Telegrammen, g Uit de Pers. Leestafel Ingezonden Stukken. Koloniën. Laatst® Benctar,, Marktberichten. Burgerlijk® Stand Advarteïitiën. Dagelijks 100 Litar MELK Werk genoeg aan den winkel voor de Tweede Ka lmer, in het straks aan te vangen nieui- we parlementaire jaar, zegt de Haagsche •Gorresp. yan de „Tel'." Zooals men weet, mogen geen poli- tLeke ontwerpen. behandeld worden, o - gens onderlinge afspraak. Nu;, er zijn er genoeg „Wat er uit te kiezen? En dan stellen wij aanstonds de vraag, of dit nu geen prachtgelegenheid is om -de Zuiderzee droog te maken, d.w.z. om het ontwerp-Lefy 'te behandelen. Nu of nooit. Als dit ontwerp wachten moet tot later, wordt het weer weggespoeld door ge golven der politiek. 'En wat vérder? De keus is moeilijk. Er liggen nog tal van financieele en sociale ontwerpen, die voor behandeling ten volle rijp zijn en die al jaren toeven. De landbouwonge- vallenwet b.v. ligt er al van 1904 af. Denk ook aan Schapers ontwerp tot be scherming van den arbeid, aan de uit breiding der Leerplichtwet, de wijziging der Woningwet, het geven aan landar beiders van land in pacht. Daar is ver der de regeling van het vakonderwijs, het onlangs ingediende ontwerp inzake den bakkersarbeid. Met aandrang wijden wij ook op het ontwerp tot regeling der financieele verhouding tnsschen rijk en gemeenten; deze zaak moet nu worden afgedaan. Daar is voorts de verbetering der rijkswegen, daar zijn allerlei juridi sche ontwerpen; de ongelukkige admini stratieve rechtspraak, de schoone slaap ster- in het parlementaire bosch, en het massale nieuwe wetboek van strafvor dering." Of dat nu alle onderwerpen zijn, die buiten de politiek 'en buiten de begin selen om gaan, dat is nog de vraag. Rhethoriek. Het Centrum' schrijft Is .ooit zooveel welsprekendheid ver spild als juist in onzen tijd? Werd ooit in Parlementen en aan ban ketten aan banketten vooral kwis- tiger geparadeerd met mooie woorden, als daar- zijn; de eer, de waardigheid, de vrijheid, de glorie? "Voor de hoogste goederen der volken en der menschbeid voert men strijd zoo heet het wederzijds in hooggestemde redevoeringen en toasten, die de telegraaf -ijverig wereldkundig maakt en die hun onverzwakten weergalm vinden in de pers. Maar terwijl staatslieden, of would-be staatslieden en veelpraters den mond vol hebben over de hoogste goederen der inenschheid en daarmee „geestdrift"- ver- ■wekken en applaus oogsten, stroomt dag aan dag het bloed op de slagvelden en vloeit de levenskracht der Euro peescha natiën weg. De rhetoriek viert hoogtij; inderdaad, maar de werkelijkheid is verschrikkelijk. De theorieën, die men verkondigt, de leuzen, die men aanheft en in naam waar van men het zwaard blijft voeren, klinken -O; zoo miooi jnaar de.practijk eischt dage lijks duizenden menschen-le- yeas en kömt neer op een .slachting en verdelging in t .groot.... Bloedige ironie! Gruwelijke tegenstelling En wie, die zijn verstand en nuch terheid bewaard heeft, voelt niet dag aan jdagj zijn weerzin en verontwaardi- igjng groeien tegen een woordenpraal, dia onder allerlei mooie frases den men- Bichen voorhoudt, dat zijl de eer, hei Irecht en ook den vrede- niet beter kun nen dienen, dan door maar stevig .door te vechten en anderen dood te schieten <en neer te sl'aan! recht weten op te komen. De motie die aangenomen is, was kalin en waardig, de verschillende grieven zijn duidelijk eni ronduit gezegd. Ik twijfel er geen oogen- blik aan of de verschillende leden der Tweede