de Noord duinen Het bleken twee Duitschers te zijn in gezelschap van een Hollander. Men verdenkt hen van spionnage. Zondagmiddag zijn ten Westen van Uitdam de verzwaarde Waterlandsche dijk en de nieuwe zijweg aan dën voet over een lengte van 70 Meter verzakt. Onder Oude-Bildtzijl (Friesl.) is gistermorgen een mijn, die tegen «le houten zeewering botste, met een ge weldigen knal ontploft. Er werd een groot gat in den grond geslagen, en eenige palen en de ruiten van een nabij gelegen woning werden vernield. Gistermorgen is de boerderij van den heer Homan aan de Westzijde van het Noordhollandsch Kanaal, tegenover Ilpendam, afgebrand. Van een stelling gevallen. Te Sittard viel een zekere B., uit Lutterade van een stelling van het in aanbouw zijnde huis van dr. H. In zijn val kwam B. terecht op de takken van een in de nabijheid staanden boom, waar door zijn val gebroken werd. Bewusteloos werd de knecht opgenomen. Hij had inwendige kneuzingen opgeloopen. Betaling gestaakt. Men meldt aan de „N. R. Ct." uit Heerenveen dat de stoomslijperij „Phoenix" tijdelijk de betalingen gestaakt heeft. De direc teur is geschorst. Er is aanzienlijk tekort. De logger „Eendracht 7" tot zinken gebracht. Te IJmuiden is aangebracht door logger Katwijk 79 de geheele bemanning van den motorlogger Eendracht 7 (VI. 214) die gistermiddag door een Duitsche dnikboot in de Noord zee tot zinken is gebracht. Woningnood op Java. Een artikel in het gemeenteblad toont aan dat de woningnood allertreurigst is en de huren hoogopgedreven zijn. Kolengebrek. TeVeenendaalis Maandagmiddag 3 uur plotseling de groote Veenendaalsche Katoenspinnerij en -Weverij stopgezet', wegens gebrek aan steenkolen Tot het laatste oogenblik had men nog op tijdige aankomst ge hoopt. Door een bom getroffen. Tijdeus een der jongste vliegeraanvallen op Gent is het vaartuig Mar. Schot uit Bergen op Zoom door een bom getroffen en aan de achterzijde zwaar beschadigd, terwijl de schipper aan een zijner armen gewond werd. Brutaal. Te Nieuw-feuinen zijn 's nachts twee schapen van den heer S. in de weide geslacht en meegenomen. Het Utrechtsche plan. Naar aanleiding van de vele kenbaar gemaakte bezwaren heeft het gemeentebestuur van Utrecht besloten, den vervroegden ar beidstijd niet door te voeren. Ook de Staatsspoor en de Centraalspoor hebben den maatregel ingetrokken. Nooit in een trein gezeten. Aan de ruim 81-jarige vrouw Van 't Ooster te Barneveld, die, wegens te haren na- deele gepleegden diefstal heden als ge tuige voor de rechtbank te Utrecht moest verschijnen, is op haar verzoek door den officier van justitie hiervan vrijstelling verleend. Als reden gaf het oudje op, dat zij nog nooit„in 't spoor ezeten had" en dus de reis niet aandurfde. Te vlug erbij. Zaterdagavond kwam de burgemeester van 's Graven moer den dominé en koster verwittigen, dat hij in den nacht van Zaterdag op Zondag een eind aan den zomertijd zou maken, zoodat de kerkdiensten Zondag leelijk in de war liepen. (Res.bode.) Lichtverbod en,jubilé. B. en W. van Vlissingen hebben aan een slagersfirma, wier zaak 60 jaar bestaat, vergunning verleend om op den avond van den feestdag tot 10 uur in winkel en étalage licht te branden. Geen stoom meer Toemi de personentrein, die omstreeks acht uur te Venlo moet aankomen, Zaterdagavond het station Venray zou yerlaten, bleek de «machine geen voldoende sloom te kun ne-» maken ten gevolge van -de minder waardige qualiteit der steenkolen In al lerijl werd door stations- en treinperso neel! dennenhout van het emplacement aangedragen, zoodat de machinist ten slotte weer over voldoende s ookmaieriaal beschikte om Venlo nog, hoewel mot 3 kwartier vertraging, te kunnen Bereiken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2