4? 4 it Province. <7 A 11 ^4' Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw en Veeteelt. Böciitszaksrj. 2^ I b 0, zijn zeer verminderd, terwijl door den enormen voedernood de geneigdheid bij Ide landbouwers om in het volgende jaar veevoedergewassen te verbouwen aanmer kelijk is toegenomen, vooral in de zand streken. In verband hiermede heeft de Minister van Landbouw besloten de hier bedoelde prijzen nader avast te stellen. De garantieprijzen voor den oogst 1918 worden gesteld voor tarwe op f21, voor rogge op f 22 en voor wintergerst op f 18.50 per 100 K.G. De prijzen van het broodkoren zijn thans geheel in overeenstemming met de voorstellen die den Minister door de z.g. prijzen-commissies, bestaande uit verte genwoordigers van den landbouw, zijn ge daan, zoodat mag worden verwacht, dat thans aan de uitzaai van broodkoren de tioodige uitbreiding zal worden gegeven, te meer nu ook aan de andere grieven van de landbouwers zooveel is tegemoet gekomen als maar eenigszins mogelijk is. Mocht blijken, dat deze verwachting niet fcal worden vervuld, zoo zal de Minister Zich genoodzaakt zien tot zeer ingrijpen de maatregelen zijn toevlucht te nemen, maatregelen, die veel ernstiger in het landbouwbedrijf zouden moeten ingrijpen dan tot dusver het geval is geweest. Prijsvragen. Een. aantal heeren heeft twee prijsvra gen [uitgeschreven. lo. voor plannen en vindingen vani technischen of organistorischen aard, die tegemoetkomen ,aan de behoefte voor ons! land aan kracht en wlatrmite, en die de economische voortbrenging of aan wending; hiervan bevorderen; 2o. voor plannen en vindingen, die te gemoetkomen aan de behoefte van pns Land aan levensmiddelen, en die de eco nomische voortbrenging of verduurzaming hiervan, t'of 't doelmatige verbruik van) tot /dusverre ongewone levensmiddelen: bevorderen. Er worden prijzen toegekend tot be dragen van f 100 tot f 2000. ,'Regeeringsvarkens. In de week van '1722 dezer zullen geen regeeringsvarkens worden verstrekt. De prijzen waren te sterk omhoog gedre ven, vermoedelijk door handelaren en fok kers. Steenkolen uit Engeland. Men deelt mede, dat een belangrijke voorwaarde, die van Engelsche zijde voor de levering van steenKool gesteld is, niet werd genoemd, waardoor de mate van de Engelsche onbaatzuchtigheid, die in bet vroeger opgenomen bericht zoo sterk op den voorgrond gesteld is, vooralsnog niet niet absolute zekerheid kan worden om schreven. Immers, buiten de schepen, noodig voor den kolenaanvoer, buiten de 180.000 ton bruto (d. i. 270.000 ton laadvermogen) voor de Belgische Reliefconnnissie, en buiten de ongeveer 100 groote schepen, welke tusschen Nederlandsch-Indië en de Ententelanden of hunne koloniën varen en daar, volgens het Engelsche voorstel, 'zullen moeten blijven varen, zullen de overige schepen voor den aanvoer van voedsel voor mensch en dier naar Neder land kunnen dienen, voor zoover zij zul len zijn „enabled", in staat gesteld, die ladingen te vervoeren. Nu heeft daar „ongelukkigerwijs", zoo- Bis het in het vroegere bericht werd uitgedrukt, de Engelsche regeering geen controle over dit is volkomen waar. Maarvoor het .geval, die categorie van schepen niet zou worden vereischt voor de behoeften van Nederland, dus b.v. doordat zij niet worden in staat ge steld bedoelde ladingen te verkrijgen, moe- m ook die schepen, volgens het En- sche voorstel, ten behoeve van de En- gaan varen,, want de eerste voor- van dit nieuwe voorstel luidt, i /enkel schip mag 'worden op- et uittreksel uit de -» der spoorwegen nijltjes, welke de der posterij- ddat de "kantoren, Ten na mbf 'an- m h '.v t A Jir/ t°fe ii i ii V</ cl ri de Vos, 36 j. arbeider, Belg, wonende te Chnge. Verlof tot terugkeer. Aan R. Tilleman te Eede en