Kamer hebben een uitmuntenden! indruk -mede genomen naar den Haag, Men isf waardig en kalm voor de be langen opgekomen, het was ,een mooie dag, dut was ieder zijn mieening. Het groote nut van nauwe aaneensluiting is hierbij! wel glebleken, de Minister kanl niet doof zijn en dat is hij ook niet (zie verhooging van prijzen en verlaging veevoederartikelen) als de georgani seerd 6 landbouw voor zijn belan gen opkomt. Al's sinds jaren bestaan- d e Maatschappijen en bonden, reeds lang werkzaam! in 'het algemeen belang van| den landbouw, dns geen oorlogScri- siszaakjes, hun ernstige stem doen hooren, dan kan het niet anders of den Haag en onze regeering moeten luiste ren. De vergadering der Z. L, M. was n en toonde door zijn herhaald ap plaus; dat -men één wil blijven en niets weten wil van' de splijtzlwam, in dit ge val' de akkerbouwbond. Velen trof het dat de heeren de Feij-ter en van Dix- -hoo-m, die zoo v.oor den akkerbouw ijve ren, er niet waren. Waarom niet, het was zoo'n -mooie gelegenheid dat als zij. niet tevreden zijn over de Z. L. M., het eens- te zéggen. Ik lees daar, dat men probeeren wil een afdeeling Walcheren van den Akker- bouwbond- 'te stichten. Waartoe is dit noodig, is er geen Afdeeling Walcheren, geen Coöperatieve Landbouwvereeniging aldaar en moet men nu de landbouwers weer centen uit den zak kloppen om lid tvan de Splijtzlwam 'te worden. Nu, waar we hoorden dat eene algeheele re organisatie van 'de Z. L. M. in voor bereiding is, reeds ver gevorderd, en dat iedereen zonder groote kosten al naar zijn finantiën, daar lid van kan worden. De heeren van den Akkerbo-uw zullen II Imislschien wijsmaken, dat het alleen aan hun te danken is, Uwe grievóu wor den ingewilligd, laat U niet miisleidiefo, gelooft U werkelijk, dat de Minisfelr meer geloof hecht aan een vereeniging alleen uit ontevredenheid opgericht als- aan be staande organisaties en het Neideriiaudsch Landbouwcomité, dat zich. dezer dagen niet de Koninklijke Nederlandsche Land bouwvereeniging in ee'ne groote m-achtige Bond gaat vereenigen. Landbouwers <ün Walcheren, laat U biet bedotten en -steunt niet verkeerde pogingen. Moeten er steeds maar meer vereenigjngen komen of moeten de boe ren ,er voor zorgen, dat gesalarieferdei postjes worden -gemaakt? Laat U' niet bepraten en blijf bij; Uwe Z. L. M.; zioo ge jjiog geen lid zijt, wordt het dan, m-aakt propaganda voor uwe vereeniging en breng leden aan. Laat Zeeland to-onen dat zij! één is- - en éen wil blijven en niet aan de leiband wil loopen van bui tenstaanders. Een georganiseerd landbouwer. De -smidsvrouw van Mansfelddoor ds. J. H. Ruijsch van Dugteren. De held van Wittenberg door J. Schouten. De boer van Wo.udhof, door A. J. Hoogenbirk. Drie uitgaafjes- van de firma G. P. Callenbach -met plaatjes en illustratief In. den tekst, en een plaatje op den: omslag. Dat van Schouten heeft op den omslag een reproductie, door Callenbaeh verkrijgbaar 'gesteld, van de laatstge houden schilderij van Lukas Cranach Luther met den Bij-bel in de hand. Alle drie de verhalen zijn pakkend, dat van Hoogenbirk, het bekende mooie verhaal -van den boer van Wou-dhof, evenzeer Uit Luthers tijd, beleeft reeds, gelijk tel begrijpen is, izüjn vijfden druk. Voor uitdeeling óp 31 Oct. zijn deze boekjes bijzonder geschikt, en een bet- boorlijke prijsvermindering blijkens deü Luther-catalogus van dezen zelfden uit gever stelt er toe in staat. Druk en plaat jes en cartonnen 'bandje maken voor de liefhebbers de