Ch. Jans- sens te Clinge, destijds uitgewezen, is thans door den commandnt der stelling van de monden der Maas en der Schelde, voorwaardelijk i vergunning verleend, in zijn gezagsgebied terug te keeren. Goes. Benoemd met ingang van 1 No vember -a.s. tot Directeur en Directrice van het Algemeen Tl asthuis te Utrecht, de heer J. Rijstenbil, thans huismeester alhier en diens echtgenoote. Zaterdag reed een knecht van den heer Q met een kar, waarop twee Duit,- sche kinderen zaten, met groote vaart door de L. Vorststraat, alhier. Bij het draaien in een. zijstraatje reed hiji nog met dezelfde vaart, met het gevolg, dat een, der kinderen er af viel en een der wielen over haar gezicht kreeg. In be- wusteloozen toestand werd het kind bij mej. de Jonge binnengedragen, en nadat ze bijgekomen was, thuisgebracht. Na verbonden te zijn, bleek dat de eetne wang ernstig gekwetst is en een der beenen erg geschramd. Haar toestand is bevredigend. Het 2-jarig zoontje van dhr. de nan den Westsingel liep Zaterdag met een trompetje te spelen, toen hij viel, waarbij: een der scherpe kanten in een der oogjesvan de kleine terecht kwam. Na geneeskundige hulp ingeroe pen te hebben, werd het raadzaam ge acht de kleine naar het Verpleeghuis te Middelburg, over te brengen. Zaterdag is; in de Sociëteit V. O. V. een openbare bijeenkomst gehouden, in welke de heeT de Miranda uit Amster dam!, heeft gesproken over de wijze van inrichting en werking eener Gem. 'Cen-i trale Keuken. Waar schier algemeen be grepen is, dat het gaat om kolen- en gasbesparing, zindelijke bereiding van voedzaam eten tegen een zoo gering mo gelijken prijs, hadden vele vrouwen en ook eenige mannen aan de uitnoodiging gevolg gegeven. De heer de Miranda heeft in zijn dui delijke lezing niets verzuimd, om de voordeelen van ee'n gem. centrale keuten in het licht te stellen, en vele uitge sproken en onuitgesproken vragen opuit- nemende wijze beantwoord. Wij spreken de overtuiging uit, dat door deze bijéén komst weer een stoot in de goede rich ting, gegeven is'. Wanneer dezelfde be langstelling, welke thans voor de theo retische zijde der zaak bestaat, ook voor de practijk gevonden wordt, zal eeta. gemi centrale keuken ongetwijfeld wel kans van. slagen hebben. Als een der bezwaren mag wel in de eerste plaats genoemd worden de kosten van inrichting eener centrale keuken. De installatie toch bedraagt niet minder dan f 15000. Móge blijken, dat de behoefte aan een C. K. zóó groot is, dat een dergelijke uitgave, om nog niet te spre ken van vele andere kosten, alleszins gerechtvaardigd is. Vlissingen. Zondagmiddag dreven voor de buitenhaven en voor het zoogenaam de Leugenaarshoofd te Vlissingen twee mijnen. Beiden werden door de marine onschadelijk gemaakt. Te Vlissingen werd Zondag weder hevig schieten waargenomen van het front in Vlaanderen, terwijl men ook een aan val vSa Vliegtuigen meende waar te ne men. lerseke. Zaterdagavond trad voor de jeugdige Chr.-Hist. kiesvereeniging alhier op ds. P. J. Steinz van Goes. Z.Eerw. hield een leerzame rede over het doet en streven der vereeniging. De vergade ring was goed bezocht. Benoemd bij 't wapen der infan terie tot reserve 2e luitenant de vaan drig J. I. Willemsen, van ferseke, bij 't3e R. I., gedetacheerd bij 't Ge Reg. Inf. Krabbendijke. De prijs van het gas is voor de aangeslotenen bij de gasfabriek Oosteinde bepaald op 21 cent per M3. Met het oog op dezen hoogen prijs en het gebrek aan petroleum hebben bak kers en winkeliers besloten om de win kels 5 dagen 's avonds om 8 uur te slui ten en 's Zaterdagsavonds om 9 uur. De gaslantaarns branden niet, zoodat het 's avonds na 8 uur ('s Zaterdags na 9 uur) op 't dorp bij donkere maan ge heel donker zal zijn. Door de rijkspolitie alhier werd een ecliip beladen met bonte en blauwe'aard appelen (poters en kriel) in beslag ge nomen, benevens 2 wagons, die onder de benaming Eigenheimers waren bevracht. Haar het vervoer van blauwe en bonte "dappelen verboden is (ook kriel en -sj is van een en ander proces-ver- opgemaakt. Maat. Een 8-jarig meisje had bet an een hekje te vallen en haar breken. winkeliers alhier werd on- 1 om het sluitingsuur te 1 at in de week om 8 -s om 9 uur gesloten "dag zijn verschil- -itsche afweerka- soldatenbarak, md. Ongeluk- t. Zaterdag van bet i in dienst i.15 van den ,ewegen (gem. .(.welk is aange- a, interlocalen en ndienst, is geopend 8 vin. tot 9 nm. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen /maar Workum door J. Nauta te Mijnsheerenland, die bedankte voor IJselmonde. Geref. Kerken. Aangenomen maar Scharendijke door F. 'Rruinsma te Rottevalle, vroeger te Scharendijke. Mlddelburo De afdeeling „Walcheren" Van Chr. Onderwijzers hield Zaterdag haar Vergadering in de Chr. Kweekschool al hier. Na opening en hel lezen der no tulen verkreeg dhr. Ben Hartigh het woord, om in te leiden den profeet Je- saja. Na verschillende profeten, beginnen de met Henoch, de revue te hebben la ten passeeren, kwam inl. tot den groo ten profeet Jesaja (het heil des Heeren), die in dezen tijd van afval optrad, om een diep ingrijpende zedelijke opwekking tot stand te brengen. Helder deed inl. Uitkamen de drie groote gedachten van Jesaja's profetieën: Israels heilige bestem ming, het heilig oordeel, zwevend boven zijn hoofd en het heilig overblijfsel, dat gereinigd wordt van oordeel tot oordeel en waardoor de heerlijke staat verwe zenlijkt zal worden. Hierna hield dhr. Jungcurt een lezing over de vraag: Twee- eiiei vakorganisatie?" welke lezing een pleidooi leverde voor het bestaan van drie organisaties van onderwijzers: le. een vereeniging van hoofden, 2e. een van klasse-onderwijzers <jn 3e. een van hoof den en onderwijzers. Dhr. J. Weeda gaf ons het resultaat van zijn studie over de Mendel-theorie te hooien. Na nog en kele huishoudelijke zaken te hebben af gedaan, sloot de voorz. de vergadering en ging dhr. Laansma in dankgebed voor. Aan de Christelijke school voor M.U.L.O. alhier (Singelstraat, hoofd dhr. De Bouter) is tot onderwijzeres benoemd mej. Zoete te Avereest (Overijsel). De vacature was ontstaan door 't vertrek van mej. De Hartigh. Goes. De heer P. van Sabben is be noemd tot leeraar in de wiskunde aam de R. H. B. S. te Roermond. De heer van .Sabben zal deze week de functie reeds aanvaarden. Benoemd tot leeraar in de Ned. taal en letterkunde aan de Chr. H. B. S. te Den Haag, dhr. C. Tazelaar te Weesp. Op het Stedelijk Gymnasium te Arn hem wordt in verband met den kolennood slechts twee maal per week ook des mid dags les gegeven. Op die beide dagen wordt zeer weinig huiswerk opgegeven; op de andere dagen kunnen de leerlin gen dit 's middags maken. In navolging van Utrecht heeft het gemeentebestuur -van Zierikzee in overleg met den districtsschoolopziener de school tijden tot 15 October a.s. met 1 uur ver vroegd; met welke verzetting zij, wegens den invloed daarvan op de indeeling van het huiselijk leven besparing van gsaver- bruik bevordert. Verschenen is het verslag over den landbouw in Nederland over 1916. In de te 's Gravenhage- gehou den vergadering van het Nederlandsch Landbouw Comité werden goedgekeurd de statuten van het Koninklijk Nedelr- landsch Landbouw Comité in welke nieu we organisatie het Nedeirlandsch Land bouw comité en de Koninklijk Neder- landsche Landbouw vereeniging zullen zijn opgenomen. Daarna is in geheimid vergadering beraadslaagd over de regee- ringsmaatregelen. Ongelukken. Te Hoensbroek is een jonge smokkélaarster, die op een fiets: reed en