beslissing al heel getmak- (Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Landbouwers in Zeeland, sluit U aan bij de Z. L. M. De Vergade ring in Goes Mijnheer de Redacteur, u ?Jot;..1was een mooie da® in Goes en duidelijk is uitgekomjen dat de Zeeuwsche Landbouwers behoorlijk voor hun goed Uit Batavia wordt aan de „Suirn. Post" 'gericht dat uitsluitend papier-nood oorzaak was van het andermaal uitstel len der volkstelling, waarbij' natuurlijk veel' papier noodig is-"voor formiuliereh £uz.. Men hoopt echter medio 1919 de volkstelling te kunnen houden, wanneer de wetgevende - macht bij' de begro-oting voor 1918 aan het pl'an daartoe z-ij-ne goedkeuring zal1 hebben gehecht. Op de onderneming Goenoe-ng Soe- soeroeh ontstond twist tusschen den emi- plo-yé S. en een mandoer. De employé w,erd door toesnellende' koelies metpi- 'ko.elans (draagstokken) zóódanig op het hoofd geslagen, dat hij bloedende' won den bekwam. Hij werd echter door eeni- ge andere koelies' ontzet. De tweede machinist W. van dei- Wal1, van het stoomschip „Coen" der Kon. Pak. Mij., is "bij het binnen boord halen van de motor-barkas- te water ge raakt en niet meer boven gekomen. Zijln lijk werd later aangespoeld gevonden. De voornaamste vraagstukken, welke de voorloopige regeering zich stelt, zijn herstel van de orde in den staat en het weder opwekken van de strijdvaardig heid van "het leger. Overtuigd, dat alleen concentratie .van alle levende Krachten der natie het va- land" kan redden uit den moeilijken toe stand, waarin het verkeert, zal del re geering er naar streven zich te volma ken do-or de opneming, van vertegen/woor- digers' van alle klassen, die de eeuwige en gemeenschappelijke belangen van het vaderland boven de toevallige, eigen be langen van partijen of klassen stelïefa. De voorloopige regeeting is er zeker van, zeer binnenkort met da vervulling van deze taak te zullen slagen. BERLIJN, 16 Sept. De Keizer ontving het rapport van den Rijkskanselier efï van Freiherr Von Gru-nau, den verts'- genwoordiger van het ministerie vanBui- tenlandsfche Zaken. FRANKFORT, 16 Sept. Uit Munchen w,ordt igeseind, dat Von Kühl'mann, do minister van Buitenlandsche Zaken 'al daar is ^.anigeko-inen en een onderhoud had met Graaf Von Hertling, den Beier- schen Minister-president. Zondag; wórd V-on Kiihlmann, in audiëntie door dart Koning ontvangen. BERLIJN, 16 Sept. Aan het Vlaande- ren-front wisselde de artillerievuur-acti viteit ,in uitbreiding en kracht af; voor namelijk aan den straatweg MeninYpe- ren kwamen hevige vunrgolVen op onze gevechtszone; daar vielen verscheidene E-gelstehe bataillons aan, waarvan de aan- vafstorml bijna overal met verliezen.ge broken fwerdf. i Ten Noorden van dein straatweg drong de vijand in onze yoor- ste loopgraven ter breedte van een com pagnie binnen. Ten Zuid-Oosten van Atrecht nami in den namiddag: het vijandelijk vuur toe tot eene krachtige werkzaamheid. In een kunstmatig, verwekten nevel vielen kort daarop -de Engelschen over eèn front van 1500 imeter breedte bij- Cherisy aan) vlammenwerpers .en pantserwagens dien den den aanvaistr.oepen den weg te ba nen. Onze krachtig ingezette afweer door artillerie en machinegeweren bracht de vijandelijke aanvallen tot mislukken. Waar het den vij-and gelukte iu onzle loopgraven 'te komen, werdhiji door de infanterie er uit geworpen. Op- dezelfde plaats herhaalde de vijand zijn aanval kort voor liet donker werd; ook deze maal mislukte echter zijn aanval met verliezen. PARIJS, .16 Sept. Ten Noordwesten- van Rei.misf is een hevige coup de main der Duitschers op de Fransche posteüi in de streek van Loivres onder het Fran sche. vuur afgeslagen. Het artillerievuur is tam-elïjik sterk geweest in den sector Mais-on -de ChampagneMassiges. waar vervolgens eenig© infanterie-actie: plaats had. De nacht was rustig op de rest van het front. STUTTGART, 17 Sept. De afgevaardig de Erzbeïger sprak te Biberach over den politieken toestand en de vredasinasolutie. De grondslag van den vrede moet zjjn, dat geen overwehligingen mogen plaats grijpen. Wij- gaan, zeide hij-, met groote schreden een -duurzamen vrede tegemoet, een wereldvrede, dia opgebouwd zal wor den op -den basis van de vredesresolutie. Erz-berger behandelde verder den opbouw van den Polen-staat en verklaarde, dat Duitschland waarschijnlijk ook een onaf hankelijk Littauen zai stichten. LUGANO, 17 Sept. Verschillende Fran sche bisschoppen gaan naar- Rome om met den Paus te confereeren. De socia listen vermoeden, dat het gaa.t om heit vredesvoorstel van den Paus, die de me dewerking van de bisschoppen in Fr'ank- rijk zou wensch'en. LUGANO, 17 S.ep-t. De Zwïtsersch-Ita- liaansche grens is door Italië streng ge sloten. LONDEN, 17 Sept. In een persartikel van Lord Nc-rthdiff wordt gezegd, dat Amerika aan de rechten van, de neutralen in den -oorlog geen aandacht schenkt. Men voelt geen sympathie voor Zweden en Spanje; voor Holland spijt het den Ame rikanen zeer. De Russische republiek geproclameerd. PETROGRAD, 16 Sept. Officieel. De voorloopige Russische regeering heeft het volgende manifest uitgevaardigd: „De opstand, dooTgeneraal Komiloff verwekt, is onderdrukt, maar de wan orde in de gelederen -en het land zelve is groot. Het vaderland en zijn vrijheid wordt opnieuw door een groot gevaar bedreigd- Overwegende, -dat het noodzakelijk is', de politiek en het regime van "het land nauwkeurig aan te duiden; dat er -een algemeen enthousiasme be staat voor de rep.ublikeinsche idee, die op de conferentie te Moskou zöo duide lijk aan het licht is gekomen; verklaart de voorloopige regeering het politiek regime voor republikein-steh en proclameert dientengevolge voor Rusland den republikeinschen regeeringsvormi. De dringende noodzakelijkheid, om on verwijld krachtige maatregelen te nemen tot herstel1 van de in ^gevaar gebrachte orde in den staat, noopte de voorloo pige regeering om alle gezag in handen te leggen van vijf ministers, onder lei- i ding van den minister-president. de Vienne f8f 22, Beurré Durondeau f 6f 10, Dubbele Bergamot f 4f 10, Car- bonkelpeien f3f7, Duifje-speren f5— f 10, Vijgeperen f 11f14. Perzikperen f 6 f 11, Souvenir du Congrès f 5f 8, Beur ré Claigeau f3f8, Soldat Laboureur f5 f 10, Blanke Jutten f 7—f 10, Grauwe Diamant f3f 6, Gevallen peren f2f5, alles per 100 K.G. Appels: Sterappels f 8f 12, Clasie- appels f3f7, Liudenappels f3—f6, Prin- cesse Noble f5f 10, Warners King f 11', Cèlline f8f 10, Bismarck f4f 10, Bismarck f4f8, Mancks Codlin f5 f10, Peperappels f5f7, Gold Permairt f 6f 9, Ganzebout 'f 5f 10, Zoete Rib bing f7£11, Jacques Lebel f5—f8, Schuttersreinet f4f7, Zomer Courtpen- du f6f10, Bloemzoet f4f8, Codlin Keswick f f8, Oranje Reinetten f6 f10, Bouman .Reinette f7f 11, Pomme d'Orange ,f 4f 10, Diverse appels f 3 f 12,- Noten fllf 13, Wagenaarshoonen f 12, alles per 100 K.G. Noten 42 ct. per 100 stuks. Perziken 12 ct. per stuk. Rotterdam, 17 Sept. 1917. Varkens. Aanvoer 389 stuks. Prijs 126, 108 