weigerde te blijven stil staan, doodgeschoten. Onder Belling- wolde is een 14-jarige schippersjongen over boord geslagen, en verdronken. Zaterdag 'had op de Woensdrechtsche heide bij de handgranaatschool een ern stig ongeluk plaats. Toen de comman dant van den troep 'n handgranaat wil de wegwerpen, vloog deze onder bet slin geren van de lus af en kwam, in plaats van, buiten de stelling tusschen den troep terecht. De sergeant-majoor B. van "het 3de regiment infanterie, kreeg bij het uiteenspringen van den granaat eenige stukken ijzer in het onderlijf Daar er geen dokter bij de oefening aanwezig was, duurde het geruimem tijd, voordat de getroffene onder geneeskundige be handeling kon worden gesteld. Om S, uur des middags werd hij in het hospitaal te Bergen op Zoom opgenomen, tvaama terstond tot een operatie werd overge gaan. Kort na de operatie is B. overleden. De ongelukkige laat een vrouw met vier kinderen achter. In de Dominialé Mjjln te Kerkrade geraakte een Duitsch mijn werker tusschen een wagen en een stut- raaml bekneld, met het noodlottig ge volg, dat hij terstond een tijk Was. De 18-jarige B. D., die de vorige maand te Kerkrade met een steen op het hoofd werd geslagen, waardoor schedelbreuk ontstond, is in het hospitaal aldaar over leden. De vermoedelijke dader is naar Duitschland gevlucht. Hoe er gesmikkeld wordt? Te Ter Apelkanaal en andere grensplaat sen In Groningen, waar vele personejn passen hebben, waarmee zij de grens kunnen passeeren, zijn bij herhaling per sonen bekeurd, wegens het smokkelen van kleedingstukken, die werden mee genomen en voor oude verwisseld. vArme jongen. Nabij een der monden te Ter Apel (Gr.) kwam giste renavond in stukken zakken gewikkeld een ontvluchte Rus aan. Hij was het Eemwater overgezwommen, doch zijn twee kameraden, die met hem vluchtten, waren verdronken. In ondertrouw. Een niot-alle- daagsche ondertrouw werd eergisteren ten gemeentehuize van Zutphen aangegeven. De aanstaande echtgenoot is n.l. 79 jaar, terwijl' zijne toekomstige ega er 74 is. Zij zien blijkbaar niet tegen den komen den winter op Een aan houding. Vrijdag is de directeur van het Zwijndrechtsche Effec ten- en Administratiekantoor, wonende te Dordrecht, op vermoeden van valschheid in geschrifte 'in voorloopige bewaring ge steld. Gestoken. Een 28-jarige vrouw, zonder vaste woonplaats, werd op den Noord wal te '.s-Gravenhage, door haar man, waarvan zij gescheiden leeft, gesto ken, tengevolge waarvan zij een bloedende wonde aan den linkerschouder bekwam. In verband met het gunstige re sultaat dér gasbesparing over de eerste helft van September is te Arnhem voor de tweede helft dezer maand het te ver bruiken maximum met drie kub. M. ver hoogd. Volgens het „Hbld." ligt nóg groo- tere beperking van deïi treinenloop in het voornemen. Vergeleken met den dienst van vóór 20 Februari zouden niet min der dan 60 pet. van de personentreinen komen uit te vallen. De Zondagsdienst zou geheel of althans goeddeels komen: te vervallen. Gebrek aan kracht voeder. De dienst van de paardentram Gouda- Bodegraven zal gestaakt worden wegens gebrek aan krachtvoeder voor de paar den. Tragisch. Te Enschedé is ten gevolge van bloedvergiftiging overleden een 46-jarige fabrieksarbeider uit Glaner- brug, die de vorige week in een fabriek bij een ongeval ernstig aan de hand werd gewond. .Hij was vader van zés nog jeugdige kinderen. Zijn vrouw werd het vorige jaar door een trein overreden. Het dure ij z: e r. Als gevolg van den hoogen ij'zerprijis heeft een buizenfa- briek in de nabijheid van Venlo de 6 K.M. lange trambaan, welke de fabriek met de kleigroeve verbond, opgebroken en verkocht en bezigt zij voor. dein blei- aanvoer weder gewone voermanskarren. Val Sc he zilverbons. Door de rijkspolitie te Maastricht is eeïi val sche zilverbon in beslag genomdn. De afwijking bestaat hierin dat enkele woor den in plaats in blauw in zwart zijn afgedrukt. Natte brandstof. In hetWeer- dingerveen liggen op verschillende veem- plaatsen te zomen nog 1200 stobben nat te baggel, zegge 10 a 12 millioen stuks turven. .Wanneer we niet oen bij'zondetr drogen herfst krijgen zal deze brandstof op 'tveld moeten overwinteren en eerst na Januari toet kans op succes kunnen worden drooggemaakt. Steenkolen. Van a.s. Dinsdag af 'zullen op de eerste vier werkdagen: der week dagelijks speciale treinen rij den voor het vervoer van Limburgschö steenkolen naar Rotterdam. Aardbeving. Op 12 dezer zijn te Singaradja, op Bali, twee 'schokken van aardbeving gevoeld; de schade is nog niet vastgesteld, maar is in ieder geval niet groot. Schip opgebracht?fHetstoom schip Groningen van de firma Van Uden te Rotterdam, geladen met pyriet, uit Zweden naar Nederland, wordt vermist. Het is waarschijnlijk opgebracht. ;Een hardhandige burge meester. Voor de Dordtscbe rechtbank heeft terecht gestaan de burgemeester van Giessendam, ter zake van het sla,air of stompen van een paar soldaten. Op den avond van 31 Mei stonden twee militairen, behoorende bij de internee- ringsgroep Hardingsveld, voor het buis van den burgemeester met eenige meisjes te praten en te schertsen. Dat lachen en giechelen van de jongelui scheen Z. E. A. te hinderen, althans, toen hij om kwart voor tien de blinden voor Zijn woning ging sluiten, gelastte' hij de sol daten te vertrekken,, terwijl hij hen mot zijn wandelstok voortdurend stooten toe bracht. (fïïj achtte het Zijn plicht, wan neer hij dergelijke handelingen door mi litairen in zijn gemeente zag plegen (hij vermoedde, dat er onbehoorlijke gesprek ken gevoerd werden,) die tegen te gaan, desnoods -gewelddadig. Zoo verklaard!» hij voor de rechtbank. De soldaten beweerden evenwel gesla gen te zijn en niets onbehoorlijks te heb ben gedaan, wat door de als getuigen gehoorde meisjes 'werd bevestigd. De .officier van justitie eischte f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Eikels. Toen 'tDond.nacht hard woei, trokken uit Heerenveen naar Oran jewoud en omgeving Vrijdagm. reeds te 3 uur zeer veTen om in de bosschen al daar eikels te zoeten. In schemerdonker begon men al te zoeken. Te 8 uur had reeds menig hunner een daggeld verdiend. De prijs der eikels loopt door de con currentie onder de opkoopers .steeds op. Per Liter wordt nu 7Va a 8 cent be taald. De oudste man in Europa. Men meldt uit Boedapest, dat dr. Julius Lukacs, oom van den vroegpren Hon- gaarschen premier, zijn 115den yerjaar dag heeftj, gevierd. Dr. Lukacsbeweert de oudste man in Europa te zijn. Geschenk aan Prinses Ju lian a. Twee Duitsche meisjes te Tiel verblijvende, hadden een pop met eigen gemaakte kleertjes aangekleed en aan prinses Juliana ten geschenke' aangebo den. Heden ontvingen zij namens IÏ. M. de Koningin een dankbetuiging voor dat geschenk. Onrijpe appelen en peren. In een circulaire aan de controleurs en veilingsbes turen, aldus een bericht uit Tiel, deelt de Fruitcentrale mede, dat haar is bericht, dat verschillende appel- en peer soorten te vroeg worden gelukt. Zij ver zoekt opgave van de namen van hen, die zich daaraan schuldig maken en verbiedt het veilen yan zulke partijen voor het buitenland. De Fruitcentrale stelt zich voor, krachtige maatregelen te nemen om dergelijke praktijken don kop, in te drukken. Vervoer te water. In verband met de beperkte dienstregeling op de spoorwegen, ingaande 18 dezer, wegens den kolennood, worden door de regee ring onderhandelingen gevoerd met de betrokken spoorwegmaatschappijen om het goederenvervoer, voor zoover mogelijk, over