en 90 ct. Lichte 70 a 80 ct., alles per kilo. Eieren. Zeeuwsche f9 a f9.50, Over- maassche f9 a f 10. Vlas. Aanvoer 1039 steen blauw, prijs f7 a f8; 760 steen Gron. f7 a f8.25; 325 steen geel f7 a f8; 280 steen wit f7 a f8. Aar dappelen. Aanvoer flink, vraag levendig. Zeeuwsche Eigenheimers f4.40 a f 4.8Ó, Spuische Eigenheimers f 4.70 a f5; Friesche Eigenheimers f4.50 a f4.80; Poters f4 a f4.25. Zaden. Kaïwijzaad f 80 a f 81bruin mosterdzaad f80 a f86; geel mosterd- kaad f55 a f58. MIDDELBURG. De politie alhier heeft in beslag genomen een rijwiel, dat te Vlissingen ontvreemd is. J Naar het huis van bewaring is overgebracht C. P. de H., die verleden week weid aangehouden wegensi onze delijk® hun-delingen öniet een 12-jarig meisje. Onderstaande berichten zijn reeds In een gedeelte van de vorige oplaag opgenomen. GOES. Met ingang van 17 September zal het telegraafkantoor te Goes te 7.30 uur nam. voor het publiek gesloten worden. Het telegraafkantoor blijft voor Locale ep interlocale gesprekken tot 9 uur nam. geopend. jyeilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 15 September 1917. Groote Veiling. Peren: Beurré d'Amanlis f8fll, Williams Duchesse f3—f9, Signéur d' Esperen f 4—f 12, Beurré Hardy jE 5—f 13, Beurré de Merode f 5f 10, Bonne Louisse f 5—f 12,. Maagdepeer f 5—f 15 Triomphe GOES. Huw.-aang.15, Robbert Mar- tinus van den Boogaart, 30 j. jm. te Am sterdam en Helena Zuidweg, 24 j. jd. te Goes. Geboren: 13, Albert S-ybrandus, z. v. Henricus Adolphus Romanus Verwer en Maria Josepha Dehies-sele; 15, Marinus, z. v. Gerrit Hijman en Martina Antonia Vermeule. Overleden: P'. Fuijkschot, 72 j„ ongeh. d. Van 11—15 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdE. E. Scott, wedr. 34 j., en A. C. d-e Witte, wed. 39 j.; S. Philipse, jm. 29 j. en A. E. de Blaeij, jd. 39 j.; W. A. Goh- ren, jm. 30 j. eu E. M. A. de Laeit, jd. 25 j. Getrouwd: L. M. van den Broeck, jm. 32 j. en H. C. W. Jekeler, jd. 24 j.; D. van Bel, jm. 23 j. en B. A. de Land meter, jd. 22 j.; Bi. C. van de Velde, jm. 25 j. en V. A. M. Vermeesch, jd. 23 j.; C. Bostelaar, jm.-25 j. en A. J. de Willigen, jd. 24 j. Bevallen: M. Harinek, geb. Heuseveldt, z.; M. Koolwijk, geb. Joosse, z.; N. H. van der Linden, geb. Luijines, z.; D. J. Meijnek-e, geb. Lingius, d.; G. Hen- sel, geb. Kuipers, d. Overleden: W. Vis, man van H. Schreu- der, 80 j.K. H. E. Rondel, d. 9 J.j D. Meijer, wed. van J. Ilesse, 70 j. Van 5—15 Sept. 'SOUBURG. Ondertrouwd5, Andries Arendse, 25 j. en Janna Wijkhuis, 26 j.; 11, Cornelis Franciscus van der Beijl, 36 j. -en Pieterriëlla Margaretha Bouche- rie, 39 j. Gehuwd: 5, Adriaan Franse, 42 j„ en Willemina Louwersea, 44 j.; 12, Jozias Luteijn, 59 j. en Carolina Frederika Schijf, 56 .j Geboren8, Herman Philip, z,. v. P. H. Knorringa en "E. Vlessing9, Willem, z, v. H. Jasperse en A. Krijger; 9, Taets- ke, d. v. H. F. Daalhuijzeni en A. van der Meer; 10, Leuntje, d. v. J. van Eijze- ren en J. E. van de Woestijn©;; 11, Eli zabeth Maria, d. v. I. Bril en M. Otta; 12, Elizabeth Maria, d. v. J. P. F. Geers en T. Herrebout. Overleden: 10, Johannes Bliek, 16 d., z. v. J. Bliek en M. de Schutter. V. C. Sept. 18 Biggekerke, inspan, Loeff. 18 Goes, 3 heerenhuizen, 2 huizen, 1 pakhuis, v. Cleef. 18 Goes, winkelhuis en bakkerij, Pilaar. 18 Goes, heerenhuis, Pilaar. 19 Middelburg, huis, De Neeling. 19 Middelburg, inspan, Verhulst." 19 'sHeer Arendskerke, beestiaal Holl- manu en Verhoek. 19 Baarland, tiendvrij weiland, v. Dissel. 