te brengen van den spoor- naar den waterweg. Op sommige trajecten en voor bepaal de goederensoorten zou het vervoer per spoor worde* opgeheven, en alleen te water toegestaan worden. De Belgische geïnterneer den. „Vrij België" verneemt, dat de Bel gische regeering een onderzoek naar den toestand der Belgische geïnterneerden heeft gelast, zoodat een commissie is aan gesteld, die de middelen ter verbetering zal aanwijzen. Er is sprake van verhoo ging der soldij. Dure boon en. Deze week zijn te Ochten de pronkboonen o^ekoebt voor den nog nimmer besteden prijs van f225 per 10Ö K.G. Kantongerecht te Middelburg. Van de zeer talrijke zaken, die Zater dag j.l. voor het kantongerecht te Mid delburg behandeld werden, noemen wij de volgende Door een inwoner van Middelburg was gevischt in slooten nabij den VeerscheW weg, zulks zonder schriftelijke vergun ning van den rechthebbende. Wel had de eigenaar van de landerijen, waar langs de .slooten loapen, mondeling toegestemd, dat bekl. daar mocht visscben, maar op de zitting bleek, dat hij daartoe niet het recht had, want, dat het visehirechi van bedoelde slooten bij de gemeende Middel burg, althans bij de ambachtsheerlijkheid berust. Ook bieek nog, dat alleen de ves ten, de watergangen en enkele met na men genoemde slooten zijn verpaGht, zoo dat in dit geval verlof tot visschen moet worden gevraagd aan den burgemeester. De ambtenaar van het 0. M. achtte hier alle termen voor een lichte straf aan wezig en vroeg veroordeeling tot f0.50 boete subsidiair 1 dag hechtenis. Bij een tweede zaak, waarin de bekl. vervolgd werd wegens liet als vader niet zorgen, dat zijn 14-jarige, leerplichtige zoon steeds de school bezocht, bleek, dat de jongen des morgens van 6 tot 9 bij een bakker werkte en gaf dit aanleiding om er op te wijzen, dat dan ook de arbeidswet overtreden werd. Het bleek, dat geen procesverbaal was opgemaakt in dezen, om dat vroeger In een derge lijk geval bekl. werd ontslagen yan rechts vervolging. De kantonrechter en de amb tenaar wezen er echter op, clat het toen gold een verschil in opvatting over de dagvaarding, maar dat het feit wel dege- gelijk strafbaar is. De eisch luidde f3 of 3 dagen. Een zestal jongemannen, hadden zich te verantwoorden wegens het op 4 Augus tus op de vischmarkt met geld spelen. Zooals toen gemeld is werden zij door een nieuwen agent in burger betrapt en door de toegeschoten inspecteurs van po litie gearresteerd. Tegen ieder der jongemannen werd f3 boete of drie dagen hechtenis gevorderd, voor een, die beneden 18 jaar is, voor dit laatste een week tuchtschool. Nog een zaak willen wij in het kort vermelden en wel die tegen ieen man uit Middelburg, die in verzet was) ge komen van twee vonnissen wegens dron kenschap, waarbij Jxij te samen tot zes \veken hechtenis en tot opzending naar een rijkswerkinrichting was veroordeeld. Bekl., die thans wel verschenen was, zeide dat hij thans geregeld werk heeft en daarom de hechtenis zoo graag in boe te zou zien veranderd. Toen de kanton rechter hem vroeg of li ij na zijn laatste bekeuring niet meer gedronken had, klonk het antwoord: „Ja zeker, een kopje kof fie, maai- dat 'Zal nu ook niet meer goed gaan". De man toonde ook verder een opgewekt karakter te bezitten en niet vrij van humor te zijn. En dit maakte, dat de heeren besloten het nog eens een maal te probeeren om hem te beleren, en nu, waar het na zooveel malen her haalde dronkenschap niet ging om boe te op te leggen, op te leggen een voor waardelijke hechtenisstraf. Bekl. toonde zich hierover zeer verheugd en zeide al leen koffie te zullen drinken, zoolang die er is. Uitspraak in al deze zaken Maandag 21 September. M et myy Or, •V V,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2