19 Goes, winkelhuis, Pilaar. 1825 Tholen, hofstede, v. d. Velde. 20 Goes, 18 huizen, Pilaar. 20 Hulst, hofstede, Lijdgman. 21 Heinkenszand, meubilair, v. Cleef. 21 'sHeer Arendskerke, inspan, Paap en Pilftar. 25 Serooskerke, huizen en meubelen, Blaupot ten Cate. 26 Vrouwepolder, beestiaal, Hioolen. 26 Koudekerke, inspan hofstede Boone, Loeff. 27 Middelburg, huizen, Loeff. 27 Wolfertsdijk, winkelhuis, bakkerij, in boedel, Pilaar. 28 Zand, hofstede Vredenhurg, Loeff. 28 Nieuwdorp, café, bouwterrein, bouw land, v. Dissel. Schore, hofstede Wesdorp, Huvers. Ovezand, bouwland, Pilaar. 1 Wolphaartsdijk, bakkerij, Pilaar. Borssele, bouwland, Pilaar. Kats, hofstede, Pilaar. Oct. 3 Baarland, canada's enz., v. d. Kloes. 3 Serooskeake, vee, afbraak, meubilair, Struve. 4 Middelburg, laudbouwerswoniug, bouw- en weiland, Struve. 6 Kapelle, verpachting bouwland, Pilaar. 10 Middelburg, inspan, Verhulst. 11 Rilland-Bath, wagemnakerij, woonhui zen, inboedel, Van Dissel. Nov. Colhol (Gron.), boerderij met bijbe- hoorende landerijen, Maatjes. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgeu van 17 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765 te Zuid- Duitschland, laagste 754,5 te Skagen, Verwachting tot den avoin-d van 18 Sept.: Zwakke tot matigen, zuidelijke tot wes telijken wind, zwaarbewolkt met tijdelij ke opklaring, waarschijnlijk ■regenbuien! met kans op onweer, weinig verandering van temperatuur. Heden behaagde het den Heere na een langdurig doch zeer gedul dig lijden van onze zijde weg te nemen onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder ADRIANA OP 'T HOF, Wed. H. van Sabben, in den ouderdom van 61 jaar en 6 maanden. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. H. VAN SABBEN. Wolphaartsdijk, 15 September 1917. Heden overleed in de hope des eeuwigen levens na een langdurig en geduldig lijden onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mej. PIETERNELLA FUIJKSCHOT, in den ouderdom van 72 jaren. Den Baan. C. FUIJKSCHOT. T. FUIJKSCHOT—Vekheule. Deventer. J. KLEINSMIEDE—Fuijkschot. Goes. M. FUIJKSCHOT. Amsterdam. A. FUIJKSCHOT. M. FUIJKSCHOT—Blüdcher. Goes, 16 September 1917. cl. Kt, it- og or au' ig tr- >ni n- sn >n e- it e- KI Heden overleed onze geachte vriendin, Mej. P. FUIJKSCHOT, na een langdurig en geduldig lijden, in den ouderdom van 72 jaren en 4 maanden. J. PLAZIER en Ëchtgenöote, Goes, 16 September 1917. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig lijden ons ge liefd Dochtertje en Zusje, CORNELIA CATHARINA, in den ouderdom van zeven jaar en tien dagen. l)e Heere sterke ons in deze zoo zware beproeving. Haar diepbedroefde Ouders, Zusters en Broeders, J, ECKHARDT. f Scliore, 16 Sept. 1917. HedeD behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onzen innig geliefden Zoon en Broeder, ELIZA, na een ongesteldheid van enkele dagen in den nog jeugdigen leeftijd van 24 jaar en ruim 7 maanden. Js. KOPPEJAN. M. KOPPEJAN—Jobse. en Kinderen. Zoutelande, 16 Sept. 1917. Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en overlijden van onzen geliefden Broeder, Behuwdbroeder en Oom FRANS SPRUIJT, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. DEKKER, Serooskerke (W.) Puike vette Runderlappen fl,— Stukken en Rollade f 1,10 per kilo, en vet Schapenvleesch, bij COHEN, Slager en Veecomm. Gravenstraat, Middelburg. gevraagd, door Wed. C. ABRAHAMSE, Spanjaardstraat E 82, Middelburg. r- >1! L

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3